Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.02 kedd, 09:05:58 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 169 170 171 172 173 174 175 [176] 177 178 179 180 181 182 183 ... 742   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 10558137 alkalommal)
0 Felhasználó és 29 vendég van a témában
kisg
Vendég
« Új hozzászólás #8750 Dátum: 2012.01.11 szerda, 21:10:42 »

Ha jó a bal első zár, akkor a kilincs feletti zárógombra az összes ajtónak be kell zárnia!!!!
Ha leszedem a bal első ajtó kárpitot, mit nézzek a központi záron? Lehet valami hibát keresni, vagy csak a csere segít? (bontott zárat 15E körül találtam).
Naplózva
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #8751 Dátum: 2012.01.12 csütörtök, 09:34:04 »

Ha leszedem a bal első ajtó kárpitot, mit nézzek a központi záron? Lehet valami hibát keresni, vagy csak a csere segít? (bontott zárat 15E körül találtam).

Nem fogsz semmit látni. Szét kellene kapni a műanyag házat,  de akkor nem tudod összerakni nagy valószínűséggel. A csere a megoldás.  Undecided
Naplózva
Zsozsesz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139



E-mail
« Új hozzászólás #8752 Dátum: 2012.01.12 csütörtök, 17:35:36 »

Ha leszedem a bal első ajtó kárpitot, mit nézzek a központi záron? Lehet valami hibát keresni, vagy csak a csere segít? (bontott zárat 15E körül találtam).

Csak nehogy a bontott zár is ugyanolyan sz@r legyen....
Naplózva

Ford Mondeo MKIII 2.0 Ghia 145 LE Turnier 2001.10.
Lacimanó
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 935


E-mail
« Új hozzászólás #8753 Dátum: 2012.01.12 csütörtök, 17:50:32 »

Ha leszedem a bal első ajtó kárpitot, mit nézzek a központi záron? Lehet valami hibát keresni, vagy csak a csere segít? (bontott zárat 15E körül találtam).
Szép idő volt ma olyan ajtóbontózárjavítóidő. Kibányáztam a zárat és igen jól össze van rakva sajnos a szegecselést sem nélkülözték. Mivel délutánra járt az idő úgy döntöttem, hogy éjszakára nem hagyom zár nélkül így jobban nem szedtem szét viszont fogtam egy tubus kontaktsprét és széjjel áztattam a belét jó alaposan befújkáltam állni hagytam kiráztam megint befúj megjárattam majd vissza raktam. Eredmény eddig nem nyílt a hátsó ajtó csak távirányítóról most hibátlan. Nem záródott csak kézzel az anyósoldali ajtó megjavult. Néha csak kulccsal nyílt vagy zárt a bal első most 10-10simán. Remélem ezzel adtam neki /meg a pénztárcámnak/ még egy kis időt.
Naplózva

2001 TDDI Kombi! 115Le+chip No EGR!
kisg
Vendég
« Új hozzászólás #8754 Dátum: 2012.01.12 csütörtök, 20:50:53 »

Szép idő volt ma olyan ajtóbontózárjavítóidő. Kibányáztam a zárat és igen jól össze van rakva sajnos a szegecselést sem nélkülözték. Mivel délutánra járt az idő úgy döntöttem, hogy éjszakára nem hagyom zár nélkül így jobban nem szedtem szét viszont fogtam egy tubus kontaktsprét és széjjel áztattam a belét jó alaposan befújkáltam állni hagytam kiráztam megint befúj megjárattam majd vissza raktam. Eredmény eddig nem nyílt a hátsó ajtó csak távirányítóról most hibátlan. Nem záródott csak kézzel az anyósoldali ajtó megjavult. Néha csak kulccsal nyílt vagy zárt a bal első most 10-10simán. Remélem ezzel adtam neki /meg a pénztárcámnak/ még egy kis időt.
Követőd leszek...
Pénteken északnyugat, észak felől markáns hidegfront érkezik, a viharossá fokozódó széllel sarkvidéki eredetű hideg levegő zúdul a Kárpát-medence térségébe. A kezdeti záporokat, heves hózáporok válthatják fel. Jelentős lehűlés kezdődik.
Naplózva
kisg
Vendég
« Új hozzászólás #8755 Dátum: 2012.01.13 péntek, 13:22:59 »

Követőd leszek...
Pénteken északnyugat, észak felől markáns hidegfront érkezik, a viharossá fokozódó széllel sarkvidéki eredetű hideg levegő zúdul a Kárpát-medence térségébe. A kezdeti záporokat, heves hózáporok válthatják fel. Jelentős lehűlés kezdődik.

