Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.03.28 csütörtök, 10:59:06 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 [23]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: SCi motor  (Megtekintve 478657 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Krisz821
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új hozzászólás #1100 Dátum: 2020.01.15 szerda, 19:06:25 »


3 db elektromos vezetékes szenzor van a kipufogóban, ebből 2 db O2 szenzort kicseréltetek.
Vajon melyik az EGT?  ::

Szia ezek lettek ki cserélve.

https://www.autoalkatreszek24.hu/bosch-1149182.html

https://m.autodoc.co.uk/bosch/12790385



Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1101 Dátum: 2020.01.15 szerda, 19:32:38 »




Tudom hogyan néznek ki a lambda szondák.  Cool
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
ocsi248
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3



E-mail
« Új hozzászólás #1102 Dátum: 2020.04.15 szerda, 18:10:18 »

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne hogy van egy 1.8 SCI 2003 mondeom és jobb előről kopogó hangot hallok a motor felől. Főleg az utastérben hallani. Ha felnyitom a motorháztetőt ott alig vagy egyáltalán nem hallom. Érdekesség ha felpörgetem a motrot, amikor esik vissza a fordulat akkor elmúlik a kopogás. Ugyan ez van menet közben. Ha leveszem a lábam a gázról és motorfékkel gurulok akkor le halgat. Szerintetek mi lehet ez? Előre is köszi a válaszokat.
Naplózva

2003 1.8 SCI mondeo
ocsi248
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3



E-mail
« Új hozzászólás #1103 Dátum: 2020.04.15 szerda, 21:53:35 »

Trafó is lehet hiba, de esélyes az injektor(ok) is.....
Nekem így kezdődött az injektor hibám. Rángatott a kocsi mert nem ment egy henger. Utána meg jött a többi baja. Szerelő szerint az ilyen meghibásodás meg a trafó hiba kivág egy csippet a computerből. Nekem azt is kellett cserélni.( meg trafót) De én csak laikus vagyok. Azt mondom amit nekem mondtak.
Naplózva

2003 1.8 SCI mondeo
Kornél007
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új hozzászólás #1104 Dátum: 2020.04.18 szombat, 15:58:45 »

Sziasztok
Olyan kerdesem lenne hogy utolag szeretnrk tempomatot beszerelni elvileg minden benne van az autoba hogy mikodjon viszont egy dolgot kiveve: a motorterben nincs meg a kabel ami csatlakozna a tempomat motorhoz
Azt olvastam egy forumon hogy az scibe nem is kell tempomat motor merthogy elektromosan mukodik a renszer es a computer tartva a sebesseget
Az lenne a kerdes hogy ez tenyleg igy van?
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1105 Dátum: 2020.04.18 szombat, 16:05:12 »

Sziasztok
Olyan kerdesem lenne hogy utolag szeretnrk tempomatot beszerelni elvileg minden benne van az autoba hogy mikodjon viszont egy dolgot kiveve: a motorterben nincs meg a kabel ami csatlakozna a tempomat motorhoz
Azt olvastam egy forumon hogy az scibe nem is kell tempomat motor merthogy elektromosan mukodik a renszer es a computer tartva a sebesseget
Az lenne a kerdes hogy ez tenyleg igy van?

Igen.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Kornél007
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új hozzászólás #1106 Dátum: 2020.04.19 vasárnap, 07:29:56 »

Igen.
Akkor valojaban csak a kormanyra a tempomat kapcsolot kell megvennem bekotnom es ennyi?
Vagy van meg valami mas is gondolok itt programozas tanitas vagy valami???
Naplózva
TommyHagen
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


E-mail
« Új hozzászólás #1107 Dátum: 2020.06.15 hétfő, 12:47:41 »

