Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2026.06.23 kedd, 00:59:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 1553 1554 1555 1556 1557 1558 1559 [1560]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 26484353 alkalommal)
0 Felhasználó és 41 vendég van a témában
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1437



« Új hozzászólás #77950 Dátum: 2026.03.26 csütörtök, 07:12:27 »

Sziasztok , sikerült vennem egy másik Mondeót (MK3), az eredetit letettem, donornak, mert sajnos elrozsdált az alváza.
Az eredeti autómban benne maradt kb fél tank gázolaj. Hogyan tudom kiszedni? Próbáltam beledugni csövet, puhábbat, keményebbet, de egyik sem jut el a tankba. Kinek van ötlete?
Naplózva

2004-es * 2.0 TDCi EGR, kombi. A HARMADIK Mondeó !
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27116


E-mail
« Új hozzászólás #77951 Dátum: 2026.03.26 csütörtök, 08:34:03 »

Sziasztok , sikerült vennem egy másik Mondeót (MK3), az eredetit letettem, donornak, mert sajnos elrozsdált az alváza.
Az eredeti autómban benne maradt kb fél tank gázolaj. Hogyan tudom kiszedni? Próbáltam beledugni csövet, puhábbat, keményebbet, de egyik sem jut el a tankba. Kinek van ötlete?

Nekem. :-)

Leveszed a GO-szűrőről a középső, vastag csutkáról a csövet, és oda csatlakoztatod a pumpádat, és a szűrőn keresztül le tudod szívni a gázolajat. Esélyes, hogy ha szárazra szívod a tankot, azzal egyben az aljáról a koszt is felszeded, azaz a GO-szűrő utána azonnal kukás. Ha van, használj inkább egy kukaérett példányt. Lehet abból a csőből is közvetlenül, ami a tank felől jön, de épp a mondottak miatt kevésbé célszerű, jobb, ha a szutykot nem töltöd át az új autóba.

Ha most valami jóféle szűrő van az autón, amit még át akarsz tenni esetleg az újba, akár vehetsz egy nevenincs legolcsóbb filléres vacakot erre a nemes célra.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1437



« Új hozzászólás #77952 Dátum: 2026.03.26 csütörtök, 09:17:24 »

Köszönöm szépen!


Nekem. :-)

Leveszed a GO-szűrőről a középső, vastag csutkáról a csövet, és oda csatlakoztatod a pumpádat, és a szűrőn keresztül le tudod szívni a gázolajat. Esélyes, hogy ha szárazra szívod a tankot, azzal egyben az aljáról a koszt is felszeded, azaz a GO-szűrő utána azonnal kukás. Ha van, használj inkább egy kukaérett példányt. Lehet abból a csőből is közvetlenül, ami a tank felől jön, de épp a mondottak miatt kevésbé célszerű, jobb, ha a szutykot nem töltöd át az új autóba.

Ha most valami jóféle szűrő van az autón, amit még át akarsz tenni esetleg az újba, akár vehetsz egy nevenincs legolcsóbb filléres vacakot erre a nemes célra.

AndyA
Naplózva

2004-es * 2.0 TDCi EGR, kombi. A HARMADIK Mondeó !
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48648



« Új hozzászólás #77953 Dátum: 2026.03.26 csütörtök, 16:04:12 »

Sziasztok , sikerült vennem egy másik Mondeót (MK3), az eredetit letettem, donornak, mert sajnos elrozsdált az alváza.
Az eredeti autómban benne maradt kb fél tank gázolaj. Hogyan tudom kiszedni? Próbáltam beledugni csövet, puhábbat, keményebbet, de egyik sem jut el a tankba. Kinek van ötlete?
vagy....akna, alámászol és a tankál az előremenő csövet széthúzod,és lefolyik egy kannába.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27116


E-mail
« Új hozzászólás #77954 Dátum: 2026.03.28 szombat, 16:40:30 »

vagy....akna, alámászol és a tankál az előremenő csövet széthúzod,és lefolyik egy kannába.

Akna az nem mindenkinek terem otthon a kertben, azért kellett anno az első ársapka idején kreatívnak lennem. :-)

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
uzoli70
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


E-mail
« Új hozzászólás #77955 Dátum: 2026.04.16 csütörtök, 18:02:40 »

Sziasztok.Azt szeretném kérdezni,hogy első kerékcsapágynál a műagyag porvédős része amin van egy jel,pötty az van az abs jeladó felől??A másik fele fém porvédős.Csak,hogy ne rosszul rakjam össze!!Köszi
Naplózva

2005.TDCI.2.0 130le
2007.TDCI.2.2 155le
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27116


E-mail
« Új hozzászólás #77956 Dátum: 2026.04.18 szombat, 13:18:51 »

Sziasztok.Azt szeretném kérdezni,hogy első kerékcsapágynál a műagyag porvédős része amin van egy jel,pötty az van az abs jeladó felől??A másik fele fém porvédős.Csak,hogy ne rosszul rakjam össze!!Köszi

Amelyik fele mágneses, az megy az érzékelő felé.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
uzoli70
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


E-mail
« Új hozzászólás #77957 Dátum: 2026.04.19 vasárnap, 19:44:29 »

Amelyik fele mágneses, az megy az érzékelő felé.

AndyA
Rendben.Köszi!!
Naplózva

2005.TDCI.2.0 130le
2007.TDCI.2.2 155le
Ferike20
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


E-mail
« Új hozzászólás #77958 Dátum: 2026.06.01 hétfő, 14:49:59 »

Sziasztok! Mondeo mk3 2005 2.0 TDCI minden éven klíma bajom van! Tavaly volt nyomás probán több órán keresztül azt mondták zárt a rendszer de csak 1 nyarat bír mindig a klíma.. valahol elszökik tavaly tettem bele uv festéket! Mi a típusra jellemző hiba? Mikor feltöltik 2-3 hónapig jó utána nem..
Naplózva

Ford Mondeo MK3 2005 2.0 TDCI Ghia
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27116


E-mail
« Új hozzászólás #77959 Dátum: 2026.06.01 hétfő, 16:17:22 »

Sziasztok! Mondeo mk3 2005 2.0 TDCI minden éven klíma bajom van! Tavaly volt nyomás probán több órán keresztül azt mondták zárt a rendszer de csak 1 nyarat bír mindig a klíma.. valahol elszökik tavaly tettem bele uv festéket! Mi a típusra jellemző hiba? Mikor feltöltik 2-3 hónapig jó utána nem..

Meg kell keresni a festék alapján, hogy hol szivárog, és ott megjavítani a tömítést.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Oldalak: 1 ... 1553 1554 1555 1556 1557 1558 1559 [1560]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.101 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.