Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.19 péntek, 04:40:22 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 142 143 144 145 146 147 148 [149]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 2303819 alkalommal)
0 Felhasználó és 8 vendég van a témában
Gyurczy
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


E-mail
« Új hozzászólás #7400 Dátum: 2020.02.12 szerda, 13:22:48 »

Nekem a kapcsoló oxidálódott el.
Óvatosan szét lehet feszíteni a műanyagot (előtte melegben legyen, úgy rugalmasabb).
Vigyázva, mert rugó van benne, ne pattanjon el.
A kapcsoló, billenő lemezét kellett picit megpucolni.

Köszi a segítséget, nem a kapcsoló.
Friss szerzemény az autó, amikor elhoztuk még működött - felfelé szorult az üveg a bal első ajtóban - most meg egyik oldal se működik egyik kapcsolóról se.
Naplózva
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #7401 Dátum: 2020.02.13 csütörtök, 08:25:51 »

Köszi a segítséget, nem a kapcsoló.
Friss szerzemény az autó, amikor elhoztuk még működött - felfelé szorult az üveg a bal első ajtóban - most meg egyik oldal se működik egyik kapcsolóról se.
Akkor akkurátus keresés következik  vigyor3
Kapcsoló kap tápot, testet?
Veszetékek nem sérültek?
Ajtó átvezetőnél oké a csati?
Biztosíték, relé, oké?
Biztosítéknál van tápfesz?
... szerintem ...
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
Botesz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


E-mail
« Új hozzászólás #7402 Dátum: 2020.03.09 hétfő, 21:41:25 »

Sziasztok!
Korábban írtam műszerfal világítás miatt.Na ma szétszedtem.A  szabályzó jó  max fokozaton rövidzár,anyós oldalon alul találtam egy oxidos testpontot kicseréltem de kb ugyanolyan maradt.Ami viszont feltűnt hogy csak 2 visszajelző fényereje változik meg ha felkapcsolom a világítást.Ez pedig a sport fokozat és az o/d off lámpáké.

És ha már o/d off... Nem írom a váltós topikba mert nem igazán olvassa senki.Elvittem itt a környékbeli szakikhoz hogy ugyan már olvassák ki.A váltót senki nem tudja.Youtube-on meg az embernek kiírja hogy éppen hányadikban van.Most akkor hogy is van ez?Mondjuk villogni sem villog.Még lehúzott váltó ford. szám érzékelőnél sem.Pedig akkor elvileg kéne.

Akinek van ezekre tippje az kérem írja meg.

Köszönöm!
Naplózva

98' 2.0 GLX
ex: 99' 1.6 CLX KOMBI
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #7403 Dátum: 2020.03.10 kedd, 18:26:58 »

Sziasztok!
Korábban írtam műszerfal világítás miatt.Na ma szétszedtem.A  szabályzó jó  max fokozaton rövidzár,anyós oldalon alul találtam egy oxidos testpontot kicseréltem de kb ugyanolyan maradt.Ami viszont feltűnt hogy csak 2 visszajelző fényereje változik meg ha felkapcsolom a világítást.Ez pedig a sport fokozat és az o/d off lámpáké.
...

Off topic: van (legalább) még egy, a tempomat visszajelzője Wink BTW, tud valaki valami jó módszert az elhalványulás kiiktatására? Avagy: mi vezérli az elhalványulást konkrétan a fent nevezett 3 visszajelzőlámpánál, hol kapja meg az a vezérlő a lámpa felkapcsolásának jelét? Szívesen kiiktatnám.
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
Botesz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


E-mail
« Új hozzászólás #7404 Dátum: 2020.03.17 kedd, 12:49:11 »

Szia!
Időközben annyit találtam a netem hogy ezen 3 visszajelző vezérléséert az IIM modul felel.Ami biztos ha ráadom a világítást akkor visszaesik az izzókon 6V ra feszültség. Azt gondoltam pozitívat kapcsol,hát nem azt a műszerfalról veszi le. Ennek a modulnak a testpontja pedig belemegy az alatta lévő csatlakozó sorba onnan pedig eltünik valamerre sajnos nem férek hozzá nem tudom lekövetni.Esetleg valaki nem tudja hová megy?
Naplózva

