Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.06.29 szombat, 12:39:40 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 693 694 695 696 697 698 699 [700] 701 702 703 704 705 706 707 ... 958   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: TDCi motorok  (Megtekintve 13812612 alkalommal)
0 Felhasználó és 74 vendég van a témában
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #34950 Dátum: 2014.11.15 szombat, 21:35:39 »

amikor lebaxlak,hogy ne szólj bele... eplus2

Tudod mit, beszélj bele egy papírzacskóba és hozd el mini-re. Majd hazahozom és ha van kedvem meghallgatom, jó?   nyes
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #34951 Dátum: 2014.11.15 szombat, 21:38:47 »

Tudod mit, beszélj bele egy papírzacskóba és hozd el mini-re. Majd hazahozom és ha van kedvem meghallgatom, jó?   nyes
eljen

ne itt offolj!itt komoly dolgokról van szó,mint pl GÁZOLAJ! Tudod.ezzel megy az autó... hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #34952 Dátum: 2014.11.15 szombat, 21:41:25 »

eljen

ne itt offolj!itt komoly dolgokról van szó,mint pl GÁZOLAJ! Tudod.ezzel megy az autó... hehe


Ezt a viccekhez, légy szíves!  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #34953 Dátum: 2014.11.15 szombat, 21:42:23 »

eljen

ne itt offolj!itt komoly dolgokról van szó,mint pl GÁZOLAJ! Tudod.ezzel megy az autó... hehe
Pontosabban a munkagép.
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26991


E-mail
« Új hozzászólás #34954 Dátum: 2014.11.15 szombat, 22:39:37 »

A fényképen is ott a duma. 6500Ft/1 liter/ 20 tankolás

1 ml/liter, azaz 1000 l-hez való, nem 20 tankoláshoz. Átlag annyi, de én pl. 35-38 literenként szoktam tankolni, annyi egy kör Bécs-Bp-Bécs + helyi mászkálás.

És ez nem az üzemanyagmegtakarításról szól, mint a Greenfuel, hanem az üzemanyagrendszer kenéséről.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #34955 Dátum: 2014.11.15 szombat, 22:49:04 »

1 ml/liter, azaz 1000 l-hez való, nem 20 tankoláshoz. Átlag annyi, de én pl. 35-38 literenként szoktam tankolni, annyi egy kör Bécs-Bp-Bécs + helyi mászkálás.

És ez nem az üzemanyagmegtakarításról szól, mint a Greenfuel, hanem az üzemanyagrendszer kenéséről.

AndyA
Értem. A 2thez képest milyen? A 2t meggyőzött, ez meggyőne?
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26991


E-mail
« Új hozzászólás #34956 Dátum: 2014.11.15 szombat, 22:54:50 »

Értem. A 2thez képest milyen? A 2t meggyőzött, ez meggyőne?

Élményben hasonló, hosszú távon meg a fene se tudja, majd kiderül. Smiley

2T-ből nekem a Castrol, amit használtam, 1700 Ft/l. Ez olyan 6-8 tankolásra elég, azaz mondjuk 200 Ft/tankolás. A 6500 Ft-osból kell 35 x 1 ml 6,50-jével, azaz árban kb. ugyanott van a dolog. Viszont nem kell pár hetente a Bárdiba menni érte, sokkal tovább elvan az ember egy flakon adalékkal. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #34957 Dátum: 2014.11.15 szombat, 23:00:02 »

Értem. A 2thez képest milyen? A 2t meggyőzött, ez meggyőne?


Miről?
Hogy a gázolajhoz képest más lett a motor hangja?
Ejha és az jó? Lehet neked hallásra jobbnak tűnik, de a motornak is jobb? Tompult az égés intenzitása, ezért lett csendesebb.
Egy dízel motornak nem biztos, hogy az a jó ha csendes.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #34958 Dátum: 2014.11.15 szombat, 23:00:11 »

Te most milyen jogon kérdezel ki engem?

