Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.02 kedd, 02:52:32 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 ... 742   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 10556707 alkalommal)
0 Felhasználó és 23 vendég van a témában
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2550 Dátum: 2010.10.06 szerda, 18:47:36 »

ezt én raktam be utólag, valami bontott autóból van....
nekem kombiban ilyen a csomagtérvilágítás. off-ajtónyitásra-on állása van.
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #2551 Dátum: 2010.10.06 szerda, 21:17:09 »

nekem kombiban ilyen a csomagtérvilágítás. off-ajtónyitásra-on állása van.
Nekem is ilyen.....
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
kamus
Vendég
« Új hozzászólás #2552 Dátum: 2010.10.07 csütörtök, 07:54:07 »

Sziasztok!

Azt tapasztalom, hogy MK3 kombim műszerfal világításával problémák vannak. A jobb oldalon az üzemanyagszint jelzőnél és a kilométeróra felénnél(kb 120-tól felfelé) Halvány a zöld fény, nem olyan szép zöld, mint a baloladlaon! Az üzemanyag jelzőnél a mutató sem piros!
Ez normális? Mit tudok tenni?
Ha valaki tud segítsen!

Köszi: Balázs!
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2553 Dátum: 2010.10.07 csütörtök, 08:13:26 »

Sziasztok!

Azt tapasztalom, hogy MK3 kombim műszerfal világításával problémák vannak. A jobb oldalon az üzemanyagszint jelzőnél és a kilométeróra felénnél(kb 120-tól felfelé) Halvány a zöld fény, nem olyan szép zöld, mint a baloladlaon! Az üzemanyag jelzőnél a mutató sem piros!
Ez normális? Mit tudok tenni?
Ha valaki tud segítsen!

Köszi: Balázs!

Kiégett izzó.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
kamus
Vendég
« Új hozzászólás #2554 Dátum: 2010.10.07 csütörtök, 09:01:45 »

Kiégett izzó.

És, ezt nehéz cserélni?? Házilag megoldható? Leírás van valahol hozzá?

Köszi!
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2555 Dátum: 2010.10.07 csütörtök, 09:05:13 »

És, ezt nehéz cserélni?? Házilag megoldható? Leírás van valahol hozzá?

Köszi!

Igen, az oldalon a szervíz alatt van leírás hozzá.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
kamus
Vendég
« Új hozzászólás #2556 Dátum: 2010.10.07 csütörtök, 09:43:04 »

Igen, az oldalon a szervíz alatt van leírás hozzá.

Köszi, megtaláltam! Már csak az a kérdés neki merjek-e állni! És az, hogy milyen izzó kell bele, és ez beszerezhető-e egyszerűen!

Még felmerült valami! Travelpilot EX van az autóban, ez KEYCODE-os készülék? Csak azért, mert kódot nem kaptam hozzá, és nem tudom mi lesz, ha 1x sor kerül, egy aksi cserére! Honnét lehet kódot tudni hozzá? Könyvei megvannak, abban bent kéne, hogy legyen?

Köszi mindent!
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2557 Dátum: 2010.10.07 csütörtök, 11:02:27 »

Köszi, megtaláltam! Már csak az a kérdés neki merjek-e állni! És az, hogy milyen izzó kell bele, és ez beszerezhető-e egyszerűen!

Még felmerült valami! Travelpilot EX van az autóban, ez KEYCODE-os készülék? Csak azért, mert kódot nem kaptam hozzá, és nem tudom mi lesz, ha 1x sor kerül, egy aksi cserére! Honnét lehet kódot tudni hozzá? Könyvei megvannak, abban bent kéne, hogy legyen?

Köszi mindent!

Ezeket sajnos nem tudom.
Akkutöltőt kell tenni a sarukra, és nem veszíti el a kódot.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2558 Dátum: 2010.10.07 csütörtök, 17:59:52 »

Köszi, megtaláltam! Már csak az a kérdés neki merjek-e állni! És az, hogy milyen izzó kell bele, és ez beszerezhető-e egyszerűen!

Még felmerült valami! Travelpilot EX van az autóban, ez KEYCODE-os készülék? Csak azért, mert kódot nem kaptam hozzá, és nem tudom mi lesz, ha 1x sor kerül, egy aksi cserére! Honnét lehet kódot tudni hozzá? Könyvei megvannak, abban bent kéne, hogy legyen?

Köszi mindent!
ehez a művelethez nem kell levenni a sarukat. csúszólábas izzó kell.
4db t10 3w és 5db t5 1,2w. ennél nagyobb teljesítményűt ne tegyél bele, mert megolvadhat benne a műanyag. nem kell foglalatostól venni, mert a régi izzókat ki lehet venni a régi foglalatból némi erőszakkal és egy laposfogóval.
ha cseréled, akkor cseréld ki mindet, hogy ne kelljen rövid időn belül újra szétszedned. ha kicserélted az izzót, ellenőrizd, hogy működik-e
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #2559 Dátum: 2010.10.08 péntek, 07:22:03 »

Köszi, megtaláltam! Már csak az a kérdés neki merjek-e állni! És az, hogy milyen izzó kell bele, és ez beszerezhető-e egyszerűen!

