Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.03.28 csütörtök, 12:26:00 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 715 716 717 718 719 720 721 [722] 723 724 725 726 727 728 729 ... 741   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 10033654 alkalommal)
0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #36050 Dátum: 2020.04.16 csütörtök, 23:12:18 »

Köszönöm szépen a hozzászólást.
A belső gombbal sem nyílik. Kulcsról nyílik.
Kimértem a fekete-kék vezetéket nem szakadt, a kapcsoló is működik.
Test is van. Bíztam benne, de nem találtam szakadást.
A bal első ajtó egy baleset után cserélve lett, viszont a régi zárszerkezet nem került át az új ajtóba, és már nincs is meg. Szerintem azóta nem működik a csomagtérajtó kapcsoló.
Olvastam hogy a bal első ajtó csere okozhat ilyen problémát.

Nem tudjuk milyen évjáratú az autód.
Ha a bal első egy beépített kapcsolója szerint a GEM azt látja, hogy az autó zárva van (nem érkezik meg a nyitva jel), akkor csak a távirányítóról nyitható a csomagtérajtó. Hiszen onnan zárt autónál is nyílik.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #36051 Dátum: 2020.04.17 péntek, 07:43:08 »

Már is. Az egyik egy benzines, 3-as mondeo, a másik meg egy régi KA. Mindkettőnél csendben elment a töltés, az autók mentek, míg az akkumulátor lemerült. Mindkettőnél cserélni kellett, mert a generátoros ember szerint annyira szétégtek. Ezt két, külön generátoros ember volt.


Ismert hiba, főleg idősebb autóknál, hogy a generátor egyenirányítójában tönkremegy egy dióda és visszavezet. Ekkor juthat el egyáltalán a generátorig a töltőáram, mert amúgy az egyenirányító híd megfogja, "szemben" nem engednek be villanyt a diódák, csak "kifelé" a generátorból. De annak kb. nulla esélyét látom, hogy az üzemi állapotban akár 80-100-120A-re méretezett tekercsekben a 3-4A-nyi töltőáram akár hosszabb idő alatt is kárt tudna tenni. A tízszeresével hosszabb idő alatt már fel lehetne úgy forralni, hogy megégjen a tekercselésben a szigetelő lakk, de ennyi amperrel aligha.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Kumichd
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


E-mail
« Új hozzászólás #36052 Dátum: 2020.04.17 péntek, 13:23:03 »

Sziasztok.

Van esetleg valkinek működő ülésmagasság állító motorja vezető üléshez? A motor működik, viszont a racsni átugrik, így nem emeli fel az ülést.

Előre is köszönöm.
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #36053 Dátum: 2020.04.17 péntek, 13:39:44 »

Sziasztok.

Van esetleg valkinek működő ülésmagasság állító motorja vezető üléshez? A motor működik, viszont a racsni átugrik, így nem emeli fel az ülést.

Előre is köszönöm.

Milyen racsni van ott?

Nem a fogaskerék döglött ki belőle? Az szokott, de azt lehet cserélni. Keress rá a fórumban, lesz rá találat.

Valahol van egy ilyen motorom amúgy, csak elő kell kotorni.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Baker
Vendég
« Új hozzászólás #36054 Dátum: 2020.04.19 vasárnap, 20:33:30 »

Sziasztok! Egy kérdésem lenne: indítás előtt a töltésem 12.6, 12.5, mikor hogy. Ráadom a gyújtást (nem indítom be), a feszkó esik két egységet, tehát 12.4-re, 12.3-ra. Ezt követően ha indítom az autót, vagy alacsony fordulatszámmal indul, végül felugrik 750-re. Vagy pedig felugrik a fordulatszám és utána vissza normálba. De van úgy, hogy pöccre indul, mindenféle probléma nélkül. Ez szerintetek mire utal? Sajnos legutóbb volt egy olyan eset, hogy fent hagytam az olvasólámpát (belső utastér világítás) 12 órára. Nem merült le, de alacsony lett a feszkó. Azóta van ez kb.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #36055 Dátum: 2020.04.19 vasárnap, 20:56:34 »

Sziasztok! Egy kérdésem lenne: indítás előtt a töltésem 12.6, 12.5, mikor hogy. Ráadom a gyújtást (nem indítom be), a feszkó esik két egységet, tehát 12.4-re, 12.3-ra. Ezt követően ha indítom az autót, vagy alacsony fordulatszámmal indul, végül felugrik 750-re. Vagy pedig felugrik a fordulatszám és utána vissza normálba. De van úgy, hogy pöccre indul, mindenféle probléma nélkül. Ez szerintetek mire utal? Sajnos legutóbb volt egy olyan eset, hogy fent hagytam az olvasólámpát (belső utastér világítás) 12 órára. Nem merült le, de alacsony lett a feszkó. Azóta van ez kb.