Sziasztok, sajnos mostanában rengeteg mk3-as Mondit látok eladó sorba kerülni, kezdenek kiöregedni, de én még kitartok mellette. Remélem van még itt Sci-s, mert am se voltunk sokan.
Tehát, kezdem az elejéről. Decemberben kezdődött a kálváriám, 1-es henger kihagyott, majd nem akart működni. Mivel Pesten állt meg a kocsi alattam, nem nagyon tudtam válogatni, egy random szervizbe került, ahol nagy nehezen kitalálták (gyertya, trafó, illetve kompresszió mérést követően) hogy a 4 injektoromból 2 elég rossz bőrben van, szóval ott lesz a gond. Injektor felújtás, abban lévő szűrő csere, stb. után kész a kocsi, hurrá, jár az 1. henger, szóval no problem. A történethez hozzátartozik, az eset előtt tankoltam utoljára E10-es benzint a Mondiba, mert meggyőződésem, hogy attól hasaltak el az injektoraim.
Ezt követően az alapjáratom elkezdett rendetlenkedni, álló helyzetben 700 és 1300 között ingadozik sajna. ForScan MAP szenzor testzárlatot ír, szóval lehúztam a MAp szenzort, és akkor jó lett, még a kettőstömegűm nagyfokú csattogása is csillapodott, örültem, hogy milyen jó, egy MAP szenzorral megúszom. Vettem egy másikat, beszereltem, 100 km-t megtettem minden gond nélkül, erre újra elkezdte az alapjárat ingadozást. Ha lehúzom az új szenzort is, akkor megint jó, stabil 700-as alapjárat, minden gond nélkül, gondolom ilyenkor beáll random értékre a rendszer.
Valaki járt már hasonló módon?  rinya
Naplózva

Ford Mondeo 1.8 SCi
borianm
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 74



E-mail
« Új hozzászólás #1108 Dátum: 2020.08.12 szerda, 13:33:44 »

Sziasztok, sajnos mostanában rengeteg mk3-as Mondit látok eladó sorba kerülni, kezdenek kiöregedni, de én még kitartok mellette. Remélem van még itt Sci-s, mert am se voltunk sokan.
Tehát, kezdem az elejéről. Decemberben kezdődött a kálváriám, 1-es henger kihagyott, majd nem akart működni. Mivel Pesten állt meg a kocsi alattam, nem nagyon tudtam válogatni, egy random szervizbe került, ahol nagy nehezen kitalálták (gyertya, trafó, illetve kompresszió mérést követően) hogy a 4 injektoromból 2 elég rossz bőrben van, szóval ott lesz a gond. Injektor felújtás, abban lévő szűrő csere, stb. után kész a kocsi, hurrá, jár az 1. henger, szóval no problem. A történethez hozzátartozik, az eset előtt tankoltam utoljára E10-es benzint a Mondiba, mert meggyőződésem, hogy attól hasaltak el az injektoraim.
Ezt követően az alapjáratom elkezdett rendetlenkedni, álló helyzetben 700 és 1300 között ingadozik sajna. ForScan MAP szenzor testzárlatot ír, szóval lehúztam a MAp szenzort, és akkor jó lett, még a kettőstömegűm nagyfokú csattogása is csillapodott, örültem, hogy milyen jó, egy MAP szenzorral megúszom. Vettem egy másikat, beszereltem, 100 km-t megtettem minden gond nélkül, erre újra elkezdte az alapjárat ingadozást. Ha lehúzom az új szenzort is, akkor megint jó, stabil 700-as alapjárat, minden gond nélkül, gondolom ilyenkor beáll random értékre a rendszer.
Valaki járt már hasonló módon?  rinya

Szia! Azt meg tudod mondani, hol csinálták az injektor felújítást?
Jegyzőkönyvet kaptál az előtte/utána állapotról?
Naplózva

MK3 Kombi 1.8 SCi - 2005
ocsi248
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3



E-mail
« Új hozzászólás #1109 Dátum: 2020.09.19 szombat, 16:25:12 »

Heló mindenkinek. Hamarosan eladóvá válik az 1,8 SCI mondeom. Ha valakit érdekel jelezzen. Műszaki 2022.03. Csomó dolog ki lett cserélve rajta. Most tökéletesen működik. Felszereltség GHIA.
Naplózva

