Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.20 szombat, 00:52:48 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: --- Megtaláltam, nem keresek már ---  (Megtekintve 4072 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Gerybeetle
Vendég
« Dátum: 2016.11.13 vasárnap, 15:08:56 »

Köszönöm a segítségeket, úgy tűnik találtam, képeket majd küldök Smiley
Javítás ráfér, de nagyon szép járgány Smiley


Sziasztok!

Pár év után ismét Mondeoban gondolkodom.
Motor csakis benzines, csakis V6.

Jöhet:
2.5-ös
3.0 literes
St220 is akár

Kizáró okok:
Diesel
Automata/5 sebességes
4 ajtós
Karambolos (kisebb sérülés beleférhet)

Előny:
Dokumentált szerviz előélet.
5 ajtós kivitel (kombit is meggondolom)
Szép megjelenés
Kulturált belső tér
Recaro ülések
Hűthető ülések

Hátrány:
Rozsda (rohadás kizáró ok)
Dohányzó
Sérülések, hiányosságok.
Beltér hibák.
Műszaki hibák.
Kombi

Más megkötés nem jut eszembe, 500.000km felettiek inkább ne, de addig jöhet. Smiley
« Utoljára szerkesztve: 2016.12.15 csütörtök, 22:39:43 írta Gerybeetle » Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1 Dátum: 2016.11.13 vasárnap, 15:20:49 »

hahu-n nem sok van, fl1ből motor, váltóhibás van, nem tudom mennyit akarsz vele foglalkozni, mondjuk azok jó árban vannak

fl1 kb ez az egy van, ami azonnal használható is: http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.5_v6_ghia_executive-10781723

fl2ből meg csak ez, ha jól láttam: http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.5_v6_ghia-10517010 de ez kiesik, mert sedan és automata.

úgyhogy nagyon nincs mit tenni, ST-ből csak fl előtti 5sebességeseket láttam

nem tudom az anyagi kereteket, mert nem írtad, de én fl2-es keresnék több okból is
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #2 Dátum: 2016.11.13 vasárnap, 15:54:10 »

Sziasztok!

Pár év után ismét Mondeoban gondolkodom.
Motor csakis benzines, csakis V6.

Jöhet:
2.5-ös
3.0 literes
St220 is akár

Kizáró okok:
Diesel
Automata/5 sebességes
4 ajtós
Karambolos (kisebb sérülés beleférhet)

Előny:
Dokumentált szerviz előélet.
5 ajtós kivitel (kombit is meggondolom)
Szép megjelenés
Kulturált belső tér
Recaro ülések
Hűthető ülések

Hátrány:
Rozsda (rohadás kizáró ok)
Dohányzó
Sérülések, hiányosságok.
Beltér hibák.
Műszaki hibák.
Kombi

Más megkötés nem jut eszembe, 500.000km felettiek inkább ne, de addig jöhet. Smiley
a km -en kívül a lehetetlent keresd.... vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Gerybeetle
Vendég
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2016.11.13 vasárnap, 20:19:18 »

hahu-n nem sok van, fl1ből motor, váltóhibás van, nem tudom mennyit akarsz vele foglalkozni, mondjuk azok jó árban vannak

fl1 kb ez az egy van, ami azonnal használható is: http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.5_v6_ghia_executive-10781723

fl2ből meg csak ez, ha jól láttam: http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.5_v6_ghia-10517010 de ez kiesik, mert sedan és automata.

úgyhogy nagyon nincs mit tenni, ST-ből csak fl előtti 5sebességeseket láttam

nem tudom az anyagi kereteket, mert nem írtad, de én fl2-es keresnék több okból is

Szia!

Ha szükséges írok anyagi keretet, de pont mivel az az egy van jelenleg, ráadásul ma néztem meg (be se indíthattam... szóval alig komolytalan), nem tudnék reális árat mondani rá. Ilyet szeretnék, a dolog nem sos, csak mostanra lett meg rá a pénzem, a klubba meg vissza akartam jönni amúgy is a vételt követően, szóval azért itt is bepróbálkoztam... hátha. Jelenleg Szívesen 700 + szakszervezet átvizsgálás, + átiírás, + alap apróságokra van pénz, de állapottól függően van amiért ennyit se adnék (ami a hahun most van), vagy akár többet is. A keresés alatt meg gyűjtök tovább Smiley

Ami váltóhibás, az automata. Ha nem  lenne kilőve, már meg is vettem volna, de manuálisra átalakítani nem egyszerű. Vagy tudsz ilyet?