98' 2.0 GLX
ex: 99' 1.6 CLX KOMBI
Botesz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


E-mail
« Új hozzászólás #7405 Dátum: 2020.03.17 kedd, 21:07:07 »

Off topic: van (legalább) még egy, a tempomat visszajelzője Wink BTW, tud valaki valami jó módszert az elhalványulás kiiktatására? Avagy: mi vezérli az elhalványulást konkrétan a fent nevezett 3 visszajelzőlámpánál, hol kapja meg az a vezérlő a lámpa felkapcsolásának jelét? Szívesen kiiktatnám.

Úgy tűnik megoldottam bár kissé bizarr módon.Mivel az IIM modul testpontja jó és folyamatos 12v-ot kap arra jutottam hogy akkor halványul el minden ha megkapja a  világítás bemeni jelét.Úgyhogy elvágtam  vezetéket igy minden állandó fényerővel világít.Mondjuk arra kiváncsi lennék hogy mit kezd ezzel az infoval az IIM modul.
Naplózva

98' 2.0 GLX
ex: 99' 1.6 CLX KOMBI
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #7406 Dátum: 2020.03.24 kedd, 18:52:36 »

Úgy tűnik megoldottam bár kissé bizarr módon.Mivel az IIM modul testpontja jó és folyamatos 12v-ot kap arra jutottam hogy akkor halványul el minden ha megkapja a  világítás bemeni jelét.Úgyhogy elvágtam  vezetéket igy minden állandó fényerővel világít.Mondjuk arra kiváncsi lennék hogy mit kezd ezzel az infoval az IIM modul.

Kreatív Cheesy Elvileg másra nem kéne használnia azt a jelet.. Nem jut eszembe semmi, amihez releváns infó lenne, hogy világít-e a lámpa.
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
Botesz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


E-mail
« Új hozzászólás #7407 Dátum: 2020.03.24 kedd, 22:28:01 »

Kreatív Cheesy Elvileg másra nem kéne használnia azt a jelet.. Nem jut eszembe semmi, amihez releváns infó lenne, hogy világít-e a lámpa.

Hát esetleg arra tudok gondolni hogy valamiért a műszerfalvilágítás nem ég teljes fényerővel,legalábbis emlékeim szerint a kombiba ha maxra felcsavartam akkor erősebb volt. Lehet hogy ez befolyásolja ezt a 3 lámpát is.Esetleg van ötleted hogy merre induljak műszerfalvilágítás ügyben?Multkor a potit megmértem az jó maxra csavarva rövidzár , a +12V ott van a műszerfalon(de hogy az a világításé volt vagy a visszajelzőké arra nem emlékszek).
Naplózva

98' 2.0 GLX
ex: 99' 1.6 CLX KOMBI
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #7408 Dátum: 2020.03.29 vasárnap, 13:52:17 »

Hát esetleg arra tudok gondolni hogy valamiért a műszerfalvilágítás nem ég teljes fényerővel,legalábbis emlékeim szerint a kombiba ha maxra felcsavartam akkor erősebb volt. Lehet hogy ez befolyásolja ezt a 3 lámpát is.Esetleg van ötleted hogy merre induljak műszerfalvilágítás ügyben?Multkor a potit megmértem az jó maxra csavarva rövidzár , a +12V ott van a műszerfalon(de hogy az a világításé volt vagy a visszajelzőké arra nem emlékszek).

Jobb ötletem nekem nincs rá :/ Tervben van az egész műszeregység ledesítése, akkor fogom csak szétszedni, és közelebbről megnézni, hogy mit tud.
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
Botesz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


E-mail
« Új hozzászólás #7409 Dátum: 2020.03.29 vasárnap, 14:19:55 »

Gondoltam rá én is de inkább eredetiben hagynám meg.
Naplózva

98' 2.0 GLX
ex: 99' 1.6 CLX KOMBI
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #7410 Dátum: 2020.03.30 hétfő, 08:06:51 »

Jobb ötletem nekem nincs rá :/ Tervben van az egész műszeregység ledesítése, akkor fogom csak szétszedni, és közelebbről megnézni, hogy mit tud.

