Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.10.06 vasárnap, 04:27:48 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 126 127 128 129 130 131 132 [133] 134 135 136 137 138 139 140 ... 1558   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 21487804 alkalommal)
0 Felhasználó és 224 vendég van a témában
Vendég
« Új hozzászólás #6600 Dátum: 2006.04.03 hétfő, 11:11:00 »

szendre, de most mi arról beszélünk, hogy még mielőtt elérné az üzemi hőfokot, az előtt bekapcsolgat a venti...
OK! Ez bekapcsolt klímával előfordulhat. Kikapcsolt klímánál viszont már gáz.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #6601 Dátum: 2006.04.04 kedd, 14:16:00 »

kerdes.
 
Az MKIII 2.0 benyas verda mocija hidrotokes vagy nem ? Merthogy a FordTIS csak a V6-nal emliti meg a hidrotokek megletet, az 1.8 es 2.0nal nem ! A verdahoz kapott szerviz konyvben (ez nem = a szerviz fuzettel) meg azt irjak, hogy 160e km-nel szelephezagot kene merni, szukseg szerint allitani, amit ugye a hidrotokes verdaknal nem kell, mert ott ugye automatice utanallitodik vagymi.
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #6602 Dátum: 2006.04.04 kedd, 14:33:00 »

kerdes.
 
Az MKIII 2.0 benyas verda mocija hidrotokes vagy nem ? Merthogy a FordTIS csak a V6-nal emliti meg a hidrotokek megletet, az 1.8 es 2.0nal nem ! A verdahoz kapott szerviz konyvben (ez nem = a szerviz fuzettel) meg azt irjak, hogy 160e km-nel szelephezagot kene merni, szukseg szerint allitani, amit ugye a hidrotokes verdaknal nem kell, mert ott ugye automatice utanallitodik vagymi.
Bennemaradt valami régi 8 szelepes leírásból, hidrotőkés
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #6603 Dátum: 2006.04.04 kedd, 14:39:00 »

Fusim,
 
Ez tutko ? Merthogy a FordTIS nem irja, hogy hidrotokes lenne es tuti nem egy regi mocirol ir, hanem konkretan az MKIII 1.8-2.0-as benyas motorjarol. Van is munkamenet leiras az MKIII benyas mocik szelephezag ellenorzeserol/utanallitasarol es ott is szinten az MKIIIrol ir. Meg a moci kepe is ua. mint ami nekem van. Vagy aza regi 8szelepes total ua. mint a mostani MKIII benyas mocik ? Cool Vagy forditva Cool
De ha hidrotokes, akkor miert kell szelephezagot merni, illetve allitani ? elvegre ezt a hidrotoke csinalna, vagy tevedek ?
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #6604 Dátum: 2006.04.04 kedd, 14:41:00 »

fusim,
 
a szerviz konyv is konkretan a 2001-tol ervenyes benyas mocit (azon belul kiemelve a mondeot) jeloli meg mint szelephezag allitas/ellenorzes szukseget. Most akkor mindenhol rossz az utalas, elirtak, vagy tenyleg nincs hidrotoke a mociban !?
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #6605 Dátum: 2006.04.04 kedd, 14:43:00 »

fusim,
 
raadasul a fordTIS cd az mkiii moci muszaki leirasanal nem irja, hogy hidraulikus szelepallitas, pedig tenyleg az MKIII benyas moci adatait kozli. 2.5 V6nal mar oda van irva, hogy hidraulikus szelepallitas blabla. Bocsi ! Nemis a ford tis cd irja ezt, hanem asszem a html uj kocsikrol c. doksi.
Naplózva

blah blah blah
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #6606 Dátum: 2006.04.04 kedd, 15:02:00 »

egyebkent itt van 2 screenshot ami latszik, hogy a 1.8-2.0L mocinal van olyan pont, hogy szelephezag allitas, a V6nal meg nincs.
 
