Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2018.07.19 csütörtök, 11:38:55 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 468 469 470 471 472 473 474 [475]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK2 Általános kérdések  (Megtekintve 2720070 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
ujhagyma
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

« Új hozzászólás #23700 Dátum: 2018.04.17 kedd, 20:24:56 »

Üdv. Felgumizott alufelni tisztítására tudtok ajánlani valamit?
Köszönöm
Naplózva

'83 Ford Granada 2.0 V6
'00 Ford Mondeo ST200
Caruso
Törzstag

« Új hozzászólás #23701 Dátum: 2018.04.18 szerda, 08:08:46 »

Üdv. Felgumizott alufelni tisztítására tudtok ajánlani valamit?
Köszönöm

A fiam ezt veszi
https://www.autoalkatreszguru.hu/felnitisztito-500ml-turtle-wax-4167

Ahogygy oldja le a dzsuvát egyre májvásabb lesz a színe, a végén patika a felni. Még a fékport is leszedi. 2500-ért veszi a Homasitában.
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
Fiamnak: Ford Mondeo, Mark II. 1998, 1,8 Zetec, sedan
Lütyő
Haladó
**

« Új hozzászólás #23702 Dátum: 2018.04.18 szerda, 12:15:09 »

Sziasztok!

MK2-ben hol találom a klíma kivezető csövét, amin a kondenzvíznek ki kellene csöpögnie?Nekem nem csöpög:Sad(
Naplózva

1998 MKII Mondeo Turnier 1,8 TD
thomyka
Törzstag

« Új hozzászólás #23703 Dátum: 2018.04.19 csütörtök, 12:09:40 »

Sziasztok!

MK2-ben hol találom a klíma kivezető csövét, amin a kondenzvíznek ki kellene csöpögnie?Nekem nem csöpög:Sad(

A jobb oldalon, tűzfalhoz közel; kb. a kanyarstabilizátor jobb oldali szilentje mögött. Aknából, vagy a kocsi alá fekve lehet látni ott már.
Naplózva

ST200 Turnier - elvileg '99 végi gyártás
ex: MKII 1.8 TD Turnier - 1999.
Lütyő
Haladó
**

« Új hozzászólás #23704 Dátum: 2018.04.19 csütörtök, 13:05:45 »

A jobb oldalon, tűzfalhoz közel; kb. a kanyarstabilizátor jobb oldali szilentje mögött. Aknából, vagy a kocsi alá fekve lehet látni ott már.

Köszi, megnézem!
Naplózva

1998 MKII Mondeo Turnier 1,8 TD
Hanko77
Haladó
**

« Új hozzászólás #23705 Dátum: 2018.06.27 szerda, 09:39:15 »

Sziasztok.
Lehet hogy amatőr a kérdésem,de a mk2 tud olyat,hogy a hátsó ablaktörlő ne folyamatosan töröljön,ha bekapcsolom,hanem szakaszosan? Vagy ilyen nem volt gyárilag?
Köszi
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
thomyka
Törzstag

« Új hozzászólás #23706 Dátum: 2018.06.27 szerda, 10:11:47 »

Sziasztok.
Lehet hogy amatőr a kérdésem,de a mk2 tud olyat,hogy a hátsó ablaktörlő ne folyamatosan töröljön,ha bekapcsolom,hanem szakaszosan? Vagy ilyen nem volt gyárilag?
Köszi

Ez fura. Elvileg csak szakaszosra lehet bekapcsolni, folyamatosan csak akkor töröl, ha nyomja neki az ember a mosólöttyöt is. Van egy sanda gyanúm, hogy nem stimmel az ablaktörlő reléje. A hátsó ablaktörlőé elvileg egy narancs színű darab, balra a biztosíték-doboz mellett a lábtérben. Opcionálisan egy kék színű lehet még ott, ez utóbbi a fényszóró-mosónak a reléje.
Naplózva

Hanko77
Haladó
**

« Új hozzászólás #23707 Dátum: 2018.06.27 szerda, 10:31:56 »

Ez fura. Elvileg csak szakaszosra lehet bekapcsolni, folyamatosan csak akkor töröl, ha nyomja neki az ember a mosólöttyöt is. Van egy sanda gyanúm, hogy nem stimmel az ablaktörlő reléje. A hátsó ablaktörlőé elvileg egy narancs színű darab, balra a biztosíték-doboz mellett a lábtérben. Opcionálisan egy kék színű lehet még ott, ez utóbbi a fényszóró-mosónak a reléje.