Motorhibás... hát azt ki tudja... lehet csak gyújtáskábel, lehet, hogy a vezérműlánc nyúlt meg, de lehet, hogy bontani kell a motort... Ez nem volna feltétlenül akadály, ha a pontos hibát tudnám... de úgy emlékszem a motorhibás az nem faceliftes még.
Naplózva
Gerybeetle
Vendég
« Új hozzászólás #4 Dátum: 2016.11.13 vasárnap, 20:23:01 »

a km -en kívül a lehetetlent keresd.... vigyor3

Ma reggel jelent meg egy tökéletes, de nem akartam hajnalban telefonálni... hiba volt, 9-kor már ott volt az első ember... el is vitte. 780-ért, téli kerék szettel friss vizsgával, végig vezetett szervizk önyvvel. 300k volt benne, kívül belül szép és jó.

Ha jön az enyém, le kell csapni rá... ennyi. Smiley de nem sos, kívárom Smiley
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #5 Dátum: 2016.11.13 vasárnap, 20:26:35 »

Ma reggel jelent meg egy tökéletes, de nem akartam hajnalban telefonálni... hiba volt, 9-kor már ott volt az első ember... el is vitte. 780-ért, téli kerék szettel friss vizsgával, végig vezetett szervizk önyvvel. 300k volt benne, kívül belül szép és jó.

Ha jön az enyém, le kell csapni rá... ennyi. Smiley de nem sos, kívárom Smiley
mindig azt gondolja az ember,hogy az volt a tuti,amit elvittek az orra elől.pedig tudnod kellene,hogy amit keresel,nem létezik.Ezek már rég nem költségmentesek,egyik sem.A kérdés mindig az,hogy sokat fogsz-e rákölteni,vagy sokkal többet annál is.... Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Gerybeetle
Vendég
« Új hozzászólás #6 Dátum: 2016.11.13 vasárnap, 20:33:04 »

mindig azt gondolja az ember,hogy az volt a tuti,amit elvittek az orra elől.pedig tudnod kellene,hogy amit keresel,nem létezik.Ezek már rég nem költségmentesek,egyik sem.A kérdés mindig az,hogy sokat fogsz-e rákölteni,vagy sokkal többet annál is.... Wink

Ó dehogy Smiley

Nem vagyok ennyire naív (de az vagyok, csak nem ennyire Cheesy )
Tudom, hogy nincs ezekből már költségmentes, akkor vennék inkább hitelre 1-2 éveset aminek a gyári hibáit már kijavították... csak mondjuk az mk4 és 5 nekem belülről nem jön be... nagyon rosszul érzem benne magam...
Nem írtam, hogy költségmentes kell, hátrány, ha vannak hibái/hiányosságai, de attól még igyekszem a lehetőségekhez képest a legjobbat kihozni belőle. Ami hátrány, még ha több is van egyszerre nem kizáró tényező Smiley
Szerencsére megtehetem, hogy ha már meglesz rendszeresen TMK, és folyamatos szervizelést adjak neki, ami szükséges, azon felül is, és ezt meg is teszem majd. Szerető gondos gazdi leszek Smiley
Naplózva
Gerybeetle
Vendég
« Új hozzászólás #7 Dátum: 2016.11.13 vasárnap, 20:42:48 »

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_3.0_st_220-9894704
Ezzel sokat szemeztem, 700 regadóval, igaz, hogy fl előtti st220, de azért mégis... szép a belseje, de műszakilag át se tudom nézetni míg meg nem veszem, ezért félek tőle...

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.5_v6_ghia_automata_van_egy_valtod-10594784
Ez a váltóhibás, ráadásul ismerős ismerőse a kereskedés ami hirdeti, Tudtok olyat, aki átalakít ilyet manuálra, és nem faragok rá pénzügyileg? (Millió felett már inkább ST220-ban gondolkodnék)

http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.5_v6_ghia_executive-10781723
Megnéztem, vannak róla képeim... a helyszínen úgy tűnt, hogy nagyon gyorsan a fő problémákat megcsinálták. Új szélvédő, de a matricát már nem cserélték. Párásodik is belülről, ami lehet sok mindentől... Pici rozsda a leírás ellenére van a hátsó ajtóknál, meg az egyik hátsó sárvédőn, pótkerék alatt. Pár gumi elem elöregedett, első lökös alját ledarálták valahogy, hátsó lököst cserélték. Ez rendben is volna, de hogy nem indítja be, nem mehetek vele egy kört... ez gáz. Akkor megköszöntek, hogy rám szánta az idejét...