http://amigos.amiga.hu/zacci/moci1.JPG
http://amigos.amiga.hu/zacci/moci2.JPG
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #6607 Dátum: 2006.04.04 kedd, 15:15:00 »

egyebkent itt van 2 screenshot ami latszik, hogy a 1.8-2.0L mocinal van olyan pont, hogy szelephezag allitas, a V6nal meg nincs.
 
http://amigos.amiga.hu/zacci/moci1.JPG
http://amigos.amiga.hu/zacci/moci2.JPG
Zacci, neked honan van magyar TIS-ed?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6608 Dátum: 2006.04.04 kedd, 15:22:00 »

fusim,
 
raadasul a fordTIS cd az mkiii moci muszaki leirasanal nem irja, hogy hidraulikus szelepallitas, pedig tenyleg az MKIII benyas moci adatait kozli. 2.5 V6nal mar oda van irva, hogy hidraulikus szelepallitas blabla. Bocsi ! Nemis a ford tis cd irja ezt, hanem asszem a html uj kocsikrol c. doksi.
1.4 es zeteces fiestánál én is figyeltem, hogy hoz 150ezernél szelepállítást de nem hinném. Elfordították a szíjcserét inkább vagy mittudomain, fordKA nál kell szelepet állítani, de az 8 szelepes moci.
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #6609 Dátum: 2006.04.04 kedd, 15:45:00 »

ms02,
 
bocsi, kevertem a dolgot. A magyar eza html uj kocsikrol nevu doksi. A FordTIS angol 8(
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #6610 Dátum: 2006.04.04 kedd, 15:52:00 »

RS hátsólökös meg pár cuccos MKIII hoz ha valakit érdekel
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6611 Dátum: 2006.04.04 kedd, 16:07:00 »

RS MKIII? ST-t akartál írni, gondolom.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #6612 Dátum: 2006.04.04 kedd, 16:11:00 »

RS MKIII? ST-t akartál írni, gondolom.
Van RS is - legalábbis rengeteg ilyen hirdetés van az angol e-bay-on...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6613 Dátum: 2006.04.04 kedd, 16:27:00 »

RS MKIII? ST-t akartál írni, gondolom.
Német RS nek hirdette meg, van ott kép róla bőven, cicaszeme
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6614 Dátum: 2006.04.04 kedd, 20:47:00 »

Ma a Ford márkakereskedésben azt mondták a váltóban nem kell cserélni olajat mert az "örök+1 nap.."
 
Tehát váltóban 80.000 -nék kell olajat cserélni vagy se?
 
Valaki homályosítson már fel Cheesy
 
Ja ha kell milyen olajat javasoltok a váltóba - és mennyit kell betölteni?
 
Üdv: Landser
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6615 Dátum: 2006.04.05 szerda, 09:39:00 »

Ma a Ford márkakereskedésben azt mondták a váltóban nem kell cserélni olajat mert az "örök+1 nap.."
 
Tehát váltóban 80.000 -nék kell olajat cserélni vagy se?
 
Valaki homályosítson már fel Cheesy
 
Ja ha kell milyen olajat javasoltok a váltóba - és mennyit kell betölteni?
 
Üdv: Landser
Hát szerintem 80e-nél nem kell Cheesy
Nekem most 120e van benne, de még nem cserélek egy darabig, az tuti... Cheesy
Naplózva
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #6616 Dátum: 2006.04.05 szerda, 09:45:00 »

