Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.28 vasárnap, 22:10:50 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1] 2 3   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Családiház napelemes rendszeréhez kivitelezőt  (Megtekintve 34876 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Dátum: 2020.04.28 kedd, 20:48:36 »

Megszületett a döntés, beruházunk napelemes rendszerbe. Kérdés: van itt esetleg kivitelező vagy olyan klubtag, aki ilyen helyen dolgozik? Avagy mostanában készült ilyen rendszere és tud javasolni kivitelezőt? Vagy tud olyat, akit biztosan ne válasszak?
Minden belsős hasznos infot előre is köszönök.
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #1 Dátum: 2020.04.28 kedd, 20:56:54 »

Megszületett a döntés, beruházunk napelemes rendszerbe. Kérdés: van itt esetleg kivitelező vagy olyan klubtag, aki ilyen helyen dolgozik? Avagy mostanában készült ilyen rendszere és tud javasolni kivitelezőt? Vagy tud olyat, akit biztosan ne válasszak?
Minden belsős hasznos infot előre is köszönök.
Beszéljünk holnap valamikor d.e. 8-10 között.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2020.04.28 kedd, 21:03:34 »

Beszéljünk holnap valamikor d.e. 8-10 között.
OK, hivlak fél9 körül.
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2020.04.29 szerda, 08:14:08 »

Megszületett a döntés, beruházunk napelemes rendszerbe. Kérdés: van itt esetleg kivitelező vagy olyan klubtag, aki ilyen helyen dolgozik? Avagy mostanában készült ilyen rendszere és tud javasolni kivitelezőt? Vagy tud olyat, akit biztosan ne válasszak?
Minden belsős hasznos infot előre is köszönök.

Nekem van két jó ismerősöm, aki foglalkozik ilyennel. Az egyik alapból villanyszerelő, és ilyen cége van. Nem csak azt csinálja meg, amit kérsz, hanem javasol is. Ért a mai okos dolgokhoz, hogy mivel tegye még kényelmesebbé, meg tutibbá a rendszereket...

Ha kell, akkor küldök elérhetőségeket!
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #4 Dátum: 2020.04.29 szerda, 08:15:19 »

Én is szeretnék ilyet, csak sajna először cserélnem kéne a palatetőt, ami kb dupla annyi lenne, mint egy alap napelem.... szomoru1
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #5 Dátum: 2020.04.29 szerda, 08:42:47 »

Én is szeretnék ilyet, csak sajna először cserélnem kéne a palatetőt, ami kb dupla annyi lenne, mint egy alap napelem.... szomoru1

Szereld fel a paneleket a pala helyett. Vannak már olyanok is, amik egyben tetőfedésként is szolgálnak.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #6 Dátum: 2020.04.29 szerda, 09:04:56 »

Megszületett a döntés, beruházunk napelemes rendszerbe. Kérdés: van itt esetleg kivitelező vagy olyan klubtag, aki ilyen helyen dolgozik? Avagy mostanában készült ilyen rendszere és tud javasolni kivitelezőt? Vagy tud olyat, akit biztosan ne válasszak?
Minden belsős hasznos infot előre is köszönök.

Tudok. Küldöm PÜ-ben.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #7 Dátum: 2020.04.29 szerda, 09:38:43 »

Megszületett a döntés, beruházunk napelemes rendszerbe. Kérdés: van itt esetleg kivitelező vagy olyan klubtag, aki ilyen helyen dolgozik? Avagy mostanában készült ilyen rendszere és tud javasolni kivitelezőt? Vagy tud olyat, akit biztosan ne válasszak?
Minden belsős hasznos infot előre is köszönök.

Számold ki a nem optimális esetet is, amikor soha nem fog megtérülni. Van barátom aki javítással foglalkozik, általában ezt a részét nem szokták reklámozni. Beleölsz x M Ft-ot, y évig nincs villanyszámlád, utána ingyen lesz áramod, eddig szép. Villámhárítód van? Ha nincs tuti összeszedi a villámot, ha van akkor is esélyes, ha 10 év alatt csak 1x kell invertert cserélj túlfesz. miatt, vagy egyéb ok miatt, már nem jön ki a matek. Mi van ha villanyvezetéken jön a túlfesz. amin visszatáplász? Persze ez csak spekuláció, de nem érdeke a szolgáltatónak, hogy visszatáplálj, érted... Valljuk be elektronikai eszközöknél 10 év sok idő, és akkor még nem beszéltünk panel hibáról, sérülésről, jégeső, szél, elrágja a nyest, stb... Biztosítást lehet kötni rá, de pont ezek miatt arany árban fognak rá ajánlani. Pár év múlva már nem fogja azt tudni termelni mint új korában, erről se nagyon szeretnek az értékesítők beszélni.
Én lebeszélnélek róla, inkább fizess villanyszámlát, és a szolgáltatód kínlódjon az üzemeltetéssel, karbantartással, javításokkal. Miért kockáztatsz, ha nem muszáj? Amibe a rendszer kerül, sok sok évig kijön a szolgáltatás ára. Vagy ha mindenképp zöld akarsz lenni, a rendszer árán vegyél, LED égőket, A+++ eszközöket, és máris sokkal kevesebbet fogsz fizetni. Smiley
« Utoljára szerkesztve: 2020.04.29 szerda, 09:42:26 írta Scratch » Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #8 Dátum: 2020.04.29 szerda, 09:58:39 »

Számold ki a nem optimális esetet is, amikor soha nem fog megtérülni. Van barátom aki javítással foglalkozik, általában ezt a részét nem szokták reklámozni. Beleölsz x M Ft-ot, y évig nincs villanyszámlád, utána ingyen lesz áramod, eddig szép. Villámhárítód van? Ha nincs tuti összeszedi a villámot, ha van akkor is esélyes, ha 10 év alatt csak 1x kell invertert cserélj túlfesz. miatt, vagy egyéb ok miatt, már nem jön ki a matek. Mi van ha villanyvezetéken jön a túlfesz. amin visszatáplász? Persze ez csak spekuláció, de nem érdeke a szolgáltatónak, hogy visszatáplálj, érted... Valljuk be elektronikai eszközöknél 10 év sok idő, és akkor még nem beszéltünk panel hibáról, sérülésről, jégeső, szél, elrágja a nyest, stb... Biztosítást lehet kötni rá, de pont ezek miatt arany árban fognak rá ajánlani. Pár év múlva már nem fogja azt tudni termelni mint új korában, erről se nagyon szeretnek az értékesítők beszélni.
Én lebeszélnélek róla, inkább fizess villanyszámlát, és a szolgáltatód kínlódjon az üzemeltetéssel, karbantartással, javításokkal. Miért kockáztatsz, ha nem muszáj? Amibe a rendszer kerül, sok sok évig kijön a szolgáltatás ára. Vagy ha mindenképp zöld akarsz lenni, a rendszer árán vegyél, LED égőket, A+++ eszközöket, és máris sokkal kevesebbet fogsz fizetni. Smiley