Na ez tényleg fura... Az enyém CLX,nem lehet hogy ez a dolog felszereltség függő? Merre található ez a relé pontosan? Meglesem ha arra kutakodom.
Naplózva

5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
xrobe
Törzstag

« Új hozzászólás #23708 Dátum: 2018.06.27 szerda, 11:31:02 »

Na ez tényleg fura... Az enyém CLX,nem lehet hogy ez a dolog felszereltség függő? Merre található ez a relé pontosan? Meglesem ha arra kutakodom.
Anno az mk1 nekem is folyamatosan törölt. Az Ghia volt amúgy.
Naplózva

Mondeo MKIV 2008 Titanium 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
SPANNER
Törzstag

3db Ford Mondeo Ghia gazdija

spannerattila@freemail.hu
« Új hozzászólás #23709 Dátum: 2018.06.27 szerda, 11:40:24 »

Anno az mk1 nekem is folyamatosan törölt. Az Ghia volt amúgy.

Nálam a 98-as MK2 Ghia is folyamatosan törölt és ha jól emléxem akkor a 97-es MK2 Ghia Kombi is!
Naplózva

2004-es MKlll 2.0 16V Duratec Ghia 4 ajtós Manual Octane Blue
1998-as MKll 2.0 16V Zetec Ghia 5 ajtós Manual Petrol Blue
1997-es MKll 1.8 16V Zetec Ghia Kombi Manual Black
Hanko77
Haladó
**

« Új hozzászólás #23710 Dátum: 2018.06.27 szerda, 13:43:30 »

Nálam a 98-as MK2 Ghia is folyamatosan törölt és ha jól emléxem akkor a 97-es MK2 Ghia Kombi is!

Hát akkor most már nem tudom...
Naplózva

ebihal
Kezdő
*

« Új hozzászólás #23711 Dátum: 2018.06.27 szerda, 17:23:01 »

Hát akkor most már nem tudom...

Nekem szakaszosan töröl kivéve ha nyomom rá a lötyit , akkor állandóan megy.98-as mk2 kombi. wave
Naplózva
Hanko77
Haladó
**

« Új hozzászólás #23712 Dátum: 2018.06.28 csütörtök, 11:02:16 »

Nekem szakaszosan töröl kivéve ha nyomom rá a lötyit , akkor állandóan megy.98-as mk2 kombi. wave

Egyre jobb...
Naplózva

ujhagyma
Kezdő
*

« Új hozzászólás #23713 Dátum: 2018.06.28 csütörtök, 18:53:45 »

Nálam is folyamatos...
Naplózva

'83 Ford Granada 2.0 V6
'00 Ford Mondeo ST200
Zepp
Kezdő
*

« Új hozzászólás #23714 Dátum: 2018.06.28 csütörtök, 19:19:07 »

Nálam is folyamatosan töröl.
Naplózva

Mondeo MKII 1.8 16V CLX 1997/12
Hanko77
Haladó
**

« Új hozzászólás #23715 Dátum: 2018.06.29 péntek, 07:38:01 »

Akkor ez most mitől függ? A relétől? Vagy akinél folyamatosan töröl,nincs relé?
Naplózva

ebihal
Kezdő
*

« Új hozzászólás #23716 Dátum: 2018.06.29 péntek, 09:08:29 »

Megnéztem az enyémen...sokkal okosabb nem lettem de azért leírom mit találtam. Cheesy Lenyitottam a biztitáblát , tényleg van balra legbelül 1 sárgásbarnás kicsi relé...kihúztam és nem változott semmi ugyanúgy törölt szakaszosan tovább.Viszont ha a legelső nagy fekete relét (8 DL jelű) húztam ki akkor megállt a hátsó törlő...meg az első is....sőt még a lötyit se nyomta.Ebből arra következtetek hogy esetleg nem mindegy milyen relé van benne , lehet hogy többfajta relével szerelték mert ha nincs relé akkor nem fog folyamatosam törölni hanem nem müxik.Persze lehet hogy hibás a következtetésem mert az elektromos dolgok nem az én világom.
Naplózva
thomyka
Törzstag