Ez nem töltés, ezt akku feszültségnek hívják.
Mi az, hogy alacsony fordulatszámmal indul? Az indítózás mindig alacsony fordulatszám.
Ha elindul, akkor alacsonyabb fordulaton jár a motor, mint a normál alapjárati fordulatszám.   Ezt akartad írni.
Ez nem feszültség probléma. Máshol kell vizsgálódni.
Izzítás, tüzelőanyag rendszer....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #36056 Dátum: 2020.04.19 vasárnap, 21:04:29 »

Sziasztok! Egy kérdésem lenne: indítás előtt a töltésem 12.6, 12.5, mikor hogy. Ráadom a gyújtást (nem indítom be), a feszkó esik két egységet, tehát 12.4-re, 12.3-ra. Ezt követően ha indítom az autót, vagy alacsony fordulatszámmal indul, végül felugrik 750-re. Vagy pedig felugrik a fordulatszám és utána vissza normálba. De van úgy, hogy pöccre indul, mindenféle probléma nélkül. Ez szerintetek mire utal? Sajnos legutóbb volt egy olyan eset, hogy fent hagytam az olvasólámpát (belső utastér világítás) 12 órára. Nem merült le, de alacsony lett a feszkó. Azóta van ez kb.
ha az induláskor 500körüli alapjárattal indul,az inkább a porlasztók miatt fordul elő.

De volt már pár alkalommal generátor miatt is,de az egyértelműen nem illeszkedett a rendszerbe,és csere után azonnal kiderült.
Gondolom te nem cseréltél generátort.
http://mondeo.hu/index.php?topic=1591.msg1171779#msg1171779

Próbáld feltölteni az akkut rendesen, és mérj töltőfeszt.Legalább az kiderül, hogy a generátor rendben van-e.
Húzd le a csatit a generátorról tesztre.
http://mondeo.hu/index.php?topic=1591.msg1171646#msg1171646
« Utoljára szerkesztve: 2020.04.19 vasárnap, 21:14:22 írta alf® » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
simoncs2005
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


E-mail
« Új hozzászólás #36057 Dátum: 2020.04.26 vasárnap, 14:45:52 »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni: MK3 2.0 benzin ghia 5 ajtó - megszűnt működni az összes beltérhez tartozó világítás (pipere, első-, hátsó-tető, lábtér, külső visszapillantó kilépő fények + csomagtartóban sem világít)
F99-es 10A-es biztosíték, ami úgy tudom ehhez a belső világítás körhöz tartozik - az jó!
Az ajtónyitást jelzi a műszerfalon a kis piros jármű ikon.

Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #36058 Dátum: 2020.04.26 vasárnap, 16:07:20 »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni: MK3 2.0 benzin ghia 5 ajtó - megszűnt működni az összes beltérhez tartozó világítás (pipere, első-, hátsó-tető, lábtér, külső visszapillantó kilépő fények + csomagtartóban sem világít)
F99-es 10A-es biztosíték, ami úgy tudom ehhez a belső világítás körhöz tartozik - az jó!
Az ajtónyitást jelzi a műszerfalon a kis piros jármű ikon.


Az egy 7,5ös bizti gyárilag. Mérd meg multiméterrel is a biztit szakadásra,és az aljzatot is, hogy ott van-e a 12v. Ha igen,akkor testhiba is lehet.
http://mondeo.hu/wiki/index.php?title=F%C3%A1jl:Bizti.jpg
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
yartam
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 377



E-mail
« Új hozzászólás #36059 Dátum: 2020.04.26 vasárnap, 21:38:15 »

Az egy 7,5ös bizti gyárilag. Mérd meg multiméterrel is a biztit szakadásra,és az aljzatot is, hogy ott van-e a 12v. Ha igen,akkor testhiba is lehet.
http://mondeo.hu/wiki/index.php?title=F%C3%A1jl:Bizti.jpg

Pre FL 7.5A
FL 10A

https://www.fordwiki.co.uk/index.php/Fuse_%26_Relay_Information
Naplózva

2008.01. C-max 2.0 16V Titanium 146 LE
ex: 2002.12. MK3 2.0 16V GHIA 146 LE [B4Y]
MondeoPrezident
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7



« Új hozzászólás #36060 Dátum: 2020.04.27 hétfő, 00:36:43 »

Sziasztok!

Multimédiáról szeretnék kérdezni.

Az alany egy 2002/2 havi 2.0 Ghia Mondeo. Majdnem full extrás. De mivel ez az első generációja a 3-masnak, ezért középkonzol teljesen más. És nekem nem is annyira tetszik, a Faceliftes modell belső tere sokkal jobb.

Meg tudom azt csinálni, hogy veszek egy Faceliftes középkonzol keretet, azt, amelyikbe bele tudom rakni a Denso DVD Fejegységet akkor az kompatibilis lesz az autóval? Valahol azt hallom lehet, valahol meg azt, hogy nem lehet.

Sikerülne?
Mennyire lenne nehéz, kell a kábeleket átrendezni, szét kell szedni az egész belteret, hogy ez működjön (ha egyáltalán lehetséges)? Vagy esetleg hagyjam és keressek egy Facelifteset?
Naplózva

MkII 1.8TD Turnier tulajdonos volt sokáig, most is, de most egy másiké Cheesy
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #36061 Dátum: 2020.04.27 hétfő, 10:06:13 »

Sziasztok!