2003 1.8 SCI mondeo
puskigabo
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új hozzászólás #1110 Dátum: 2021.02.09 kedd, 22:29:35 »

Sziasztok!
Új SCI-s vagyok. Sajnos rossz az egyik injektorom.
Akinek sikerült már cserélni, javíttatni, légyszi jelezze,
hogy honnan szerzett alkatrészt, vagy ki végezte a felújítást.
Előre is köszönöm!
Naplózva
Kimpicom
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új hozzászólás #1111 Dátum: 2021.05.06 csütörtök, 23:23:16 »

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne hogy van egy 1.8 SCI 2003 mondeom és jobb előről kopogó hangot hallok a motor felől. Főleg az utastérben hallani. Ha felnyitom a motorháztetőt ott alig vagy egyáltalán nem hallom. Érdekesség ha felpörgetem a motrot, amikor esik vissza a fordulat akkor elmúlik a kopogás. Ugyan ez van menet közben. Ha leveszem a lábam a gázról és motorfékkel gurulok akkor le halgat. Szerintetek mi lehet ez? Előre is köszi a válaszokat.
Naplózva
Krisz821
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új hozzászólás #1112 Dátum: 2021.07.16 péntek, 22:20:11 »

Sziasztok valaki meg tudja mondoni hogy 2005 Ford Mondeo 1.8 sci-hez katalizátort hol lehet kapni? Vagy a gyári számát tudja valaki?Köszönöm
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1113 Dátum: 2021.07.17 szombat, 09:40:27 »

Sziasztok valaki meg tudja mondoni hogy 2005 Ford Mondeo 1.8 sci-hez katalizátort hol lehet kapni? Vagy a gyári számát tudja valaki?Köszönöm
https://cromax.hu/ford/mondeo_2000-2007_/kipufogo/kipufogo_rendszer_alkatreszei/katalizator_univerzalis/?limitstart=0

Vagy rendelhető ford szervízben.

Cikkszám:   1232054
Megnevezés:   KATALIZÁTOR 369 CSERE!
Bruttó listaár:   238.581 Ft
Kedvezmény:   10.00 %
Kedvezményes bruttó ár/db:   214.723 Ft
Üllői út:   0 darab
Kerepesi út:   0 darab
Budaörsi út:   0 darab
Cikkszám (csere):   
Bruttó ár (csere):   0 Ft
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Titanosz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69


E-mail
« Új hozzászólás #1114 Dátum: 2021.07.30 péntek, 09:40:21 »

Szaisztok!

Gondoltam írok, hátha valaki tudja a megoldást. Volt egy balesetem kicsit összetört az eleje. Megjavítattam, de volt egy kis olajfolyás(baleset független előtte is csöpögött de nem ennyire). Hátsó féltengely szimering, szét kellett bontani az autót hozzá. Szétbontás során rengeteg mindent cseréltek, vezérműlánc szett, stb. Összerakás után az autón jelentkezett nagy fogyasztás és motor erőtlenedés. Hiába nyomod, nem akar menni. Konkrétan nem tudott felmenni a mélygarázsból. Ac bemérve, légtömegmérő cserélve, stb. Maradt ugyan ez. Állítólag ezeknél előfordul és senki nem tud rá megoldás. Csak azt nem értem, hogy előtte semmi ilyen hiba nem volt és pont összerakás után és egyből első indulásnál, mikor a szerelőtől eljöttem. Üzemanyag szűrő kuplung, kettőstömegű szinte új....Köszönöm előre is a segítséget. Dióhéjas tisztitási is volt rajta mikor hozzám került.

Üdv:
Olivér
« Utoljára szerkesztve: 2021.07.30 péntek, 10:49:17 írta Titanosz » Naplózva

2004-es Ford Mondeo kombi 1.8 Sci Ghia
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #1115 Dátum: 2021.07.30 péntek, 17:27:17 »

Szaisztok!