« Új hozzászólás #23717 Dátum: 2018.06.29 péntek, 10:24:24 »

Megnéztem az enyémen...sokkal okosabb nem lettem de azért leírom mit találtam. Cheesy Lenyitottam a biztitáblát , tényleg van balra legbelül 1 sárgásbarnás kicsi relé...kihúztam és nem változott semmi ugyanúgy törölt szakaszosan tovább.Viszont ha a legelső nagy fekete relét (8 DL jelű) húztam ki akkor megállt a hátsó törlő...meg az első is....sőt még a lötyit se nyomta.Ebből arra következtetek hogy esetleg nem mindegy milyen relé van benne , lehet hogy többfajta relével szerelték mert ha nincs relé akkor nem fog folyamatosam törölni hanem nem müxik.Persze lehet hogy hibás a következtetésem mert az elektromos dolgok nem az én világom.

Amennyit változtatgattak a gyártás során az elektromos rendszeren, hát ember legyen a talpán, aki pontoson megmondja, hogy melyik évjáratban hol mi van ami mit vezérel. Hogy folyamatos, vagy szakaszos-e a hátsó törlés, az természetesen a relé típusától függ. Ránéztem az Etzold-féle service manualban, hogy mit tudhat az a fekete relé, de abban arról nincs erről infó sajnos. Az első ablaktörlőhöz valót a műszerfal alatti dobozba írja (vezető oldalon), abban ahol a csipesz (helye) van, pont a mellette lévő relé elvileg. Aztán persze simán lehet, hogy valamikor összekombinálták az ablaktörlőkar minden funkcióját egy relébe, és az lesz ez a 8 DL jelű.
Naplózva

Hanko77
Haladó
**

« Új hozzászólás #23718 Dátum: 2018.06.29 péntek, 10:47:06 »

Elvileg a kicsi relé,a belső világítás reléje. A fekete,a gyujtás relé... Elvileg...
« Utoljára szerkesztve: 2018.06.29 péntek, 10:50:30 írta Hanko77 » Naplózva

thomyka
Törzstag

« Új hozzászólás #23719 Dátum: 2018.06.29 péntek, 13:02:27 »

Így van , én írtam hülyeséget ráadásul nem is 8DL hanem 8LD és tényleg a gyújtás relé.

http://www.***.hu/mondeo/fuses/fuses.htm

Viszont a kiegészítő "elkószált" relék-nél is hiába kerestem pedig mégegyszer kimentem lebontottam de semmi relét nem látok a biztitábla mellett....nem tudom hol lehet.Pedig nekem kell legyen mert szakaszosan működik , de halvány lövésem sincs merre lehet.  Cheesy

Azzal az oldallal volt a régmúltban pár nézetkülönbség, vagy valami, az amiatt van itt kérésre meg nem jelenítve. Annyi jutott még eszembe, hogy a kesztyűtartó mögött/alatt is van pár kütyü, nézz körül ott is, hátha meglesz a keresett relé. Csak nem fog kelleni már az egész műszerfalat lebontani, hogy megkerüljön Cheesy
« Utoljára szerkesztve: 2018.06.29 péntek, 16:09:05 írta Scratch » Naplózva

ebihal
Kezdő
*

« Új hozzászólás #23720 Dátum: 2018.06.29 péntek, 13:22:44 »

Azzal az oldallal volt a régmúltban pár nézetkülönbség, vagy valami, az amiatt van itt kérésre meg nem jelenítve. Annyi jutott még eszembe, hogy a kesztyűtartó mögött/alatt is van pár kütyü, nézz körül ott is, hátha meglesz a keresett relé. Csak nem fog kelleni már az egész műszerfalat lebontani, hogy megkerüljön Cheesy

Ott még éppen megnézhetem de azért szétborítani a kocsit nem fogom , pláne hogy nekem jól müxik csak Hanko77 forumtársnak próbálok segíteni hogy menjen neki is szakaszosan....csak elbújt az a nyavalyás relé   eplus2

Megnéztem a kesztyűtartó mögött is...nincs ott...feladom  szomoru1
« Utoljára szerkesztve: 2018.06.29 péntek, 15:02:01 írta ebihal » Naplózva
Vagol
Haladó
**

« Új hozzászólás #23721 Dátum: 2018.06.29 péntek, 16:32:28 »

A kezelési könyvben ez található: Kiegészitő relék (a biztositékdobozon kivül):
Relé: R 21
Kapcsolt áramkör: Hátsóablak törlő időkapcsoló
Beépítés helye: Izzólámpa ellenőrző modul tartója
Na ezt viszont nem tudom, hogy a helyére nézve ez hol található.