Kegyes volt hozzám az időjárás és a munka is meghozta a gyümölcsét! Szétszedtem-összeraktam, de ahogy biztos mások is látták, nem sok nézni való van rajta. Letakarítottam a kosztól, a forgó pontokat megzsíroztam, egyebeknek WD-40, a tüskés csatlakozónak meg kontakt spré. Egyébként ez a csatlakozó a gyenge pontja a dolognak.

Szóval köszönöm mindenkinek a segítséget, van mostmár csomagtér nyitásom minden módon, meg automata központi záram 3km/h felett. taps
Naplózva
Lacimanó
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 935


E-mail
« Új hozzászólás #8756 Dátum: 2012.01.13 péntek, 14:05:08 »

Micsoda Mondeos szertarások. termosztátcsererés napok, balelsőzárszereléses napok. Szinte minden 2.-ik mondeo tulajdonos ezzel űzi unalmas napjait.
Naplózva

2001 TDDI Kombi! 115Le+chip No EGR!
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48471



« Új hozzászólás #8757 Dátum: 2012.01.13 péntek, 17:49:46 »

Micsoda Mondeos szertarások. termosztátcsererés napok, balelsőzárszereléses napok. Szinte minden 2.-ik mondeo tulajdonos ezzel űzi unalmas napjait.
kizárt dolog.ez csak egy szűk réteg.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
b.joci1979
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


E-mail
« Új hozzászólás #8758 Dátum: 2012.01.13 péntek, 21:07:14 »

Tisztelt Uraim!

Nemrég vásároltam 2001-es TDDI Mondeót. Tapasztaltam néhány hibát a központizár működtetése közben, ezért segítséget kérek tőletek.
A központi zár nem működteti a jobb első ajtó zárását és nyitását sem akkor, ha manuálisan a kulcsot használom, sem akkor, ha a kulcs távirányítóját.
Megkérdezetem egy Ford zárak mechanikus részére specializálódott szerelőt, Ő azt mondta, hogy ilyen esetekben a zártest elektromos része szokott tönkre menni, így azt egészében a mechanikus résszel együtt kell cserélni. Kérem, ha valaki ért hozzá, esetleg találkozott ilyen problémával, az erősítse, vagy cáfolja meg a szerelőmtől kapott információkat.

Sajnos a kombim hátsó ajtónyitása sem működik kifogástalanul, mert azt az ajtón lévő mikrokapcsoló nem nyitja azt, a központizár nyitott állapotában sem. Továbbá az utastérben lévő kapcsolóra sem reagál, csak a távirányítóra, valamint természetesen a manuális nyitásra. A kapcsolókat kimértem, azok úgy tűnik megfelelően működnek. Arra a tesztelgetés során rájöttem, hogy a kapcsolók a nyitószerkezetnek nem elektromos impulzust ad, hanem a folyamatos "+" szakítja meg a kapcsoló lenyomási ideje alatt, a távirányítós nyitás során is ez történik. Sajnos azt nem tudom, hogy a centrál lezárja e a hátsó ajtót, mert azt a mikrókapcsolós nyitási hiba miatt nem tudom leellenőrizni.
Kérem, ha a problémákhoz valaki hozzá tud szólni, akkor az tegye meg.

Sajnálom, ha a mondanivalóm túl hosszúra sikerült, kérlek nézzétek el nekem, nem vagyok túl nagy fórumozó.

Köszönettel
Joci
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.13 péntek, 21:22:33 írta b.joci1979 » Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48471



« Új hozzászólás #8759 Dátum: 2012.01.13 péntek, 21:40:28 »

Tisztelt Uraim!