A kiemelt rész csak a te meglátásod szerint hangzik így.
Többször említettem (ha már bele szólsz, akkor kérlek mindent olvass el a dologgal kapcsolatban), hogy a téves vagy pontatlan információ rossz irányba vezethet.
Ezért nem jó.



Azt is kérdezhetném, hogy segíteni jársz a TDCi topicba vagy offolni? vadász, vadász....  eplus2

Téves, pontatlan információ, mint pl. hogy dízelnél nem lehet TPS-re utaló hibakód???   wow1  falbav
Erre mondják, hogy hiányosságait arroganciával pótolja.  eplus2
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #34959 Dátum: 2014.11.15 szombat, 23:02:35 »

Azt is kérdezhetném, hogy segíteni jársz a TDCi topicba vagy offolni? vadász, vadász....  eplus2

Téves, pontatlan információ, mint pl. hogy dízelnél nem lehet TPS-re utaló hibakód???   wow1  falbav
Erre mondják, hogy hiányosságait arroganciával pótolja.  eplus2

Én meg azt kérdezhetném, amit már sokszor megkérdeztem.
Ha valaki mást mond itt, mint a megszokott nagy többség, akkor az már hülye és le van hurrogva? (ez itt a megszokott fórumos reakció) Mert nem fut a tömeggel azonos irányba. Mert lehet nem az a jó irány!

Ezt írtam. Olvastad?  Lapozz már vissza....
Milyen hiányosság?  Tudod te miről beszélsz?
Az mitől off, hogy megírtam, hogy dízelben nincs tps?  Mert nincs is.
Szemezgetsz, kiemelsz dolgokat és szépen összeválogatsz olyan mondatokat, amik úgy sosem hangzottak el.
Mi vagy te, újságíró a blikknél?   nyes
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.15 szombat, 23:07:59 írta a benzines » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #34960 Dátum: 2014.11.15 szombat, 23:13:04 »

Én meg azt kérdezhetném, amit már sokszor megkérdeztem.
Ha valaki mást mond itt, mint a megszokott nagy többség, akkor az már hülye és le van hurrogva? (ez itt a megszokott fórumos reakció) Mert nem fut a tömeggel azonos irányba. Mert lehet nem az a jó irány!

Ezt írtam. Olvastad?  Lapozz már vissza....
Milyen hiányosság?  Tudod te miről beszélsz?
Az mitől off, hogy megírtam, hogy dízelben nincs tps?  Mert nincs is.
Szemezgetsz, kiemelsz dolgokat és szépen összeválogatsz olyan mondatokat, amik úgy sosem hangzottak el.
Mi vagy te, újságíró a blikknél?   nyes
Egyrészt szétoffolod a topicot.
Másrészt nem fér bele a viálgképedbe, hogy tévedhetsz is, ld TPS.
Harmadrészt mindig azok panaszkodnak a lehurrogásra, akik valamilyen hiányosságukat arroganciával pótolják.

Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #34961 Dátum: 2014.11.15 szombat, 23:21:12 »

Egyrészt szétoffolod a topicot.
Másrészt nem fér bele a viálgképedbe, hogy tévedhetsz is, ld TPS.
Harmadrészt mindig azok panaszkodnak a lehurrogásra, akik valamilyen hiányosságukat arroganciával pótolják.



Egyrészt ti köttök belém, mert helyesbítek.   ("TPS?  Zolikám....ez dízel."      ---   Ezt írtam, ebből indult. Erre ugrott a fórumsereg)
Másrészt miért is tévedtem? Ugye nem titok, hogy minek a rövidítése a TPS szó. Ha kell leírom és le is fordítom. De ugorjunk....
Mivel nincs ilyen alkatrész a dízel Mondeo-ban így értelemszerűen nem vonatkozhat rá. Azt is megírtam, hogy általános obd kód ezért sem jó ilyenkor.
Harmadrész azok panaszkodnak, akiket lehurrognak. Mert mást mond, mint amit a fórumsereg. Itt ez a szokás (meg szinte minden fűrumon), hogy amit sokan mondanak az az igaz!  Gratulálok!  taps
Nem vagyok arrogáns, csak fáraszt a dolog, amikor TÉNYEKET kell magyaráznom azoknak, akik megvannak győződve a saját igazunkról....mert az lehet az igaz, ha többen is mondják.  Ezt csorda szellemnek hívják.  taps



