Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.03.28 csütörtök, 22:36:34 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Honlap készítéshez (is) értőt.  (Megtekintve 13479 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6475


E-mail
« Dátum: 2017.08.16 szerda, 14:36:28 »

Az infótopikban olvasható iszonyatos mennyiségű okos (sőt okosabb IS) hozzászólásokból feltételezem, hogy van itt olyan, aki elkészítene egy céges honlapot. Semmi komoly. Akit érdekel a meló, küldjön egy pü-t.
Előre is thx. Laci
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1 Dátum: 2017.08.16 szerda, 18:24:38 »

Az infótopikban olvasható iszonyatos mennyiségű okos (sőt okosabb IS) hozzászólásokból feltételezem, hogy van itt olyan, aki elkészítene egy céges honlapot. Semmi komoly. Akit érdekel a meló, küldjön egy pü-t.
Előre is thx. Laci
én nem tudok ezt IS.de érdekel.azért küldhetek püt? pias
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6475


E-mail
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2017.08.16 szerda, 20:07:42 »

én nem tudok ezt IS.de érdekel.azért küldhetek püt? pias

Akár kettőt is!  pias pias  taps
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6475


E-mail
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2017.08.16 szerda, 20:09:14 »



Jó, akkor úgyanitt designer (IS) kerestetik!  hehe
« Utoljára szerkesztve: 2018.11.15 csütörtök, 14:20:14 írta Zsolteey » Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #4 Dátum: 2017.08.16 szerda, 20:58:54 »

Unokaöcsém ilyennel foglalkozik, dizájnere is van, a többit püben küldöm
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6475


E-mail
« Új hozzászólás #5 Dátum: 2017.08.16 szerda, 21:12:13 »

Unokaöcsém ilyennel foglalkozik, dizájnere is van, a többit püben küldöm
OK!
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #6 Dátum: 2017.08.16 szerda, 22:26:01 »

Az infótopikban olvasható iszonyatos mennyiségű okos (sőt okosabb IS) hozzászólásokból feltételezem, hogy van itt olyan, aki elkészítene egy céges honlapot. Semmi komoly. Akit érdekel a meló, küldjön egy pü-t.
Előre is thx. Laci

Én az IT másik oldalán vagyok (infra tervezés, üzemeltetés), esett már be hozzánk nagyon sok hulladék weblap, webalkalmazás (ami részben a fejlesztők, részben a kommunikáció hiánya). Ez alapján néhány jótanács:

- Nagyon részletesen gondold át, hogy mit és hogyan szeretnél megvalósíttatni, különösen az üzleti logika részét (ha erre a gombra kattintok, akkor ugorjon át ide és írja ki ezt meg azt a szöveget, stb). Ez legyen pontosan leírva. Egy fejlesztő egész másként gondolkodik, mint az átlag ember...
- Még a fejlesztést megelőzően legyen leegyeztetve, hogy milyen infrastruktúrán fog üzemelni a rendszer (ha hosting cégnél, akkor melyiknél, milyen platform, szoftververziók érhetőek el náluk; ha saját infra, akkor mik a feltételek).
- A szerződésben legyen kikötve, hogy ezen az éles környezeten kell jól működjön (fejlesztők kedvenc mondata: "hát nálunk a fejlesztői környezetünkben nem jön elő ez a hiba" <-- nagyon örülünk neki, csak pont lesz.arjuk..)
- A fejlesztő szerint az ő kódja mindig tökéletes és hibátlan, ami persze nem igaz. Érdemes egy harmadik féllel auditáltatni és teszteltetni a weboldalt, különösképp, ha felhasználói adatokat is kezelni fog (email cím, jelszó, név, lakcím, stb).
- Support kérdéskört szintén rögzíteni kell szerződésben (pl ha fél év múlva előjön egy hiba, akkor az miként lesz javítva; üzemeltetésért ki a felelős, reakcióidő, stb).
- !!Dokumentáció!!
- Még ha egyszerűnek tűnő dologról van szó, akkor se biztos, hogy a szomszéd Bélanénit kell megbízni a feladattal. Sajnos itthon ez is kicsit olyan, mint a foci meg az autók, mindenki ért hozzá. Bélanéni next-next-finishel felhúzott egy Joomla-t, meg egy Wordpress-t és már senior webfejlesztőnek hiszi magát. Aztán, amikor a google első három találatában nincs megoldás a kérdésre vagy feltörték az oldalt, akkor csak pingvinezik jobbra-balra.
- !!Biztonság!!
- Ahogy írták, designer. Ez is egy szakma.
- Ha kicsit is összetettebb dologról van szó, akkor legyen mögötted egy független IT-s, aki rendszerszinten átlátja a dolgokat (ne tudjanak bevinni a fejlesztők abba a bizonyos erdőbe).

