Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.10.05 szombat, 00:01:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 21459437 alkalommal)
0 Felhasználó és 65 vendég van a témában
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1500 Dátum: 2005.06.13 hétfő, 14:40:00 »

Angel!
 
van egy olyan versfajta,hogy: Óda/jellemzője a tömör, rövid versszak,lényegretörő fogalmazás!/
 
Na ezt kapdd ki!
 
ÓDA A KABÁTOMHOZ!
 
Fázom,reszketem,igy tehát elmegyek,
Óda a kabátomhoz,és felveszem!
 

OSZLOPOK
Irta Petőfi S verse;-)
 
Bemegyek a bótba osz' lopok!
 
Tisztelettel!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1501 Dátum: 2005.06.13 hétfő, 15:08:00 »

Jelentem, a fedkompom újra számomra is értelmezhető mértékegységekben kommunikál, hála nektek :-)))
És a központizár meg a csomagtartó magától megjavult :-))) Mostmár minden úton-módon tudom nyitni/zárni.
Mindezt úton a szervíz felé (zöldkártyára mentem) értem el nála. Lehet, hogy beázott valami izéke?
Cserébe viszont - ugyanezen a 10km-en - nekiállt villogni a digit klíma kijelzője. A Windows-os módszer (kikapcs-bekapcs) nem segített, de újraindítás után abbahagyta. Aminek nagyon örülök, mert a szervíz szerint ha tényleg behal, sokba fog nekem kerülni.
Küszöbrozsda kapcsán felhomályosítottak, hogy mivel a bal első ajtóm fényezve volt, lehet, hogy nem gyárihibás - no garancia.
Két hét múlva kiderül.
ZK
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1502 Dátum: 2005.06.13 hétfő, 15:44:00 »

Merre laksz? Ha Bp., akkor Solymárra menj, ott értenek is hozzá. A neten a ford hivatalos oldala alól megtalálod. Be kell jelentkezni. Ha nem márkaszervízbe, akkor most nem tudok tanácsot adni, mert akit javasoltam volna, az nem dízeles. Ha ez nem jó, írd meg, merre laksz.
"ott értenek is hozzá"...ebből kezd lassan elegem lenni Smiley
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1503 Dátum: 2005.06.13 hétfő, 15:45:00 »

"ott értenek is hozzá"...ebből kezd lassan elegem lenni Smiley
Mert?
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1504 Dátum: 2005.06.13 hétfő, 15:50:00 »

"ott értenek is hozzá"...ebből kezd lassan elegem lenni Smiley
razsa!
 
Valószinűleg Angel-nak van valamennyi tapasztalata,és azért irta ezt.Én máshol szereltetek autót,de az itteni hozzászólásokat több mint 1 éve olvasva,valszeg neki van igaza!Zsoel.
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1505 Dátum: 2005.06.13 hétfő, 15:55:00 »

"ott értenek is hozzá"...ebből kezd lassan elegem lenni Smiley
Az a helyzet, hogy elég sok fura szervíz van.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #1506 Dátum: 2005.06.13 hétfő, 15:58:00 »

Joe:remélem ezt nem komolyan kérdezted..
Zsoel:ez az ő egyéni véleménye,ezt elfogadom.Most Angelt kérdezem:akkor ezek szerint Angel, az összes többi márkakereskedésben nem értenek a Fordokhoz?Petrányi,Szeleczky,A-F,Ivanics stb... Smiley))Akkor zárassuk be őket..Smiley)))ezt már nem!
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1507 Dátum: 2005.06.13 hétfő, 16:06:00 »

Látomás !
 
-Kimegyek a kertbe, apám látom ás !
 
Cool
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #1508 Dátum: 2005.06.13 hétfő, 16:18:00 »

Joe:remélem ezt nem komolyan kérdezted..
Zsoel:ez az ő egyéni véleménye,ezt elfogadom.Most Angelt kérdezem:akkor ezek szerint Angel, az összes többi márkakereskedésben nem értenek a Fordokhoz?Petrányi,Szeleczky,A-F,Ivanics stb... Smiley))Akkor zárassuk be őket..Smiley)))ezt már nem!
Razsa: Csatlakozom kell Angelhez. A céges autóink megfordultak jópár - természetesen kizárólag - márkaszervízben. (5 éve javíttatom a flottánkat (Fordok)).  
Az általad említettek közül - név  nélkül - nem mindegyikbe vinném nyugodt szívvel az autómat. De ajánlottam én is a fórumon megbízható csapatot.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1509 Dátum: 2005.06.13 hétfő, 16:24:00 »

