Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.23 kedd, 19:32:15 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 1231 1232 1233 1234 1235 1236 1237 [1238] 1239 1240 1241 1242 1243 1244 1245 ... 1557   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 Általános kérdések  (Megtekintve 19719296 alkalommal)
0 Felhasználó és 36 vendég van a témában
vekony68
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61


E-mail
« Új hozzászólás #61850 Dátum: 2015.02.28 szombat, 15:56:08 »

sziasztok kérdezném, hogy a kocsim (2000 es tdci) menetközben elkezd villogni az izzitásjelző, villog folyamatosan, megálltunk újrainditottuk és eltünt. elindultunk kb 20 km után menetközben 6 ban leált a motor. ujrainditottuk és megy. keveset használjuk hosszu távon. ez a villogás kb 100 km megtétele után kezdődött.
Naplózva
Jalkin
Vendég
« Új hozzászólás #61851 Dátum: 2015.02.28 szombat, 16:14:23 »

sziasztok kérdezném, hogy a kocsim (2000 es tdci) menetközben elkezd villogni az izzitásjelző, villog folyamatosan, megálltunk újrainditottuk és eltünt. elindultunk kb 20 km után menetközben 6 ban leált a motor. ujrainditottuk és megy. keveset használjuk hosszu távon. ez a villogás kb 100 km megtétele után kezdődött.

Mikor kezd el villogni? Normál gázadásnál vagy pl gyorsításnál? Mikori az autó? CMP-jeladó volt benne cserélve? MAF-szenzor is lehet ludas.
Naplózva
paszty
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


Mr.


E-mail
« Új hozzászólás #61852 Dátum: 2015.02.28 szombat, 17:26:56 »

Sziasztok!

Most cseréltem bal első ajtózárat (FL2-re).
A gondom annyi, hogy belülről ha bezárok a bal első kis "kallantyúval",
akkor minden ajtót bezárja, kivéve a jobb elsőt nem.
Ha benyomom a kis kallantyút a jobb első ajtón és utána a bal első ajtón kinyitok a kis kallantyúval, akkor az összes ajtót (a jobb elsőt is) nyitja.
Kívülről a gombbal nyit-zár.
Mi lehet a gond? Tudnátok segíteni? Köszönet érte előre is!
Naplózva

2001. Duratec HE 1.8L SFI 110PS Kombi  300.000 km
vekony68
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61


E-mail
« Új hozzászólás #61853 Dátum: 2015.02.28 szombat, 18:01:56 »

Mikor kezd el villogni? Normál gázadásnál vagy pl gyorsításnál? Mikori az autó? CMP-jeladó volt benne cserélve? MAF-szenzor is lehet ludas.
nem volt még benne nálam semmi cserélve. 2004 es
szerintem normál gázadásnál kezdett villogni.
Naplózva
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #61854 Dátum: 2015.02.28 szombat, 19:25:41 »

Sziasztok!

Most cseréltem bal első ajtózárat (FL2-re).
A gondom annyi, hogy belülről ha bezárok a bal első kis "kallantyúval",
akkor minden ajtót bezárja, kivéve a jobb elsőt nem.
Ha benyomom a kis kallantyút a jobb első ajtón és utána a bal első ajtón kinyitok a kis kallantyúval, akkor az összes ajtót (a jobb elsőt is) nyitja.
Kívülről a gombbal nyit-zár.
Mi lehet a gond? Tudnátok segíteni? Köszönet érte előre is!

Távirányítóról, ha csak egyszer nyomod a zárás gombot, bezár a jobb első?
Naplózva
paszty
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


Mr.


E-mail
« Új hozzászólás #61855 Dátum: 2015.02.28 szombat, 19:34:59 »

Távirányítóról, ha csak egyszer nyomod a zárás gombot, bezár a jobb első?


Nem:(
Naplózva

2001. Duratec HE 1.8L SFI 110PS Kombi  300.000 km
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #61856 Dátum: 2015.02.28 szombat, 20:03:02 »

Nem:(

Akkor a jobb első is gyengélkedik. Szerintem azt is cseréld új fajtára.

Meg ha már nekiállsz, én kicserélném a két hátsót is megelőzendő a hasonló gondokat, és akkor 99%, hogy az ajtózár témát elfelejtheted amíg megvan a kocsi.
Naplózva
paszty
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


Mr.


E-mail
« Új hozzászólás #61857 Dátum: 2015.02.28 szombat, 20:23:07 »

Akkor a jobb első is gyengélkedik. Szerintem azt is cseréld új fajtára.

