Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.29 szerda, 13:42:43 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 516 517 518 519 520 521 522 [523] 524 525 526 527 528 529 530 ... 798   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 11029239 alkalommal)
0 Felhasználó és 19 vendég van a témában
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #26100 Dátum: 2015.03.12 csütörtök, 06:34:04 »

no akkor normálisan. Hétfőn átvettem az autóm.adatlapot nagyjából kitöltöttem.
2010es 2literes dízel,143lovas. kombi, és titanium-x.
keréknyomés figyelő rendszer van minden ilyen felszereltségben? van hozzá egy szett téli,és egy nári is.mind a 8ban van szenzor. nem kell ezeket az autóhoz tanítgatni,gondolom felrakom,és mozgás közben már azért fogja mutatni az értékeket uyge? bár havas esőt mond,mégse rakom fel ma a nyáriakat.
SzJaninak volt az ex-ben, ha jól emléxem.... Írjál neki.
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #26101 Dátum: 2015.03.12 csütörtök, 10:04:20 »

no akkor normálisan. Hétfőn átvettem az autóm.adatlapot nagyjából kitöltöttem.
2010es 2literes dízel,143lovas. kombi, és titanium-x.
keréknyomés figyelő rendszer van minden ilyen felszereltségben? van hozzá egy szett téli,és egy nári is.mind a 8ban van szenzor. nem kell ezeket az autóhoz tanítgatni,gondolom felrakom,és mozgás közben már azért fogja mutatni az értékeket uyge? bár havas esőt mond,mégse rakom fel ma a nyáriakat.

Alapvetően nem kell hozzátanítani, mert minden kerék felett van érzékelő
Naplózva
Szlobi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 943



E-mail
« Új hozzászólás #26102 Dátum: 2015.03.12 csütörtök, 10:29:07 »

Alapvetően nem kell hozzátanítani, mert minden kerék felett van érzékelő

Ez amúgy ha veszek érzékelőt simán működik a convers érzékelni fogja a szenzorokat?
Naplózva

2008 MK4 Titanium 2.0 TDCI 180Le/400Nm Kombi. EGR-OFF,DPF-OFF.  eljen
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4942



E-mail
« Új hozzászólás #26103 Dátum: 2015.03.12 csütörtök, 10:49:15 »

Ez amúgy ha veszek érzékelőt simán működik a convers érzékelni fogja a szenzorokat?
Nem.
Viszont ha Power Fordnál megcsináltatod a Convers update-et, akkor érzékelő nélkül(!) is működni fog a keréknyomás kijelzés. Mondjuk ebben az esetben kézzel kell konfigurálni a kerekek helyét.
TPMS jeladó persze kell a kerekekbe.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #26104 Dátum: 2015.03.12 csütörtök, 11:01:54 »

Nem.
Viszont ha Power Fordnál megcsináltatod a Convers update-et, akkor érzékelő nélkül(!) is működni fog a keréknyomás kijelzés. Mondjuk ebben az esetben kézzel kell konfigurálni a kerekek helyét.
TPMS jeladó persze kell a kerekekbe.

Lehet már kérdeztem, de az milyen elven működik?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #26105 Dátum: 2015.03.12 csütörtök, 11:15:50 »

Lehet már kérdeztem, de az milyen elven működik?

Talán Totalcaron volt egy cikk erről. A lényeg az volt, hogy a lapos és a felfújt kerék fordulatszáma eltér és ezt veszi észre.

Szerk.: nem Totalcar, Autonavigator: http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/hasznos_tudnivalok_a_tpms-rol_azaz_a_guminyomas-szenzorrol-13642
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.12 csütörtök, 11:18:47 írta Zsolteey » Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Szlobi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 943



E-mail
« Új hozzászólás #26106 Dátum: 2015.03.12 csütörtök, 12:15:31 »

Nem.
Viszont ha Power Fordnál megcsináltatod a Convers update-et, akkor érzékelő nélkül(!) is működni fog a keréknyomás kijelzés. Mondjuk ebben az esetben kézzel kell konfigurálni a kerekek helyét.
TPMS jeladó persze kell a kerekekbe.