Multimédiáról szeretnék kérdezni.

Az alany egy 2002/2 havi 2.0 Ghia Mondeo. Majdnem full extrás. De mivel ez az első generációja a 3-masnak, ezért középkonzol teljesen más. És nekem nem is annyira tetszik, a Faceliftes modell belső tere sokkal jobb.

Meg tudom azt csinálni, hogy veszek egy Faceliftes középkonzol keretet, azt, amelyikbe bele tudom rakni a Denso DVD Fejegységet akkor az kompatibilis lesz az autóval? Valahol azt hallom lehet, valahol meg azt, hogy nem lehet.

Sikerülne?
Mennyire lenne nehéz, kell a kábeleket átrendezni, szét kell szedni az egész belteret, hogy ez működjön (ha egyáltalán lehetséges)? Vagy esetleg hagyjam és keressek egy Facelifteset?


Mindent meg lehet csinálni, kérdés, hogy megéri-e. Smiley

A Denso nagynavinak saját középkonzolja van, azt kell hozzá kapd, különben bajban leszel. Ahhoz jár a lábterek körül is jobbról-balról egy-egy darab burkolat, mert ami neked a pre-FL-ben van, az nem lesz passzos.

A Densóhoz már az FL utáni lábkiosztásnak megfelelő klímavezérlő panel van, aminek nincs külön gombja kifelé, hanem a Denso navin tudod állítani. Ehhez kb. 30-40 vezetéket kell átszabni a csatlakozókban (addig pedig tilos rádugni, mert azonnal hazavágja a klímavezérlőt!!!). Erről van részletes FordWiki leírás (angolul).

Be kell építeni a csomiba a DVD-lejátszóját, komplett vezetékelés a bal küszöb alatt végig, plusz csomi oldalpanelt kicserélni olyan "zsebesre", ami ehhez való. Ezt nem nagyon szokták adni hozzá, csak a tartókonzolját.

És akkor már csak az apróságok, a reszli van. Kicserélni az antennát, a talpat és a teljes vezetékelést a plafonig a GPS-vevős példányra (ezt is kell kapd a Denso nagynavihoz). Valamit még kell kezdj az ülésfűtés gombokkal, ha van olyanod, mert az FL utáni gombok másmilyenek, így azok helyére nem megy bele a régi gomb, az új gomb meg nem köthető rá a mostani fűtésedre, mert más van mögötte elektromosan. Ja, meg kell még egy FL-es váltókar körüli burkolat is, mert az sem lesz passzos a Denso középkonzoljához. Ezt viszont nem szokták hozzá adni, pedig illendő lenne.

A legvégén a slusszpoén: azon kívül, hogy minden működik, nem veszed több hasznát, mint egy átlagos rádiónak, mert 2011-es a legutolsó térkép hozzá, nincs újabb.

Szerintem többre mész egy sima FL-es középkonzollal, bár a klímás copás és az ülésfűtés gombok ugyanúgy problémásak. De abba utána bele tudsz rakni valami tetszőleges Androidos, 2 DIN-es fejegységet, aminek rendes navi funkciója van.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
TuningWorld96
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47


« Új hozzászólás #36062 Dátum: 2020.05.04 hétfő, 13:00:37 »

Szia!

Gondolom próbáltad, hogy kiveszed az automatikus zárási funkciót és akkor mi van vele.
Szerintem az autó kora miatt a vezető oldali zárad kezd önállósodni. Sajnos ez jelentkezik idővel és a hideg idők hozzák elő. Nem tapasztalsz olyat, hogy kinyitod és esetleg visszazár, vagy, hogy menet közben nyitja-zárja a zárakat?
Hogy ezzel mit lehetne kezdeni? Ez már sokszor volt téma a fórumon.
A legbisztosabb megoldás a vezető oldali zárcsere, de az olyan ~30 ezres tétel.
Eltolhatod a zárcserét, időlegesen érhetsz el javulást a zár működésében ha valamilyen kenőanyaghoz juttatod a zárat. Van aki WD40-re esküszik én fegyverolajat használtam. Tavaly minden rendben is volt egész télen, de idén már ismét önállósodnak a zárjaim. Még egyszer nekem is be kell fújnom hamarosan. Nem szeretnék zárat venni.

Hol kell befújni a zárat, hogy jó legyen?
Naplózva

2011 Ford Mondeo MK4 Turnier 1.6 SCTI
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #36063 Dátum: 2020.05.04 hétfő, 13:05:43 »

Hol kell befújni a zárat, hogy jó legyen?

Ettől nem javul meg, legfeljebb egy kis ideig éppen nem produkálja a hibát.
Zárcsere a megoldás FL utánra.

Naplózva

Imádom a dízeleket!    
TuningWorld96
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47


« Új hozzászólás #36064 Dátum: 2020.05.04 hétfő, 13:07:59 »

Ettől nem javul meg, legfeljebb egy kis ideig éppen nem produkálja a hibát.
Zárcsere a megoldás FL utánra.



