Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.17 szerda, 00:41:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 / Harmadik féklámpa kiszerelése (5 ajtós)  (Megtekintve 12163 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Dátum: 2017.01.22 vasárnap, 23:04:29 »

Szerző: xrobe

Elhatároztam, hogy a hátsó lámpákat ledesítem, így megrendeltem az aliexpressről a szükséges LED „izzókat”. A lámpákban nagyon egyszerű az izzócsere, de a harmadik féklámpa kiszereléséhez le kell szedni a csomagtartó belső burkolatát.

1. ábra Burkolat belülről

Az angol fórumon azt olvastam, hogy az alsó burkolat leszedéséhez nem kell a hátsó szélvédő szélénél, illetve tetejénél lévő burkolatokat leszedni, azonban nekem így kb. egy órás szenvedés lett a vége, és a burkolat még mindig nem jött le.

Az általam bevált sorrend a következő volt:

Először a felső burkolatot szedtem le, 2 patent tartja, viszonylag könnyen lejön.

2. ábra Felső burkolat – patentek

3. ábra Burkolat hűlt helye - patentek helye

Utána leszedtem a bal oldali szélső burkolatot, ezt 3 patent tartja, szintén elég könnyen lejön. Annyi szépséghibája volt a dolognak, hogy háromból két patent bent maradt a csomagtartóban, egy bele is esett, azt elég macerás volt kiszedni. Én azt csináltam, hogy lecsukott csomagtartóval elkezdtem tolatni, majd satufék. Pár ilyen menet után a patent leesett a csomagtartó aljába, ahonnan ki tudtam halászni. Ha a szomszéd látta a műveletet, akkor tuti hülyének nézett Cheesy.

4. ábra Szélső burkolat, patentek

5. ábra Burkolat helye - patentek helye

Amikor ezek megvoltak, akkor már le tudtam szedni az alsó nagy burkolatot. A burkolat ugyanis úgy van kialakítva, hogy a szélső burkolattal való találkozásnál becsúszik az alá, ami a leszedést gátolja. Mivel a bal oldali szélsőt már leszedtem, így jobb oldalon már el tudtam úgy forgatni az alsót, hogy a jobb szélsőt már ne kelljen leszednem. A markolatnál belülről két csavart kell kicsavarni, aztán húzni az egész burkolatot erősen a csomagtartó tengelye felé. Szerencsére a műanyagok elég jó minőségűek, még 5 fokban sem törtem el semmit. Na jó, még amikor a szélső burkolatot nem szedtem le, akkor a feszegetés miatt egy rögzítési pontot eltörtem. Ezt vissza sem ragasztottam, mert úgy gondolom így is stabilan áll, zörgést nem tapasztaltam azóta sem.

6. ábra Alsó burkolat - patentek

7. ábra - Burkolat helye - patentek helye

Ha minden burkolat lent van, akkor láthatóvá válik a harmadik féklámpa. Elég nehéz volt fényképezni, de azért látható a lényeg. Alul-felül 2-2 db rugós lemez tartja, kézzel össze lehet őket nyomni, és akkor a lámpa kifelé kivehető.
 
8. ábra Harmadik féklámpa

9. ábra Harmadik féklámpa

10. ábra Harmadik féklámpa

Kivétel után is csináltam néhány képet a lámpáról, hátha jól jön. A burkolat leszedését szerintem nem lehet megúszni, mert kívülről roncsolás nélkül nem lehet hozzáférni a rúgós rögzítőkhöz.

11. ábra Harmadik lámpa felülről

12. ábra Harmadik lámpa alulról

13. ábra Izzótartó ledekkel

14. ábra Végeredmény 

A általam vett ledekről annyit, hogy a valóságban valamivel halványabban világítanak, mint a normál izzó, de mivel pirosat vettem bele, így szebb lesz a lámpa színe, homogénebb lesz a fény, így nekem jobban tetszik.

Jó szerelést!

Üdv.: Csabi Smiley
« Utoljára szerkesztve: 2017.01.22 vasárnap, 23:07:17 írta Zsolteey » Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.049 másodperc alatt készült el 26 lekéréssel.