Megcsinálta már. Smiley  Meg mondta is hogy jó drágák a jeladók szóval ez nálam kimarad.
Naplózva

2008 MK4 Titanium 2.0 TDCI 180Le/400Nm Kombi. EGR-OFF,DPF-OFF.  eljen
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #26107 Dátum: 2015.03.12 csütörtök, 12:29:56 »

ez erdkel engem is. Off autonal a kocsi aljan volt egy vevo. A kerekeket leirt modon ,sorrendben kellett felrakni.mindegyikre volt egy erzekelo,szinnel jelolve. A szelep vagy fujasra vagy leengedesre vagy bemozdulasra adta a jelet. 13 eves auton. Erdekes,h sokan szidjak a N toltest. Pedig azzal a kerekekben nem valtozott csak par tizedet a nyomas. A levegovel tolteskor pedig eleg sokat. Gondolkodk,h mondeon is megtoltetem N el a nyariakat. Apropo. Ki mennyivel jar? Mondeo kombinal a konyv szerinti eloiras az gondolom megfelelo,vagy eltertek tole??

nekem levegővel van töltve és 2.4-2.6 között mozog mindig. Ennél nagyobbat soha nem mozdult.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4942



E-mail
« Új hozzászólás #26108 Dátum: 2015.03.12 csütörtök, 13:24:43 »

Talán Totalcaron volt egy cikk erről. A lényeg az volt, hogy a lapos és a felfújt kerék fordulatszáma eltér és ezt veszi észre.

Szerk.: nem Totalcar, Autonavigator: http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/hasznos_tudnivalok_a_tpms-rol_azaz_a_guminyomas-szenzorrol-13642

A TPMS működik álló helyben is.
Ez a fordulatszámos móka amit említesz csak egy pótmegoldás. Pont a linkelt cikk írja le a különbséget.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #26109 Dátum: 2015.03.12 csütörtök, 13:33:26 »

egyelore nekem reggel 2.5, delutan 2.7. De meg nincs 30 fok :-)

ja, csak -5-ről +15-re mászik a hőmérséklet, + az súrlódás melegíti a gumit, szóval szerintem ha nem is a nyári különbség van meg, de ...

Legyen nyáron 2.5-2.9 között a mozgás. Ettől még nem fogok gázt rakatni bele csillókért, aztán egy defekt után meg mindet cseréljem levegőre
Naplózva
Nyemó
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



E-mail
« Új hozzászólás #26110 Dátum: 2015.03.12 csütörtök, 19:58:09 »

Sziasztok,

no lenn egy érdekes kis story-m...

4.000 km el ezelőtt volt komplett vezérlés cserém , pár napja elkezdtem hallani egy fúra hangot motortérből , mint mikor valamelyik görgő kezd csapágyas lenni...oké elmegyek megnézetni bár ugye friss vezérlés csere volt , de az ördög nem alszik Smiley
Legközelebb Fordék voltak , úgy is kellett GO szűrő csere mondom megnézetem. Készen lett a szűrő csere lehet a hangot vizsgálni.
Jön ki a kolléga , és rázza a fejét , majd így szól:
 - Ha nem akarsz több százezres kárt magadnak , akkor jobb lesz ha itt hagyod a kocsit! (nem kell 2x se mondanom mekkora szemeim lettek , hisz csak egy szűrőcserére mentem be :d )
 - A helyzet az hogy a friss hosszbordás szíj félig le volt csúszva a helyéről és ahogy a takaró műanyaghoz hozzáért szépen lassan annak volt ilyen hangja + elkezdte darálni is , kb 3 mm már hiányzott belőle.

Oké , mi a megoldás? - Hát görgő + szíj csere újból. Hát más lehetőségem nincs ugye , legyen.

Kiderül hogy az előző szerelő (ISMERŐS) fordítva feszítette meg a görgőt és nem feküdt rendesen fel a helyére. Éljen..63k mínusz (4 óra munkadíj , diag , szűrőcsere - szűrőt én vittem - , hosszbordás + görgő
Ami jó ebben a váratlan kiadásban hogy még időben észrevették, és hogy "csak" ennyibe került.

Tegnap találtam végre egy hasonló kaliberű szerelőt Pécsen mint VIK , így lehetőleg megoldódnak azok a problémáim hogy nem csillagos árakon de hozzáértő kezek nyúlkálnak a vashoz.

Gondoltam megosztom....

+ egy gyors kérdés
Beszélgettem a frissen talált szerelővel tegnap egy jó órát , említette hogy a lent is van egy szíj ami olajban fut? Cseréltétek azt is? Mondom nem igen....Állítólag azt se utolsó dolog cserélni mert szeret elszakadni , de ezt eddig nem nagyon hangoztatta senki hogy cserélni kell.
Róla lenne szó:

https://cromax.hu/120000000-szijaklancok/120450000-lanc/120450204-vezermulanc-keszlet/342740-vezermuszij-szett-ford-mondeo-2007-1_8tdci

További szép estét Mindenkinek!
Naplózva

2008/06 - 1,8 TDCI Trend - kombi - 125 LE (+chip) , 175.000 km , Fekete metál
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #26111 Dátum: 2015.03.12 csütörtök, 20:04:28 »

Sziasztok,

no lenn egy érdekes kis story-m...

