Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.07.08 hétfő, 06:00:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 328 329 330 331 332 333 334 [335] 336 337 338 339 340 341 342 ... 798   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 11324993 alkalommal)
0 Felhasználó és 17 vendég van a témában
CsoGe
Vendég
« Új hozzászólás #16700 Dátum: 2013.06.27 csütörtök, 09:49:50 »

Volt casco, de annyira nem vigasztal. Ha most visszakapok 2Mo-t abból úgy sem tudok venni megint egy Mondit és különben is, az már nem az a Mondeo lenne... :-(
Naplózva
wiggen
Vendég
« Új hozzászólás #16701 Dátum: 2013.06.27 csütörtök, 12:01:52 »

Köszönöm a segítséget, így már világos. Ügyelek, hogy véletlenül se üljek rá ezek után, főleg, ha az utcán hagyom.

Részvétem CsoGe kollégának Sad
Naplózva
csaba271
Vendég
« Új hozzászólás #16702 Dátum: 2013.06.27 csütörtök, 12:22:41 »

Sziasztok,

Hozták ki az autot németországba és a rokon megállt egy benzinkúton enni. Amikor elindult, azt vette észre,h alig tudja fordítani a kormányt. Odamentek segíteni neki es kihalásztak egy kb 1m hosszú szijat a motorterből, ami el volt szakadva. Mi lehet ez?Huh?Huh?

Köszi:
Csaba
Naplózva
PensaCola
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 242



« Új hozzászólás #16703 Dátum: 2013.06.27 csütörtök, 13:13:36 »

Sziasztok!

A segítségeteket/tanácsotokat szeretném kérni.
Tegnap reggelre ellopták a XIX. Kerületből a Bem u. 27. alól a Mondeómat. Voltam rendőrségen, facebook-on terjed a keresésünk. Most gondolkodom, hogy az  MO-OL SECURITY KFT.-t megbízzuk, hogy keresse meg, hátha tud valamit. Eléggé el vagyunk keseredve.
Van esetleg valami ötletetek, tanácsotok, hogy mit csináljak?
Lehetőleg arra kérnélek titeket, hogy ne kezdjétek el kórusban kántálni, hogy úgy sem lesz meg, mert tisztában vagyok vele, hogy kb. 0,0001% az esély, hogy előkerül. Lehetőleg tanácsra/ötletre/véleményre lenne szükségem.
Itt egy link ahova feltöltöttem: (meg még sok másik helyen is van.)
http://www.ellopottautok.hu/index.php?page=data&n=1553

Az mondjuk érdekes, hogy csavarhúzós ajtónyitó helyett, egy kerámia gyertyával törték(robbantották) be a jobb első ablakot...

Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdv.
CsoGe

Nagyon sajnálom, remélem előkerül!!!
Nekem is piszkálták már a verdát, Balogh Tomi vette észre a nagytalin. Lehet ki se nyitották, de a kulcsot csak félig tudom bedugni. Ez nem nagy baj mert amúgy is a távirányított használom, de mi van ha lemerül az aksi (kocsié, lassan csere érett), hogy nyitom ki kulcs nélkül?  Huh?
Zár betétet kell cserélni, vagy mit lehet/kell csinálni a zárral?
Naplózva

MKIV  1.8  TDCi  125 LE  Ghia Executive, 18" 5Y
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #16704 Dátum: 2013.06.27 csütörtök, 13:16:42 »

Nagyon sajnálom, remélem előkerül!!!
Nekem is piszkálták már a verdát, Balogh Tomi vette észre a nagytalin. Lehet ki se nyitották, de a kulcsot csak félig tudom bedugni. Ez nem nagy baj mert amúgy is a távirányított használom, de mi van ha lemerül az aksi (kocsié, lassan csere érett), hogy nyitom ki kulcs nélkül?  Huh?
Zár betétet kell cserélni, vagy mit lehet/kell csinálni a zárral?
azaz... zárcsere... meg riasztót neki.
Naplózva
csaba271
Vendég
« Új hozzászólás #16705 Dátum: 2013.06.27 csütörtök, 14:03:22 »

Nagyon sajnálom, remélem előkerül!!!
Nekem is piszkálták már a verdát, Balogh Tomi vette észre a nagytalin. Lehet ki se nyitották, de a kulcsot csak félig tudom bedugni. Ez nem nagy baj mert amúgy is a távirányított használom, de mi van ha lemerül az aksi (kocsié, lassan csere érett), hogy nyitom ki kulcs nélkül?  Huh?
Zár betétet kell cserélni, vagy mit lehet/kell csinálni a zárral?

