Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.03.29 péntek, 00:10:43 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 717 718 719 720 721 722 723 [724] 725 726 727 728 729 730 731 ... 741   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 10034864 alkalommal)
0 Felhasználó és 12 vendég van a témában
Laci84
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új hozzászólás #36150 Dátum: 2020.08.05 szerda, 20:27:13 »

Ennél azért kicsit pontosabban kellene, nem egy kicsi kerület. :-)

Vik arrafelé lakik, de ő nem fogja szívességből megcsinálni. Viszont egyből megmondja a tuttit is, hogy hogyan tovább. Valamit valamiért... Smiley

AndyA

Nem is szívességből gondoltam.  Wink
Holnap reggel jön egy emberke laptoppal, gyári programmal. Meglátjuk mire jut vele, mert a kölcsönkapott kínai bluetooth-os kiolvasó nem kommunikált az computerrel. Ki hitte volna?!  taps
Holnap jövök majd fejleményekkel okulásképpen.  worship
Amúgy 16. kerület Sarkad utca  vigyor3
Naplózva

Ford Mondeo 2002 -  2.0 TDCi 130 LE (MK3)
Laci84
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új hozzászólás #36151 Dátum: 2020.08.06 csütörtök, 10:30:08 »

Nem is szívességből gondoltam.  Wink
Holnap reggel jön egy emberke laptoppal, gyári programmal. Meglátjuk mire jut vele, mert a kölcsönkapott kínai bluetooth-os kiolvasó nem kommunikált az computerrel. Ki hitte volna?!  taps
Holnap jövök majd fejleményekkel okulásképpen.  worship
Amúgy 16. kerület Sarkad utca  vigyor3


Sziasztok,

Most kérnék egy kis segítséget a hozzáértőktől.  angel
Ma reggel megtörtént a hibakód kiolvasás.

Hibakód: P1665 (Befecskendező Szivattyú Vezérlő Modul Kommunikációk)

Ne fogjátok vissza magatokat.  worship

Naplózva

Ford Mondeo 2002 -  2.0 TDCi 130 LE (MK3)
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #36152 Dátum: 2020.08.06 csütörtök, 10:48:59 »

Sziasztok,

Most kérnék egy kis segítséget a hozzáértőktől.  angel
Ma reggel megtörtént a hibakód kiolvasás.

Hibakód: P1665 (Befecskendező Szivattyú Vezérlő Modul Kommunikációk)

Ne fogjátok vissza magatokat.  worship

Ha szerencséd van, sima kontakhiba. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #36153 Dátum: 2020.08.06 csütörtök, 10:52:14 »

Sziasztok,

Most kérnék egy kis segítséget a hozzáértőktől.  angel
Ma reggel megtörtént a hibakód kiolvasás.

Hibakód: P1665 (Befecskendező Szivattyú Vezérlő Modul Kommunikációk)

Ne fogjátok vissza magatokat.  worship

Meg kell nézni a csatlakozókat mindenhol, nem csak a PCM és az ECU sajátját, de pl. a CMP-ét is, azt írják. Azután törlés, és megnézni, hogy visszajön-e.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Laci84
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új hozzászólás #36154 Dátum: 2020.08.06 csütörtök, 20:11:50 »

Meg kell nézni a csatlakozókat mindenhol, nem csak a PCM és az ECU sajátját, de pl. a CMP-ét is, azt írják. Azután törlés, és megnézni, hogy visszajön-e.

AndyA

Halló,
Természetesen ez sem megy simán.  falbav
Megvan a jeladó, a csavar le is jött nagy nehezen (szinte lehetetlen hozzáférni  szomoru1 ), de maga a jeladó nem jön ki, csak kb 1/4 részt, mert van egy fém cső csonk felette (EGR hűtő vagy mi a lehet, annyira nem értek hozzá), amibe bele akad és onnantól kezdve csak ki és be lehet játszani vele. Egyszerűen nem jön ki, nem engedi az a sz.r csonk. Kezdem azt hinni, hogy a jeladó köré építették az autót. rinya

Tud valaki segíteni? Konkrétan átjönni és kiszedni, betenni az új jeladót? Meg gondolom utána újra hibakód olvasás ill. kiütés.

Természetesen nem ingyen kérem. Korrekten fizetek érte, megegyezés alapján. Olyan valaki keressen meg, aki tényleg ért hozzá.

Privátban írjon, aki tud segíteni.

Köszönöm!

