Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2018.06.22 péntek, 20:40:57 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: BBM csatornánk: C00379371
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 140 141 142 143 144 145 146 [147]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 1115416 alkalommal)
0 Felhasználó és 4 vendég van a témában
VZoli
Fórumfüggő
Nem elérhető Nem elérhető

« Új hozzászólás #7300 Dátum: 2018.04.24 kedd, 12:55:31 »

Sziasztok. Új fórum tag vagyok, és a hozzáértő segítségeteket szeretném kérni. Nem önzetlenül kérnélek titeket. Fizetnék is az eredményes segítségért.
Van egy 97-es 1.8 td kombi mondeom, ghia felszereltséggel. Lucas problémás adagolós, Két első elkt. ablakos, manuális klíma, B oszlopon kétirányú riasztó érzékelő, stb. Vettem hozzá donornak egy 98-as 1.8 td kombit szinte full extrásat. Hibátlan Lucas adagolós, négy elekt. ablakos, kilincs világításos, lámpa mosós, digit klímásat.
A 97-est gondoltam felextrázom, és utánna átrakatom az adagolót, és majd a turbót.
A problémám lényege. Átraktam az enyémbe a 98-asból, a komplett padló vezeték köteget, a négy ajtó vezeték köteget, a két hátsó ajtó mechanikával együtt, a műszerfalat is komplett. A kilincs világítás és az első ködlámpa így most nem világít, de minden más igen. Viszont NEM INDUL a szekerem !!!
A donor 98-as gyújtáskapcsoló sárga vezetéke NEM a biztosítéktáblába megy, hanem a műszerfal mögé, és középen szétágazik, sárga piros, sárga zöld, sárga lila színben. A gyújtáskapcsoló zöld vezetéke Y-ba ágazva megy a bizt. táblába.  A szürke fehér, piros megegyezik.  A zöld Y-ont megszüntettem és úgy kötöttem mint az én 97-esemen van, a sárágát meg Y-ba. Az autó mégsem indul, nem teker !! Tudtok segíteni mi lehet a gond ? A válaszokat előre is köszönöm.  

a computert is cserélted?
Naplózva

Sad
MK3 F2 2.0 TDCI 2006 Tour Ambient
XTZ 750 1990 yeeháá
A Seat nem az enyém, a gyereknek vettem Tongue
Luxa
Kezdő
*

« Új hozzászólás #7301 Dátum: 2018.04.24 kedd, 15:05:43 »

a computert is cserélted?
Szia.  Azt nem. Gondolod azt is kellene ? Minden funkció működik, csak az első köd, és a kilincs világítás nem és pont nem teker és nem indul. Azt gondoltam, hogy a motorvezérlőnek nem sok köze lehet a műszerfal cseréhez.
Naplózva
VZoli
Fórumfüggő

« Új hozzászólás #7302 Dátum: 2018.04.24 kedd, 15:17:15 »

Szia.  Azt nem. Gondolod azt is kellene ? Minden funkció működik, csak az első köd, és a kilincs világítás nem és pont nem teker és nem indul. Azt gondoltam, hogy a motorvezérlőnek nem sok köze lehet a műszerfal cseréhez.
Ha cserélted volna, akkor lenne köze
Naplózva

Sad
XTZ 750 1990 yeeháá
Luxa
Kezdő
*

« Új hozzászólás #7303 Dátum: 2018.04.24 kedd, 15:36:37 »

Ha cserélted volna, akkor lenne köze
Most kiszedtem a donorból a vezérlést és azon is a 97BB jelölés van. Azt viszont kiderítettem, hogy a sárga vezeték ami nálam a 97-en a biztosíték táblába megy, a donor esetében a műszerfal mögött három felé ágazik. a sárga piros, a kesztyűtartó alatti egyik reléhez megy és gyújtás után, indításkor kattog a relé. a sárga zöld középre jön a rádióhoz, a sárga lila meg középre le, és onnan a vagy a fűtés, hűtés radiátorhoz, vagy a műszerfal jobb felső sarkában lévő fény szenzorhoz, vagy mihez. nem tudom az milyen szenzor. az én 97-esemben ilyen nincs.
Naplózva
Vagol
Haladó
**

« Új hozzászólás #7304 Dátum: 2018.04.24 kedd, 16:02:35 »

Most kiszedtem a donorból a vezérlést és azon is a 97BB jelölés van. Azt viszont kiderítettem, hogy a sárga vezeték ami nálam a 97-en a biztosíték táblába megy, a donor esetében a műszerfal mögött három felé ágazik. a sárga piros, a kesztyűtartó alatti egyik reléhez megy és gyújtás után, indításkor kattog a relé. a sárga zöld középre jön a rádióhoz, a sárga lila meg középre le, és onnan a vagy a fűtés, hűtés radiátorhoz, vagy a műszerfal jobb felső sarkában lévő fény szenzorhoz, vagy mihez. nem tudom az milyen szenzor. az én 97-esemben ilyen nincs.

