Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.19 péntek, 22:47:14 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 ... 149   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 2304191 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Novy
Vendég
« Új hozzászólás #900 Dátum: 2010.06.26 szombat, 22:08:42 »

Én ma szedtem szét a műszerfalam hogy 3 izzot kicseréljek. Mindhárom beletört a foglalatba... El is vágtam az ujjam Smiley 13 év alatt szépen beleolvadt Sad

Nekem is beletört a foglalatba, mivel a hőtől kicsit eldeformálódott a foglalat...
Naplózva
Novy
Vendég
« Új hozzászólás #901 Dátum: 2010.06.26 szombat, 22:14:32 »

Amúgy a nyillal megjelölt helyen található az izzó, senki nem cserélt még ilyet? Nekem kicsit fura, hogy nem találok sehol... Sad


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #902 Dátum: 2010.06.28 hétfő, 00:33:45 »

Nekem is beletört a foglalatba, mivel a hőtől kicsit eldeformálódott a foglalat...
én az ilyet fogóval szoktam kitépni belőle. cromaxban lehet kapni foglalatostól is, de úgy elég horror az ára.
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Novy
Vendég
« Új hozzászólás #903 Dátum: 2010.06.28 hétfő, 20:20:10 »

én az ilyet fogóval szoktam kitépni belőle. cromaxban lehet kapni foglalatostól is, de úgy elég horror az ára.

Én is fogóval szedtem de mégis beleroppant. Szegeden a cromaxosok fél órás keresgélés után sem találták. Azt mondták keressek valakit aki már vett ilyet, és tudja esetleg kitől vette, és netán a cikkszámát is. Akkor le tudják hozatni a pesti cromaxból.
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #904 Dátum: 2010.06.28 hétfő, 20:33:57 »

Én is fogóval szedtem de mégis beleroppant. Szegeden a cromaxosok fél órás keresgélés után sem találták. Azt mondták keressek valakit aki már vett ilyet, és tudja esetleg kitől vette, és netán a cikkszámát is. Akkor le tudják hozatni a pesti cromaxból.
nekem is összeroppant mind, de az izzószálnál fogva utána kitéptem nyes
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #905 Dátum: 2010.06.28 hétfő, 20:38:05 »

Én is fogóval szedtem de mégis beleroppant. Szegeden a cromaxosok fél órás keresgélés után sem találták. Azt mondták keressek valakit aki már vett ilyet, és tudja esetleg kitől vette, és netán a cikkszámát is. Akkor le tudják hozatni a pesti cromaxból.
fehér
rózsaszín
fekete
narancs
« Utoljára szerkesztve: 2010.06.28 hétfő, 20:39:43 írta HZsolt92 » Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
drof
Vendég
« Új hozzászólás #906 Dátum: 2010.07.07 szerda, 11:36:41 »


Kézcsók. Oldal tetején az izzó képét tessék megnézni. Ez nem az. Ide spec kell, ami a Cromaxnak sem mindig van.

Mire fel ez a nagy tökölés? Izzó összeroppant, fogóval kitép, led beleszerkeszt 'oszt jónapot.
Naplózva
Novy
Vendég
« Új hozzászólás #907 Dátum: 2010.07.07 szerda, 19:35:57 »

Kézcsók. Oldal tetején az izzó képét tessék megnézni. Ez nem az. Ide spec kell, ami a Cromaxnak sem mindig van.

Mire fel ez a nagy tökölés? Izzó összeroppant, fogóval kitép, led beleszerkeszt 'oszt jónapot.

Igen sajnos a belinkelt képek közül egyik sem jó. Azért nem raktam még bele ledet mert akkor a kettő gombnak elütne a fényereje...
Naplózva
drof
Vendég
« Új hozzászólás #908 Dátum: 2010.07.07 szerda, 19:56:32 »

Igen sajnos a belinkelt képek közül egyik sem jó. Azért nem raktam még bele ledet mert akkor a kettő gombnak elütne a fényereje...

Mármint mitől ütne el? Zöld leddel zöld lesz az. Ha gyenge fényt szeretnél (mint a gyári) akkor 1 db 3mm-es ingan, ha erőset, akkor 1 db 5mm-es ingan, vagy 2 db 3mm-es ingan való bele.
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #909 Dátum: 2010.07.07 szerda, 19:58:40 »

Kézcsók. Oldal tetején az izzó képét tessék megnézni. Ez nem az. Ide spec kell, ami a Cromaxnak sem mindig van.

