Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.19 péntek, 05:51:18 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 164 165 166 167 168 169 170 [171] 172 173 174 175 176 177 178 ... 213   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elektromos dolgok  (Megtekintve 3265297 alkalommal)
0 Felhasználó és 12 vendég van a témában
DzZoltan
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


E-mail
« Új hozzászólás #8500 Dátum: 2018.02.19 hétfő, 08:52:37 »

Köszönöm a gyors választ. Esetleg az mk3 ülésmagasság állító motor bronz fogaskerék gyártójához vmi. kontaktod nincs?
Naplózva

2007.12  2.0 Tdci kombi  minden földi jóval.
2006       1.4 Tdci p..cibusz
2001-es 2.0 TDDi kombi, Ghia, 6-seb.+Chip, Navi, tempomat, ülésfűtés stb.
R 1 3 5
 └-┼┼┤
   2 4 6
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #8501 Dátum: 2018.02.19 hétfő, 16:27:45 »

Köszönöm a gyors választ. Esetleg az mk3 ülésmagasság állító motor bronz fogaskerék gyártójához vmi. kontaktod nincs?
ebbe benne van.

http://mondeo.hu/index.php?topic=7689.0
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #8502 Dátum: 2018.02.19 hétfő, 21:38:10 »

nem mértem még ki,de az madnem biztosan jó.
Továbbá,ahhoz, hogy kimérjem,mindenképpen kikell szedni a kesztyűtartót (kb 1 óra,Sakos tudja  vigyor3 ),és abban a pillanatban meglesz a megoldás, ahogy a kezembe fogom a modult.Ezt már lesakkoztam.
Ami aggaszt, hogy ha nem javítható,egy 250 Ft-os izzó működése érdekében vennem kell majd egy 30e Ft-os modult.
Hogy ezt nem lehetett megoldani ésszerűen(szerűbben),én ezt el sem hiszem... falbav
Ha már kezedben a modul, tudni fogod, hogy kell-e cserélni, vagy elég megforrasztani. Az AFS modulom van kölcsön, ha érdekel.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #8503 Dátum: 2018.02.19 hétfő, 21:41:08 »

Ha már kezedben a modul, tudni fogod, hogy kell-e cserélni, vagy elég megforrasztani. Az AFS modulom van kölcsön, ha érdekel.
ez xenon kanyarba vilagito izzoval. Sima hcm.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #8504 Dátum: 2018.02.19 hétfő, 22:26:43 »

ez xenon kanyarba vilagito izzoval. Sima hcm.
Tudom, értem. Attól még a passzív kanyarbevilágító rendszer azonos.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
DzZoltan
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


E-mail
« Új hozzászólás #8505 Dátum: 2018.02.20 kedd, 11:19:09 »

Köszi, már találkoztam vele. Telefonon történő egyeztetés után megérkeztem hozzá, felhívtam hogy itt lennék a kapuba melyik kaputelefon csengőt kell megnyomnom? A válasz (tök logikusan) az volt hogy a nevemnél lévőt. Mondtam neki ne haragudjon figyelmetlen voltam, nem jegyeztem meg a nevét kérem segítsen. Erre elkezdett korholni és kiselőadást tartani nekem hogy ez micsoda figyelmetlenség és ez mennyire személytelen stb stb.  Na mondom magamba ez jól indul, de fussunk neki újra, hátha.
Bejutottam, mégegyszer bocsánatkérés majd odaadtam neki. Ő megnézte és válasza az volt hogy csavarozzam le fixre a napfénytetőt mert felesleges megjavítani ill. legyártani mert megint el fog törni ugyanis ki lehet kopva a szerkezet és ezért feszült meg és tört el.  Különben is minek egyáltalán a napfénytető. Erre én: Nem vagyunk egyformák nekem szükségem van rá ezt hagy döntsem el én.
Innentől kezdve feleslegesnek éreztem vele mindenféle kommunikációt.
Nekem nem volt túl szimpi, de ez lehet hogy kölcsönös volt. Talán ha jobban indult volna az ismerkedésünk.   Mondjuk ő velem ellentétben nem mutatkozott be mikor hívtam és ha már elvárásaink vannak egymással szemben...
Na mindegy, ezt csak azért írtam le ha esetleg vki. találkozik vele ne ez legyen a kizáró ok hogy nincs üzlet.