Peti, te mindig a széllel szembe ....  Huh?
Blackberry, EcoMustang, "hüly.eség a napelem"  wow1 wow1
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #9 Dátum: 2020.04.29 szerda, 10:08:52 »

Peti, te mindig a széllel szembe ....  Huh?
Blackberry, EcoMustang, "hüly.eség a napelem"  wow1 wow1

Ez csak egy vélemény a másik oldalról, mert ezt a részét sokan nem szeretik leírni. Smiley

(EcoMustang nem volt soha opció.) Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #10 Dátum: 2020.04.29 szerda, 10:12:16 »

Megszületett a döntés, beruházunk napelemes rendszerbe. Kérdés: van itt esetleg kivitelező vagy olyan klubtag, aki ilyen helyen dolgozik? Avagy mostanában készült ilyen rendszere és tud javasolni kivitelezőt? Vagy tud olyat, akit biztosan ne válasszak?
Minden belsős hasznos infot előre is köszönök.

+1: Beszélj egy statikussal, hogy a plusz teher mit jelent a tetőnek, és házadnak. Általában nem szokott gond lenni, de az ördög nem alszik.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #11 Dátum: 2020.04.29 szerda, 10:32:34 »

Számold ki a nem optimális esetet is, amikor soha nem fog megtérülni. Van barátom aki javítással foglalkozik, általában ezt a részét nem szokták reklámozni. Beleölsz x M Ft-ot, y évig nincs villanyszámlád, utána ingyen lesz áramod, eddig szép. Villámhárítód van? Ha nincs tuti összeszedi a villámot, ha van akkor is esélyes, ha 10 év alatt csak 1x kell invertert cserélj túlfesz. miatt, vagy egyéb ok miatt, már nem jön ki a matek. Mi van ha villanyvezetéken jön a túlfesz. amin visszatáplász? Persze ez csak spekuláció, de nem érdeke a szolgáltatónak, hogy visszatáplálj, érted... Valljuk be elektronikai eszközöknél 10 év sok idő, és akkor még nem beszéltünk panel hibáról, sérülésről, jégeső, szél, elrágja a nyest, stb... Biztosítást lehet kötni rá, de pont ezek miatt arany árban fognak rá ajánlani. Pár év múlva már nem fogja azt tudni termelni mint új korában, erről se nagyon szeretnek az értékesítők beszélni.
Én lebeszélnélek róla, inkább fizess villanyszámlát, és a szolgáltatód kínlódjon az üzemeltetéssel, karbantartással, javításokkal. Miért kockáztatsz, ha nem muszáj? Amibe a rendszer kerül, sok sok évig kijön a szolgáltatás ára. Vagy ha mindenképp zöld akarsz lenni, a rendszer árán vegyél, LED égőket, A+++ eszközöket, és máris sokkal kevesebbet fogsz fizetni. Smiley

Hmm... Nekem pl. benne van a ház biztosításában a napelem is, simán rátetettem, amikor megépítettem. Plusz másfél milla, ennek megfelelően pár száz Ft-tal több a díj, ennyi. Ha ilyet nem tud a biztosítód, akkor cserélni kell. Nem csak a KGFB-t lehet akár évente átkötni.

Jelen pillanatban, 7 év után a termelés nem észrevehetően kevesebb, mint újkorában. Többet számít az, ha időnként lemossa az ember, mint a természetes kopás.

Az invertereknek eleve kb. 10 év a várható élete, utána minden nap jutalom és szabadjáték. Ezt előre bele kell kalkulálni. Az enyém 7 éves most, mint mondtam, már lesegetem, hogy mire cseréljem, amikor feladja, ami szebb és jobb.

Ami pedig ma már van, sajnos akkor még nem volt, amikor én építettem: akkus inverter, ill. olyan, amihez lehet külső akkut csatlakoztatni. Ezzel egyrészt elkerülhető a visszatöltés, amíg az akksi megeszi a termelt villanyt, másrészt megfelelő kiépítéssel megoldható, hogy az inverter a hálózatkiesés pillanatában levágja a házat az ELMŰ-ről, és az akkuról szigetüzemben ellássa villannyal.

Eddig összesen terneltem kb. 18 MWh vllanyt (3360W a névleges teljesítmény, 14 db 240W-os panelem van). Ez nagyjából 700 ezer Ft ára villany. Anno 1,2 misibe fájt az egész, részben saját kivitelezésben, az igaz. Azóta viszont jobbak a panelek, 300W sem elérhetetlen, többet lehetne kihozni egy mai építményből. Persze erre is lehet mondani, hogy tegyem a pénzt kamatra az OTP-be, és jobban járok. Ez igaz, de ennyi áldozatot tudok hozni a természetvédelem oltárán, ha már olyan a munkám, hogy évi 60 ezer km-t kell autózgassak Bp. és München között.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #12 Dátum: 2020.04.29 szerda, 12:34:10 »

Hmm... Nekem pl. benne van a ház biztosításában a napelem is, simán rátetettem, amikor megépítettem. Plusz másfél milla, ennek megfelelően pár száz Ft-tal több a díj, ennyi. Ha ilyet nem tud a biztosítód, akkor cserélni kell. Nem csak a KGFB-t lehet akár évente átkötni.

Jelen pillanatban, 7 év után a termelés nem észrevehetően kevesebb, mint újkorában. Többet számít az, ha időnként lemossa az ember, mint a természetes kopás.

Az invertereknek eleve kb. 10 év a várható élete, utána minden nap jutalom és szabadjáték. Ezt előre bele kell kalkulálni. Az enyém 7 éves most, mint mondtam, már lesegetem, hogy mire cseréljem, amikor feladja, ami szebb és jobb.

Ami pedig ma már van, sajnos akkor még nem volt, amikor én építettem: akkus inverter, ill. olyan, amihez lehet külső akkut csatlakoztatni. Ezzel egyrészt elkerülhető a visszatöltés, amíg az akksi megeszi a termelt villanyt, másrészt megfelelő kiépítéssel megoldható, hogy az inverter a hálózatkiesés pillanatában levágja a házat az ELMŰ-ről, és az akkuról szigetüzemben ellássa villannyal.