Feketét amit elvittek nem linkelem... de lelkileg sokkal jobb lett volna azt mondani, hogy köszi, de nem, minthogy meg se nézhettem... de a múlt héten 3 másikat már hasonlóan elvittek az orrom elől (2 Mondeot, meg egy másikat)
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #8 Dátum: 2016.11.13 vasárnap, 20:43:41 »

Szia!

Ha szükséges írok anyagi keretet, de pont mivel az az egy van jelenleg, ráadásul ma néztem meg (be se indíthattam... szóval alig komolytalan), nem tudnék reális árat mondani rá. Ilyet szeretnék, a dolog nem sos, csak mostanra lett meg rá a pénzem, a klubba meg vissza akartam jönni amúgy is a vételt követően, szóval azért itt is bepróbálkoztam... hátha. Jelenleg Szívesen 700 + szakszervezet átvizsgálás, + átiírás, + alap apróságokra van pénz, de állapottól függően van amiért ennyit se adnék (ami a hahun most van), vagy akár többet is. A keresés alatt meg gyűjtök tovább Smiley

Ami váltóhibás, az automata. Ha nem  lenne kilőve, már meg is vettem volna, de manuálisra átalakítani nem egyszerű. Vagy tudsz ilyet?

Motorhibás... hát azt ki tudja... lehet csak gyújtáskábel, lehet, hogy a vezérműlánc nyúlt meg, de lehet, hogy bontani kell a motort... Ez nem volna feltétlenül akadály, ha a pontos hibát tudnám... de úgy emlékszem a motorhibás az nem faceliftes még.
de, faceliftes a a motorhibás. dobni kell bele egy komplett bontott motort. 80körül szerintem lehet bele venni
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Gerybeetle
Vendég
« Új hozzászólás #9 Dátum: 2016.11.13 vasárnap, 20:58:43 »

de, faceliftes a a motorhibás. dobni kell bele egy komplett bontott motort. 80körül szerintem lehet bele venni

Wow elbújt a kis huncut...utána nézek Smiley Köszi! Már megérte írni  Grin
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #10 Dátum: 2016.11.13 vasárnap, 21:00:28 »

Wow elbújt a kis huncut...utána nézek Smiley Köszi! Már megérte írni  Grin
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.5_v6_ghia_motorhibas-10611164

mondjuk most nézem jobben, ez is sedan
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #11 Dátum: 2016.11.13 vasárnap, 21:00:58 »

Ó dehogy Smiley

Nem vagyok ennyire naív (de az vagyok, csak nem ennyire Cheesy )
Tudom, hogy nincs ezekből már költségmentes, akkor vennék inkább hitelre 1-2 éveset aminek a gyári hibáit már kijavították... csak mondjuk az mk4 és 5 nekem belülről nem jön be... nagyon rosszul érzem benne magam...
Nem írtam, hogy költségmentes kell, hátrány, ha vannak hibái/hiányosságai, de attól még igyekszem a lehetőségekhez képest a legjobbat kihozni belőle. Ami hátrány, még ha több is van egyszerre nem kizáró tényező Smiley
Szerencsére megtehetem, hogy ha már meglesz rendszeresen TMK, és folyamatos szervizelést adjak neki, ami szükséges, azon felül is, és ezt meg is teszem majd. Szerető gondos gazdi leszek Smiley
eljen wave
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Gerybeetle
Vendég
« Új hozzászólás #12 Dátum: 2016.11.13 vasárnap, 21:01:35 »


Igen... épp én is most vettem észre az első örömtánc után Cheesy

Nembaj... majd jön az enyém is Smiley
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #13 Dátum: 2016.11.13 vasárnap, 21:03:03 »

Igen... épp én is most vettem észre az első örömtánc után Cheesy

Nembaj... majd jön az enyém is Smiley
http://www.jofogas.hu/szabolcs_szatmar_bereg/2_5_V6_Lcbd_motor_elado__Mondeo_MK3_2001_es_evj__204_000_KM_57274951.htm?first=1

itt van bele a motor vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Gerybeetle
Vendég
« Új hozzászólás #14 Dátum: 2016.11.13 vasárnap, 21:25:17 »


 eljen
kár, hogy szedán  rinya de a céljaimhoz mindenképp ferdehátú (vagy max kombi) kell, ezért ez a motorhibás darab is kiesik sajnos...

Viszont... ha megvenném a motorhibásat, és a váltóhibásat, a váltóhibás motorját át lehetne tenni a motorhibásva, és volna egy majdnem komplett donor autóm Cheesy

na erre még alszom egyet kettőt...

szerk:
ó ne... Cheesy a váltóhibás is szedán  falbav  rinya
no akkor pihi Smiley
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.13 vasárnap, 21:46:00 írta Gerybeetle » Naplózva
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.042 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.