Még felmerült valami! Travelpilot EX van az autóban, ez KEYCODE-os készülék? Csak azért, mert kódot nem kaptam hozzá, és nem tudom mi lesz, ha 1x sor kerül, egy aksi cserére! Honnét lehet kódot tudni hozzá? Könyvei megvannak, abban bent kéne, hogy legyen?

Köszi mindent!

A művelet tök egyszerű csak ne légy szívbajos, mert pl. az óracsoportot bizony hátulról ki kell nyomni. Mielőtt nekifogsz, legyen otthon TX20-as torx csavarhúzó (Baumaxban kb. 1300 Ft, Tesco-ban szerintem még olcsóbb), meg csillagcsavarhúzó. wave wave wave
A mutatókat a nagyobb izzók világítják (4 db, de inkább legyen 5 db otthon), az összes többit a kicsi izzók világítják meg (ezeket nevezik rizsszem-izzónak, ha jól emlékszem 7 db, de vegyél egy dobozzal, nem tétel).  Cool
Az összes izzót egyszerre cseréld, egyrészt azért, hogy ne kelljen záros határidőn belül újra xarakodni vele, másrészt, hogy az IZZÓK TÓNUSA AZONOS LEGYEN. Qrva idegesítő, amikor bajlódsz vele, és utána még nem is jó...  duhos2 Én asszem 3x szedtem szét, mire erre rájöttem...  Roll Eyes

Ha az óracsoport a kezedben van (ha a csatit leszeded, a megtett kilómétereid nullázódnak, ha vezeted a fogyasztásodat, inkább ÍRD FEL), akkor leterítesz egy konyharuhát az asztalra, ráteszed az óracsoportot, és kezdődhet az izzócsere.  Ehhez szükséged lesz egy kisebb fogóra (nekem a kúposfogó jött be, de ez relatív), és egy nagyobb, de hegyes varrótűre (vagy valami irtó finom csavarhúzóra) van szükséged.
Mielőtt nekiesel, azért nézd meg, hogy hogy is működik a dolog: az izzók foglalatai önzáróan bekattannak az óracsoport nyáklapjába, és ha csak a fogóval el akarod fordítani, eltörnéd a rögzítő pöcköket, szóval ezeket a tűvel fel kell piszkálni (balkézben fogó óvatosan teker, miközben jobbkézben tű, pöcköket piszkál). Most már én is dőlök a röhögéstől.. ggggggggggg

Ha a kezedben van az első izzó, húzd ki a foglalatából, nézd meg, hogyan állnak a lábai, ezután kukába vele. Vedd kézbe az újat, igazítsd meg a lábait, hogy ugyanúgy nézzen ki, mint amit éppen kidobtál, aztán be vele a foglalatba, a foglalatot meg vissza az óracsoportba.
Haladj balról jobbra, vagy jobbról balra (édesmindegy, csak legyen benne rendszer), cseréld ki mindet ugyanígy.

Ha végeztél, nem árt egy kis ellenőrzés: csatlakoztasd az óracsoportot újra (de ne told be a helyére, tudom, rövid az a kábel,de nem annyira), csekkold le, hogy mindegyik mutató a "nulla" helyzetben áll, add rá a gyújtást, meg a helyzetjelzőt. Ha minden világít, akkor jó. Ha nem, akkor megfordítod az órát (óvatosan, nehogy megsértsd a műszerfalat) és megnézed melyik izzó nem ég. Na arra most nagyon haragudni fogsz...  gun
Nézd meg, miért nem ég (óracsoport ki, izzó ki, lábak igazít, stb.).

Ha végre minden patent, akkor csatlakoztasd az óracsoportot, nyomd vissza a helyére és csavarozz vissza mindent. Nem bonyolult, nekem -kezdő mondeósként- ez volt az első szerelésem, és még sikerélmény is van.  nyes
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
karirulez
Vendég
« Új hozzászólás #2560 Dátum: 2010.10.08 péntek, 07:53:48 »

sziasztok,
a központi záram tegnap este elkezdett sz@rakodni... azt csinálja, hogy amikor kinyitom a teljes autót, akkor sem nyitja fel a hátsó ajtót (ferdehátú modell), de ez még a kisebb gond lenne, mert arra van külön gomb a kulcson, hogy a hátulját nyissam, DE a bezárás egyáltalán nem működik Sad
ha megnyomom a bezáró gombot, akkor bezárja, majd azzal a lendülettel ki is nyitja és ott áll a nyitott autó... hiába nyomkodom többször, hogy hátha a reteszzár bekattan, mert NEM... bezár, majd azonnal kinyit... csak a kulccsal tudom bezárni
volt már valakinek ilyen? mi lehet a baj? elromlott a kulcsom? lemerülőben van az elem? vagy nem is a kulcs a bűnös?
kösz
Naplózva
kamus
Vendég
« Új hozzászólás #2561 Dátum: 2010.10.08 péntek, 07:59:14 »

