Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.03.29 péntek, 06:19:52 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 ... 741   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 10035530 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Mondi_18
Vendég
« Új hozzászólás #100 Dátum: 2009.10.12 hétfő, 16:11:15 »

és ezt hogyan tudom leellenőrizni?

akkor a kapcsolo zarlatos  wave
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #101 Dátum: 2009.10.12 hétfő, 16:16:11 »

és ezt hogyan tudom leellenőrizni?


ugy, hogy ha lecsukod a hatso ajtot, kimegy a bizti. Ha nem csukod le, akkor nem megy ki  vigyor3 Wink wave
Naplózva

blah blah blah
Mondi_18
Vendég
« Új hozzászólás #102 Dátum: 2009.10.12 hétfő, 16:51:57 »

logikus  nyes

ugy, hogy ha lecsukod a hatso ajtot, kimegy a bizti. Ha nem csukod le, akkor nem megy ki  vigyor3 Wink wave
Naplózva
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #103 Dátum: 2009.10.13 kedd, 06:12:29 »

A tükör közepétől kifelé 3 lábat kell bekötni gyújtás, test, tolatólámpa - hátramenetbe nem krómosodik

Fusim!

Jól értelmezem így?


Köszi!
Naplózva
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #104 Dátum: 2009.10.13 kedd, 06:13:44 »

Kérdés:

Meg tudjátok mondani, hogy hol találom a tolatólámpa kapcsolóját?
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #105 Dátum: 2009.10.13 kedd, 08:07:19 »

Kérdés:

Meg tudjátok mondani, hogy hol találom a tolatólámpa kapcsolóját?

A váltóban. Kövesd a nőt! azaz, a drótot.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #106 Dátum: 2009.10.13 kedd, 09:30:54 »

Fusim!

Jól értelmezem így?


Köszi!

Pont fordítva a közepétől kifelé  felkialtas minden balra 2vel
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #107 Dátum: 2009.10.13 kedd, 10:56:44 »

Kérdés:

Meg tudjátok mondani, hogy hol találom a tolatólámpa kapcsolóját?
Az akku alatt a váltón!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #108 Dátum: 2009.10.13 kedd, 12:08:42 »

Helló Sakos!

A kilincsnél van a beázás mert már levettem a kárpitott és a szürke tömítőanyagot. A kilincsnél folyik be a víz mert öntöttem rá vizet és jöt be óvatosan. Magát a kilincset is szét vettem nagy nehezen és bekentem tömítő anyaggal. Holnap próba megint hogy jön-e még be a víz. Ugyanis már a központizár nem mindig működött a jobb első ajtóba. A víz meg kocsi mosáskor az anyósülés sarkánál jött be a kárpitra a padlóra.Köszi a hozzászólást!

Az anyósülésnek minimum 4 sarka van, de inkább több.
Jellemzően az ajtó elejénél folyik be a víz a hangszóró alatt, és nem hátul a kilincsnél.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #109 Dátum: 2009.10.13 kedd, 14:06:12 »

Az anyósülésnek minimum 4 sarka van, de inkább több.
Jellemzően az ajtó elejénél folyik be a víz a hangszóró alatt, és nem hátul a kilincsnél.
továbbra is az a kérdés, hogy kerül az ablakemelő sínjére a víz?  Embarrassed
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #110 Dátum: 2009.10.13 kedd, 14:08:27 »

továbbra is az a kérdés, hogy kerül az ablakemelő sínjére a víz?  Embarrassed

oda folyik  Wink Ha szetszeded az ajtot, akko majd ra joszol, hogy miert  Wink
Naplózva

blah blah blah
HERO
Vendég
« Új hozzászólás #111 Dátum: 2009.10.13 kedd, 15:06:26 »

Az anyósülésnek minimum 4 sarka van, de inkább több.
Jellemzően az ajtó elejénél folyik be a víz a hangszóró alatt, és nem hátul a kilincsnél.

Helló Sakos!