Mire fel ez a nagy tökölés? Izzó összeroppant, fogóval kitép, led beleszerkeszt 'oszt jónapot.
én nem is figyeltem, hogy ahelyett kéne. bocs wave
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
h.begyo
Vendég
« Új hozzászólás #910 Dátum: 2010.07.11 vasárnap, 19:20:43 »

Üdv Mondeosok!
Szeretnék szívességet kérni attól, akinek van csomagtér-világítása az autójában. Legyen kedves, írja meg, hogyan van bekötve! Hátsó lámpáról kapja a pozitívot, vagy honnan? Mikrokapcsoló aktiválja a lámpát a csomiajtó nyitásakor? Azért lenne szükségem az infóra, mert szeretnék világítást a csomagtartómba, most nincs benne, de mindenképp szeretnék.  heureka Kérem, akinek van ötlete, írjon pár infót!
Köszönöm! worship
Naplózva
h.begyo
Vendég
« Új hozzászólás #911 Dátum: 2010.07.12 hétfő, 16:12:31 »

Üdv Mondeosok!
Támadt egy ötletem a csomagtér-világítás megoldására. Tök egyszerű, beszerzek egy elemmel működő, felcsavarozható lámpát, ami viszonylag kis helyet foglal (vékony, hosszúkás, szép alakú lámpára gondoltam, nem körfoglalatos-körtésre!). Keresek neki egy jó helyet a csomitartóban valahol a felső részen, ahol kevésbé van útban, kíméletesen felrakom, és kész. Ha sötétben kell pakolnom, akkor meg felkapcsolom, mint bármilyen más lámpát. Így nem kell kötözgetnem semmi vezetéket sehová, nem kell belepiszkálnom a kocsi vezetékelésébe azért, mert néha sötétben pakolok. Ha meg kimerül benne az elem, kicserélem, aztán egy ideig megint jó. Mikrokapcsolósra is meg lehetne csinálni, azzal csak az a baj, hogy nappal is bekapcsolna, ahányszor nyitnám a csomit, nappal pedig nincs rá szükség. No, majd elmegyek és megnézem, mi a kínálat lámpa-ügyben. Elképzelésem már van, remélem, lesz ahhoz illő lámpa is!
Szép napos időt!
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #912 Dátum: 2010.07.12 hétfő, 20:57:21 »

Üdv Mondeosok!
Szeretnék szívességet kérni attól, akinek van csomagtér-világítása az autójában. Legyen kedves, írja meg, hogyan van bekötve! Hátsó lámpáról kapja a pozitívot, vagy honnan? Mikrokapcsoló aktiválja a lámpát a csomiajtó nyitásakor? Azért lenne szükségem az infóra, mert szeretnék világítást a csomagtartómba, most nincs benne, de mindenképp szeretnék.  heureka Kérem, akinek van ötlete, írjon pár infót!
Köszönöm! worship
amit én szétszedtem és cseréltem az a csomagtér ajtó zárjára volt rákötve egy háromszögletű csatlakozóval és mikrokapcsoló kapcsolja.
Naplózva
h.begyo
Vendég
« Új hozzászólás #913 Dátum: 2010.07.12 hétfő, 21:37:59 »

amit én szétszedtem és cseréltem az a csomagtér ajtó zárjára volt rákötve egy háromszögletű csatlakozóval és mikrokapcsoló kapcsolja.

Köszi misi107!
Remélem, beválik az "alternatív" megoldásom, ha mégse, hasznos infót adtál, mert akkor oda kell rákötnöm nekem is. Köszi még egyszer! Majd azért megírom, mit sikerült szerkesztenem.
Szép estét!
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #914 Dátum: 2010.07.13 kedd, 08:12:39 »

Köszi misi107!
Remélem, beválik az "alternatív" megoldásom, ha mégse, hasznos infót adtál, mert akkor oda kell rákötnöm nekem is. Köszi még egyszer! Majd azért megírom, mit sikerült szerkesztenem.
Szép estét!
Ja,elfelejtettem,hogy az az egyes mondeomon volt.A kettesét még nem szedtem szét,de majd muszáj lesz,mert nekem meg egyáltalán nem világít a csomagtér világításom.Izzó jó,bizti jó így marad a keregélés.
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #915 Dátum: 2010.07.13 kedd, 21:35:36 »

amit én szétszedtem és cseréltem az a csomagtér ajtó zárjára volt rákötve egy háromszögletű csatlakozóval és mikrokapcsoló kapcsolja.