Azóta sok mindenkit felhívtam de ilyen kis fogaskerék (kb.2cm átmérőjű) gyártását senki se vállalta.
Naplózva

2007.12  2.0 Tdci kombi  minden földi jóval.
2006       1.4 Tdci p..cibusz
2001-es 2.0 TDDi kombi, Ghia, 6-seb.+Chip, Navi, tempomat, ülésfűtés stb.
R 1 3 5
 └-┼┼┤
   2 4 6
trnokikoma
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


E-mail
« Új hozzászólás #8506 Dátum: 2018.02.20 kedd, 11:51:02 »

Sziasztok
A sofőrülésemnek az állító motorja valószínüleg megszorult, mert az ülésem se előre, sem hátra , se fel se le és még a hàttánlát sem tudom allítani! A biztosítékot ellenöriztem, az rendben van. Csinált már ilyet de akkor a bizti ment ke és a cserével megoldódott. Hogy tudom most kivenni az ülést hogy megnézzem a motorokat benne, mert csak az elsőbcsavarjaihoz lehet hozzáférni?
Naplózva

Mondeo mk4 2008, 140LE, automata, 289.000km
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #8507 Dátum: 2018.02.20 kedd, 16:53:10 »

Tudom, értem. Attól még a passzív kanyarbevilágító rendszer azonos.

ok.Akkor majd hívlak,ha szétszedtem. Wink worship wave

Őszintén mondva,kur.ára várom már a tavaszt,mert ezt csak az udvaron tudom szétszedni,és nem akarok úgy járni vele mint Sakos,hogy szétfagyok.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26655


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #8508 Dátum: 2018.02.20 kedd, 16:56:23 »

ok.Akkor majd hívlak,ha szétszedtem. Wink worship wave

Őszintén mondva,kur.ára várom már a tavaszt,mert ezt csak az udvaron tudom szétszedni,és nem akarok úgy járni vele mint Sakos,hogy szétfagyok.
Ha kell csavar szólj. Én nyáron Balcsin szétszedtem egyszer és mikor összeraktam maradt egy csavar, amiért ismét szétszedtem de nem találtam a helyét.  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #8509 Dátum: 2018.02.20 kedd, 16:59:47 »

Köszi, már találkoztam vele. Telefonon történő egyeztetés után megérkeztem hozzá, felhívtam hogy itt lennék a kapuba melyik kaputelefon csengőt kell megnyomnom? A válasz (tök logikusan) az volt hogy a nevemnél lévőt. Mondtam neki ne haragudjon figyelmetlen voltam, nem jegyeztem meg a nevét kérem segítsen. Erre elkezdett korholni és kiselőadást tartani nekem hogy ez micsoda figyelmetlenség és ez mennyire személytelen stb stb.  Na mondom magamba ez jól indul, de fussunk neki újra, hátha.
Bejutottam, mégegyszer bocsánatkérés majd odaadtam neki. Ő megnézte és válasza az volt hogy csavarozzam le fixre a napfénytetőt mert felesleges megjavítani ill. legyártani mert megint el fog törni ugyanis ki lehet kopva a szerkezet és ezért feszült meg és tört el.  Különben is minek egyáltalán a napfénytető. Erre én: Nem vagyunk egyformák nekem szükségem van rá ezt hagy döntsem el én.
Innentől kezdve feleslegesnek éreztem vele mindenféle kommunikációt.
Nekem nem volt túl szimpi, de ez lehet hogy kölcsönös volt. Talán ha jobban indult volna az ismerkedésünk.   Mondjuk ő velem ellentétben nem mutatkozott be mikor hívtam és ha már elvárásaink vannak egymással szemben...
Na mindegy, ezt csak azért írtam le ha esetleg vki. találkozik vele ne ez legyen a kizáró ok hogy nincs üzlet.

Azóta sok mindenkit felhívtam de ilyen kis fogaskerék (kb.2cm átmérőjű) gyártását senki se vállalta.

van ilyen.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #8510 Dátum: 2018.02.20 kedd, 17:01:12 »

Ha kell csavar szólj. Én nyáron Balcsin szétszedtem egyszer és mikor összeraktam maradt egy csavar, amiért ismét szétszedtem de nem találtam a helyét.  vigyor3
Cheesy

Én a hűtőcső szét és visszarakásától fázok,mert azzal nagyot cumizott Sakos is.Ami a kólát hűti a kesztyűtartóban.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #8511 Dátum: 2018.02.20 kedd, 20:38:16 »