A művelet tök egyszerű csak ne légy szívbajos, mert pl. az óracsoportot bizony hátulról ki kell nyomni. Mielőtt nekifogsz, legyen otthon TX20-as torx csavarhúzó (Baumaxban kb. 1300 Ft, Tesco-ban szerintem még olcsóbb), meg csillagcsavarhúzó. wave wave wave
A mutatókat a nagyobb izzók világítják (4 db, de inkább legyen 5 db otthon), az összes többit a kicsi izzók világítják meg (ezeket nevezik rizsszem-izzónak, ha jól emlékszem 7 db, de vegyél egy dobozzal, nem tétel).  Cool
Az összes izzót egyszerre cseréld, egyrészt azért, hogy ne kelljen záros határidőn belül újra xarakodni vele, másrészt, hogy az IZZÓK TÓNUSA AZONOS LEGYEN. Qrva idegesítő, amikor bajlódsz vele, és utána még nem is jó...  duhos2 Én asszem 3x szedtem szét, mire erre rájöttem...  Roll Eyes

Ha az óracsoport a kezedben van (ha a csatit leszeded, a megtett kilómétereid nullázódnak, ha vezeted a fogyasztásodat, inkább ÍRD FEL), akkor leterítesz egy konyharuhát az asztalra, ráteszed az óracsoportot, és kezdődhet az izzócsere.  Ehhez szükséged lesz egy kisebb fogóra (nekem a kúposfogó jött be, de ez relatív), és egy nagyobb, de hegyes varrótűre (vagy valami irtó finom csavarhúzóra) van szükséged.
Mielőtt nekiesel, azért nézd meg, hogy hogy is működik a dolog: az izzók foglalatai önzáróan bekattannak az óracsoport nyáklapjába, és ha csak a fogóval el akarod fordítani, eltörnéd a rögzítő pöcköket, szóval ezeket a tűvel fel kell piszkálni (balkézben fogó óvatosan teker, miközben jobbkézben tű, pöcköket piszkál). Most már én is dőlök a röhögéstől.. ggggggggggg

Ha a kezedben van az első izzó, húzd ki a foglalatából, nézd meg, hogyan állnak a lábai, ezután kukába vele. Vedd kézbe az újat, igazítsd meg a lábait, hogy ugyanúgy nézzen ki, mint amit éppen kidobtál, aztán be vele a foglalatba, a foglalatot meg vissza az óracsoportba.
Haladj balról jobbra, vagy jobbról balra (édesmindegy, csak legyen benne rendszer), cseréld ki mindet ugyanígy.

Ha végeztél, nem árt egy kis ellenőrzés: csatlakoztasd az óracsoportot újra (de ne told be a helyére, tudom, rövid az a kábel,de nem annyira), csekkold le, hogy mindegyik mutató a "nulla" helyzetben áll, add rá a gyújtást, meg a helyzetjelzőt. Ha minden világít, akkor jó. Ha nem, akkor megfordítod az órát (óvatosan, nehogy megsértsd a műszerfalat) és megnézed melyik izzó nem ég. Na arra most nagyon haragudni fogsz...  gun
Nézd meg, miért nem ég (óracsoport ki, izzó ki, lábak igazít, stb.).

Ha végre minden patent, akkor csatlakoztasd az óracsoportot, nyomd vissza a helyére és csavarozz vissza mindent. Nem bonyolult, nekem -kezdő mondeósként- ez volt az első szerelésem, és még sikerélmény is van.  nyes

Köszi a biztatást, lehet megpróbálom! Veszek izzókat aztán had szóljon!