Na arra a projektre én is kíváncsi lennék. Én is szerettem volna ledesíteni, de nem zöldre, hanem kékre. Itt el is halt a dolog.
Hátha Neked lesz valami új 5leted  vigyor3
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #7411 Dátum: 2020.04.02 csütörtök, 00:17:02 »

Na arra a projektre én is kíváncsi lennék. Én is szerettem volna ledesíteni, de nem zöldre, hanem kékre. Itt el is halt a dolog.
Hátha Neked lesz valami új 5leted  vigyor3

Áh, semmi ilyen fakszni Cheesy Csak simán lecserélni minden izzót ledesre. Valamelyik másik winyón le van mentve egy leírás képekkel együtt, ott simán a műszerek mögötti fehér doboz oldalára rakta végig az ember a ledeket, viszonylag sokat és gyengébbeket, lett vele egy gyönyörű, homogén, eredeti zölden átderengő háttérvilágítása, a visszajelzők izzóit meg apró matt búrás ledekkel helyettesítette. Egy nagy trükk volt: átlátszó kék festékkel a mutatók felszínét megküldte. Elővakarom majd napközben, aztán belinkelem ide is.
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #7412 Dátum: 2020.04.02 csütörtök, 00:25:34 »

Áh, semmi ilyen fakszni Cheesy Csak simán lecserélni minden izzót ledesre. Valamelyik másik winyón le van mentve egy leírás képekkel együtt, ott simán a műszerek mögötti fehér doboz oldalára rakta végig az ember a ledeket, viszonylag sokat és gyengébbeket, lett vele egy gyönyörű, homogén, eredeti zölden átderengő háttérvilágítása, a visszajelzők izzóit meg apró matt búrás ledekkel helyettesítette. Egy nagy trükk volt: átlátszó kék festékkel a mutatók felszínét megküldte. Elővakarom majd napközben, aztán belinkelem ide is.

Meg is van Cheesy Azt mondja hogy:
"Sziasztok!
Gondoltam megosztom veletek a műszercsoport háttérvilágítás átszerelését LED-esre. Ez a 2. projektem, az elsőt nincsen pofám megmutatni. :-( Csúcsa lett a belső kivitelezés, bár jól néz ki működés közben. :-) Én nem akartam más színre "festeni" a műszercsoport megvilágítását, maradtam mindkettő esetben a zöldnél. Nekem tetszik. A képeken látható az a jelenlegi autómba készült, SMD LED-ekkel. Aki jártasabb az elektronikában, annak kicsit több mint fél napjába telik a kivitelezése. Az hogy mennyi LED-et raksz bele egyéni döntés, de nekem ez a mennyiség bevált. Nincsen további gond a izzócserékkel, és jobban néz ki és persze nem sárga hanem fehér a mutató. Ami ugye színezhető igény szerint. :-) Nem írok előtét ellenállás értékeket, mert a csoportosítás tetszés szerinti, és a felhasznált LED-ek nyitófeszültségétől is függ. A LED-ek ilyenek és innen valók: http://u-led.hu/termek/smd-5050---hideg-feher-50db-csomag (remélem nem probléma a reklám). A visszajelző izzók túlnyomó többségét is ki lehet cserélni LED-re. Nálam a távolsági fény, az index visszajelzők, az első hátsó ködlámpa, a tartalék üzemanyag és a kézifék visszajelzője LED-es már. Megfelelő színű LED-ek szükségesek a piros fényekhez, a sárga a zöld és a kék helyekre mehet fehér LED. A piros helyeken a fehér LED érdekes rózsaszínes visszajelzést produkál ami elég csúnya. A légzsák és az ABS visszajelzője gyárilag is LED-es. A képek a kivitelezést folyamatában mutatják. :-) Ha valakinek kedve támad az átalakításra, szívesen segítek neki."