Iagazad lehet hogy az ajtó elején jön be de nekem hátul jött be. Bár enyhén lejtő van a garázsom előtt ahol mosom a kocsit. Akkor arra kérnék valami ötletet hogy a központizárja mért nem zár időnként. De tényleg nekem az ajtókilincsen is jött be a víz mert fehér vízkőcsepp szerű dolgok voltak láthatóak a kilincsem alatt az ajtóba. A gumi tömítésem sértetlennnek látszódik körben az autón. Az ajtóban lévő vízelvezető lyukak is tiszták. A hangszórón is csak az alsófelén volt vízkő képződésnek látszó anyag és hátul a csatlakozóján is volt látható ahogy levettem. A hangszóró mögött viszont nem láttam az ajtóba olyan jelet mint a kilincsnél.  Ugyhogy várok megint vagy majd megmosom a gépet ujra hogy lássam megint hol tör be a víz.  Köszi a hozzászólást. worship
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.13 kedd, 15:10:22 írta HERO » Naplózva
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #112 Dátum: 2009.10.13 kedd, 16:22:37 »

Az akku alatt a váltón!

Köszönöm Alf!  worship
Naplózva
fusim
Vendég
« Új hozzászólás #113 Dátum: 2009.10.13 kedd, 16:24:37 »

Köszönöm Alf!  worship

A tolatólámpa szálat inkább a bal küszöb kábelkötegbe keresném meg - vagy visszahozni hátulról akkor nem kell áthatolni a tűzfalon!
Naplózva
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #114 Dátum: 2009.10.13 kedd, 17:00:46 »

A váltóban. Kövesd a nőt! azaz, a drótot.

Köszi, Angel!  wave
Naplózva
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #115 Dátum: 2009.10.13 kedd, 17:02:12 »

Pont fordítva a közepétől kifelé  felkialtas minden balra 2vel

Ááááááá értem már! Azt hittem a csati közepétől is jobbra kell!

Köszönöm Fusim!  worship
Naplózva
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #116 Dátum: 2009.10.13 kedd, 17:03:45 »

A tolatólámpa szálat inkább a bal küszöb kábelkötegbe keresném meg - vagy visszahozni hátulról akkor nem kell áthatolni a tűzfalon!

Asszem a küszöbnél kezdek neki majd!
Köszi a tippet!  eljen taps
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #117 Dátum: 2009.10.13 kedd, 19:51:47 »

Helló Sakos!

Iagazad lehet hogy az ajtó elején jön be de nekem hátul jött be. Bár enyhén lejtő van a garázsom előtt ahol mosom a kocsit. Akkor arra kérnék valami ötletet hogy a központizárja mért nem zár időnként. De tényleg nekem az ajtókilincsen is jött be a víz mert fehér vízkőcsepp szerű dolgok voltak láthatóak a kilincsem alatt az ajtóba. A gumi tömítésem sértetlennnek látszódik körben az autón. Az ajtóban lévő vízelvezető lyukak is tiszták. A hangszórón is csak az alsófelén volt vízkő képződésnek látszó anyag és hátul a csatlakozóján is volt látható ahogy levettem. A hangszóró mögött viszont nem láttam az ajtóba olyan jelet mint a kilincsnél.  Ugyhogy várok megint vagy majd megmosom a gépet ujra hogy lássam megint hol tör be a víz.  Köszi a hozzászólást. worship

Szia!

Írtad, hogy nem elől a hangszórónál, hanem hátul a kilincs vonalában jön be a víz. Nálam is ott jött be az anyós ülésnél. Már írtam is a fórumon, hogy azután kezdőztek a bajok amikor a fóliázáskor segítőkészen szerettek volna csavart tenni az ajtókárpit rögzítésbe oda is ahova nem kellett volna. A kárpit alsó élét ha nézed van egy süllyesztés a kilincs alatti részen is amiben nincs csavar. Alatta zárt fóliázásnak kell lennie. Mivel nálam az anyósülésnél átlyukasztották elkezdett befolyni a víz. A hétvégén tömítettem le, azóta még nem jött be a víz - remélem így is marad. Nem biztos, hogy nálad is ez van de megnézni nem kerül semmibe.