Biztositék: 20-as, 10A, fekete, első, hátsó ablaktörlő motor ( a központi biztositék dobozban).
Az enyém is folyamatosan töröl, de eddig még nem használtam hosszabb ideig néha csak egy- két törlésre.

Üdv: László
Naplózva
Hanko77
Haladó
**

« Új hozzászólás #23722 Dátum: 2018.06.29 péntek, 17:42:27 »

Ott még éppen megnézhetem de azért szétborítani a kocsit nem fogom , pláne hogy nekem jól müxik csak Hanko77 forumtársnak próbálok segíteni hogy menjen neki is szakaszosan....csak elbújt az a nyavalyás relé   eplus2

Megnéztem a kesztyűtartó mögött is...nincs ott...feladom  szomoru1

Köszi,köszi... Holnap lesz már időm,megnézegetem... Hasznosabbnak vélem ha szakaszosan töröl,nem folyamatosan...
Naplózva

thomyka
Törzstag

« Új hozzászólás #23723 Dátum: 2018.06.29 péntek, 18:40:00 »

Köszi,köszi... Holnap lesz már időm,megnézegetem... Hasznosabbnak vélem ha szakaszosan töröl,nem folyamatosan...

Cseréljünk. Én csomószor törölgetnék többet is, mint ahogy az intervallumizé engedi Cheesy
Naplózva

Hanko77
Haladó
**

« Új hozzászólás #23724 Dátum: 2018.06.30 szombat, 13:59:23 »

Hát,azt hiszem feladom... Én biza nem találom azt a relét.Vagy csak a relé foglalatot sem... Lebontottam a bal oldali takaró panelt,a világítás kapcsoló alattit,lenyitottam a biztitáblát,és sehol egy árva narancs sárga relé...
Naplózva

ebihal
Kezdő
*

« Új hozzászólás #23725 Dátum: 2018.06.30 szombat, 14:36:06 »

Hát,azt hiszem feladom... Én biza nem találom azt a relét.Vagy csak a relé foglalatot sem... Lebontottam a bal oldali takaró panelt,a világítás kapcsoló alattit,lenyitottam a biztitáblát,és sehol egy árva narancs sárga relé...

Én se találtam meg pedig ma délelőtt kimentem és leszedtem a kormány borítást hátha oda rejtették a kapcsolóhoz...hát nem.Rákerestem arra amit Vagol írt, valami izzó ellenőrző modul , elvileg a biztitáblánál van az is....de én nem találom.Viszont annak idején mikor megvettem a kocsit nem működött rendesen a légterelés irányítója , kiderült hogy a venti fokozat kapcsoló a hibás , valami zöld trutyi tömit ott és az szokott elszállni.Na mindegy vettem használtan és utána jó lett 1 valamit kivéve hogy ha szélvédőre állítottam akkor is fújt lábra is...nem tudtam miért van de nem foglalkoztam vele tovább.Most meg keresem azt a nyűves relét és látom hogy valami fémes henger van a fűtőradiátor műanyag burkolatán , rajta 2 vákuumcső....és 1 gyorskötöző...a kö...g előző tulaj legyorskötözőzte így nem tudott teljesen kijönni és a szélvédőre állítani a lamellát.Levágtam és most már szuperul fúj szélvédőre...és persze jó fordos szokás szerint a klímát is kapcsolja.Ezért ha nem keresem a relét nem is veszem észre , így köszönetet mondok Hanko77-nek hogy felvetette ezt a témát , bár a relét nem találtuk meg az én kocsim kicsit még jobb lett.  hehe
Naplózva
Hanko77
Haladó
**

« Új hozzászólás #23726 Dátum: 2018.06.30 szombat, 15:20:41 »