4.000 km el ezelőtt volt komplett vezérlés cserém , pár napja elkezdtem hallani egy fúra hangot motortérből , mint mikor valamelyik görgő kezd csapágyas lenni...oké elmegyek megnézetni bár ugye friss vezérlés csere volt , de az ördög nem alszik Smiley
Legközelebb Fordék voltak , úgy is kellett GO szűrő csere mondom megnézetem. Készen lett a szűrő csere lehet a hangot vizsgálni.
Jön ki a kolléga , és rázza a fejét , majd így szól:
 - Ha nem akarsz több százezres kárt magadnak , akkor jobb lesz ha itt hagyod a kocsit! (nem kell 2x se mondanom mekkora szemeim lettek , hisz csak egy szűrőcserére mentem be :d )
 - A helyzet az hogy a friss hosszbordás szíj félig le volt csúszva a helyéről és ahogy a takaró műanyaghoz hozzáért szépen lassan annak volt ilyen hangja + elkezdte darálni is , kb 3 mm már hiányzott belőle.

Oké , mi a megoldás? - Hát görgő + szíj csere újból. Hát más lehetőségem nincs ugye , legyen.

Kiderül hogy az előző szerelő (ISMERŐS) fordítva feszítette meg a görgőt és nem feküdt rendesen fel a helyére. Éljen..63k mínusz (4 óra munkadíj , diag , szűrőcsere - szűrőt én vittem - , hosszbordás + görgő
Ami jó ebben a váratlan kiadásban hogy még időben észrevették, és hogy "csak" ennyibe került.

Tegnap találtam végre egy hasonló kaliberű szerelőt Pécsen mint VIK , így lehetőleg megoldódnak azok a problémáim hogy nem csillagos árakon de hozzáértő kezek nyúlkálnak a vashoz.

Gondoltam megosztom....

+ egy gyors kérdés
Beszélgettem a frissen talált szerelővel tegnap egy jó órát , említette hogy a lent is van egy szíj ami olajban fut? Cseréltétek azt is? Mondom nem igen....Állítólag azt se utolsó dolog cserélni mert szeret elszakadni , de ezt eddig nem nagyon hangoztatta senki hogy cserélni kell.
Róla lenne szó:

https://cromax.hu/120000000-szijaklancok/120450000-lanc/120450204-vezermulanc-keszlet/342740-vezermuszij-szett-ford-mondeo-2007-1_8tdci

További szép estét Mindenkinek!

Akkor az ISMERŐS szerelő gondolom kifizette a 63K számlát (- ami nem ezért kellett) , hiszen így lenne korrekt.
Naplózva
Nyemó
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



E-mail
« Új hozzászólás #26112 Dátum: 2015.03.12 csütörtök, 20:11:33 »

Akkor az ISMERŐS szerelő gondolom kifizette a 63K számlát (- ami nem ezért kellett) , hiszen így lenne korrekt.

Ha a korrekt nem is ez , de az új szett + munkadíj minimum (40-45 körül). Elkértem a cserélt cuccokat , ki is mentem hozzá , de annyit mondott hogy ha rosszul rakta volna fel akkor nem 4.000 km után jön ki rajta ez.(ami kamu kifogás , de mivel ismerős se számlát se semmit nem kértem mert megbíztam benne)
A szerelés árát amit kért visszaadta (10 pénz) a többit lenyelem , de akit tudok lebeszélek róla. [+ nálam elvesztette a hitelességét...pedig 3 éve csak hozzá járok (tam)]
Naplózva

2008/06 - 1,8 TDCI Trend - kombi - 125 LE (+chip) , 175.000 km , Fekete metál
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #26113 Dátum: 2015.03.12 csütörtök, 20:14:18 »

Ha a korrekt nem is ez , de az új szett + munkadíj minimum (40-45 körül). Elkértem a cserélt cuccokat , ki is mentem hozzá , de annyit mondott hogy ha rosszul rakta volna fel akkor nem 4.000 km után jön ki rajta ez.(ami kamu kifogás , de mivel ismerős se számlát se semmit nem kértem mert megbíztam benne)
A szerelés árát amit kért visszaadta (10 pénz) a többit lenyelem , de akit tudok lebeszélek róla. [+ nálam elvesztette a hitelességét...pedig 3 éve csak hozzá járok (tam)]

Sajna sokan ilyenek, de szerencsére egyre több a korrekt. A márka és egyéb számlás szervizekkel az a gondom, hogy olyan magas áron dolgoznak, amit nem lehet megfizetni. Van olyan, hogy ha elcseszi valaki és egy hasonló, de profi nem számláshoz viszem, még akkor is olcsóbban jövök ki. Szerencsére ford oldalon jó szerelőm van és egyenlőre Jeep oldalon is jónak tűnik.
Naplózva
Nyemó
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



E-mail
« Új hozzászólás #26114 Dátum: 2015.03.12 csütörtök, 20:26:43 »

Sajna sokan ilyenek, de szerencsére egyre több a korrekt. A márka és egyéb számlás szervizekkel az a gondom, hogy olyan magas áron dolgoznak, amit nem lehet megfizetni. Van olyan, hogy ha elcseszi valaki és egy hasonló, de profi nem számláshoz viszem, még akkor is olcsóbban jövök ki. Szerencsére ford oldalon jó szerelőm van és egyenlőre Jeep oldalon is jónak tűnik.