Naplózva

Ford Mondeo 2002 -  2.0 TDCi 130 LE (MK3)
bigzso
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 306


« Új hozzászólás #36155 Dátum: 2020.08.07 péntek, 11:52:24 »

Hali!
Mennyire macerás egy Mk3-ba az ülésfűtést beleapplikálni? Illetve ha nem én csinálnám, hanem aki hozzáértő, mennyiért csinálná meg?
Köszi
Naplózva

2003.09. FL Mk3 1.8 benzin CHBB hatchback
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #36156 Dátum: 2020.08.07 péntek, 12:18:22 »

Hali!
Mennyire macerás egy Mk3-ba az ülésfűtést beleapplikálni? Illetve ha nem én csinálnám, hanem aki hozzáértő, mennyiért csinálná meg?
Köszi

Milyen ülésfűtést milyen MK3-ba? :-)

Milyen szintű előkészítés van most benne? Gondolom, kb. semmi.

Én anno valami Waeco vagy hasonló párnákat építettem be. Le kell szedni az üléshuzatot. Körben bepattintós, meg kell kezdeni a szélén, és ki lehet forgatni a vájatból. Középen egy a habba beleöntöttö fix fémpálcához rögzítik fém karikák. Ezeket a legegyszerűbb egy erős fogóval elcsípni és kihajítani a fenébe. Széthajtogatni elég esélytelen, utána vissza még inkább, a Fordnak van rá egy spec fogója, de neked nem lesz. :-) Helyette sima gyorskötöző, 6 éve hibátlanul teljesítenek.

A vezetékelést ki tudod vezetni alul, az ülés alatt van egy keresztmerevítő, a szőnyegen meg egy kivágás, hogy be tudd alá vinni a kábelt. A bal küszöb felé kihozod, és az A-oszlopnál a burkolat alatt felviszed a CJB-hez (biztosítéktábla a bal térdnél). Onnan attól függ a hogyan tovább, hogy mi van meg most az autóban. Általános esetben a CJB megfelelő csati megfelelő lábáról veszel villanyt neki, a középkonzolba beépíted a gyári kapcsolókat, bevezetékeled, és örülsz.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37274


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #36157 Dátum: 2020.08.07 péntek, 13:18:29 »

Tolatólámpa jelet a váltón kívül lehet még valahol találni?

Nem mindig világít a tolatólámpám, vettem bele új kapcsolót, de nem javult a helyzet, valószínűleg a váltóba a kis pöcök ami nyomja a kapcsolót van elkopva. A vezetéket zárva világít, tehát az jó. A váltót nem szívesen szednénk szét csak emiatt.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
bjozsef
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42


E-mail
« Új hozzászólás #36158 Dátum: 2020.08.07 péntek, 17:11:29 »

Pont, hogy arról értekeznek, hogy a Fl előttiekben nem megoldható, mert nem volt belőle 6-os váltós. Tischlernek is Tdci-je volt és neki sem működött.

Innen kezdd el olvsasni: http://mondeo.hu/index.php?topic=1438.msg922006#msg922006
Ezen az oldalon minden választ megtallsz. Bár 6 éves a beírás, azóta lehet, hogy megoldották valahogy.

Tisztelt Fórumtagok!

Igen a probléma az, hogy ezt a típust nem szerelték 6-os váltóval Sad
Jeladót kellett fabrikálni a főtengelyre is, de az meg lett oldva.

Sajnos a tempomat vezérlést az ECU végzi, és a 6. sebességben nem tudja meghatározni a speed/rpm arányt, ezért nem működik.
A kérdésem arra irányult, hogy valaki tud-a abban sígíteni, hogy az ECU-ban be lehet-e állítani (hack) hogy működjön a tempomat 6. sebességben.

Ez tisztán ECU programozás - bináris heck Smiley

Megvan az eredeti motorvezérlő program bináris formában, de sehol nem találtam információt róla, hogy mi módon lehet belenyúlni.

Üdv,
Józsi
Naplózva

Ford Mondeo MK3 2003 Ghia 2.0 TDCI kombi, 130LE
Bleky
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1639



« Új hozzászólás #36159 Dátum: 2020.08.07 péntek, 17:57:35 »


Tök biztonságosnak hangzik

Tisztelt Fórumtagok!

Igen a probléma az, hogy ezt a típust nem szerelték 6-os váltóval Sad
Jeladót kellett fabrikálni a főtengelyre is, de az meg lett oldva.

Sajnos a tempomat vezérlést az ECU végzi, és a 6. sebességben nem tudja meghatározni a speed/rpm arányt, ezért nem működik.
A kérdésem arra irányult, hogy valaki tud-a abban sígíteni, hogy az ECU-ban be lehet-e állítani (hack) hogy működjön a tempomat 6. sebességben.