Eddig összesen terneltem kb. 18 MWh vllanyt (3360W a névleges teljesítmény, 14 db 240W-os panelem van). Ez nagyjából 700 ezer Ft ára villany. Anno 1,2 misibe fájt az egész, részben saját kivitelezésben, az igaz. Azóta viszont jobbak a panelek, 300W sem elérhetetlen, többet lehetne kihozni egy mai építményből. Persze erre is lehet mondani, hogy tegyem a pénzt kamatra az OTP-be, és jobban járok. Ez igaz, de ennyi áldozatot tudok hozni a természetvédelem oltárán, ha már olyan a munkám, hogy évi 60 ezer km-t kell autózgassak Bp. és München között.

AndyA

Akkor ha 7 év alatt 700e, cirka 10 év alatt 1M. SZóval 10 év alatt nem jön vissza az 1,2M beruházás? 10. évnél meg várható egy inverter csere.
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #13 Dátum: 2020.04.29 szerda, 12:48:36 »

Akkor ha 7 év alatt 700e, cirka 10 év alatt 1M. SZóval 10 év alatt nem jön vissza az 1,2M beruházás? 10. évnél meg várható egy inverter csere.
10 év alatt 10m bol a dupláját lehet csinálni. Ez még nem nagy biznisz.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #14 Dátum: 2020.04.29 szerda, 13:07:09 »

Akkor ha 7 év alatt 700e, cirka 10 év alatt 1M. SZóval 10 év alatt nem jön vissza az 1,2M beruházás? 10. évnél meg várható egy inverter csere.

Senki nem mondta, hogy gyorsan megtérül. Viszont sok tonna CO2-t nem kellett a légkörbe eregetni emiatt.

Tudod, van, akinek ez is számít, nem csak a megtérülés.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #15 Dátum: 2020.04.29 szerda, 13:09:11 »

10 év alatt 10m bol a dupláját lehet csinálni. Ez még nem nagy biznisz.

Mondd a tutti tippet, és már megyek is huszat csinálni a tizemből. 10 évem még épp lenne rá. De akkor az valós 20 m legyen, a mai 10 millió érjen 10 év múlva pontosan kétszer annyit, ne akkori értéken legyen 20 millió, ami ki tudja, mennyit fog akkor éppen érni. Meg mondjuk legyen rá némi garancia is, hogy 10 év múlva meg is lesz az a húsz.

Nos?

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #16 Dátum: 2020.04.29 szerda, 13:11:31 »

Hmm... Nekem pl. benne van a ház biztosításában a napelem is, simán rátetettem, amikor megépítettem. Plusz másfél milla, ennek megfelelően pár száz Ft-tal több a díj, ennyi. Ha ilyet nem tud a biztosítód, akkor cserélni kell. Nem csak a KGFB-t lehet akár évente átkötni.

Jelen pillanatban, 7 év után a termelés nem észrevehetően kevesebb, mint újkorában. Többet számít az, ha időnként lemossa az ember, mint a természetes kopás.

Az invertereknek eleve kb. 10 év a várható élete, utána minden nap jutalom és szabadjáték. Ezt előre bele kell kalkulálni. Az enyém 7 éves most, mint mondtam, már lesegetem, hogy mire cseréljem, amikor feladja, ami szebb és jobb.

Ami pedig ma már van, sajnos akkor még nem volt, amikor én építettem: akkus inverter, ill. olyan, amihez lehet külső akkut csatlakoztatni. Ezzel egyrészt elkerülhető a visszatöltés, amíg az akksi megeszi a termelt villanyt, másrészt megfelelő kiépítéssel megoldható, hogy az inverter a hálózatkiesés pillanatában levágja a házat az ELMŰ-ről, és az akkuról szigetüzemben ellássa villannyal.

Eddig összesen terneltem kb. 18 MWh vllanyt (3360W a névleges teljesítmény, 14 db 240W-os panelem van). Ez nagyjából 700 ezer Ft ára villany. Anno 1,2 misibe fájt az egész, részben saját kivitelezésben, az igaz. Azóta viszont jobbak a panelek, 300W sem elérhetetlen, többet lehetne kihozni egy mai építményből. Persze erre is lehet mondani, hogy tegyem a pénzt kamatra az OTP-be, és jobban járok. Ez igaz, de ennyi áldozatot tudok hozni a természetvédelem oltárán, ha már olyan a munkám, hogy évi 60 ezer km-t kell autózgassak Bp. és München között.

AndyA


Nálad valami akkor nem a legtutibb. Egy 3,3kWp-s rendszer kb évi ~4 megát kéne termeljen. Évi ~2,5 mega nagyon kevésnek tűnik.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #17 Dátum: 2020.04.29 szerda, 13:18:33 »

Mondd a tutti tippet, és már megyek is huszat csinálni a tizemből. 10 évem még épp lenne rá. De akkor az valós 20 m legyen, a mai 10 millió érjen 10 év múlva pontosan kétszer annyit, ne akkori értéken legyen 20 millió, ami ki tudja, mennyit fog akkor éppen érni. Meg mondjuk legyen rá némi garancia is, hogy 10 év múlva meg is lesz az a húsz.

Nos?

AndyA
meg a Balogh kicsi fakxa nem kéne? hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #18 Dátum: 2020.04.29 szerda, 13:20:15 »

Senki nem mondta, hogy gyorsan megtérül. Viszont sok tonna CO2-t nem kellett a légkörbe eregetni emiatt.

Tudod, van, akinek ez is számít, nem csak a megtérülés.

AndyA
maszlag. Pénz beszél, kutyaxar táncol. Az erőmű ettől pont ugyan annyit megy pakson.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #19 Dátum: 2020.04.29 szerda, 13:49:15 »

maszlag. Pénz beszél, kutyaxar táncol. Az erőmű ettől pont ugyan annyit megy pakson.

Annak majd a gyerekeink és az unokáink fogják meginni a levét... Sad

Jelenleg nincs még rá sem elvi megoldás, sem technológia, hogy hová tegyük a sugárzó hulladékot (kivéve, hogy a Napba lőni, de az kicsit túlságosan energiaigényes lenne).

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #20 Dátum: 2020.04.29 szerda, 14:11:17 »

Senki nem mondta, hogy gyorsan megtérül. Viszont sok tonna CO2-t nem kellett a légkörbe eregetni emiatt.

Tudod, van, akinek ez is számít, nem csak a megtérülés.