Nemrég olvastam egy cikket. Az író autóját ellopták. Úgy próbált a nyomára akadni,h pályázatot hirdetett. Olyan autók fényképei közül, mint az övé. Aki lát egy ilyen auutót az lefényképezi és elküldi egy adott címre úgy, hogy látszódjon a rendszám is, illetve helymeghatározásal, hogy hol áll ez az autó. 1,5 nap alatt több száz kép futott be és köztük volt az ő autójuk is. Kifizette a 100e Ft-ot.... Talán Neked is ezt kéne tenni. Facebook-on terjeszteni. Állítólag az ellopott autókat pár napig a közelben pihentetik. Hátha szerencséd lesz.

Sok sikert.
Naplózva
csaba271
Vendég
« Új hozzászólás #16706 Dátum: 2013.06.27 csütörtök, 14:09:05 »

Sziasztok,

Hozták ki az autot németországba és a rokon megállt egy benzinkúton enni. Amikor elindult, azt vette észre,h alig tudja fordítani a kormányt. Odamentek segíteni neki es kihalásztak egy kb 1m hosszú szijat a motorterből, ami el volt szakadva. Mi lehet ez?Huh?Huh?

Köszi:
Csaba

Kicseréltek rajta valami szíjat cseh barátaink egy szervízben...potom 270 EURO-ért. Azt mondták, hogy a klímakomresszort is meg kell csinálni, amit most ideiglenesen megcsináltak.... de ez csak pár ezer km-re megoldás. Most néztem egy kompresszort...160ezer körül van az unixon listaáron. Sad
Holnap vissza is megy az autó Magyarországra. Hova érdemes elvinni, hogy átnézzék rendesen, akikben meg is lehet bízni?

Köszi:
Cs
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #16707 Dátum: 2013.06.27 csütörtök, 14:10:27 »

Sziasztok,

Hozták ki az autot németországba és a rokon megállt egy benzinkúton enni. Amikor elindult, azt vette észre,h alig tudja fordítani a kormányt. Odamentek segíteni neki es kihalásztak egy kb 1m hosszú szijat a motorterből, ami el volt szakadva. Mi lehet ez?Huh?Huh?

Köszi:
Csaba

Egy szíj, ami a szervót is meghaajtja. Viszont rossz hír az, hogy remélhetőleg nem azért szakadt el, mert a szervo megszorult (Faternak egyébként ez volt).
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #16708 Dátum: 2013.06.27 csütörtök, 14:12:06 »

azaz... zárcsere... meg riasztót neki.

Elég csak a zárbetétet cserélni. A zárnál egy kallantyú elhajol, de azt vissza lehet egyengetni.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
csaba271
Vendég
« Új hozzászólás #16709 Dátum: 2013.06.27 csütörtök, 15:00:30 »

Egy szíj, ami a szervót is meghaajtja. Viszont rossz hír az, hogy remélhetőleg nem azért szakadt el, mert a szervo megszorult (Faternak egyébként ez volt).

Igen, en is erre jutottam, ahogy utänaolvasta. Listaäron 70-100 között lätom... Szuper! Roppant boldog vagyok. Melyik szerelöben bizhatok szerintetek akivel otthon meg tudnäm nezetni az egeszet? Nem akarok ujabb meglepeteseket.
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #16710 Dátum: 2013.06.27 csütörtök, 15:00:55 »

Igen, en is erre jutottam, ahogy utänaolvasta. Listaäron 70-100 között lätom... Szuper! Roppant boldog vagyok. Melyik szerelöben bizhatok szerintetek akivel otthon meg tudnäm nezetni az egeszet? Nem akarok ujabb meglepeteseket.

Budapest?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
csaba271
Vendég
« Új hozzászólás #16711 Dátum: 2013.06.27 csütörtök, 15:10:42 »

Budapest?

Budapest -Tolna-Szekszärd.
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #16712 Dátum: 2013.06.27 csütörtök, 15:35:41 »

Budapest -Tolna-Szekszärd.
DNS autó Mázsa tér,
vagy
Balla László Pilisvörösvár exfordszerelő, nagyon jó srác.

melyik kell?
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #16713 Dátum: 2013.06.27 csütörtök, 15:39:05 »

DNS autó Mázsa tér,
vagy
Balla László Pilisvörösvár exfordszerelő, nagyon jó srác.

melyik kell?