Én se találtam meg pedig ma délelőtt kimentem és leszedtem a kormány borítást hátha oda rejtették a kapcsolóhoz...hát nem.Rákerestem arra amit Vagol írt, valami izzó ellenőrző modul , elvileg a biztitáblánál van az is....de én nem találom.Viszont annak idején mikor megvettem a kocsit nem működött rendesen a légterelés irányítója , kiderült hogy a venti fokozat kapcsoló a hibás , valami zöld trutyi tömit ott és az szokott elszállni.Na mindegy vettem használtan és utána jó lett 1 valamit kivéve hogy ha szélvédőre állítottam akkor is fújt lábra is...nem tudtam miért van de nem foglalkoztam vele tovább.Most meg keresem azt a nyűves relét és látom hogy valami fémes henger van a fűtőradiátor műanyag burkolatán , rajta 2 vákuumcső....és 1 gyorskötöző...a kö...g előző tulaj legyorskötözőzte így nem tudott teljesen kijönni és a szélvédőre állítani a lamellát.Levágtam és most már szuperul fúj szélvédőre...és persze jó fordos szokás szerint a klímát is kapcsolja.Ezért ha nem keresem a relét nem is veszem észre , így köszönetet mondok Hanko77-nek hogy felvetette ezt a témát , bár a relét nem találtuk meg az én kocsim kicsit még jobb lett.  hehe

Legalább neked megvan a sikerélmény.   taps
Naplózva

Hanko77
Haladó
**

« Új hozzászólás #23727 Dátum: 2018.07.05 csütörtök, 13:34:24 »

Legalább neked megvan a sikerélmény.   taps

Voltam ma itt egy bontóban. Körbe néztem az összes fellelhető Mondeót... Egy mk1-et találtam amiben benne volt az izzó ellenőrző modul,vagy mi és ott figyelt mellette a relé. Mk2-ben egyikben sem találtam egy árva narancs relét sem... Viszont a benti biztosíték tábla tartó tetején mindnek van egy kék csatlakozó. Lehet hogy abba kellene legyen a relé?
Naplózva

ebihal
Kezdő
*

« Új hozzászólás #23728 Dátum: 2018.07.06 péntek, 15:31:41 »

Voltam ma itt egy bontóban. Körbe néztem az összes fellelhető Mondeót... Egy mk1-et találtam amiben benne volt az izzó ellenőrző modul,vagy mi és ott figyelt mellette a relé. Mk2-ben egyikben sem találtam egy árva narancs relét sem... Viszont a benti biztosíték tábla tartó tetején mindnek van egy kék csatlakozó. Lehet hogy abba kellene legyen a relé?

Csináltam pár képet hogy néz ki az enyém...hátha valaki rájön a relé titkára   hehe

http://kepkuldes.com/images/8ff976ec977d1d6fa06fb6e9d9938934.jpg
http://kepkuldes.com/images/c0bed4591f4d8cc3302b26e5fdc1ced1.jpg
http://kepkuldes.com/images/4926680d271a461cec4e8ceb064a3c66.jpg
http://kepkuldes.com/images/2a80f2ad3a44a57e28796b92138992cf.jpg
Naplózva
Vagol
Haladó
**

« Új hozzászólás #23729 Dátum: 2018.07.09 hétfő, 17:10:28 »

ReléK:
R12 Piros Belső világítás
R13 Zöld (fent az első)  Fűthető hátsó ablak
R14 Zöld Fűtő ventilátor motor
R15 Zöld Ablaktörlő motor
R16 Gyújtás

Hátsó szélvédő:
Törlés a ferdehátu és turnier típusoknál:
Bekapcsolásához nyomja be a kar végén található gombot. Következő megnyomásra a hátsó ablaktörlő kikapcsol.

A relék és a kezelési útmutató szerint jelen típusoknál szakaszos törlés nincs a hátsó ablaknál.

Naplózva
thomyka
Törzstag

« Új hozzászólás #23730 Dátum: 2018.07.09 hétfő, 17:20:48 »

ReléK:
R12 Piros Belső világítás
R13 Zöld (fent az első)  Fűthető hátsó ablak
R14 Zöld Fűtő ventilátor motor
R15 Zöld Ablaktörlő motor
R16 Gyújtás

Hátsó szélvédő:
Törlés a ferdehátu és turnier típusoknál:
Bekapcsolásához nyomja be a kar végén található gombot. Következő megnyomásra a hátsó ablaktörlő kikapcsol.