Köszi!
Naplózva
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #2562 Dátum: 2010.10.08 péntek, 08:07:39 »

sziasztok,
a központi záram tegnap este elkezdett sz@rakodni... azt csinálja, hogy amikor kinyitom a teljes autót, akkor sem nyitja fel a hátsó ajtót (ferdehátú modell), de ez még a kisebb gond lenne, mert arra van külön gomb a kulcson, hogy a hátulját nyissam, DE a bezárás egyáltalán nem működik Sad
ha megnyomom a bezáró gombot, akkor bezárja, majd azzal a lendülettel ki is nyitja és ott áll a nyitott autó... hiába nyomkodom többször, hogy hátha a reteszzár bekattan, mert NEM... bezár, majd azonnal kinyit... csak a kulccsal tudom bezárni
volt már valakinek ilyen? mi lehet a baj? elromlott a kulcsom? lemerülőben van az elem? vagy nem is a kulcs a bűnös?
kösz

Sokaknak volt problémája ezzel, nekem is. Meg is lepődtem!
Ha nem zárja le az autót, az a vezetőoldali első ajtó problémája. Nekem az segít, ha a lezáró kallantyút benyomom meg kihúzom (ez a belső ajtónyitó feletti kis kallantyú). A hátsó ajtónál ez lehet hogy nem fog segíteni, de próba szerencse. Itt nálam sokkal okosabbak sokkal okosabb dolgokat csináltak erre (állítólag segít az, ha szétszeded a zárat és bezsírozod), de nekem eddig ez segített.
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
pgl1979
Vendég
« Új hozzászólás #2563 Dátum: 2010.10.08 péntek, 09:56:57 »

Sziasztok

A segítségetek kellene mert,álló helyzetben nem működik a légkondi.(egyventilátoros).Igaz most már nem kell ,de jó lenne tudni mi lehet a gond.Vizet nem forral tehát működik a ventilátor.
Akkor mi lehet a gond?

Köszi előre is

Üdv
Naplózva
hirdetesj2
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 749



E-mail
« Új hozzászólás #2564 Dátum: 2010.10.08 péntek, 11:30:39 »

Sokaknak volt problémája ezzel, nekem is. Meg is lepődtem!
Ha nem zárja le az autót, az a vezetőoldali első ajtó problémája. Nekem az segít, ha a lezáró kallantyút benyomom meg kihúzom (ez a belső ajtónyitó feletti kis kallantyú). A hátsó ajtónál ez lehet hogy nem fog segíteni, de próba szerencse. Itt nálam sokkal okosabbak sokkal okosabb dolgokat csináltak erre (állítólag segít az, ha szétszeded a zárat és bezsírozod), de nekem eddig ez segített.

Bal ajtózár csere nekem így kezdődött.
Naplózva

Ex: 2db 1.8D ORION, 2004, 2.2 TDCI fekete kombi Titanium-X "ST-pakett"
2001, TDDI 115 LE, Ghia kombi /2db :-)/
Moco
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 108



E-mail
« Új hozzászólás #2565 Dátum: 2010.10.08 péntek, 12:57:17 »

Sziasztok!

Egy kérdés, a szivargyújtó körül az a zöldes recés körnek világítania kellene-e? Ha igen, hogy lehet gyógyítani a dolgon, mert nem igazán akartam erőltetni a kiszedését! Amilyen mákom van nállam tuti törik a műanyag! Huh?
Naplózva

MONDEO MKIV 2.2 TDCI TITANIUM-S 175 LE 18"
Ex.:MONDEO MKIII 2002 2.0 Tddi 115 LE
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #2566 Dátum: 2010.10.08 péntek, 13:32:32 »

Sziasztok!

Egy kérdés, a szivargyújtó körül az a zöldes recés körnek világítania kellene-e? Ha igen, hogy lehet gyógyítani a dolgon, mert nem igazán akartam erőltetni a kiszedését! Amilyen mákom van nállam tuti törik a műanyag! Huh?

Világít! Necces szétszedni, én 2x próbáltam, a rugók mind2x szétrepültek.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
V.Tamás
Vendég
« Új hozzászólás #2567 Dátum: 2010.10.08 péntek, 15:12:03 »

Sziasztok!

Egy kérdés, a szivargyújtó körül az a zöldes recés körnek világítania kellene-e? Ha igen, hogy lehet gyógyítani a dolgon, mert nem igazán akartam erőltetni a kiszedését! Amilyen mákom van nállam tuti törik a műanyag! Huh?

Szia!

Szerintem nem olyan vészes. Vedd ki az egész hamutartó részt. Könyöktámasz felőli oldalát emeld a műszerfal felőli vége 2 villával kapaszkodik. Ha kiemelted csatlakoztasd le a stekkert és már a kezedben is lesz az egész. Látni fogod hogy melyik a kis égő, amit cserélni kell.
Itt egy kép szétszedve:
http://kepfeltoltes.hu/101008/DSCF6266_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva
karirulez
Vendég
« Új hozzászólás #2568 Dátum: 2010.10.08 péntek, 16:09:23 »

Bal ajtózár csere nekem így kezdődött.