Vagy vik esetleg.
Naplózva
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #16714 Dátum: 2013.06.27 csütörtök, 15:42:14 »

Nagyon sajnálom, remélem előkerül!!!
Nekem is piszkálták már a verdát, Balogh Tomi vette észre a nagytalin. Lehet ki se nyitották, de a kulcsot csak félig tudom bedugni. Ez nem nagy baj mert amúgy is a távirányított használom, de mi van ha lemerül az aksi (kocsié, lassan csere érett), hogy nyitom ki kulcs nélkül?  Huh?
Zár betétet kell cserélni, vagy mit lehet/kell csinálni a zárral?

1132 Budapest, Victor Hugo u. 19. Aranykulcs Kft. Beviszed a zárat és pár db ezresért megcsinálják.
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #16715 Dátum: 2013.06.27 csütörtök, 16:01:45 »

Vagy vik esetleg.
vik kb 1-2 hétre tud csak időpontot mondani, de egyébként valóban ő lenne a tuti átnézésre, vagy Balla Laci.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #16716 Dátum: 2013.06.27 csütörtök, 16:15:58 »

1132 Budapest, Victor Hugo u. 19. Aranykulcs Kft. Beviszed a zárat és pár db ezresért megcsinálják.
Megveszed Wyctortól a zárbetétet kb. 12e ezerért, és fellamellázod, kicseréled. Kb. félórás művelet. Nem bonyolult, egy szőrös majom is meg tudja csinálni. Csak a zárbetét kiszedése a trükk, az ajtó élén van egy lyuk, amiben egy torx csavart kell kilazítani, és után ki lehet húzni a betétet.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #16717 Dátum: 2013.06.27 csütörtök, 16:48:27 »

Igen, en is erre jutottam, ahogy utänaolvasta. Listaäron 70-100 között lätom... Szuper! Roppant boldog vagyok. Melyik szerelöben bizhatok szerintetek akivel otthon meg tudnäm nezetni az egeszet? Nem akarok ujabb meglepeteseket.
Anno írtam neked pü-ben, kihez mehetsz bátran. Nem vált be?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
csaba271
Vendég
« Új hozzászólás #16718 Dátum: 2013.06.27 csütörtök, 18:05:08 »

Anno írtam neked pü-ben, kihez mehetsz bátran. Nem vált be?

En azota sem voltam otthon, csak a szüleimnel dekkolt a kocsi (akik nem tudnak vezetni), most meg a pärom testvere hozza ki (ezt sem igy terveztem), szoval nem volt aki elvigye. En (mostmär lätszolag biztosnak tünik) juli 15-en megyek haza 4-5 napra). Akkorra szeretnek valakivel idöpontot leegyeztetni, aki ert is hozzä es a megbeszelt idöpontban ät is tudja nezni. Sajnos ott hagyni nem nagyon tudom, csak, ha valami nagy gigszert talälunk...
Naplózva
zsoel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10594



« Új hozzászólás #16719 Dátum: 2013.06.27 csütörtök, 21:27:04 »

Érdekes módon azt tapasztalom, hogy a nagynavi mintha elfelejtené a pozícióját.

Amikor indítom a navit, beadom a címet, akkor nem jelennek meg az utcák a térképen, nincs semmi a kijelzőn.

Ha manuális módon megkerestetem a poziciót, akkor működik,/vannak utcák, van navigáció/de a  következő indításkor megint üres a képernyő.

Van valakinek valamilyen ötlete?
Mit csináljak?
Naplózva

MKIV, 2.0 TDCi, Ghia mánia! Smiley
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #16720 Dátum: 2013.06.27 csütörtök, 22:30:47 »

En azota sem voltam otthon, csak a szüleimnel dekkolt a kocsi (akik nem tudnak vezetni), most meg a pärom testvere hozza ki (ezt sem igy terveztem), szoval nem volt aki elvigye. En (mostmär lätszolag biztosnak tünik) juli 15-en megyek haza 4-5 napra). Akkorra szeretnek valakivel idöpontot leegyeztetni, aki ert is hozzä es a megbeszelt idöpontban ät is tudja nezni. Sajnos ott hagyni nem nagyon tudom, csak, ha valami nagy gigszert talälunk...
Hát akkor hívd fel, hogy ráér-e akkor!
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
csaba271
Vendég
« Új hozzászólás #16721 Dátum: 2013.06.27 csütörtök, 23:00:53 »

