Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.02 kedd, 08:12:46 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 354 355 356 357 358 359 360 [361] 362 363 364 365 366 367 368 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 20613055 alkalommal)
0 Felhasználó és 95 vendég van a témában
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48471



« Új hozzászólás #18000 Dátum: 2009.06.10 szerda, 11:00:25 »

Es hany kutyat csapott el  vigyor3
Hutocsereben valceg O a listavezeto  vigyor3
Lehet.Te meg a gps-el való eltévedés mestere vagy!
És ,hogy én se lógjak ki a sorból,egyszer megtankoltm 45l 95össel az autóm.Pontosabban a megvétel után 1órával hazafelé. nyes Wink wave worship
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #18001 Dátum: 2009.06.10 szerda, 11:01:44 »

Lehet.Te meg a gps-el való eltévedés mestere vagy!
És ,hogy én se lógjak ki a sorból,egyszer megtankoltm 45l 95össel az autóm.Pontosabban a megvétel után 1órával hazafelé. nyes Wink wave worship
vigyor3
uhhh  wow1 Oszt mi lett vele ? Mondjuk neha jo ha tudja a dizli mijazaz igazi uzemanyag  vigyor3 worship
Naplózva

blah blah blah
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #18002 Dátum: 2009.06.10 szerda, 11:08:32 »

        Mondjuk neha jo ha tudja a dizli mijazaz igazi uzemanyag 

ahogy mondod, csak néha tudja meg mi az az üzemenyag, annyira keveset eszik belőle  eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48471



« Új hozzászólás #18003 Dátum: 2009.06.10 szerda, 11:13:27 »

vigyor3
uhhh  wow1 Oszt mi lett vele ? Mondjuk neha jo ha tudja a dizli mijazaz igazi uzemanyag  vigyor3 worship
Semmi.Hazavontattuk a skodával,tank le kitakarít a koszos benyától,csövek kijáratva go-val.Ismét 1 tankolás igazi üzából és már repült is a paripa! nyes Wink wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
ticu
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4247


2011 S-MAX 2.0 TDCi 140Le

ticu@flx.hu
E-mail
« Új hozzászólás #18004 Dátum: 2009.06.10 szerda, 12:09:00 »

Azt mondják nem jó ha nincs benne súly(tehát ha egyedül kocsikázok)Igaz ez?
Okozhat rossz gumikopást, ha nincs terhelve a hátulja az autónak?
Most, hogy így kérded, visszaemlékszem a régi Tatra csőrös billencsesekre. Na azok üresen érdekes futómű formát vettek fel. vigyor3
Naplózva

Utcára néző ablakokkal és tekerhető kormánnyal...
Korábban: MK3 Mondeo 2,0 TDCi... MK2 Mondeo 2,0 Zetec
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #18005 Dátum: 2009.06.10 szerda, 19:19:18 »

Nem tudom más hogy van ezzel, de engem nagyon idegesít, hogy ha a gyújtáskulcs I-es állásban van, akkor nem lehet az ablakokat vezérelni, csak II-es állásban, mikor rajta van az izzítás meg minden más tök feleslegesen.

Tudja valaki, hogy mit és hol kellene átkötni, hogy I-es állásban is működjenek?
Biztosíték táblán kössem át?

Vagy csak engem zavar ez?
Naplózva
velcsi80
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 229



E-mail
« Új hozzászólás #18006 Dátum: 2009.06.11 csütörtök, 17:42:06 »

Nem tudom más hogy van ezzel, de engem nagyon idegesít, hogy ha a gyújtáskulcs I-es állásban van, akkor nem lehet az ablakokat vezérelni, csak II-es állásban, mikor rajta van az izzítás meg minden más tök feleslegesen.

Tudja valaki, hogy mit és hol kellene átkötni, hogy I-es állásban is működjenek?
Biztosíték táblán kössem át?

Vagy csak engem zavar ez?