Ez tisztán ECU programozás - bináris heck Smiley

Megvan az eredeti motorvezérlő program bináris formában, de sehol nem találtam információt róla, hogy mi módon lehet belenyúlni.

Üdv,
Józsi
Naplózva

2001.03.03 MK3 mondeo 2.0L benzin Duratec HE SEFI CJBA B4Y Ghia sedan panther black, 440e+km
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #36160 Dátum: 2020.08.07 péntek, 18:19:30 »

Tisztelt Fórumtagok!

Igen a probléma az, hogy ezt a típust nem szerelték 6-os váltóval Sad

Jeladót kellett fabrikálni a főtengelyre is, de az meg lett oldva.

Sajnos a tempomat vezérlést az ECU végzi, és a 6. sebességben nem tudja meghatározni a speed/rpm arányt, ezért nem működik.
A kérdésem arra irányult, hogy valaki tud-a abban sígíteni, hogy az ECU-ban be lehet-e állítani (hack) hogy működjön a tempomat 6. sebességben.

Ez tisztán ECU programozás - bináris heck Smiley

Megvan az eredeti motorvezérlő program bináris formában, de sehol nem találtam információt róla, hogy mi módon lehet belenyúlni.

Üdv,
Józsi

A heck az a Balcsi partján, a büfében. :-)

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #36161 Dátum: 2020.08.07 péntek, 18:29:02 »

Tolatólámpa jelet a váltón kívül lehet még valahol találni?

Nem mindig világít a tolatólámpám, vettem bele új kapcsolót, de nem javult a helyzet, valószínűleg a váltóba a kis pöcök ami nyomja a kapcsolót van elkopva. A vezetéket zárva világít, tehát az jó. A váltót nem szívesen szednénk szét csak emiatt.
A kapcsolót is meglehet "mókolni" ilyen esetben.Anno  szétszedtem,  el lehet érni, hogy "lejjebb" lehet tekerni a váltóban.
Nincs máshol jel,az kell adja.

Azt kizártad, hogy kábelszakadás az ajtó átvezetőben, és vagy kontakthiba a lámpatestben,foglalat,csatlakozó,stb?
« Utoljára szerkesztve: 2020.08.07 péntek, 18:45:00 írta alf® » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Laci84
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új hozzászólás #36162 Dátum: 2020.08.07 péntek, 21:00:40 »

Halló,
Természetesen ez sem megy simán.  falbav
Megvan a jeladó, a csavar le is jött nagy nehezen (szinte lehetetlen hozzáférni  szomoru1 ), de maga a jeladó nem jön ki, csak kb 1/4 részt, mert van egy fém cső csonk felette (EGR hűtő vagy mi a lehet, annyira nem értek hozzá), amibe bele akad és onnantól kezdve csak ki és be lehet játszani vele. Egyszerűen nem jön ki, nem engedi az a sz.r csonk. Kezdem azt hinni, hogy a jeladó köré építették az autót. rinya

Tud valaki segíteni? Konkrétan átjönni és kiszedni, betenni az új jeladót? Meg gondolom utána újra hibakód olvasás ill. kiütés.

Természetesen nem ingyen kérem. Korrekten fizetek érte, megegyezés alapján. Olyan valaki keressen meg, aki tényleg ért hozzá.

Privátban írjon, aki tud segíteni.

Köszönöm!

Jeladó csere megtörtént. Össze raktam, semmi változás, villog az a **** kedves, sárga izzító izé....
Bár hibakód nem lett kiütve jeladó cserék után, mert most végeztem vele és nekem nincs, de majd törlünk egyet hétvégén.  szomoru1


Naplózva

Ford Mondeo 2002 -  2.0 TDCi 130 LE (MK3)
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #36163 Dátum: 2020.08.07 péntek, 21:11:21 »

Jeladó csere megtörtént. Össze raktam, semmi változás, villog az a **** kedves, sárga izzító izé....
Bár hibakód nem lett kiütve jeladó cserék után, mert most végeztem vele és nekem nincs, de majd törlünk egyet hétvégén.  szomoru1

http://mondeo.hu/index.php?topic=1456.msg795921#msg795921

Miért lettek egyáltalán cserélve a jeladók? Mi utalt arra, hogy bármelyiknek is problémája van?
Naplózva
Laci84
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új hozzászólás #36164 Dátum: 2020.08.07 péntek, 21:18:55 »

http://mondeo.hu/index.php?topic=1456.msg795921#msg795921

Miért lettek egyáltalán cserélve a jeladók? Mi utalt arra, hogy bármelyiknek is problémája van?