Mk2 kombin sehol sem látszik kis 'nyitásérzékelő bizgentyű'. Szóval szerintem itt is a zárnál van belül.  integet2
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #916 Dátum: 2010.07.13 kedd, 21:37:54 »

.... Mikrokapcsolósra is meg lehetne csinálni, azzal csak az a baj, hogy nappal is bekapcsolna, ahányszor nyitnám a csomit, nappal pedig nincs rá szükség. ...

Bekötsz még egy fényérzékelőt is és akkor nappal nem kapcsolgat vigyor3
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #917 Dátum: 2010.07.13 kedd, 22:40:17 »

Mk2 kombin sehol sem látszik kis 'nyitásérzékelő bizgentyű'. Szóval szerintem itt is a zárnál van belül.  integet2
nekem az mk1-ben oda van kötegelőzve a csati, mert különben nem működik  hehe
Naplózva
h.begyo
Vendég
« Új hozzászólás #918 Dátum: 2010.07.14 szerda, 17:00:54 »

Bekötsz még egy fényérzékelőt is és akkor nappal nem kapcsolgat vigyor3


Na jaaaaaa....
Meg füstérzékelőt is automata tűzoltó rendszerrel laugh
Amúgy felfedeztem, hogy valami lámpácska van benne középen gyárilag, de nem világít, fel se tűnt eddig, hogy ott van. Kinyomozom, miért nem világít. Igaz, már beszereztem 2 db körlámpát (kb. akkora az átmérője, mint egy vizespoháré), mindegyikben 3 LED van és 3 db AAA-s elemmel működik. Egyszerűen be lehet kapcsolni, rögzíteni se nehéz. Az egész cucc-lámpástól, elemestől-1500 Ft volt. A fényt meg majd érzékelem én, és ha kell, kapcsolok! Cheesy Cheesy Cheesy
Naplózva
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #919 Dátum: 2010.07.15 csütörtök, 12:09:54 »


Na jaaaaaa....
Meg füstérzékelőt is automata tűzoltó rendszerrel laugh
Amúgy felfedeztem, hogy valami lámpácska van benne középen gyárilag, de nem világít, fel se tűnt eddig, hogy ott van. Kinyomozom, miért nem világít. Igaz, már beszereztem 2 db körlámpát (kb. akkora az átmérője, mint egy vizespoháré), mindegyikben 3 LED van és 3 db AAA-s elemmel működik. Egyszerűen be lehet kapcsolni, rögzíteni se nehéz. Az egész cucc-lámpástól, elemestől-1500 Ft volt. A fényt meg majd érzékelem én, és ha kell, kapcsolok! Cheesy Cheesy Cheesy

Kombid van egyébként?
Mert nálunk se tökéletes a hátsó világítás, a kapcsolója kicsit kontaktos. Amúgy egy téglalap alakú lámpatest a végén egy 3 állású kapcsolóval?
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
h.begyo
Vendég
« Új hozzászólás #920 Dátum: 2010.07.15 csütörtök, 18:50:59 »

Kombid van egyébként?
Mert nálunk se tökéletes a hátsó világítás, a kapcsolója kicsit kontaktos. Amúgy egy téglalap alakú lámpatest a végén egy 3 állású kapcsolóval?

Nem, 4 ajtós limuzinom van. A csomitartó felső részén középen van beépítve gyárilag egy téglalap alakú lámpa, kb akkora, mint egy gyufás doboz. Még nem néztem meg, lehet, hogy csak kiégett az égője de az is esélyes, hogy valami más baja van. A napokban szeretném jobban szemügyre venni. Így elsőre nem láttam rajta kapcsolót, de tüzetesen megnézem, hátha én vagyok a balfék és valójában semmi baja. Jelenleg nem világít, az biztos. wave
Naplózva
h.begyo
Vendég
« Új hozzászólás #921 Dátum: 2010.07.15 csütörtök, 20:15:34 »

Üdv!
Megnéztem, a gyári csomitartó-világítás foglalatában NINCS ÉGŐ!  falbav Bosszúból beraktam a két ledes, elemmel működő lámpát, de azért a gyárit is szeretném ellátni égővel. 10 W-os (talán szofita-) -égő kell bele. A műanyag foglalatra a következő van írva, nem tudom, számít-e valamit: 93BG  13A756 AA.
Találok még mást is, amit "kifelejtettek" a kocsimból?Huh??? duhos2
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #922 Dátum: 2010.07.15 csütörtök, 20:35:19 »