ui: Sokan okosodtak ki az ELM vásárlása után és máris értenek az autókhoz. Ha nem helyesbítünk, akkor elmegy és kér a boltba a dízel autójához egy TPS-t.
    Ha szerencséje van és az eladó érti a dolgát, akkor elmondja neki, hogy olyan nincs. Ha az eladó is tudatlan, akkor lehet hosszas alkatrész keresésbe kezdenek.....
    Ettől kéne megóvni.  De nem segítettem....rosszat akartam, hogy ne ismerkedhessen az eladóval.


Részemről ennyi.  wave
Aki azt gondolja, hogy én erre a fórumra nem segíteni járok, hát az vagy nem olvas vagy a sórumcsorda tagja.
 
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.15 szombat, 23:28:02 írta a benzines » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #34962 Dátum: 2014.11.15 szombat, 23:27:28 »

Egyrészt ti köttök belém, mert helyesbítek.   ("TPS?  Zolikám....ez dízel."      ---   Ezt írtam, ebből indult. Erre ugrott a fórumsereg)
Másrészt miért is tévedtem? Ugye nem titok, hogy minek a rövidítése a TPS szó. Ha kell leírom és le is fordítom. De ugorjunk....
Mivel nincs ilyen alkatrész a dízel Mondeo-ban így értelemszerűen nem vonatkozhat rá. Azt is megírtam, hogy általános obd kód ezért sem jó ilyenkor.
Harmadrész azok panaszkodnak, akiket lehurrognak. Mert mást mond, mint amit a fórumsereg. Itt ez a szokás (meg szinte minden fűrumon), hogy amit sokan mondanak az az igaz!  Gratulálok!  taps
Nem vagyok arrogáns, csak fáraszt a dolog, amikor TÉNYEKET kell magyaráznom azoknak, akik megvannak győződve a saját igazunkról....mert az lehet az igaz, ha többen is mondják.  Ezt csorda szellemnek hívják.  taps
Javaslom, hogy ezt a hozzászólást gondold újra, mert mi van, ha mégis van a dízelben TPS, csak nem ott, ahol te keresed?
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #34963 Dátum: 2014.11.15 szombat, 23:30:55 »

Javaslom, hogy ezt a hozzászólást gondold újra, mert mi van, ha mégis van a dízelben TPS, csak nem ott, ahol te keresed?


 laugh
Csak nem nézel utána, ha már fejből nem tudod. Én meg ezt javaslom.....azt se baj, ha tapsolsz közben.
Látom, mégis ki kell írnom.
Én nem keresem sehol, mert nincs a dízel Mondeo-ban. De majd szólj ha megtaláltad és fényképezd is le, kérlek.

Throttle Position Sensor

Fojtószelep helyzet érzékelő.
Van fojtószelep a dízel Mondeo-ban? Nincs.

Levonjam a következtetés vagy megy egyedül is?  wave


Jóéjt!

Remélem nem kell valami agymenésre reagálnom holnap.  Undecided
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.15 szombat, 23:33:15 írta a benzines » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #34964 Dátum: 2014.11.15 szombat, 23:35:42 »

Befejeznéd?
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #34965 Dátum: 2014.11.15 szombat, 23:50:54 »


 laugh
Csak nem nézel utána, ha már fejből nem tudod. Én meg ezt javaslom.....azt se baj, ha tapsolsz közben.
Látom, mégis ki kell írnom.
Én nem keresem sehol, mert nincs a dízel Mondeo-ban. De majd szólj ha megtaláltad és fényképezd is le, kérlek.

