Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2020.09.20 vasárnap, 19:01:43 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 [23]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: SCi motor  (Megtekintve 299904 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Krisz821
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

« Új hozzászólás #1100 Dátum: 2020.01.15 szerda, 19:06:25 »

3 db elektromos vezetékes szenzor van a kipufogóban, ebből 2 db O2 szenzort kicseréltetek.
Vajon melyik az EGT?  ::

Szia ezek lettek ki cserélve.

https://www.autoalkatreszek24.hu/bosch-1149182.html

https://m.autodoc.co.uk/bosch/12790385

Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő

« Új hozzászólás #1101 Dátum: 2020.01.15 szerda, 19:32:38 »

Tudom hogyan néznek ki a lambda szondák.  Cool
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
ocsi248
Kezdő
*

« Új hozzászólás #1102 Dátum: 2020.04.15 szerda, 18:10:18 »

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne hogy van egy 1.8 SCI 2003 mondeom és jobb előről kopogó hangot hallok a motor felől. Főleg az utastérben hallani. Ha felnyitom a motorháztetőt ott alig vagy egyáltalán nem hallom. Érdekesség ha felpörgetem a motrot, amikor esik vissza a fordulat akkor elmúlik a kopogás. Ugyan ez van menet közben. Ha leveszem a lábam a gázról és motorfékkel gurulok akkor le halgat. Szerintetek mi lehet ez? Előre is köszi a válaszokat.
Naplózva

2003 1.8 SCI mondeo
ocsi248
Kezdő
*

« Új hozzászólás #1103 Dátum: 2020.04.15 szerda, 21:53:35 »

Trafó is lehet hiba, de esélyes az injektor(ok) is.....
Nekem így kezdődött az injektor hibám. Rángatott a kocsi mert nem ment egy henger. Utána meg jött a többi baja. Szerelő szerint az ilyen meghibásodás meg a trafó hiba kivág egy csippet a computerből. Nekem azt is kellett cserélni.( meg trafót) De én csak laikus vagyok. Azt mondom amit nekem mondtak.
Naplózva

2003 1.8 SCI mondeo
Kornél007
Kezdő
*

« Új hozzászólás #1104 Dátum: 2020.04.18 szombat, 15:58:45 »

Sziasztok
Olyan kerdesem lenne hogy utolag szeretnrk tempomatot beszerelni elvileg minden benne van az autoba hogy mikodjon viszont egy dolgot kiveve: a motorterben nincs meg a kabel ami csatlakozna a tempomat motorhoz
Azt olvastam egy forumon hogy az scibe nem is kell tempomat motor merthogy elektromosan mukodik a renszer es a computer tartva a sebesseget
Az lenne a kerdes hogy ez tenyleg igy van?
Naplózva
Meg Győző
Fórumfüggő

« Új hozzászólás #1105 Dátum: 2020.04.18 szombat, 16:05:12 »

Sziasztok
Olyan kerdesem lenne hogy utolag szeretnrk tempomatot beszerelni elvileg minden benne van az autoba hogy mikodjon viszont egy dolgot kiveve: a motorterben nincs meg a kabel ami csatlakozna a tempomat motorhoz
Azt olvastam egy forumon hogy az scibe nem is kell tempomat motor merthogy elektromosan mukodik a renszer es a computer tartva a sebesseget
Az lenne a kerdes hogy ez tenyleg igy van?

Igen.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Kornél007
Kezdő
*

« Új hozzászólás #1106 Dátum: 2020.04.19 vasárnap, 07:29:56 »

Igen.
Akkor valojaban csak a kormanyra a tempomat kapcsolot kell megvennem bekotnom es ennyi?
Vagy van meg valami mas is gondolok itt programozas tanitas vagy valami???
Naplózva
TommyHagen
Kezdő
*

« Új hozzászólás #1107 Dátum: 2020.06.15 hétfő, 12:47:41 »