Üdv!
Megnéztem, a gyári csomitartó-világítás foglalatában NINCS ÉGŐ!  falbav Bosszúból beraktam a két ledes, elemmel működő lámpát, de azért a gyárit is szeretném ellátni égővel. 10 W-os (talán szofita-) -égő kell bele. A műanyag foglalatra a következő van írva, nem tudom, számít-e valamit: 93BG  13A756 AA.
Találok még mást is, amit "kifelejtettek" a kocsimból?Huh??? duhos2
HAHA....majd rájössz...engem is érnek meglepetések... nyes
Naplózva
h.begyo
Vendég
« Új hozzászólás #923 Dátum: 2010.07.15 csütörtök, 21:19:13 »

HAHA....majd rájössz...engem is érnek meglepetések... nyes

Na ja, ez konkrétan cumi.
Nem baj, ezekből tanulok!
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #924 Dátum: 2010.07.15 csütörtök, 21:26:10 »

Na ja, ez konkrétan cumi.
Nem baj, ezekből tanulok!
amikor találsz vezetéket ötcentinként toldva...vagy olyan égőt,ami nem is az adott foglalatba való de beleerőltették...a véhatok között leírtm,engem milyen meglepetések értek...
Naplózva
h.begyo
Vendég
« Új hozzászólás #925 Dátum: 2010.07.15 csütörtök, 22:29:20 »

amikor találsz vezetéket ötcentinként toldva...vagy olyan égőt,ami nem is az adott foglalatba való de beleerőltették...a véhatok között leírtm,engem milyen meglepetések értek...

Na igen, van néhány kretén, aki mindenáron beerőszakolja a saját elgondolását olyan dolgokba is, amibe talán nem kéne. Nekem Ladám volt a Mondeo előtt, ott még viszonylag működött a "nagykalapácsos módszer", de ezek az autók már közel se erre vannak kitalálva. A Ladámmal se voltam hentes, próbáltam megoldani mindent, amit csak tudok, ha pedig komolyabb volt a baj, akkor szerelő. Soha nem sajnáltam az alkatrészre a pénzt, a Ladámnál se, a Mondeonál meg pláne nem! Összehasonlítani is nehéz a két kategóriát. Szóval, ha valami kell a Mondiba, akkor megkapja. Nem fogom megerőszakolni néhány száz forint különbségért.
Naplózva
londe
Vendég
« Új hozzászólás #926 Dátum: 2010.07.16 péntek, 16:06:27 »

Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni? Már nagyon-nagyon régóta nem megy a léhkondim (MK2, 97-es, digitális). Már szinte mindent kipróbáltam, cseréltem lambda szondát, belső hőmérséklet érzékelőt, feltöltettem, kipucoltam... Most 71-es hibakódot ír. Tudjaja valaki, hogy ez mi?
Köszönöm
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #927 Dátum: 2010.07.16 péntek, 18:29:13 »

Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni? Már nagyon-nagyon régóta nem megy a léhkondim (MK2, 97-es, digitális). Már szinte mindent kipróbáltam, cseréltem lambda szondát, belső hőmérséklet érzékelőt, feltöltettem, kipucoltam... Most 71-es hibakódot ír. Tudjaja valaki, hogy ez mi?
Köszönöm
A hibakódok három számjegyűek tudtommal.Biztos csak 71?
Naplózva
londe
Vendég
« Új hozzászólás #928 Dátum: 2010.07.16 péntek, 22:03:19 »

Igen, biztos. Meg is találtam itt angolul az archivban, de nem értem...
Azért köszi!


A hibakódok három számjegyűek tudtommal.Biztos csak 71?
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #929 Dátum: 2010.07.16 péntek, 23:38:32 »

Igen, biztos. Meg is találtam itt angolul az archivban, de nem értem...
Azért köszi!


másold be, hátha le tudjuk fordítani Wink nyes
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
londe
Vendég
« Új hozzászólás #930 Dátum: 2010.07.19 hétfő, 23:24:36 »

Másolom, köszi előre is minden segítséget!

71 73 High resistance in engine coolant temperature pickup circuit (air conditioning)

Ez lenne...


másold be, hátha le tudjuk fordítani Wink nyes
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #931 Dátum: 2010.07.19 hétfő, 23:53:15 »

Másolom, köszi előre is minden segítséget!