Nemrég vásároltam 2001-es TDDI Mondeót. Tapasztaltam néhány hibát a központizár működtetése közben, ezért segítséget kérek tőletek.
A központi zár nem működteti a jobb első ajtó zárását és nyitását sem akkor, ha manuálisan a kulcsot használom, sem akkor, ha a kulcs távirányítóját.
Megkérdezetem egy Ford zárak mechanikus részére specializálódott szerelőt, Ő azt mondta, hogy ilyen esetekben a zártest elektromos része szokott tönkre menni, így azt egészében a mechanikus résszel együtt kell cserélni. Kérem, ha valaki ért hozzá, esetleg találkozott ilyen problémával, az erősítse, vagy cáfolja meg a szerelőmtől kapott információkat.

Sajnos a kombim hátsó ajtónyitása sem működik kifogástalanul, mert azt az ajtón lévő mikrokapcsoló nem nyitja azt, a központizár nyitott állapotában sem. Továbbá az utastérben lévő kapcsolóra sem reagál, csak a távirányítóra, valamint természetesen a manuális nyitásra. A kapcsolókat kimértem, azok úgy tűnik megfelelően működnek. Arra a tesztelgetés során rájöttem, hogy a kapcsolók a nyitószerkezetnek nem elektromos impulzust ad, hanem a folyamatos "+" szakítja meg a kapcsoló lenyomási ideje alatt, a távirányítós nyitás során is ez történik. Sajnos azt nem tudom, hogy a centrál lezárja e a hátsó ajtót, mert azt a mikrókapcsolós nyitási hiba miatt nem tudom leellenőrizni.
Kérem, ha a problémákhoz valaki hozzá tud szólni, akkor az tegye meg.

Sajnálom, ha a mondanivalóm túl hosszúra sikerült, kérlek nézzétek el nekem, nem vagyok túl nagy fórumozó.

Köszönettel
Joci
http://mondeo.hu/index.php?topic=5061.0
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Lacimanó
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 935


E-mail
« Új hozzászólás #8760 Dátum: 2012.01.13 péntek, 22:27:08 »

kizárt dolog.ez csak egy szűk réteg.
Ja a többiek már túl vannak rajta!! Wink
Naplózva

2001 TDDI Kombi! 115Le+chip No EGR!
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8761 Dátum: 2012.01.13 péntek, 23:08:32 »

Ja a többiek már túl vannak rajta!! Wink

Nekem még minden gyári... a termosztát is, a zár is, meg a többi móka is. 8 év, 142e km.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48471



« Új hozzászólás #8762 Dátum: 2012.01.13 péntek, 23:32:39 »

Ja a többiek már túl vannak rajta!! Wink
a szűk réteget a forumos mondeósokra értettem.Sajnos kevesen fórumoznak a mondisok közül.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Lacimanó
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 935


E-mail
« Új hozzászólás #8763 Dátum: 2012.01.14 szombat, 10:11:14 »

Nekem még minden gyári... a termosztát is, a zár is, meg a többi móka is. 8 év, 142e km.
Ahogy itt olvasom a hozzászólásokat ezek a hibák 10 éves korban szaporodnak. Gondolom anyag élettartam stb... Nekem is 2001 tddi 240000km forgatókönyv szerint hibásodnak a dolgok. Szerencséra a kettőstömegű+kuplung az előző tulaj szenvedte el.
Naplózva

2001 TDDI Kombi! 115Le+chip No EGR!
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #8764 Dátum: 2012.01.14 szombat, 14:01:47 »

Nekem még minden gyári... a termosztát is, a zár is, meg a többi móka is. 8 év, 142e km.
Ékszíjfeszítő berregő izét cseréltél, nem? Meg a termosztátra is panaszkodtál, mikor a műszakira vártunk. Igaz, ha azóta se cserélted ki, akkor még az eredeti van benne  vigyor3
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
b.joci1979
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


E-mail
« Új hozzászólás #8765 Dátum: 2012.01.14 szombat, 17:30:00 »

Köszönöm a választ!

holnap megnézem a mikrokapcsoló működését. Bár korábban rámértem a kapcsoló stekkerjére és ott a kapcsoló megnyomásával a pozitív oldalt megszakította.
Ha valaki tudna segíteni a Mondeo kapcsolási rajzának megszerzésében, azt nagyon megköszönném, ugyanis mintha megérezte volna a tegnap feltett központizáras kérdésemet, ma már a bal hátsó ajtót sem működteti. Mi lehet a hiba?