Most találtam én is (találtam...ajánlották) ezt a srácot , egész sokan járnak hozzá a Dél Dunántúlról , remélem beválik majd. A legnagyobb gondom hogy az alkatrészeket betudnám szerezni majdnem féláron ismerősön keresztül , de sokan nem dolgoznak hozott anyagból (pedig új) ha mégis akkor nem vállal rá garanciát.
Lassan esedékes lesz a kéttömegű cseréje , elég erőteljesen csörög már leállításkor és 1-2x kiengedett kuplunggal egy helyben állva is hallom hogy szól.
Ha vihetném az alkatrészt akkor kb 130-140 ből megúsznám cakk pakk mindennel együtt (kéttömegű , kinyomólap + szerkezet , kinyomó csapágy , külső belső szimering),de így hogy nem vállal garit a szerelésre egy 220 ezres ajánlatot kaptam tegnap.
Naplózva

2008/06 - 1,8 TDCI Trend - kombi - 125 LE (+chip) , 175.000 km , Fekete metál
Nyemó
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



E-mail
« Új hozzászólás #26115 Dátum: 2015.03.12 csütörtök, 20:29:11 »

Sajna sokan ilyenek, de szerencsére egyre több a korrekt. A márka és egyéb számlás szervizekkel az a gondom, hogy olyan magas áron dolgoznak, amit nem lehet megfizetni. Van olyan, hogy ha elcseszi valaki és egy hasonló, de profi nem számláshoz viszem, még akkor is olcsóbban jövök ki. Szerencsére ford oldalon jó szerelőm van és egyenlőre Jeep oldalon is jónak tűnik.

Egész pofásan néz ki ez a Jeep , hogy-hogy nem Ford lett az új járgány?
Naplózva

2008/06 - 1,8 TDCI Trend - kombi - 125 LE (+chip) , 175.000 km , Fekete metál
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #26116 Dátum: 2015.03.12 csütörtök, 20:37:31 »

Egész pofásan néz ki ez a Jeep , hogy-hogy nem Ford lett az új járgány?

A kugában nincs V6, Explorerben nincs dizi, Excursion túl drága és nagy, expedition szintén drága, F széria nehezen elérhető, ranger pici. Amúgy a focus meg van még és szerintem meg is tartjuk egy darabig. Nézegetem, hátha lesz egy kihagyhatatlan mk3, akkor cserélem az asszonyét, egyébként nem.
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #26117 Dátum: 2015.03.12 csütörtök, 22:44:01 »

Sziasztok,

Beszélgettem a frissen talált szerelővel tegnap egy jó órát , említette hogy a lent is van egy szíj ami olajban fut? Cseréltétek azt is? Mondom nem igen....Állítólag azt se utolsó dolog cserélni mert szeret elszakadni , de ezt eddig nem nagyon hangoztatta senki hogy cserélni kell.
Róla lenne szó:

https://cromax.hu/120000000-szijaklancok/120450000-lanc/120450204-vezermulanc-keszlet/342740-vezermuszij-szett-ford-mondeo-2007-1_8tdci

További szép estét Mindenkinek!
200e km-nél kell cserélni, nem hajlamos szakadásra, de én kuplunggal együtt cseréltettem. jó állapotban volt. mennyi van az autóban?
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #26118 Dátum: 2015.03.13 péntek, 06:49:51 »

Üdv. volna pár kérdésem.
1.a kocsi bazárásakor bahajtja a tükröket. ezt nem szeretném. ki lehet ebből valahogy programozni?
2. elindulás után szeretném ha bezárná az ajtókat. ezt be lehet állítani valahogy?
3.enyém esetleg tudja azt,hogy tolatáskor beállítja a külső tükröket oda ahova nekem megfelel,előremenetben meg vissza?

4.ismerős 2014 trend+ (40) felszereltségéhez ki lehet e cserélni a kijelzőt convers és nagy navi párosra?
Többen vannak itt (a pöstiek közül Vik, Sakos, Power-ford), akik az 1. gondon segítenek.
Talán a 2.-ban is.
A 3. az modulfüggő, nekem power-ford megoldotta.
4. Vkinek van felesleges convers kijelzője, ha nem ír, akkor a keres-kínálba írjál.
A nagynavi az kicsit gázosabb. Gyárilag k... drága, a gyárival azonos kinézetűek olyan 80-150e között vannak (itt Somasoft az embered), de ezeket kormányról nem lehet vezérelni. 
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #26119 Dátum: 2015.03.13 péntek, 09:12:58 »

Többen vannak itt (a pöstiek közül Vik, Sakos, Power-ford), akik az 1. gondon segítenek.
Talán a 2.-ban is.
A 3. az modulfüggő, nekem power-ford megoldotta.
4. Vkinek van felesleges convers kijelzője, ha nem ír, akkor a keres-kínálba írjál.
A nagynavi az kicsit gázosabb. Gyárilag k... drága, a gyárival azonos kinézetűek olyan 80-150e között vannak (itt Somasoft az embered), de ezeket kormányról nem lehet vezérelni. 