71 73 High resistance in engine coolant temperature pickup circuit (air conditioning)

Ez lenne...


valami ilyesmi Roll Eyes: Magas ellenállás a motor hűtőfolyadék hőmérsékletét felvevő áramkörben (klíma)
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
londe
Vendég
« Új hozzászólás #932 Dátum: 2010.07.21 szerda, 11:00:36 »

Köszönöm. Az a baj, hogy lefordítani még én is le tudtam, csak azt nem tudom, hogy ez mit jelent... vagyis hogy mit kell javítani? Mi a rossz?
Mindegy, hétfőre bejelentkeztem "dokihoz"... majd meglátjuk mit mond. Köszi mindent.



valami ilyesmi Roll Eyes: Magas ellenállás a motor hűtőfolyadék hőmérsékletét felvevő áramkörben (klíma)
Naplózva
h.begyo
Vendég
« Új hozzászólás #933 Dátum: 2010.07.21 szerda, 16:22:48 »

Köszönöm. Az a baj, hogy lefordítani még én is le tudtam, csak azt nem tudom, hogy ez mit jelent... vagyis hogy mit kell javítani? Mi a rossz?
Mindegy, hétfőre bejelentkeztem "dokihoz"... majd meglátjuk mit mond. Köszi mindent.




Üdv!
Csak tippelek, valahonnan rémlik, hogy ha ez a jelenség, akkor valahol zárlat van a klíma elektromos rendszerében, netán letestel valahová. Kompresszor tűnik lehetségesnek. Az akksid nem gyengélkedik? Azt is el tudom képzelni, hogy vezetéksérülés miatt van ez. Ha kiderült a hiba, írd meg légyszi, mit találtatok!!!
Sok sikert!
Naplózva
londe
Vendég
« Új hozzászólás #934 Dátum: 2010.07.22 csütörtök, 10:56:20 »

Bízom benne, hogy hétfőn kiderül, hogy mi van. Ha megvan a probléma, ígérem megírom.
Köszönöm.


Üdv!
Csak tippelek, valahonnan rémlik, hogy ha ez a jelenség, akkor valahol zárlat van a klíma elektromos rendszerében, netán letestel valahová. Kompresszor tűnik lehetségesnek. Az akksid nem gyengélkedik? Azt is el tudom képzelni, hogy vezetéksérülés miatt van ez. Ha kiderült a hiba, írd meg légyszi, mit találtatok!!!
Sok sikert!
Naplózva
Nyiri
Vendég
« Új hozzászólás #935 Dátum: 2010.07.22 csütörtök, 11:51:57 »

Bízom benne, hogy hétfőn kiderül, hogy mi van. Ha megvan a probléma, ígérem megírom.
Köszönöm.



Engem is érdekelne. Nálam is minden rendben van gáz, relé kapcsol, hűtőventi indul csak a kompi nem. Szerelők csilliárdokat mondanak. Jövő héten fizu és ha nincs más veszek bontottan. Javításra minimum 50-t Sad úgy hogy 50% az esély hogy javítható. Inkább egy bontott működőképes ami még elmegy 2-3 évig mint egy drágán szétszedett és ami nem is jó.
Naplózva
Tomszy
Vendég
« Új hozzászólás #936 Dátum: 2010.07.25 vasárnap, 23:50:25 »

Sziasztok, egy elég merész ötlettel állok a kedves fórumozók elé, mely az autó indítására vonatkozik, az ötlet az újabb tipusok alapján született. Egy gombot helyeznék el a gyújtáskapcsolótól jobbra, de még a szellőző állítók előtt. A gyújtást ráadva, egy pillanatra megnyomva a gombot az autó magától beindulna. Mindezt egy kettősrelével és a töltésellenőrző lámpa használatával oldanám meg. A kapcsolást már kitaláltam. Az egyetlen buktató, ha a töltésellenőrző lámpa elromlik, vagy világítva marad, emiatt folyamatosan indítózna az autó. Viszont a ráindításvédelem is meglesz a relék miatt. A gomb így nézne ki:

Ötletem lenne még bőven, ha ismeri valaki az új 1-es bömit, akkor kitalálhatja, autómata leállítás ha áll az autó és üresben van, azzal a gombbal amit be akarok építeni egyben a leállítást is megoldani, persze sokféle biztonsági rendszert be lehetne építeni, de az alap ötlet talán a legbiztosabb, hiszen mindig ott leszek ha indítom a kocsit, és ha a töltés nem lenne meg akkor gyorsan leállítom.