ez elfajulhat odáig is, hogy már kulccsal sem tudom majd zárni az ajtót mert visszanyit? az kicsit necces lenne egy Bp belvárosban utcán álló autónál....
ezek szerint a bal első ajtóban megy tönkre a központi zár motorja (vagy rugója) vagy valami és ezért nem tudom a távirányítóval bezárni?!? tudja valaki, hogy ilyenkor mi az ami elszáll? és biztos, hogy a bal első ajtó vagy csak azt lehet tudni, hogy valamelyik ajtóban a központi zár valamilyen része?
Naplózva
guliver83329
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


E-mail
« Új hozzászólás #2569 Dátum: 2010.10.08 péntek, 18:09:50 »

Sziasztok!
Akkumulátor cserénél van valami extra?
Ha kicserélem új akkura akkor ugyan úgy működik majd minden?
Naplózva

MK3 2.0 Duratec - 2001 Ghia
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48471



« Új hozzászólás #2570 Dátum: 2010.10.08 péntek, 19:13:23 »

Sziasztok!
Akkumulátor cserénél van valami extra?
Ha kicserélem új akkura akkor ugyan úgy működik majd minden?

automata ajtózárás indulás után
automata ablak le és felhúzás
a rádió feloldókódja

ezeket mind elveszti.rá kell készülni.minden visszaprogizható otthon....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1435



« Új hozzászólás #2571 Dátum: 2010.10.08 péntek, 19:21:49 »

Olybá tűnik, mintha...lekonyult volna a ködlámpám.
Először az tűnt fel, hogy ködben teljesen hatástalan.
A tiétek hatásos ködös időben? Nekem semmit nem ér, mintha fel se kapcsoltam volna!
Most a kocsi elé világít kb. 2 méterre, nem ilyen volt...
Van ilyen tünet? Szét lehet szedni, állítani rajta, stb.?

« Utoljára szerkesztve: 2010.10.08 péntek, 19:27:03 írta ezsolt » Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
p.otti
Vendég
« Új hozzászólás #2572 Dátum: 2010.10.08 péntek, 19:23:35 »

Sziasztok!
Nem tudom jó helyen járok e a kérdésemmel...
Autórádiót szeretnénk a mondinkba (2004es). Van egy dupla dines ami nagyon tetszene nekünk (JVC) de nem vagyunk benne biztosak hogy sikerülne beépíteni ugyanis tavasszal már próbáltak betenni egy dupla dinest de valahogy sehogyan sem sikerült még a keretet sem tudták betenni. Kérdésem a következő: a tvaszi próbálkozás során volt nagyon béna az illető vagy tényleg ilyen nagy gond a mondiba autórádiót venni? Amennyiben vannak különleges kívánalmai egy új rádió beszerelésének megosztanátok velem a mikéntjét?
Köszi szépen
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48471



« Új hozzászólás #2573 Dátum: 2010.10.08 péntek, 19:30:36 »

Olybá tűnik, mintha...lekonyult volna a ködlámpám.
Először az tűnt fel, hogy ködben teljesen hatástalan.
A tiétek hatásos ködös időben? Nekem semmit nem ér, mintha fel se kapcsoltam volna!
Most a kocsi elé világít kb. 2 méterre, nem ilyen volt...
Van ilyen tünet? Szét lehet szedni, állítani rajta, stb.?


a magassága állítható
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1435



« Új hozzászólás #2574 Dátum: 2010.10.08 péntek, 19:44:36 »

a magassága állítható
Oké, akkor holnap szétszedem. Remélem nem kell szétszedni a teljes lököst...
Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #2575 Dátum: 2010.10.08 péntek, 21:11:34 »

Szia!

Szerintem nem olyan vészes. Vedd ki az egész hamutartó részt. Könyöktámasz felőli oldalát emeld a műszerfal felőli vége 2 villával kapaszkodik. Ha kiemelted csatlakoztasd le a stekkert és már a kezedben is lesz az egész. Látni fogod hogy melyik a kis égő, amit cserélni kell.
Itt egy kép szétszedve:
http://kepfeltoltes.hu/101008/DSCF6266_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

De jó, hogy írtad, vazze!  worship
Eddig nem tudtam, hogy hogyan fogjak neki, de most kirohantam a garázsba és kikaptam, mert nekem sem világított. Úgy van ahogy írtad, egy rizsszemizzó van benne (szerencsére van itthon még belőle).
Meg így ki tudom mosni a pohártartó részt, mert abba bele tud ülni a kosz...

Mégegyszer kösz!!!!  eljen
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #2576 Dátum: 2010.10.08 péntek, 21:12:48 »

Olybá tűnik, mintha...lekonyult volna a ködlámpám.
Először az tűnt fel, hogy ködben teljesen hatástalan.
A tiétek hatásos ködös időben? Nekem semmit nem ér, mintha fel se kapcsoltam volna!
Most a kocsi elé világít kb. 2 méterre, nem ilyen volt...
Van ilyen tünet? Szét lehet szedni, állítani rajta, stb.?