Igen, ezzel tisztában vagyok. Az új zár vétele folyamatban van, csak addig, amíg nincsen nem akarok szenvedni azzal, hogy kézzel csukogatom be a bal hátsót, mert éppen nem zárja vagy nem nyitja.  Wink
Naplózva

2011 Ford Mondeo MK4 Turnier 1.6 SCTI
Barny007
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 146



« Új hozzászólás #36065 Dátum: 2020.05.08 péntek, 18:16:02 »

Sziasztok,

Honnan lehetne kideríteni, hogy miért nem megy az egyes fokozat a ventilátoron, csak a kettes. TDDI motor, két ventilátoros hűtő. A csatlakozót már levágtam (szétégett) és újrasaruzva.
Előtét ellenállás baja lesz? Vagy az egyik ventilátor rossz?

Köszi, előre is a válaszokat.
Barny
Naplózva

Gyártás dátuma:   18.06.2001
Gépkocsi típus:   Mondeo 2001-2007
Karosszéria kialakítás:   4 ajtós limuzin
Motor:   2.0L Duratorq DI (115PS)
Váltó:   5 fok kézi MTX75
Légkondicionáló:   automatik
• Genkben készült
• EGR Off
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #36066 Dátum: 2020.05.08 péntek, 18:28:05 »

Sziasztok,

Honnan lehetne kideríteni, hogy miért nem megy az egyes fokozat a ventilátoron, csak a kettes. TDDI motor, két ventilátoros hűtő. A csatlakozót már levágtam (szétégett) és újrasaruzva.
Előtét ellenállás baja lesz? Vagy az egyik ventilátor rossz?

Köszi, előre is a válaszokat.
Barny

Az egy dolog, hogy a csatlakozót levágtad és saruztad a vezetéket.
De amire rácsatlakozik (Előtét ellenállás), annak az érintkezője milyen volt? Az is szét tud égni, meg tönkre is tud menni....
Meg a biztosítékokat is át kell nézni.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
MZoli80
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


E-mail
« Új hozzászólás #36067 Dátum: 2020.05.13 szerda, 22:33:59 »

Sziasztok!

Van már valami megoldás az antenna talp cseréjére? Az enyém már teljesen szétrohadt:( A gond az, hogy a gps-es talp és csatlakozó van beépítve, amire semmi szükség mivel nincs benne gps. A neten csak az alap antenna talpat lehet rendelni, a gps-es horror áron van. Már mindenhol néztem, de sehol nem találtam megoldást. Van valakinek valami ötlete? Akár valamilyen kompatibilis, utángyártott talp is szóba jöhet.
Naplózva

2004 Ford Mondeo MK3 2.0 (benzin) Ghia
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #36068 Dátum: 2020.05.14 csütörtök, 06:26:14 »

Sziasztok!

Van már valami megoldás az antenna talp cseréjére? Az enyém már teljesen szétrohadt:( A gond az, hogy a gps-es talp és csatlakozó van beépítve, amire semmi szükség mivel nincs benne gps. A neten csak az alap antenna talpat lehet rendelni, a gps-es horror áron van. Már mindenhol néztem, de sehol nem találtam megoldást. Van valakinek valami ötlete? Akár valamilyen kompatibilis, utángyártott talp is szóba jöhet.
Olyan talp van, ami fizikai méreteiben, csatlakozók típusában megegyezik a GPS-es talppal, de nincs benne GPS.
Ez sem olcsó, de működik.
Nem kell újrakábelezni az új, másféle talphoz az autót.
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #36069 Dátum: 2020.05.14 csütörtök, 07:18:41 »

Sziasztok!

Van már valami megoldás az antenna talp cseréjére? Az enyém már teljesen szétrohadt:( A gond az, hogy a gps-es talp és csatlakozó van beépítve, amire semmi szükség mivel nincs benne gps. A neten csak az alap antenna talpat lehet rendelni, a gps-es horror áron van. Már mindenhol néztem, de sehol nem találtam megoldást. Van valakinek valami ötlete? Akár valamilyen kompatibilis, utángyártott talp is szóba jöhet.
Én is keresztülmentem ezen, vettem bontottan 3000 Ft-ért sima jó állapotú antennát kompletten, a hozzá való kábellel, és átkábeleztem (kb. 1 órás munka).  wave
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #36070 Dátum: 2020.05.14 csütörtök, 07:44:43 »

Sziasztok!

Van már valami megoldás az antenna talp cseréjére? Az enyém már teljesen szétrohadt:( A gond az, hogy a gps-es talp és csatlakozó van beépítve, amire semmi szükség mivel nincs benne gps. A neten csak az alap antenna talpat lehet rendelni, a gps-es horror áron van. Már mindenhol néztem, de sehol nem találtam megoldást. Van valakinek valami ötlete? Akár valamilyen kompatibilis, utángyártott talp is szóba jöhet.