Képek itt, itt, itt, itt, itt és itt.
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #7413 Dátum: 2020.04.02 csütörtök, 07:58:30 »

Meg is van Cheesy Azt mondja hogy:
"Sziasztok!
Gondoltam megosztom veletek a műszercsoport háttérvilágítás átszerelését LED-esre. Ez a 2. projektem, az elsőt nincsen pofám megmutatni. :-( Csúcsa lett a belső kivitelezés, bár jól néz ki működés közben. :-) Én nem akartam más színre "festeni" a műszercsoport megvilágítását, maradtam mindkettő esetben a zöldnél. Nekem tetszik. A képeken látható az a jelenlegi autómba készült, SMD LED-ekkel. Aki jártasabb az elektronikában, annak kicsit több mint fél napjába telik a kivitelezése. Az hogy mennyi LED-et raksz bele egyéni döntés, de nekem ez a mennyiség bevált. Nincsen további gond a izzócserékkel, és jobban néz ki és persze nem sárga hanem fehér a mutató. Ami ugye színezhető igény szerint. :-) Nem írok előtét ellenállás értékeket, mert a csoportosítás tetszés szerinti, és a felhasznált LED-ek nyitófeszültségétől is függ. A LED-ek ilyenek és innen valók: http://u-led.hu/termek/smd-5050---hideg-feher-50db-csomag (remélem nem probléma a reklám). A visszajelző izzók túlnyomó többségét is ki lehet cserélni LED-re. Nálam a távolsági fény, az index visszajelzők, az első hátsó ködlámpa, a tartalék üzemanyag és a kézifék visszajelzője LED-es már. Megfelelő színű LED-ek szükségesek a piros fényekhez, a sárga a zöld és a kék helyekre mehet fehér LED. A piros helyeken a fehér LED érdekes rózsaszínes visszajelzést produkál ami elég csúnya. A légzsák és az ABS visszajelzője gyárilag is LED-es. A képek a kivitelezést folyamatában mutatják. :-) Ha valakinek kedve támad az átalakításra, szívesen segítek neki."

Képek itt, itt, itt, itt, itt és itt.
A teringettét!
Ez nagyon impresszív!
Köszönöm szépen!
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
Botesz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


E-mail
« Új hozzászólás #7414 Dátum: 2020.04.04 szombat, 23:35:12 »

Meg is van Cheesy Azt mondja hogy:
"Sziasztok!
Gondoltam megosztom veletek a műszercsoport háttérvilágítás átszerelését LED-esre. Ez a 2. projektem, az elsőt nincsen pofám megmutatni. :-( Csúcsa lett a belső kivitelezés, bár jól néz ki működés közben. :-) Én nem akartam más színre "festeni" a műszercsoport megvilágítását, maradtam mindkettő esetben a zöldnél. Nekem tetszik. A képeken látható az a jelenlegi autómba készült, SMD LED-ekkel. Aki jártasabb az elektronikában, annak kicsit több mint fél napjába telik a kivitelezése. Az hogy mennyi LED-et raksz bele egyéni döntés, de nekem ez a mennyiség bevált. Nincsen további gond a izzócserékkel, és jobban néz ki és persze nem sárga hanem fehér a mutató. Ami ugye színezhető igény szerint. :-) Nem írok előtét ellenállás értékeket, mert a csoportosítás tetszés szerinti, és a felhasznált LED-ek nyitófeszültségétől is függ. A LED-ek ilyenek és innen valók: http://u-led.hu/termek/smd-5050---hideg-feher-50db-csomag (remélem nem probléma a reklám). A visszajelző izzók túlnyomó többségét is ki lehet cserélni LED-re. Nálam a távolsági fény, az index visszajelzők, az első hátsó ködlámpa, a tartalék üzemanyag és a kézifék visszajelzője LED-es már. Megfelelő színű LED-ek szükségesek a piros fényekhez, a sárga a zöld és a kék helyekre mehet fehér LED. A piros helyeken a fehér LED érdekes rózsaszínes visszajelzést produkál ami elég csúnya. A légzsák és az ABS visszajelzője gyárilag is LED-es. A képek a kivitelezést folyamatában mutatják. :-) Ha valakinek kedve támad az átalakításra, szívesen segítek neki."