Cheesy

Én a hűtőcső szét és visszarakásától fázok,mert azzal nagyot cumizott Sakos is.Ami a kólát hűti a kesztyűtartóban.
Az enyémen is van, de nincs a helyén. Nem teszek kólát a kesztyűtartóba, a gépkönyvet meg nem kell hűteni. Smiley
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #8512 Dátum: 2018.02.20 kedd, 20:43:38 »

ok.Akkor majd hívlak,ha szétszedtem. Wink worship wave

Őszintén mondva,kur.ára várom már a tavaszt,mert ezt csak az udvaron tudom szétszedni,és nem akarok úgy járni vele mint Sakos,hogy szétfagyok.
Legalább neked van udvarod. Én parkolóban/út szélén szoktam szerelni. Tavaly januárban volt, hogy -10 fokban kellett út szélén aláfeküdni az elejének, hogy ki tudjam nyitni a motorháztetőt a befagyott bowden miatt. Kb most is ez lesz, mert ki van véve a kocsiból az akku, vissza kellene rakni, de esik a hó és/vagy ku.va hideg van, ami miatt befagy a bowden.  falbav (kedden megyek ESS-hez sok pénzt költeni vezérlés, szíjak, fékfolyadék, hűtőfolyadék, résolajcső, stb. csere miatt).
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #8513 Dátum: 2018.02.20 kedd, 21:01:14 »

Legalább neked van udvarod. Én parkolóban/út szélén szoktam szerelni. Tavaly januárban volt, hogy -10 fokban kellett út szélén aláfeküdni az elejének, hogy ki tudjam nyitni a motorháztetőt a befagyott bowden miatt. Kb most is ez lesz, mert ki van véve a kocsiból az akku, vissza kellene rakni, de esik a hó és/vagy ku.va hideg van, ami miatt befagy a bowden.  falbav (kedden megyek ESS-hez sok pénzt költeni vezérlés, szíjak, fékfolyadék, hűtőfolyadék, résolajcső, stb. csere miatt).
ha kell akna, szólj. Ide bármikor Jöhetsz.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Tamás78
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új hozzászólás #8514 Dátum: 2018.02.21 szerda, 09:10:49 »

Sziasztok,

2 hete vettem a fekete párducot, ismerkedünk....barátkozunk....imádom taps
4 éves kombi tele minden földi jóóóóval....és pár apró(nak tűnő) hibával

1. kapcsolóban lévő izzó cserében tud valaki segíteni, ismertek olyan szakit aki foglalkozik ilyennel?
az ülésfűtés/hűtés kapcsoló egyik felén a középső piktogram, másik felén a "-" jel szűnt meg világítani....
szép apránként erre lehet számítani a többinél is? Van ezzel kapcsolatos tapasztalatotok?

2. vezetőülés magasság állítás....
ahogy láttam nem egyedi a problem : nem emelkedik az ülés, csak billen....csak az ülőlap eleje emelkedik a háttámla
felőli vége nem.
szokásos fogaskerék kopás lehet, külön motor emeli elöl és hátul??

előre is kössssssssz
Tamás
Naplózva
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #8515 Dátum: 2018.02.22 csütörtök, 19:48:11 »

Tegnap indutas utan bimbamolt a kocsi, hogy kiegett az egyik tompitott, meg nem volt este csak sötétedett, de mintha tenyleg nem egett volna az egyik.
Haladtam tovabb, 5-10km mulva nezem mar nincs ott a hibauzenet es egett mind a 2 tompitott  Huh?
Nektek is hulyeskedett mar igy?
Naplózva

Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #8516 Dátum: 2018.02.22 csütörtök, 19:58:32 »

Tegnap indutas utan bimbamolt a kocsi, hogy kiegett az egyik tompitott, meg nem volt este csak sötétedett, de mintha tenyleg nem egett volna az egyik.
Haladtam tovabb, 5-10km mulva nezem mar nincs ott a hibauzenet es egett mind a 2 tompitott  Huh?
Nektek is hulyeskedett mar igy?

Nekem egyszer a hátsó ködlámpával csinált ilyet. Felkapcsoltam, bimbammolt, egyszer-kétszer le-felkapcsoltam az úton. Úgy 30 km múlva álltam meg, világított...
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #8517 Dátum: 2018.02.23 péntek, 12:33:59 »

Tegnap indutas utan bimbamolt a kocsi, hogy kiegett az egyik tompitott, meg nem volt este csak sötétedett, de mintha tenyleg nem egett volna az egyik.
Haladtam tovabb, 5-10km mulva nezem mar nincs ott a hibauzenet es egett mind a 2 tompitott  Huh?
Nektek is hulyeskedett mar igy?