Meg ha már nekiállsz, én kicserélném a két hátsót is megelőzendő a hasonló gondokat, és akkor 99%, hogy az ajtózár témát elfelejtheted amíg megvan a kocsi.

Egyenlőre marad a jobb első.
Csak szépen fokozatosan,buxa szerint:)
Köszönöm a segítséget!
Naplózva

2001. Duratec HE 1.8L SFI 110PS Kombi  300.000 km
adakiller
Vendég
« Új hozzászólás #61858 Dátum: 2015.02.28 szombat, 20:29:24 »

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni; adott egy 2006-os MK3-as Mondeo. Kellene rá alufelni, nyári gumival. 17 illetve 18-as méreten vacilálok. Árban nem jelentős a különbség felni, illetve gumi tekintetében egyaránt. Nyári szezonra kb 8-10ezer km van betervezve 2/3 részben városi közlekedésre. Szerintetek 17 vagy 18-as érdemes rá venni? További kérdés ha nem gyári alufelnit veszek, hanem pl ezt: http://www.gumi.hu/termek/alufelni/momo/europe%20hsi%20cb723/5/108%20x18/?id=WEUS80845508 akkor ehhez jó a gyári alufelnihez árusított csavar; illetve kerékőr?

pl ez:

http://www.ebay.com/itm/221053601390?_trksid=p2060778.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
http://www.ebay.com/itm/221000996862?_trksid=p2060778.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Vagy pedig alufelni márkafüggő a csavar, illetve kerékőr? Mert akkor az általam linkelt lehet nem is jó, és célszerű a felnivásárlással a kerékcsavarokat, illetve kerékőrt is megvásárolni?

Előre is köszönöm a segítő válaszokat!
Naplózva
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #61859 Dátum: 2015.02.28 szombat, 22:24:18 »

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni; adott egy 2006-os MK3-as Mondeo. Kellene rá alufelni, nyári gumival. 17 illetve 18-as méreten vacilálok. Árban nem jelentős a különbség felni, illetve gumi tekintetében egyaránt. Nyári szezonra kb 8-10ezer km van betervezve 2/3 részben városi közlekedésre. Szerintetek 17 vagy 18-as érdemes rá venni? További kérdés ha nem gyári alufelnit veszek, hanem pl ezt: http://www.gumi.hu/termek/alufelni/momo/europe%20hsi%20cb723/5/108%20x18/?id=WEUS80845508 akkor ehhez jó a gyári alufelnihez árusított csavar; illetve kerékőr?

pl ez:

http://www.ebay.com/itm/221053601390?_trksid=p2060778.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
http://www.ebay.com/itm/221000996862?_trksid=p2060778.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Vagy pedig alufelni márkafüggő a csavar, illetve kerékőr? Mert akkor az általam linkelt lehet nem is jó, és célszerű a felnivásárlással a kerékcsavarokat, illetve kerékőrt is megvásárolni?

Előre is köszönöm a segítő válaszokat!

Tökéletesen jó a gyári alufelni csavarja és a kerékőr hozzá. Ezért ne vegyél másikat.

Amúgy magyar utak miatt javaslatom a 17-es felni, de 18-assal fog jobban kinézni.
Naplózva
adakiller
Vendég
« Új hozzászólás #61860 Dátum: 2015.03.01 vasárnap, 06:22:25 »

Tökéletesen jó a gyári alufelni csavarja és a kerékőr hozzá. Ezért ne vegyél másikat.

Amúgy magyar utak miatt javaslatom a 17-es felni, de 18-assal fog jobban kinézni.

Köszönöm szépen!  worship
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48447



« Új hozzászólás #61861 Dátum: 2015.03.01 vasárnap, 09:23:45 »

Kedves alf!
A klíma tisztítóhabbal én is megszívtam. Bármilyen óvatosan használtam, még a kesztyűtartóból is folyt az a visszamaradó ragadós lé. Soha többet nem használom. A tisztán gáz alapú sprayit viszont csak ajánlani tudom. Használata egyszerű és minden nyom nélkül tisztítja, szagtalanítja a rendszert. wave
Tisztelettel László! worship
eljen akkor a gáz a nyerő!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
viktoori
Vendég
« Új hozzászólás #61862 Dátum: 2015.03.01 vasárnap, 10:22:52 »

Lehet már volt kérdés, de 2001-es kombi mk3-ba hogyan lehet, (már ha lehet...) szerelni a visszapillantó tükörbe kilépőfényt?