+1: Ne járj így Cheesy

« Utoljára szerkesztve: 2017.08.16 szerda, 22:29:23 írta Zsolteey » Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6475


E-mail
« Új hozzászólás #7 Dátum: 2017.08.17 csütörtök, 07:49:53 »

Én az IT másik oldalán vagyok (infra tervezés, üzemeltetés)...

Köszi az intelmeket. Rendszergazda, tárhely, szerver az van. Csak éppen idő nincs összerakni az oldalt. És hát az első lépéshez web-designer kell.... Na, olyasfélét keresek.
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #8 Dátum: 2017.08.17 csütörtök, 08:01:17 »

Én az IT másik oldalán vagyok (infra tervezés, üzemeltetés), esett már be hozzánk nagyon sok hulladék weblap, webalkalmazás (ami részben a fejlesztők, részben a kommunikáció hiánya). Ez alapján néhány jótanács:

- Nagyon részletesen gondold át, hogy mit és hogyan szeretnél megvalósíttatni, különösen az üzleti logika részét (ha erre a gombra kattintok, akkor ugorjon át ide és írja ki ezt meg azt a szöveget, stb). Ez legyen pontosan leírva. Egy fejlesztő egész másként gondolkodik, mint az átlag ember...
- Még a fejlesztést megelőzően legyen leegyeztetve, hogy milyen infrastruktúrán fog üzemelni a rendszer (ha hosting cégnél, akkor melyiknél, milyen platform, szoftververziók érhetőek el náluk; ha saját infra, akkor mik a feltételek).
- A szerződésben legyen kikötve, hogy ezen az éles környezeten kell jól működjön (fejlesztők kedvenc mondata: "hát nálunk a fejlesztői környezetünkben nem jön elő ez a hiba" <-- nagyon örülünk neki, csak pont lesz.arjuk..)
- A fejlesztő szerint az ő kódja mindig tökéletes és hibátlan, ami persze nem igaz. Érdemes egy harmadik féllel auditáltatni és teszteltetni a weboldalt, különösképp, ha felhasználói adatokat is kezelni fog (email cím, jelszó, név, lakcím, stb).
- Support kérdéskört szintén rögzíteni kell szerződésben (pl ha fél év múlva előjön egy hiba, akkor az miként lesz javítva; üzemeltetésért ki a felelős, reakcióidő, stb).
- !!Dokumentáció!!
- Még ha egyszerűnek tűnő dologról van szó, akkor se biztos, hogy a szomszéd Bélanénit kell megbízni a feladattal. Sajnos itthon ez is kicsit olyan, mint a foci meg az autók, mindenki ért hozzá. Bélanéni next-next-finishel felhúzott egy Joomla-t, meg egy Wordpress-t és már senior webfejlesztőnek hiszi magát. Aztán, amikor a google első három találatában nincs megoldás a kérdésre vagy feltörték az oldalt, akkor csak pingvinezik jobbra-balra.
- !!Biztonság!!
- Ahogy írták, designer. Ez is egy szakma.
- Ha kicsit is összetettebb dologról van szó, akkor legyen mögötted egy független IT-s, aki rendszerszinten átlátja a dolgokat (ne tudjanak bevinni a fejlesztők abba a bizonyos erdőbe).