Nekem volt. Lámpacsati széthúz, kontaktakármivel befúj és Yó lesz... Csak érintkezési anomália!

 wave wave
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
Bonca
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


E-mail
« Új hozzászólás #8518 Dátum: 2018.02.23 péntek, 14:33:48 »

Tegnap indutas utan bimbamolt a kocsi, hogy kiegett az egyik tompitott, meg nem volt este csak sötétedett, de mintha tenyleg nem egett volna az egyik.
Haladtam tovabb, 5-10km mulva nezem mar nincs ott a hibauzenet es egett mind a 2 tompitott  Huh?
Nektek is hulyeskedett mar igy?

Nekem kezdett elégni a foglalat, és hol ment, hol nem. Pár képet dobtam fel a hibáról. Ha már széthúzod, próbáld ki, mennyire lötyög a csúszósaruban az izzó kivezetése. Szoros kapcsolat kell oda.

http://mondeo.hu/index.php?topic=1595.7800

Bonca
« Utoljára szerkesztve: 2018.02.23 péntek, 14:37:42 írta Bonca » Naplózva

2.0 TDCi 140 LE QXBA 2010.11.
WF0GXXGBBGAA13463
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #8519 Dátum: 2018.02.23 péntek, 18:39:37 »

Nekem egyszer a hátsó ködlámpával csinált ilyet. Felkapcsoltam, bimbammolt, egyszer-kétszer le-felkapcsoltam az úton. Úgy 30 km múlva álltam meg, világított...

Remélem indokolt volt a használata!  beka3 beka3  eplus2 eplus2 eplus2
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #8520 Dátum: 2018.02.23 péntek, 19:07:00 »

Remélem indokolt volt a használata!  beka3 beka3  eplus2 eplus2 eplus2

Persze, hogy az.
Gondolod, hogy majd feleslegesen égetem, hogy költhessem a pénzemet a korán elhulló izzóra, meg az izzó által generált többletfogyasztásra?!?! Aztán miből venném akkor a 19-es papucsokat?! Gondolkozz Troll pajti, gondolkozz!!!  vigyor3 nyes eplus2
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #8521 Dátum: 2018.02.23 péntek, 20:07:48 »

Persze, hogy az.
Gondolod, hogy majd feleslegesen égetem, hogy költhessem a pénzemet a korán elhulló izzóra, meg az izzó által generált többletfogyasztásra?!?! Aztán miből venném akkor a 19-es papucsokat?! Gondolkozz Troll pajti, gondolkozz!!!  vigyor3 nyes eplus2
nemtudja, hogy a mondeós mindig minden jól helyesen és pontosan, indokolt esetben csinál. nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #8522 Dátum: 2018.02.24 szombat, 11:54:55 »

Persze, hogy az.
Gondolod, hogy majd feleslegesen égetem, hogy költhessem a pénzemet a korán elhulló izzóra, meg az izzó által generált többletfogyasztásra?!?! Aztán miből venném akkor a 19-es papucsokat?! Gondolkozz Troll pajti, gondolkozz!!!  vigyor3 nyes eplus2

Ezen ponton elérted a priuszérettséget, gratulálunk!  eljen

 vigyor3 eplus2  eplus2
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #8523 Dátum: 2018.02.24 szombat, 15:08:35 »

Ezen ponton elérted a priuszérettséget, gratulálunk!  eljen

 vigyor3 eplus2  eplus2

Juhhhuhhúúú  taps taps
(Bár azt nem tudom, hogy ez jó lesz nekem vagy sem Cheesy)
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #8524 Dátum: 2018.02.25 vasárnap, 00:46:23 »

Nekem kezdett elégni a foglalat, és hol ment, hol nem. Pár képet dobtam fel a hibáról. Ha már széthúzod, próbáld ki, mennyire lötyög a csúszósaruban az izzó kivezetése. Szoros kapcsolat kell oda.

http://mondeo.hu/index.php?topic=1595.7800

Bonca

Köszi a valaszokat neked es a többieknek is.
Sajnos a korabban belinkelt kepeket mar benyelte a kepfeltoltes.hu
meg vannak még neked esetleg  a kepek vagy a talkfordos link hogy pontosan hol keressem ?

amugy focusnal jartam mar ugy hogy h7 tompitottra meno csati muanyagja elolvadt.
csere csatit kellett ra forrasztanom.

ennel is az izzora meno csati sarujat kene nezzem? vagy a fenyszorora meno sarut?


ui: hasznaljatok imgur.com-ot kepek feltoltesere, soha nem torlik (csak ha reportoljak valami miatt)