Ezt tanácsolták többen is. Mivel baromira nem értek hozzá, így elfogadtam a tanácsokat, ami hitelesnek tűnt, ha 4-5 ember is ugyanazt mondta.
Ezek szerint tévedtek, de legalább új jeladók vannak benne, az nem árthat, gondolom.

Köszönöm a linket és az útmutatást.  Wink
Naplózva

Ford Mondeo 2002 -  2.0 TDCi 130 LE (MK3)
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #36165 Dátum: 2020.08.08 szombat, 07:51:50 »

Ezt tanácsolták többen is. Mivel baromira nem értek hozzá, így elfogadtam a tanácsokat, ami hitelesnek tűnt, ha 4-5 ember is ugyanazt mondta.
Ezek szerint tévedtek, de legalább új jeladók vannak benne, az nem árthat, gondolom.

Köszönöm a linket és az útmutatást.  Wink


Viszont nem is segített, de legalább pénzbe és munkába került kicserélni. Ha ennyire jól állsz anyagilag, vegyél egy MK4-et, azzal is egy csapásra megoldódik a problémád... Sad

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Laci84
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új hozzászólás #36166 Dátum: 2020.08.08 szombat, 09:35:49 »

Viszont nem is segített, de legalább pénzbe és munkába került kicserélni. Ha ennyire jól állsz anyagilag, vegyél egy MK4-et, azzal is egy csapásra megoldódik a problémád... Sad

AndyA
Néhány ezer ft szerintem nem tétel egy autó javításánál. Ennél már az is drágább lenne, ha trailerrel el kellene vinni szervizbe...és akkor még hozzá sem nyúlt senki.
Két jeladó és egy másik autó vásárlása között pedig van különbség.
Naplózva

Ford Mondeo 2002 -  2.0 TDCi 130 LE (MK3)
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37274


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #36167 Dátum: 2020.08.08 szombat, 11:41:19 »

A kapcsolót is meglehet "mókolni" ilyen esetben.Anno  szétszedtem,  el lehet érni, hogy "lejjebb" lehet tekerni a váltóban.
Nincs máshol jel,az kell adja.

Azt kizártad, hogy kábelszakadás az ajtó átvezetőben, és vagy kontakthiba a lámpatestben,foglalat,csatlakozó,stb?

Csak a lenti módszert próbáltam ki, a két szálat összekötni, akkor világít. Ha mozgatom a váltót hátramenetben, fel-fel villan, néha ha úgy kapja el világít normálisan, néha semmi.
Hogy szedted szét a kapcsolót? Nekem olyan mintha teljesen egybe lenne öntve.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #36168 Dátum: 2020.08.08 szombat, 13:45:56 »

Csak a lenti módszert próbáltam ki, a két szálat összekötni, akkor világít. Ha mozgatom a váltót hátramenetben, fel-fel villan, néha ha úgy kapja el világít normálisan, néha semmi.
Hogy szedted szét a kapcsolót? Nekem olyan mintha teljesen egybe lenne öntve.
küldtem üzit.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
bigzso
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 306


« Új hozzászólás #36169 Dátum: 2020.08.08 szombat, 22:11:06 »

Milyen ülésfűtést milyen MK3-ba? :-)

Milyen szintű előkészítés van most benne? Gondolom, kb. semmi.

Én anno valami Waeco vagy hasonló párnákat építettem be. Le kell szedni az üléshuzatot. Körben bepattintós, meg kell kezdeni a szélén, és ki lehet forgatni a vájatból. Középen egy a habba beleöntöttö fix fémpálcához rögzítik fém karikák. Ezeket a legegyszerűbb egy erős fogóval elcsípni és kihajítani a fenébe. Széthajtogatni elég esélytelen, utána vissza még inkább, a Fordnak van rá egy spec fogója, de neked nem lesz. :-) Helyette sima gyorskötöző, 6 éve hibátlanul teljesítenek.

A vezetékelést ki tudod vezetni alul, az ülés alatt van egy keresztmerevítő, a szőnyegen meg egy kivágás, hogy be tudd alá vinni a kábelt. A bal küszöb felé kihozod, és az A-oszlopnál a burkolat alatt felviszed a CJB-hez (biztosítéktábla a bal térdnél). Onnan attól függ a hogyan tovább, hogy mi van meg most az autóban. Általános esetben a CJB megfelelő csati megfelelő lábáról veszel villanyt neki, a középkonzolba beépíted a gyári kapcsolókat, bevezetékeled, és örülsz.