Én sajna nem tudom a megoldást, de azonos a véleményem.
Leparkolsz...vársz valakit...van 5 perced... gyújtást leveszed...zenét felrakod...ellazulsz...egy kis  friss levegőre vágysz...DE A QRV@ ABLAK NEM MEGY LE!!!  falbav
Naplózva

2010 Ford Galaxy Ghia 2.0 TDCi PowerShift
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #18007 Dátum: 2009.06.11 csütörtök, 22:23:06 »

Kérdés:

Azt a kapaszkodót / ajtó behúzó műanyagot amiben benne van az ablakemelő kapcsolója, ki lehet valahogy szedni vagy le kell hozzá szedni az ajtókárpitot? Az ablakemelő kapcsolójának a csatlakozójához szeretnék hozzáférni.
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #18008 Dátum: 2009.06.11 csütörtök, 22:43:17 »

Kérdés:

Azt a kapaszkodót / ajtó behúzó műanyagot amiben benne van az ablakemelő kapcsolója, ki lehet valahogy szedni vagy le kell hozzá szedni az ajtókárpitot? Az ablakemelő kapcsolójának a csatlakozójához szeretnék hozzáférni.

ahhoz az egész kárpitot le kell bontani... szomoru1
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #18009 Dátum: 2009.06.11 csütörtök, 22:44:19 »

ahhoz az egész kárpitot le kell bontani... szomoru1

Köszi!  rinya
Naplózva
Liszti
Vendég
« Új hozzászólás #18010 Dátum: 2009.06.12 péntek, 10:04:50 »

Nem tudom más hogy van ezzel, de engem nagyon idegesít, hogy ha a gyújtáskulcs I-es állásban van, akkor nem lehet az ablakokat vezérelni, csak II-es állásban, mikor rajta van az izzítás meg minden más tök feleslegesen.

Tudja valaki, hogy mit és hol kellene átkötni, hogy I-es állásban is működjenek?
Biztosíték táblán kössem át?

Vagy csak engem zavar ez?


Hát, átmeneti/helyettesítő megoldásként javasolnám a távirányítót az ablakok le/fel húzására...
(tudod, 2-3mp-ig nyomva tartod a nyitó/záró gombot...ha nem akarod, hogy teljesen lemenjen, közben meg tudod állítani bármelyik megnyomásával...)

Egyébként tényleg sz*r...nemtudom, miért nem olyanra csinálták, hogy ha beteszed a kulcsot a helyére, akkor már lehessen szórakozni az ablakokkal...  Angry
Naplózva
Mjoey
Vendég
« Új hozzászólás #18011 Dátum: 2009.06.12 péntek, 10:24:10 »

Hát, átmeneti/helyettesítő megoldásként javasolnám a távirányítót az ablakok le/fel húzására...
(tudod, 2-3mp-ig nyomva tartod a nyitó/záró gombot...ha nem akarod, hogy teljesen lemenjen, közben meg tudod állítani bármelyik megnyomásával...)

Egyébként tényleg sz*r...nemtudom, miért nem olyanra csinálták, hogy ha beteszed a kulcsot a helyére, akkor már lehessen szórakozni az ablakokkal...  Angry
Ű

tényleg lehetne másként, de én azt mondom gyerekek amig ilyen problémáink vannak, addig jó nekünk!  vigyor3 wave
Naplózva
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #18012 Dátum: 2009.06.12 péntek, 10:30:55 »

Sziasztok!

Az első világításpanelt hogy kell leszedni?
Azt tudom, hogy pattintós, nem csavarós, de honnan merre, jó lenne valami részletesebb leírás, nehogy letörjem.

u.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
sityuka
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28



E-mail
« Új hozzászólás #18013 Dátum: 2009.06.12 péntek, 16:20:57 »

Sziasztok!

Az első világításpanelt hogy kell leszedni?
Azt tudom, hogy pattintós, nem csavarós, de honnan merre, jó lenne valami részletesebb leírás, nehogy letörjem.

u.
Szia.
Mit értesz világításpanel alatt?
Lehet csak én nem értem ám így meló után.

üdv.
Naplózva

2001 Ford Mondeo Turnier 2.0 TDDi - 115LE - fehér
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #18014 Dátum: 2009.06.12 péntek, 16:41:11 »

Szia.
Mit értesz világításpanel alatt?
Lehet csak én nem értem ám így meló után.

üdv.

A belső világításpanelt értem. Ami a belső visszapillantó tükör fölött van, és egyben van egy napszemüvegtartóval.

Az antennatartó talpat szeretném kicserélni.
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
BTomi
Vendég
« Új hozzászólás #18015 Dátum: 2009.06.12 péntek, 17:29:52 »

A belső világításpanelt értem. Ami a belső visszapillantó tükör fölött van, és egyben van egy napszemüvegtartóval.

Az antennatartó talpat szeretném kicserélni.