landser,
 
Ezaz orork+1nap eleg nagy hulyeseg szerintem. Semmi sem tart orokke ! En 160e-nel csereltettem es erezni lehetett a kulonbseget. Egyebkent altalaban akkor szoktak valto olajat cserelni, mikor tonkre megy a kuplung, emrt akkor ugyis szet kell bontani a fel verdat es akkor kifolyik a draga nedu Cool Nah, olyankor szoktak uj olajjal feltolteni. Jah es gyari olajat kell bele tolni ! De vigyazz, mert pl. en a nagyautonal vettem valtoolajat es sajna nem a tipusomhoz megfelelot adtak. Ez csak a szervizben derult ki, mikor a szerelo elkezdett gyanakodni... Konyv fellapoz, tipus megnez, haaat ez nem ebben a verdaba valo olaj. Faxa...akkor csereljunk... adok 2doboz olajat te meg acc nekem 2doboz bele valot Cool
Egyebkent tobb mint 2 doboz olaj ment bele. Az kb. 2.5 littyot jelent. Abbol baj nem lehet, ha lecserelteted a valto olajat. Max. finomabban fog kapcsolni Cool
Naplózva

blah blah blah
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6617 Dátum: 2006.04.05 szerda, 10:17:00 »

landser,
 
Ezaz orork+1nap eleg nagy hulyeseg szerintem. Semmi sem tart orokke ! En 160e-nel csereltettem es erezni lehetett a kulonbseget. Egyebkent altalaban akkor szoktak valto olajat cserelni, mikor tonkre megy a kuplung, emrt akkor ugyis szet kell bontani a fel verdat es akkor kifolyik a draga nedu Cool Nah, olyankor szoktak uj olajjal feltolteni. Jah es gyari olajat kell bele tolni ! De vigyazz, mert pl. en a nagyautonal vettem valtoolajat es sajna nem a tipusomhoz megfelelot adtak. Ez csak a szervizben derult ki, mikor a szerelo elkezdett gyanakodni... Konyv fellapoz, tipus megnez, haaat ez nem ebben a verdaba valo olaj. Faxa...akkor csereljunk... adok 2doboz olajat te meg acc nekem 2doboz bele valot Cool
Egyebkent tobb mint 2 doboz olaj ment bele. Az kb. 2.5 littyot jelent. Abbol baj nem lehet, ha lecserelteted a valto olajat. Max. finomabban fog kapcsolni Cool
Kuplungcserénél nem kell szétszedni a váltót.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
zacci
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19486


norbert.nagy@4ce.hu
E-mail
« Új hozzászólás #6618 Dátum: 2006.04.05 szerda, 10:20:00 »

Angel,
 
A valtot nem, de allitolag kifolyik azolaj. Legalabbis a szerelo srac eztet mondta.
Naplózva

blah blah blah
Vendég
« Új hozzászólás #6619 Dátum: 2006.04.05 szerda, 12:50:00 »

Én egy kicsit érzem már hogy cserére szorúl...
 
Gyári olaj helyett én szíven szerint Motult vagy Castrolt tennék bele - szerintetek?
 
Valaki! 2000 TDDI -be milyen kell? Ha valakit tud kérem nézzen utánna  - a számára is, hogy W -hánya..
 
THX Landser
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6620 Dátum: 2006.04.05 szerda, 12:53:00 »

Én egy kicsit érzem már hogy cserére szorúl...
 
Gyári olaj helyett én szíven szerint Motult vagy Castrolt tennék bele - szerintetek?
 
Valaki! 2000 TDDI -be milyen kell? Ha valakit tud kérem nézzen utánna  - a számára is, hogy W -hánya..
 
THX Landser
5W-30 longlife olaj.
A gyári 1125 Ft körül van a Nagyautónál.
Az ARAL kifejezetten Fordhoz fejlesztett ki ilyet ugyanezekkel a paraméterekkel de 4000 Ft/ liter feletti áron. cca. 5, 6 litert vesz fel a rendszer.
üdv,
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6621 Dátum: 2006.04.05 szerda, 12:55:00 »

5W-30 longlife olaj.
A gyári 1125 Ft körül van a Nagyautónál.
Az ARAL kifejezetten Fordhoz fejlesztett ki ilyet ugyanezekkel a paraméterekkel de 4000 Ft/ liter feletti áron. cca. 5, 6 litert vesz fel a rendszer.
üdv,
Bocs!!!!
Én nem váltóról beszélek..
BOCSI BOCSI BOCSI!
nem olvastam eléggé lejjebb......
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6622 Dátum: 2006.04.05 szerda, 13:01:00 »

Én egy kicsit érzem már hogy cserére szorúl...
 