AndyA
Hali!
Egy olyanba, amibe alapból sem volt.  nyes FL Mk3 kombi, 1.8 benzin.
De elég részletes volt a leírásod, szóval köszi.
Csak annyit még, hogy mennyibe került végül az egész?
 worship
Naplózva

2003.09. FL Mk3 1.8 benzin CHBB hatchback
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #36170 Dátum: 2020.08.09 vasárnap, 11:01:18 »

Hali!
Egy olyanba, amibe alapból sem volt.  nyes FL Mk3 kombi, 1.8 benzin.
De elég részletes volt a leírásod, szóval köszi.
Csak annyit még, hogy mennyibe került végül az egész?
 worship

Erősen függ attól, hogy a kapcsolót mennyiért tudod bontottan megvenni, és hogy utána csinálod vagy csináltatod.

Maga a fűtőpaplan anno valami 50-60 Euro volt (párban), meg kell nézni, most mennyi.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #36171 Dátum: 2020.08.09 vasárnap, 11:05:06 »

Erősen függ attól, hogy a kapcsolót mennyiért tudod bontottan megvenni, és hogy utána csinálod vagy csináltatod.

Maga a fűtőpaplan anno valami 50-60 Euro volt (párban), meg kell nézni, most mennyi.

AndyA

Ezt most itt pont kapóra jöhet:

https://werksverkauf.dometic.de/produkt/msh-50-magiccomfort-nachruestb-sitzheizung-12-volt/

Sérült csomagolás, kiállítási darab volt, egyébként új.

Amúgy meg jól felment az ára...

https://www.guenstiger.de/Produkt/Waeco/MagicComfort_MSH50.html

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #36172 Dátum: 2020.08.09 vasárnap, 22:06:28 »

Hali!
Egy olyanba, amibe alapból sem volt.  nyes FL Mk3 kombi, 1.8 benzin.
De elég részletes volt a leírásod, szóval köszi.
Csak annyit még, hogy mennyibe került végül az egész?
 worship

Azért érdemes megnézni mennyire van előkészítve. Ismerős 2004-es kocsijában a vezetékezés teljesen ki volt építve gyárilag, és csak a gyári fűtőpárnát, kapcsolót kellett betenni, összedugni, meg a relét betenni ami a feszt kapcsolta neki, és működött is.
Naplózva
bigzso
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 306


« Új hozzászólás #36173 Dátum: 2020.08.10 hétfő, 08:06:35 »

Azért érdemes megnézni mennyire van előkészítve. Ismerős 2004-es kocsijában a vezetékezés teljesen ki volt építve gyárilag, és csak a gyári fűtőpárnát, kapcsolót kellett betenni, összedugni, meg a relét betenni ami a feszt kapcsolta neki, és működött is.
worship
Naplózva

2003.09. FL Mk3 1.8 benzin CHBB hatchback
thomas791
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 100


E-mail
« Új hozzászólás #36174 Dátum: 2020.08.12 szerda, 07:02:07 »

Sziasztok!
Segítségeteket kérném!
Tegnap veszett meleg volt, beértem Szombathelyre, a meglepi akkor jött, amikor visszaindultam....
indítom a motort..... gyújtás ok! akksi új és jó! minden lámpa pöpec és aminek el kell aludni elalszik! Benzinpumpa indul és van benne benzin.
Start-->Egy kattanás a motortér relédobozában.... többször próbáltam, majd hol belindúlt , hol nem....(többször kipróbáltam) aztán amikor már beindul a motor akkor már teszi a dolgát, ahogy kell...
Milyen hiba jelenség ez? A relé közben adott fura hangot is... kerregő..
Előre is köszi a válaszokat!
Tomi
Naplózva

Mondeo kombi 2009 MK IV    2.0 benzin
Mondeo kombi 2002 MKIII   1.8 benzin 110LE
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #36175 Dátum: 2020.08.12 szerda, 08:04:34 »

Sziasztok!
Segítségeteket kérném!
Tegnap veszett meleg volt, beértem Szombathelyre, a meglepi akkor jött, amikor visszaindultam....
indítom a motort..... gyújtás ok! akksi új és jó! minden lámpa pöpec és aminek el kell aludni elalszik! Benzinpumpa indul és van benne benzin.
Start-->Egy kattanás a motortér relédobozában.... többször próbáltam, majd hol belindúlt , hol nem....(többször kipróbáltam) aztán amikor már beindul a motor akkor már teszi a dolgát, ahogy kell...
Milyen hiba jelenség ez? A relé közben adott fura hangot is... kerregő..
Előre is köszi a válaszokat!
Tomi