Lenyitod a napszemüvegtartót és így szabaddá válik a keret hátsó (csomitartó felőli) része belülröl. Ott tartja kettő pöcök. Könnyen megismered, mert a világos színű keretben szemetszúrnak a fekete pöckök. Ha azok kijöttek, akkor már lehet kétoldalon jobbra-balra feszegetve kipattintani az oldalsó akasztókat. Ezek után meghúzod a tetővel párhuzamosan hátrafelé és az első része egyszerűen lecsúszik a tetőkárpitról.  wave
Naplózva
sityuka
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28



E-mail
« Új hozzászólás #18016 Dátum: 2009.06.12 péntek, 22:04:26 »

A belső világításpanelt értem. Ami a belső visszapillantó tükör fölött van, és egyben van egy napszemüvegtartóval.

Az antennatartó talpat szeretném kicserélni.
Most vettem ki én is a minap, mert a szemüvegtartónak a forgó része tönkre ment.
Sajna csak egybe kaptam az egészet.

Szép estét mindenkinek.

üdv.
Naplózva

2001 Ford Mondeo Turnier 2.0 TDDi - 115LE - fehér
ultio
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1242


rasti rusti

ultio.ultionis@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #18017 Dátum: 2009.06.12 péntek, 22:19:16 »

Lenyitod a napszemüvegtartót és így szabaddá válik a keret hátsó (csomitartó felőli) része belülröl. Ott tartja kettő pöcök. Könnyen megismered, mert a világos színű keretben szemetszúrnak a fekete pöckök. Ha azok kijöttek, akkor már lehet kétoldalon jobbra-balra feszegetve kipattintani az oldalsó akasztókat. Ezek után meghúzod a tetővel párhuzamosan hátrafelé és az első része egyszerűen lecsúszik a tetőkárpitról.  wave

Nagyon szépen köszönöm!
Naplózva

rasti rusti
Van: Toyota Auris HSD, 2010.
Volt: Ford Mondeo, benzin, 1999 cm3, 2002., 5 ajtó, 5 sebesség, Ghia.
quest
Vendég
« Új hozzászólás #18018 Dátum: 2009.06.16 kedd, 08:12:41 »

Üdv

Eladó mkIII dupla fehér csíkos,krómszegélyes 4/5 ajtós hátsó lámpa!Gyári új-dobozában!
1 pár 25 pénz!
Naplózva
DomeSL
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2047


demeter.l@3i.hu
E-mail
« Új hozzászólás #18019 Dátum: 2009.06.17 szerda, 09:38:11 »

A két hátsó függ stabrudat összekötő keresztstabilizátor rúd plussz a szilentek!! wave

Átnézte egy újabb szerelő, ő szerinte sem lóg semmi, de hallja a kopogást és felülről is hallja. Szerinte ezért semmi más nem lehet csak lengéscsillapító.
Gyors véleményt kérnék.
Kösz előre is.
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.17 szerda, 09:58:01 írta DomeSL » Naplózva

2004 Mk3 2.0 TDCI kombi
Liszti
Vendég
« Új hozzászólás #18020 Dátum: 2009.06.17 szerda, 11:09:17 »

Átnézte egy újabb szerelő, ő szerinte sem lóg semmi, de hallja a kopogást és felülről is hallja. Szerinte ezért semmi más nem lehet csak lengéscsillapító.
Gyors véleményt kérnék.
Kösz előre is.

Ööööööizé, így látatlanban betippeltük a lehetséges dolgokat szerintem...
Ennél több nem igen lehet a futóműben, úgyhogy LÁTATLANBAN szerintem ennél többet nem nagyon tud(unk)ok mondani...
Bár vannak itt nálam ezerszer okosabb/tapasztaltabb emberek... Smiley
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #18021 Dátum: 2009.06.17 szerda, 11:23:54 »

Átnézte egy újabb szerelő, ő szerinte sem lóg semmi, de hallja a kopogást és felülről is hallja. Szerinte ezért semmi más nem lehet csak lengéscsillapító.
Gyors véleményt kérnék.
Kösz előre is.

kezifek kotel rogzitese szok meg kopogni.
Naplózva

blah blah blah
DomeSL
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2047


demeter.l@3i.hu
E-mail
« Új hozzászólás #18022 Dátum: 2009.06.17 szerda, 11:47:11 »

Ööööööizé, így látatlanban betippeltük a lehetséges dolgokat szerintem...
Ennél több nem igen lehet a futóműben, úgyhogy LÁTATLANBAN szerintem ennél többet nem nagyon tud(unk)ok mondani...
Bár vannak itt nálam ezerszer okosabb/tapasztaltabb emberek... Smiley

Tök rendesek vagytok. Tényleg. Csak én rosszul tettem fel a kérdést.
Szerintetek is lehet a lengéscsillapító vagy csak le akar húzni a szerelő?