Lehet, hogy az inditásgátló miatt nem teker, a gyújtás ráadásakor az immo kis piros lámpájának folyamatosan kell világitani. Ha villog akkor az immo nem engedi az öninditót tekerni. Az kevés, hogy 97BB, ez a szofter verziója, főleg a hardwernek kell egyezni ez a motorvezérlő szerkezeti felépitése, a vezérlőn lenni kel például egy ilyen szövegnek: MLF-4G7, vagy valami hasonló, ez mutatja a hardwer azonositót. Ha ez nem egyezik akkor nem fog indulni, a vezérlők lábkiosztása nem egyezik meg, ezért a kábelköteg sem azonos. Van olyan vezérlő ami az immót is tartalmazza és van olyan verzió amit külön PATS modul vezérel. Ezt is meg kell vizsgálni. Egyenlőre ennyi.

Üdv: László
Naplózva
Luxa
Kezdő
*

« Új hozzászólás #7305 Dátum: 2018.04.24 kedd, 17:06:12 »

Lehet, hogy az inditásgátló miatt nem teker, a gyújtás ráadásakor az immo kis piros lámpájának folyamatosan kell világitani. Ha villog akkor az immo nem engedi az öninditót tekerni. Az kevés, hogy 97BB, ez a szofter verziója, főleg a hardwernek kell egyezni ez a motorvezérlő szerkezeti felépitése, a vezérlőn lenni kel például egy ilyen szövegnek: MLF-4G7, vagy valami hasonló, ez mutatja a hardwer azonositót. Ha ez nem egyezik akkor nem fog indulni, a vezérlők lábkiosztása nem egyezik meg, ezért a kábelköteg sem azonos. Van olyan vezérlő ami az immót is tartalmazza és van olyan verzió amit külön PATS modul vezérel. Ezt is meg kell vizsgálni. Egyenlőre ennyi.

Köszönöm a válaszod. Már is nézem.
Naplózva
Luxa
Kezdő
*

« Új hozzászólás #7306 Dátum: 2018.04.24 kedd, 17:59:07 »

Lehet, hogy az inditásgátló miatt nem teker, a gyújtás ráadásakor az immo kis piros lámpájának folyamatosan kell világitani. Ha villog akkor az immo nem engedi az öninditót tekerni. Az kevés, hogy 97BB, ez a szofter verziója, főleg a hardwernek kell egyezni ez a motorvezérlő szerkezeti felépitése, a vezérlőn lenni kel például egy ilyen szövegnek: MLF-4G7, vagy valami hasonló, ez mutatja a hardwer azonositót. Ha ez nem egyezik akkor nem fog indulni, a vezérlők lábkiosztása nem egyezik meg, ezért a kábelköteg sem azonos. Van olyan vezérlő ami az immót is tartalmazza és van olyan verzió amit külön PATS modul vezérel. Ezt is meg kell vizsgálni.

Kicseréltem a vezérlőt. Sikertelen, és így a hűtőviz és az ablakmosó szintjelző is világítva maradt gyújtás után.  Az én 97-es vezérlőm DOCK felirat és CAD   7H22 van, a donor 98-ason, DUNE  felirat és  CAD  8B18.  Ami fontos viszont az általad leírtakból, hogy még a vezérlő próba csere elöt megnéztem és NEM világított és nem is villogott a piros lámpája a fedérzeti kijelzőnél !!  Ezt korábban nem is figyeltem. ezek szerint ezzel a műszerfallal nem kap áramot az immom. 
Naplózva
Luxa
Kezdő
*

« Új hozzászólás #7307 Dátum: 2018.04.24 kedd, 18:17:43 »

Lehet, hogy az inditásgátló miatt nem teker, a gyújtás ráadásakor az immo kis piros lámpájának folyamatosan kell világitani. Ha villog akkor az immo nem engedi az öninditót tekerni.