Képek itt, itt, itt, itt, itt és itt.

Hmmm.....tényleg jól néz ki!Én egy teljesen másfajtát láttam az csúnya volt de ez tényleg jó!
Naplózva

98' 2.0 GLX
ex: 99' 1.6 CLX KOMBI
Botesz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


E-mail
« Új hozzászólás #7415 Dátum: 2020.04.13 hétfő, 21:59:07 »

Én viszont továbbra is bajlódok a halvány műszerfalvilágítással.Ma megint szétborítottam mindent de sokkal okosabb nem lettem.Annyi biztos hogy a fényerőszabályzó eleve 9-10 voltot kap és sajnos nem sikerült kiderítnem hogy honnan kapja. A műszerfalon lévő direkt 12v ot áthidaltam a világításra akkor sokkal erősebben világított,viszont valahogy elküldtem ezzel  2 égőt.... kicserélve persze ott vagyok ahonnan indultam. van ez az oldal (http://www.die-hailers.de/docs/m97/m97_k00.htm) itt fent van a rajza de nem lelem rajta a megoldást...
Senkinek nem volt ezzel még baja?
Naplózva

98' 2.0 GLX
ex: 99' 1.6 CLX KOMBI
thomyka
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 836



E-mail
« Új hozzászólás #7416 Dátum: 2020.04.14 kedd, 01:48:59 »

Én viszont továbbra is bajlódok a halvány műszerfalvilágítással.Ma megint szétborítottam mindent de sokkal okosabb nem lettem.Annyi biztos hogy a fényerőszabályzó eleve 9-10 voltot kap és sajnos nem sikerült kiderítnem hogy honnan kapja. A műszerfalon lévő direkt 12v ot áthidaltam a világításra akkor sokkal erősebben világított,viszont valahogy elküldtem ezzel  2 égőt.... kicserélve persze ott vagyok ahonnan indultam. van ez az oldal (http://www.die-hailers.de/docs/m97/m97_k00.htm) itt fent van a rajza de nem lelem rajta a megoldást...
Senkinek nem volt ezzel még baja?

Az alacsony feszültség miatt én testkábel hibára gyanakodnék. A kapcsoló testpontját egy bármilyen kábellel testeld le valahova a kasztnihoz próbaképp. Ha akkor megjavul, akkor legalább meg is lenne a hiba pontos oka.
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
Botesz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


E-mail
« Új hozzászólás #7417 Dátum: 2020.04.14 kedd, 10:46:46 »

Szia!Azt nem írtam hogy műszerfal testpontjához és az ajtózsanérnál  találtam valami határolót ami nem volt festve ahhoz képest is azonos értéket kaptam.A rajz alapján nem sikerült kiderítenem hogy honnan akapja a tápot a műszerfalvilágítás mert a világításkapcsolónál ahova írva van nekem ott nincs vezeték.
Naplózva

98' 2.0 GLX
ex: 99' 1.6 CLX KOMBI
MondeoPrezident
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7



« Új hozzászólás #7418 Dátum: 2020.04.30 csütörtök, 18:00:01 »

Sziasztok! Most vettem egy új 2.0-es Mondeo-t, automata váltós, nagyon jó árban, ezt választottam az autópályák szörfölésére. Ghia-ként volt meghirdetve, szerintetek az? (Plüss kárpit, Plastic kilincsek, Két elekromos ablak, manuális klíma, kipörgésgátló, csak az időt mutató kijelző) Mert nem hiszem.

A fő kérdésem a következő lenne: A manuális klímát ki tudom cserélni digitálisra, hogy működjön is?
                                                  A kis-kijelzőt ki tudom cserélni szélesre (arra, amelyik ír fogyasztást)?
                                                  Ha vennék bele bőrüléseket, vagy bármit amit nem plüss, akkor tudnék-e ülésfűtést beszerelni?