Üdv: V.Tamás
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #118 Dátum: 2009.10.13 kedd, 20:56:26 »

továbbra is az a kérdés, hogy kerül az ablakemelő sínjére a víz?  Embarrassed
Zaccival értek egyet. Kárpitot leszedni, ajtót kívülrő locsolni, szörnyülködni.

Gyakorlatilag orrán-száján ömlik be a víz az ajtóba, a bejutást szigeteléssel megakadályozni reménytelen.
Nincs is egyébként ezzel sok baj, csak a befolyó vizet kifelé kell elvezetni, és meg kell akadályozni, hogy az utastér felé utat találjon. Sajnos a mérnökök ezt nem vették teljesen figyelembe, és hagytak kiskapukat.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #119 Dátum: 2009.10.13 kedd, 22:04:42 »

Zaccival értek egyet. Kárpitot leszedni, ajtót kívülrő locsolni, szörnyülködni.

Gyakorlatilag orrán-száján ömlik be a víz az ajtóba, a bejutást szigeteléssel megakadályozni reménytelen.
Nincs is egyébként ezzel sok baj, csak a befolyó vizet kifelé kell elvezetni, és meg kell akadályozni, hogy az utastér felé utat találjon. Sajnos a mérnökök ezt nem vették teljesen figyelembe, és hagytak kiskapukat.
Ezt értem. De mik a kiskapuk?
Az ablaksín alsó rögzítésénél a lyuk letömítése szerintem tüneti kezelés. Valószínűleg van olyan állapot, amikor nem folyik az ablaksinen a víz, mert nálam pl. a vezető oldali ajtón nincs ilyen probléma.
Tehát hogy kerül a víz az ablaksínre?
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #120 Dátum: 2009.10.13 kedd, 22:06:07 »

Szia!

Írtad, hogy nem elől a hangszórónál, hanem hátul a kilincs vonalában jön be a víz. Nálam is ott jött be az anyós ülésnél. Már írtam is a fórumon, hogy azután kezdőztek a bajok amikor a fóliázáskor segítőkészen szerettek volna csavart tenni az ajtókárpit rögzítésbe oda is ahova nem kellett volna. A kárpit alsó élét ha nézed van egy süllyesztés a kilincs alatti részen is amiben nincs csavar. Alatta zárt fóliázásnak kell lennie. Mivel nálam az anyósülésnél átlyukasztották elkezdett befolyni a víz. A hétvégén tömítettem le, azóta még nem jött be a víz - remélem így is marad. Nem biztos, hogy nálad is ez van de megnézni nem kerül semmibe.

Üdv: V.Tamás
Tamás,
Az enyémen a kárpitot alul 2 csavar fogja, melyek bemélyedésben vannak. Tiéden nem?
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Mjoey
Vendég
« Új hozzászólás #121 Dátum: 2009.10.14 szerda, 12:12:00 »

MkIII-ban használ valaki MagiCar-t? Leginkább a motor távolról indithatóság-előmelegítés meg a turbóhűtés funkció miatt érdekelne a dolog!
Naplózva
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #122 Dátum: 2009.10.14 szerda, 12:12:39 »

MkIII-ban használ valaki MagiCar-t? Leginkább a motor távolról indithatóság-előmelegítés meg a turbóhűtés funkció miatt érdekelne a dolog!
mACSmannak van ilyesmije.
Naplózva
francoe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1603



« Új hozzászólás #123 Dátum: 2009.10.14 szerda, 12:19:05 »

mACSmannak van ilyesmije.
Illetve Stealtnek.
Naplózva

X-Trend | 2003.08 | TDCi 85 kW | "bálna" --
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #124 Dátum: 2009.10.14 szerda, 12:28:11 »

Illetve Stealtnek.
Illetve Scratch készül venni...
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #125 Dátum: 2009.10.14 szerda, 12:33:49 »

Illetve Scratch készül venni...
Illetve én meg nem.De jó dolognak hangzik. nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Tsory
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7848


Innen legszebb a kilátás :)


WWW
« Új hozzászólás #126 Dátum: 2009.10.14 szerda, 12:42:44 »

mACSmannak van ilyesmije.
Illetve Stealtnek.

is-is Smiley
Naplózva

KLIKK >>>        <<< KLIKK
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #127 Dátum: 2009.10.14 szerda, 18:00:46 »

Hello Mindenki!