Ha sikerül a projekt, készithetnénk belőle cikket is. Még egy gondolat jutott eszembe, hogy ugye ha kulccsal indítózok, akkor elveszi az autó a feszültséget a fényről, rádióról, stb..., azt hiszem ezt is bele kellene vennem a kapcsolásba, azaz egy külön relével megszakítani ezeknek az áramellátását, amíg az önindító dolgozik.

Kiváncsian várom a véleményeket, ötleteket!

Sziasztok!
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.25 vasárnap, 23:52:48 írta Tomszy » Naplózva
h.begyo
Vendég
« Új hozzászólás #937 Dátum: 2010.07.26 hétfő, 01:46:21 »

Üdv!
Haverom beépített egy hasonló nyomógombot a Peugeot-jába. Ha jól emlékszem, egyszerűen rákötötte a gyújtáskapcsoló azon részére, ami indítózáskor zárja az áramkört (indítómotor beindul). Így kulccsal is tudja indítani, ha pedig olyan kedve van, akkor a gyújtás ráadása után megnyomja a gombot és az végzi el az önindítózást. Azt hiszem, még az is rá van írva a nyomógombra, hogy "engine start".  pias
Majd megkérdezem tőle pontosan, mit is csinált, most halvány emlékeim vannak. Sok sikert! wave
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #938 Dátum: 2010.07.26 hétfő, 09:59:29 »

Sziasztok, egy elég merész ötlettel állok a kedves fórumozók elé, mely az autó indítására vonatkozik, az ötlet az újabb tipusok alapján született. Egy gombot helyeznék el a gyújtáskapcsolótól jobbra, de még a szellőző állítók előtt. A gyújtást ráadva, egy pillanatra megnyomva a gombot az autó magától beindulna. Mindezt egy kettősrelével és a töltésellenőrző lámpa használatával oldanám meg. A kapcsolást már kitaláltam. Az egyetlen buktató, ha a töltésellenőrző lámpa elromlik, vagy világítva marad, emiatt folyamatosan indítózna az autó. Viszont a ráindításvédelem is meglesz a relék miatt. A gomb így nézne ki:

Ötletem lenne még bőven, ha ismeri valaki az új 1-es bömit, akkor kitalálhatja, autómata leállítás ha áll az autó és üresben van, azzal a gombbal amit be akarok építeni egyben a leállítást is megoldani, persze sokféle biztonsági rendszert be lehetne építeni, de az alap ötlet talán a legbiztosabb, hiszen mindig ott leszek ha indítom a kocsit, és ha a töltés nem lenne meg akkor gyorsan leállítom.

Ha sikerül a projekt, készithetnénk belőle cikket is. Még egy gondolat jutott eszembe, hogy ugye ha kulccsal indítózok, akkor elveszi az autó a feszültséget a fényről, rádióról, stb..., azt hiszem ezt is bele kellene vennem a kapcsolásba, azaz egy külön relével megszakítani ezeknek az áramellátását, amíg az önindító dolgozik.

Kiváncsian várom a véleményeket, ötleteket!

Sziasztok!
Én csak sok sikert tudok kívánni,ahogy van fejlemény írd meg!Elég egyedi dolog lesz az autódban (bár én tuti nem küzdök meg vele...) De ettől más is kedvet kaphat hozzá,ha sikerül teljesen jól megvalósítani.
Naplózva
Tomszy
Vendég
« Új hozzászólás #939 Dátum: 2010.07.26 hétfő, 10:19:10 »

Én csak sok sikert tudok kívánni,ahogy van fejlemény írd meg!Elég egyedi dolog lesz az autódban (bár én tuti nem küzdök meg vele...) De ettől más is kedvet kaphat hozzá,ha sikerül teljesen jól megvalósítani.

Nekiesek ahogy tudok Smiley , nincs valakinek tippje, hogy a töltésellenőrző lámpa vezetékei merre mozognak? A tuti hogy valahol belemegy a műszerfalon levő kis lámpához Tongue , vagy onnan indulok el, bár azt nem szeretném, vagy a generátortól megkeresem a feszszabályzót, elvileg annak a csillagpontjára van rákötve egy vezeték, ami egy reléhez megy, ami be és kikapcsolja ezt a lámpát ha megy a kocsi. Ha valaki tudná konkrétan merre keressem örülnék neki, bár sztem délelőtt átvizsgálom még. Ha be tudok szerezni minden alkatrészt akkor még ma összedobom a dolgot, egy ideiglenes kapcsolóval.