A relék és a kezelési útmutató szerint jelen típusoknál szakaszos törlés nincs a hátsó ablaknál.

Az még annyira nem biztos, csak annyit ír, hogy be-, meg kikapcsol; azt nem, hogy ez milyen módban való működést jelent. Nálam nem látszik semmi utólagos átalakítás (plusz relé beépítése), de szakaszosan megy a törlés - nincs is más lehetőség, csak a mosás idejéig megy a folyamatos törlés. Ergo gyárilag van ilyen (is?).  Ma vagy holnap kell egyet küzdenem megint a TPS-sel, akkor ránézek majd erre is, megkeresem melyik relé az, meg lövök pár képet róla.
Naplózva

Vagol
Haladó
**

« Új hozzászólás #23731 Dátum: 2018.07.09 hétfő, 17:25:44 »

Az még annyira nem biztos, csak annyit ír, hogy be-, meg kikapcsol; azt nem, hogy ez milyen módban való működést jelent. Nálam nem látszik semmi utólagos átalakítás (plusz relé beépítése), de szakaszosan megy a törlés - nincs is más lehetőség, csak a mosás idejéig megy a folyamatos törlés. Ergo gyárilag van ilyen (is?).  Ma vagy holnap kell egyet küzdenem megint a TPS-sel, akkor ránézek majd erre is, megkeresem melyik relé az, meg lövök pár képet róla.

Kiváncsian várjuk a folytatást.

Naplózva
thomyka
Törzstag

« Új hozzászólás #23732 Dátum: 2018.07.09 hétfő, 22:20:52 »

Kiváncsian várjuk a folytatást.

Heuréka  ba******! Legyőztem a rohadékot Cheesy Nna. Hát az este műveletei: lebontottam a lábtérben a burkolatokat, persze hogy ott sehol nem volt semmi, az utasoldalon se. Lebontottam a csomagtartó borítását, ott meg csak egy zajszűrő kondenzátor volt belekötve a rendszerbe. Maradt a felderítés: ablaktörlő bekapcs, aztán figyeljük ki honnan ketyeg az a rohadék kis relé. Mondhatjuk, hogy váratlan helyről Cheesy Íme a képek róla: messziről, picit közelebbről, aztán benézve a dolgok mögé, ezt még közelebbről, na meg a kábelek. Mindez szóban: a csomagtartóban a bal oldali panel mögött van felbiggyesztve a relé, tényleg narancssárga, 9 JD 109 rajta a felirat (nagy nehezen lehet a neten is találni szinte pont ugyanilyen reléről képet), az 5 kábel pedig ami megy bele:
-fekete (testelés; a többit most hirtelen passzolom, hogy melyik megy bele, melyik jön kifele)
-fehér
-citromsárga
-fehér/piros
-világoskék/világoszöld
Ezt a relét kell hátul keresni. A folyamatos törlés azért lehet, mert:
-elromlott régebben a relé, aztán kikötötték
-összeolvadt a relé, és nem kapcsolgat, hanem fixen viszi át a delejet
-....valamiért be se építették, bár azt azért furcsállnám.
Sok sikert a vadászathoz! Smiley

ui.: az a bazinagy dolog az első két képen az EÜ doboz, a lényeg felette a kábel, meg a csatlakozó. Azokon a képeken nézve a felső kasztni-perem élére van egy körmös kis lemezkonzollal felerősítve a relé, a csatlakozó lentről megy a relébe, és az természetesen felfelé áll. Az autó eleje felé eső oldalon van a jelölés rajta, ha nem lehetne jól látni ezeket a képekről.
« Utoljára szerkesztve: 2018.07.09 hétfő, 22:24:14 írta thomyka » Naplózva

SPANNER
Törzstag

« Új hozzászólás #23733 Dátum: 2018.07.10 kedd, 06:55:33 »