Vagy a válaszod úgy szól, hogy ti már betippeltétek az összes lehetséges okot, és abban nem szerepelt a lengéscsillapító, tehát az nem is lehet a gond?

Azért sürgős, mert még ma meg kell mondjam, hogy rendelje-e a lengéscsillapítókat. Az autóban 141 ezer km-van.
Naplózva

2004 Mk3 2.0 TDCI kombi
Liszti
Vendég
« Új hozzászólás #18023 Dátum: 2009.06.17 szerda, 12:20:15 »

Tök rendesek vagytok. Tényleg. Csak én rosszul tettem fel a kérdést.
Szerintetek is lehet a lengéscsillapító vagy csak le akar húzni a szerelő?

Vagy a válaszod úgy szól, hogy ti már betippeltétek az összes lehetséges okot, és abban nem szerepelt a lengéscsillapító, tehát az nem is lehet a gond?

Azért sürgős, mert még ma meg kell mondjam, hogy rendelje-e a lengéscsillapítókat. Az autóban 141 ezer km-van.

Hát gyakorlatilag talán elsoroltuk, mi szokott kopogni...
Lengéscsillapítóra én nem gondoltam, attól függetlenül lehet az is, de mint mondottam, látatlanban nehéz megmondani...
Ha van rá zséd, akkor meg nem árt, ha kicserélik  Wink
Bár nem olcsó, úgyhogy tényleg jó lenne tudnod, mi is az, mert lehet csak egy pár ropi alkatrészt kellene cserélned...  falbav
Naplózva
DomeSL
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2047


demeter.l@3i.hu
E-mail
« Új hozzászólás #18024 Dátum: 2009.06.17 szerda, 12:55:07 »

Hát gyakorlatilag talán elsoroltuk, mi szokott kopogni...
Lengéscsillapítóra én nem gondoltam, attól függetlenül lehet az is, de mint mondottam, látatlanban nehéz megmondani...
Ha van rá zséd, akkor meg nem árt, ha kicserélik  Wink
Bár nem olcsó, úgyhogy tényleg jó lenne tudnod, mi is az, mert lehet csak egy pár ropi alkatrészt kellene cserélned...  falbav

Nem ezt mondom én is? Wink
Szóval van valaki akinek a lengéscsillapítója kopogott?
Igazából meg cserélje ki és kész, 160 ezernél már a szervíz előírás szerint úgyis cserélni kell, ártani tehát nem fog. A kopogás meg el kell múljon, mert addig a kocsit nem hozom el.
A baj, hogy erre nem volt kalkulálva pénz, attól még ki tudom fizetni, csak rosszul esik.
Csak ha nyilvánvalóan nem a lengéscsillapító akkor azért másra is el tudnám költeni. Főleg, hogy 2 napja y-ban fordultam volna meg egy úton, és egy  gun ?!# rohadt mocsok aki az 50 Ft-os füve védelmében 25 cm-es acélcsöveket vert le az úttest mellé kinyírta a teljes első lökhárítómat, mivel a kerék ugyan nem hajtott a fűre, de a kocsi eleje fölé lógott. (Értelmes volt ez a mondat egyáltalán? Smiley)
Úgyhogy darabokra tört az egész mindenség, 2-3 fekete műanyag elem ami a kocsi alján teljes szélességben van, meg beleszakított a fényezett részbe is.
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.17 szerda, 13:01:25 írta DomeSL » Naplózva

2004 Mk3 2.0 TDCI kombi
mlksx078
Vendég
« Új hozzászólás #18025 Dátum: 2009.06.17 szerda, 13:11:48 »

Úgyhogy darabokra tört az egész mindenség, 2-3 fekete műanyag elem ami a kocsi alján teljes szélességben van, meg beleszakított a fényezett részbe is.