Öööö... Veszel talpat, veszel antennát, kicseréled?

Nem értem a kérdést. Ha nem kell GPS antenna, akkor veszel egyet és kicseréled.

A talp Aliexpress és hasonló helyekről kb. 3 dollár, a rendes, 49 centis gyári antennát hozzá Angliából vettem legutóbb talán 15 fontért. Arra ügyelj, hogy némelyik talpban a menet pont fordítva van, olyat vegyél, hogy az antennával passzos legyen.

Ez ugyan nem gyári, de ránézésre passzos:

https://www.ebay.de/itm/Antenne-Fur-Ford-Fiesta-Focus-Kuga-Mondeo-KA-Transit-Radio-Antennenfuss-Adapter/293553098066?hash=item445920cd52:g:710AAOSwWapempfu

De ezen a nyomon indulva rengeteget tudsz találni:

https://www.ebay.de/itm/Antenne-fur-Ford-Fiesta-Focus-Kuga-Mondeo-KA-Transit-Radio-Antennenfuss-Adapter/262990012370?hash=item3d3b6d1fd2:g:-mUAAOSwfRdZHDfJ

Meg kérdezz meg bontósokat, akkor tutti gyári példányt kapsz, csak nem újat.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
GENERATI
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


E-mail
« Új hozzászólás #36071 Dátum: 2020.05.16 szombat, 11:21:00 »

Sziasztok!

Nekem egy 2001es MK3 2.0 benzines Mondeom van, Ghia felszereltségű, ám tempomat (és multikormány) nélküli. Láttam itt is, hogy megy tempomat utólag bele, de nem vagyok elektronikai zseni, szóval nem próbálkoznék vele Smiley neten láttam általánosan 118-160e ft közt raknak autókba egyes helyeken, de azért egy ilyen kiadást elkerülnék, ha lehet (főleg mivel a kábelek megvannak ebben, ha jól tudom, csak kormánykapcsoló és a gáznál kéne valami) Smiley szóval valakinek bármilyen tapasztalata van esetleg, vagy egy jóval barátságosabb összegbe kerülő megbízható ismerőse? Nagy segítség lenne, előre is köszi Smiley
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #36072 Dátum: 2020.05.16 szombat, 11:28:38 »

Sziasztok!

Nekem egy 2001es MK3 2.0 benzines Mondeom van, Ghia felszereltségű, ám tempomat (és multikormány) nélküli. Láttam itt is, hogy megy tempomat utólag bele, de nem vagyok elektronikai zseni, szóval nem próbálkoznék vele Smiley neten láttam általánosan 118-160e ft közt raknak autókba egyes helyeken, de azért egy ilyen kiadást elkerülnék, ha lehet (főleg mivel a kábelek megvannak ebben, ha jól tudom, csak kormánykapcsoló és a gáznál kéne valami) Smiley szóval valakinek bármilyen tapasztalata van esetleg, vagy egy jóval barátságosabb összegbe kerülő megbízható ismerőse? Nagy segítség lenne, előre is köszi Smiley
Zacci-t ajánlanám a figyelmedbe,jó referenciái vannak benzines tempomat beépítésében... vigyor3

http://mondeo.hu/wiki/index.php?title=Benzines_tempomat_bekotese
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #36073 Dátum: 2020.05.16 szombat, 12:12:19 »

Sziasztok!

Nekem egy 2001es MK3 2.0 benzines Mondeom van, Ghia felszereltségű, ám tempomat (és multikormány) nélküli. Láttam itt is, hogy megy tempomat utólag bele, de nem vagyok elektronikai zseni, szóval nem próbálkoznék vele Smiley neten láttam általánosan 118-160e ft közt raknak autókba egyes helyeken, de azért egy ilyen kiadást elkerülnék, ha lehet (főleg mivel a kábelek megvannak ebben, ha jól tudom, csak kormánykapcsoló és a gáznál kéne valami) Smiley szóval valakinek bármilyen tapasztalata van esetleg, vagy egy jóval barátságosabb összegbe kerülő megbízható ismerőse? Nagy segítség lenne, előre is köszi Smiley

Multikormány nincs MK3-ban.
A gombok a tempomatot kapcsolják csak, attól az nem multi.
Elkerülnél egy általad említett kiadást. Mit gondolsz, gyárilag (gyári alkatrészeket beszerelve) mennyiből lehet megcsinálni, főleg csináltatni...ahogy írod?
A kábelek megvannak, ha jól tudod? Na de honnan tudod és minden kábel megvan? Pedál kapcsolók? Biztos nincs! Mivel a tempomat motor/modul nincs az autóban így talán még annak a kábelezése is kellhet. Ez a "gáznál valami".
A kormánynál tempomatos légzsák kell, ami ki van vágva a gomboknál.