Villamossági szerelőt keress. Az önindító meghúzó tekercse körül is lehet hiba,a gyujtás kapcsolónál is lehet hiba,és a test kábelek környékén is körbe kell nézni.De a szerelő tudni fogja mit nézzen át.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
thomas791
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 100


E-mail
« Új hozzászólás #36176 Dátum: 2020.08.12 szerda, 12:58:17 »

Villamossági szerelőt keress. Az önindító meghúzó tekercse körül is lehet hiba,a gyujtás kapcsolónál is lehet hiba,és a test kábelek környékén is körbe kell nézni.De a szerelő tudni fogja mit nézzen át.
Szia Alf!
Köszönöm!
Tomi
Naplózva

Mondeo kombi 2009 MK IV    2.0 benzin
Mondeo kombi 2002 MKIII   1.8 benzin 110LE
Laci84
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új hozzászólás #36177 Dátum: 2020.08.15 szombat, 13:24:09 »

Sziasztok,

Nincs valakinek véletlenül egy ICU vezérlője MK3-hoz vagy mi a fene a neve? A bal első sárvédőbe elrejtett vezérlő egység, ami a befecskendezésért felelős, ha jól tévedek.

Ilyen van benne jelenleg: Delphi 2S7Q-9F954-DE

Köszönöm!

Naplózva

Ford Mondeo 2002 -  2.0 TDCi 130 LE (MK3)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #36178 Dátum: 2020.08.15 szombat, 13:26:44 »

Sziasztok,

Nincs valakinek véletlenül egy ICU vezérlője MK3-hoz vagy mi a fene a neve? A bal első sárvédőbe elrejtett vezérlő egység, ami a befecskendezésért felelős, ha jól tévedek.

Ilyen van benne jelenleg: Delphi 2S7Q-9F954-DE

Köszönöm!



Kérdezd meg Motorcraftot.
http://mondeo.hu/index.php?action=profile;u=6661
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Laci84
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új hozzászólás #36179 Dátum: 2020.08.15 szombat, 14:11:06 »


Megkérdeztem, nincs Neki.  szomoru1
Köszönöm!  worship
Naplózva

Ford Mondeo 2002 -  2.0 TDCi 130 LE (MK3)
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2563



WWW
« Új hozzászólás #36180 Dátum: 2020.08.17 hétfő, 10:22:10 »

Létezik olyan, hogy egyik napról a másikra érezhető hibajelenség nélkül behal az aksi?
Pénteken estig még semmi baja se volt. Gyorsan forgatott és 2-3 forgatás után be is indult a mashina. Szombat reggel már csak kattogott 10.5v-od feszt mértem utána.
Feltettem csodatöltőre ami elvileg regenerál is papírja szerint 8,5-10,5 közötti töltöttségű aksira automatikusan elindítva ezt a funkciót, de 28 óra után se lett jó, bár nem végzett a töltő vele, de levéve 12.6-ot írt ki 15p múlva már csak 11,2-őt.

Cellazárlatos lett?

Milyen aksit érdemes venni bele?

Ja, létezik, hogy a kereső csak 2009-es időpontig keres?

Köszi
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #36181 Dátum: 2020.08.17 hétfő, 10:48:59 »

Létezik olyan, hogy egyik napról a másikra érezhető hibajelenség nélkül behal az aksi?
Pénteken estig még semmi baja se volt. Gyorsan forgatott és 2-3 forgatás után be is indult a mashina. Szombat reggel már csak kattogott 10.5v-od feszt mértem utána.
Feltettem csodatöltőre ami elvileg regenerál is papírja szerint 8,5-10,5 közötti töltöttségű aksira automatikusan elindítva ezt a funkciót, de 28 óra után se lett jó, bár nem végzett a töltő vele, de levéve 12.6-ot írt ki 15p múlva már csak 11,2-őt.

Cellazárlatos lett?

Milyen aksit érdemes venni bele?

Ja, létezik, hogy a kereső csak 2009-es időpontig keres?

Köszi

Sőt, egyik percről a másikra.

Anno feleségem elment az autóval a Sparba, simán indult, minden OK. 900m után leállította a parkolóban, és ott volt a vége. Se kép, se hang. Akksi csere, minden működik.

Mindegy, milyet veszel, mind egyre xarabb...

A Banner és Exide olcsóbbak, a Varta és Bosch S4-S5 gyakorlatilag ugyanaz, csak más címkével, valamivel többért.

Ca-Ca vagy Ag-Ca technológiás legyen, oszt' csók. A garanciaidőn túl minden nap egy ajándék.