Igen, en is erre jutottam, ahogy utänaolvasta. Listaäron 70-100 között lätom... Szuper! Roppant boldog vagyok. Melyik szerelöben bizhatok szerintetek akivel otthon meg tudnäm nezetni az egeszet? Nem akarok ujabb meglepeteseket.
Most ert ide a rokon. Cseh barätaink egy ertelmes nyelvet sem beszeltek....ami biztos, hogy a klima total kakukk. Sad
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #16722 Dátum: 2013.06.27 csütörtök, 23:05:18 »

Most ert ide a rokon. Cseh barätaink egy ertelmes nyelvet sem beszeltek....ami biztos, hogy a klima total kakukk. Sad
Ez mit jelent? Mi a tünet? Mit csináltak a Cseh vitézek?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
csaba271
Vendég
« Új hozzászólás #16723 Dátum: 2013.06.28 péntek, 01:11:56 »

Ez mit jelent? Mi a tünet? Mit csináltak a Cseh vitézek?

Amit tudok:
Egy szij elszakadt. Emiatt a kormany alig volt fordithato. Elszällitottäk egy szervizbe, ahol kicsereltek a szijat. Mivel nem ertettek egy emberi nyelven sem (ide sorolodik a nemet,angol, magyar), ezert kezzel, läbbal elmagyaräztäk,h klima kaput. Allitolag valamit babrältak az elsö kereknel is.
Sajnos ennyit tudott ätadni a rokon. Reggel ränezek, bär laikus vagyok, de hätha lätok vmit....
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #16724 Dátum: 2013.06.28 péntek, 07:50:28 »

Érdekes módon azt tapasztalom, hogy a nagynavi mintha elfelejtené a pozícióját.

Amikor indítom a navit, beadom a címet, akkor nem jelennek meg az utcák a térképen, nincs semmi a kijelzőn.

Ha manuális módon megkerestetem a poziciót, akkor működik,/vannak utcák, van navigáció/de a  következő indításkor megint üres a képernyő.

Van valakinek valamilyen ötlete?
Mit csináljak?
Nyomd meg az info gombot a navin. Valószínűleg ezt fogod látni "Satellites:0", ami azt jelenti, hogy tönkrement a GPS vevő. Antenna talp csere a megoldás.
Nekem ugyanez volt. Kicseréltem, majd pár hét múlva megint nem látta a műholdakat, de egyszer csak megjavult.

Tegnap épp jó volt, holnap nem tudom mi lesz. Mondom, ipari hulladék.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #16725 Dátum: 2013.06.28 péntek, 07:56:02 »

Érdekes módon azt tapasztalom, hogy a nagynavi mintha elfelejtené a pozícióját.

Amikor indítom a navit, beadom a címet, akkor nem jelennek meg az utcák a térképen, nincs semmi a kijelzőn.

Ha manuális módon megkerestetem a poziciót, akkor működik,/vannak utcák, van navigáció/de a  következő indításkor megint üres a képernyő.

Van valakinek valamilyen ötlete?
Mit csináljak?
Kombit kell venni  nyes A tetőantenna csatiját nézd meg, az is elszokot oxidálódni, nekem akkor csinált ilyet.
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
csaba271
Vendég
« Új hozzászólás #16726 Dátum: 2013.06.28 péntek, 11:57:09 »

Amit tudok:
Egy szij elszakadt. Emiatt a kormany alig volt fordithato. Elszällitottäk egy szervizbe, ahol kicsereltek a szijat. Mivel nem ertettek egy emberi nyelven sem (ide sorolodik a nemet,angol, magyar), ezert kezzel, läbbal elmagyaräztäk,h klima kaput. Allitolag valamit babrältak az elsö kereknel is.
Sajnos ennyit tudott ätadni a rokon. Reggel ränezek, bär laikus vagyok, de hätha lätok vmit....

A jobb elsö kereket szedtek le es azon keresztül szereltek...jelent ez valamit valakinek?
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #16727 Dátum: 2013.06.28 péntek, 13:41:10 »

A jobb elsö kereket szedtek le es azon keresztül szereltek...jelent ez valamit valakinek?