Köszönettel
Joci 
Naplózva
kisg
Vendég
« Új hozzászólás #8766 Dátum: 2012.01.14 szombat, 22:42:56 »

Köszönöm a választ!

holnap megnézem a mikrokapcsoló működését. Bár korábban rámértem a kapcsoló stekkerjére és ott a kapcsoló megnyomásával a pozitív oldalt megszakította.
Ha valaki tudna segíteni a Mondeo kapcsolási rajzának megszerzésében, azt nagyon megköszönném, ugyanis mintha megérezte volna a tegnap feltett központizáras kérdésemet, ma már a bal hátsó ajtót sem működteti. Mi lehet a hiba?

Köszönettel
Joci 

Csak ezt az oldalt olvasd végig, pont ugyanilyen jelenségek után végeztem el a bal első zár minden tudatosság nélküli tisztítását...legyen elég, hogy megjavult minden.
Kellemes időtöltést és kegyes időjárást a munkához...
Naplózva
csehors
Vendég
« Új hozzászólás #8767 Dátum: 2012.01.15 vasárnap, 21:52:14 »

Ugye jól gondolom, hogy nem csak a vezető oldalon kellene működjön a fűtés a szélvédőben?
Ki tudja, hogy hova nyúljak, hogy rögtön megtaláljam a kiégett biztijét?
Naplózva
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #8768 Dátum: 2012.01.15 vasárnap, 21:58:35 »

Ugye jól gondolom, hogy nem csak a vezető oldalon kellene működjön a fűtés a szélvédőben?
Ki tudja, hogy hova nyúljak, hogy rögtön megtaláljam a kiégett biztijét?

2db biztosítéka van.Keresd meg vagy a csatlakozókat nézdmeg.Mert már volt olyan,hogy a bizti jó de érintkezési hiba volt.És mind a 2 oldalnak kell menni.Ha megy és nem mindenhol fút az kezdődő szálszakadás.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
csehors
Vendég
« Új hozzászólás #8769 Dátum: 2012.01.15 vasárnap, 22:46:48 »

2db biztosítéka van.Keresd meg vagy a csatlakozókat nézdmeg.Mert már volt olyan,hogy a bizti jó de érintkezési hiba volt.És mind a 2 oldalnak kell menni.Ha megy és nem mindenhol fút az kezdődő szálszakadás.
Köszi!
Egyik este utánajárok  hehe
Naplózva
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #8770 Dátum: 2012.01.15 vasárnap, 23:00:52 »

Hali,
meg tudná nekem valaki mondani, hogy a 4 ajtósnál a csomitartó ajtóba menő kábelkötegen van e valahol a csomitartóban csati vagy közvetlen mind a 6 szál pl. gem-be vagy miamáscsodába megy?
A csomitaró és a csomitartó ajtó közötti gégecsóben megszakadt a test kábelem amely a mikrokapcsra megy. Orvosoltam. Emellett az egyik izzóra menő pozitív kábel meg kb. fél centis szakaszon csupasz lett  falbav falbav falbav ezt is orvosoltam de arra gondoltam, tavaszra kicsrélném az egész köteget, ha lehet.
kösz
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
keszi22
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 62



E-mail
« Új hozzászólás #8771 Dátum: 2012.01.16 hétfő, 16:46:57 »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni ELM327-es hibakód olvasóval kapcsolatban.
Szeretnék egyet vásárolni ebay-ről, de a magyar oldalakon azt írják,hogy nem kompatibilis a 2004 előtti fordokkal.
http://budavill.hu/products/ELM327--OBD-II--diagnosztikai-illeszt%C5%91-egys%C3%A9g-multi-protokoll-t%C3%A1mogat%C3%A1ssal-BLUETOOTH.html?gclid=CI6C18zw1K0CFYS9zAodPQhcmA
Nekem 2003-as 1.8 125Le Benzines van. Tényleg nem működik vele vagy csak a dieselekkel nem?
Köszi!
Naplózva