Ezt el sem akarom hinni! A 4 ablakemelőből ma reggelre már csak 3 automata. A vezető oldali ablak mindkét irányba maradt ótómata, de a többi csak lefelé az. Felfelé nyomós........  taps

Hallott már valaki hasonló agymenésről?  wow1
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #128 Dátum: 2009.10.14 szerda, 18:41:31 »

Hello Mindenki!

Ezt el sem akarom hinni! A 4 ablakemelőből ma reggelre már csak 3 automata. A vezető oldali ablak mindkét irányba maradt ótómata, de a többi csak lefelé az. Felfelé nyomós........  taps

Hallott már valaki hasonló agymenésről?  wow1

Szia!
Aksi nem merült le?
Semmi gáz nincs, csak újra kell programoznod és megint jó lesz:
- Felhúzod az ablakot teljesen.
- Utána újra lenyomod teljesen a felhúzó gombot és kb 3 mp-ig úgy tartod
és már kész is!
Naplózva
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #129 Dátum: 2009.10.14 szerda, 19:02:02 »

Szia!
Aksi nem merült le?
Semmi gáz nincs, csak újra kell programoznod és megint jó lesz:
- Felhúzod az ablakot teljesen.
- Utána újra lenyomod teljesen a felhúzó gombot és kb 3 mp-ig úgy tartod
és már kész is!

Hello BTomi!

Kö!  worship

Az akksi perfekt, van már vagy 3 napos (Motorcraft)! Lehet, hogy akkor lett amnéziás, amikor cseréltem...  Huh?

Megyek a garázsba húzogatni, meg nyomogatni...

Thanx még1x!
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
HERO
Vendég
« Új hozzászólás #130 Dátum: 2009.10.14 szerda, 19:23:58 »

Szia!

Írtad, hogy nem elől a hangszórónál, hanem hátul a kilincs vonalában jön be a víz. Nálam is ott jött be az anyós ülésnél. Már írtam is a fórumon, hogy azután kezdőztek a bajok amikor a fóliázáskor segítőkészen szerettek volna csavart tenni az ajtókárpit rögzítésbe oda is ahova nem kellett volna. A kárpit alsó élét ha nézed van egy süllyesztés a kilincs alatti részen is amiben nincs csavar. Alatta zárt fóliázásnak kell lennie. Mivel nálam az anyósülésnél átlyukasztották elkezdett befolyni a víz. A hétvégén tömítettem le, azóta még nem jött be a víz - remélem így is marad. Nem biztos, hogy nálad is ez van de megnézni nem kerül semmibe.

Üdv: V.Tamás

Helló Tamás!

Megragasztottam a kilincs alatti részt. Ott már nem jön be a víz. Majd ujra leszedem a kárpitott valamikor és próba megint a vizet rá. Olvastam hogy a szürke szgetelő anyagnak rá kell hogy ragadjon az ajtóra körös-körül. Ezt a másik topicban olvastam. Nálam ez stimmel. A fehér kárpiton alul csak két csavarhely van nekem. Ha jobb idő lesz akkor ujra locsolom a taxit. Utólag is köcce a tanácsot. worship
Naplózva
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #131 Dátum: 2009.10.15 csütörtök, 14:46:05 »

Tamás,
Az enyémen a kárpitot alul 2 csavar fogja, melyek bemélyedésben vannak. Tiéden nem?

Szia Ákos!

Bocs, hogy csak most válaszolok, de nem voltam gép közelében. Nálam is az első ajtókon alul két mélyedés van, de csak az elsőben, a zsanér felőliben van csavar. A hátsók üresek, nincs bennünk csavar, sőt a kárpitot levéve ott nincs is műanyag elem, amibe behajthatnád a csavart, hanem vastagabb fóliával le van zárva. Amikor ezt átlyukasztották, onnét kezdve jött be a víz. Ezt mos javítottam - egyenlőre nem ázok be.
Másik dolog, foglalkoztam a záraimmal - juttattam a zár belsejébe (megfúrtam a házat) fegyverolajat, spray-vel - még nem merem kijelenteni, de úgy tűnik működnek a zárak a mostani hidegben is.