László, az igaz, hogy az én gyújtáskapcsolóm körüli  immo gyűrű foglalatába, a műszerfalból kijövő pici, zöld csatlakozójából a négy vezeték közűl, csak kettő szine egyezik meg a 98-as donoréval, de a másik kettő is ugyan oda csatlakozik, mint az enyém, viszont azt nem tudom honnan kap áramot és miért nem világít a pici lámpa. Az óra, dátum működik és a fogyasztásmérő is 00-át mutat, bár az én műszerfalamban kevesebb vezeték ment a fedérzetibe, és ezért nem láttam a fogyasztás mérést.
Naplózva
Luxa
Kezdő
*

« Új hozzászólás #7308 Dátum: 2018.04.24 kedd, 18:59:29 »

Nekem a 97-esen, DUAL ISO PATS Control  97AP van, a donoron  DUAL ISO PATS Control 98AP. Ezt is kipróbáltam megcserélni, de eredménytelen. A PATS-ból a kimenő vezetékek szine és sorrendje is stimmel, viszont a biztitáblába érkezés és a padló kábelkötegbe már nem. Bakker, akkor ezt kellene kijojózni, hogy melyik hova megy és utána átalakítani az eredeti műszerfal-biztitábla csatlakozásra ? A padlókábelnél is ?
Naplózva
VZoli
Fórumfüggő

« Új hozzászólás #7309 Dátum: 2018.04.24 kedd, 21:07:25 »

Az elektromosablakosításhoz elég lett volna az utastéri "komfort" köteget cserélni meg a vezérlőt(kék doboz ha jól emlékszem), a műszerfalhoz hozzá sem kellett volna nyúlni Sad
Naplózva

Sad
XTZ 750 1990 yeeháá
Luxa
Kezdő
*

« Új hozzászólás #7310 Dátum: 2018.04.25 szerda, 10:08:04 »

Az elektromosablakosításhoz elég lett volna az utastéri "komfort" köteget cserélni meg a vezérlőt(kék doboz ha jól emlékszem), a műszerfalhoz hozzá sem kellett volna nyúlni Sad

Szia. Igazad lehet. Nem tudom milyen kék vezérlő dobozra gondolsz ? A műszerfalat a digitklíma végett és a fogyasztás mérő végett cseréltem. az én 97-esemben kevesebb vezeték ment a fedérzetibe és nem mutatta a fogyasztást.
Naplózva
VZoli
Fórumfüggő

« Új hozzászólás #7311 Dátum: 2018.04.25 szerda, 14:25:14 »

Szia. Igazad lehet. Nem tudom milyen kék vezérlő dobozra gondolsz ? A műszerfalat a digitklíma végett és a fogyasztás mérő végett cseréltem. az én 97-esemben kevesebb vezeték ment a fedérzetibe és nem mutatta a fogyasztást.
A fogyasztásmérő az nem fog működni dízelnél.
Naplózva

Sad
XTZ 750 1990 yeeháá
Luxa
Kezdő
*

« Új hozzászólás #7312 Dátum: 2018.04.25 szerda, 15:29:12 »

A fogyasztásmérő az nem fog működni dízelnél.

Megtudhatom,hogy miért nem ? A Lucas adagoló tudja, nem ? A tankól az öt vezeték is kijön. Eddig két eltérést találtam az immo vezetékelosztáson, a 16-ból. Még 5 van, amit ellenőrizni kell.
Naplózva
Gépész27
Kezdő
*

« Új hozzászólás #7313 Dátum: 2018.05.25 péntek, 19:30:18 »

Sziasztok!

Adott egy 99-es 1.8TD aminek a töltés hiánya van. A generátort lekaptam és csekkoltam. Jó a diodahíd, a tekercselésnek is jó az ellenállása. Csapágyak rendben, szénkefék jók és kapott új fesz.szabályzót. Töltésvisszajelző kábel is helyén. A töltés kb 10 kmre vissza is jött majd ezzel a lendülettel el is ment. 2000-es fordulatig nincs töltés az felett jön csak meg.

Van valakinek ötlete hogy mi a nyava bújt bele?

Előre is köszönöm! worship
Naplózva

Mondeo Mk II '99 1.8 TD
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő

RULE: Turbos make torque, and torque makes fun

« Új hozzászólás #7314 Dátum: 2018.05.25 péntek, 19:32:45 »

Sziasztok!

Adott egy 99-es 1.8TD aminek a töltés hiánya van. A generátort lekaptam és csekkoltam. Jó a diodahíd, a tekercselésnek is jó az ellenállása. Csapágyak rendben, szénkefék jók és kapott új fesz.szabályzót. Töltésvisszajelző kábel is helyén. A töltés kb 10 kmre vissza is jött majd ezzel a lendülettel el is ment. 2000-es fordulatig nincs töltés az felett jön csak meg.

Van valakinek ötlete hogy mi a nyava bújt bele?

Előre is köszönöm! worship
gerjesztés
Naplózva

2008/05/07 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA

múlt:
2001 TDDI 4DOOR és 2003 TDCI 5DOOR
2002/11/05 2.0 TDDI TURNIER JEWEL GREEN GHIA+
2007/07/09 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
jani vagyok
Haladó
**

« Új hozzászólás #7315 Dátum: 2018.06.06 szerda, 13:04:51 »

Sziasztok!