Aham
Elszakadt a hosszbordás szíjad és kicserélték Smiley

Ha nincs hosszbordás, nincs hűtés, nincs légkondi, nincs töltés, lófütty sincs Smiley

Annak a cseréje valahogy úgy zajlik, ohgy kerék le, műanyag dob le, felül még a nagy pogácsával is szarakodni kell.
Feszítők lazít, szíj le és inverze mikor vissza teszed.
Kb ennyi elmondva, amúgy meg szopó meló.
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.28 péntek, 13:45:19 írta tomeed » Naplózva
csaba271
Vendég
« Új hozzászólás #16728 Dátum: 2013.06.28 péntek, 14:20:10 »


Aham
Elszakadt a hosszbordás szíjad és kicserélték Smiley

Ha nincs hosszbordás, nincs hűtés, nincs légkondi, nincs töltés, lófütty sincs Smiley

Annak a cseréje valahogy úgy zajlik, ohgy kerék le, műanyag dob le, felül még a nagy pogácsával is szarakodni kell.
Feszítők lazít, szíj le és inverze mikor vissza teszed.
Kb ennyi elmondva, amúgy meg szopó meló.

Legkondi az biztos nincs..ezt ki is emeltek, hogy nem fog müködni... Bele is került 2.5 oräjukba a szereles. Viszont mi szällhatott el a legkondinäl...a klimakompresszor? Az igen dräga mulatsäg lenne. Sad
Kedves rokon 6,7 literes fogyasztäst csinält. kicsit soknak tartottam, mire megszolal,h csak ennyi??? Pedig nem egyszer jött 170-180-al huzamosan. Köszi...a büntit meg mi fizetjük. Cheesy
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #16729 Dátum: 2013.06.28 péntek, 14:56:13 »

Legkondi az biztos nincs..ezt ki is emeltek, hogy nem fog müködni... Bele is került 2.5 oräjukba a szereles. Viszont mi szällhatott el a legkondinäl...a klimakompresszor? Az igen dräga mulatsäg lenne. Sad
Kedves rokon 6,7 literes fogyasztäst csinält. kicsit soknak tartottam, mire megszolal,h csak ennyi??? Pedig nem egyszer jött 170-180-al huzamosan. Köszi...a büntit meg mi fizetjük. Cheesy

Ha a klíma kompresszor megszorul megtépheti a szíjat, az drága mulatság ha újat veszel, bontóban utánad dobják pár 10ezerért.
De nem egyből szorul meg nyekkre, hanem van előjele, nem fúj hideget, égett szag a motortérből egyenesen be az utastérbe, füst stb.
Azért vagyok ennyire naprakész, mert pár hónapja ugyanez volt MK3-nál. Valami 40 guriga volt a bontott kompresszor.

A 6.7 -es fogyasztás teljesen baráti és normális, főleg ha néha levolt padlózva  nyes
Naplózva
csaba271
Vendég
« Új hozzászólás #16730 Dátum: 2013.06.28 péntek, 15:01:25 »

Ha a klíma kompresszor megszorul megtépheti a szíjat, az drága mulatság ha újat veszel, bontóban utánad dobják pár 10ezerért.
De nem egyből szorul meg nyekkre, hanem van előjele, nem fúj hideget, égett szag a motortérből egyenesen be az utastérbe, füst stb.
Azért vagyok ennyire naprakész, mert pár hónapja ugyanez volt MK3-nál. Valami 40 guriga volt a bontott kompresszor.

A 6.7 -es fogyasztás teljesen baráti és normális, főleg ha néha levolt padlózva  nyes

Anyosek szerint volt valami nyekergö hang a motorterböl. Nem foglalkoztak vele, mert most lett levizsgäztatva az auto es ätnezetve... mondjuk az nem garancia arra, hogy az azt követö 2000 km alatt ua. az alkatreszek ällapota, mint a vizsgakor. igen, az uj kompresszor horribilis äru. Lättam en is. Viszont füstöt , egett szagot nem ereztek.
Tudom, telhetetlen vagyok, de nekem a 6,7 sok. jobban örültem volna egy 6 liternek. Smiley
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #16731 Dátum: 2013.06.28 péntek, 15:12:55 »

Anyosek szerint volt valami nyekergö hang a motorterböl. Nem foglalkoztak vele, mert most lett levizsgäztatva az auto es ätnezetve... mondjuk az nem garancia arra, hogy az azt követö 2000 km alatt ua. az alkatreszek ällapota, mint a vizsgakor. igen, az uj kompresszor horribilis äru. Lättam en is. Viszont füstöt , egett szagot nem ereztek.
Tudom, telhetetlen vagyok, de nekem a 6,7 sok. jobban örültem volna egy 6 liternek. Smiley


Hát pedig akkor annak a kompresszornak nagy valószínűséggel gatter  rinya

6 liternek, hát igen, annak én is örülnék Smiley
Naplózva
zsoel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10594



« Új hozzászólás #16732 Dátum: 2013.06.28 péntek, 15:18:00 »

Nyomd meg az info gombot a navin. Valószínűleg ezt fogod látni "Satellites:0", ami azt jelenti, hogy tönkrement a GPS vevő. Antenna talp csere a megoldás.
Nekem ugyanez volt. Kicseréltem, majd pár hét múlva megint nem látta a műholdakat, de egyszer csak megjavult.