« Utoljára szerkesztve: 2018.02.25 vasárnap, 00:48:32 írta ReFi » Naplózva

fecskebeka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új hozzászólás #8525 Dátum: 2018.02.25 vasárnap, 11:51:38 »

Üdv! Nekem az egyik tükör előző tulajnál cserés volt. Fel sem tűnt, csak hasonlóan nem működött rendesen. írtam is róla korábban. Kiderült, hogy nem memóriás az "új tükör". Galaxyra egyébként a Ford központ azt mondta, nincs rá lehetőség a zárás, nyitást követő tükörmozgást ki-be kapcsolni.
Memóriás a tükröd? Esetleg a pozíció poti, vagy annak máshol lévő kontakthibája (fentiek alapján nemléte) okozhat ilyen működést. Csak egy tipp.  beka3
Üdv. Ki tudja miért csak 100-ból 1 alkalommal hajtja be a tükröket a távirányítóval történő bezáráskor?
Van valami kombináció amire behajtja, vagy csak véletlenszerűen gondol egyet és behajtja? De nagyon ritkán csinálja.
Köszi!


« Utoljára szerkesztve: 2018.02.25 vasárnap, 11:53:19 írta fecskebeka » Naplózva

Galaxy Ghia 2.2 TDCi Panther Black (Metallic)                                                 "vágyom rá, hogy megismerjelek te bestia" Wink
2010- 200LE 6 fokozat kézi  WA6, KNWA, Bi-Xenon, DRL, LEDs, ... 7 person, ..
nagydog
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


E-mail
« Új hozzászólás #8526 Dátum: 2018.02.25 vasárnap, 13:28:06 »

Sziasztok!
 Egyik visszapillantó tükör az autóbezárásnál csak félik csukódik be kis rásegítéssel becsukódik teljesen,nyitásnál ugyan ez a helyzet.Lehet ezt a hibát javítani?Vagy csere?
Naplózva

Ford Mondeo 2,2 Tdci Titanium S 175 LE 2008 Frozen White
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #8527 Dátum: 2018.02.25 vasárnap, 16:46:52 »

Sziasztok!
 Egyik visszapillantó tükör az autóbezárásnál csak félik csukódik be kis rásegítéssel becsukódik teljesen,nyitásnál ugyan ez a helyzet.Lehet ezt a hibát javítani?Vagy csere?
a fogaskerék kopása is okozhatja,akkor kevés az esély a javításra.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
100kg
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60



E-mail
« Új hozzászólás #8528 Dátum: 2018.02.25 vasárnap, 18:20:36 »

Szep estet a forumozoknak!
Ma elhataroztam h veszek uj izzot az automba, ilyen lampam van http://www.***/view.php?filename=262IMG_20171202_160151_HD.jpg a Mondeo az enyem a Fiesta a bartnome  laugh mielott megrendelem az lenne a kerdesem h ez https://lumenet.hu/osram-xenarc-cool-blue-intense-66140cbi-d1s-xenon tutira jo bele? Koszi elore is!
Naplózva

Mk5 Titanium 2015 manual 2.0L Diesel
fpereszlenyi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10



E-mail
« Új hozzászólás #8529 Dátum: 2018.02.25 vasárnap, 18:42:41 »

Egyik visszapillantó tükör az autóbezárásnál csak félik csukódik be kis rásegítéssel becsukódik teljesen,nyitásnál ugyan ez a helyzet.Lehet ezt a hibát javítani?Vagy csere?

Ezt minden MK4-es tudja vagy csak ha így volt rendelve?
Naplózva

MK4 kombi Mondeo (2011, Titanium):  TDCi 2.0L (163LE), Midnight Sky
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #8530 Dátum: 2018.02.25 vasárnap, 18:44:45 »

Szep estet a forumozoknak!
Ma elhataroztam h veszek uj izzot az automba, ilyen lampam van http://www.***/view.php?filename=262IMG_20171202_160151_HD.jpg a Mondeo az enyem a Fiesta a bartnome  laugh mielott megrendelem az lenne a kerdesem h ez https://lumenet.hu/osram-xenarc-cool-blue-intense-66140cbi-d1s-xenon tutira jo bele? Koszi elore is!

D1S kell bele, szóval jó lesz.
« Utoljára szerkesztve: 2018.02.25 vasárnap, 19:33:17 írta xrobe » Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #8531 Dátum: 2018.02.25 vasárnap, 18:47:26 »

Ezt minden MK4-es tudja vagy csak ha így volt rendelve?