Na most voltam a verdánál, hát nem jártam sikerrel. Nem találtam meg a töltésjelző kábelét sajnos. Abban lehet kérnék segítséget, nincs kedvem leontani a km órát hogy kibogarásszam melyik az. A biztosítékokat egyenként kivettem, de nincs külön biztije, a műszerfalon minden izzó elaludt az egyik bizti kivételénél. A reléket is néztem, de nem találtam hozzá külön relét. A generátortól induló vezetéket végigkövetni pedig lehetetlen. Nincs valami kapcsrajz a kocsihoz amin meg lehetne találni, vagy bármi ami segíthet? köszi
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.26 hétfő, 11:25:32 írta Tomszy » Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #940 Dátum: 2010.07.26 hétfő, 11:45:09 »

Nekiesek ahogy tudok Smiley , nincs valakinek tippje, hogy a töltésellenőrző lámpa vezetékei merre mozognak? A tuti hogy valahol belemegy a műszerfalon levő kis lámpához Tongue , vagy onnan indulok el, bár azt nem szeretném, vagy a generátortól megkeresem a feszszabályzót, elvileg annak a csillagpontjára van rákötve egy vezeték, ami egy reléhez megy, ami be és kikapcsolja ezt a lámpát ha megy a kocsi. Ha valaki tudná konkrétan merre keressem örülnék neki, bár sztem délelőtt átvizsgálom még. Ha be tudok szerezni minden alkatrészt akkor még ma összedobom a dolgot, egy ideiglenes kapcsolóval.

Na most voltam a verdánál, hát nem jártam sikerrel. Nem találtam meg a töltésjelző kábelét sajnos. Abban lehet kérnék segítséget, nincs kedvem leontani a km órát hogy kibogarásszam melyik az. A biztosítékokat egyenként kivettem, de nincs külön biztije, a műszerfalon minden izzó elaludt az egyik bizti kivételénél. A reléket is néztem, de nem találtam hozzá külön relét. A generátortól induló vezetéket végigkövetni pedig lehetetlen. Nincs valami kapcsrajz a kocsihoz amin meg lehetne találni, vagy bármi ami segíthet? köszi
Keresd meg fusimot,ő elég sok extrát rakott az autójába,ilyenje tudtommal nincs.HÁtha betársul a pojektbe...
Naplózva
Tomszy
Vendég
« Új hozzászólás #941 Dátum: 2010.07.26 hétfő, 12:10:08 »

Keresd meg fusimot,ő elég sok extrát rakott az autójába,ilyenje tudtommal nincs.HÁtha betársul a pojektbe...

lehet béna vagyok, de nem találom őt a felhasználók között. a hozzászólásainál pedig vendéget ír az oldal és nincs semmi cím, vagy üzenetküldő lehetőség.... Undecided
Naplózva
misi107
Vendég
« Új hozzászólás #942 Dátum: 2010.07.26 hétfő, 12:37:56 »

lehet béna vagyok, de nem találom őt a felhasználók között. a hozzászólásainál pedig vendéget ír az oldal és nincs semmi cím, vagy üzenetküldő lehetőség.... Undecided
ment üzenet.
Naplózva
Tomszy
Vendég
« Új hozzászólás #943 Dátum: 2010.07.26 hétfő, 12:59:50 »

ment üzenet.

köszi
Naplózva
londe
Vendég
« Új hozzászólás #944 Dátum: 2010.07.26 hétfő, 13:58:09 »

Sajnos a legrosszabb derült ki: kompresszor... a kompresszor tekercselése rossz, javítani nem nagyon érdemes, kompresszor csere. Minden, ami nem használt, az baromi drága, úgyhogy most keresek bontottan II-es Mondeohoz (1997, 1.Cool működőképes kompresszort. Tud valaki?
Köszi előre is.



Üdv!
Csak tippelek, valahonnan rémlik, hogy ha ez a jelenség, akkor valahol zárlat van a klíma elektromos rendszerében, netán letestel valahová. Kompresszor tűnik lehetségesnek. Az akksid nem gyengélkedik? Azt is el tudom képzelni, hogy vezetéksérülés miatt van ez. Ha kiderült a hiba, írd meg légyszi, mit találtatok!!!
Sok sikert!
Naplózva
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #945 Dátum: 2010.07.26 hétfő, 20:33:17 »