Az a helyzet, hogy elég sok fura szervíz van.
Angel: a Mondeo II. topicban olvasd el az utolsó hozzászólásomat..ez lényegében nem csak AF-ra lehet igaz,hanem az összes többi nagyobb kereskedésre.
Zoldkutya:értelek:de ezt kijelenteni,h "ott értenek is hozzá" kicsit túlzás már..(talán nevetséges is)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1510 Dátum: 2005.06.13 hétfő, 16:32:00 »

pontosítok:az utolsó kettőt..
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #1511 Dátum: 2005.06.13 hétfő, 16:40:00 »

Angel: a Mondeo II. topicban olvasd el az utolsó hozzászólásomat..ez lényegében nem csak AF-ra lehet igaz,hanem az összes többi nagyobb kereskedésre.
Zoldkutya:értelek:de ezt kijelenteni,h "ott értenek is hozzá" kicsit túlzás már..(talán nevetséges is)
OK. Természetesen ez csak azén magánvéleményem, és fenntartom a tévedés lehetőségét
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1512 Dátum: 2005.06.13 hétfő, 16:52:00 »

Scratch&Angel Tegnap kaptam egy két tippet az autómmal kapcsolatban mára már a rángatáson kívül kövér gáznál rettenetesen füstöl?Huh?? mi lehet ez?? Help help
freelives,
 
nekem akkor füstölt nagyon, meg akkor ment el az ereje, mikor a turbóhoz menő cső szétérett.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1513 Dátum: 2005.06.13 hétfő, 18:39:00 »

freelives,
 
nekem akkor füstölt nagyon, meg akkor ment el az ereje, mikor a turbóhoz menő cső szétérett.
Éppen most szedtem az autót darabokra A cső nyert!!! 10 eft és három nap sajna..találtam egy olcsó Ford üzletet Cromaxnál lényegesen olcsóbb ill az összes  üzletnél akikkel beszéltam
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1514 Dátum: 2005.06.13 hétfő, 19:01:00 »

Köszönöm a segítséget Angel és Scratch ..Scratch és Angel....lemondhatom a Ford Solymárt szerencsére:-)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1515 Dátum: 2005.06.13 hétfő, 19:24:00 »

Éppen most szedtem az autót darabokra A cső nyert!!! 10 eft és három nap sajna..találtam egy olcsó Ford üzletet Cromaxnál lényegesen olcsóbb ill az összes  üzletnél akikkel beszéltam
freelives! Közzé tehetnéd az ócsó bót paramétereit! Nekünk se a legyek hordják össze Smiley
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1516 Dátum: 2005.06.13 hétfő, 20:09:00 »

tenyleg, en is fekpofa csere elott allok:)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1517 Dátum: 2005.06.13 hétfő, 20:25:00 »

Ilyesmit szeretnek:))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1518 Dátum: 2005.06.13 hétfő, 20:26:00 »

http://www.mobile.de/SIDEKX.1qRYSskWdU7by0lKGg-t-vaNexlCsAsCsK%F3P%F3R~BmSB11Iindex_cgiJ1118690112A1Iindex_cgiD1100CCarX-t-vctpLtt~BmPA1A1B20B93%81%60-t-vCaMkMoSeSmVb_X_Y_x_yetpordsO~BSRA6D1100D9000FMondeoCPKWFMONDEOHinPublicA2A0A0A0A2C110D2004A0/cgi-bin/da.pl?bereich=pkw&top=17&id=11111111166373759&
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1519 Dátum: 2005.06.13 hétfő, 21:11:00 »

hali mindenkinek
nem tudjátok, hol találok leírást az MkIII-as pollenszűrő-cseréjéről (már csak megelőzendő, hogy fölöslegesen kiszereljem a motort, vissza úgysem tudnám rakni :-)))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1520 Dátum: 2005.06.13 hétfő, 23:20:00 »

hali mindenkinek
nem tudjátok, hol találok leírást az MkIII-as pollenszűrő-cseréjéről (már csak megelőzendő, hogy fölöslegesen kiszereljem a motort, vissza úgysem tudnám rakni :-)))
A géptető és a szélvédő között, az utas oldalon van egy szélterelő csak azt kell kiszerelni. Főoldalon a hírek között van leírás, kép, klíma tisztításhoz ott az 1es pont a pollenszűrő ki.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1521 Dátum: 2005.06.14 kedd, 07:11:00 »