Ford Mondeo Trend MK3 1.8 125le Benzin 2003
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8772 Dátum: 2012.01.16 hétfő, 17:35:17 »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni ELM327-es hibakód olvasóval kapcsolatban.
Szeretnék egyet vásárolni ebay-ről, de a magyar oldalakon azt írják,hogy nem kompatibilis a 2004 előtti fordokkal.
http://budavill.hu/products/ELM327--OBD-II--diagnosztikai-illeszt%C5%91-egys%C3%A9g-multi-protokoll-t%C3%A1mogat%C3%A1ssal-BLUETOOTH.html?gclid=CI6C18zw1K0CFYS9zAodPQhcmA
Nekem 2003-as 1.8 125Le Benzines van. Tényleg nem működik vele vagy csak a dieselekkel nem?
Köszi!

Én inkább a Schmidi-félét venném.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #8773 Dátum: 2012.01.16 hétfő, 21:12:41 »

Hát elég nagy gáz van a kocsival aszem....alapjáraton 100A az áram fogyasztók nélkül....ugyanez Tischler kocsiján mértük ma 7,5A volt..
Eléggé melegszik a kábel is....generátor töltés jó....Nem test hiba miatt van azt megnéztem.
Várom az ötleteket akinek esetleg van....
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48471



« Új hozzászólás #8774 Dátum: 2012.01.16 hétfő, 21:25:01 »

Hát elég nagy gáz van a kocsival aszem....alapjáraton 100A az áram fogyasztók nélkül....ugyanez Tischler kocsiján mértük ma 7,5A volt..
Eléggé melegszik a kábel is....generátor töltés jó....Nem test hiba miatt van azt megnéztem.
Várom az ötleteket akinek esetleg van....
szedegesd ki a reléket 1enként a motortériből!Ha valamelyiknél esik az A,az a relé össze van égve.De  ilyen lehet pl a szélvédőfűtés elöl hátul,az ülésfűtés és a klíma reléje.
Alapban a motorvezérlés képtelen ekkora áramot felvenni.Ott valami zárlat van az tuti!
De még ott van az izzítógyertya és reléje!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48471



« Új hozzászólás #8775 Dátum: 2012.01.16 hétfő, 21:26:30 »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni ELM327-es hibakód olvasóval kapcsolatban.
Szeretnék egyet vásárolni ebay-ről, de a magyar oldalakon azt írják,hogy nem kompatibilis a 2004 előtti fordokkal.
http://budavill.hu/products/ELM327--OBD-II--diagnosztikai-illeszt%C5%91-egys%C3%A9g-multi-protokoll-t%C3%A1mogat%C3%A1ssal-BLUETOOTH.html?gclid=CI6C18zw1K0CFYS9zAodPQhcmA
Nekem 2003-as 1.8 125Le Benzines van. Tényleg nem működik vele vagy csak a dieselekkel nem?
Köszi!
ezt próbálta Styleair kolléga is,de nem komunikált.Elment Schmidi-hez és megvette tőle,miután kipróbálhatta,hogy faccán működik!
Amúgy a benyásokkal 2000től kommunikál asszem.....a dizilt viszont tényleg csak 2003után látja
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #8776 Dátum: 2012.01.16 hétfő, 21:31:42 »

szedegesd ki a reléket 1enként a motortériből!Ha valamelyiknél esik az A,az a relé össze van égve.De  ilyen lehet pl a szélvédőfűtés elöl hátul,az ülésfűtés és a klíma reléje.
Alapban a motorvezérlés képtelen ekkora áramot felvenni.Ott valami zárlat van az tuti!
De még ott van az izzítógyertya és reléje!

a generátortól jövő kábelnél van ekkora....a biztitábla felé csak kb 60A  eplus2
Azt gondoltam hogy zárlat van...na de hol?  hogy rohadjon meg...
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48471



« Új hozzászólás #8777 Dátum: 2012.01.16 hétfő, 21:33:41 »

a generátortól jövő kábelnél van ekkora....a biztitábla felé csak kb 60A  eplus2
Azt gondoltam hogy zárlat van...na de hol?  hogy rohadjon meg...
akkor biza ott a hiba! vigyor3
Az izzítógyertyák lesznek a ludasok.Vagy a reléjük és folyamatosan izzanak mint a vöcsök!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #8778 Dátum: 2012.01.16 hétfő, 21:35:45 »

akkor biza ott a hiba! vigyor3
Az izzítógyertyák lesznek a ludasok.Vagy a reléjük és folyamatosan izzanak mint a vöcsök!