előre is köszi!
illetve egy kérdés még, ami nem ide tartozik teljesen, de nincs valakinek szintén mk3-hoz lámpamosó takaró kis műanyaga ami nem törött? kettő kéne. (jobb / bal )
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48447



« Új hozzászólás #61863 Dátum: 2015.03.01 vasárnap, 12:14:08 »

Lehet már volt kérdés, de 2001-es kombi mk3-ba hogyan lehet, (már ha lehet...) szerelni a visszapillantó tükörbe kilépőfényt?

előre is köszi!
illetve egy kérdés még, ami nem ide tartozik teljesen, de nincs valakinek szintén mk3-hoz lámpamosó takaró kis műanyaga ami nem törött? kettő kéne. (jobb / bal )
kicseréled a tükröt világítósra..... Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
d4n33
Vendég
« Új hozzászólás #61864 Dátum: 2015.03.01 vasárnap, 12:19:46 »

Nem régiben összetört a mondeo-m köszönhetően annak, hogy jobbról belementek. Sajnos a teljes jobb eleje elment. (lengőkar, teleszkóp, féltengely, karosszéria elemek stb...) Az ütközés során a légzsákok nem nyíltak ki. Az autó helyreállítása folyamatban van, az autó saját lábán már tud közlekedni, de a műszerfalon a légzsák visszajelző lámpa menet közben folyton, vagy periodikusan villog (1 hosszú és 3 rövid villanás). Mit jelent ez, hogyan tudom javítani, milyen lehetőségeim vannak? Esetleg a hiba betudható-e annak, hogy a kocsi eleje jelenleg nyitott, azaz a motorháztető felgyűrődés miatt nem zárható, valamint a jobb lámpa vezetékei lógnak (szigeteltek)

A segítségeteket, válaszaitokat előre is köszönöm.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48447



« Új hozzászólás #61865 Dátum: 2015.03.01 vasárnap, 12:29:29 »

Nem régiben összetört a mondeo-m köszönhetően annak, hogy jobbról belementek. Sajnos a teljes jobb eleje elment. (lengőkar, teleszkóp, féltengely, karosszéria elemek stb...) Az ütközés során a légzsákok nem nyíltak ki. Az autó helyreállítása folyamatban van, az autó saját lábán már tud közlekedni, de a műszerfalon a légzsák visszajelző lámpa menet közben folyton, vagy periodikusan villog (1 hosszú és 3 rövid villanás). Mit jelent ez, hogyan tudom javítani, milyen lehetőségeim vannak? Esetleg a hiba betudható-e annak, hogy a kocsi eleje jelenleg nyitott, azaz a motorháztető felgyűrődés miatt nem zárható, valamint a jobb lámpa vezetékei lógnak (szigeteltek)

A segítségeteket, válaszaitokat előre is köszönöm.
DTC B1231: Longitudinal acceleration threshold exceeded. Lamp flash code: 13
Possible Source(s):

Crash data memory full.
Action(s) to take:

Data cannot be cleared with WDS. INSTALL a new air bag control module. For additional information, refer to «Air Bag Control Module(501-20 Supplemental Restraint System)» in this Section. REPEAT the self-test, CLEAR the DTCs.


A légzsák vezérlő modul memóriája megtelt.Vagy szakszervíz,vagy speciális műhely tudja rendbehozni,mert valszeg újra kell rakni a firmware-t a légzsákvezérlőn.vagy veszel 1 bontottat.....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
d4n33
Vendég
« Új hozzászólás #61866 Dátum: 2015.03.01 vasárnap, 12:50:38 »

DTC B1231: Longitudinal acceleration threshold exceeded. Lamp flash code: 13
Possible Source(s):

Crash data memory full.
Action(s) to take:

Data cannot be cleared with WDS. INSTALL a new air bag control module. For additional information, refer to «Air Bag Control Module(501-20 Supplemental Restraint System)» in this Section. REPEAT the self-test, CLEAR the DTCs.


A légzsák vezérlő modul memóriája megtelt.Vagy szakszervíz,vagy speciális műhely tudja rendbehozni,mert valszeg újra kell rakni a firmware-t a légzsákvezérlőn.vagy veszel 1 bontottat.....