Gyári olaj helyett én szíven szerint Motult vagy Castrolt tennék bele - szerintetek?
 
Valaki! 2000 TDDI -be milyen kell? Ha valakit tud kérem nézzen utánna  - a számára is, hogy W -hánya..
 
THX Landser
Én 5W30-ast tettem bele 3 hete... Bárdiban azt mondták ez való bele... És 1500Ft/l volt. Valami szuperakciós... És jó minőségű olaj volt (a típusára már nem emléxem)
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6623 Dátum: 2006.04.05 szerda, 13:05:00 »

Sziasztok!
Hétfőn voltam Solymáron a 80.000-es szervízen. A tapasztalat: Ott lehettem én is a autószerelő mellett, aki nagyon rendes volt és mindent elmondott, megmutatott stb. Ki cserélte azt amiket ilyenkor szokás + a két hátsó fékbetétet (4db) + a kézifék huzalnak azt a részét ami a jobb hátsó kerékhez megy. Ezt ugyanis azért kellett mert beragadt. Tehát a behúztam a kéziféket, akkor nem engedett ki teljesen. Így persz a jobb hátsó fékbetétek nagyon el voltak kopva. Mondjuk ebből nem éreztem semmit. Természetesen még 4,3 liter olaj, + 3,2 órás munkadíj. A számla végösszege 72.000 Ft. lett. Sok? Nemtudom.
 
Továbbiakban felvetette, hogy 80km/h fölött hallok egy kis szélzajt a vezető oldali ablak bal felső sarka környékéről. A hátsó ajtót a lakatos egy kicsit beljebb állította. De kipróbálni nem akarták, mivel 80-nal nem tudnak menni a környéken és egyébként a rendőrtől is félnek. Sajnos a szélzaj nem javult. Egy kicsit még hallom. Nagyon szeretném ha ez megoldódna. Ha valaki tudja a tutit azzal szívesen találkoznék személyesen is. Szeretném ha ez is OK lenne és már nincs is semmi apró problémám az autóval. Persze mondták, hogy vigyem vissza, ha nem OK.  
Szóval ebben kérnék egy segítséget.  
 
Köszönök előre is mindent, és szép napot kívánok mindenkinek.  
 
Ja láttam egy új ST220-ast az udvaron. Azért megdobogtatta a szívemet
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6624 Dátum: 2006.04.05 szerda, 13:07:00 »

felvetette = felvetettem  
bocs
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6625 Dátum: 2006.04.05 szerda, 13:09:00 »

Sziasztok!
Hétfőn voltam Solymáron a 80.000-es szervízen. A tapasztalat: Ott lehettem én is a autószerelő mellett, aki nagyon rendes volt és mindent elmondott, megmutatott stb. Ki cserélte azt amiket ilyenkor szokás + a két hátsó fékbetétet (4db) + a kézifék huzalnak azt a részét ami a jobb hátsó kerékhez megy. Ezt ugyanis azért kellett mert beragadt. Tehát a behúztam a kéziféket, akkor nem engedett ki teljesen. Így persz a jobb hátsó fékbetétek nagyon el voltak kopva. Mondjuk ebből nem éreztem semmit. Természetesen még 4,3 liter olaj, + 3,2 órás munkadíj. A számla végösszege 72.000 Ft. lett. Sok? Nemtudom.
 