Felszereltség függő az elektromos tükör.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
100kg
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 60



E-mail
« Új hozzászólás #8532 Dátum: 2018.02.25 vasárnap, 19:03:10 »

Koszonom szepen!  worship


D1S kell bele, szóval jó lesz.
Naplózva

Mk5 Titanium 2015 manual 2.0L Diesel
nagydog
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


E-mail
« Új hozzászólás #8533 Dátum: 2018.02.26 hétfő, 08:57:40 »

a fogaskerék kopása is okozhatja,akkor kevés az esély a javításra.


Köszönöm a választ.
Naplózva

Ford Mondeo 2,2 Tdci Titanium S 175 LE 2008 Frozen White
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #8534 Dátum: 2018.03.05 hétfő, 09:53:15 »

az akkusaru csavarja eltört, szerintetek lehet ilyet szerezni valahonnan? előny, ha nem törött  Smiley
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #8535 Dátum: 2018.03.05 hétfő, 14:42:56 »

az akkusaru csavarja eltört, szerintetek lehet ilyet szerezni valahonnan? előny, ha nem törött  Smiley

új akkusaru.szervízben megrendeled,vagy autósbolt.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #8536 Dátum: 2018.03.05 hétfő, 14:56:09 »

új akkusaru.szervízben megrendeled,vagy autósbolt.
cromaxot hívtam, a ford elvileg csak kábellel együtt adja.
kicseréltem a sarut egy másikra, de ha lenne ilyen csavar, akkor visszatenném az eredetit
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #8537 Dátum: 2018.03.05 hétfő, 19:53:13 »

az akkusaru csavarja eltört, szerintetek lehet ilyet szerezni valahonnan? előny, ha nem törött  Smiley

ilyen töröttet ketlem Cheesy
Naplózva

Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #8538 Dátum: 2018.03.06 kedd, 00:03:32 »

az akkusaru csavarja eltört, szerintetek lehet ilyet szerezni valahonnan? előny, ha nem törött  Smiley

Szerintem nekem van egy bontott valahol...
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Csorosz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52



E-mail
« Új hozzászólás #8539 Dátum: 2018.03.06 kedd, 01:58:15 »

Sziasztok. 

Valaki esetleg nem használ még közülletek VcM 1-et? 86-os ids-el ment eddig,  de szeretném ha tudna fiatalabb autót is olvasni,  programozni. 
Működhet egy 100feletti verzió esetleg?
Naplózva
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #8540 Dátum: 2018.03.06 kedd, 08:40:46 »

Ha valaki azt gondolná, hogy enyhül az idő, nincs igaza...  vigyor3 vigyor3

Kész a foncsorozás (csupán 3hónap alatt) és szárítom az utakat!

MK4 keszon kimaxolva... Azt kell mondanom, hogy nagyon jó lett. Ha ilyennek álmodták meg, akkor respect!  worship Az viszont nem respect, hogy milyen bazári és béna megoldások vannak rajta, leginkább a szellőzés (kotvadékosodás, mind a lencsén és búra belsejében), vetítő tükör 6 év után matt és repedezett (vetített kép foltos, halványabb)... Persze simán lehet, hogy más gyártók sem tudtak nagyobbat gurítani, egyszerűen ennyit tud a technológia, bár az inszignia még mindig tutinak tűnik, de az meg más elv.

Tartok tőle, hogy a vetítő tükrös (nem mátrix) ledlámpák is ugyanezen okokból is "fáradnak" majd relatív rövid időn belül. A mátrixok meg egyszerűen kifhingnak a vezérlőmodulok miatt...

Lámpafelújító biznisz menne szerintetek? Elég lehangoló a hazai autós fényforrás felhozatal...  vigyor3 vigyor3
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #8541 Dátum: 2018.03.06 kedd, 08:51:11 »

Szerintem nekem van egy bontott valahol...
ha véletlenül megtalálod, akkor érdekelne
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26655


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #8542 Dátum: 2018.03.06 kedd, 08:58:31 »



Lámpafelújító biznisz menne szerintetek? Elég lehangoló a hazai autós fényforrás felhozatal...  vigyor3 vigyor3

Menne.

Mikor vihetem sexi-maxi lámpáit?  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #8543 Dátum: 2018.03.06 kedd, 09:03:26 »

Ha valaki azt gondolná, hogy enyhül az idő, nincs igaza...  vigyor3 vigyor3

Kész a foncsorozás (csupán 3hónap alatt) és szárítom az utakat!