Hugom elhagyta az autójuk kulcsát(mk2)
és a potkulccsal egyfolytában riaszt.Hogy lehet kikapcsolni?
Naplózva

2.0 16v 145le 2001 ghia, 185000km, lépcsőshátú ,kék
Caruso
Törzstag

« Új hozzászólás #7316 Dátum: 2018.06.12 kedd, 08:07:46 »

Uraim!
A klíma mágneskapcsolója hol található?
Hogy néz ki?
Köszönöm.
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
Fiamnak: Ford Mondeo, Mark II. 1998, 1,8 Zetec, sedan
Vagol
Haladó
**

« Új hozzászólás #7317 Dátum: 2018.06.12 kedd, 17:34:14 »

Uraim!
A klíma mágneskapcsolója hol található?
Hogy néz ki?
Köszönöm.

https://www.autoalkatreszonline24.hu/ford/mondeo-ii-lepcsoshatu-bfp/5822/13022/magneskuplung-klimakompresszor
A klima mágneskapcsolóját más néven elektromos klima kuplungnak nevezzük. A klimakompresszor ékszijtárcsa mögött helyezkedik el a mágnestekercs, oda csatlakozik a kapcsoló vezetéke. Bekapcsoláskor a mágnestekercs kapcsolódik és meghajtja a menesztőtárcsát ami az ékszijtárcsa előtt hellyezkedik el, ez egy bütykös lemez, ha ez forog akkor szemmel is látni, hogy a kompresszor müködik.

Naplózva
Caruso
Törzstag

« Új hozzászólás #7318 Dátum: 2018.06.13 szerda, 08:12:28 »

https://www.autoalkatreszonline24.hu/ford/mondeo-ii-lepcsoshatu-bfp/5822/13022/magneskuplung-klimakompresszor
A klima mágneskapcsolóját más néven elektromos klima kuplungnak nevezzük. A klimakompresszor ékszijtárcsa mögött helyezkedik el a mágnestekercs, oda csatlakozik a kapcsoló vezetéke. Bekapcsoláskor a mágnestekercs kapcsolódik és meghajtja a menesztőtárcsát ami az ékszijtárcsa előtt hellyezkedik el, ez egy bütykös lemez, ha ez forog akkor szemmel is látni, hogy a kompresszor müködik.

Köszönöm szépen!
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
Fiamnak: Ford Mondeo, Mark II. 1998, 1,8 Zetec, sedan
villammagnes
Kezdő
*

« Új hozzászólás #7319 Dátum: 2018.06.16 szombat, 20:21:22 »

sziasztok!
ford mondeo mk3 ülés fűtéses/szellőztetéses anyos oldali ülésről lenne szó.
a fűtés jo... de a szellőztetés nem.... elvileg van alatta egy kis dobozka amire 2 kabel megy.... valaki jart mar igy? otlet? - ha a ventilatorok megkaojak a 12v ot mennek.... erdekes Cheesy
Naplózva
Lütyő
Haladó
**

« Új hozzászólás #7320 Dátum: 2018.06.18 hétfő, 13:24:12 »

sziasztok!
ford mondeo mk3 ülés fűtéses/szellőztetéses anyos oldali ülésről lenne szó.
a fűtés jo... de a szellőztetés nem.... elvileg van alatta egy kis dobozka amire 2 kabel megy.... valaki jart mar igy? otlet? - ha a ventilatorok megkaojak a 12v ot mennek.... erdekes Cheesy

Az MK3-as topicban több sikerre számíthasz.. angel
Naplózva

1998 MKII Mondeo Turnier 1,8 TD
spapp
Kezdő
*
Elérhető Elérhető

« Új hozzászólás #7321 Dátum: Ma - 20:22:55 »

Mélyen Tisztelt Publikum!

Az alábbi problémámra nem találok önerőből megoldást!
A légzsák visszajelző ötöt villog. Ez a kormánylégzsák zárlatra, vagy szakadásra utal a modul öndiagnosztikája szerint. Az átvezetőszalag nem szakadt, kiszerelve kimértem. A kábel csatlakozásai nem oxidáltak+kontakt tisztítóval megkínáltam. A légzsák indító modult egy nemproblémás testvérből átszereltem(a saját járművem modulja is oké). A szakadás vagy zárlat továbbra is fennáll. A 3648 db kábelből álló köteget nem bontom szét amíg nem muszály.

Szeretetel várok építő jellegű javaslatokat!

Köszönöm
Naplózva

MK2 1999 1.8i kombi
Oldalak: 1 ... 140 141 142 143 144 145 146 [147]   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás:  

Az oldal 0.066 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.