Értelmes volt smile
Menj el egy műanyagoshoz, ha nincsen 5x5 centis darabokban, akkor összerakja neked. Utána fényező, aztán kész is.
Naplózva
DomeSL
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2047


demeter.l@3i.hu
E-mail
« Új hozzászólás #18026 Dátum: 2009.06.17 szerda, 19:56:15 »

kezifek kotel rogzitese szok meg kopogni.

Az melyik? Két oldalt az a kis ívben hajló fém gégecsöves bigyó? Hogy kell rögzíteni? Lehet pl gyorskötözővel?
A kis ívben hajló fém gégecsöves bigyót lehet rögzíteni gyorskötözővel? Mert az tuti zörög, ha esetleg mégsem az a kezifek kotel.
Naplózva

2004 Mk3 2.0 TDCI kombi
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #18027 Dátum: 2009.06.17 szerda, 20:29:19 »

Az melyik? Két oldalt az a kis ívben hajló fém gégecsöves bigyó? Hogy kell rögzíteni? Lehet pl gyorskötözővel?
A kis ívben hajló fém gégecsöves bigyót lehet rögzíteni gyorskötözővel? Mert az tuti zörög, ha esetleg mégsem az a kezifek kotel.
a gégecsőves bigyó ha kb 1cm átmérőjű, akkor az a kézifék kötél. gyorskötözővel lehet, csak tegyél a bowdenház és a fém közé valami alátétet (pl. vágott slag), mert ha a bowdenház burkolata kidörzsölődik, beázik, berohad a bowden és lehet cseréni...
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
DomeSL
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2047


demeter.l@3i.hu
E-mail
« Új hozzászólás #18028 Dátum: 2009.06.17 szerda, 21:02:51 »

a gégecsőves bigyó ha kb 1cm átmérőjű, akkor az a kézifék kötél. gyorskötözővel lehet, csak tegyél a bowdenház és a fém közé valami alátétet (pl. vágott slag), mert ha a bowdenház burkolata kidörzsölődik, beázik, berohad a bowden és lehet cseréni...

Nagyon köszi. És tényleg ez szokott zörögni?
Naplózva

2004 Mk3 2.0 TDCI kombi
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #18029 Dátum: 2009.06.17 szerda, 21:21:42 »

Nagyon köszi. És tényleg ez szokott zörögni?
szokott, méghozzá elég erős, kopogó hangja van, ha útegyenetlenségeken mész át. Gyárilag a hátsó felfüggesztés lengőkarjához van rögzítve a bowden egy bilincs szerű dologgal, ami engedi mozogni, de mégsem zörög.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3363



« Új hozzászólás #18030 Dátum: 2009.06.17 szerda, 21:21:50 »

Nagyon köszi. És tényleg ez szokott zörögni?

Nem szereltél le vonóhorgot a kocsiról?
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
DomeSL
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2047


demeter.l@3i.hu
E-mail
« Új hozzászólás #18031 Dátum: 2009.06.17 szerda, 21:25:03 »

Nem szereltél le vonóhorgot a kocsiról?


Nem. 3éve zörög. 6 futóműves látta, mind szerint hibátlan. Holnap lengéscsillapító csere.
De ide a rozsdás bökőt, hogy ez a két kis cső klattyog.
Első dolgom lesz holnap kipróbálni.

A 6 futóműves azóta már többször csuklott az biztos. Halálra idegesít a kopogás. Mégiscsak 3 év.
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.17 szerda, 21:26:54 írta DomeSL » Naplózva

2004 Mk3 2.0 TDCI kombi
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #18032 Dátum: 2009.06.17 szerda, 21:32:24 »


Nem. 3éve zörög. 6 futóműves látta, mind szerint hibátlan. Holnap lengéscsillapító csere.
De ide a rozsdás bökőt, hogy ez a két kis cső klattyog.
Első dolgom lesz holnap kipróbálni.

A 6 futóműves azóta már többször csuklott az biztos. Halálra idegesít a kopogás. Mégiscsak 3 év.
lengéscsillapítót mérettél?
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
DomeSL
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2047


demeter.l@3i.hu
E-mail
« Új hozzászólás #18033 Dátum: 2009.06.17 szerda, 21:34:09 »

lengéscsillapítót mérettél?