Gondoltam írok, hátha valaki tudja a megoldást. Volt egy balesetem kicsit összetört az eleje. Megjavítattam, de volt egy kis olajfolyás(baleset független előtte is csöpögött de nem ennyire). Hátsó féltengely szimering, szét kellett bontani az autót hozzá. Szétbontás során rengeteg mindent cseréltek, vezérműlánc szett, stb. Összerakás után az autón jelentkezett nagy fogyasztás és motor erőtlenedés. Hiába nyomod, nem akar menni. Konkrétan nem tudott felmenni a mélygarázsból. Ac bemérve, légtömegmérő cserélve, stb. Maradt ugyan ez. Állítólag ezeknél előfordul és senki nem tud rá megoldás. Csak azt nem értem, hogy előtte semmi ilyen hiba nem volt és pont összerakás után és egyből első indulásnál, mikor a szerelőtől eljöttem. Üzemanyag szűrő kuplung, kettőstömegű szinte új....Köszönöm előre is a segítséget. Dióhéjas tisztitási is volt rajta mikor hozzám került.

Üdv:
Olivér

Első hallásra félrerakott vezérlés. Bár nem tudom ezek mekkora hibánál szólnak érte. Az állítólag ezeknél előfordul kicsit gyanús, nem nyálaztam át a topikot, de ilyen nem igazán rémlik.
Naplózva
Titanosz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69


E-mail
« Új hozzászólás #1116 Dátum: 2021.07.30 péntek, 19:12:47 »

Első hallásra félrerakott vezérlés. Bár nem tudom ezek mekkora hibánál szólnak érte. Az állítólag ezeknél előfordul kicsit gyanús, nem nyálaztam át a topikot, de ilyen nem igazán rémlik.

Köszi a választ. Gondoltam erre én is de a szerelő szerint félre sem lehet rakni, de én nem értek hozzá.
Naplózva

2004-es Ford Mondeo kombi 1.8 Sci Ghia
borianm
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 74



E-mail
« Új hozzászólás #1117 Dátum: 2021.09.29 szerda, 10:16:00 »

Sziasztok!
Új SCI-s vagyok. Sajnos rossz az egyik injektorom.
Akinek sikerült már cserélni, javíttatni, légyszi jelezze,
hogy honnan szerzett alkatrészt, vagy ki végezte a felújítást.
Előre is köszönöm!
Hali! R-*** Dunaharasztiban végez szétszedéses ultrahangos tisztítást, nagyon rendesek. Új szűrővel és tömítéssekkel rakják össze az injektorokat. Sajnos nem mind menthető, de azért jó eséllyel tudnak javítani a helyzeten. Nálam pl. 6-ból volt négy jó.
Az injektort neked kell kiszedned/kiszedetned, nekem 2 nap alatt megvolt a művelet.
Naplózva

MK3 Kombi 1.8 SCi - 2005
enzo
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új hozzászólás #1118 Dátum: 2022.04.20 szerda, 19:33:39 »

Sziasztok!

A bevizsgálás megerősítette, hogy elfáradtak a befecskendezők, cserélni kell mind a négyet. Tudtommal nem lehet sehol kapni, csak Kínából lehet megrendelni, de arról sem tudok semmit, hogy mennyire megbízható és tartós.
Szóval várom a jó ötleteket, hogy hol, kinél és mennyiért lehetne beszerezni 4 db Bosch 0261500009 befecskendezőt vagy azzal egyenértékűt.

Köszönettel!
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1119 Dátum: 2022.04.20 szerda, 20:11:35 »

Sziasztok!

A bevizsgálás megerősítette, hogy elfáradtak a befecskendezők, cserélni kell mind a négyet. Tudtommal nem lehet sehol kapni, csak Kínából lehet megrendelni, de arról sem tudok semmit, hogy mennyire megbízható és tartós.
Szóval várom a jó ötleteket, hogy hol, kinél és mennyiért lehetne beszerezni 4 db Bosch 0261500009 befecskendezőt vagy azzal egyenértékűt.