Tegnap épp jó volt, holnap nem tudom mi lesz. Mondom, ipari hulladék.

Megnéztem, INFO gomb benyom, kimutatta a GPS koordinátákat, és láttam, hogy 7 műholdat lát.
Naplózva

MKIV, 2.0 TDCi, Ghia mánia! Smiley
zsoel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10594



« Új hozzászólás #16733 Dátum: 2013.06.28 péntek, 15:19:08 »

Kombit kell venni  nyes A tetőantenna csatiját nézd meg, az is elszokot oxidálódni, nekem akkor csinált ilyet.

Ahogy írtam, látja a műholdakat, akkor gondolom jó az antenna!
De miért nincsenek az utcák rajta a kijelzőn?
Csak egy üres felület van!  szomoru1
Naplózva

MKIV, 2.0 TDCi, Ghia mánia! Smiley
csaba271
Vendég
« Új hozzászólás #16734 Dátum: 2013.06.28 péntek, 15:52:11 »


Hát pedig akkor annak a kompresszornak nagy valószínűséggel gatter  rinya

6 liternek, hát igen, annak én is örülnék Smiley

Hmmm... az ciki. Akkor mär celszerü egy kompresszorral mennem szerelöhöz?
Szerintetek mennyire valos, hogy tuning utän csökkenni fog a fogyasztäs?
Naplózva
zsoel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10594



« Új hozzászólás #16735 Dátum: 2013.06.28 péntek, 20:17:00 »

Teszteltem kicsit a nagynavit.

Szóval úgy néz ki a dolog, hogy ha manuális megkerestetem vele a pozícióját, akkor tökéletesen működik.
Van térkép, mondja az utat, stb....

Leállítom az autót, X idő múlva indulnék, kapcsolom a navit, és megint nincs semmi a képernyőn.
Olyan, mintha nem töltené be a térképet.
De inkább arra gondolok, hogy valamiért nem jegyzi meg a pozícióját, illetve nem keresi meg automatikusan.

Van erre valakinek valamilyen ötlete?
Naplózva

MKIV, 2.0 TDCi, Ghia mánia! Smiley
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4943



E-mail
« Új hozzászólás #16736 Dátum: 2013.06.28 péntek, 20:26:07 »

Teszteltem kicsit a nagynavit.

Szóval úgy néz ki a dolog, hogy ha manuális megkerestetem vele a pozícióját, akkor tökéletesen működik.
Van térkép, mondja az utat, stb....

Leállítom az autót, X idő múlva indulnék, kapcsolom a navit, és megint nincs semmi a képernyőn.
Olyan, mintha nem töltené be a térképet.
De inkább arra gondolok, hogy valamiért nem jegyzi meg a pozícióját, illetve nem keresi meg automatikusan.

Van erre valakinek valamilyen ötlete?

Akkor a fene tudja. Manuálisan kalibrálni csak akkor kell, ha nincs műholdvétel. Ugyanis ha egyszer rátalál az útra, akkor a kocsi mozgását követi GPS nélkül is. Érdemes mélygarázsban figyelni, milyen szépen mutatja a kanyarokat a térképen.
Zoomolj ki a térképen és nézd meg, hogy kb. milyen messzire vagy a valós helytől. De szerintem végül csak antennatalp lesz. Típushiba.
Nézd meg leállításkor illetve újrainduláskor az info képernyőn a GPS koordinátákat.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #16737 Dátum: 2013.06.28 péntek, 20:31:37 »

Teszteltem kicsit a nagynavit.

Szóval úgy néz ki a dolog, hogy ha manuális megkerestetem vele a pozícióját, akkor tökéletesen működik.
Van térkép, mondja az utat, stb....