Kauffernél nézz körül, nekik vannak elég jó áraik mindenfélére. Bárdi még kedvezménnyel is drágácska.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2563



WWW
« Új hozzászólás #36182 Dátum: 2020.08.17 hétfő, 11:53:11 »

Sőt, egyik percről a másikra.

Anno feleségem elment az autóval a Sparba, simán indult, minden OK. 900m után leállította a parkolóban, és ott volt a vége. Se kép, se hang. Akksi csere, minden működik.

Mindegy, milyet veszel, mind egyre xarabb...

A Banner és Exide olcsóbbak, a Varta és Bosch S4-S5 gyakorlatilag ugyanaz, csak más címkével, valamivel többért.

Ca-Ca vagy Ag-Ca technológiás legyen, oszt' csók. A garanciaidőn túl minden nap egy ajándék.

Kauffernél nézz körül, nekik vannak elég jó áraik mindenfélére. Bárdi még kedvezménnyel is drágácska.

AndyA


Ok, köszönöm az infót. Azért ez bosszantó!
Ezek szerint 1 év után, mint annó a ladában mindig volt nálad egy gyertyapipa, most kell a csomitartóban lennie egy akksinak is??
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37274


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #36183 Dátum: 2020.08.17 hétfő, 12:01:30 »

Ok, köszönöm az infót. Azért ez bosszantó!
Ezek szerint 1 év után, mint annó a ladában mindig volt nálad egy gyertyapipa, most kell a csomitartóban lennie egy akksinak is??

Elég egy jump starter, pl:

https://edigital.hu/akkumulator-toltok/einhell-ce-js-8-jump-starterpower-bank-inditotolto-p684158
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2563



WWW
« Új hozzászólás #36184 Dátum: 2020.08.17 hétfő, 12:18:08 »

Nos igen. Vagy ez... 27e...
Akkor inkább bebikáztatom vkivel remélve, hogy nem éjszaka a a világtól távol jön rá a kampec.
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2563



WWW
« Új hozzászólás #36185 Dátum: 2020.08.17 hétfő, 12:24:58 »

Ok, köszönöm az infót. Azért ez bosszantó!
Ezek szerint 1 év után, mint annó a ladában mindig volt nálad egy gyertyapipa, most kell a csomitartóban lennie egy akksinak is??
Néztem kiváncsiságból a nagyautos gyári motocraft akksikat. 43.000 Ft?Huh?Huh?? Ugyan ilyet vettem 2018 nov.-ben 26-28 körül ugyanitt!!

Szépen felment az ára!
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #36186 Dátum: 2020.08.17 hétfő, 12:39:26 »

Néztem kiváncsiságból a nagyautos gyári motocraft akksikat. 43.000 Ft?Huh?Huh?? Ugyan ilyet vettem 2018 nov.-ben 26-28 körül ugyanitt!!

Szépen felment az ára!

Mondom, Kauffer.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37274


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #36187 Dátum: 2020.08.17 hétfő, 12:42:22 »

Nos igen. Vagy ez... 27e...
Akkor inkább bebikáztatom vkivel remélve, hogy nem éjszaka a a világtól távol jön rá a kampec.

Van olcsóbb is.
Igen, a valakivel a kulcs, hogy lesz-e éppen, és akkor ott. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2563



WWW
« Új hozzászólás #36188 Dátum: 2020.08.17 hétfő, 13:30:27 »

Mondom, Kauffer.

AndyA

Jól van, jól van! Mondtam, hogy kíváncsiságból!! worship

Ez még beférhet??

https://aruhaz.kauffer.hu/index.php?page=details&prod=17597
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #36189 Dátum: 2020.08.17 hétfő, 14:26:28 »

Jól van, jól van! Mondtam, hogy kíváncsiságból!! worship

Ez még beférhet??

https://aruhaz.kauffer.hu/index.php?page=details&prod=17597


Bele. Legfeljebb nem teszed rá a fedelet az akkura.

Peches esetben a flex is kelleni fog, hogy a motorháztetőt kivágd neki.

 eplus2 taps taps taps taps taps

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
momcrew
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 143


E-mail
« Új hozzászólás #36190 Dátum: 2020.08.17 hétfő, 15:02:38 »

Bele. Legfeljebb nem teszed rá a fedelet az akkura.