Heuréka  ba******! Legyőztem a rohadékot Cheesy Nna. Hát az este műveletei: lebontottam a lábtérben a burkolatokat, persze hogy ott sehol nem volt semmi, az utasoldalon se. Lebontottam a csomagtartó borítását, ott meg csak egy zajszűrő kondenzátor volt belekötve a rendszerbe. Maradt a felderítés: ablaktörlő bekapcs, aztán figyeljük ki honnan ketyeg az a rohadék kis relé. Mondhatjuk, hogy váratlan helyről Cheesy Íme a képek róla: messziről, picit közelebbről, aztán benézve a dolgok mögé, ezt még közelebbről, na meg a kábelek. Mindez szóban: a csomagtartóban a bal oldali panel mögött van felbiggyesztve a relé, tényleg narancssárga, 9 JD 109 rajta a felirat (nagy nehezen lehet a neten is találni szinte pont ugyanilyen reléről képet), az 5 kábel pedig ami megy bele:
-fekete (testelés; a többit most hirtelen passzolom, hogy melyik megy bele, melyik jön kifele)
-fehér
-citromsárga
-fehér/piros
-világoskék/világoszöld

ui.: az a bazinagy dolog az első két képen az EÜ doboz, a lényeg felette a kábel, meg a csatlakozó. Azokon a képeken nézve a felső kasztni-perem élére van egy körmös kis lemezkonzollal felerősítve a relé, a csatlakozó lentről megy a relébe, és az természetesen felfelé áll. Az autó eleje felé eső oldalon van a jelölés rajta, ha nem lehetne jól látni ezeket a képekről.

Ügyi vótá gratula!  taps  worship

Én a kombiban találtam ilyet viszont az ötajtósban egy Simson dudát találtam azon a helyen!  vigyor3
Naplózva

thomyka
Törzstag

« Új hozzászólás #23734 Dátum: 2018.07.10 kedd, 07:43:15 »

Ügyi vótá gratula!  taps  worship

Én a kombiban találtam ilyet viszont az ötajtósban egy Simson dudát találtam azon a helyen!  vigyor3

Az meg az ott mi a túrót keresett?? xDD Valami szaki gondolta beköti a relé helyére? Cheesy (mondd, hogy be is volt kötve az a duda!)
« Utoljára szerkesztve: 2018.07.11 szerda, 13:17:06 írta thomyka » Naplózva

SPANNER
Törzstag

« Új hozzászólás #23735 Dátum: 2018.07.10 kedd, 08:21:23 »

Az meg az ott mi a túrót kereset?? xDD Valami szaki gondolta beköti a relé helyére? Cheesy (mondd, hogy be is volt kötve az a duda!)

Igen be volt kötve és egy kis nyomozás után kiderült hogy a gyári riasztórendszernek a dudája!  nyes
Naplózva

ebihal
Kezdő
*

« Új hozzászólás #23736 Dátum: 2018.07.10 kedd, 17:58:55 »

-fehér
-citromsárga
-fehér/piros
-világoskék/világoszöld

Nagy gratula , szép munka volt  worship taps  Viszont aki nem talál semmit mikor leveszi a borítást mint pl én az ne essen kétségbe hanem vegye le a hátsó lámpa borítását és ott lesz.Nekem 8LD 402  a száma.Kihúztam a relét , úgy nem megy az ablaktörlő.Jó javítgatást kívánok mindenkinek akit érint.  eplus2
Naplózva
Hanko77
Haladó
**

« Új hozzászólás #23737 Dátum: 2018.07.15 vasárnap, 10:02:19 »

-fehér
-citromsárga
-fehér/piros
-világoskék/világoszöld

Szép munka. Ennek ellenére nekem semerre sincs meg a relé...  falbav
Naplózva

ebihal
Kezdő
*

« Új hozzászólás #23738 Dátum: 2018.07.15 vasárnap, 17:45:18 »

Szép munka. Ennek ellenére nekem semerre sincs meg a relé...  falbav

És semmi nyoma kokányolásnak , minden gyárinak tűnik? Mert lehet hogy az van amit thomyka írt hogy kikötötték mert így volt az előző tulajnak egyszerűbb ahelyett hogy relét cserélt volna.
Naplózva
Hanko77
Haladó
**

« Új hozzászólás #23739 Dátum: 2018.07.17 kedd, 18:12:14 »

És semmi nyoma kokányolásnak , minden gyárinak tűnik? Mert lehet hogy az van amit thomyka írt hogy kikötötték mert így volt az előző tulajnak egyszerűbb ahelyett hogy relét cserélt volna.
Nem, semmi nyoma kokányolásnak.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 468 469 470 471 472 473 474 [475]   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás:  

Az oldal 0.091 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.