Throttle Position Sensor

Fojtószelep helyzet érzékelő.
Van fojtószelep a dízel Mondeo-ban? Nincs.

Levonjam a következtetés vagy megy egyedül is?  wave


Jóéjt!

Remélem nem kell valami agymenésre reagálnom holnap.  Undecided
ok, akkor a következők végiggondolását javaslom (lehet közösen is, ha gondolod):
1) hogy hívják angolul a gyorsításért felelős pedált a dízelben?
2) ez az egység elektromos vagy mechanikus?
3) ha elektronikus, mi alapján határozódik meg az állapot, amely alapján az ecu kivezérli az üzemanyag rendszert?
4) mi szükséges ennek az érzékeléséhéz?

Ismét csak azt javaslom, gondold újra. Talán a fentiek segítenek.
De ha úgy mégis egyszerűbbnek érzed, szerintem többen is meg tudjuk mondani, hol a hiba az érvelésedben.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #34966 Dátum: 2014.11.16 vasárnap, 00:22:55 »

Magas a kifejezés: Throttle szó eredetileg angolul valaminek a le/vissza/megfojtását jelentette. Innen kapta a fojtószelep is a throttle valve nevet, merthogy a funkciója a motor lefojtása. A TPS ennek a pozícióját figyelte, vagyis név szerint is azt nézte, hogy a "fojtás" milyen állapotban van. Ennek dízelnél nincs sok értelme.

Angolul a pedált hívják accelerator-nek, throttle-nak, és gas pedal-nak is. A throttle elnevezését (ami alapján értelmes lenne TPS-nek hívni) a fojtószeleppel való kapcsolata miatt kapta, áttételesen. De igazából mindegy is, mert csak a köznyelv hivatkozik rá throttle-ként, szakmai környezetben leginkább az accelerator pedal a neve.

Az elektromos pedálok elterjedése óta a gyártók az Accelerator Pedal (Position) Sensor kifejezést használják, APP, és hasonló rövidítésekkel.
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #34967 Dátum: 2014.11.16 vasárnap, 00:32:11 »

Magas a kifejezés: Throttle szó eredetileg angolul valaminek a le/vissza/megfojtását jelentette. Innen kapta a fojtószelep is a throttle valve nevet, merthogy a funkciója a motor lefojtása. A TPS ennek a pozícióját figyelte, vagyis név szerint is azt nézte, hogy a "fojtás" milyen állapotban van. Ennek dízelnél nincs sok értelme.

Angolul a pedált hívják accelerator-nek, throttle-nak, és gas pedal-nak is. A throttle elnevezését (ami alapján értelmes lenne TPS-nek hívni) a fojtószeleppel való kapcsolata miatt kapta, áttételesen. De igazából mindegy is, mert csak a köznyelv hivatkozik rá throttle-ként, szakmai környezetben leginkább az accelerator pedal a neve.

Az elektromos pedálok elterjedése óta a gyártók az Accelerator Pedal (Position) Sensor kifejezést használják, APP, és hasonló rövidítésekkel.
ott a pont. Azért adják a generic obd kódnak a "throttle/pedal position sensor circuit..." tartalmat, mert tartalmilag azonos a két dolog: ezen szenzorok jele alapján befolyásolja az ECU az üzemanyag rendszer működését. Az mk3 dízelben tényleg nincs fojtószelep, se ahhoz kapcsolódó jeladó, van viszont Accelerator pedal position jeladóból 3 db (ezt mondja a kolléga is), az ehhez kapcsolódó áramkör hibája - a funkcionális azonosság okán - miatt lehet a kérdéses hibakód.  Nem olyan bonyolult ez....
Az eredeti felvetés az volt, hogy a dízelnél nics értelme a TPS hibakódnak (DTC P0122)
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #34968 Dátum: 2014.11.16 vasárnap, 00:38:56 »