Üdv: Tamás
Naplózva
HERO
Vendég
« Új hozzászólás #132 Dátum: 2009.10.16 péntek, 11:43:18 »

Hali!

Mint írtam anno hogy nem akar bezáródni a jobboldali központi záram. Az első nyomásra lezárja a 3ajtót és ujta megnyomtam a gombot és akkor lezárja már a 4-dik ajtót is. Lehetséges hogy az elem gyengélkedhet már? Viszont kinyitni egy gombnyomásra lehet mind a 4 ajtót. Valami ötlet? Köszi előre is mindenkinek worship
Naplózva
domino
Vendég
« Új hozzászólás #133 Dátum: 2009.10.16 péntek, 12:08:56 »

Jön a tél jönnek a mínuszok.
Ilyenkor nekem a kozponti zár onálló életre kel eddig 2 télen át a vezető oldali ajtót nem nyitotta. De most áttért a csomagtartóra.  wow1
Lehet ezt valahogy kezelni, vagy megint meg ell várni a tavaszt??
Meleg időben minden tökéletesen működik eljen
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #134 Dátum: 2009.10.16 péntek, 12:16:43 »

Jön a tél jönnek a mínuszok.
Ilyenkor nekem a kozponti zár onálló életre kel eddig 2 télen át a vezető oldali ajtót nem nyitotta. De most áttért a csomagtartóra.  wow1
Lehet ezt valahogy kezelni, vagy megint meg ell várni a tavaszt??
Meleg időben minden tökéletesen működik eljen
Olvasd!
http://mondeo.hu/index.php?page=120  vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #135 Dátum: 2009.10.16 péntek, 12:24:54 »

Hali!

Mint írtam anno hogy nem akar bezáródni a jobboldali központi záram. Az első nyomásra lezárja a 3ajtót és ujta megnyomtam a gombot és akkor lezárja már a 4-dik ajtót is. Lehetséges hogy az elem gyengélkedhet már? Viszont kinyitni egy gombnyomásra lehet mind a 4 ajtót. Valami ötlet? Köszi előre is mindenkinek worship

Szia!

Nem a távirányítód a hibás! Az én autó, is ezt szokta csinálni. Ez itt a fórumon már sokszor volt téma, a zárak "gyengülése" okozza. A tökéletes megoldás a csere, de az új zárak db-ja közelíti a 30 ezer Ft. Átmeneti eredményeket lehet elérni kenőanyag pótlással, van aki WD40-t fújt be, de itt olvastam a fegyverolajat is. Ez sem olyan egyszerű dolog, mert a zárak műanyagháza eléggé zárt. Én kiszerelés nélkül, az ajtókárpitot levéve, bent az ajtóban 2-es fúróval fúrtam rá egy lyukat, amit később letömítettem. Azon keresztül nyomtam bele fegyverolaj spayt. 2 zárat kezeltem így, azok most jól működnek, de még nincsenek itt az igazi fagyok, úgyhogy nem tudom azt mondani, hogy ez a módszer tuti. Az idő majd eldönti.

Üdv: V.Tamás
Naplózva
Dijána
Vendég
« Új hozzászólás #136 Dátum: 2009.10.17 szombat, 15:05:50 »

Kérlek segítsetek !!!! help  2006-os autónk fedérzeti computere nem működik mivel a PIN kódot kéri és mi azt sajnos nem tudjuk.(Egy biztosíték csere után kérte a PIN kódot ) A személygépkocsi külföldről való, már több mint fél éve voltunk vele a szervizbe és azóta is csak hitegetnek minket, hogy megtudják szerezni a pin kódot. Sajnos nagyon rossz ez így, semmit nem tudunk használni. (pl.zenét hallgatni,GPS,) szomoru1
Előre is köszönöm a segítséget. Smiley awink
Naplózva
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #137 Dátum: 2009.10.17 szombat, 15:37:48 »