        Nagyon remélem megoldható Cheesy
 
Naplózva

MkII 1.8TD Turnier tulajdonos volt sokáig, most is, de most egy másiké Cheesy
hoffer
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 74



E-mail
« Új hozzászólás #7419 Dátum: 2020.05.01 péntek, 20:02:17 »

Sziasztok! Most vettem egy új 2.0-es Mondeo-t, automata váltós, nagyon jó árban, ezt választottam az autópályák szörfölésére. Ghia-ként volt meghirdetve, szerintetek az? (Plüss kárpit, Plastic kilincsek, Két elekromos ablak, manuális klíma, kipörgésgátló, csak az időt mutató kijelző) Mert nem hiszem.

A fő kérdésem a következő lenne: A manuális klímát ki tudom cserélni digitálisra, hogy működjön is?
                                                  A kis-kijelzőt ki tudom cserélni szélesre (arra, amelyik ír fogyasztást)?
                                                  Ha vennék bele bőrüléseket, vagy bármit amit nem plüss, akkor tudnék-e ülésfűtést beszerelni?


        Nagyon remélem megoldható Cheesy
 
Szia. Akár még lehet is, hogy ghia. A klíma vezérlőt és ha jól tudom az állítómotort kell cserélni és kell egy hőérzékelő a műszerfalra (ehhez hogy ez be van - e kábelezve nem tudok hozzá szólni) akkor működni fog. Az órát elvileg egy - két funkció működése nélkül (hőmérséklet, még megtehető távolság) ki lehet cserélni. A többit is belehet kábelezni. Ha veszel bőrt abban elvileg gyárilag benne van az ülésfűtés, kérdés hogy működik - e?
« Utoljára szerkesztve: 2020.05.01 péntek, 20:07:15 írta hoffer » Naplózva

'99 mondeo v6 ghia HDP-034
Ex '84 sierra xr4i
+36209149244
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #7420 Dátum: 2020.05.01 péntek, 21:06:14 »

Sziasztok! Most vettem egy új 2.0-es Mondeo-t, automata váltós, nagyon jó árban, ezt választottam az autópályák szörfölésére. Ghia-ként volt meghirdetve, szerintetek az? (Plüss kárpit, Plastic kilincsek, Két elekromos ablak, manuális klíma, kipörgésgátló, csak az időt mutató kijelző) Mert nem hiszem.

A fő kérdésem a következő lenne: A manuális klímát ki tudom cserélni digitálisra, hogy működjön is?
                                                  A kis-kijelzőt ki tudom cserélni szélesre (arra, amelyik ír fogyasztást)?
                                                  Ha vennék bele bőrüléseket, vagy bármit amit nem plüss, akkor tudnék-e ülésfűtést beszerelni?


        Nagyon remélem megoldható Cheesy
 

Szia. Nem biztos hogy jól tudom, de majd kiigazit valaki...  nyes  A Ghia elvileg szirefujt kilincs+tükör,ami elektromos is. Megvilágított szépítkező tükör,térképolvasós belsővilágítás elöl,plusz a hátsó utasok felett is van világítás. Elektromos ülés magasság állítás. Fa betét a müszerek körül,és az ajtó behúzokon.
A klímát passzolom,sokszor volt téma itt a fórumon,de nem emlékszem mi a végső vélemény.
A kijelzővel kapcsolatban,attól függ hány vezeték megy az óra csatlakozójába. Minél több,annál jobb. Az is lehet nem kell plusz vezeték,csak egy hömérő meg egy másik üza szintadó és működik minden. Ha kevesebb a vezeték, akkor sem reménytelen,mert nekem CLX van,de szinte minden vezeték ami ahhoz kell hogy müködjön a fed.comp eljön a belső biztitábla fölötti csatlakozókig,csak onnan kellett vezetékelnem a fed.compig.  Nem működik minden,mert ahhoz cserélnem kellene az üza.szintadót. Plusz ugye nem csipog,de az nem is hiányzik. A következő projekt a kormány alatti rádió távirányító bevezetékelése,csak még idő nem volt rá,pedig már össze vadásztam hozzá mindent.  smile
Az ülésfütéshez gondolom kapcsoló,relé,meg némi vezeték kell,bár a padó kötegek felépítését nem ismerem.
Bocs ha hosszúra sikerült...
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
Botesz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