Szóval ha valakinek van egy mindent tartalmazó szettje és annak a beépítése....úgy gondolod pár tízezer forint lesz/lenne?  wave
Ahogy látom embert is akarsz venni, úgy nagyon drága!  eplus2

"egy jóval barátságosabb összegbe kerülő megbízható ismerőse"


Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #36074 Dátum: 2020.05.16 szombat, 12:12:44 »

Zacci-t ajánlanám a figyelmedbe,jó referenciái vannak benzines tempomat beépítésében... vigyor3

http://mondeo.hu/wiki/index.php?title=Benzines_tempomat_bekotese

De piszok vagy....  Roll Eyes
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #36075 Dátum: 2020.05.16 szombat, 14:00:50 »

De piszok vagy....  Roll Eyes
mé'? nyes
Peti az elégedett ügyfelei egyike. Vagy nem...? eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37274


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #36076 Dátum: 2020.05.16 szombat, 15:58:29 »

mé'? nyes
Peti az elégedett ügyfelei egyike. Vagy nem...? eplus2

Imádom a funkcióját azóta is! Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #36077 Dátum: 2020.05.16 szombat, 16:22:07 »

Imádom a funkcióját azóta is! Smiley
nyes eljen integet2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
edk
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 687


E-mail
« Új hozzászólás #36078 Dátum: 2020.05.16 szombat, 16:47:50 »

Imádom a funkcióját azóta is! Smiley

És hogy funkcionál Zacci?  eplus2
Naplózva

Mondeo 2003 Turnier 2.0 TDCI Ghia (FMBA)
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #36079 Dátum: 2020.05.17 vasárnap, 08:07:39 »

Multikormány nincs MK3-ban.
A gombok a tempomatot kapcsolják csak, attól az nem multi.
Elkerülnél egy általad említett kiadást. Mit gondolsz, gyárilag (gyári alkatrészeket beszerelve) mennyiből lehet megcsinálni, főleg csináltatni...ahogy írod?
A kábelek megvannak, ha jól tudod? Na de honnan tudod és minden kábel megvan? Pedál kapcsolók? Biztos nincs! Mivel a tempomat motor/modul nincs az autóban így talán még annak a kábelezése is kellhet. Ez a "gáznál valami".
A kormánynál tempomatos légzsák kell, ami ki van vágva a gomboknál.

Szóval ha valakinek van egy mindent tartalmazó szettje és annak a beépítése....úgy gondolod pár tízezer forint lesz/lenne?  wave
Ahogy látom embert is akarsz venni, úgy nagyon drága!  eplus2

"egy jóval barátságosabb összegbe kerülő megbízható ismerőse"

Ebből az egyetlen, amit olcsón meg lehet úszni, ha valakinek éles a szeme és biztos a keze, hogy kivágja magának a gombok helyét a légzsák fedeléből. Smiley Én anno megtettem, nem nagy gáz, csak óvatosan kell csinálni, mert visszaragasztani nem lehet.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Jumurdzsak
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81



E-mail
« Új hozzászólás #36080 Dátum: 2020.05.25 hétfő, 09:19:17 »

Sziasztok,

Kicseréltem az izzókat műszerfalban, de a távolsági visszajelzője továbbra sem világít. Cserélgettem őket, az izzó és a műanyag foglalat jó, hol keressem a hibát?

Köszi!  worship
Naplózva

2003, 2.0 TDCI, FL, 6 seb, 130 HP, Trend, 4a, pezsgő
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #36081 Dátum: 2020.05.25 hétfő, 11:43:55 »

Sziasztok,

Kicseréltem az izzókat műszerfalban, de a távolsági visszajelzője továbbra sem világít. Cserélgettem őket, az izzó és a műanyag foglalat jó, hol keressem a hibát?

Köszi!  worship

Talán mérd ki, hogy van-e ott egyáltalán villany, amikor kellene neki.

Kapcsol a távolsági fényed, ahogyan kell, ha meghúzod a bajuszt?

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #36082 Dátum: 2020.05.25 hétfő, 12:44:56 »

Talán mérd ki, hogy van-e ott egyáltalán villany, amikor kellene neki.

Kapcsol a távolsági fényed, ahogyan kell, ha meghúzod a bajuszt?

AndyA

Vigyázz kinek a bajszát húzogatod....  eplus2
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Jumurdzsak
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81



E-mail
« Új hozzászólás #36083 Dátum: 2020.05.25 hétfő, 21:21:03 »

Talán mérd ki, hogy van-e ott egyáltalán villany, amikor kellene neki.

Kapcsol a távolsági fényed, ahogyan kell, ha meghúzod a bajuszt?

AndyA

Köszi a választ! A távolsági fény kapcsol gond nélkül. Hol tudom kimérni? A műszeregység hátulján, ahol a műanyag foglalat érintkezik a panellel? Mert ott nem mértem feszt, mondjuk a többinél sem, pedig volt olyan,ami világított.
Naplózva

2003, 2.0 TDCI, FL, 6 seb, 130 HP, Trend, 4a, pezsgő
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #36084 Dátum: 2020.05.25 hétfő, 22:19:42 »

Köszi a választ! A távolsági fény kapcsol gond nélkül. Hol tudom kimérni? A műszeregység hátulján, ahol a műanyag foglalat érintkezik a panellel? Mert ott nem mértem feszt, mondjuk a többinél sem, pedig volt olyan,ami világított.