Továbbiakban felvetette, hogy 80km/h fölött hallok egy kis szélzajt a vezető oldali ablak bal felső sarka környékéről. A hátsó ajtót a lakatos egy kicsit beljebb állította. De kipróbálni nem akarták, mivel 80-nal nem tudnak menni a környéken és egyébként a rendőrtől is félnek. Sajnos a szélzaj nem javult. Egy kicsit még hallom. Nagyon szeretném ha ez megoldódna. Ha valaki tudja a tutit azzal szívesen találkoznék személyesen is. Szeretném ha ez is OK lenne és már nincs is semmi apró problémám az autóval. Persze mondták, hogy vigyem vissza, ha nem OK.  
Szóval ebben kérnék egy segítséget.  
 
Köszönök előre is mindent, és szép napot kívánok mindenkinek.  
 
Ja láttam egy új ST220-ast az udvaron. Azért megdobogtatta a szívemet

Sokallom a számlát. Vedd meg te az olajat (nagyauto), meg az összes szűrőt, betétet, tedd el a számlát, ez teljesen legális, szervizkönyvnél is, és akkor kb a feléből kijössz.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6626 Dátum: 2006.04.05 szerda, 15:11:00 »

Sokallom a számlát. Vedd meg te az olajat (nagyauto), meg az összes szűrőt, betétet, tedd el a számlát, ez teljesen legális, szervizkönyvnél is, és akkor kb a feléből kijössz.
Ja! 50-nél nem lett volna több az biztos...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #6627 Dátum: 2006.04.05 szerda, 15:13:00 »

Én egy kicsit érzem már hogy cserére szorúl...
 
Gyári olaj helyett én szíven szerint Motult vagy Castrolt tennék bele - szerintetek?
 
Valaki! 2000 TDDI -be milyen kell? Ha valakit tud kérem nézzen utánna  - a számára is, hogy W -hánya..
 
THX Landser
Gyári olajat bele!!!
6100HUF/6l...(de nem csak az ára miatt!)
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Vendég
« Új hozzászólás #6628 Dátum: 2006.04.05 szerda, 16:15:00 »

Sziasztok!
Hétfőn voltam Solymáron a 80.000-es szervízen. A tapasztalat: Ott lehettem én is a autószerelő mellett, aki nagyon rendes volt és mindent elmondott, megmutatott stb. Ki cserélte azt amiket ilyenkor szokás + a két hátsó fékbetétet (4db) + a kézifék huzalnak azt a részét ami a jobb hátsó kerékhez megy. Ezt ugyanis azért kellett mert beragadt. Tehát a behúztam a kéziféket, akkor nem engedett ki teljesen. Így persz a jobb hátsó fékbetétek nagyon el voltak kopva. Mondjuk ebből nem éreztem semmit. Természetesen még 4,3 liter olaj, + 3,2 órás munkadíj. A számla végösszege 72.000 Ft. lett. Sok? Nemtudom.
 
Továbbiakban felvetette, hogy 80km/h fölött hallok egy kis szélzajt a vezető oldali ablak bal felső sarka környékéről. A hátsó ajtót a lakatos egy kicsit beljebb állította. De kipróbálni nem akarták, mivel 80-nal nem tudnak menni a környéken és egyébként a rendőrtől is félnek. Sajnos a szélzaj nem javult. Egy kicsit még hallom. Nagyon szeretném ha ez megoldódna. Ha valaki tudja a tutit azzal szívesen találkoznék személyesen is. Szeretném ha ez is OK lenne és már nincs is semmi apró problémám az autóval. Persze mondták, hogy vigyem vissza, ha nem OK.  
Szóval ebben kérnék egy segítséget.  
 
Köszönök előre is mindent, és szép napot kívánok mindenkinek.  
 