ott a pont. Azért adják a generic obd kódnak a "throttle/pedal position sensor circuit..." tartalmat, mert tartalmilag azonos a két dolog: ezen szenzorok jele alapján befolyásolja az ECU az üzemanyag rendszer működését. Az mk3 dízelben tényleg nincs fojtószelep, se ahhoz kapcsolódó jeladó, van viszont Accelerator pedal position jeladóból 3 db (ezt mondja a kolléga is), az ehhez kapcsolódó áramkör hibája - a funkcionális azonosság okán - miatt lehet a kérdéses hibakód.  Nem olyan bonyolult ez....
Az eredeti felvetés az volt, hogy a dízelnél nics értelme a TPS hibakódnak (DTC P0122)

 eljen
Pontosan, a P0122 teljesen értelmes hibakód dízelnél is (csak nem mint TPS hibakód).
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #34969 Dátum: 2014.11.16 vasárnap, 10:00:31 »


 
csorda....te meg vagy a vezérMARHA! hehe idiot2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #34970 Dátum: 2014.11.16 vasárnap, 10:28:59 »

Olcsóbb mint a greenfuel. Használod? Ennyi a publikus ára, vagy van rá valami discount ár?
Ennyiért hozta Kispusi. Használom, már a második tankhoz löttyintettem pénteken (én nem tankolok olyan sűrűn, mint te).
Tapasztalat: Jobb illata van, mint a Ravenoil 2T-nek.  Cheesy
Egy tankhoz 325 Ft a költsége. A Ravenoil 2T kb 1500Ft/liter, ez 8 tankhoz elég 125ml felhasználással.
Tehát a K Gard NF kicsit drágább, mit a 2T kb 130-140 Ft-al tankolásonként (az én felhasználásom mellett).
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #34971 Dátum: 2014.11.16 vasárnap, 10:32:22 »

1 ml/liter, azaz 1000 l-hez való, nem 20 tankoláshoz. Átlag annyi, de én pl. 35-38 literenként szoktam tankolni, annyi egy kör Bécs-Bp-Bécs + helyi mászkálás.
És ez nem az üzemanyagmegtakarításról szól, mint a Greenfuel, hanem az üzemanyagrendszer kenéséről.
AndyA
50 literhez ajánl 50 ml-t. 45 vagy 55 l-hez adom az 50 ml az nekem mindegy. Tehát nálam 20 teli tankhoz lesz elég egy liter.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #34972 Dátum: 2014.11.16 vasárnap, 12:50:21 »

Befejeznéd?

A többieknek mond.
Én csak annyi mondtam NEKED, hogy nincs TPS a dízelben.  Cool
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #34973 Dátum: 2014.11.16 vasárnap, 12:56:59 »

ok, akkor a következők végiggondolását javaslom (lehet közösen is, ha gondolod):
1) hogy hívják angolul a gyorsításért felelős pedált a dízelben?
2) ez az egység elektromos vagy mechanikus?
3) ha elektronikus, mi alapján határozódik meg az állapot, amely alapján az ecu kivezérli az üzemanyag rendszert?
4) mi szükséges ennek az érzékeléséhéz?

Ismét csak azt javaslom, gondold újra. Talán a fentiek segítenek.
De ha úgy mégis egyszerűbbnek érzed, szerintem többen is meg tudjuk mondani, hol a hiba az érvelésedben.

 laugh

Kár volt veled leállnom beszélgetni, csak tegnap sok időm volt.
Nem bánom, mond a magadét. Én meg az igazat mondtam.  wave   Én nem érvelek, elmondtam a tényeket és azt, hogy minek mi a neve. Mi van és mi nincs. Ahogy tpmportal is!
Nem gondolom neked feleltetned kell engem, pontokba szedve. Ki vagy te valami tanár?  Cheesy
Ha gondolom  rendezhetünk egy szakmai elméleti és gyakorlati versenyt.....   Cool
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #34974 Dátum: 2014.11.16 vasárnap, 12:57:19 »