Peches esetben a flex is kelleni fog, hogy a motorháztetőt kivágd neki.

 eplus2 taps taps taps taps taps

AndyA

Azt majd méretre olvasztja a saru az első bukkanónál.
Naplózva

MK4, 2007, HUBA, 2.5t
MK3, 2004, CHBA, 1.8 Ghia
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2563



WWW
« Új hozzászólás #36191 Dátum: 2020.08.17 hétfő, 16:29:21 »

Bele. Legfeljebb nem teszed rá a fedelet az akkura.

Peches esetben a flex is kelleni fog, hogy a motorháztetőt kivágd neki.

 eplus2 taps taps taps taps taps

AndyA
Fedelet??
Nekem sose volt rajta fedél.
A hozzászólásokból ítélve nem fér bele illetve magasnak tartjátok?!?
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #36192 Dátum: 2020.08.17 hétfő, 16:33:15 »

Fedelet??
Nekem sose volt rajta fedél.
A hozzászólásokból ítélve nem fér bele illetve magasnak tartjátok?!?

175 magas kell neked.

Igen, eredetileg van fedele:

https://i.ebayimg.com/images/g/4MIAAOSwLzxdQY7u/s-l1600.jpg

https://fusesdiagram.com/wp-content/uploads/2017/11/EN-Mondeo3-blok-salon-kapot-2.jpg

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2563



WWW
« Új hozzászólás #36193 Dátum: 2020.08.17 hétfő, 16:43:36 »

Jééé... Igy pofásabb, mint úgy szabadon.

Akkor nekem ez a jó.

https://aruhaz.kauffer.hu/index.php?page=keres_akku&op=sizesearch&hossz=&szel=&mag=175&kapacitas=72&inditoaram=&gyarto=&sub=Keres
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2563



WWW
« Új hozzászólás #36194 Dátum: 2020.08.17 hétfő, 16:44:10 »

Jééé... Igy pofásabb, mint úgy szabadon.

Akkor nekem ez a jó. Ebben az arkategoriaban.

https://aruhaz.kauffer.hu/index.php?page=keres_akku&op=sizesearch&hossz=&szel=&mag=175&kapacitas=72&inditoaram=&gyarto=&sub=Keres
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #36195 Dátum: 2020.08.17 hétfő, 16:51:05 »


Így van.

Azt hiszem, valami 315-ig hosszban és 80AH környékére kapacitásban el lehet menni, de nincs sok jelentősége.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #36196 Dátum: 2020.08.17 hétfő, 16:52:32 »


De a "sima" ólomakksik nem jók. A Varta Blue vagy Silver, Bosch S4-S5, ilyesmi jó csak neked.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Koniman
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2563



WWW
« Új hozzászólás #36197 Dátum: 2020.08.17 hétfő, 19:24:14 »

De a "sima" ólomakksik nem jók. A Varta Blue vagy Silver, Bosch S4-S5, ilyesmi jó csak neked.

AndyA
Ja de jó...

Na milyet vettem?
Na mit nem néztem?
Na mi nincs ráírva?
Igen! Az hogy CA-CA
Ügyes!

Pedig tudtam hogy calciumos kell, de siettem... falbav

Okoz vmilyen kárt, ha sima megy bele? help
Naplózva

2002 MKIII TDCi kombi Ghia + tempomat (130 Le).
Pirelli P7 Cinturato + Pirelli Snowcontroll 3 Túl a 450.000 Km-en
Konica Minolta új, felújított, bemutatótermi multifunkciós gépek , nyomtatók eladása, bérbeadása, javítása.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #36198 Dátum: 2020.08.17 hétfő, 20:05:10 »

Ja de jó...

Na milyet vettem?
Na mit nem néztem?
Na mi nincs ráírva?
Igen! Az hogy CA-CA
Ügyes!

Pedig tudtam hogy calciumos kell, de siettem... falbav

Okoz vmilyen kárt, ha sima megy bele? help
vidd vissza.cseréltesd ki.Ha az kár, hogy hamarabb kinyiffan,akkor igen.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #36199 Dátum: 2020.08.18 kedd, 06:58:31 »

Ja de jó...

Na milyet vettem?
Na mit nem néztem?
Na mi nincs ráírva?
Igen! Az hogy CA-CA
Ügyes!

Pedig tudtam hogy calciumos kell, de siettem... falbav

Okoz vmilyen kárt, ha sima megy bele? help

Ha hideg időben használod az autót. akkor túl fogja tölteni. Kb. 0-5 foktól felfelé nincs gond, ott nem lépi túl a töltőfesz a 14,4V-ot. De mínuszban simán felmegy efölé, és az a sima ólomakksinak már nem használ igazán.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Oldalak: 1 ... 717 718 719 720 721 722 723 [724] 725 726 727 728 729 730 731 ... 741   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.086 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.