Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.06.01 szombat, 01:25:54 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mk2 elektromos ablakemelő kapcsoló  (Megtekintve 2358 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Bertha85
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286


E-mail
« Dátum: 2013.06.15 szombat, 07:43:24 »

Sziasztok mk2 be vezető oldali első ablakos(csak a két első ablakhoz van vezérlés) ablakemelő kapcsolót keresek, lehetőleg pesten, köszi
Naplózva
layzi
Vendég
« Új hozzászólás #1 Dátum: 2013.06.15 szombat, 08:44:25 »

Sziasztok mk2 be vezető oldali első ablakos(csak a két első ablakhoz van vezérlés) ablakemelő kapcsolót keresek, lehetőleg pesten, köszi
nekem van kéken világítós. Még amikor megvettem az autót abban volt benne, azóta én váltottam 4el. ablakosra. Odaadom mellé a jobbos kapcsolót is az is kéken világít. Nem pesti vagyok, de posta is van. Odaadom 3500-ért postával együtt a kettőt.
Naplózva
Bertha85
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286


E-mail
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2013.06.15 szombat, 12:50:25 »

nekem van kéken világítós. Még amikor megvettem az autót abban volt benne, azóta én váltottam 4el. ablakosra. Odaadom mellé a jobbos kapcsolót is az is kéken világít. Nem pesti vagyok, de posta is van. Odaadom 3500-ért postával együtt a kettőt.

kösz nekem csak ideglenesen kell mert 4 x el. ra szerelem át csak most befosott és megdöglök a melegtől, viszont ha már igy beszélünk tudsz tanácsot adni te hogyan építetted át? köszi
Naplózva
layzi
Vendég
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2013.06.15 szombat, 13:47:05 »

kösz nekem csak ideglenesen kell mert 4 x el. ra szerelem át csak most befosott és megdöglök a melegtől, viszont ha már igy beszélünk tudsz tanácsot adni te hogyan építetted át? köszi
Én vettem itt egy full extrás kábelköteget amiben benne volt a beltér az ajtók a műszerfal és a motortér is.
A kékben 4x el ablak van az is bontásra kerül, de csak a kábelköteg lessz mert a kapcsolókat a sajátomba építettem. Magyarul tudok adni egy beltér köteget és 4 ajtóba való köteget ami el. ablakos
Naplózva
Bertha85
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286


E-mail
« Új hozzászólás #4 Dátum: 2013.06.15 szombat, 15:25:53 »

Én vettem itt egy full extrás kábelköteget amiben benne volt a beltér az ajtók a műszerfal és a motortér is.
A kékben 4x el ablak van az is bontásra kerül, de csak a kábelköteg lessz mert a kapcsolókat a sajátomba építettem. Magyarul tudok adni egy beltér köteget és 4 ajtóba való köteget ami el. ablakos

kábelkötegem van, elkapartam egy ghiát, azt a kábelköteget csak úgy nem lehet betenni mert tök más mint a 2x elektromos, mivel a központi zárat is átszerelem, egyértelmű hogy a padlóba beteszem a 4x kábelkorbácsot és így megetetem a kp zárat meg az el ablakot is, ebben hiba nincs, viszont nem tudom, hogy pl az automatikus lehúzást ami a vezető oldalon van azt vajon mi vezérli?! az ecu? vagy van egy külön egység? nem találtam semmit, továbbá a gyerezár funkció, stb, ha te beépítetted azt hogyan csináltad? vagy valaki mással csináltattad?
Naplózva
layzi
Vendég
« Új hozzászólás #5 Dátum: 2013.06.15 szombat, 16:24:05 »