4. De lehet, max nem mindet, a többségét igen. Viszont sajna a convers-el nem nagyon beszélgetnek.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #26120 Dátum: 2015.03.13 péntek, 09:55:24 »

4. Vkinek van felesleges convers kijelzője, ha nem ír, akkor a keres-kínálba írjál.
A nagynavi az kicsit gázosabb. Gyárilag k... drága, a gyárival azonos kinézetűek olyan 80-150e között vannak (itt Somasoft az embered), de ezeket kormányról nem lehet vezérelni. 

Lehet vezérelni és vannak olyanok amik kommunikálnak a convers-el és vannak amik nem. A gond az, hogy ez csak utólag derül ki.
Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #26121 Dátum: 2015.03.13 péntek, 11:29:54 »

Ilyen nem gyari bepitos navi mind felejtos. Volt nalam ilyen. Hangzasban hulladek.

Hát azért ez nem teljesen igaz. Nevesebb gyártók is csinálnak, igaz nem a gyári helyre megy, meg nem "gyári" a kinézet, de pl a Sony csinál egész jó árú 2 din-es cuccokat, 140 körül már mirrorlinkes, úgyhogy a navi is megoldva egy telefonnal és nem *** a hangzása. A többiekről nem is beszélve.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Husqi
Vendég
« Új hozzászólás #26122 Dátum: 2015.03.13 péntek, 11:43:56 »

Üdv!

Sehol nem találok a kombiról méreteket.A csomagtartó mérete érdekelne!
Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #26123 Dátum: 2015.03.13 péntek, 12:29:42 »

Üdv!

Sehol nem találok a kombiról méreteket.A csomagtartó mérete érdekelne!

kerékjavító szettel: 549
mini acél pótkerékkel: 537
teljes méretű pótkerékkel: 489

Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #26124 Dátum: 2015.03.13 péntek, 12:35:03 »

kerékjavító szettel: 549
mini acél pótkerékkel: 537
teljes méretű pótkerékkel: 489



Akkor nekem van egy 60literes pótkerekem!!!  vigyor3  taps
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #26125 Dátum: 2015.03.13 péntek, 12:42:06 »

Ilyen nem gyari bepitos navi mind felejtos. Volt nalam ilyen. Hangzasban hulladek.

Ezzel nagyon nem értek egyet. Nekem pl ilyen kínai cuccom volt és teljesen jól szólt. Az autó nem stúdió és ha normális hangfalak vannak, akkor jó lesz. Nekem előre MACAudiók voltak, hátul kikx, volt egy mélyláda 500W-os D&D-vel és nagyon jól szólt a cucc. Engem az autóban a hifi annyira érdekel, hogy torzítás mentesen, jó hangokkal szóljon, ne legyen doboz hang, legyen benne erő és dinamika, de nem kell stúdió. Ennek függvényébe költök, de pl egy mk4-et biztos nem csesznék szét semelyik 1 vagy 2 din-es cuccért a kínaival szemben.

Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #26126 Dátum: 2015.03.13 péntek, 12:55:04 »

Akkor nekem van egy 60literes pótkerekem!!!  vigyor3  taps

Jó sok serital befér a helyére!  nyes
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #26127 Dátum: 2015.03.13 péntek, 13:52:39 »

Jó sok serital befér a helyére!  nyes
Akkor a "jó sok" nálad mást jelent, mint nálam...
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #26128 Dátum: 2015.03.13 péntek, 13:55:03 »

kerékjavító szettel: 549
mini acél pótkerékkel: 537
teljes méretű pótkerékkel: 489


Elvileg 554-re írják. Hát, hogy ezt hogyan "köbölik ki", nem tudom. Amúgy a kárpit alatti rész, csak akkor ér vmit, ha nincs semmi a csomagtartóban... Cheesy
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #26129 Dátum: 2015.03.13 péntek, 14:03:04 »

Elvileg 554-re írják. Hát, hogy ezt hogyan "köbölik ki", nem tudom. Amúgy a kárpit alatti rész, csak akkor ér vmit, ha nincs semmi a csomagtartóban... Cheesy

Amit írtam az a hivatalos Ford katalógusadat.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #26130 Dátum: 2015.03.13 péntek, 14:12:16 »

Amit írtam az a hivatalos Ford katalógusadat.
Gondoltam, hogy nem az e heti lottószámaidat írtad be egy RND segítségével... Cheesy
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Husqi
Vendég
« Új hozzászólás #26131 Dátum: 2015.03.13 péntek, 15:20:35 »

Engem nem a liter érdekelne.Mélység magasság szélesség.Magasság a rolóig.
Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #26132 Dátum: 2015.03.13 péntek, 15:45:42 »

Engem nem a liter érdekelne.Mélység magasság szélesség.Magasság a rolóig.