Először az izzó foglalatán. Ha ott nincs, akkor a műszerblokkra menő csatlakozón. Ha ott sincs, akkor a következő csatlakozási pontnál a fene tudja, hol. ETIS a barátod, szépen végigmész a drót mentén, hogy hol vész el a fesz, és ott megjavítod.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Levis
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1113


engineer76@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #36085 Dátum: 2020.05.29 péntek, 00:12:21 »

Más probléma miatt hibakód kiolvasás közben láttam meg ezt a hibát:

LIHD - B2619

https://drive.google.com/file/d/1S59y5ypuzIhzG9rHu0nixuiq0wV0SKFO/view?usp=sharing

A bal lámpa magasságállítójával lehet vmi zűr, bár én nem vettem eddig észre használat közben..
Mit keressek, nézzek meg?

Köszi  worship
Naplózva

Most: Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Titanium Individual, 2015/04, MT6
        
Volt:  Ford Mondeo MKIII 2.2 TDCi Ghia, 2004/12, MT6
        Ford Mondeo MKI 1.8 B Ghia, 1993/08
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #36086 Dátum: 2020.05.29 péntek, 07:55:58 »

Más probléma miatt hibakód kiolvasás közben láttam meg ezt a hibát:

LIHD - B2619

https://drive.google.com/file/d/1S59y5ypuzIhzG9rHu0nixuiq0wV0SKFO/view?usp=sharing

A bal lámpa magasságállítójával lehet vmi zűr, bár én nem vettem eddig észre használat közben..
Mit keressek, nézzek meg?

Köszi  worship

Kapcsolat hiba a hátsó tengelyen lévő szintérzékelővel.
Meg szokott szakadni a vezeték közvetlenül az érzékelő csatijánál.
Naplózva
Levis
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1113


engineer76@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #36087 Dátum: 2020.05.29 péntek, 22:33:53 »

Kapcsolat hiba a hátsó tengelyen lévő szintérzékelővel.
Meg szokott szakadni a vezeték közvetlenül az érzékelő csatijánál.


Köszi!  worship

Kézifék kötelet cserélek úgyis nem soká, akkor majd megpróbálom megkeresni ezt az érzékelőt..
Naplózva

Most: Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Titanium Individual, 2015/04, MT6
        
Volt:  Ford Mondeo MKIII 2.2 TDCi Ghia, 2004/12, MT6
        Ford Mondeo MKI 1.8 B Ghia, 1993/08
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #36088 Dátum: 2020.05.30 szombat, 07:33:56 »


Köszi!  worship

Kézifék kötelet cserélek úgyis nem soká, akkor majd megpróbálom megkeresni ezt az érzékelőt..


Bal oldalon van, a keresztstabilizátorra fog rá a karja közvetlenül a rúd bal szilentje mellett.
Naplózva
Levis
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1113


engineer76@freemail.hu
E-mail
« Új hozzászólás #36089 Dátum: 2020.06.01 hétfő, 23:47:04 »

Bal oldalon van, a keresztstabilizátorra fog rá a karja közvetlenül a rúd bal szilentje mellett.

Köszi, így már csak megtalálom majd Cheesy
Naplózva

Most: Ford Mondeo MKV 2.0 TDCi Titanium Individual, 2015/04, MT6
        
Volt:  Ford Mondeo MKIII 2.2 TDCi Ghia, 2004/12, MT6
        Ford Mondeo MKI 1.8 B Ghia, 1993/08
Freestyle
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58



E-mail
« Új hozzászólás #36090 Dátum: 2020.06.03 szerda, 12:33:25 »

Sziasztok.
Valaki meg tudná mondani, hogy a hátsó ködzáró fénynek hol van a biztosítékja?
Izzók jók, kapcsoló kapcsol, kimértem, és a visszajelző is világít. Csak a ködzáró fények nem...
Utastérben is átmértem a biztosítékokat
Naplózva

2001.11 MK3 1.8B 125Le kombínó
254.000 km-nél sufni motorgenerál Cheesy
Jelenleg 280500 , köszöni jól van
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #36091 Dátum: 2020.06.03 szerda, 12:52:56 »

Sziasztok.
Valaki meg tudná mondani, hogy a hátsó ködzáró fénynek hol van a biztosítékja?
Izzók jók, kapcsoló kapcsol, kimértem, és a visszajelző is világít. Csak a ködzáró fények nem...
Utastérben is átmértem a biztosítékokat
Bal térd előtt az ajtó mögött F62 15A
http://mondeo.hu/wiki/index.php?title=F%C3%A1jl:Bizti.jpg
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Freestyle
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58



E-mail
« Új hozzászólás #36092 Dátum: 2020.06.03 szerda, 13:30:34 »

Bal térd előtt az ajtó mögött F62 15A
http://mondeo.hu/wiki/index.php?title=F%C3%A1jl:Bizti.jpg

Ezt megtaláltam, ha kiveszem az első ködlámpa se világít, meg a visszajelzői sem.
Akkor lehetséges kábelszakadás lesz a kapcsolótól hátra. Huh?
Most jutott eszembe, van benne utánfutó elektronika. Na, még arra ránézek
Naplózva

2001.11 MK3 1.8B 125Le kombínó
254.000 km-nél sufni motorgenerál Cheesy
Jelenleg 280500 , köszöni jól van
Freestyle
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58



E-mail
« Új hozzászólás #36093 Dátum: 2020.06.04 csütörtök, 20:42:05 »

No, megvilágosodtam.