nem hiszem mert mikor kikapcsol akkor leesik  és lehet is érezni hogy lekapcsolja őket...esik vagy 20-30A-t
de kiveszem a reléjét megnézem...
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48471



« Új hozzászólás #8779 Dátum: 2012.01.16 hétfő, 21:39:39 »

nem hiszem mert mikor kikapcsol akkor leesik  és lehet is érezni hogy lekapcsolja őket...esik vagy 20-30A-t
de kiveszem a reléjét megnézem...
így van.és ha nem az ,akkor menni kell tovább a nagy fogyasztók reléin!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #8780 Dátum: 2012.01.16 hétfő, 22:06:34 »

így van.és ha nem az ,akkor menni kell tovább a nagy fogyasztók reléin!

MAP szenzor lábkiosztásod nincs esetleg?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48471



« Új hozzászólás #8781 Dátum: 2012.01.16 hétfő, 22:10:08 »

 fejvakaras Roll Eyes http://mondeo.hu/index.php?topic=1455.msg618688#msg618688
MAP szenzor lábkiosztásod nincs esetleg?
A B142 a MAP szenzor!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #8782 Dátum: 2012.01.16 hétfő, 22:21:39 »

ezt próbálta Styleair kolléga is,de nem komunikált.Elment Schmidi-hez és megvette tőle,miután kipróbálhatta,hogy faccán működik!
Amúgy a benyásokkal 2000től kommunikál asszem.....a dizilt viszont tényleg csak 2003után látja
1997-es benzines Mondeoval is kommunikál, és olcsóbb is.
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48471



« Új hozzászólás #8783 Dátum: 2012.01.16 hétfő, 22:24:25 »

1997-es benzines Mondeoval is kommunikál, és olcsóbb is.
eljen
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #8784 Dátum: 2012.01.16 hétfő, 22:30:31 »


Na most ez nekem semmit nem mond.....melyik láb mi? valami olyan kellene?
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #8785 Dátum: 2012.01.16 hétfő, 22:58:21 »

Na most ez nekem semmit nem mond.....melyik láb mi? valami olyan kellene?
http://mytdci.blogspot.com/2010/09/turbonyomasmero-projekt.html

ezt láttad már??

elvileg ellenállásos elven működik.

ha jól rémlik, akkor ugye méri a nyomást és a hőmérsékletet...

2-láb nyomásmérés
2-láb hőfokmérés

meg kéne mérni szobahomérsékleten, hogy melyik mekkora értékű
és utána megint odakint 0 fok körül...

ebből kiderülne, hogy az amelyik változik, az a hőmérsékleté... a másik meg a nyomásé...
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.16 hétfő, 23:01:43 írta HZsolt92 » Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Lacimanó
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 935


E-mail
« Új hozzászólás #8786 Dátum: 2012.01.16 hétfő, 22:59:22 »

Az lenne a kérdésem, hogy lehetséges-e az utastér világítás vezérlésének megváltoztatása. Ami engem zavar. Távirányítóval ajtó kinyit lámpa felkapcsol és vidáman várja, hogy beüljünk ajtó kinyit beül kulcs kezd berakni inditózáshoz de a lámpa már meg is elégelte a fényt kihuny ha nem vagyok villám már csak a sötétben próbálkozhatok beletalálni a lukba. Igazából itt addig kellene égni míg bele nem rakom a kulcsot és legalább a 1-2 állásig nem tekerem akkor már felsleges. A másik motor leállít lámpa kigyullad miért? Nem kértem, hogy világítson lehet, hogy csak egy vasuti átjáróban várok felesleges világítania. Világítson akkor ha kihúzom a kulcsot és készülök elhagyni a járművet. Vag túl kényelmes szeretnék lenni?
Naplózva

2001 TDDI Kombi! 115Le+chip No EGR!
keszi22
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 62



E-mail
« Új hozzászólás #8787 Dátum: 2012.01.16 hétfő, 23:26:13 »

Köszi mindenkinek!
Írtam schmidinek pmet.
 worship
Naplózva

Ford Mondeo Trend MK3 1.8 125le Benzin 2003
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8788 Dátum: 2012.01.16 hétfő, 23:27:37 »

http://mytdci.blogspot.com/2010/09/turbonyomasmero-projekt.html

ezt láttad már??

elvileg ellenállásos elven működik.

ha jól rémlik, akkor ugye méri a nyomást és a hőmérsékletet...