Leállítom az autót, X idő múlva indulnék, kapcsolom a navit, és megint nincs semmi a képernyőn.
Olyan, mintha nem töltené be a térképet.
De inkább arra gondolok, hogy valamiért nem jegyzi meg a pozícióját, illetve nem keresi meg automatikusan.

Van erre valakinek valamilyen ötlete?

Nincs vmi cache, amit üríteni lehetne?
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
sabat
Vendég
« Új hozzászólás #16738 Dátum: 2013.06.28 péntek, 20:40:59 »

Hali,
kollégám vett egy 2007-es 1.8 TDCii-t. Sajnos nincs benne tempomat.
Bele lehet tenni utólag? Meséltem Neki, hogy  az MK3-ba milyen "egyszerű" volt.

Köszi
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #16739 Dátum: 2013.06.28 péntek, 21:25:14 »

Nincs vmi cache, amit üríteni lehetne?


Lehet egy félórás akkumulátor megvonással még próbálkoznék.
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #16740 Dátum: 2013.06.28 péntek, 21:29:13 »

Hali,
kollégám vett egy 2007-es 1.8 TDCii-t. Sajnos nincs benne tempomat.
Bele lehet tenni utólag? Meséltem Neki, hogy  az MK3-ba milyen "egyszerű" volt.

Köszi
Ez érdekes... nem gondoltam, h vmelyikbe nem szerelnek a IV-ek közül!
Szerintem igen!
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
csaba271
Vendég
« Új hozzászólás #16741 Dátum: 2013.06.28 péntek, 22:06:33 »

Ez érdekes... nem gondoltam, h vmelyikbe nem szerelnek a IV-ek közül!
Szerintem igen!

rengeteget lättam amelyikben nincs.
Naplózva
zsoel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10594



« Új hozzászólás #16742 Dátum: 2013.06.28 péntek, 22:18:26 »

Lehet egy félórás akkumulátor megvonással még próbálkoznék.


Ezen agyaltam én is, de sok minden nullázódna.

Vagy meg kellene keresnem a fejegység biztijét, és azt kihúzva meglenne az áramszünet.
Naplózva

MKIV, 2.0 TDCi, Ghia mánia! Smiley
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #16743 Dátum: 2013.06.29 szombat, 09:02:37 »

Ezen agyaltam én is, de sok minden nullázódna.

Vagy meg kellene keresnem a fejegység biztijét, és azt kihúzva meglenne az áramszünet.

Mi az a sok?

Muszerfal, ablakok, fejegyseg aztan kb ennyi.
A memorias ulesek nem feledekenyek  nyes
Naplózva
zsoel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10594



« Új hozzászólás #16744 Dátum: 2013.06.29 szombat, 15:31:58 »

Lehet egy félórás akkumulátor megvonással még próbálkoznék.


Megtaláltam a biztit, 1 óra kivettem, utána újraállítás minden a nagynavin.
Még nem akarom elkiabálni, de lehet, hogy ez a megoldás. /reset/
Naplózva

MKIV, 2.0 TDCi, Ghia mánia! Smiley
zsoel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10594



« Új hozzászólás #16745 Dátum: 2013.06.30 vasárnap, 20:24:06 »

Megtaláltam a biztit, 1 óra kivettem, utána újraállítás minden a nagynavin.
Még nem akarom elkiabálni, de lehet, hogy ez a megoldás. /reset/

Mégsem ez volt, a probléma visszajött.
Viszont szétszedtem az antennát, volt benne egy kicsi kosz, lerakódás, nemtudoménmi, kipucoltam, összeraktam és azonnal jó lett minden.

Már csak abban bízom, hogy így is marad!

Köszi a tippeket.  wave
Naplózva

MKIV, 2.0 TDCi, Ghia mánia! Smiley
pampi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 189



« Új hozzászólás #16746 Dátum: 2013.06.30 vasárnap, 22:00:16 »

Ma - igaz, csak rövid távon - kipróbáltam bocc kocsiját (MK IV 2,5T). Az asszony hátul szinte már öklendezett.  Grin Aki a nagytalin a gyorsulási versenyen részt vett, örülhet, hogy bocc nem tudott eljönni, mert ez az autó mindenkit lealázott volna, de kajakra.  eplus2 Brutális.  taps Még az a jóllakott Fiat is örülhet, aki csak azért jött, hogy lealázza a Fordokat.  eplus2
Naplózva

Ford Mondeo MKIV 2.0 benzin 2008.12. hó 145 LE
(előtte: Ford Mondeo MKIII 2.0 TDDI 2001. 08. hó 115 LE)
jonalajos
Vendég
« Új hozzászólás #16747 Dátum: 2013.06.30 vasárnap, 22:07:41 »

Sziasztok!