AndyA

A napelem gyártása is termel CO2-t.
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #21 Dátum: 2020.04.29 szerda, 14:40:04 »

Senki nem mondta, hogy gyorsan megtérül. Viszont sok tonna CO2-t nem kellett a légkörbe eregetni emiatt.

Tudod, van, akinek ez is számít, nem csak a megtérülés.

AndyA
Értem
Pusztán azt támasztottad alá, amit SzkreccsPeti írt, nem térül meg vagy csak nagyon lassan, sem.
A sok tonna Co2 vel kapcsolatban sajnos az a meglátásom, hogy nem a polgári lét termeli a sok Co2, hanem az ipar, szállítmányozás, stb.
Mint ahogy a lakossági szelektív szemétgyűjtés is csak egy kis pont, az (építő)ipari szelektálatlan hulladék terméleshez képest.
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #22 Dátum: 2020.04.29 szerda, 15:14:30 »

Értem
Pusztán azt támasztottad alá, amit SzkreccsPeti írt, nem térül meg vagy csak nagyon lassan, sem.
A sok tonna Co2 vel kapcsolatban sajnos az a meglátásom, hogy nem a polgári lét termeli a sok Co2, hanem az ipar, szállítmányozás, stb.
Mint ahogy a lakossági szelektív szemétgyűjtés is csak egy kis pont, az (építő)ipari szelektálatlan hulladék terméleshez képest.


Persze. De ha mindenki xarik bele azzal az indokkal, hogy az ő egyéni kibocsátása csak egy kis pont. a sok kis pontból már dúrva nagy pont tud nőni.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #23 Dátum: 2020.04.29 szerda, 15:21:21 »

Persze. De ha mindenki xarik bele azzal az indokkal, hogy az ő egyéni kibocsátása csak egy kis pont. a sok kis pontból már dúrva nagy pont tud nőni.

AndyA
Persze,általában ezzel a maszlaggal próbálnak lelki furdalást kelteni a buta emberekben. nyes
Ettől nem lesz zöldebb senki, de tedd a pénzed a felesleges napelembe,hiszen elkel azt is adni, így mondhasd azt,hogy az unokáinknak jobb lesz úgy 100év múlva. taps eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #24 Dátum: 2020.04.29 szerda, 15:39:28 »

Értem
Pusztán azt támasztottad alá, amit SzkreccsPeti írt, nem térül meg vagy csak nagyon lassan, sem.
A sok tonna Co2 vel kapcsolatban sajnos az a meglátásom, hogy nem a polgári lét termeli a sok Co2, hanem az ipar, szállítmányozás, stb.
Mint ahogy a lakossági szelektív szemétgyűjtés is csak egy kis pont, az (építő)ipari szelektálatlan hulladék terméleshez képest.


Nálunk a napelem ~2 hete volt egy éves. Ez az 1 év alapján várhatóan 6-7 év alatt fog megtérülni a beruházás. A nap biztosan sütni fog idén is, jövőre is, meg 10 év múlva is. Sőt, egyre többet. Lehet, hogy lassan térül meg, de garantáltan meg fog térülni.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #25 Dátum: 2020.04.29 szerda, 15:52:27 »

Nálunk a napelem ~2 hete volt egy éves. Ez az 1 év alapján várhatóan 6-7 év alatt fog megtérülni a beruházás. A nap biztosan sütni fog idén is, jövőre is, meg 10 év múlva is. Sőt, egyre többet. Lehet, hogy lassan térül meg, de garantáltan meg fog térülni.

Ne legyen ilyen, de ha nem romlik el, és nem kell kicserélni. Smiley
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #26 Dátum: 2020.04.29 szerda, 16:01:22 »

Megszületett a döntés, beruházunk napelemes rendszerbe. Kérdés: van itt esetleg kivitelező vagy olyan klubtag, aki ilyen helyen dolgozik? Avagy mostanában készült ilyen rendszere és tud javasolni kivitelezőt? Vagy tud olyat, akit biztosan ne válasszak?
Minden belsős hasznos infot előre is köszönök.
eon-t keresd meg közvetlenbe, én 28paneles 8.3kw-os rendszert kérdeztem most tőlük a műhelyre és kultúrált ár jött ki. arra készülj, hogyha bárki mással csináltatod akkor az óracsere akár fél év is lehet, olyankor nem nagyon kapkodja magát a szolgáltató. 10% előre, 40% engedélyezéskor, a maradék 6havi törlesztőben a kulcsrekész átadás után.

ha pályázatos/hitelesre akarsz akkor viszont csak a ház energetikai tanusítványa alapján csinálnak rendszert és ha az alapján elég 2.3kw akkor csak annyi
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #27 Dátum: 2020.04.29 szerda, 16:03:46 »

Számold ki a nem optimális esetet is, amikor soha nem fog megtérülni. Van barátom aki javítással foglalkozik, általában ezt a részét nem szokták reklámozni. Beleölsz x M Ft-ot, y évig nincs villanyszámlád, utána ingyen lesz áramod, eddig szép. Villámhárítód van? Ha nincs tuti összeszedi a villámot, ha van akkor is esélyes, ha 10 év alatt csak 1x kell invertert cserélj túlfesz. miatt, vagy egyéb ok miatt, már nem jön ki a matek. Mi van ha villanyvezetéken jön a túlfesz. amin visszatáplász? Persze ez csak spekuláció, de nem érdeke a szolgáltatónak, hogy visszatáplálj, érted... Valljuk be elektronikai eszközöknél 10 év sok idő, és akkor még nem beszéltünk panel hibáról, sérülésről, jégeső, szél, elrágja a nyest, stb... Biztosítást lehet kötni rá, de pont ezek miatt arany árban fognak rá ajánlani. Pár év múlva már nem fogja azt tudni termelni mint új korában, erről se nagyon szeretnek az értékesítők beszélni.
Én lebeszélnélek róla, inkább fizess villanyszámlát, és a szolgáltatód kínlódjon az üzemeltetéssel, karbantartással, javításokkal. Miért kockáztatsz, ha nem muszáj? Amibe a rendszer kerül, sok sok évig kijön a szolgáltatás ára. Vagy ha mindenképp zöld akarsz lenni, a rendszer árán vegyél, LED égőket, A+++ eszközöket, és máris sokkal kevesebbet fogsz fizetni. Smiley
ha nem a 80as évekből veszel invertert akkor feszkülönbségre letiltanak és csak kézi újraindással megy tovább. ha ilyen van szólsz a szolgáltatónak raknak felnaplózható villanyórát és ha valóban van ilyen akkor kijavítják a rendszert
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #28 Dátum: 2020.04.29 szerda, 16:05:07 »