Mielőtt még szakszervízelésre vagy speciális műhelyben történő javításra adnám fejem, megnézném magam is az autót, hátha valami csatlakozó ment szét, ami kontakt spray-el javítható.De, hol érdemes keresgélni, melyek azok a gyakori okok amik ezt válthatják ki? (amennyiben fizikai és nem programbeli hibáról van szó) Ha nem fizikai probléma áll fenn, hanem a vázolt firmware-t kell újra rakni, akkor annak javítási költsége mennyi lenne, illetve tudnátok-e ajánlani szakembert?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48447



« Új hozzászólás #61867 Dátum: 2015.03.01 vasárnap, 13:05:11 »

Mielőtt még szakszervízelésre vagy speciális műhelyben történő javításra adnám fejem, megnézném magam is az autót, hátha valami csatlakozó ment szét, ami kontakt spray-el javítható.De, hol érdemes keresgélni, melyek azok a gyakori okok amik ezt válthatják ki? (amennyiben fizikai és nem programbeli hibáról van szó) Ha nem fizikai probléma áll fenn, hanem a vázolt firmware-t kell újra rakni, akkor annak javítási költsége mennyi lenne, illetve tudnátok-e ajánlani szakembert?
1. a hiba 100% szoftveres. megtelt a hibatároló memóriája.kontaktspré nem segít,de kárt sem okoz.szóval a váltóbox alatt lakik azt hiszem a váltókar környékére van lecsavarozva.az ok ami ezt kiváltotta,hogy nem csak a légzsákdurranással tárolódnak adatok,hanem kisebb koccokkal is.Úgy tudom,hogy egy nagyobb ütközés után még nem telik meg a tároló,a második viszont már gallyra vágja.

2.egy mk4 es mondeó hibatárolóját 25ért rakták rendbe.lehet,hogy mk3 olcsóbb,de az is lehet,hogy semmit nem változtat az áron.
Keresd őket fel,és beszélj velük: 

"LÉGZSÁK VEZÉRLŐ NULLÁZÁS, TÖRLÉS

A gépjárművekben baleset során kinyíló légzsákok vezérlését egy, csak ezt a funkciót ellátó külön vezérlőegység (computer) végzi, amely általában a "kardánbox" tetején helyezkedik el és a karosszériához van rögzítve.

Ez a vezérlőegység ütközéskor több mért paramétert eltárol magában, melyeket csak speciális módon lehet kitörölni. Hiába cserélik ki a kinyílt légzsákokat és állítják helyre ez esetleges hibákat, a légzsákvezérlőben benne marad az úgynevezett ütközési adat (crash data), ami miatt a rendszer továbbra is hibát érzékel és nem fog működni.


Előfordul olyan eset is amikor „bikázáskor” / akkumulátor lemerüléskor a vezérlőegység belső hibát, egyéb kitörölhetetlen általában falsh hibakódot tárol el, melyek nem törölhetők. Pl: Audi A3 8L0959655G 0285001352



Amennyiben nem szeretné fölöslegesen kicseréltetni légzsák vezérlő egységét, forduljon bizalommal hozzánk! (szinte bármilyen típussal)


Leggyakoribb gyártók: Bosch, Siemens, Autoliv, TRW, Temic, Denso, FoMoCo



Biztonságosan fog-e működni a légzsákvezérlő nullázás, törlés után?


Igen, máskülönben nem vállalnánk! Különösen odafigyelünk a forrasztási minőségre, többszörösen ellenőrizzük a javítás fázisait. Az érzékelőbe az eredeti, ütközés előtti program kerül visszaállításra.

 

Miért érdemes inkább javíttatni, mint kicserélni?
Ha bontottan, szettbe vásárol egy légzsákrendszert (vezérlőegység, plusz légzsákok) ezzel egy idegen azonosítószám, pl alvázszám kerül az autóba, mely elkerülhető javítás által.



Ár: típustól függően 10.000 - 40.000,- Ft között"




http://www.autodigit.hu/legzsak-vezerlo-nullazas-torles.html
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48447



« Új hozzászólás #61868 Dátum: 2015.03.01 vasárnap, 17:30:47 »

Mielőtt még szakszervízelésre vagy speciális műhelyben történő javításra adnám fejem, megnézném magam is az autót, hátha valami csatlakozó ment szét, ami kontakt spray-el javítható.De, hol érdemes keresgélni, melyek azok a gyakori okok amik ezt válthatják ki? (amennyiben fizikai és nem programbeli hibáról van szó) Ha nem fizikai probléma áll fenn, hanem a vázolt firmware-t kell újra rakni, akkor annak javítási költsége mennyi lenne, illetve tudnátok-e ajánlani szakembert?
" vagy periodikusan villog (1 hosszú és 3 rövid villanás). "

ez a pontos diagnózis kódja:

DTC B1231: Longitudinal acceleration threshold exceeded. Lamp flash code: 13
Possible Source(s):

Crash data memory full.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
d4n33
Vendég
« Új hozzászólás #61869 Dátum: 2015.03.01 vasárnap, 19:32:59 »

" vagy periodikusan villog (1 hosszú és 3 rövid villanás). "

ez a pontos diagnózis kódja:

DTC B1231: Longitudinal acceleration threshold exceeded. Lamp flash code: 13
Possible Source(s):

Crash data memory full.