Február óta olvasgatom a fórumot, és rengeteg hasznos dolgot olvasgattam. Három nap nézegetés után megvettem az első autómat, bár igen sok típust nézegettem de itt ragadtam meg meg és azóta se bántam meg. A kocsimról: Olaszból behozott Mo-n először forgalomba helyezve, 2009-es 2.0 TDCI Titanium. A szervizkönyv megvolt de majdnem megszakadtam a röhögéstől mikor megláttam mennyi volt a km állás. 84000 de mint ezt tudjuk szinte lehetetlen. Nem is ez volt a szempont mikor megvettem hanem hogy ez volt a legjobb állapotban azok közül amelyeket nézegettem. Íme:
http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_6_30_cfmtvnkd5v.jpg
Azért most írtam az első postom mivel ma volt olaj, levegő és pollenszűrő csere. Az első kettő pöpecül ment. Nekikezdek a pollenszűrő cserének a Haynes-féle Manualból, ami szerint az anyó ülés felől kell nekiindulni. kesztyűtartó ki erre ért a meglepetés miszerint a pollenszűrő fedél előtt van egy dupla vascső ami a könyv szerint nincs ott. na vissza minden. Hál kedves fórumtásunknak HZsolt92-nek megleltem az ő leírását és annak köszönthetően sikerült megcsinálni már nem egyszer említettem a felmenőiket.
Szeretnék köszönetet mondani a fórumnak és a használóinak, mivel nagyon sok hasznos információhoz jutottam általuk.
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.30 vasárnap, 22:12:04 írta jonalajos » Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #16748 Dátum: 2013.06.30 vasárnap, 22:11:11 »

Ma - igaz, csak rövid távon - kipróbáltam bocc kocsiját (MK IV 2,5T). Az asszony hátul szinte már öklendezett.  Grin Aki a nagytalin a gyorsulási versenyen részt vett, örülhet, hogy bocc nem tudott eljönni, mert ez az autó mindenkit lealázott volna, de kajakra.  eplus2 Brutális.  taps Még az a jóllakott Fiat is örülhet, aki csak azért jött, hogy lealázza a Fordokat.  eplus2

7,5 alatt van százon.
Persze, hogy vert volna mindenkit.
Bár én meg mentem  ott alf esmaxával...  wow1  eplus2
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
bocc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1141



WWW E-mail
« Új hozzászólás #16749 Dátum: 2013.06.30 vasárnap, 22:33:36 »

Sziasztok!

Február óta olvasgatom a fórumot, és rengeteg hasznos dolgot olvasgattam. Három nap nézegetés után megvettem az első autómat, bár igen sok típust nézegettem de itt ragadtam meg meg és azóta se bántam meg. A kocsimról: Olaszból behozott Mo-n először forgalomba helyezve, 2009-es 2.0 TDCI Titanium. A szervizkönyv megvolt de majdnem megszakadtam a röhögéstől mikor megláttam mennyi volt a km állás. 84000 de mint ezt tudjuk szinte lehetetlen. Nem is ez volt a szempont mikor megvettem hanem hogy ez volt a legjobb állapotban azok közül amelyeket nézegettem. Íme:
http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_6_30_cfmtvnkd5v.jpg
Azért most írtam az első postom mivel ma volt olaj, levegő és pollenszűrő csere. Az első kettő pöpecül ment. Nekikezdek a pollenszűrő cserének a Haynes-féle Manualból, ami szerint az anyó ülés felől kell nekiindulni. kesztyűtartó ki erre ért a meglepetés miszerint a pollenszűrő fedél előtt van egy dupla vascső ami a könyv szerint nincs ott. na vissza minden. Hál kedves fórumtásunknak HZsolt92-nek megleltem az ő leírását és annak köszönthetően sikerült megcsinálni már nem egyszer említettem a felmenőiket.
Szeretnék köszönetet mondani a fórumnak és a használóinak, mivel nagyon sok hasznos információhoz jutottam általuk.
Grat az autóhoz és üdv a klubban taps
Naplózva

2006 Volvo S80 V8 (315LE)
2009 Vw T5 2.0 Benzin + Földgáz (cng)
Oldalak: 1 ... 328 329 330 331 332 333 334 [335] 336 337 338 339 340 341 342 ... 798   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.169 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.