Nálunk a napelem ~2 hete volt egy éves. Ez az 1 év alapján várhatóan 6-7 év alatt fog megtérülni a beruházás. A nap biztosan sütni fog idén is, jövőre is, meg 10 év múlva is. Sőt, egyre többet. Lehet, hogy lassan térül meg, de garantáltan meg fog térülni.
A MÁK 4,8%-os kamattal, a 10millából 5év alatt csinál úgy 12,5millát. Ez egy rossz, de biztos befektetés.
Itt nem téved a matek.Bizony rossz befektetés a napelem.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #29 Dátum: 2020.04.29 szerda, 16:06:22 »

Ne legyen ilyen, de ha nem romlik el, és nem kell kicserélni. Smiley

Megmakkan az inverter (ezzel számolok), nabumm, akkor nem 6-7 év, hanem 7-8 év. Érdemben nem befolyásol semmit.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #30 Dátum: 2020.04.29 szerda, 16:16:01 »

A MÁK 4,8%-os kamattal, a 10millából 5év alatt csinál úgy 12,5millát. Ez egy rossz, de biztos befektetés.
Itt nem téved a matek.Bizony rossz befektetés a napelem.

A 4,8%-ból számold le a valódi inflációd (nem azt a kozmetikázott számot, amit az MNB publikál, hanem azt amit a saját zsebeden érzel), meg, hogy a forint mennyit veszít az értékéből napról napra. Már nem is olyan jó az a MÁP+, meg Prémium állampapír (mondom ezt úgy, hogy nekem is van).
A sütő elfogyasztott 1 kW-ja most is 1 kW, meg 10 év múlva is 1kW lesz.
És azt se lehet tudni előre, hogy 10 év múlva mennyit fog kérni a szolgáltató az áramért...
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #31 Dátum: 2020.04.29 szerda, 16:24:04 »

A 4,8%-ból számold le a valódi inflációd (nem azt a kozmetikázott számot, amit az MNB publikál, hanem azt amit a saját zsebeden érzel), meg, hogy a forint mennyit veszít az értékéből napról napra. Már nem is olyan jó az a MÁP+, meg Prémium állampapír (mondom ezt úgy, hogy nekem is van).
A sütő elfogyasztott 1 kW-ja most is 1 kW, meg 10 év múlva is 1kW lesz.
És azt se lehet tudni előre, hogy 10 év múlva mennyit fog kérni a szolgáltató az áramért...
Nebeszélj marhaságot.5év alatt mennyit romlik a forint? 10%-ot? Akkor 5év alatt nem 12,5milla lesz az értéke, hanem 12,4milla.
Tíz év alatt 5Millió ft-ot ad a MÁK a kezdeti 10-re. Mekkora romlással számoljak? 50%? Akkor is kettőfél megmaradna a zsebben,mire a napelemed nullában lesz.
Ne vakítsd már magadat legalább,mert engem nem tudsz.Van számlám a kincstárnál nekem is.Ennél még a lakás kiadás sem hoz többet ekkora biztonságban.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #32 Dátum: 2020.04.29 szerda, 16:38:15 »


És azt se lehet tudni előre, hogy 10 év múlva mennyit fog kérni a szolgáltató az áramért...
taps taps taps ez mekkora.
A kenyeret sem tudjuk. Építsünk kenyérgyárat?!
A benzint sem tudjuk.Finomítsunk kőolajat?!
Meddig soroljam még? Bizony a napelem ékes példája, hogy hülyítsük be az embereket, hogy nekik add a pénzed.Épp mint a villanyautó...pfff falbav nyes nyes nyes

És a beépítássel is számolni kell,még a szükséges tető és falak átalakításával,festéssel stb...ezekkel senki nem számol,amikor elmondja a kereskedő, hogy náluk 10 milla a napelem szett.
Ja,hogy a többi még vagy két milla?! Wink
« Utoljára szerkesztve: 2020.04.29 szerda, 16:41:08 írta alf® » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #33 Dátum: 2020.04.29 szerda, 16:44:26 »

Nebeszélj marhaságot.5év alatt mennyit romlik a forint? 10%-ot? Akkor 5év alatt nem 12,5milla lesz az értéke, hanem 12,4milla.
Tíz év alatt 5Millió ft-ot ad a MÁK a kezdeti 10-re. Mekkora romlással számoljak? 50%? Akkor is kettőfél megmaradna a zsebben,mire a napelemed nullában lesz.
Ne vakítsd már magadat legalább,mert engem nem tudsz.Van számlám a kincstárnál nekem is.Ennél még a lakás kiadás sem hoz többet ekkora biztonságban.


2015 április eur/huf ~305 ft. Ma 355.
2015-ben mondjuk egy lakás volt 20M. Most ugyanaz legalább 30.

Most van MÁP+, PMÁP, stb. Kérdés meddig. Ha lejár a mostani 5 évesed, biztos, hogy be tudod majd ugyanilyen jónak mondott feltételekkel fektetni a pénzt?

Btw, nagyon elmentünk más irányba...
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #34 Dátum: 2020.04.29 szerda, 16:49:07 »

Nálunk a napelem ~2 hete volt egy éves. Ez az 1 év alapján várhatóan 6-7 év alatt fog megtérülni a beruházás. A nap biztosan sütni fog idén is, jövőre is, meg 10 év múlva is. Sőt, egyre többet. Lehet, hogy lassan térül meg, de garantáltan meg fog térülni.
Nem fog megtérülni a beruházás, mert elveri a panelt a jégeső, a szomszéd eléültet egy b*szott nagy jegenyefát, az inverter a tervezett 10 év helyett 3 évente tönkre fog menni, belecsap a villám a vezetékbe, a kormány extra adót fog bevezetni a házra szerelt napelemek négyzetmétere után, és amúgyis el fogja rágni a nyest.
Szerintem ne kockáztass, vegyél Mustang-ot 215-ös gumikkal.