Köszönöm a segítségedet.

Amúgy az ütközésérzékelők a kocsiban helyileg hol találhatóak?
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.01 vasárnap, 19:42:29 írta d4n33 » Naplózva
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #61870 Dátum: 2015.03.01 vasárnap, 19:46:23 »

Köszönöm a segítségedet.

Amúgy az ütközésérzékelők a kocsiban helyileg hol találhatóak?


Ütközésérzékelő elől van a zárhídon.
Neked a vezérlő kell.....az a könyöklő (hamutartót kiveszed és látszik) alatt van.
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
him007
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 505


02. 06. Ford Mondeo Turner 2.0 TDCI Ghia


E-mail
« Új hozzászólás #61871 Dátum: 2015.03.01 vasárnap, 19:52:01 »

Olyan kerékcsapágy hangot hallok előről előröl   rinya egyenesben is csinálja...az érdekes az, hogy egyik percről a másikra kezdte el csinálni. Nem volt átmenet, hogy először csak kanyarban..hanem rögtön egyenesbe kezdte. De az igazság az az, hogy nem mindig és nem minden útfelületen. (haverom gumit mond, hogy az adja ki) Na de én ezt azért hiszem el nehezen mert a téligumi idén került fel rá először és egész télen tökéletes volt semmi hangja nem volt ( mármint nem ilyen ) futómű be van állítva nemhiszem, hogy kagylósra koptatta volna a gumit egy tél alatt. Mindig ugyanazon az útvonalon járok, és ahol eddig aszfalton nem csinálta azt a hangot most ott is csinálja. Lehet az idő enyhülésével változott meg a gumi hangja ? Nemhiszem mert hát olyan morajló, búgó ütemes hang, kerék fordulathoz tuti van köze mert gyorsabban gyorsul a hang lassabban meg lassabb lesz. Ha csapágy akkor milyet ajánlotok ár/érték arányba első tengelyre abs-es legyen az fontos gondolom ?


Szia! Mondom a megoldást. Saját bőrömön, akarom mondani pénztálcámon éreztem a kialakult helyzetet.
Jobb oldalon a féltengelynek van egy megtámasztó csapágya. Na azt kell kicseréli és okés lesz. Smiley
Én is kicseréltem szinte mindent.

Féltengelynek vagy bármi másnak lehet ilyen hangja, vagy annak mi lehet a tünete ?
Naplózva

Jó utat mindenkinek, és vigyázzunk a motorosokra is, akkor is ,ha nem mindig  is érdemlik meg... Smiley
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #61872 Dátum: 2015.03.01 vasárnap, 20:04:12 »

Köszönöm a segítségedet.

Amúgy az ütközésérzékelők a kocsiban helyileg hol találhatóak?
Itt   vigyor3
http://mondeo.hu/index.php?topic=19771.msg970211#msg970211
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
d4n33
Vendég
« Új hozzászólás #61873 Dátum: 2015.03.01 vasárnap, 20:06:00 »



Ütközésérzékelő elől van a zárhídon.
Neked a vezérlő kell.....az a könyöklő (hamutartót kiveszed és látszik) alatt van.

És mi a helyzet abban az esetben, ha az elülső ütközésérzékelő nincs is a motortérben? Tudniillik a zárhíd az ütközés következtében és persze külső behatás miatt eltört, ki kellett venni. A jelek szerint a szenzorral együtt vettem ki, de akkor már nem volt rákötve semmi. Néztem is, mi az a kábel és hova való...

Nem vagyok túl járatos az autóban található szenzorok terén, ezért tudnátok segíteni még abban, hogy a jobb oldali fényszóró környezetében milyen szenzorok foglalnak helyet?