Nem, most hallok ilyenről először. Mondjuk el tudom hinni, hogy 140 ezer után cserés lett.
Az utcában ahol lakom 6 fekvőrendőrön megyek át minden nap 10x kb. Biztos nem tesz jót neki. (inkább fekvő rendőr ezredesen)
Naplózva

2004 Mk3 2.0 TDCI kombi
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3363



« Új hozzászólás #18034 Dátum: 2009.06.17 szerda, 21:37:15 »

Nem, most hallok ilyenről először. Mondjuk el tudom hinni, hogy 140 ezer után cserés lett.
Az utcában ahol lakom 6 fekvőrendőrön megyek át minden nap 10x kb. Biztos nem tesz jót neki. (inkább fekvő rendőr ezredesen)

Azért nem ártana megméretni, és csak akkor cserélni ha valóban csereérett...Szerintem
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Zolibácsi
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3363



« Új hozzászólás #18035 Dátum: 2009.06.17 szerda, 21:39:33 »

Egyébként pont ma szüntettem meg egy durva hátulról jövő zörgést. A nyúlványban volt elszabadulva a kerszttartó akármi, ami a vonóhoroghoz kell. Kanyarokban veszett hangja volt,ahogy gurult összevissza...
Naplózva

MK5 2.0TDCi Titanium PS
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #18036 Dátum: 2009.06.17 szerda, 22:03:04 »


De ide a rozsdás bökőt, hogy ez a két kis cső klattyog.
Nem ezt írtam elsőre!?
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
DomeSL
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2047


demeter.l@3i.hu
E-mail
« Új hozzászólás #18037 Dátum: 2009.06.17 szerda, 22:06:17 »

Nem ezt írtam elsőre!?

Fene gondolná, hogy a két kis cső ami amúgy elég merev, ílyen hangosan tud zörögni.
Holnap kiderül.
Naplózva

2004 Mk3 2.0 TDCI kombi
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #18038 Dátum: 2009.06.17 szerda, 22:13:31 »

Nem, most hallok ilyenről először. Mondjuk el tudom hinni, hogy 140 ezer után cserés lett.
Az utcában ahol lakom 6 fekvőrendőrön megyek át minden nap 10x kb. Biztos nem tesz jót neki. (inkább fekvő rendőr ezredesen)
Hááát, a szegedi aknafedelek csodákra képesek, de azért óvatosan ezzel a 140ekm-rel. Enyémben 138eKm-nél mérettem lengéscsillapítót, mert én is azt hittem, az nyekereg hátul. 70%-70%-63%-58% (BE-JE-BH-JH). A gyári új értéke 75% asszem. Ezek még az eredeti alkatrészek. Kiderült, a keresztstab szilentek kiszáradása okozza a nyekergést. Jó futóműves kérdése.
A lengéscsillapító mérés azért is jó, mert rázópadon csinálják, ott meg megfigyelheted a kopogást élőben is Cheesy
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
norberto31
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új hozzászólás #18039 Dátum: 2009.06.18 csütörtök, 18:20:27 »

Pici segítség kéne!Milyen kütyü (telefonkagyló) való a drót végére a képen.Ez lehet találós kérdés is csak én nem tudom a választ.Esetleg ha valakinek van eladó ilyenje érdekelne!! Köszönöm!!
Naplózva

2004-es 2.0TDCI Ghia Kombi Aut.
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #18040 Dátum: 2009.06.18 csütörtök, 20:46:27 »

Pici segítség kéne!Milyen kütyü (telefonkagyló) való a drót végére a képen.Ez lehet találós kérdés is csak én nem tudom a választ.Esetleg ha valakinek van eladó ilyenje érdekelne!! Köszönöm!!
..szerintem egy sima nokia átalakító drótja van.... ebből kiindulva akár milyen telefont nokia telefont rakkat bele..csak az átalakító drótot és a tartóját kel csak cserélned...szerintem  vigyor3
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Liszti
Vendég
« Új hozzászólás #18041 Dátum: 2009.06.19 péntek, 12:14:10 »

Ööööööizé...egy kérdésem lenne:  help
Az én autómban pl. kikapcsolható az anyósülés előtti légzsák?  Huh?
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #18042 Dátum: 2009.06.19 péntek, 12:18:01 »

Ööööööizé...egy kérdésem lenne:  help
Az én autómban pl. kikapcsolható az anyósülés előtti légzsák?  Huh?
nem.... szomoru1
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Liszti
Vendég
« Új hozzászólás #18043 Dátum: 2009.06.19 péntek, 12:20:06 »

nem.... szomoru1

Thx...
 wilting sir
Naplózva
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #18044 Dátum: 2009.06.19 péntek, 22:45:16 »