Fogj egy centit, szívesen kinyitom Neked, és megmérheted. A csomagtartó méreteit! Csak és kizárólag. Bocs, de most nem tudok kimenni, centi sincs nálam, kérd meg esetleg Blau-t, aki most már inkább Schwarz. Von Schwarz.  eplus2
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.13 péntek, 15:48:39 írta titta » Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4942



E-mail
« Új hozzászólás #26133 Dátum: 2015.03.13 péntek, 16:21:52 »

Sziasztok,

no lenn egy érdekes kis story-m...

4.000 km el ezelőtt volt komplett vezérlés cserém , pár napja elkezdtem hallani egy fúra hangot motortérből , mint mikor valamelyik görgő kezd csapágyas lenni...oké elmegyek megnézetni bár ugye friss vezérlés csere volt , de az ördög nem alszik Smiley
Legközelebb Fordék voltak , úgy is kellett GO szűrő csere mondom megnézetem. Készen lett a szűrő csere lehet a hangot vizsgálni.
Jön ki a kolléga , és rázza a fejét , majd így szól:
 - Ha nem akarsz több százezres kárt magadnak , akkor jobb lesz ha itt hagyod a kocsit! (nem kell 2x se mondanom mekkora szemeim lettek , hisz csak egy szűrőcserére mentem be :d )
 - A helyzet az hogy a friss hosszbordás szíj félig le volt csúszva a helyéről és ahogy a takaró műanyaghoz hozzáért szépen lassan annak volt ilyen hangja + elkezdte darálni is , kb 3 mm már hiányzott belőle.

Oké , mi a megoldás? - Hát görgő + szíj csere újból. Hát más lehetőségem nincs ugye , legyen.

Kiderül hogy az előző szerelő (ISMERŐS) fordítva feszítette meg a görgőt és nem feküdt rendesen fel a helyére. Éljen..63k mínusz (4 óra munkadíj , diag , szűrőcsere - szűrőt én vittem - , hosszbordás + görgő
Ami jó ebben a váratlan kiadásban hogy még időben észrevették, és hogy "csak" ennyibe került.

Tegnap találtam végre egy hasonló kaliberű szerelőt Pécsen mint VIK , így lehetőleg megoldódnak azok a problémáim hogy nem csillagos árakon de hozzáértő kezek nyúlkálnak a vashoz.

Gondoltam megosztom....

+ egy gyors kérdés
Beszélgettem a frissen talált szerelővel tegnap egy jó órát , említette hogy a lent is van egy szíj ami olajban fut? Cseréltétek azt is? Mondom nem igen....Állítólag azt se utolsó dolog cserélni mert szeret elszakadni , de ezt eddig nem nagyon hangoztatta senki hogy cserélni kell.
Róla lenne szó:

https://cromax.hu/120000000-szijaklancok/120450000-lanc/120450204-vezermulanc-keszlet/342740-vezermuszij-szett-ford-mondeo-2007-1_8tdci

További szép estét Mindenkinek!

Nekem nem kerek az a sztori.
Tegyük fel, hogy tényleg rosszul rakta fel a hosszbordást.
- ha elszakad, miért okozna az többszázezres kárt.
- hogy lehet fordítva megfeszíteni egy görgőt
- mi kerül ezen 63K-ba, még akkor is ha a feszítőt is cserélni kell
Huh?
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Nyemó
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



E-mail
« Új hozzászólás #26134 Dátum: 2015.03.13 péntek, 17:28:17 »

200e km-nél kell cserélni, nem hajlamos szakadásra, de én kuplunggal együtt cseréltettem. jó állapotban volt. mennyi van az autóban?

168.000 , majd akkor együtt , sztem még 20 körül elmegyek a lendkerékkel
Naplózva

2008/06 - 1,8 TDCI Trend - kombi - 125 LE (+chip) , 175.000 km , Fekete metál
Nyemó
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



E-mail
« Új hozzászólás #26135 Dátum: 2015.03.13 péntek, 17:41:40 »

Nekem nem kerek az a sztori.
Tegyük fel, hogy tényleg rosszul rakta fel a hosszbordást.
- ha elszakad, miért okozna az többszázezres kárt.
- hogy lehet fordítva megfeszíteni egy görgőt
- mi kerül ezen 63K-ba, még akkor is ha a feszítőt is cserélni kell
Huh?