Ja láttam egy új ST220-ast az udvaron. Azért megdobogtatta a szívemet

Skacok, keep cool, nekem is ennyi lett a számla végösszege Solymáron, pont ugyanilyen tételekkel. 80ezres szerviz + kézifék huzal csere (asszem ez volt 26e körül...). Tavaly október-november környékén. Ez van. Legközelebb vásárolok én is
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6629 Dátum: 2006.04.05 szerda, 17:33:00 »

Sokallom a számlát. Vedd meg te az olajat (nagyauto), meg az összes szűrőt, betétet, tedd el a számlát, ez teljesen legális, szervizkönyvnél is, és akkor kb a feléből kijössz.
Angel, OK. Köszi a tippet.
Vision V6,  hát ez tényleg cool. Nagyon egyforma.
 
Tudom volt már szó a szélzajról, tuti megoldás van? Találkoznék bárkivel szívesen. Visszamenni még nem akarok. Időpont stb.
 
Csibe
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6630 Dátum: 2006.04.05 szerda, 21:14:00 »

Angel, OK. Köszi a tippet.
Vision V6,  hát ez tényleg cool. Nagyon egyforma.
 
Tudom volt már szó a szélzajról, tuti megoldás van? Találkoznék bárkivel szívesen. Visszamenni még nem akarok. Időpont stb.
 
Csibe
Viszont nekem nem volt bajom a kézifékkel, mégis azt mondták, hogy nem OK. 80ezres szerviznél ezek szerint alapból cserélik??? Mindenesetre gyanúúús. Hmm??
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6631 Dátum: 2006.04.05 szerda, 22:29:00 »

Viszont nekem nem volt bajom a kézifékkel, mégis azt mondták, hogy nem OK. 80ezres szerviznél ezek szerint alapból cserélik??? Mindenesetre gyanúúús. Hmm??
Nekem 200e km után cserélték a bowdent. Nektek akkor mennyi lehet visszatekerve? Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #6632 Dátum: 2006.04.05 szerda, 22:36:00 »

Viszont nekem nem volt bajom a kézifékkel, mégis azt mondták, hogy nem OK. 80ezres szerviznél ezek szerint alapból cserélik??? Mindenesetre gyanúúús. Hmm??
Elvileg semmi, csekkolták a vasat, de akkor is gyanús ez nekem. Egy kis extraprofit?? Lehet, hogy ki sem cserélték, javulást nem tapasztaltam...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6633 Dátum: 2006.04.06 csütörtök, 06:49:00 »

És lehet, hogy ez a németeknél nem kötelező? Azért nincs benne? Egyébként eddig a 4,5 év alatt kb. 10 percet vontattam utánfutót.
Ticu!
 
Lehet, Mo-on biztos kell, de minden ország saját maga alakítja ki a műszaki feltételeket és mást várhat el.
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6634 Dátum: 2006.04.06 csütörtök, 08:23:00 »

Ford Focus-Mondeo ,  index  lámpa , króm, 3-5 ajtós, 2 db  
 
Megnevezés: Index lámpa  
  Cikkszám: SMN/FF5D-X  
  Ár: 3500.-  
 
http://www.freeweb.hu/lkracing/simoni/Simoni%20lampak/Indexek/images/FF5DX2.jpg
 
http://lkracing.hu/
 
Eleg jo aron van szerintem Smiley
Naplózva
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6635 Dátum: 2006.04.06 csütörtök, 10:02:00 »

Nekem 200e km után cserélték a bowdent. Nektek akkor mennyi lehet visszatekerve? Smiley
Használattól is függ. Én általában nem húzom be a kéziféket, csak sebességben hagyom.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #6636 Dátum: 2006.04.06 csütörtök, 10:05:00 »

Nekem 200e km után cserélték a bowdent. Nektek akkor mennyi lehet visszatekerve? Smiley
Én 1év 10 hónaposan vettem a benyás Mondimat. Akkor 70.596 km volt benne. Szerintem előre tekerték az órát. A kézifékkel nekem se volt bajom. Csak ezt derítette ki a szaki.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6637 Dátum: 2006.04.06 csütörtök, 10:20:00 »