Thx...
 wilting sir
ez engem is elszomorított....
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #18045 Dátum: 2009.06.19 péntek, 23:13:32 »

Ööööööizé...egy kérdésem lenne:  help
Az én autómban pl. kikapcsolható az anyósülés előtti légzsák?  Huh?
szervizben tudják deaktiválni.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
gravitydave
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002



« Új hozzászólás #18046 Dátum: 2009.06.20 szombat, 01:42:45 »

szervizben tudják deaktiválni.

a legtobb helyen nem vallaljak!
en is hatra raktam a legkissebbet is!:wave:
 elfernek 3 an egymas mellett! azert vettunk mondit nemigaz? eplus2
 
gy
Naplózva

2020 MK-5 2.0 Hibrid Kombi ST Line
2006 MK-3 1.8 b Szedan Ambiente
EX 2011 Fusion 2,5 SEL Szedan
EX 2008 Mk-4 1.6 b Kombi, Trend, LPG
EX 1997 Mk-2 1.8 b Ferdehatu GLX
Ex 2002 MK-3 1.8 b Kombi Ambiente
Ex 1996 Mk-1 1.6 b Kombi CLX
keke0323
Vendég
« Új hozzászólás #18047 Dátum: 2009.06.20 szombat, 11:08:10 »

Sziasztok!!
Új tagként üdvözöm a mondeós társadalmat.Egy 1.8 as benzines 125pacis 2001-es trend paripát sikerült vásárolnom.És azt kell mondjam eszméletlen a masina!!
Szeretem minden porcikáját a vasnak!
Egyetlen gondom:alacsony fordulaton dadog a kicsike,20-ból egyszer nem indul pöcre,de nem állt még le magától.
156e km van bent,rendszeressen karbantartott autóról van szó.Gyertya cserélve,esetleg gyujtókábelekre tudok gondolni..
Ha van köztetek benyás tulaj kérem segítsen!!
Amúgy a verda eszméletlenül meg van kímélve,ezért zavar anyira ez a kis hibája.
köszönettel worship..keke..
Naplózva
gravitydave
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1002



« Új hozzászólás #18048 Dátum: 2009.06.20 szombat, 14:44:01 »

Sziasztok!!
Új tagként üdvözöm a mondeós társadalmat.Egy 1.8 as benzines 125pacis 2001-es trend paripát sikerült vásárolnom.És azt kell mondjam eszméletlen a masina!!
Szeretem minden porcikáját a vasnak!
Egyetlen gondom:alacsony fordulaton dadog a kicsike,20-ból egyszer nem indul pöcre,de nem állt még le magától.
156e km van bent,rendszeressen karbantartott autóról van szó.Gyertya cserélve,esetleg gyujtókábelekre tudok gondolni..
Ha van köztetek benyás tulaj kérem segítsen!!
Amúgy a verda eszméletlenül meg van kímélve,ezért zavar anyira ez a kis hibája.
köszönettel worship..keke..

szia!
elso korben gyertya es kabel csere egyszerre, szivosor tisztitas, es a pillangoszelep kornyekenek tisztitasat javaslom!
azutan minden ok lesz!
gy
Naplózva

2020 MK-5 2.0 Hibrid Kombi ST Line
2006 MK-3 1.8 b Szedan Ambiente
EX 2011 Fusion 2,5 SEL Szedan
EX 2008 Mk-4 1.6 b Kombi, Trend, LPG
EX 1997 Mk-2 1.8 b Ferdehatu GLX
Ex 2002 MK-3 1.8 b Kombi Ambiente
Ex 1996 Mk-1 1.6 b Kombi CLX
keke0323
Vendég
« Új hozzászólás #18049 Dátum: 2009.06.20 szombat, 15:29:55 »

Kösz a gyors reagálást!!
A szívosor és a pillangószelep tisztítását,magam is elvégezhetem?Mert ezekről a folyamatokról infót az oldaon nem találtam!
Vagy vigyem valamillen szakihoz?/az elsö megoldást jobban szeretném/.
Egyébként naggyon faintos az oldal,szinte minden téma érintve volt ahogy végigolvastam a régebbi párbeszédeket!!
Nagyon sok segítséget kap a frissen mondeossá vált user(persze ha tud olvasni)!
Thanks!!!!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 354 355 356 357 358 359 360 [361] 362 363 364 365 366 367 368 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.112 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.