Én nem csak ködben hanem ha esik az eső akkor is használom.Bekapcsolom és oldalra is kivilágít nem csak előre.Az út szélét is nagyon jól világítja.Nézd meg jó-e a belseje nem - rozsdás,vagy mattult el kicsit?Huh?!!!
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2577 Dátum: 2010.10.08 péntek, 21:14:56 »

rizsszemizzó
az nem t5 1,2w csúszólábas izzó??(én legalábbis ilyen néven ismerem)
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2578 Dátum: 2010.10.08 péntek, 21:15:37 »

Én nem csak ködben hanem ha esik az eső akkor is használom.Bekapcsolom és oldalra is kivilágít nem csak előre.Az út szélét is nagyon jól világítja.Nézd meg jó-e a belseje nem - rozsdás,vagy mattult el kicsit?Huh?!!!
az ilyennel vigyázni kell, mert a szembejövőt vakíthatja
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #2579 Dátum: 2010.10.08 péntek, 21:46:53 »

az nem t5 1,2w csúszólábas izzó??(én legalábbis ilyen néven ismerem)

Az hát!  smile
Kicseréltem, és már világít is!  eljen
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
ezso
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 232



E-mail
« Új hozzászólás #2580 Dátum: 2010.10.08 péntek, 22:22:25 »

Oké, akkor holnap szétszedem. Remélem nem kell szétszedni a teljes lököst...

Nem tudom mennyire "fészliftezték meg", de nálam a kör ködlámpásnál elég a burkolatot lepattintani és máris hozzáférhető az állítócsavar.
Naplózva

Ford Mondeo Ghia, 2003.07, 2.0 16V, 145LE
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #2581 Dátum: 2010.10.08 péntek, 22:51:04 »

az ilyennel vigyázni kell, mert a szembejövőt vakíthatja
Sokan járnak így,ha esik az eső.CSak este használom így.Hidd el nagyon jó.Sötétben úgy elnyeli esőkor a tompított fényt az út.Ez segít.Ha találkoztál szembe kamionnal.ez nem vakít ahoz képest.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
gabe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1478


MKIII 2005 F1 2.0 TDCi MMT6 Trend


E-mail
« Új hozzászólás #2582 Dátum: 2010.10.08 péntek, 22:52:15 »

az ilyennel vigyázni kell, mert a szembejövőt vakíthatja

De még mennyire vakíthat! Sokszor anyázok is magamban, amikor szembejön így valaki. Nem hiába hívják ködlámpának, mert ködben köll használni...  Roll Eyes
Naplózva

2005 MKIII 2.0 TDCi MMT6 Trend, EGR OFF, Tempomat, tolatóradar, ZEN, ST-futómű, F2 optika, fűthető fekete bőr, kisebb egyedi dogok, 320e km GYÁRI CSÚCSOKKAL
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2583 Dátum: 2010.10.08 péntek, 22:55:36 »

Sokan járnak így,ha esik az eső.CSak este használom így.Hidd el nagyon jó.Sötétben úgy elnyeli esőkor a tompított fényt az út.Ez segít.Ha találkoztál szembe kamionnal.ez nem vakít ahoz képest.
ok, hogy sokan járnak így, de attól még nem szabályos levele. városban is sokan használják(láttam már így rendőr focust is). ez valami magyar szokás, hogy ha más így használja, akkor nekem is lehet. én ilyenekre szoktam ráakasztani a refit és a ködöt.
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Mad-V
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1995



« Új hozzászólás #2584 Dátum: 2010.10.08 péntek, 23:02:39 »

ok, hogy sokan járnak így, de attól még nem szabályos levele. városban is sokan használják(láttam már így rendőr focust is). ez valami magyar szokás, hogy ha más így használja, akkor nekem is lehet. én ilyenekre szoktam ráakasztani a refit és a ködöt.

nekem a facelift elottin abszolut nem vakit, szoktam hasznalni (kenytelen vagyok) de meg soha senki nem villantott ram. orszaguton szoktam hasznalni, hogy azok a szerencsetlenek, akik a fel autot atteszik a szembejovoben az en savomba, hogy kinezzenek egy teherauto mogul, mar hamar lassak a lampam a sarkon. Volt mar rossz tapasztalatom, igy inkabb lenyelem ha villantanak erte, de mondom, meg sosem volt ilyen. Nagy esoben is hasznalom, de csak palyan, ott nem zavar senkit.
Varosban nekem is hullik a hajam tole, ha helyzetjelzo+kodlampa komboval rajoskodnak.
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #2585 Dátum: 2010.10.08 péntek, 23:06:37 »