Köszönettel!
javítani nem lehet,vagy ezen már túl vagytok?
Talán ők tudnak tanácsot adni.

https://moltim.hu/benzines-injektor-bevizsgalas-tisztitas

« Utoljára szerkesztve: 2022.04.20 szerda, 21:01:06 írta alf® » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
enzo
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új hozzászólás #1120 Dátum: 2022.04.20 szerda, 20:23:55 »

javítani nem lehet,vagy ezen már túl vagytok?
Talán ők tudnak tanácsot adni.

https://moltim.hu/benzines-injektor-bevizsgalas-tisztitas

Sajna nem lehet, a bevizsgálás előtt már elvégezték a tisztítást, és nem tudják javítani.
De máshol voltam megnézetni, ezért holnap felhívom Moltimékat, hátha.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1121 Dátum: 2022.04.20 szerda, 21:01:14 »

Sajna nem lehet, a bevizsgálás előtt már elvégezték a tisztítást, és nem tudják javítani.
De máshol voltam megnézetni, ezért holnap felhívom Moltimékat, hátha.
Esetleg ebay:
Újnak írják,olasz.
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_nkw=Bosch+0261500009&_sacat=0&_sop=15
« Utoljára szerkesztve: 2022.04.20 szerda, 21:03:00 írta alf® » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
enzo
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új hozzászólás #1122 Dátum: 2022.04.20 szerda, 21:47:26 »


Ez sajna nem az, máshogy néz ki az enyém, de köszönöm az ötletet.
Naplózva
enzo
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új hozzászólás #1123 Dátum: 2022.04.25 hétfő, 16:59:54 »

Sajna nem lehet, a bevizsgálás előtt már elvégezték a tisztítást, és nem tudják javítani.
De máshol voltam megnézetni, ezért holnap felhívom Moltimékat, hátha.

Csak amit megtudtam, hogy ez a befecskendező állítólag kompakt fajta, nem lehet javítani. Számomra rossz hír, de hátha valakinek hasznos.  Smiley
Naplózva
enzo
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új hozzászólás #1124 Dátum: 2022.06.14 kedd, 12:57:59 »

Hali! R-*** Dunaharasztiban végez szétszedéses ultrahangos tisztítást, nagyon rendesek. Új szűrővel és tömítéssekkel rakják össze az injektorokat. Sajnos nem mind menthető, de azért jó eséllyel tudnak javítani a helyzeten. Nálam pl. 6-ból volt négy jó.
Az injektort neked kell kiszedned/kiszedetned, nekem 2 nap alatt megvolt a művelet.

Ők segítettek nekem is végül! 4-ből 4-et megjavítottak, végre rendben működik a motor. Ajánlom mindenkinek, ha valami megoldhatatlannak látszó gond van a befecskendezőkkel.  Wink
RTeam a teljes nevük. http://rteam.hu/
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1125 Dátum: 2022.06.14 kedd, 16:49:21 »

Ők segítettek nekem is végül! 4-ből 4-et megjavítottak, végre rendben működik a motor. Ajánlom mindenkinek, ha valami megoldhatatlannak látszó gond van a befecskendezőkkel.  Wink
RTeam a teljes nevük. http://rteam.hu/
eljen
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
jano028
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5



E-mail
« Új hozzászólás #1126 Dátum: 2022.07.25 hétfő, 12:39:03 »

Ők segítettek nekem is végül! 4-ből 4-et megjavítottak, végre rendben működik a motor. Ajánlom mindenkinek, ha valami megoldhatatlannak látszó gond van a befecskendezőkkel.  Wink
RTeam a teljes nevük. http://rteam.hu/

Sziasztok!

Nekem is ők oldották meg a porlasztó problémám. Most 1,5 literrel kevesebbet eszik, nem rángat, 4 hengerrel indúl és erősebb is lett. Csak ajánlani tudom őket.