Kérlek segítsetek !!!! help  2006-os autónk fedérzeti computere nem működik mivel a PIN kódot kéri és mi azt sajnos nem tudjuk.(Egy biztosíték csere után kérte a PIN kódot ) A személygépkocsi külföldről való, már több mint fél éve voltunk vele a szervizbe és azóta is csak hitegetnek minket, hogy megtudják szerezni a pin kódot. Sajnos nagyon rossz ez így, semmit nem tudunk használni. (pl.zenét hallgatni,GPS,) szomoru1
Előre is köszönöm a segítséget. Smiley awink
Írj egy privit Scratch-nek, neki nagyon jó kapcsolatai vannak.  wave
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #138 Dátum: 2009.10.17 szombat, 15:47:34 »

Kérlek segítsetek !!!! help  2006-os autónk fedérzeti computere nem működik mivel a PIN kódot kéri és mi azt sajnos nem tudjuk.(Egy biztosíték csere után kérte a PIN kódot ) A személygépkocsi külföldről való, már több mint fél éve voltunk vele a szervizbe és azóta is csak hitegetnek minket, hogy megtudják szerezni a pin kódot. Sajnos nagyon rossz ez így, semmit nem tudunk használni. (pl.zenét hallgatni,GPS,) szomoru1
Előre is köszönöm a segítséget. Smiley awink
Húz ki a rádiót,vagy valakivel szedesd ki,írd meg nekem privátban a rajta lévő adatokat,és megkapod a pin kódodat! Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Ede
Vendég
« Új hozzászólás #139 Dátum: 2009.10.18 vasárnap, 11:48:52 »

Sziasztok! Tudna-e valaki segíteni? Aksi cserénél a kódokat elfelejtette a cd játszó és a fedélzeti computer. Mit kell csinálni vele? Választ előre is köszi.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #140 Dátum: 2009.10.18 vasárnap, 11:54:05 »

Sziasztok! Tudna-e valaki segíteni? Aksi cserénél a kódokat elfelejtette a cd játszó és a fedélzeti computer. Mit kell csinálni vele? Választ előre is köszi.

Szedd ki a rádiót, írd le a szériaszámát, és küldd el Scratchnek, ő meg visszaküldi a kódot.
A fedélzeti compnak nincs kódja.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #141 Dátum: 2009.10.18 vasárnap, 12:06:26 »

A fedélzeti compnak nincs kódja.
Gondolom, nagynavis, az a fedkomp.  eljen
Naplózva
Vazso
Vendég
« Új hozzászólás #142 Dátum: 2009.10.18 vasárnap, 14:46:41 »

Sziasztok!

Új tagja vagyok a "Mondeo"-s társadalomnak. Nemrég vásárolt (MK3 - 2002 évj. -  autómon az alábbi probléma merült fel:
A centrál zár - távkapcsolóval vagy kulccsal - záráskor bezár, majd rögtön ki is nyit.
A furcsa az a dologban ha jár a motor és belülről lezárom a centrált, zárva marad. Ha leállítom a motort a centrál ki is nyit azonnal.
Az akku 70%-os, bemérettem.
Ha valaki tud ötletet adni a megoldáshoz, vagy a hiba okához megköszönném.

Üdv.
Naplózva
Zoli79
Vendég
« Új hozzászólás #143 Dátum: 2009.10.18 vasárnap, 15:06:39 »

Sziasztok!

Új tagja vagyok a "Mondeo"-s társadalomnak. Nemrég vásárolt (MK3 - 2002 évj. -  autómon az alábbi probléma merült fel:
A centrál zár - távkapcsolóval vagy kulccsal - záráskor bezár, majd rögtön ki is nyit.
A furcsa az a dologban ha jár a motor és belülről lezárom a centrált, zárva marad. Ha leállítom a motort a centrál ki is nyit azonnal.
Az akku 70%-os, bemérettem.
Ha valaki tud ötletet adni a megoldáshoz, vagy a hiba okához megköszönném.