MK4 keszon kimaxolva... Azt kell mondanom, hogy nagyon jó lett. Ha ilyennek álmodták meg, akkor respect!  worship Az viszont nem respect, hogy milyen bazári és béna megoldások vannak rajta, leginkább a szellőzés (kotvadékosodás, mind a lencsén és búra belsejében), vetítő tükör 6 év után matt és repedezett (vetített kép foltos, halványabb)... Persze simán lehet, hogy más gyártók sem tudtak nagyobbat gurítani, egyszerűen ennyit tud a technológia, bár az inszignia még mindig tutinak tűnik, de az meg más elv.

Tartok tőle, hogy a vetítő tükrös (nem mátrix) ledlámpák is ugyanezen okokból is "fáradnak" majd relatív rövid időn belül. A mátrixok meg egyszerűen kifhingnak a vezérlőmodulok miatt...

Lámpafelújító biznisz menne szerintetek? Elég lehangoló a hazai autós fényforrás felhozatal...  vigyor3 vigyor3

Nah, végre, valamit csak találtál az autón, amit meg kellett csinálni  hehe
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #8544 Dátum: 2018.03.06 kedd, 09:47:20 »

Menne.

Mikor vihetem sexi-maxi lámpáit?  vigyor3

Most komolyan kérdezem!

- Két foncsoroztatás 8K Ft. A know-how megfizethetetlen és van cirka 3 munkaóra
- Ha meszekolok, beperelsz és ramküldöd a TEKNAV-ot
- Ha kiváltom az ipart, akkor kb. 90 - 100K - t kell kérnem egy párért

Én itt látom a térdlövést a dologban. Amíg 2 bíborvörösre fáradt, full retek keszonnal (te jó ég, mennyien... Angry) rohangál az átlagjúzer, addig nem potens a feltételezés, hogy rákölt egy százast a biztonságára...

Itt a dilemma... Minden kib*szott brainstormingom göthös lesz a születése után!  eplus2 eplus2 eplus2

Ps: foncsoroztatás nélkül 2 tálca kis Heineken a tisztítás...
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
Joe_Purple
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


E-mail
« Új hozzászólás #8545 Dátum: 2018.03.06 kedd, 10:35:00 »

Most komolyan kérdezem!

- Két foncsoroztatás 8K Ft. A know-how megfizethetetlen és van cirka 3 munkaóra
- Ha meszekolok, beperelsz és ramküldöd a TEKNAV-ot
- Ha kiváltom az ipart, akkor kb. 90 - 100K - t kell kérnem egy párért

Én itt látom a térdlövést a dologban. Amíg 2 bíborvörösre fáradt, full retek keszonnal (te jó ég, mennyien... Angry) rohangál az átlagjúzer, addig nem potens a feltételezés, hogy rákölt egy százast a biztonságára...

Itt a dilemma... Minden kib*szott brainstormingom göthös lesz a születése után!  eplus2 eplus2 eplus2

Ps: foncsoroztatás nélkül 2 tálca kis Heineken a tisztítás...

Szia!

Szerintem is menne, csak nekem mindegyik autómon lenne javítani való, és szívesen fizetnék is érte. A modern lámpák rohadt drágák, és a led mátrixos technológiákkal még drágábbak lesznek. De úgy tűnik, hogy a gyártóknak egyelőre nem sikerül hosszútávon is működő lámpákat összehozni. Lásd a mondeomban a csomagtartón lévő ledes helyzetjelző. Nagyon fáj, hogy a nyáron esedékes műszakira 60 rúgót kell csak erre kiadnom egy 3+ éves, még garanciális autónál (A ford oldalán lévő extra garancia feltételei minden lámpára vonatkozó garanciát kizárnak). Arról nem beszélve, hogy jó lenne ebben a mocskos időben látszani is, mielőtt vki hátulról belém száll az autópályán. Erről jut eszembe, be lehet azt kapcsolni, hogy az első menetjelző fénnyel a hátsó is bekapcsolódjon, ha esetleg feledékeny lennék? Rengetegen közlekednek az autópályán menetjelző fénnyel, ami csak elől világít, hátul meg a nagy sötétség. Egy ködös, havas napon nem  túl szerencsés. A projektoros lámpák az offtopic renaultomban is halottak lettek, konkrétan olyan fényük van, mint két szentjános bogárnak. De a lámpa csak sütőben szétszedhető, ahhoz meg egyelőre gyáva vagyok. Így még takarítani sem tudom, nem hogy foncsoroztatni. Egyelőre az utángyártottra történő cserében gondolkodok.

Szóval szerintem ez egy jó maszek biznisz. Ha félsz a NAV-tól csináld másodállásban katásként, havi 25 rúgóval le tudsz mindent. Ennyit havi pár lámpa megjavításával már össze lehet hozni.