kábelkötegem van, elkapartam egy ghiát, azt a kábelköteget csak úgy nem lehet betenni mert tök más mint a 2x elektromos, mivel a központi zárat is átszerelem, egyértelmű hogy a padlóba beteszem a 4x kábelkorbácsot és így megetetem a kp zárat meg az el ablakot is, ebben hiba nincs, viszont nem tudom, hogy pl az automatikus lehúzást ami a vezető oldalon van azt vajon mi vezérli?! az ecu? vagy van egy külön egység? nem találtam semmit, továbbá a gyerezár funkció, stb, ha te beépítetted azt hogyan csináltad? vagy valaki mással csináltattad?
én csináltam, de mint mondtam nekem volt egy teljes kábelkötegem. ha az autód pl 97-es és egy 99-es köteged van akkor nem biztos hogy kompatibilis a műszerfaléval ezt nekem is mondták. lefektettem a kábelköteget, összecsatlakoztattam csak a dugeszekkel ami a műszerfal alatt van jobb meg bal oldalt. Nekem volt egy ghia kp.zár vezérlő egységem ( rádiós 3gombos kulcs van hozzá, egy nyomás bal elsőt nyit, mégegy nyomás az összes többit) azt kötöttem rá. van ott 2 vagy 3 doboz jobb oldalt a kesztyűtartó alatt oda megy rá. Az ablaklehúzó az csak sima áramellátással megy. az automatikát pedig hogy lehúzza a bal első ablakot automatán, az benne van a kapcsolóba, ha szétszeded van egy pici panel amin van egy mikrokapcsoló meg egy kis ic szerű valami. a többi az sima érintkezéses módszerrel van, nyomod összezár és megy le vagy épp fel. A gyerekzár funkció valószínűleg az is egy kis panel lessz a kapcsolóban, ami megszakítja a hátramenő áramkört és nem kapnak a kapcsolók áramot. De elképzelhető hogy a műszerfaladnak a kötegét is cserélni kell. Egy próbát megér hogy összedudod és megnézed megy e az ablakemelő hátul. Nem tudom mid van az autóban, vagy van-e ghia műszerfalköteged, nekem van egy olyan ami ghia, viszont fedcomp nincs benne, de van aws és manuális klímás. ha netán kell az ablakokhoz akkor ilyet tudok adni, 98-as 12. havi autóból(ban) van. De valószínűleg csak össze kell dugdozzad és jó lessz.
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.15 szombat, 16:28:47 írta layzi » Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #6 Dátum: 2013.06.15 szombat, 21:42:27 »

... pl az automatikus lehúzást ami a vezető oldalon van azt vajon mi vezérli?! az ecu? vagy van egy külön egység? nem találtam semmit,

továbbá a gyerezár funkció, stb, ha te beépítetted azt hogyan csináltad? vagy valaki mással csináltattad?
Hali!
Az automatikus lehúzást egy relé vezérli. Ezen a képen láthatod, a nagy ovális nyílástól balra van egy zöld foglalat és benne egy barna relé. Az a "One Touch Down Relay".

A gyerekzár funkciót a hátsó el.ablakokra érted? Az rajta van a 4 gombos kapcsolón, nem kell külön kötögetni - már ha gyári megoldással alakítod ki a 4 db el.ablakot.

Sok sikert, Üdv, HegeGabi.
Naplózva
Bertha85
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286


E-mail
« Új hozzászólás #7 Dátum: 2013.06.15 szombat, 23:35:15 »

Hali!
Az automatikus lehúzást egy relé vezérli. Ezen a képen láthatod, a nagy ovális nyílástól balra van egy zöld foglalat és benne egy barna relé. Az a "One Touch Down Relay".

A gyerekzár funkciót a hátsó el.ablakokra érted? Az rajta van a 4 gombos kapcsolón, nem kell külön kötögetni - már ha gyári megoldással alakítod ki a 4 db el.ablakot.

Sok sikert, Üdv, HegeGabi.

Köszi skacok, nagyon sokat segítettetek, néztem már azt a relét és nem tudtam mi a ***, de most már tiszta  worship ha készen van a kaszni az el ablak és a kp zár jön, köszi még egyszer  worship
Naplózva
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.052 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.