Üdv, Jani
Naplózva

Mondeo sci ghia 2004 Péter az új családtag
B1987
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


E-mail
« Új hozzászólás #1127 Dátum: 2023.03.12 vasárnap, 10:22:38 »

Sziasztok! Járt már valaki úgy hogy nem indult pöccre az sci-je? Nekem ma egy hosszabb táv után, megállás után vagy 5. inditózásra indult de az is úgy hogy adtam neki gázt. Az ac-t nem hallottam búgni a próbalkozasok alatt. Azóta haza értem vele a hosszabb távról, semmi gond nem volt az úton és jön, megy, dudál ac búg ahogy kell indítás előtt.
Naplózva

2006 Mondeo mk3 1.8 sci
B1987
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


E-mail
« Új hozzászólás #1128 Dátum: 2023.03.13 hétfő, 08:48:33 »

Sziasztok! Járt már valaki úgy hogy nem indult pöccre az sci-je? Nekem ma egy hosszabb táv után, megállás után vagy 5. inditózásra indult de az is úgy hogy adtam neki gázt. Az ac-t nem hallottam búgni a próbalkozasok alatt. Azóta haza értem vele a hosszabb távról, semmi gond nem volt az úton és jön, megy, dudál ac búg ahogy kell indítás előtt.

Volt benne tárolt hiba: P0087
Valamint néztem "elő" adatot, alapjaraton 60 psi az üzemanyagrendszer nyomása padlógázon 180-190 psi.
Nem tudom pontosan ez mit jelent, de akinek van esetleg ilyen kiolvasoja nézze meg hogy neki mennyi ez az érték Huh??
Naplózva

2006 Mondeo mk3 1.8 sci
B1987
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


E-mail
« Új hozzászólás #1129 Dátum: 2023.07.04 kedd, 14:03:36 »

Sziasztok. P2097-et már nem tudom törölni, és hiba hajtom 4.be 100al kilométereket semmi.
Talaltam hozza ezt a cikkszámú hőmérséklet jeladót:
SKEGT-1470155

11 ezer pénz a többi 40tol felfelé. A kérdés ez a stark automotive ennyire gagyi lenne?
Naplózva

2006 Mondeo mk3 1.8 sci
Kornél007
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új hozzászólás #1130 Dátum: 2023.07.19 szerda, 20:30:17 »

Hello mindenki
Adott egy P0092 hibakod
Hol talalom az auton az uzemanyag nyomasszabalyzot?
Hogy nez ki illetve honnan tudom berendelni?
Koszonom a segitseget.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1131 Dátum: 2023.07.19 szerda, 22:28:21 »

Hello mindenki
Adott egy P0092 hibakod
Hol talalom az auton az uzemanyag nyomasszabalyzot?
Hogy nez ki illetve honnan tudom berendelni?
Koszonom a segitseget.
az üzemanyag szivattyún van,annak a része.

De a hibakód utalhat eldugult szűrőre, vagy a tank légtelenítőjének a dugulására.Ezeket ellenőrizted?
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
B1987
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


E-mail
« Új hozzászólás #1132 Dátum: 2023.11.16 csütörtök, 08:57:48 »

Sziasztok!
Valakinek sikerült ezt a fránya P2097-et megoldani?
Injektorok cserélve, 4.be 120al már vagy 5x megprobaltam, katalizátor tisztítót is próbáltam. Kipufogó nem lyukas. A hiba törlés után visszajön, nem dobja a sárga lámpát de folyamatban lévőként benne van, van amikor törölni se engedi. Biztos vagyok benne hogy valamelyik szonda rossz, de melyik a sok közül? Köszi ha segítesz.

Ui: e mellett van még P0421 is az lehet hogy ebből adódik a P2097?
Naplózva

2006 Mondeo mk3 1.8 sci
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1133 Dátum: 2023.11.16 csütörtök, 16:09:58 »

Sziasztok!
Valakinek sikerült ezt a fránya P2097-et megoldani?
Injektorok cserélve, 4.be 120al már vagy 5x megprobaltam, katalizátor tisztítót is próbáltam. Kipufogó nem lyukas. A hiba törlés után visszajön, nem dobja a sárga lámpát de folyamatban lévőként benne van, van amikor törölni se engedi. Biztos vagyok benne hogy valamelyik szonda rossz, de melyik a sok közül? Köszi ha segítesz.