 
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48447



« Új hozzászólás #61874 Dátum: 2015.03.01 vasárnap, 20:30:23 »

És mi a helyzet abban az esetben, ha az elülső ütközésérzékelő nincs is a motortérben? Tudniillik a zárhíd az ütközés következtében és persze külső behatás miatt eltört, ki kellett venni. A jelek szerint a szenzorral együtt vettem ki, de akkor már nem volt rákötve semmi. Néztem is, mi az a kábel és hova való...

Nem vagyok túl járatos az autóban található szenzorok terén, ezért tudnátok segíteni még abban, hogy a jobb oldali fényszóró környezetében milyen szenzorok foglalnak helyet?


 
a lápma körül még a klíma érzékelői lehetnek.légzsáknak ott már semmi.na meg a külső hőmérő.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Zoleex
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6653



E-mail
« Új hozzászólás #61875 Dátum: 2015.03.01 vasárnap, 20:31:55 »

És mi a helyzet abban az esetben, ha az elülső ütközésérzékelő nincs is a motortérben? Tudniillik a zárhíd az ütközés következtében és persze külső behatás miatt eltört, ki kellett venni. A jelek szerint a szenzorral együtt vettem ki, de akkor már nem volt rákötve semmi. Néztem is, mi az a kábel és hova való...

Nem vagyok túl járatos az autóban található szenzorok terén, ezért tudnátok segíteni még abban, hogy a jobb oldali fényszóró környezetében milyen szenzorok foglalnak helyet?

]http://kepfeltoltes.hu/thumb/150128/20150124_112135_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/150128/20150124_112128_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Pótolni kell az érzékelőt, ha nincs.
Naplózva

2001.06. MKIII 2.0 TDDI 115LE Turnier, Ghia
2008.04. MKIV 2.0 TDCI 140LE Turnier, Tit.X
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26970


E-mail
« Új hozzászólás #61876 Dátum: 2015.03.01 vasárnap, 21:05:28 »

A FL elöttieknél az ajtókon gyári lemezek között(ahol az éleket összerakták) belülről bennmarad a pára,víz és az teszi a dolgát=rozsdásodik.Ezt a FL utániakban már orvosolták,más technológiával csinálták,mint egy pár másik dolgot is.

A lemezek hajtogatása volt olyan, hogy nem tudott odajutni az üregvédő, ellenben a pára, légnemű lévén, igen. FL2-es ajtó jó csak, az FL1-be még ugyanaz a rozsdára hajlamos ajtó került.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26970


E-mail
« Új hozzászólás #61877 Dátum: 2015.03.01 vasárnap, 21:08:32 »

Én már használtam jó pár kocsin a fenti locktite spryit az mindet megoldotta. A felesleges műszerfal szétszedés nem igazán tesz jót. Csörög zörög majd. Próbáld ki a spryat és csak azután robbantsd szét a műszerfalat. A habot is teszteltem mert az ügyfél hozta, de agyfaszt kaptam tőle.

A döntés rajtad áll! Cheesy

A hab az _nagyon_ _nem_ _jó_ ötlet! A szellőzőcsatornák pont eléggé légtömörek ahhoz, hogy odafújják a levegőt, ahová kell, de messze nem vízhatlanok! A hab meg vízből lesz, és vizzé is lesz utóbb. Amikor pont a rádió fölött vannak ezek a csövek... Ennyi erővel egy feles pálesszel is próbálkozhatnál, az is van olyan jó baktériumölő, és pont olyan jól bele tud folyni a rádióba is. falbav falbav falbav falbav falbav

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26970


E-mail
« Új hozzászólás #61878 Dátum: 2015.03.01 vasárnap, 21:09:20 »

A Locktite az egy gáz. A légkondit kell a szélvédőre maxon nyomatni a patront elindítani és a kézifékhez vag yvalahova középre állítani. 15 perc utén ablak le és még 15 perc. Ennyi az egész. Mindent kiírt ami büdöset okoz. ezt szokták használni szobai kondihoz is.


Hátsó ülés elé, ahonnan a belső keringetés visszaszívja a levegőt.

És nem max. szélvédő, hanem max. belső keringetés.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #61879 Dátum: 2015.03.01 vasárnap, 21:31:17 »

Hátsó ülés elé, ahonnan a belső keringetés visszaszívja a levegőt.

És nem max. szélvédő, hanem max. belső keringetés.

AndyA
kesztyűtartóból szív a belső keringetés
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
etekefiloz
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347


E-mail
« Új hozzászólás #61880 Dátum: 2015.03.01 vasárnap, 23:27:22 »

Hátsó ülés elé, ahonnan a belső keringetés visszaszívja a levegőt.