2-láb nyomásmérés
2-láb hőfokmérés

meg kéne mérni szobahomérsékleten, hogy melyik mekkora értékű
és utána megint odakint 0 fok körül...

ebből kiderülne, hogy az amelyik változik, az a hőmérsékleté... a másik meg a nyomásé...

Van egy izzószál. Annak a hőmérsékletét egy adott fokon tartja. És méri, hogy ehhez mennyi áram kellett.
Ezen felül méri a belépő levegő hőmérsékletét. Ebből jól kiszámolja a légtömeget.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #8789 Dátum: 2012.01.16 hétfő, 23:30:39 »

Van egy izzószál. Annak a hőmérsékletét egy adott fokon tartja. És méri, hogy ehhez mennyi áram kellett.
Ezen felül méri a belépő levegő hőmérsékletét. Ebből jól kiszámolja a légtömeget.
jah a maf Lips Sealed

ez mag a map, ami a turbócsőben lakik...
ez meg a hivatalos neve: Temperature Manifold Absolute Pressure sensor
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37380



WWW E-mail
« Új hozzászólás #8790 Dátum: 2012.01.16 hétfő, 23:34:40 »

jah a maf Lips Sealed

ez mag a map, ami a turbócsőben lakik...
ez meg a hivatalos neve: Temperature Manifold Absolute Pressure sensor

Bakker... ezt félrenéztem.  wow1 vigyor3
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #8791 Dátum: 2012.01.16 hétfő, 23:45:17 »

Az lenne a kérdésem, hogy lehetséges-e az utastér világítás vezérlésének megváltoztatása. Ami engem zavar. Távirányítóval ajtó kinyit lámpa felkapcsol és vidáman várja, hogy beüljünk ajtó kinyit beül kulcs kezd berakni inditózáshoz de a lámpa már meg is elégelte a fényt kihuny ha nem vagyok villám már csak a sötétben próbálkozhatok beletalálni a lukba. Igazából itt addig kellene égni míg bele nem rakom a kulcsot és legalább a 1-2 állásig nem tekerem akkor már felsleges. A másik motor leállít lámpa kigyullad miért? Nem kértem, hogy világítson lehet, hogy csak egy vasuti átjáróban várok felesleges világítania. Világítson akkor ha kihúzom a kulcsot és készülök elhagyni a járművet. Vag túl kényelmes szeretnék lenni?
Messze nemértek veled egyet.Azért nem mert ha este megállok motor leáll akkor milyen jó ha kigyullad a villany nem!!!Azért az 15-20 sec elég ahoz,hogy egyből indíts de ha nem akkor felkapcsolom a villanyt.Amúgy ezt az egészet a GEM vezérli és így van betáplálva neki.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
birotibor
Vendég
« Új hozzászólás #8792 Dátum: 2012.01.17 kedd, 08:22:15 »

Ha leszedem a bal első ajtó kárpitot, mit nézzek a központi záron? Lehet valami hibát keresni, vagy csak a csere segít? (bontott zárat 15E körül találtam).
worship az új meg 40e falbav
Nekem a napokban azt kezdte csinálni a kocsi,hogy elindulás után bezár és nem tudom kinyitni a vezető oldalt mert ki már nem nyit a központi zár..Csak úgy tudok kiszállni ha leállítom és rányomok az ajtónyító gombra a kulcson...
 A vezető oldali zár a ludas rinya

  Elég lehet a pucolás vagy másik zár kellene?? help
Naplózva
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #8793 Dátum: 2012.01.17 kedd, 08:55:59 »

worship az új meg 40e falbav
Nekem a napokban azt kezdte csinálni a kocsi,hogy elindulás után bezár és nem tudom kinyitni a vezető oldalt mert ki már nem nyit a központi zár..Csak úgy tudok kiszállni ha leállítom és rányomok az ajtónyító gombra a kulcson...
 A vezető oldali zár a ludas rinya