Joe:remélem ezt nem komolyan kérdezted..
Zsoel:ez az ő egyéni véleménye,ezt elfogadom.Most Angelt kérdezem:akkor ezek szerint Angel, az összes többi márkakereskedésben nem értenek a Fordokhoz?Petrányi,Szeleczky,A-F,Ivanics stb... Smiley))Akkor zárassuk be őket..Smiley)))ezt már nem!
Razsa
 
Szerintem ezt a vitakezdeményt most fejezzétek be!
Itt mindenki a saját MAGÁNVÉLEMÉNYÉT mondja el!
Akár hiszed, akár nem én sem azért vagyok itt, hogy a cégnek -ahol dolgozom- pénzt gyüjtsek.
Lehet, hogy egyesek ezt nem képesek megérteni, de az szintén magánvélemény, amit tiszteletben tartok.
Egyébként itt senki sem gondolta komolyan, hogy a többiek nem értenek az autókhoz.
Viszont a Ford Márkszervízek topic azért van, hogy mindenki elmondhassa -a többiek okulására- a szervízekkel kapcsolatos jó, illetve rossz tapasztalatait, nem pedig reklámcéllal.
Elnézést mindekitől az offtopic-ért.
Naplózva
Janika
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 383


E-mail
« Új hozzászólás #1522 Dátum: 2005.06.14 kedd, 07:57:00 »

Sziasztok!
 
Milyen fékbetétet vennétek a gépbe? Eredeti gyárit vagy esetleg másik fajtát (mintex, ferodo)? Mennyi kedvezmény van a cromaxnál?
Előre is köszi!
Naplózva

2002 MKIII 2.0 TDDi
Vendég
« Új hozzászólás #1523 Dátum: 2005.06.14 kedd, 08:41:00 »

Devlin
 
Itt szó sem volt arról,h most ki reklámoz és ki nem..Tudom,h Te sem azért vagy itt,semmi kifogásom ellene.A MAGÁNVÉLEMÉNYRŐL csak annyit,h olvasd el az 1578as hozzászólásomat...Itt Angel kijelentéséről folyt a vita,ami úgy gondolom,h túl lép a "magánvélemény" kategórián.Nekem nincs bajom a Solymárral,nem az a gond,h odaviszi az autóját bárki is..hanem azzal,h ezzel együtt  a többi márkakereskedést ócsárolják hasonló megjegyzésekkel,ami lassan már nevetséges.Ha Angel annyit írt volna freelives üzenetére,h "én a Solymárhoz szoktam vinni,korrektek,őket tudom ajánlani" vagy valami hasonlót,egy szót sem szóltam volna...ennyi
Naplózva
Janika
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 383


E-mail
« Új hozzászólás #1524 Dátum: 2005.06.14 kedd, 10:06:00 »

Janika,
 
nincs Cromax kedvezmény.
Köszi
Naplózva

2002 MKIII 2.0 TDDi
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #1525 Dátum: 2005.06.14 kedd, 10:06:00 »

Sziasztok!
 
Milyen fékbetétet vennétek a gépbe? Eredeti gyárit vagy esetleg másik fajtát (mintex, ferodo)? Mennyi kedvezmény van a cromaxnál?
Előre is köszi!
Janika,
 
nincs Cromax kedvezmény.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #1526 Dátum: 2005.06.14 kedd, 10:14:00 »

Devlin
 
Itt szó sem volt arról,h most ki reklámoz és ki nem..Tudom,h Te sem azért vagy itt,semmi kifogásom ellene.A MAGÁNVÉLEMÉNYRŐL csak annyit,h olvasd el az 1578as hozzászólásomat...Itt Angel kijelentéséről folyt a vita,ami úgy gondolom,h túl lép a "magánvélemény" kategórián.Nekem nincs bajom a Solymárral,nem az a gond,h odaviszi az autóját bárki is..hanem azzal,h ezzel együtt  a többi márkakereskedést ócsárolják hasonló megjegyzésekkel,ami lassan már nevetséges.Ha Angel annyit írt volna freelives üzenetére,h "én a Solymárhoz szoktam vinni,korrektek,őket tudom ajánlani" vagy valami hasonlót,egy szót sem szóltam volna...ennyi
Razsa
 