Scratch


A Blackberry készülékemről küldve


hehe hehe hehe )
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #35 Dátum: 2020.04.29 szerda, 16:53:06 »

taps taps taps ez mekkora.
A kenyeret sem tudjuk. Építsünk kenyérgyárat?!
A benzint sem tudjuk.Finomítsunk kőolajat?!
Meddig soroljam még? Bizony a napelem ékes példája, hogy hülyítsük be az embereket, hogy nekik add a pénzed.Épp mint a villanyautó...pfff falbav nyes nyes nyes

És a beépítássel is számolni kell,még a szükséges tető és falak átalakításával,festéssel stb...ezekkel senki nem számol,amikor elmondja a kereskedő, hogy náluk 10 milla a napelem szett.
Ja,hogy a többi még vagy két milla?! Wink

Igen, szoktunk itthon kenyeret vagy egyéb péksütit sütni.
Sőt még a kertben gyümölcsöt, meg zöldséget is termelünk, nem mindent a boltban veszünk meg.
Ha lenne itt a földben kőolaj alattunk, aminél megoldható lenne, hogy gazdaságosan ki tudjam termelni, akkor igen, kitermelném.

Ennyi erővel te miért főzöcskézed otthon a páleszt, miért nem veszed meg a boltban? Miért szerelsz otthon bármit az autón, miért nem mész mindennel szervizbe?

Ha normális cégtől kérsz árajánlatot, akkor nem lesznek plusz, nem látott költségek (ez nem csak napelemre, mindenre igaz).
Nekünk pl földön álló rendszer van. Semmi tetőt, falat stb-t nem kellett átalakítani.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #36 Dátum: 2020.04.29 szerda, 16:54:21 »

2015 április eur/huf ~305 ft. Ma 355.
2015-ben mondjuk egy lakás volt 20M. Most ugyanaz legalább 30.

Most van MÁP+, PMÁP, stb. Kérdés meddig. Ha lejár a mostani 5 évesed, biztos, hogy be tudod majd ugyanilyen jónak mondott feltételekkel fektetni a pénzt?

Btw, nagyon elmentünk más irányba...
20éve van számlám a MÁK-nál.Eddig nem hazudott.A papírforma megvan. És kockázatmentes.De aki szeret kockáztatni,az tud 30-40%os hozammal is befektetni.

Aki lakásban utazik vagy devizában,az vagy nyer az árfolyam változással vagy bukik,de ez nem új dolog,ez eddig is így volt.
Nem mentünk más irányba, ha azt latolgatjuk, hogy megéri,vagy nem.
Blau meg amíg nem ölt bele lóvét , még át is gondolhatja akár, vagy épp ellenkezőleg.Majd ő eldönti. Hozzáteszem az autó a legrosszabb befektetés,nem biztos, hogy rosszabbul jár a napelemmel. vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #37 Dátum: 2020.04.29 szerda, 16:55:24 »

Nem fog megtérülni a beruházás, mert elveri a panelt a jégeső, a szomszéd eléültet egy b*szott nagy jegenyefát, az inverter a tervezett 10 év helyett 3 évente tönkre fog menni, belecsap a villám a vezetékbe, a kormány extra adót fog bevezetni a házra szerelt napelemek négyzetmétere után, és amúgyis el fogja rágni a nyest.
Szerintem ne kockáztass, vegyél Mustang-ot 215-ös gumikkal.

Scratch


A Blackberry készülékemről küldve


hehe hehe hehe )

Ezt felőlem nyugodtan megteheti, messze van a háztól Cheesy
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #38 Dátum: 2020.04.29 szerda, 17:04:43 »

Igen, szoktunk itthon kenyeret vagy egyéb péksütit sütni.
Sőt még a kertben gyümölcsöt, meg zöldséget is termelünk, nem mindent a boltban veszünk meg.
Ha lenne itt a földben kőolaj alattunk, aminél megoldható lenne, hogy gazdaságosan ki tudjam termelni, akkor igen, kitermelném.

Ennyi erővel te miért főzöcskézed otthon a páleszt, miért nem veszed meg a boltban? Miért szerelsz otthon bármit az autón, miért nem mész mindennel szervizbe?

Ha normális cégtől kérsz árajánlatot, akkor nem lesznek plusz, nem látott költségek (ez nem csak napelemre, mindenre igaz).
Nekünk pl földön álló rendszer van. Semmi tetőt, falat stb-t nem kellett átalakítani.
Amit a kertben megtermelsz,az szórakozás,hobby.Meg semközelíti a tényleges felhasználást.Termelsz 2kg paradicsomot, a család meg megeszik egy szezonban 50kg-ot. Már a kert sem akkora mint 50éve.Épp van egy 10nm es kocsibeálló egyegy lakáshoz.
Ha mindent otthon szeretnél megtermelni elkészíteni,igen hamar felkopna az állad.

Pálesz.
Azért főzöm, mert a technológia megfogott,megépítettem,egy csoda.A hab a tortán, hogy igen jól sikerül.És megiszom.De, ha nem főzném, akkor megvenném a szükségleteimnek megfelelő mennyiséget,de nem a boltban, hanem mindenképp házi főzdéből.
Szóval szerintem ez abszolute más jellegű téma.

Ahhoz, hogy valaki 10millát belefeccöljön egy 10év alatt nullára kijövő befektetésre,annak többnek kell lennie,mint egy hobbykert vagy egy otthoni pálinkafőző.
Az már jelentős összeg, és bizony joggal várna tőle nagyobb hozamot az ember tíz év alatt.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #39 Dátum: 2020.04.29 szerda, 17:13:17 »

A MÁK 4,8%-os kamattal, a 10millából 5év alatt csinál úgy 12,5millát. Ez egy rossz, de biztos befektetés.
Itt nem téved a matek.Bizony rossz befektetés a napelem.

Mint mondtam, van, akinek nem csak a cash számít.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #40 Dátum: 2020.04.29 szerda, 17:13:55 »

A 4,8%-ból számold le a valódi inflációd (nem azt a kozmetikázott számot, amit az MNB publikál, hanem azt amit a saját zsebeden érzel), meg, hogy a forint mennyit veszít az értékéből napról napra. Már nem is olyan jó az a MÁP+, meg Prémium állampapír (mondom ezt úgy, hogy nekem is van).
A sütő elfogyasztott 1 kW-ja most is 1 kW, meg 10 év múlva is 1kW lesz.
És azt se lehet tudni előre, hogy 10 év múlva mennyit fog kérni a szolgáltató az áramért...

Dehogyis... Már az áramot is higítják, mint a gázt! Cheesy

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #41 Dátum: 2020.04.29 szerda, 17:14:26 »

Nebeszélj marhaságot.5év alatt mennyit romlik a forint? 10%-ot? Akkor 5év alatt nem 12,5milla lesz az értéke, hanem 12,4milla.
Tíz év alatt 5Millió ft-ot ad a MÁK a kezdeti 10-re. Mekkora romlással számoljak? 50%? Akkor is kettőfél megmaradna a zsebben,mire a napelemed nullában lesz.
Ne vakítsd már magadat legalább,mert engem nem tudsz.Van számlám a kincstárnál nekem is.Ennél még a lakás kiadás sem hoz többet ekkora biztonságban.