Ui: e mellett van még P0421 is az lehet hogy ebből adódik a P2097?
a katalizátor utáni O szonda.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
B1987
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


E-mail
« Új hozzászólás #1134 Dátum: 2023.11.16 csütörtök, 20:51:07 »

a katalizátor utáni O szonda.

Szia köszönöm a válaszod.
Pontosan melyik szenzorra gondolsz?
3 lambda szonda van és egy kipufogó hőmérséklet jeladó.
A leömlőtől lefele sorrendbe így vannak cikkszám szerint:

1. Bosch 0258007147
2. Bosch 0258006450
3. Ford 1307979 ( hőmérséklet jeladó)
4. Bosch 0258986602

Hogy ezek közül melyik oxigen szonda is azt nem tudom.
Most vagy 2. a katalizátor utáni, vagy a 4. a nox utáni?


Naplózva

2006 Mondeo mk3 1.8 sci
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1135 Dátum: 2023.11.18 szombat, 16:25:53 »

Szia köszönöm a válaszod.
Pontosan melyik szenzorra gondolsz?
3 lambda szonda van és egy kipufogó hőmérséklet jeladó.
A leömlőtől lefele sorrendbe így vannak cikkszám szerint:

1. Bosch 0258007147
2. Bosch 0258006450
3. Ford 1307979 ( hőmérséklet jeladó)
4. Bosch 0258986602

Hogy ezek közül melyik oxigen szonda is azt nem tudom.
Most vagy 2. a katalizátor utáni, vagy a 4. a nox utáni?



a lambda szondák maradék oxigént mérnek....
A katalizátor utáni,2es.A hibakódja határozza meg a lokációját is.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
B1987
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


E-mail
« Új hozzászólás #1136 Dátum: 2023.11.18 szombat, 19:57:05 »

a lambda szondák maradék oxigént mérnek....
A katalizátor utáni,2es.A hibakódja határozza meg a lokációját is.

Sci csoda gépkocsin úgy van hogy van egy előkatalizator ami egybe van a leömlővel. Tehát az előkatalizator előtt van egy 5 kábeles szonda, utána van egy 4 kábeles. Jön a fő katalizátor az után van a kipufogó hőmérséklet szonda, ez után jön a nox katalizator ami után szinten van egy diag szonda.
Bocsi lehet én vagyok a hülye de tényleg nem vágom melyik lehet az, feleslegesen meg nem veszek szondakat mert elég húzós áruk van.
Naplózva

2006 Mondeo mk3 1.8 sci
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1137 Dátum: 2023.11.19 vasárnap, 08:52:14 »

Sci csoda gépkocsin úgy van hogy van egy előkatalizator ami egybe van a leömlővel. Tehát az előkatalizator előtt van egy 5 kábeles szonda, utána van egy 4 kábeles. Jön a fő katalizátor az után van a kipufogó hőmérséklet szonda, ez után jön a nox katalizator ami után szinten van egy diag szonda.
Bocsi lehet én vagyok a hülye de tényleg nem vágom melyik lehet az, feleslegesen meg nem veszek szondakat mert elég húzós áruk van.
a NOX csabdánál a harmadik van.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
B1987
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


E-mail
« Új hozzászólás #1138 Dátum: 2023.11.29 szerda, 08:09:24 »

a NOX csabdánál a harmadik van.

Halihó.

Kicsereltem a 2. lamdaszondat es a hőmérséklet jeladót, de sajnos ugyan úgy megvan a 2 hibakod Sad
Az nem lehet esetleg hogy az első 5 kabeles a rossz es a 2 szondahoz mar rossz értékek jutnak el?
Naplózva

2006 Mondeo mk3 1.8 sci
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1139 Dátum: 2023.11.29 szerda, 17:06:07 »

Halihó.