1. Nem igen értek hozzá , de az tuti hogy nem köszönik meg a dolgok ha leesik vagy elszakad ott a szíj , szerelő mondta , jobban ért hozzá így elhiszem
2. Magáról erről a görgőről beszélek , ami a lenti linken van. Ha megnézed kinagyítva akkor jobb felül van az a kis pöcök , elméletileg azt magyarázta hogy az nem volt jó helyen , ahogy néztem ilyen kis rugós és be kell ugrania a helyére - lényegében ferdén volt felfogatva ezáltal
https://cromax.hu/120000000-szijaklancok/120440000-vezermuszij/120440168-vezermuszij-szett/5288-vezermuszij-szett-ford-fiesta-1999-2001-focus-1998-2005
3. 63k a következő lebontásban volt: vezérműszíj + görgő 28k körül , 3 óra munkadíj (1 órát számoltak GO szűrőre meg 2-t a vezérlésre), segédanyag , meg volt egy diag (megnézettem náluk is a porlasztókat)
4. Lényeg hogy valami tuti nem volt jól felfogatva , mert behívott a kocsihoz hogy nézzem meg , és kb 2-3 mm hiányzott a szíj széléből , és majdnem a fele már a levegőben volt (mármint elkezdett kifelé csúszni)
Naplózva

2008/06 - 1,8 TDCI Trend - kombi - 125 LE (+chip) , 175.000 km , Fekete metál
kotta_cs
Vendég
« Új hozzászólás #26136 Dátum: 2015.03.13 péntek, 18:00:07 »

Lehet igazad van. Az én álláspontom minden esetre 2db készülékre alapozva épül.
A 2dines navis ráadásul igo van volt szerelve,és volt vele baj. de nem is menjünk bele. Majd ismerősöm eldönti.
Én meg vagyok elégedve a gyári rendszerrel, de nekem a kis navihoz gyári prémium8 hanxorot ír etis. és tényleg jobb az alapnál.
A szubládámat még gondolkodok berakom e.nagyon nem akarom a magas jelből visszaállítani alacsony vonalira a rendszer betápját.

jaja, a hangzás eléggé subjektív dolog. Nekem Igo primo futott rajta és volt olyan, hogy ment a navi, gyerekeknek a mese hátra és telefonáltam, de bírta. Sok mindenen múlik a jó hangzás és páran itt a fórumon olyan hangzást csináltak már a kocsiba, hogy eszméletlen, de mindenkinek saját maga kell eldöntenie mi az az ár, amit megad egy hangzásért.

A gyári hangszóró a gyári hifihez van méretezve, de nem tud nagyon sokat. Egy jó hangszóróval már is lehet rajta dobni és még élvezhetőbb lesz.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4942



E-mail
« Új hozzászólás #26137 Dátum: 2015.03.13 péntek, 19:01:03 »

1. Nem igen értek hozzá , de az tuti hogy nem köszönik meg a dolgok ha leesik vagy elszakad ott a szíj , szerelő mondta , jobban ért hozzá így elhiszem
2. Magáról erről a görgőről beszélek , ami a lenti linken van. Ha megnézed kinagyítva akkor jobb felül van az a kis pöcök , elméletileg azt magyarázta hogy az nem volt jó helyen , ahogy néztem ilyen kis rugós és be kell ugrania a helyére - lényegében ferdén volt felfogatva ezáltal
https://cromax.hu/120000000-szijaklancok/120440000-vezermuszij/120440168-vezermuszij-szett/5288-vezermuszij-szett-ford-fiesta-1999-2001-focus-1998-2005
3. 63k a következő lebontásban volt: vezérműszíj + görgő 28k körül , 3 óra munkadíj (1 órát számoltak GO szűrőre meg 2-t a vezérlésre), segédanyag , meg volt egy diag (megnézettem náluk is a porlasztókat)
4. Lényeg hogy valami tuti nem volt jól felfogatva , mert behívott a kocsihoz hogy nézzem meg , és kb 2-3 mm hiányzott a szíj széléből , és majdnem a fele már a levegőben volt (mármint elkezdett kifelé csúszni)

Na akkor itt keveredik a vezérműszíj és hosszbordás fogalma...
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Nyemó
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



E-mail
« Új hozzászólás #26138 Dátum: 2015.03.13 péntek, 20:01:24 »

Na akkor itt keveredik a vezérműszíj és hosszbordás fogalma...

jogos...elírtam
Naplózva

2008/06 - 1,8 TDCI Trend - kombi - 125 LE (+chip) , 175.000 km , Fekete metál
bozokigabi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 70



E-mail
« Új hozzászólás #26139 Dátum: 2015.03.14 szombat, 09:19:08 »