Ez hogyan jött ki...? worship

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #42 Dátum: 2020.04.29 szerda, 17:18:09 »

Ez hogyan jött ki...? worship

AndyA
igaz,ha 10% romlással számolunk 10milla 10 év alatt 1millát romlik,Így akkor 5év alatt kb 12millát fog érni a 10millás MÁK-os befektetés.
Tíz év alatt meg 14 -et.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #43 Dátum: 2020.04.29 szerda, 17:19:36 »

Mint mondtam, van, akinek nem csak a cash számít.

AndyA
Csak az számít.Ne ámíts. nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #44 Dátum: 2020.04.29 szerda, 17:31:32 »

Amit a kertben megtermelsz,az szórakozás,hobby.Meg semközelíti a tényleges felhasználást.Termelsz 2kg paradicsomot, a család meg megeszik egy szezonban 50kg-ot. Már a kert sem akkora mint 50éve.Épp van egy 10nm es kocsibeálló egyegy lakáshoz.
Ha mindent otthon szeretnél megtermelni elkészíteni,igen hamar felkopna az állad.

Pálesz.
Azért főzöm, mert a technológia megfogott,megépítettem,egy csoda.A hab a tortán, hogy igen jól sikerül.És megiszom.De, ha nem főzném, akkor megvenném a szükségleteimnek megfelelő mennyiséget,de nem a boltban, hanem mindenképp házi főzdéből.
Szóval szerintem ez abszolute más jellegű téma.

Ahhoz, hogy valaki 10millát belefeccöljön egy 10év alatt nullára kijövő befektetésre,annak többnek kell lennie,mint egy hobbykert vagy egy otthoni pálinkafőző.
Az már jelentős összeg, és bizony joggal várna tőle nagyobb hozamot az ember tíz év alatt.

Nálunk amit a kertben megtermelünk, az nagyrészt fedezi a fogyasztást. Epret, málnát, paradicsomot, krumplit, borsót, babot, hagymát, fokhagymát, szőlőt, meggyet, tököt, spenótot és még sorolhatnám szinte egyáltalán nem veszünk boltban.

A léptékeket azért tegyük a helyére. Egy átlagos házat ellátni napelemmel 3M ft-nál nem nagyon több. Ha ennél több kell, akkor vagy ku..a nagy palotáról van szó, vagy mondjuk nem erőből akarni megoldani bizonyos dolgokat (pl előbb hőszigetelés, ablak csere, villanykazán helyett hőszivattyú, stb).
Illetve egy napelem rendszernél nem is feltétlen cél, hogy a teljes fogyasztásodat kiváltsd. Mondhatod azt, hogy te az éves fogyasztásod 80%-ára lősz, mert azt biztos el fogod fogyasztani jövőre is, meg azután is (HMKE konstrukcióban eladni ugye nem éri meg az áramot).

Ha befektetői szemlélettel nézed, akkor akár ez is lehet a diverzifikáció egy eleme. 20 évre nézve stabil, garantált befektetés. A napelem parkokra nem véletlen osztogatták a bankok is úgy a hitelt, mint a cukorkát. Ahogy mondjuk a portfóliódban van MÁP+, arany, részvény, ugyanúgy lehet az "áram" is napelem formájában.
És amit mondasz, hogy lehet 30-40% haszonnal is befektetni, igen, lehet. De a kockázatod is magasabb lesz. Egyszer összejön a 40%, utána lehet, hogy -50 lesz.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #45 Dátum: 2020.04.29 szerda, 17:34:12 »

Ez hogyan jött ki...? worship

AndyA

Csak annak a statisztikának hiszek, amit én hamisítottam Cheesy  eplus2
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #46 Dátum: 2020.04.29 szerda, 17:47:20 »

Mint mondtam, van, akinek nem csak a cash számít.

AndyA
Jah. vigyor3
Ne legyél képmutató!
Te sem autóznál évi 60e km-t a munkahelyedre, ha a pénz nem számítana.
Vállalnál a 3ik kerben valami ócska melót,és járnál biciklivel.Igaz, hogy a fákat feljebb kell majd metszeni,hogy a buksid elférjen alatta... eplus2
De akkor hinnék neked, hogy számít a "zöld élet", vagy amit belebeszélnek minden marhaságba.
Így marad az, hogy képmutató vagy.NAGY...kép...mutató... hehe hehe hehe hehe
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
ywerd
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 222



« Új hozzászólás #47 Dátum: 2020.04.29 szerda, 17:58:50 »

Megszületett a döntés, beruházunk napelemes rendszerbe. Kérdés: van itt esetleg kivitelező vagy olyan klubtag, aki ilyen helyen dolgozik? Avagy mostanában készült ilyen rendszere és tud javasolni kivitelezőt? Vagy tud olyat, akit biztosan ne válasszak?
Minden belsős hasznos infot előre is köszönök.

Üdv!

Jól teszed ha bele vágsz,nekem már 5éve termel a napelem+(1éve a szélkerék) áramot.De ha megteheted akkor sziget alapút telepíts mert akkor nem függsz az elműtől,igaz ez majdnem kétszer annyiba kerül de áramszünet így nem érint.
Nekem most lenne  kész a teljes sziget rendszer de a vírus miatt az aksim is meg a kocsim is a kikőtőbe rostokol.
Ahogy olvasom a "hozzáértők" véleményét szerintük ez  tuti bukás.
1.A napelemes rendszerekre van 10-30 év garancia.
2.Az áram termelés 5,10,15,20...stb év múlva is ingyen lesz,az áramszolgáltató viszont folyamatosan emel.
3.Ingyen "üzemanyag" a saját elektromos autóra.
4.Tavaly nyáron volt egy ku... nagy vihar,kidől pár villanyoszlop meg pár trafó is oda lett,a szigetrendszeremnek köszönhetően nálam minden működőt a szomszédok ajvékoltak,hogy leolvadt a hűtő utána a szolgáltató visszakapcsolta a rendszert egy kis túlárammal kinyírva jó pár elektronikai eszközt (a szomszédnak 2mill kára keletkezet azóta is pereskedik).Ez nekik mínusz volt nekem idő és pénzspórolás.
5.A napelem nem üzleti befektetés, arra ott lottó meg a befektetési papírok.
6.Ha valaki vesz egy 0km -es dízel mondeot 8millióért az sem üzleti befektetés az nagyobb bukás mint ezt a pénzt napelemes rendszerbe rakni.
Naplózva

Ex:mk3 mondeo 2.0 benzin,yaris hybrid,c-zero,tesla model 3

Most:Tesla model Y long range
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #48 Dátum: 2020.04.29 szerda, 18:11:18 »

Nálunk amit a kertben megtermelünk, az nagyrészt fedezi a fogyasztást. Epret, málnát, paradicsomot, krumplit, borsót, babot, hagymát, fokhagymát, szőlőt, meggyet, tököt, spenótot és még sorolhatnám szinte egyáltalán nem veszünk boltban.