Olvastam.
Szerintem felfújod a dolgot, bár igazad van.
Én lassan 15 éve dolgozom a Fordnál, így az ittlévőknél -nálad is- sokkal jobban átlátom a dolgokat.
Te kifogásolod Angel hozzászólását, viszont árad belőled egy másik szervíz iránti elfogultság.
Bevallom, először azt hittem, hogy megint egy fogadott prókátorral van dolgom, úgy mint a Cromaxos Attila esetében. (Jelenleg szintén Auto-Fort érdekeltség.)
Azt írod, hogy a Fort nagyrészt flottákkal foglalkozik, nekünk fontos "egy" ügyfél is.
Bár nekünk is sok flottánk van, de ha te ezt látod, arra én büszke vagyok!
Talán mások is úgy látják, ezért, háromszor nyertük el a Ford Európai Elnöki díját, amit az ügyfelek ítélnek oda.
Ez egy nyílt fórum, mindenki leírhatja a véleményét a saját szavaival a jóizlés keretein belül.
Szerintem senki sem gondolta komolyan, hogy a többi kereskedő nem ért a dolgokhoz.
Részemről a téma lezárva.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1527 Dátum: 2005.06.14 kedd, 10:26:00 »

Devlin,
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1528 Dátum: 2005.06.14 kedd, 10:45:00 »

haj,
 
Ehhez a vitahoz csak annyit fuznek, hogy mikor atvettem volna a verdat, es kiderult, hogy el van repedve a termosztathaz, a szerelo csak vakargatta a fejet es a tobbiektol kerdezgetett valami ilyesmit, "hogy a vizpumpa hogy is van MKIII-nal ?" Tobbiek csak a valukat vonogattak. Bratyom meg rohogott Cool En szinten, de kinomban Cool)) Szal szerintem igazabol hianyzik a markaszervizek jo reszebol, aza tapasztalat. Majdnem biztos vagyok abban, hogy vannak olyan szerelok, akik meg egy motort sem lattak belulrol, mert a mindennapi munkajuk az oljaszuro, oljacsere, es polenszuro csereben nyilvanul meg. Ez az EN magan velemenyem. Es hat tenyleg azert van eza a forum, hogy ezeket a tapasznyalatokat meg osszuk egymassal. A fent emlitett peldabol csak azt tudom megitelni, hogy amig egy alkatresz nem romlik el, addig fingjuk nincs arrol, hogy egyaltalan letezik. Ha meg mondjuk pont TE vagy az elso ugyfel, akinel az adott alkatresz elromlott, akkor gyakorlatilag TE vagy a proba nyul. Tehat tobb ido, mig kideritik a hiba okat, tobb ido, mig kijavitjak a hibat, ergo tobb piizedbe kerul. En ha pl. markaszerviz lennek, akkor oda baxnek a szereloknek par db motort, hogy "nesze jaccatok, tanuljatok stb.". Namost akit tenyleg erdekel az autoszereles, az tuti korbejarna, szagolgatna, szetszedne, osszerakna stb. De ha tovabb akarok menni, akkor nem csak uj mocit vagnek a szereloimhez, hanem egy pl. 150-200e km-t futott mocit, es tessek megvizslatni, hogy ennyi km utan mi valtozott, kopott stb. a motoron. Lehetne tanulmanyozni, igy erositve a szereloim szagtudasat, hogy meg veletlenul se legyen kerdes egy termosztathaz szerelese. Persze ez mint mar mondottam az EN maganvelemenyem, amivel lehet 1et erteni es nem 1et erteni.
 
bye
zacci
Naplózva

blah blah blah
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1529 Dátum: 2005.06.14 kedd, 10:59:00 »