+1: Ne járj így Cheesy

http://m.cdn.blog.hu/er/erp-blog/image/Projektmenedzsment.jpg

A fejlesztő cég a legritkább esetben gondolkodik. Nekiesnek, mint tót az anyjának... Azután tesztelés, hibajavítás, pedig a saját melójuk felét is megspórolhatnák.

Felhasználói adatok kezeléséhez adatkezelési engedélyt is ki kell váltani! Papírmunka, a burökrácia diszkrét bája, de megcsesznek, ha nincs.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #9 Dátum: 2017.08.17 csütörtök, 09:55:06 »

Köszi az intelmeket. Rendszergazda, tárhely, szerver az van. Csak éppen idő nincs összerakni az oldalt. És hát az első lépéshez web-designer kell.... Na, olyasfélét keresek.


 eljen eljen
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #10 Dátum: 2017.08.17 csütörtök, 12:47:32 »

Én az IT másik oldalán vagyok (infra tervezés, üzemeltetés), esett már be hozzánk nagyon sok hulladék weblap, webalkalmazás (ami részben a fejlesztők, részben a kommunikáció hiánya). Ez alapján néhány jótanács:

- Nagyon részletesen gondold át, hogy mit és hogyan szeretnél megvalósíttatni, különösen az üzleti logika részét (ha erre a gombra kattintok, akkor ugorjon át ide és írja ki ezt meg azt a szöveget, stb). Ez legyen pontosan leírva. Egy fejlesztő egész másként gondolkodik, mint az átlag ember...
- Még a fejlesztést megelőzően legyen leegyeztetve, hogy milyen infrastruktúrán fog üzemelni a rendszer (ha hosting cégnél, akkor melyiknél, milyen platform, szoftververziók érhetőek el náluk; ha saját infra, akkor mik a feltételek).
- A szerződésben legyen kikötve, hogy ezen az éles környezeten kell jól működjön (fejlesztők kedvenc mondata: "hát nálunk a fejlesztői környezetünkben nem jön elő ez a hiba" <-- nagyon örülünk neki, csak pont lesz.arjuk..)
- A fejlesztő szerint az ő kódja mindig tökéletes és hibátlan, ami persze nem igaz. Érdemes egy harmadik féllel auditáltatni és teszteltetni a weboldalt, különösképp, ha felhasználói adatokat is kezelni fog (email cím, jelszó, név, lakcím, stb).
- Support kérdéskört szintén rögzíteni kell szerződésben (pl ha fél év múlva előjön egy hiba, akkor az miként lesz javítva; üzemeltetésért ki a felelős, reakcióidő, stb).
- !!Dokumentáció!!
- Még ha egyszerűnek tűnő dologról van szó, akkor se biztos, hogy a szomszéd Bélanénit kell megbízni a feladattal. Sajnos itthon ez is kicsit olyan, mint a foci meg az autók, mindenki ért hozzá. Bélanéni next-next-finishel felhúzott egy Joomla-t, meg egy Wordpress-t és már senior webfejlesztőnek hiszi magát. Aztán, amikor a google első három találatában nincs megoldás a kérdésre vagy feltörték az oldalt, akkor csak pingvinezik jobbra-balra.
- !!Biztonság!!
- Ahogy írták, designer. Ez is egy szakma.
- Ha kicsit is összetettebb dologról van szó, akkor legyen mögötted egy független IT-s, aki rendszerszinten átlátja a dolgokat (ne tudjanak bevinni a fejlesztők abba a bizonyos erdőbe).