Kicsereltem a 2. lamdaszondat es a hőmérséklet jeladót, de sajnos ugyan úgy megvan a 2 hibakod Sad
Az nem lehet esetleg hogy az első 5 kabeles a rossz es a 2 szondahoz mar rossz értékek jutnak el?
minden szonda értékeit külön feldolgozza az ecu.Az angolok leírása szerint a "katalizátor utáni" szondának a hibakódja,amit neked beír.
Ebben az esetben amit mondasz,talán logikusabb,hogy ők nem az előkatalizátortól számolják,hanem a fő katalizátor után-tehát a 3ik utolsó.
Sajnos az otthoni javításoknál ilyenek előfordulnak.
De gyári diaggal (is) tudják a lambda szondák jeleit tesztelni,és kiértékelni szakemberek.Nyilván célirányosabb hibameghatározás,kicsit több pénzért.
De sajnálom,hogy nem oldódott meg a problémád.... szomoru1
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
B1987
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


E-mail
« Új hozzászólás #1140 Dátum: 2023.11.29 szerda, 18:06:11 »

minden szonda értékeit külön feldolgozza az ecu.Az angolok leírása szerint a "katalizátor utáni" szondának a hibakódja,amit neked beír.
Ebben az esetben amit mondasz,talán logikusabb,hogy ők nem az előkatalizátortól számolják,hanem a fő katalizátor után-tehát a 3ik utolsó.
Sajnos az otthoni javításoknál ilyenek előfordulnak.
De gyári diaggal (is) tudják a lambda szondák jeleit tesztelni,és kiértékelni szakemberek.Nyilván célirányosabb hibameghatározás,kicsit több pénzért.
De sajnálom,hogy nem oldódott meg a problémád.... szomoru1

Szia. Leszedtem az akksit egy órara, haza jöttem vele melohelyrol ( 15km) eddig nem dobta vissza a kódokat.
Hát ha ők úgy számolják hogy a 3. szonda az akkor az a NOX katalizátor után van. Mert a fő katalizátor után egy hőmérséklet jeladó van, azt is cseréltem. A Nox utáni szonda nem vészes árban 17 ezer, viszont átszerelos fajta: Bosch 0258986602.
Naplózva

2006 Mondeo mk3 1.8 sci
B1987
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


E-mail
« Új hozzászólás #1141 Dátum: 2023.12.11 hétfő, 16:32:33 »

Szia. Leszedtem az akksit egy órara, haza jöttem vele melohelyrol ( 15km) eddig nem dobta vissza a kódokat.
Hát ha ők úgy számolják hogy a 3. szonda az akkor az a NOX katalizátor után van. Mert a fő katalizátor után egy hőmérséklet jeladó van, azt is cseréltem. A Nox utáni szonda nem vészes árban 17 ezer, viszont átszerelos fajta: Bosch 0258986602.

Sziasztok!

Kis élménybeszámoló 500km után.
Miután megvolt a "reset" és megtettem ezt a kilométert, a P2097 nem jött vissza azóta juhéé Smiley Vagyis igazad volt valóban a leömlőtől a 2. lamda volt a ludas, köszönöm. Viszont a P0421 250km után igen, igaz csak folyamtban lévő volt, vagyis nem világított a csekendzsin de ma felvillant a kis lámpa ezzel a kóddal. Kérdés az lenne hogy ez lehetséges az első szélessávú 5 kábeles szonda hiba?
Naplózva

2006 Mondeo mk3 1.8 sci
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1142 Dátum: 2023.12.11 hétfő, 16:58:13 »

Sziasztok!

Kis élménybeszámoló 500km után.
Miután megvolt a "reset" és megtettem ezt a kilométert, a P2097 nem jött vissza azóta juhéé Smiley Vagyis igazad volt valóban a leömlőtől a 2. lamda volt a ludas, köszönöm. Viszont a P0421 250km után igen, igaz csak folyamtban lévő volt, vagyis nem világított a csekendzsin de ma felvillant a kis lámpa ezzel a kóddal. Kérdés az lenne hogy ez lehetséges az első szélessávú 5 kábeles szonda hiba?
eljen
 P0421
Igen,a hibakód alapján a fordnál ez az első oxigén szonda fűtéshibája.
De forscannel is lehet diagolni a szonda működését.Ellenőrizd le az élő adatokban.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 [23]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.072 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.