haj,
 
Ehhez a vitahoz csak annyit fuznek, hogy mikor atvettem volna a verdat, es kiderult, hogy el van repedve a termosztathaz, a szerelo csak vakargatta a fejet es a tobbiektol kerdezgetett valami ilyesmit, "hogy a vizpumpa hogy is van MKIII-nal ?" Tobbiek csak a valukat vonogattak. Bratyom meg rohogott Cool En szinten, de kinomban Cool)) Szal szerintem igazabol hianyzik a markaszervizek jo reszebol, aza tapasztalat. Majdnem biztos vagyok abban, hogy vannak olyan szerelok, akik meg egy motort sem lattak belulrol, mert a mindennapi munkajuk az oljaszuro, oljacsere, es polenszuro csereben nyilvanul meg. Ez az EN magan velemenyem. Es hat tenyleg azert van eza a forum, hogy ezeket a tapasznyalatokat meg osszuk egymassal. A fent emlitett peldabol csak azt tudom megitelni, hogy amig egy alkatresz nem romlik el, addig fingjuk nincs arrol, hogy egyaltalan letezik. Ha meg mondjuk pont TE vagy az elso ugyfel, akinel az adott alkatresz elromlott, akkor gyakorlatilag TE vagy a proba nyul. Tehat tobb ido, mig kideritik a hiba okat, tobb ido, mig kijavitjak a hibat, ergo tobb piizedbe kerul. En ha pl. markaszerviz lennek, akkor oda baxnek a szereloknek par db motort, hogy "nesze jaccatok, tanuljatok stb.". Namost akit tenyleg erdekel az autoszereles, az tuti korbejarna, szagolgatna, szetszedne, osszerakna stb. De ha tovabb akarok menni, akkor nem csak uj mocit vagnek a szereloimhez, hanem egy pl. 150-200e km-t futott mocit, es tessek megvizslatni, hogy ennyi km utan mi valtozott, kopott stb. a motoron. Lehetne tanulmanyozni, igy erositve a szereloim szagtudasat, hogy meg veletlenul se legyen kerdes egy termosztathaz szerelese. Persze ez mint mar mondottam az EN maganvelemenyem, amivel lehet 1et erteni es nem 1et erteni.
 
bye
zacci
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #1530 Dátum: 2005.06.14 kedd, 11:10:00 »

Razsa
 
Olvastam.
Szerintem felfújod a dolgot, bár igazad van.
Én lassan 15 éve dolgozom a Fordnál, így az ittlévőknél -nálad is- sokkal jobban átlátom a dolgokat.
Te kifogásolod Angel hozzászólását, viszont árad belőled egy másik szervíz iránti elfogultság.
Bevallom, először azt hittem, hogy megint egy fogadott prókátorral van dolgom, úgy mint a Cromaxos Attila esetében. (Jelenleg szintén Auto-Fort érdekeltség.)
Azt írod, hogy a Fort nagyrészt flottákkal foglalkozik, nekünk fontos "egy" ügyfél is.
Bár nekünk is sok flottánk van, de ha te ezt látod, arra én büszke vagyok!
Talán mások is úgy látják, ezért, háromszor nyertük el a Ford Európai Elnöki díját, amit az ügyfelek ítélnek oda.
Ez egy nyílt fórum, mindenki leírhatja a véleményét a saját szavaival a jóizlés keretein belül.
Szerintem senki sem gondolta komolyan, hogy a többi kereskedő nem ért a dolgokhoz.
Részemről a téma lezárva.
Devlin,
 
ezzel a díjjal kapcsolatban csak annyit, hogy ha jól tudom egy bizonyos CVP programmal lehet "közelebb jutni hozzá", ami kétségtelenül nem egészen a tisztaságáról és korrektségéről ismert (aki tudja mi ez, érti).Sztem ez nem mérvadó. Ezt a díjjat már többen, többször elnyerték előttetek-utánatok.
Razsának igaza van abban, hogy itt sokan a Solymárra esküsznek, csupán annyit próbált kihozni a dologból, hogy az "ott értenek is hozzá" kissé ledegradáló másokra nézve. Sztem nem fújja fel, mert nem ez az első alkalom, hogy rövid időn belül többedjére kerül elő a "Solymár-a-király" gondolatkör. Devlin, ez most nem ellened szól személy szerint!!!
Nyilvánvaólan akadnak olyanok, akiknek vannak rossz tapasztalatai egy másik kereskedőnél, de sztem a fele társaság csak úszik az árral, mert mindenki azt preferálja. Lehet példálózni, hogy húú, nekem ilyet csináltak az autómmal, nekem meg olyat" de ez semmiképpen sem célravezető, mert elfogult, nyilvánvalóan az nem fog panaszkodni, akinek korrektül elintézték a szervizelését.  
A lényeg arról szól, hogy nem kellene úgy rosszhírét terjeszteni valamelyik kereskedőnek, hogy mellette egy másikat mindenek tudójának  állít be az ember.
Hogy ki, mennyire ért a Fordokhoz, úgysem ez a maroknyi csapat fogja eldönteni, hanem a hosszútávú eredmények, fejlődések, nővekedés, profit...stbstb.  
S bár ez egy meddő vita, hiba lenne, ha valaki haragját, indulatait, irígységét, szimpatizációját itt élné ki. Próbáljatok meg korrekt, elfogulatlan véleményeket ide írni!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1531 Dátum: 2005.06.14 kedd, 11:21:00 »