Üdv,
Joe_P

Ui: Addig is még a kolléga elindítja a bizniszt, nem tudtok vmi olcsóbb beszerzési forrást jobb hátsó, belső, kombi, faceliftes lámpára? Esetleg nem bont vki faceliftes kombi mondeót? Köszi.
Naplózva

Mondeo Mk4 Tit. 2.0 TDCI 163 le PS 2014
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #8546 Dátum: 2018.03.06 kedd, 16:41:53 »

ha véletlenül megtalálod, akkor érdekelne
Ok, megnézem.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Bonca
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


E-mail
« Új hozzászólás #8547 Dátum: 2018.03.06 kedd, 17:11:44 »

Szia!

Szerintem is menne, csak nekem mindegyik autómon lenne javítani való, és szívesen fizetnék is érte. A modern lámpák rohadt drágák, és a led mátrixos technológiákkal még drágábbak lesznek. De úgy tűnik, hogy a gyártóknak egyelőre nem sikerül hosszútávon is működő lámpákat összehozni. Lásd a mondeomban a csomagtartón lévő ledes helyzetjelző. Nagyon fáj, hogy a nyáron esedékes műszakira 60 rúgót kell csak erre kiadnom egy 3+ éves, még garanciális autónál (A ford oldalán lévő extra garancia feltételei minden lámpára vonatkozó garanciát kizárnak). Arról nem beszélve, hogy jó lenne ebben a mocskos időben látszani is, mielőtt vki hátulról belém száll az autópályán. Erről jut eszembe, be lehet azt kapcsolni, hogy az első menetjelző fénnyel a hátsó is bekapcsolódjon, ha esetleg feledékeny lennék? Rengetegen közlekednek az autópályán menetjelző fénnyel, ami csak elől világít, hátul meg a nagy sötétség. Egy ködös, havas napon nem  túl szerencsés. A projektoros lámpák az offtopic renaultomban is halottak lettek, konkrétan olyan fényük van, mint két szentjános bogárnak. De a lámpa csak sütőben szétszedhető, ahhoz meg egyelőre gyáva vagyok. Így még takarítani sem tudom, nem hogy foncsoroztatni. Egyelőre az utángyártottra történő cserében gondolkodok.

Szóval szerintem ez egy jó maszek biznisz. Ha félsz a NAV-tól csináld másodállásban katásként, havi 25 rúgóval le tudsz mindent. Ennyit havi pár lámpa megjavításával már össze lehet hozni.

Üdv,
Joe_P

Ui: Addig is még a kolléga elindítja a bizniszt, nem tudtok vmi olcsóbb beszerzési forrást jobb hátsó, belső, kombi, faceliftes lámpára? Esetleg nem bont vki faceliftes kombi mondeót? Köszi.

Pénteken javítottam egy BajorMotorWerkli első indexet. Az is ledes volt, és ijesztegették a munkatársamat egy 80ezres számlával. Idióta alumíniumra taknyolt technológia. Egy vezető szakadt meg és egy 2 forintos ezüst huzallal javítható volt a gond. Mennyivel egyszerűbb volt az élet ez sima izzóval.
Ha tudod nélkülözni, szedd ki az elektronikát, és ránézek. Gondolom, ez sem űrtechnika.

Bonca
Naplózva

2.0 TDCi 140 LE QXBA 2010.11.
WF0GXXGBBGAA13463
Toto00
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 156


E-mail
« Új hozzászólás #8548 Dátum: 2018.03.06 kedd, 21:36:05 »

Sziasztok!
Nem működött a park radar, két szenzorra hibakódót is adott. Kicseréltem az érzékelőket, de még mindig hibásnak jelzi és nem is működnek. Van valami procedúra amit el kell végezni szenzor csere előtt/után vagy csak plug&play? Lehet h valahol a kábel szakadt?
Naplózva

Mondeo MK4 FL 2012 2.0TDCI 140-->163LE
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #8549 Dátum: 2018.03.06 kedd, 21:37:45 »

Sziasztok!
Nem működött a park radar, két szenzorra hibakódót is adott. Kicseréltem az érzékelőket, de még mindig hibásnak jelzi és nem is működnek. Van valami procedúra amit el kell végezni szenzor csere előtt/után vagy csak plug&play? Lehet h valahol a kábel szakadt?
ha gyári akkor forscan látja.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 ... 164 165 166 167 168 169 170 [171] 172 173 174 175 176 177 178 ... 213   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 4.08 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.