+1: Ne járj így Cheesy


Nem érzed úgy hogy ez kicsit csatahajóval verébre szitu? Tudom hogy nem a szomszéd kissrácot kell megbízni (bár lehet profibban összedobja), de ha ragaszkodik az általad leírtakhoz, olyan számlát kap hogy cserébe elviszik a Pezsgő árát... Alapból egy pár oldalas, ahogy elnéztem 99%-ban statikus oldalt, amin egy kapcsolatfelvétel van csak, ami egy kicsit komolyabb tudást és odafigyelést igényel (adatbázis, chapta, ha kell automatikus válasz email és persze a oldal tulajának is értesítés) megvan 100-150-ből, ha mindazt kéri amit írtál az már 500+-os kategória. Szerintem...
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #11 Dátum: 2017.08.17 csütörtök, 13:18:44 »



Nem feltételeztem, csak én írtam neki pü-t és láttam mit kér, küldött egy példaoldalt. Ezért írtam konkrétumot. És azt is tudom hogy 12-15+Áfa az általános óradíj. Számoltam egy kicsit azokkal a feltételekkel amiket írt.
Ti nem írtatok neki hogy mégis mit szeretne, pedig ha jól emlékszem rögtön az elején írta hogy ha érdekel további info pü-ben. Nem én akarom megcsinálni, félre ne értsd, csak azt hittem Zsolti is tudja mi a feladat, megkérdezte mielőtt tanácsot ad. Nem atomerőművet kell tervezni a törésvonal fölé, hanem csak egy icipici oldalt elkészíteni, nem lenézve a feladat mértékét...
« Utoljára szerkesztve: 2018.11.15 csütörtök, 13:58:29 írta Zsolteey » Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #12 Dátum: 2017.08.17 csütörtök, 13:35:43 »

Nem feltételeztem, csak én írtam neki pü-t és láttam mit kér, küldött egy példaoldalt. Ezért írtam konkrétumot. És azt is tudom hogy 12-15+Áfa az általános óradíj. Számoltam egy kicsit azokkal a feltételekkel amiket írt.
Ti nem írtatok neki hogy mégis mit szeretne, pedig ha jól emlékszem rögtön az elején írta hogy ha érdekel további info pü-ben. Nem én akarom megcsinálni, félre ne értsd, csak azt hittem Zsolti is tudja mi a feladat, megkérdezte mielőtt tanácsot ad. Nem atomerőművet kell tervezni a törésvonal felé, hanem csak egy icipici oldalt elkészíteni, nem lenézve a feladat mértékét...
pedig én elkezdtem ásni az alapot az atomnak.... falbav zavart2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #13 Dátum: 2017.08.17 csütörtök, 13:47:42 »

Nem feltételeztem, csak én írtam neki pü-t és láttam mit kér, küldött egy példaoldalt. Ezért írtam konkrétumot. És azt is tudom hogy 12-15+Áfa az általános óradíj. Számoltam egy kicsit azokkal a feltételekkel amiket írt.
Ti nem írtatok neki hogy mégis mit szeretne, pedig ha jól emlékszem rögtön az elején írta hogy ha érdekel további info pü-ben. Nem én akarom megcsinálni, félre ne értsd, csak azt hittem Zsolti is tudja mi a feladat, megkérdezte mielőtt tanácsot ad. Nem atomerőművet kell tervezni a törésvonal felé, hanem csak egy icipici oldalt elkészíteni, nem lenézve a feladat mértékét...

Zsolti nem tudja, hogy PezsiKombi mit akar. Na jó, kettőt tudnék tippelni  nyes  nyes
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #14 Dátum: 2017.08.17 csütörtök, 14:03:52 »

pedig én elkezdtem ásni az alapot az atomnak.... falbav zavart2

Tudok bele intézni jó áron betont ha gondolod...  nyes
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #15 Dátum: 2017.08.17 csütörtök, 14:05:23 »

Zsolti nem tudja, hogy PezsiKombi mit akar. Na jó, kettőt tudnék tippelni  nyes  nyes

Köze van a malátához?  Wink
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6475


E-mail
« Új hozzászólás #16 Dátum: 2017.08.17 csütörtök, 19:32:36 »

Köze van a malátához?  Wink
Hüjjjjjjjjjjjjjjje, ebbe a melegbe'?   integet2
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.061 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.