Sokan járnak így,ha esik az eső.CSak este használom így.Hidd el nagyon jó.Sötétben úgy elnyeli esőkor a tompított fényt az út.Ez segít.Ha találkoztál szembe kamionnal.ez nem vakít ahoz képest.
engem eléggé idegesít a ködlámpázás. de tudom, ez egyéni szoc probléma.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #2586 Dátum: 2010.10.08 péntek, 23:12:00 »

ok, hogy sokan járnak így, de attól még nem szabályos levele. városban is sokan használják(láttam már így rendőr focust is). ez valami magyar szokás, hogy ha más így használja, akkor nekem is lehet. én ilyenekre szoktam ráakasztani a refit és a ködöt.
1995-ben voltam először németben.Ott már akkor a sportkocsik így mentek.Viszont a németek-osztrákok ha esik ködlámpa felkapcsol és így mennek.De ezt nem vitának hoztam fel.Engem pl a hátsó ködlámpa indokolatlan használata zavar de nagyon.Az első talán azért nem mert én is használom.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2587 Dátum: 2010.10.08 péntek, 23:15:20 »

1995-ben voltam először németben.Ott már akkor a sportkocsik így mentek.Viszont a németek-osztrákok ha esik ködlámpa felkapcsol és így mennek.De ezt nem vitának hoztam fel.Engem pl a hátsó ködlámpa indokolatlan használata zavar de nagyon.Az első talán azért nem mert én is használom.
én sem akarok vitát indítani.
az egy dolog, hogy ott mit engednek a jogszabályok, és itthon mit.
itthon nem lehet(ne) használni és ez a lényeg.
am nekem a gyári xenon fényét nem nyeli el a vizes út.
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3363



« Új hozzászólás #2588 Dátum: 2010.10.08 péntek, 23:32:29 »

De még mennyire vakíthat! Sokszor anyázok is magamban, amikor szembejön így valaki. Nem hiába hívják ködlámpának, mert ködben köll használni...  Roll Eyes

Szerintem az első ködlámpa egyáltalán nem vakít. A hátsó már sokkal inkább, na azokat ütném ki sorba...
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
TISLER19
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4936



E-mail
« Új hozzászólás #2589 Dátum: 2010.10.08 péntek, 23:38:19 »

én sem akarok vitát indítani.
az egy dolog, hogy ott mit engednek a jogszabályok, és itthon mit.
itthon nem lehet(ne) használni és ez a lényeg.
am nekem a gyári xenon fényét nem nyeli el a vizes út.
Azt nem is.Nekem olyan sajna nincs majd a következő kocsimban.
Naplózva

2008.11. 1.8 TDCI KOMBI TREND 115 FOCUS II
NemTom
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1077



E-mail
« Új hozzászólás #2590 Dátum: 2010.10.09 szombat, 08:32:02 »

Azt nem is.Nekem olyan sajna nincs majd a következő kocsimban.

Hát néha városban én is csak a helyzetjelző/ködlámpa kombinációt kabcsolom fel, de ezt csak akkor mikor rövid távramegyek és nem akarom arra a pár percre bekapcsolni a xenont. Gondolkodom hogy be kéne építeni a ködfényszórókba +izzót amit a helyzetjelzővel együtt vagy attól függetlenül lehetne kapcsolni, hogy városban csak ezt kellene ilyen esetekben felkapcsolni. Az új Cmax, Smax-hoz hasonlóan.
Naplózva

2.0 TDCI 115le EU4 - MTX75 - Mondeo Ghia Kombi - 2004/05 - EGR & Kat OFF; ZEN; DRL; SAMCO turbócső; Kartergáz leválasztó "bödön"Smiley
csaba14
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4343



E-mail
« Új hozzászólás #2591 Dátum: 2010.10.09 szombat, 08:44:42 »

Sziasztok kérdésem a következő, III-as mondeo szélvédőfűtés csak az egyik oldalon működik, mi lehet a baj?
Naplózva

2005 5 ajtós tdci 130 le ,bör,dvd navi ...
Tamás77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114



E-mail
« Új hozzászólás #2592 Dátum: 2010.10.09 szombat, 08:53:15 »

Sziasztok kérdésem a következő, III-as mondeo szélvédőfűtés csak az egyik oldalon működik, mi lehet a baj?