A léptékeket azért tegyük a helyére. Egy átlagos házat ellátni napelemmel 3M ft-nál nem nagyon több. Ha ennél több kell, akkor vagy ku..a nagy palotáról van szó, vagy mondjuk nem erőből akarni megoldani bizonyos dolgokat (pl előbb hőszigetelés, ablak csere, villanykazán helyett hőszivattyú, stb).
Illetve egy napelem rendszernél nem is feltétlen cél, hogy a teljes fogyasztásodat kiváltsd. Mondhatod azt, hogy te az éves fogyasztásod 80%-ára lősz, mert azt biztos el fogod fogyasztani jövőre is, meg azután is (HMKE konstrukcióban eladni ugye nem éri meg az áramot).

Ha befektetői szemlélettel nézed, akkor akár ez is lehet a diverzifikáció egy eleme. 20 évre nézve stabil, garantált befektetés. A napelem parkokra nem véletlen osztogatták a bankok is úgy a hitelt, mint a cukorkát. Ahogy mondjuk a portfóliódban van MÁP+, arany, részvény, ugyanúgy lehet az "áram" is napelem formájában.
És amit mondasz, hogy lehet 30-40% haszonnal is befektetni, igen, lehet. De a kockázatod is magasabb lesz. Egyszer összejön a 40%, utána lehet, hogy -50 lesz.
Zsolti.
20év.Az nagyon hosszú idő.Az élet nagyon gyorsan zajlik,és nagyon rövid,hogy ekkora léptékkel számoljunk.
És a körülmények.Helyhezköti a pénzt,és sosem kapod vissza,ha elkell adni a házat(legyen az oka bármi).Mondhatod, hogy neked ennyibe került,ezt a vevő magasról lefogja xarni.
Nézd csak meg a villanyautót.Elindult,tök jó,ingyen.Eddig.Aztán kiderül,hogy nem lesz az mégsem olyan olcsó,mire fizetni kell érte.
Ilyen lesz ez is.Megéppíttetik boldog-boldogtalannal,majd egyszercsak jön egy kormányrendelet,és lehet akármilyen "zöld" is, nem hozni fog,hanem majd még pénzbe kerül majd-ez a legrosszabb eset. De a történelem igazolja önmagát. Az emberek és az erőművek fűtöttek fával,szénnel.Jött a gáz.Környezetkímélő, és olcsó volt.Átállt mindenki.Milett 20év alatt? A világban a gázár.Egy egy család 30-50e ft-ot fizet fűtésre, épp csak a rezsire keres sok család.

Na de vonatkoztassunk ettől el, hiszen arról beszélünk, hogy van befektetni való pénz.És ez a lényeg.Ha nem teszel vele semmit,akkor is kb annyit fog érni,mint 10év múlva egy napelem befektetés.Érted? Semmit.Akkor minek ez a nagy cécó? Kiépítés,engedélyeztetés,méreg, és a többi? Ennél még a MÁK is többet hoz,de mondtam, hogy az egy alacsony hozamot produkál. ING volt év,amikor a külföldi kötvényekkel a biztonságos csomagban 15%ot hozott.Rosszabb évben csak 5%-ot.És még nem esett szó a részvényekről.Nyilván nagyobb a kockázat, de a hozam is. pl a Luxustermékek részvényei minden évben 40%felett teljesítenek.
És mindegyik banktól tudsz értékpapírokat venni, nem kell hozzá tőzsdézni.
A mostani időszak ugyan a részvények szempontjából rábaxás,mert nagyobb a válság a pénzügyi szektroban,mint 2008as pénzügyi világ válságban.
A részvények zuhantak 40%-ot, de időben vettem kötvényeket,amik bizony egy hónapig 12%ot hoztak márc elejétől ápr közepéig.És ezek nem éves kamatok, hanem a változás. Wink
« Utoljára szerkesztve: 2020.04.29 szerda, 18:13:57 írta alf® » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #49 Dátum: 2020.04.29 szerda, 18:17:03 »

Üdv!

Jól teszed ha bele vágsz,nekem már 5éve termel a napelem+(1éve a szélkerék) áramot.De ha megteheted akkor sziget alapút telepíts mert akkor nem függsz az elműtől,igaz ez majdnem kétszer annyiba kerül de áramszünet így nem érint.
Nekem most lenne  kész a teljes sziget rendszer de a vírus miatt az aksim is meg a kocsim is a kikőtőbe rostokol.
Ahogy olvasom a "hozzáértők" véleményét szerintük ez  tuti bukás.
1.A napelemes rendszerekre van 10-30 év garancia.
2.Az áram termelés 5,10,15,20...stb év múlva is ingyen lesz,az áramszolgáltató viszont folyamatosan emel.
3.Ingyen "üzemanyag" a saját elektromos autóra.
4.Tavaly nyáron volt egy ku... nagy vihar,kidől pár villanyoszlop meg pár trafó is oda lett,a szigetrendszeremnek köszönhetően nálam minden működőt a szomszédok ajvékoltak,hogy leolvadt a hűtő utána a szolgáltató visszakapcsolta a rendszert egy kis túlárammal kinyírva jó pár elektronikai eszközt (a szomszédnak 2mill kára keletkezet azóta is pereskedik).Ez nekik mínusz volt nekem idő és pénzspórolás.
5.A napelem nem üzleti befektetés, arra ott lottó meg a befektetési papírok.
6.Ha valaki vesz egy 0km -es dízel mondeot 8millióért az sem üzleti befektetés az nagyobb bukás mint ezt a pénzt napelemes rendszerbe rakni.
A  hozzáértő már építetett a nagybátyja házára tavaj egy napelemes rendszert,mert nem tudta lebeszélni róla. Nem bukó,éppen csak nem éri meg.Így válik értelmetlenné. Pont mert egy befektetés mindig üzleti! Wink
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: [1] 2 3   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.087 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.