Még egy gondolat jutott eszembe, hogy ugye ha kulccsal indítózok, akkor elveszi az autó a feszültséget a fényről, rádióról, stb..., azt hiszem ezt is bele kellene vennem a kapcsolásba, azaz egy külön relével megszakítani ezeknek az áramellátását, amíg az önindító dolgozik.
Szia! Nem elektronika/relé veszi le a feszt fényről rádióról, hanem magától műkődik így minden autó. Mégpedig: amikor indítózol baromi nagy áramot vesz fel az ön9ndító. Az akkumulátornak, mint minden másnak is, van belső ellenálása, ez legyen bármilyen kicsi is, a nagy áramerősség miatt, a belső ellenáson eső feszültség miatt, lecsökken az akku kapocsfeszültsége. Ezért halványodnak el az izzók, a rádió meg talán azért kapcsol ki, mert egy bizonyos fesz. alatt nem műkődik, még halkan sem.
A nyomógombhoz meg sok sikert.  Wink
Üdv
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
backerman
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 62



E-mail
« Új hozzászólás #946 Dátum: 2010.08.02 hétfő, 11:36:16 »

Eléggé nyikorgott a fűtőventillátorom, majd bemondta az unalmast, (egyedül 4-es fokozaton ment.) Kicseréltem, még mindig csak négyes fokozaton megy.  falbav falbav

-Ki lehet cserélni digit klímásra, a manuális klima kapcsolót ? (bár ez ideáig nem működik a klímám)
- Van neki külön biztosítéka ? (bár ha az ment volna ki akkor négyesen sem fújná a levegőt.)
 
Naplózva

MK2 1.8td 10-es bosch
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #947 Dátum: 2010.08.02 hétfő, 12:02:22 »

Eléggé nyikorgott a fűtőventillátorom, majd bemondta az unalmast, (egyedül 4-es fokozaton ment.) Kicseréltem, még mindig csak négyes fokozaton megy.  falbav falbav

-Ki lehet cserélni digit klímásra, a manuális klima kapcsolót ? (bár ez ideáig nem működik a klímám)
- Van neki külön biztosítéka ? (bár ha az ment volna ki akkor négyesen sem fújná a levegőt.)
 

Ez nem kapcsoló lesz, hanem a venti ellenállása ment tönkre.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #948 Dátum: 2010.08.02 hétfő, 15:12:38 »

Eléggé nyikorgott a fűtőventillátorom, majd bemondta az unalmast, (egyedül 4-es fokozaton ment.) Kicseréltem, még mindig csak négyes fokozaton megy.  falbav falbav
Ez nem kapcsoló lesz, hanem a venti ellenállása ment tönkre.

Igaz. Ha kiveszed a kesztyűtartót akkor látod a fűtőmotort. attól jobbra látsz egy (valószínűleg) fehér csatit egy torx csavarral rögzítve a "falba". 4 kábel megy rá asszem. Ha kicsavarozod, ezen ülnek az előtétellenállások, valószínűleg ezzel van valami gond. Általában egy hőbizti száll el benne. 4-es fokozaton azért működik, mert direktbe van kötve.
Nézz szét egy bontóban, kérd meg a fickót, hogy engedje meg kipróbálni ott a bontottal, ha működik háváj  Wink
(Vagy kiveszed a sajátod, és nézegeted, méricskéled, hátha kiderül a probléma)
 integet2

ui.: ezeket az ellenállásokat az ott áramló levegő hűti. Mivel nyikorgott az előző ventid, lehet nem tudott elég levegőt mozgósítani a hűtéshez (esetleg piszkos pollenszűrő is közbe játszhat), és tönkrement a hőbiztosíték, ilyet kapsz elektrós boltban. Fogóval csípd ki a sajátod, és az újat egy csoki belsejével oda tudod rögzíteni. Forrasztani nem lehet.

ui2: digitklíma átépítéssel nem éri meg vesződni.
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.02 hétfő, 15:15:14 írta Pumukli23 » Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Pumukli23
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1689



E-mail
« Új hozzászólás #949 Dátum: 2010.08.02 hétfő, 15:19:36 »

Szétszedtem a kapcsolót.... és nem volt benne izzó! Egy "lik" van ott amibe kb. belemeny egy kicsi izzó, de így mivel menjek oda a boltba, hogy mit és milyen foglalatba szeretnék? Vagy menjek bontóba?

Nekem sincs ott izzó, pedig ma megyek boltba.  :rinya:Középkonzolban most cserélek párat.
Naplózva

MkII '99 2.0 Zetec kombi
Ex: MkII '97 1.6 Zetec kombi
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 ... 149   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.108 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.