Ford Focus-Mondeo ,  index  lámpa , króm, 3-5 ajtós, 2 db  
 
Megnevezés: Index lámpa  
  Cikkszám: SMN/FF5D-X  
  Ár: 3500.-  
 
http://www.freeweb.hu/lkracing/simoni/Simoni%20lampak/Indexek/images/FF5DX2.jpg
 
http://lkracing.hu/
 
Eleg jo aron van szerintem Smiley
Tényleg jó, de ebbe még kell króm izzó, hogy jól nézzen ki.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Vendég
« Új hozzászólás #6638 Dátum: 2006.04.06 csütörtök, 10:20:00 »

Én 1év 10 hónaposan vettem a benyás Mondimat. Akkor 70.596 km volt benne. Szerintem előre tekerték az órát. A kézifékkel nekem se volt bajom. Csak ezt derítette ki a szaki.
Szia!
Rég láttalak erre!
Olvastam "fájdalmaidról" #6717, legközelebb előtte Kandia u. 55!
Szép napot,szia!
Üdv.
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6639 Dátum: 2006.04.06 csütörtök, 10:21:00 »

Használattól is függ. Én általában nem húzom be a kéziféket, csak sebességben hagyom.
Én behúzom, mert hegyen lakok.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6640 Dátum: 2006.04.06 csütörtök, 13:12:00 »

Én behúzom, mert hegyen lakok.
Erdő mellett? Az nem jó... sok fát kell hasogatni.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #6641 Dátum: 2006.04.06 csütörtök, 13:51:00 »

Használattól is függ. Én általában nem húzom be a kéziféket, csak sebességben hagyom.
És parkoláskor?
Naplózva
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37282


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #6642 Dátum: 2006.04.06 csütörtök, 16:14:00 »

Erdő mellett? Az nem jó... sok fát kell hasogatni.
Erdő mellet, de gázfütés van. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Angel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37381



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6643 Dátum: 2006.04.06 csütörtök, 17:18:00 »

És parkoláskor?
Akkor sem. A kézifék felesleges.
Naplózva

MKIII facelift 2.0 TDCi Ghia – a kékvérű
Vendég
« Új hozzászólás #6644 Dátum: 2006.04.06 csütörtök, 19:06:00 »

Akkor sem. A kézifék felesleges.
miert felesleges?pl emelkedön igen nehéz elindulni kézifék használat nélkül.amugy én is ritkán használom a kéziféket csak havon+jégen ott gyakrabban,de parkoláskor csak ha hegyekbe vok
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6645 Dátum: 2006.04.06 csütörtök, 19:31:00 »

miert felesleges?pl emelkedön igen nehéz elindulni kézifék használat nélkül.amugy én is ritkán használom a kéziféket csak havon+jégen ott gyakrabban,de parkoláskor csak ha hegyekbe vok
Kézifékes rögzítés helyett,emelkedőn,lejtőn jobb a faék!
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6646 Dátum: 2006.04.06 csütörtök, 19:39:00 »

Kézifékes rögzítés helyett,emelkedőn,lejtőn jobb a faék!
ja,ez igaz,csak elindulni egy kicsit nehéz ugy,hogy bent van a faék...
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6647 Dátum: 2006.04.06 csütörtök, 19:54:00 »

ja,ez igaz,csak elindulni egy kicsit nehéz ugy,hogy bent van a faék...
Lehet rá mazzagot kötni..nem?
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6648 Dátum: 2006.04.06 csütörtök, 21:19:00 »

ja,ez igaz,csak elindulni egy kicsit nehéz ugy,hogy bent van a faék...
Kiskalapáccsal kiütöd-:))
Naplózva
Vendég
« Új hozzászólás #6649 Dátum: 2006.04.06 csütörtök, 23:21:00 »

de jo,hogy ilyen találékonyak vagytok...
majd a találkozon bemutatjátok.ok?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 126 127 128 129 130 131 132 [133] 134 135 136 137 138 139 140 ... 1558   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.494 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.