E-mail
« Új hozzászólás #7421 Dátum: 2020.05.06 szerda, 21:54:49 »

Szia. Nem biztos hogy jól tudom, de majd kiigazit valaki...  nyes  A Ghia elvileg szirefujt kilincs+tükör,ami elektromos is. Megvilágított szépítkező tükör,térképolvasós belsővilágítás elöl,plusz a hátsó utasok felett is van világítás. Elektromos ülés magasság állítás. Fa betét a müszerek körül,és az ajtó behúzokon.
A klímát passzolom,sokszor volt téma itt a fórumon,de nem emlékszem mi a végső vélemény.
A kijelzővel kapcsolatban,attól függ hány vezeték megy az óra csatlakozójába. Minél több,annál jobb. Az is lehet nem kell plusz vezeték,csak egy hömérő meg egy másik üza szintadó és működik minden. Ha kevesebb a vezeték, akkor sem reménytelen,mert nekem CLX van,de szinte minden vezeték ami ahhoz kell hogy müködjön a fed.comp eljön a belső biztitábla fölötti csatlakozókig,csak onnan kellett vezetékelnem a fed.compig.  Nem működik minden,mert ahhoz cserélnem kellene az üza.szintadót. Plusz ugye nem csipog,de az nem is hiányzik. A következő projekt a kormány alatti rádió távirányító bevezetékelése,csak még idő nem volt rá,pedig már össze vadásztam hozzá mindent.  smile
Az ülésfütéshez gondolom kapcsoló,relé,meg némi vezeték kell,bár a padó kötegek felépítését nem ismerem.
Bocs ha hosszúra sikerült...

Szia!A rádióban segíthetnél nekem is hogy pontosan mi kell hozzá én szeretném megcsinálni hogy a kormányról vezérelhető legyen.
Naplózva

98' 2.0 GLX
ex: 99' 1.6 CLX KOMBI
cini
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


czinkosek@hotmail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #7422 Dátum: 2020.07.28 kedd, 20:23:45 »

1.8 td mkII mondeónk már a harmadik aksit eszi meg. mindig lemerül annak ellenére hogy jó a tóltés és újj az aksi. lehet önindító zárlatos
Naplózva

1.8 TD 98. kombi   2.0 tdci titánium-s 2014 fehér bálna
eSTé™
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 487


<<eSTé™>>


E-mail
« Új hozzászólás #7423 Dátum: 2020.08.19 szerda, 09:11:50 »

hűtőtáska és a hátsó kamera miatt beszerelésre került egy szivargyújtó aljzat ,illetve egy usb dugó a csomagtartóba, illetve az első kamera miatt bekerült egy ilyen usb a kesztyűtartóba is,  gyújtáskor kap feszültséget így semmi macera nincs vele

Naplózva

Mondeo ST200
K&N,EGR off,300mm front brake discs,Powerflex stabszilent
Botesz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


E-mail
« Új hozzászólás #7424 Dátum: 2020.08.20 csütörtök, 21:46:14 »

hűtőtáska és a hátsó kamera miatt beszerelésre került egy szivargyújtó aljzat ,illetve egy usb dugó a csomagtartóba, illetve az első kamera miatt bekerült egy ilyen usb a kesztyűtartóba is,  gyújtáskor kap feszültséget így semmi macera nincs vele




Szia!Milyen kamera van neked a kocsiban?
Naplózva

98' 2.0 GLX
ex: 99' 1.6 CLX KOMBI
eSTé™
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 487


<<eSTé™>>


E-mail
« Új hozzászólás #7425 Dátum: 2020.08.22 szombat, 10:34:47 »


Szia!Milyen kamera van neked a kocsiban?