A kábelkötegben hátra jön a ködzáró szálja, csak épp nem megy tovább. A bal oldali csatlakozó bal széle.
A két hátsó lámpa egymássalösszekötve. Viszont az utánfutóra meg ki volt vezetve.
Pótoltam a hiányzó szálat, így már nem csak az utánfutón van ködzáró fény  Wink
Naplózva

2001.11 MK3 1.8B 125Le kombínó
254.000 km-nél sufni motorgenerál Cheesy
Jelenleg 280500 , köszöni jól van
Sierra2008
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új hozzászólás #36094 Dátum: 2020.06.05 péntek, 13:35:07 »

Üdv!

Depo utángyártott lámpákról mi a véleményetek? 1 éve úgy vettem a kocsit, hogy utólagos xenon van benne (nem a projektoros lámpával, hanem a sima halogén testet mókolták meg). Viszont pár napja vagy be sem kapcsol az egyik, vagy ilyen furcsa narancssárgás-rozsdás színe lesz bekapcsolva. Úgy vagyok vele, hogy amúgy se túl elegáns ez a megoldás, ronda már a búra is, azon gondolkodtam hogy veszek bele ilyen Depo halogén lámpát, 36 ezerből megvan a 2 db, mégiscsak új foncsor, új búra, gumitömítések stb.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #36095 Dátum: 2020.06.05 péntek, 14:44:55 »

Üdv!

Depo utángyártott lámpákról mi a véleményetek? 1 éve úgy vettem a kocsit, hogy utólagos xenon van benne (nem a projektoros lámpával, hanem a sima halogén testet mókolták meg). Viszont pár napja vagy be sem kapcsol az egyik, vagy ilyen furcsa narancssárgás-rozsdás színe lesz bekapcsolva. Úgy vagyok vele, hogy amúgy se túl elegáns ez a megoldás, ronda már a búra is, azon gondolkodtam hogy veszek bele ilyen Depo halogén lámpát, 36 ezerből megvan a 2 db, mégiscsak új foncsor, új búra, gumitömítések stb.

Inkább bontott gyári fényszórók.
Ne Angol kocsiból.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Sierra2008
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új hozzászólás #36096 Dátum: 2020.06.05 péntek, 15:24:59 »

Inkább bontott gyári fényszórók.
Ne Angol kocsiból.

Az a baj hogy 15 éves fényszóró a legtöbb, csomóan még a polírral sem vesződtek sosem. Ezért a legtöbb ilyen leharcolt, most felújíttatni őket... Idő, pénz, utánajárás. akkor már egy teljesen újjal talán jobban járnék.
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #36097 Dátum: 2020.06.05 péntek, 15:32:12 »

Az a baj hogy 15 éves fényszóró a legtöbb, csomóan még a polírral sem vesződtek sosem. Ezért a legtöbb ilyen leharcolt, most felújíttatni őket... Idő, pénz, utánajárás. akkor már egy teljesen újjal talán jobban járnék.

Ha elfogadod, hogy nem illeszkedik szépen és akár a vetítési képe is rossz lesz....
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Sierra2008
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új hozzászólás #36098 Dátum: 2020.06.05 péntek, 15:39:45 »

Ha elfogadod, hogy nem illeszkedik szépen és akár a vetítési képe is rossz lesz....

Miért ne illeszkene szépen? Cheesy Ismerősöknek 4 Fordban is Depo van és tökéletesen illeszkednek. A vetítési kép meg miért is lenne rossz? Nem xenon, magasságállítós, te állítod be magadnak... elég érdekes lenne ha vennél egy új lámpát és szarul vetítene. Ráadásul a mostani tákolt xenonnál szinte biztos hogy jobb lesz.
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #36099 Dátum: 2020.06.05 péntek, 20:04:59 »

Miért ne illeszkene szépen? Cheesy Ismerősöknek 4 Fordban is Depo van és tökéletesen illeszkednek. A vetítési kép meg miért is lenne rossz? Nem xenon, magasságállítós, te állítod be magadnak... elég érdekes lenne ha vennél egy új lámpát és szarul vetítene. Ráadásul a mostani tákolt xenonnál szinte biztos hogy jobb lesz.

Ha te már eldöntötted, csak tőlünk várod hozzá az igazolást, hogy ez a jó döntés... Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Oldalak: 1 ... 715 716 717 718 719 720 721 [722] 723 724 725 726 727 728 729 ... 741   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.08 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.