Kavics nincs a szélvédődön, attól elmehet egy része, mert megszakad a szál.
Naplózva

2011 2.0 TDCI Galaxy Titanium Powershift
csaba14
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4343



E-mail
« Új hozzászólás #2593 Dátum: 2010.10.09 szombat, 08:57:45 »

Kavics nincs a szélvédődön, attól elmehet egy része, mert megszakad a szál.
A fél oldal nem működik ,nem csak egy szál ( nincs kavics)
Naplózva

2005 5 ajtós tdci 130 le ,bör,dvd navi ...
Tamás77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114



E-mail
« Új hozzászólás #2594 Dátum: 2010.10.09 szombat, 09:04:33 »

A fél oldal nem működik ,nem csak egy szál ( nincs kavics)

Akkor nézd meg a csatlakozót a szélvédő alatt a motortérben, nem-e csúszott szét, vagy a vezeték nem serült-e,mindkét oldalt van egy, de az ablaktörlöt és a takaró műanyagot le kell venni, ott van alatta. A kavicstól nem csak egy szál megy el, hanem több is.Biztosítékja elméletileg csak egy van.
Naplózva

2011 2.0 TDCI Galaxy Titanium Powershift
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1435



« Új hozzászólás #2595 Dátum: 2010.10.09 szombat, 09:19:05 »

engem eléggé idegesít a ködlámpázás. de tudom, ez egyéni szoc probléma.
Engem is zavar. Pedig csak vagányságból kapcsolják fel, mert úgy olyan "jól néz ki" a verda. Cool Vesznek egy gagyi kocsit, ócót, aztán csak egy kattintás a kapcsolón, oszt fajin verda lesz  nyes Az ilyenek nem költenek rá sose semmit! Minden 3-4 éves: kopott gumi, olaj, ablaktörlő, csorba dísztárcsa, osztrák autópálya matrica... Ha kiég egy lámpa, még simán mennek tovább, mert eggyel is lehet látni. Én ezeket büntetném agyon  police. Olyan, mint az állatkínzás! Csak a minimumot fordítja rá, de maximálisan kiaknázza. Beledögölhet minden alkatrész és minden autós, aki szembejön... Cry a *** nagy spórolásba.
Ez a majom fajta azért vesz kocsit, hogy utána halálra éheztesse és kinyúvassza szerencsétlent Cry Utána meg büszke, hogy milyen jól kihasználta, mosolyog, mert a saját kapuja előtt esett ki belőle a kerék, nem útközben, ez a döfi.
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.09 szombat, 09:26:00 írta ezsolt » Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
NemTom
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1077



E-mail
« Új hozzászólás #2596 Dátum: 2010.10.09 szombat, 11:15:05 »

Akkor nézd meg a csatlakozót a szélvédő alatt a motortérben, nem-e csúszott szét, vagy a vezeték nem serült-e,mindkét oldalt van egy, de az ablaktörlöt és a takaró műanyagot le kell venni, ott van alatta. A kavicstól nem csak egy szál megy el, hanem több is.Biztosítékja elméletileg csak egy van.

Mintha valaki nemrégen az írta volna, hogy külön bizti megy a bal és külon a jobb oldalra is. Erre csak úgy emlékszem, nem jártam utánna.
Naplózva

2.0 TDCI 115le EU4 - MTX75 - Mondeo Ghia Kombi - 2004/05 - EGR & Kat OFF; ZEN; DRL; SAMCO turbócső; Kartergáz leválasztó "bödön"Smiley
BPuma
Vendég
« Új hozzászólás #2597 Dátum: 2010.10.09 szombat, 11:28:12 »

ezt a zár szétszedés-takaritás műsort eljátszottam énis azt kis idő múlva ugyanugy csinálta,azt amikor kizárt duplaretesszel az 5 fokban,mehettem haza a pótkulcsért otthagytam az meg ott járt alapjáraton...
na ez volt az a pont amikor vettem uj zárat bele,azóta jó....
A zár szétszedéséhez az egész szárszerkezetet le kell bontani?
Ma nekifogtam, hogy ”megjavítom” a záramat. Lebontottam az ajtót, és amikor megláttam hogy a kilincstől le a motorig televan műanyag burkolattal, elszállt a bátorság. Ezt teljesen szét kéne kapni hogy a kezembe kaparintsam a motort???
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23822


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #2598 Dátum: 2010.10.09 szombat, 11:55:25 »

Mintha valaki nemrégen az írta volna, hogy külön bizti megy a bal és külon a jobb oldalra is. Erre csak úgy emlékszem, nem jártam utánna.

több biztosíték van a motértéri táblában
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Bunyek
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7748


DIESEL POWER


E-mail
« Új hozzászólás #2599 Dátum: 2010.10.09 szombat, 12:57:01 »

A zár szétszedéséhez az egész szárszerkezetet le kell bontani?
Ma nekifogtam, hogy ”megjavítom” a záramat. Lebontottam az ajtót, és amikor megláttam hogy a kilincstől le a motorig televan műanyag burkolattal, elszállt a bátorság. Ezt teljesen szét kéne kapni hogy a kezembe kaparintsam a motort???


igen szét kell szedni teljesen, de veszel bele ujat akkor is....szóval ez van... eplus2
egy rakás kula a zár a mondeokón ezt szögezzük le, csere a legjobb megoldás a legkevesebb ősz hajszál ellen...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 45 46 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 58 59 ... 742   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.081 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.