szia!
két régebbi kamera
elől : Xiaomi yi , hátul egy ConCorde RoadCam HD50 GPS (GPS)
Naplózva

Mondeo ST200
K&N,EGR off,300mm front brake discs,Powerflex stabszilent
Botesz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


E-mail
« Új hozzászólás #7426 Dátum: 2020.09.04 péntek, 22:29:39 »

szia!
két régebbi kamera
elől : Xiaomi yi , hátul egy ConCorde RoadCam HD50 GPS (GPS)

Egyszer szívesen megnézném az autót.
Naplózva

98' 2.0 GLX
ex: 99' 1.6 CLX KOMBI
eSTé™
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 487


<<eSTé™>>


E-mail
« Új hozzászólás #7427 Dátum: 2020.09.07 hétfő, 15:31:26 »

Egyszer szívesen megnézném az autót.

majd ha lesz tali jövőre akkor oda tervezem elvinni a kocsit Smiley
Naplózva

Mondeo ST200
K&N,EGR off,300mm front brake discs,Powerflex stabszilent
Botesz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


E-mail
« Új hozzászólás #7428 Dátum: 2020.09.13 vasárnap, 14:49:01 »

majd ha lesz tali jövőre akkor oda tervezem elvinni a kocsit Smiley

Remélem addigra az enyém is megmutatható állapotban lesz.
Naplózva

98' 2.0 GLX
ex: 99' 1.6 CLX KOMBI
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #7429 Dátum: 2020.09.25 péntek, 13:18:54 »

Sziasztok. Lehet külön cserélni az üzemanyag szint jeladót? Dupla szintadósat tennék bele...
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #7430 Dátum: 2020.09.25 péntek, 14:09:09 »

Sziasztok. Lehet külön cserélni az üzemanyag szint jeladót? Dupla szintadósat tennék bele...
Az AC pumpát ki lehet szerelni a tartóból.
Tehát ajeladó a kerettel együtt cserélhető.
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #7431 Dátum: 2020.09.25 péntek, 14:20:25 »

Az AC pumpát ki lehet szerelni a tartóból.
Tehát ajeladó a kerettel együtt cserélhető.
Az oké, most cseréltem ac-t. Számít az évjárat,vagy teljesen mindegy az évjárat,motor,stb?
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
cini
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


czinkosek@hotmail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #7432 Dátum: 2020.09.28 hétfő, 20:35:13 »

Hirtelen el tűnt az irányjelzőm mind két irányba.Vészvillogó jó relé kapcsoló jó. 1.8td mk2.van még valahol valami biztosító? Esetleg valaki járt már így??
Naplózva

1.8 TD 98. kombi   2.0 tdci titánium-s 2014 fehér bálna
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #7433 Dátum: 2020.09.29 kedd, 07:50:56 »

Az oké, most cseréltem ac-t. Számít az évjárat,vagy teljesen mindegy az évjárat,motor,stb?
A hivatalos verziót nem ismerem.
Amikor én cseréltem, egy típusazonos ACre, a szintjelző műszer fordítva volt bekötve.
Minél többet mentem, annál több benzin volt a tartályban  nyes
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
zsolesz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58


E-mail
« Új hozzászólás #7434 Dátum: 2021.03.24 szerda, 21:23:39 »

Sziasztok,

Zetec motor van az autóban, utólag gyártott motor kábelköteggel és vems ECU-val.

Szeretném ha működne a klíma is, de nem tudom milyen jelet kapott a gyári ECU-ról, valaki esetleg tud segíteni?

A Haynes mondeo könyvben a kábelkötegnek ez a része nincsen bent.

Jelenleg állandóan megy a klímakompresszor.

Hogy egyszerű legyen az utastér és egyéb köteg ST200-as.

Köszi
Naplózva
nricsi73
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


E-mail
« Új hozzászólás #7435 Dátum: 2022.06.08 szerda, 16:53:17 »

Sziasztok!
Mk2 kombi autómba keresek belső lámpát a tetőbe.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 142 143 144 145 146 147 148 [149]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.102 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.