Sziasztok! Engem éppen most baxot le a szerelőm szerencsére nem+ nyes,hogy miért SKFes vezérlést vettem a kocsihoz ami szerinte xar! Kérlek osszátok meg a véleményeteket valóban kaki lenne vagy csak az a baja,hogy én vittem és nem vele rendeltettem?
Naplózva

mk4 kombi Ghia TXBA
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48458



« Új hozzászólás #26140 Dátum: 2015.03.14 szombat, 09:29:02 »

Sziasztok! Engem éppen most baxot le a szerelőm szerencsére nem+ nyes,hogy miért SKFes vezérlést vettem a kocsihoz ami szerinte xar! Kérlek osszátok meg a véleményeteket valóban kaki lenne vagy csak az a baja,hogy én vittem és nem vele rendeltettem?
szerintem az skf jobb mint a gyári.nem ő vette-keresett rajtad,ennyi a bánata szerintem.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Tomi73
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


E-mail
« Új hozzászólás #26141 Dátum: 2015.03.14 szombat, 12:38:29 »

Szevasztok!
Érdeklődnék, hogy külső króm dolgokhoz, mint ablakkeret (nem tudom a nevét), kilincs (vagy csak cover) hol lehet hozzáférni?
Egíáltalán cserélhető-e?
Köszönöm!
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48458



« Új hozzászólás #26142 Dátum: 2015.03.14 szombat, 12:47:24 »

Szevasztok!
Érdeklődnék, hogy külső króm dolgokhoz, mint ablakkeret (nem tudom a nevét), kilincs (vagy csak cover) hol lehet hozzáférni?
Egíáltalán cserélhető-e?
Köszönöm!
https://cromax.hu/20000000-karosszeria/21320000-karosszeriara-szerelt-reszek/21320415-diszlec/516527-diszlec-ford-mondeo-2007-hatso-elso-ajto-jobb
https://cromax.hu/20000000-karosszeria/20400000-ajtok-es-alkatreszei/20400374-ajto-kilincs/144046-ajto-kilincs-ford-mondeo-2007-



díszléc ként keresd.krómosat aranyáron adnak,de rendelhető hozzá.én a márkakereskedésben néznék egyébként utána.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48458



« Új hozzászólás #26143 Dátum: 2015.03.14 szombat, 12:52:07 »

Szevasztok!
Érdeklődnék, hogy külső króm dolgokhoz, mint ablakkeret (nem tudom a nevét), kilincs (vagy csak cover) hol lehet hozzáférni?
Egíáltalán cserélhető-e?
Köszönöm!
de találtam krómos vízlehúzót is

https://cromax.hu/250000000-szelvedooldaluveg/250590000-oldaluvegek-es-alkatreszei/250590331-oldaluveg-alkatreszei/598317-vizlehuzo-gumi-ford-mondeo-2007-hatso-ajto-bal-fenyes-keret
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Tomi73
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


E-mail
« Új hozzászólás #26144 Dátum: 2015.03.14 szombat, 12:59:53 »

Köszi alf, szerintem szép ez feketében is..... szomoru1
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48458



« Új hozzászólás #26145 Dátum: 2015.03.14 szombat, 13:02:54 »

Köszi alf, szerintem szép ez feketében is..... szomoru1
az árát tekintve mindenképpen.röhej.... szomoru1
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #26146 Dátum: 2015.03.14 szombat, 13:03:34 »

Köszi alf, szerintem szép ez feketében is..... szomoru1

Inkább bontóban próbálkozz, vagy itt is volt már négyes bontáson.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #26147 Dátum: 2015.03.14 szombat, 13:16:28 »

Inkább bontóban próbálkozz, vagy itt is volt már négyes bontáson.
Ja, minden kuriózum már előre elkelt, ide csak a maradék jutott...
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Jalkin
Vendég
« Új hozzászólás #26148 Dátum: 2015.03.14 szombat, 13:18:12 »

Sziasztok! Smiley

Végre itthon az új kocsi,lőttem pár képet róla Smiley
Lenne egy kérdésem tőletek: MK4 kombihoz volt csomagtértálca?





Üdv. Nika

szerk.: ez jó lehet?

http://www.autoszonyeg.info/p/855/ford-mondeo-mk4-2007-2014-csomagtertalca
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.14 szombat, 13:26:59 írta Jalkin » Naplózva
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #26149 Dátum: 2015.03.14 szombat, 13:27:03 »

Sziasztok! Smiley

Végre itthon az új kocsi,lőttem pár képet róla Smiley
Lenne egy kérdésem tőletek: MK4 kombihoz volt csomagtértálca?

Üdv. Nika

Gratula hozzá! Egy szövet takaró van gyárilag, de lehet hozzá venni utángyártott, méretpontosat 10 peták körül.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Oldalak: 1 ... 516 517 518 519 520 521 522 [523] 524 525 526 527 528 529 530 ... 798   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.204 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.