És nem max. szélvédő, hanem max. belső keringetés.

AndyA

Van hozzá használati utasítás! Azt kell követni, az hülyebiztos! Cheesy
Naplózva

2006 MK3 kombi 2.2 TDCI QJBB Egr szoftveresen OFF,  Chip sok ló!
gabat
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104



E-mail
« Új hozzászólás #61881 Dátum: 2015.03.02 hétfő, 06:37:28 »

Üdv.2001 Mk3 Mondeóba belepasszol a "csikos" hátsó lámpa?Méretileg megegyeznek?
Naplózva

2001 1.8 Trend 125LE
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48447



« Új hozzászólás #61882 Dátum: 2015.03.02 hétfő, 06:51:57 »

Üdv.2001 Mk3 Mondeóba belepasszol a "csikos" hátsó lámpa?Méretileg megegyeznek?
igen.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
gabat
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104



E-mail
« Új hozzászólás #61883 Dátum: 2015.03.02 hétfő, 08:58:31 »

igen.
Köszönöm!:-)
Naplózva

2001 1.8 Trend 125LE
ManoWar
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 173


« Új hozzászólás #61884 Dátum: 2015.03.02 hétfő, 11:57:04 »


Tisztelt Fórumtársak!

Valaki, akinek birtokában van, el tudná küldeni privát üzenetben Németh Viktor (Vik) elérhetőségeit? Elsősorban telefonszámra lenne szükségem...


Előre is nagyon köszönöm!
Naplózva
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 782


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #61885 Dátum: 2015.03.02 hétfő, 12:09:36 »

A feleségem MK3-a mindkét hátsó ajtónál így beázik.



Mit lehet tenni, hogy a beázás megszünjön?
Megnéztem az ajtókat, tömítő ajtógumikat, rendellenességet nem látok.
Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #61886 Dátum: 2015.03.02 hétfő, 12:33:26 »

A feleségem MK3-a mindkét hátsó ajtónál így beázik.

http://kepfeltoltes.hu/150302/MK3_be_z_s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Mit lehet tenni, hogy a beázás megszünjön?
Megnéztem az ajtókat, tömítő ajtógumikat, rendellenességet nem látok.

Az ajtókárpit mögötti vízzáró szivacs ragasztása elengedett, és azért jön be a víz ott. Vissza kell ragasztani, és jó lesz.

A mennyiségből ítélve a vízlehúzók sem az igaziak már.
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.02 hétfő, 14:12:53 írta tpmportal » Naplózva
paszty
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


Mr.


E-mail
« Új hozzászólás #61887 Dátum: 2015.03.02 hétfő, 13:00:45 »

Az ajtókárpit mögötti vízzáró szivacs ragasztása elengedett, és azért jön be a víz ott. Vissza kell ragasztani, és jó lesz.

A mennyiségből ítélve a vízlehúzók sem az igaziak már.

Egy kérdés!
Mivel lehetne visszaragasztani a szivacsot?
Mi az a fekete anyag,amivel gyárilag azt odaragasztották?
Naplózva

2001. Duratec HE 1.8L SFI 110PS Kombi  300.000 km
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #61888 Dátum: 2015.03.02 hétfő, 13:03:27 »

Egy kérdés!
Mivel lehetne visszaragasztani a szivacsot?
Mi az a fekete anyag,amivel gyárilag azt odaragasztották?

Kicsit melegítsd meg azt a fekete gumiszerű izét attól megragacsosodik. Nem kell nagyon. Elég, ha hajszárítóval adsz neki.
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.02 hétfő, 14:45:38 írta Lacika71 » Naplózva
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 782


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #61889 Dátum: 2015.03.02 hétfő, 14:01:40 »

Az ajtókárpit mögötti vízzáró szivacs ragasztása elengedett, és azért jön be a víz ott. Vissza kell ragasztani, és jó lesz.

A mennyiségből ítélve a vízlehúzók sem az igaziak már.

Köszönöm a hozzászólásokat worship, hétvégén megcsinálom!
Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
tpmportal
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4114


E-mail
« Új hozzászólás #61890 Dátum: 2015.03.02 hétfő, 14:16:22 »

Köszönöm a hozzászólásokat worship, hétvégén megcsinálom!

Ha a gyári trutyi nem elég,  valami savmentes szilikonnal pótolhatod.
Naplózva
Tibor69
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 782


ktibor69@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #61891 Dátum: 2015.03.02 hétfő, 16:03:42 »

Ha a gyári trutyi nem elég,  valami savmentes szilikonnal pótolhatod.