Sziasztok, sajnos mostanában rengeteg mk3-as Mondit látok eladó sorba kerülni, kezdenek kiöregedni, de én még kitartok mellette. Remélem van még itt Sci-s, mert am se voltunk sokan.
Tehát, kezdem az elejéről. Decemberben kezdődött a kálváriám, 1-es henger kihagyott, majd nem akart működni. Mivel Pesten állt meg a kocsi alattam, nem nagyon tudtam válogatni, egy random szervizbe került, ahol nagy nehezen kitalálták (gyertya, trafó, illetve kompresszió mérést követően) hogy a 4 injektoromból 2 elég rossz bőrben van, szóval ott lesz a gond. Injektor felújtás, abban lévő szűrő csere, stb. után kész a kocsi, hurrá, jár az 1. henger, szóval no problem. A történethez hozzátartozik, az eset előtt tankoltam utoljára E10-es benzint a Mondiba, mert meggyőződésem, hogy attól hasaltak el az injektoraim.
Ezt követően az alapjáratom elkezdett rendetlenkedni, álló helyzetben 700 és 1300 között ingadozik sajna. ForScan MAP szenzor testzárlatot ír, szóval lehúztam a MAp szenzort, és akkor jó lett, még a kettőstömegűm nagyfokú csattogása is csillapodott, örültem, hogy milyen jó, egy MAP szenzorral megúszom. Vettem egy másikat, beszereltem, 100 km-t megtettem minden gond nélkül, erre újra elkezdte az alapjárat ingadozást. Ha lehúzom az új szenzort is, akkor megint jó, stabil 700-as alapjárat, minden gond nélkül, gondolom ilyenkor beáll random értékre a rendszer.
Valaki járt már hasonló módon?  rinya
Naplózva

Ford Mondeo 1.8 SCi
borianm
Kezdő
*

« Új hozzászólás #1108 Dátum: 2020.08.12 szerda, 13:33:44 »

Sziasztok, sajnos mostanában rengeteg mk3-as Mondit látok eladó sorba kerülni, kezdenek kiöregedni, de én még kitartok mellette. Remélem van még itt Sci-s, mert am se voltunk sokan.
Tehát, kezdem az elejéről. Decemberben kezdődött a kálváriám, 1-es henger kihagyott, majd nem akart működni. Mivel Pesten állt meg a kocsi alattam, nem nagyon tudtam válogatni, egy random szervizbe került, ahol nagy nehezen kitalálták (gyertya, trafó, illetve kompresszió mérést követően) hogy a 4 injektoromból 2 elég rossz bőrben van, szóval ott lesz a gond. Injektor felújtás, abban lévő szűrő csere, stb. után kész a kocsi, hurrá, jár az 1. henger, szóval no problem. A történethez hozzátartozik, az eset előtt tankoltam utoljára E10-es benzint a Mondiba, mert meggyőződésem, hogy attól hasaltak el az injektoraim.
Ezt követően az alapjáratom elkezdett rendetlenkedni, álló helyzetben 700 és 1300 között ingadozik sajna. ForScan MAP szenzor testzárlatot ír, szóval lehúztam a MAp szenzort, és akkor jó lett, még a kettőstömegűm nagyfokú csattogása is csillapodott, örültem, hogy milyen jó, egy MAP szenzorral megúszom. Vettem egy másikat, beszereltem, 100 km-t megtettem minden gond nélkül, erre újra elkezdte az alapjárat ingadozást. Ha lehúzom az új szenzort is, akkor megint jó, stabil 700-as alapjárat, minden gond nélkül, gondolom ilyenkor beáll random értékre a rendszer.
Valaki járt már hasonló módon?  rinya

Szia! Azt meg tudod mondani, hol csinálták az injektor felújítást?
Jegyzőkönyvet kaptál az előtte/utána állapotról?
Naplózva

MK3 Kombi 1.8 SCi - 2005
ocsi248
Kezdő
*

« Új hozzászólás #1109 Dátum: Tegnap - 16:25:12 »

Heló mindenkinek. Hamarosan eladóvá válik az 1,8 SCI mondeom. Ha valakit érdekel jelezzen. Műszaki 2022.03. Csomó dolog ki lett cserélve rajta. Most tökéletesen működik. Felszereltség GHIA.
Naplózva

2003 1.8 SCI mondeo
Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 [23]   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás:  

Az oldal 0.047 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.