haj,
 
Ehhez a vitahoz csak annyit fuznek, hogy mikor atvettem volna a verdat, es kiderult, hogy el van repedve a termosztathaz, a szerelo csak vakargatta a fejet es a tobbiektol kerdezgetett valami ilyesmit, "hogy a vizpumpa hogy is van MKIII-nal ?" Tobbiek csak a valukat vonogattak. Bratyom meg rohogott Cool En szinten, de kinomban Cool)) Szal szerintem igazabol hianyzik a markaszervizek jo reszebol, aza tapasztalat. Majdnem biztos vagyok abban, hogy vannak olyan szerelok, akik meg egy motort sem lattak belulrol, mert a mindennapi munkajuk az oljaszuro, oljacsere, es polenszuro csereben nyilvanul meg. Ez az EN magan velemenyem. Es hat tenyleg azert van eza a forum, hogy ezeket a tapasznyalatokat meg osszuk egymassal. A fent emlitett peldabol csak azt tudom megitelni, hogy amig egy alkatresz nem romlik el, addig fingjuk nincs arrol, hogy egyaltalan letezik. Ha meg mondjuk pont TE vagy az elso ugyfel, akinel az adott alkatresz elromlott, akkor gyakorlatilag TE vagy a proba nyul. Tehat tobb ido, mig kideritik a hiba okat, tobb ido, mig kijavitjak a hibat, ergo tobb piizedbe kerul. En ha pl. markaszerviz lennek, akkor oda baxnek a szereloknek par db motort, hogy "nesze jaccatok, tanuljatok stb.". Namost akit tenyleg erdekel az autoszereles, az tuti korbejarna, szagolgatna, szetszedne, osszerakna stb. De ha tovabb akarok menni, akkor nem csak uj mocit vagnek a szereloimhez, hanem egy pl. 150-200e km-t futott mocit, es tessek megvizslatni, hogy ennyi km utan mi valtozott, kopott stb. a motoron. Lehetne tanulmanyozni, igy erositve a szereloim szagtudasat, hogy meg veletlenul se legyen kerdes egy termosztathaz szerelese. Persze ez mint mar mondottam az EN maganvelemenyem, amivel lehet 1et erteni es nem 1et erteni.
 
bye
zacci
Zacci, én a helyedben nem várnám el egy használtautós munkatárstól, hogy a termosztátház ügyét pontosan ismerje, azért van ott a szerelő.Akinek szintén nem az a dolga, hogy fejből vágja, hogy ha csöpög a víz, akkor tutira el van repedve ez vagy az. Szépen szétszedi és megnézi.  
Egyébként,ha jól emlékszem, szó nélkül kicserélték az alkatrészt, nem próbálgattak semmit, ezenkívül kaptál csereautót ingyér, tehát egy szavad sem lehet.
 
És itt jön Abrosz azon mondata, hogy úszol az árral, csakmert nem a Solymárnál történt ugyan ez. Smiley)
 
bye
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1532 Dátum: 2005.06.14 kedd, 12:39:00 »

Üdv Mindenkinek!
 
A szervízekhez csak annyit, hogy ma volt időm beruccanni az ELSŐ, UTAMBA ESŐ Ford márkaszervízbe, a már korábban említett ajtórozsdásodás, jobb hátsó kopogás, 108-as hibakód, tempomatos 70-90 közötti rángatás miatt (az auto 2003, TDCi, automata). Ez a szervíz az Auto Fort a Váci úton.
A munkafelvevő csákó meglepően rendesen állt a dolgokhoz.  
A rozsdásodás (képek Scratch-nél)  vmilyen tömítés hibából adódik, garanciában javítják.  
A kopogás forrását egy felemelt Mondeon megmutatta a szervízben.  
A többi tünetet csak a comuterre csatlakozás után tudják megmondani.  
Hétfőn viszem, szerdán hozom, a kész gépet.
 