A bádogos sziló jó, az van otthon?
Naplózva

Mondeóink voltak: MK3 fekete, MK4 fekete, MK4 lunar sky, MK5 ruby red
Feleségem: Nissan Leaf 2020 N-connecta + LED, Vivid Blue
Én: Tesla Model 3 LR, Deep Blue Metallic
paszty
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


Mr.


E-mail
« Új hozzászólás #61892 Dátum: 2015.03.02 hétfő, 16:27:46 »

Ha a gyári trutyi nem elég,  valami savmentes szilikonnal pótolhatod.

Köszönöm a segítséget!
Naplózva

2001. Duratec HE 1.8L SFI 110PS Kombi  300.000 km
atis0313
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 288



E-mail
« Új hozzászólás #61893 Dátum: 2015.03.02 hétfő, 18:00:50 »

Valaki tud olyat, aki ülésmagasság állító motorba gyárt fogaskereket?
Naplózva

2004 Mondeo Trend sedan 2.0 TDCI 115 Le
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48447



« Új hozzászólás #61894 Dátum: 2015.03.02 hétfő, 18:03:22 »

Valaki tud olyat, aki ülésmagasság állító motorba gyárt fogaskereket?
persze.FAQ!
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #61895 Dátum: 2015.03.02 hétfő, 18:03:28 »

Valaki tud olyat, aki ülésmagasság állító motorba gyárt fogaskereket?

http://mondeo.hu/index.php?topic=1573.msg798432#msg798432
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.02 hétfő, 18:07:23 írta Lacika71 » Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48447



« Új hozzászólás #61896 Dátum: 2015.03.02 hétfő, 18:05:45 »

Valaki tud olyat, aki ülésmagasság állító motorba gyárt fogaskereket?
Sziasztok!
Ezt a hibát a mechanizmusban tönkremenő-eltörő műanyag fogaskerék okozza.A motor búg-morog,de nem történik semmi.
A javítás menete,hogy ki kell építeni a motort,és kicserélni a fogaskereket egy utángyártottra,és mehet vissza a cucc.
A fogaskereket itt legyártják bárkinek: http://mondeo.hu/index.php?topic=4244.0        http://mondeo.hu/index.php?topic=4244.msg517292#msg517292
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
vzoli
Vendég
« Új hozzászólás #61897 Dátum: 2015.03.02 hétfő, 18:12:26 »

A cromaxnál csak egy gyűrüt hoz a rezonátorcsőhöz tömítésnek a cromaxnál a gép, de hogyisvanez most? Simán kipufogótömítő pasztával összemegy és kész?
Naplózva
atis0313
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 288



E-mail
« Új hozzászólás #61898 Dátum: 2015.03.02 hétfő, 18:17:00 »

Sziasztok!
Ezt a hibát a mechanizmusban tönkremenő-eltörő műanyag fogaskerék okozza.A motor búg-morog,de nem történik semmi.
A javítás menete,hogy ki kell építeni a motort,és kicserélni a fogaskereket egy utángyártottra,és mehet vissza a cucc.
A fogaskereket itt legyártják bárkinek: http://mondeo.hu/index.php?topic=4244.0        http://mondeo.hu/index.php?topic=4244.msg517292#msg517292

Köszi a válaszokat, erre gondoltam. Smiley A gond, hogy nem Budapesten lakom, szóval kicsit időigényes lesz elküldeni, meg visszakapni. Sad
Naplózva

2004 Mondeo Trend sedan 2.0 TDCI 115 Le
Vagyokabajnok
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3548



E-mail
« Új hozzászólás #61899 Dátum: 2015.03.02 hétfő, 18:35:41 »

A bádogos sziló jó, az van otthon?
Csak semleges szilót használj. eljen Ha ez abádogos,akkor igen(márka mind1)
http://www.fetis.hu/mester_szilikon_tomito_ragaszto__semleges__feher_11127?utm_source=argep&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link
Naplózva

2011.12  1.6 Panther Black BA7
Ex:
2013. Focus 1.6 Tdci trend+
2001 Mondeo mk3 2.0   GHIA   145 LE   (B5Y)  esp. tempomat. fűthető-hűthető fekete bőr.   300+
Oldalak: 1 ... 1231 1232 1233 1234 1235 1236 1237 [1238] 1239 1240 1241 1242 1243 1244 1245 ... 1557   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.113 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.