A többieknek mond.
Én csak annyi mondtam NEKED, hogy nincs TPS a dízelben.  Cool
Csak elméleti a vita. TPS = the pedal sensor.
Most pedik mindenki fogja be, és ünnepelje Michelisz Norbi összetett világbajnoki 4. helyezését
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #34975 Dátum: 2014.11.16 vasárnap, 13:02:46 »

ott a pont. Azért adják a generic obd kódnak a "throttle/pedal position sensor circuit..." tartalmat, mert tartalmilag azonos a két dolog: ezen szenzorok jele alapján befolyásolja az ECU az üzemanyag rendszer működését. Az mk3 dízelben tényleg nincs fojtószelep, se ahhoz kapcsolódó jeladó, van viszont Accelerator pedal position jeladóból 3 db (ezt mondja a kolléga is), az ehhez kapcsolódó áramkör hibája - a funkcionális azonosság okán - miatt lehet a kérdéses hibakód.  Nem olyan bonyolult ez....
Az eredeti felvetés az volt, hogy a dízelnél nics értelme a TPS hibakódnak (DTC P0122)

Szépen ferdítesz, mert az eredeti felállás az volt, hogy nincs tps a dízelben!
Majd utána leírtam, hogy az a hibakód nem a tps-re vonatkozik, mert ugye nincs. Ennyi volt, a többi csak kötekedés és okoskodás volt irányomba.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #34976 Dátum: 2014.11.16 vasárnap, 13:03:05 »

Csak elméleti a vita. TPS = the pedal sensor.
Most pedik mindenki fogja be, és ünnepelje Michelisz Norbi összetett világbajnoki 4. helyezését

 laugh    taps
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #34977 Dátum: 2014.11.16 vasárnap, 13:09:28 »

laugh

Kár volt veled leállnom beszélgetni, csak tegnap sok időm volt.
Nem bánom, mond a magadét. Én meg az igazat mondtam.  wave   Én nem érvelek, elmondtam a tényeket és azt, hogy minek mi a neve. Mi van és mi nincs. Ahogy tpmportal is!
Nem gondolom neked feleltetned kell engem, pontokba szedve. Ki vagy te valami tanár?  Cheesy
Ha gondolom  rendezhetünk egy szakmai elméleti és gyakorlati versenyt.....   Cool
ma is sok időd van.túl sok. nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #34978 Dátum: 2014.11.16 vasárnap, 13:11:31 »

ma is sok időd van.túl sok. nyes

Délelőtt már megcsináltam egy 530d-t....most ebédelek és olvasom a feleltetésem, kioktatásom!  nyes
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #34979 Dátum: 2014.11.16 vasárnap, 13:12:56 »

Délelőtt már megcsináltam egy 530d-t....most ebédelek és olvasom a feleltetésem, kioktatásom!  nyes
helyes,dógozhatnál többet is.... nyes Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #34980 Dátum: 2014.11.16 vasárnap, 13:14:33 »

helyes,dógozhatnál többet is.... nyes Wink wave


Megyek, leregelek.....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #34981 Dátum: 2014.11.16 vasárnap, 13:15:34 »


Megyek, leregelek.....
Van isten Cheesy
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #34982 Dátum: 2014.11.16 vasárnap, 13:16:43 »

Van isten Cheesy
nem.sajnos nincs. rinya Tongue
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #34983 Dátum: 2014.11.16 vasárnap, 13:23:05 »


Megyek, leregelek.....