Mindezt csak azért írtam le, mert egyrészt nemrég vettem és először viszem Ford szervízbe, másrészt  a korábbi hozzászólásaitok miatt. Solymár nekem elég messze van. Munkámból adódóan örülök, hogy így is megtudtam oldani.  
 
pablo
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1533 Dátum: 2005.06.14 kedd, 15:26:00 »

pablo,
 
gratula ! En meg mindig nemtom, mikor tudok elgurulni vaci utra 8( Remelem mihamarabb...
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #1534 Dátum: 2005.06.14 kedd, 20:44:00 »

Razsa
 
Olvastam.
Szerintem felfújod a dolgot, bár igazad van.
Én lassan 15 éve dolgozom a Fordnál, így az ittlévőknél -nálad is- sokkal jobban átlátom a dolgokat.
Te kifogásolod Angel hozzászólását, viszont árad belőled egy másik szervíz iránti elfogultság.
Bevallom, először azt hittem, hogy megint egy fogadott prókátorral van dolgom, úgy mint a Cromaxos Attila esetében. (Jelenleg szintén Auto-Fort érdekeltség.)
Azt írod, hogy a Fort nagyrészt flottákkal foglalkozik, nekünk fontos "egy" ügyfél is.
Bár nekünk is sok flottánk van, de ha te ezt látod, arra én büszke vagyok!
Talán mások is úgy látják, ezért, háromszor nyertük el a Ford Európai Elnöki díját, amit az ügyfelek ítélnek oda.
Ez egy nyílt fórum, mindenki leírhatja a véleményét a saját szavaival a jóizlés keretein belül.
Szerintem senki sem gondolta komolyan, hogy a többi kereskedő nem ért a dolgokhoz.
Részemről a téma lezárva.
devlin>>es te hol melozol?
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1535 Dátum: 2005.06.14 kedd, 20:55:00 »

Pablo,
 
neked van ilyen fem kuszob ? Es ha van, akkor nalad is kezd puposodni a kaszni es a kuszob talakozasanal ? Ha van ilyened es puposodik, akkor aztis megmutattad ? Es ha igen, mit mondtak ra ?
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #1536 Dátum: 2005.06.14 kedd, 21:32:00 »

Pablo,
 
neked van ilyen fem kuszob ? Es ha van, akkor nalad is kezd puposodni a kaszni es a kuszob talakozasanal ? Ha van ilyened es puposodik, akkor aztis megmutattad ? Es ha igen, mit mondtak ra ?
Hali!
 
Igen, nekem is van Ford feliratú küszöböm, de hál' Istennek nincs semmi baja. Legalábbis eddig nem volt. De mielőtt beadom hétfőn, előtte minden szart átnézek rajta.  
A múltkor pl. a hátsó üléseimet le kellett egy kis cucc miatt hajtanom, úgy, hogy az ülő részt is. Ott megy pár vezeték, az nem érdekes. Ami viszont igen, a két szélső ülés közepe alatt van valami kis rész, ahonnan kenőzsírszagú, de olaj állagú kis "tócsák" voltak. Ezek meg honnan kerültek ide?? Zsebkendővel felitattam, holnap megnézem ism.  
 
pablo
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1537 Dátum: 2005.06.14 kedd, 21:34:00 »

devlin>>es te hol melozol?
Solymár
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1538 Dátum: 2005.06.15 szerda, 14:05:00 »

Háj zacci!
 
Milyenek a zúúj hangszóróid? Szórják a hangot mint állat? Sokkal jobbak mint a gyáriak?
 
pablo
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1539 Dátum: 2005.06.15 szerda, 14:11:00 »

pablo,
 
jaja, mivel a gyari csak egy szelessavu volt, ez meg 2utas, igy erezheto a kulonbseg. Viszont kevesebb a mely a kerek hangszoro kialakitas miatt, de ezt orvosolando tezsek a csomiba melyladat es akkor a 4 hangszoro ilyen kozep-magas tartomanyban fog melozni. De mindenkeppen jobb lett. Tisztabb a hang stb. csak a 6006os erositoje gyengecske 8(
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1540 Dátum: 2005.06.15 szerda, 15:00:00 »

nuh,
 
vilagvegemindmeghalunk 8(
Nem indul a verda 8(
Most szolt a portas, hogy arreb kene allni, mert utban vagyok. Ok, kimegyek, inditom, beindul, leall. Inditom, beindul, leall. Inditom.... ennyi.
olyan mintha nem kapna gyujtast. Nagyon meleg volt a verdaban, szal lehet ez okozhat valami gebaszt ? Mit csinaljak ? mit nezzek meg ? segiccseg !
8((((
Most mar valszeg tul is szivettam a kicsiket 8( Ilyenkor mi a teendo ?
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1541 Dátum: 2005.06.15 szerda, 15:02:00 »

szal, most mar be sem indul, csak inditozik, de semmi 8( Probaltam ugy, hogy nem vartam meg az oraban levo lampa villogasanak elmulasat, de gyakorlatiléag ugyanaz a jelenseg 8( Szal ha megvarom, hogy elalszik az immobi lampa vagy nem varom meg akkor sincs kulonbseg, csak forgatja a motort az inditomotor oszt hali 8(
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #1542 Dátum: 2005.06.15 szerda, 15:22:00 »