Üdv.

Szia!

Ez a bezárom és egyből ki is nyit ez nálam csak abban az esetben fordul elő, ha a nyitva a vezető oldali ajtó vagy nincs jól becsukva.
Más okot még nem tapasztaltam, pedig volt olyan, hogy az aksim *** volt,m ret az autót már nem indította, de a az ajtót még igen.

Üdv: Zoli79
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #144 Dátum: 2009.10.18 vasárnap, 15:10:52 »

Sziasztok!

Új tagja vagyok a "Mondeo"-s társadalomnak. Nemrég vásárolt (MK3 - 2002 évj. -  autómon az alábbi probléma merült fel:
A centrál zár - távkapcsolóval vagy kulccsal - záráskor bezár, majd rögtön ki is nyit.
A furcsa az a dologban ha jár a motor és belülről lezárom a centrált, zárva marad. Ha leállítom a motort a centrál ki is nyit azonnal.
Az akku 70%-os, bemérettem.
Ha valaki tud ötletet adni a megoldáshoz, vagy a hiba okához megköszönném.

Üdv.

Ha bekapcsolod a belső térvilágítást és becsukod az ajtókat,alámpa elalszik?
Mert ha nem akkor az egyik nyitásérzékelő nem műkszik,és azért nyit vissza a központi.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
domino
Vendég
« Új hozzászólás #145 Dátum: 2009.10.18 vasárnap, 16:26:15 »


Köszi ezt ismerem de nem a kapcsolóval van a gond.
A jelenség úgy jelentkezik, hogy ha este kellően hideg van akkor reggel nyitom a kocsit de a csomagtartót sem kintről sem bentről nem lehet kinyitni. Ilyenkor ha beülök és bezárom valamelyik belső zárat nem történik semmi. Majd kb. 20 perc mulva kattan egyet a rendszer, ekkor már működik a központi zár belűlről is, és nyitható a csomagtartó kintről, és bentről is.
Ebből gondolom, hogy aközponti vezérlőegység makacskodik. Tavaj télen a bal oldali első ajtóval játszotta ugyanezt.
Lelke van a drágaságomnak Smiley
Naplózva
bonisz
Vendég
« Új hozzászólás #146 Dátum: 2009.10.19 hétfő, 13:27:26 »

 Sziasztok!

 13.6V-os 45A-os töltés normális?Akksis muki azt mondta hogy nem baró.Az autóvillamosságis meg azt mondta hogy normális mert nem minden feszszabályzó pont 14V-ra van belőve.Ő azt mondta nem lesz gáz.
Vélemény?

köszi
Naplózva
tádé
Vendég
« Új hozzászólás #147 Dátum: 2009.10.19 hétfő, 14:15:50 »

Sziasztok!

 13.6V-os 45A-os töltés normális?Akksis muki azt mondta hogy nem baró.Az autóvillamosságis meg azt mondta hogy normális mert nem minden feszszabályzó pont 14V-ra van belőve.Ő azt mondta nem lesz gáz.
Vélemény?

köszi
Szerintem kevés. Legalább 14V-nak kellene legyen, nem?
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #148 Dátum: 2009.10.19 hétfő, 14:16:46 »

Sziasztok!

 13.6V-os 45A-os töltés normális?Akksis muki azt mondta hogy nem baró.Az autóvillamosságis meg azt mondta hogy normális mert nem minden feszszabályzó pont 14V-ra van belőve.Ő azt mondta nem lesz gáz.
Vélemény?

köszi

mukodik ? Van toltes ?
Naplózva

blah blah blah
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #149 Dátum: 2009.10.19 hétfő, 15:44:41 »

Sziasztok!

 13.6V-os 45A-os töltés normális?Akksis muki azt mondta hogy nem baró.Az autóvillamosságis meg azt mondta hogy normális mert nem minden feszszabályzó pont 14V-ra van belőve.Ő azt mondta nem lesz gáz.
Vélemény?

köszi
Ez a benyásoknál jó.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 ... 741   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.073 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.