Jaa....azt hittem ez a humor topik!  Mert mostanában sok vicceset olvasni itt.....   laugh
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #34984 Dátum: 2014.11.16 vasárnap, 13:26:27 »

Jaa....azt hittem ez a humor topik!  Mert mostanában sok vicceset olvasni itt.....   laugh
a humor a benzines topicban van.vicc,hogy még vannak benzines autók.... hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #34985 Dátum: 2014.11.16 vasárnap, 13:32:42 »

a humor a benzines topicban van.vicc,hogy még vannak benzines autók.... hehe
Inkább tedd fel a protkódat és nézegesd vele magad a tükörben. Ne beszélj badarságokat. Cheesy
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #34986 Dátum: 2014.11.16 vasárnap, 13:41:20 »

Inkább tedd fel a protkódat és nézegesd vele magad a tükörben. Ne beszélj badarságokat. Cheesy
Te is már csak műbenzines vagy!  eplus2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #34987 Dátum: 2014.11.16 vasárnap, 13:41:59 »


Megyek, leregelek.....
Úgyse találsz oda.  hehe
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #34988 Dátum: 2014.11.16 vasárnap, 13:44:24 »

Inkább tedd fel a protkódat és nézegesd vele magad a tükörben. Ne beszélj badarságokat. Cheesy
műbenzines! taps
az olyan,mint a műbeles virsli.van ugyan,de xart sem ér... eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #34989 Dátum: 2014.11.16 vasárnap, 13:45:21 »

Te is már csak műbenzines vagy!  eplus2
A dízel mellett van még 2 benzines autóm és egy benzines yamahám is. Ja a fűnyíróm is benzines. Wink
Naplózva
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #34990 Dátum: 2014.11.16 vasárnap, 13:45:56 »

műbenzines! taps
az olyan,mint a műbeles virsli.van ugyan,de xart sem ér... eplus2
Mondtam mit csinálj mf1
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #34991 Dátum: 2014.11.16 vasárnap, 13:46:26 »

Inkább tedd fel a protkódat és nézegesd vele magad a tükörben. Ne beszélj badarságokat. Cheesy
te is inkább hibernáltad fél évre,nehogy megegyen egy csepp drága benzint az a benzintemető.amit ugye jólis tettél,de akkor legalább a szádat ne járatnád.inkább hozz egy doboz gyufát!na tipli! eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #34992 Dátum: 2014.11.16 vasárnap, 13:47:00 »

a humor a benzines topicban van.vicc,hogy még vannak benzines autók.... hehe

Megyek eladom a kocsit....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #34993 Dátum: 2014.11.16 vasárnap, 13:47:21 »

Mondtam mit csinálj mf1
Cheesy nekem megvan mind a 32 fogam. integet2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #34994 Dátum: 2014.11.16 vasárnap, 13:47:42 »

Megyek eladom a kocsit....
hazudós disznyó vagy. eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #34995 Dátum: 2014.11.16 vasárnap, 13:49:21 »

A dízel mellett van még 2 benzines autóm és egy benzines yamahám is. Ja a fűnyíróm is benzines. Wink
Mégis a dízelbe tankolsz hetente 3x.  Cheesy
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #34996 Dátum: 2014.11.16 vasárnap, 13:52:44 »

hazudós disznyó vagy. eplus2

Mondtam én, hogy a sajátomat ..... és egyáltalán benzinest?  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #34997 Dátum: 2014.11.16 vasárnap, 13:53:27 »

Mégis a dízelbe tankolsz hetente 3x.  Cheesy

Na tessék.... mégis a dízel fogyaszt sokat!  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #34998 Dátum: 2014.11.16 vasárnap, 13:54:34 »

Na tessék.... mégis a dízel fogyaszt sokat!  eplus2
inkább,mert a benzinesbe 6x tankolna hetente. eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48469



« Új hozzászólás #34999 Dátum: 2014.11.16 vasárnap, 13:55:24 »

Mondtam én, hogy a sajátomat ..... és egyáltalán benzinest?  eplus2
csak a sajátodat tudod eladni.az meg ócska benzines.te meg hazudós. nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 ... 693 694 695 696 697 698 699 [700] 701 702 703 704 705 706 707 ... 958   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.105 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.