Zacci: részvétem és drukkolok!  
Az egyik Volvonk (dízel) csinált ilyen, még a télen, amikor a nagy hidegek voltak. Indítómotor pörgött, de nem kapta el.  
Tréler kihív, felpakol, szervízbe be. Másnap nyúltak csak hozzá, pöccre indult, kutya baja. Állítólag az üzemanyag nem volt túl fényes (MOL), simán belefagyott.
Bár ez most 30 fokban nem játszik...
Én egy kicsit később megpróbálkoznék vele újra.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #1543 Dátum: 2005.06.15 szerda, 15:42:00 »

nuh,
 
megporbaltam meg 1x es nagy nehezen beindult. Menten vele egy kort a parkoloban. De ez igy nem normalis dolog, mert lehet 10perc mulva mar megint nem indul 8( Ami erdekesseg, hogy a megteheto km 60-rol 100-ra ment fel. Termelodott nemi benya vagymi ? Vagy a tulszivatas miatt mutat most tobbet ? Egyebknet reggel mar eljatszotta ezt, hogy beindul, leall, beindul, leall, csak akkor a vegeredmenykent beindult es ugyis maradt. Ami furcsa, hogy ezt a jelenseget mindig akkor tapasztalom, ,mikor mar keves a benya. Szal igy nem tudom eldonteni, hogy vajon elektronikus baja van, vagy benyas baja 8(
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #1544 Dátum: 2005.06.15 szerda, 15:43:00 »

nuh,
 
megporbaltam meg 1x es nagy nehezen beindult. Menten vele egy kort a parkoloban. De ez igy nem normalis dolog, mert lehet 10perc mulva mar megint nem indul 8( Ami erdekesseg, hogy a megteheto km 60-rol 100-ra ment fel. Termelodott nemi benya vagymi ? Vagy a tulszivatas miatt mutat most tobbet ? Egyebknet reggel mar eljatszotta ezt, hogy beindul, leall, beindul, leall, csak akkor a vegeredmenykent beindult es ugyis maradt. Ami furcsa, hogy ezt a jelenseget mindig akkor tapasztalom, ,mikor mar keves a benya. Szal igy nem tudom eldonteni, hogy vajon elektronikus baja van, vagy benyas baja 8(
Akkor legyen mindig tele a tank :-)))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1545 Dátum: 2005.06.15 szerda, 16:03:00 »

Mi van akkor ha nem nyílik a motorháztető? Hiába fordítom a kulcsot jobbra, majd balra. Kattan egyet, de nem nyílik
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1546 Dátum: 2005.06.15 szerda, 16:04:00 »

Szpatyesz, először kell balra, aztán jobbra Cheesy
(Legalábbis az enyémen) Cheesy
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1547 Dátum: 2005.06.15 szerda, 16:33:00 »

Nem tudjátok, hogy az MKIII-okon hol lehet utánaállítani a kéziféken? Mert szegényke már alig fog valamit...
Alánéztem aknán, de hátul a bowden-en nem lehet állítani sehol sem... Gyanítom, hogy nem kell levenni az egész kipufogórendszert ahhoz, hogy megtegyem... Tehát arra gondoltam, hogy belül, a konzolon kell állítani. De addig nem szeretném lebontani a fél autót (hozzáteszem fingom sincs, hogy hol kell szétszedni a középső konzolt), amíg biztosan nem tudom, hogy ott kell-e utánállítani...
 
Thx, Kisbér
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1548 Dátum: 2005.06.15 szerda, 17:30:00 »

Szevasztok,
MK III gond,
szólt a szerelő, hogy a hátsó híd egyik gumi pgácsája tönkrement,
szóltak a nagy autótól, hogy csak egyben a híd cserélhető 4 gumival,
ez kb 80e Ft...
szerintetek milyen olcsóbb megoldás van?
köszi
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #1549 Dátum: 2005.06.15 szerda, 17:47:00 »

Valaki tudna pár szót írni a 1.8 (110le,125le) motorról?
Menetteljesítmény-fogyasztás-megbízhatóság. Előre is kösz.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.096 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.