  Elég lehet a pucolás vagy másik zár kellene?? help
A pucolás segíteni szokott.Az ajtónál lévő vastag kábelcsatlakozót vedd le és azt is fújd be.A bal elsőnél keresd.A csati levétele után az ablakot újra kell programozni.Aztán ha nemjavul akkor csere mert nehogy kizárjon és a kulcs meg benne legyen.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
zetec130
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30


« Új hozzászólás #8794 Dátum: 2012.01.17 kedd, 15:54:07 »

Sziasztok,

Mi romolhatott el , ha indítás után, már hideg motornál megy a hütőventillátor nagy fordulattal ? Lehet ezt házilag gyógyítani ?

Köszi .
 help
Naplózva

2006 TDCi 2.0 130 LE MMT6 ZETEC
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #8795 Dátum: 2012.01.17 kedd, 17:46:14 »

Sziasztok,

Mi romolhatott el , ha indítás után, már hideg motornál megy a hütőventillátor nagy fordulattal ? Lehet ezt házilag gyógyítani ?

Köszi .
 help
Összeéghetett a csatlakozója vagy hibás a fokozat ellenállás.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48471



« Új hozzászólás #8796 Dátum: 2012.01.17 kedd, 20:12:32 »

Na most ez nekem semmit nem mond.....melyik láb mi? valami olyan kellene?
Asszem értem,hogy te mire készülsz,de abban nem tudok segíteni,mert még sosem szedtem szét map-ot,hogy lecsekkoljam,hogy melyik lábon mit ad ki,és mit kell kapjon.Ebben talán Vik tudna a legtöbbet segíteni neked.....

Amúgy amit Zsolt linkelt neked abban le van írva,hogy milyen feszkót ad ki a nyomásváltozásra.(már csak az a kérdés,hogy melyik lábon.)
http://mytdci.blogspot.com/2010/09/turbonyomasmero-projekt.html
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.17 kedd, 20:16:22 írta alf » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #8797 Dátum: 2012.01.17 kedd, 21:23:28 »

Asszem értem,hogy te mire készülsz,de abban nem tudok segíteni,mert még sosem szedtem szét map-ot,hogy lecsekkoljam,hogy melyik lábon mit ad ki,és mit kell kapjon.Ebben talán Vik tudna a legtöbbet segíteni neked.....

Amúgy amit Zsolt linkelt neked abban le van írva,hogy milyen feszkót ad ki a nyomásváltozásra.(már csak az a kérdés,hogy melyik lábon.)
http://mytdci.blogspot.com/2010/09/turbonyomasmero-projekt.html

Majd kiméregetem akkor..csak gondoltam valaki tud valamit..
Naplózva
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #8798 Dátum: 2012.01.17 kedd, 21:26:41 »

Szal annyira idegesitett ez a 100A hogy lementem és szétkaptam a kocsit...megis csináltam..most 7.5A atomstabilon mint Tischler kocsijánál és mindent felkapcsolva sem volt 30A...szal patent lett.

Na ki találja ki mi volt ami besz@rt és 100A-t vett fel zárlaton??   KIEGÉSZITŐ FűTÉS, repült is kifele a kocsiból.. eplus2
Azt többen ezt akarják beépitgetni a kocsijukba... szomoru1 falbav
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.17 kedd, 21:28:20 írta Bunyek » Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #8799 Dátum: 2012.01.17 kedd, 21:28:10 »

Szal annyira idegesitett ez a 100A hogy lementem és szétkaptam a kocsit...megis csináltam..most 7.5A atomstabilon mint Tischler kocsijánál és mindent felkapcsolva sem volt 30A...szal patent lett.

Na ki találja ki mi volt ami besz@rt és 100A-t vett fel zárlaton??   Azt többen ezt akarják beépitgetni a kocsijukba...
a kieg fűtésed??
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Oldalak: 1 ... 169 170 171 172 173 174 175 [176] 177 178 179 180 181 182 183 ... 742   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.138 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.