Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.26 péntek, 03:14:03 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 381 382 383 384 385 386 387 [388] 389 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4750387 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #19350 Dátum: 2016.06.03 péntek, 11:56:09 »

Bementem egy bontóba. Van ott most 4 darab MKI (nem szedik őket, mert az egyik az egy ST használja valaki, a másikat a fönök hozta magának. (kegyetlen jól néz ki 17" alu felni meg full tipp topp. 4x4 es) és van kettő bent a sorban egymás tetjén kb. 93,94 esek talán az egyik 95 körüli. Mindegyiken zárt rács van ...

Ezzel nem azt mondom, hogy nincs igazad, hanem azt, hogy Én már kb semmit nem tudok :-) Egyébként amióta Nekem is zárt rácsom van, meg lesziloztam, már nincs annyi víz. Kicsit még nedvesedik, de nem tocsog..
Azokon az évjáratokon a zárt rács jelentheti azt, amit te is csináltál. Azaz a tulajok kicserélték ugyanazon probléma miatt, mint te Smiley.
Naplózva
gordon24
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



E-mail
« Új hozzászólás #19351 Dátum: 2016.06.03 péntek, 13:03:37 »

Azokon az évjáratokon a zárt rács jelentheti azt, amit te is csináltál. Azaz a tulajok kicserélték ugyanazon probléma miatt, mint te Smiley.

Ez egy elfogadható magyarázat :-)
Naplózva

Mondeo MKI '94 1800 cm3 Benya
majki85
Vendég
« Új hozzászólás #19352 Dátum: 2016.06.04 szombat, 19:51:00 »

Sziasztok!

Olyan fényszóróbúrát hol tudok venni amiben már benne van a plexi? vésett üveget?

« Utoljára szerkesztve: 2016.06.05 vasárnap, 10:55:00 írta Scratch » Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #19353 Dátum: 2016.06.04 szombat, 22:22:46 »

Bementem egy bontóba. Van ott most 4 darab MKI (nem szedik őket, mert az egyik az egy ST használja valaki, a másikat a fönök hozta magának. (kegyetlen jól néz ki 17" alu felni meg full tipp topp. 4x4 es) és van kettő bent a sorban egymás tetjén kb. 93,94 esek talán az egyik 95 körüli. Mindegyiken zárt rács van ...

Ezzel nem azt mondom, hogy nincs igazad, hanem azt, hogy Én már kb semmit nem tudok :-) Egyébként amióta Nekem is zárt rácsom van, meg lesziloztam, már nincs annyi víz. Kicsit még nedvesedik, de nem tocsog..

Vélhetően cserélve volt már, vagy ki tudja... De az biztos. nyes

Egy kis pontosítás: MKII-nél jött elő az ST. MKI csak RS volt. nyes
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #19354 Dátum: 2016.06.04 szombat, 22:23:15 »

Sziasztok!

Olyan fényszóróbúrát hol tudok venni amiben már benne van a plexi? vésett üveget?

Most plexis, vagy vésett búrát akarsz?
« Utoljára szerkesztve: 2016.06.05 vasárnap, 10:55:23 írta Scratch » Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
majki85
Vendég
« Új hozzászólás #19355 Dátum: 2016.06.05 vasárnap, 09:45:30 »

Vésett búrát, link amit betettél nem igazán egész


Most plexis, vagy vésett búrát akarsz?
Naplózva
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #19356 Dátum: 2016.06.05 vasárnap, 10:22:36 »

Vésett búrát, link amit betettél nem igazán egész


Lehet venni vésett búrát pl a cromaxban is.
https://cromax.hu/karosszeria/vilagitas_lampa/elso_fenyszoro_alkatreszei/kulso_fenyszorouveg_ford_mondeo_1996_01-1996_08_jobb_5950
Mondjuk én inkább vennék egy pár bontottat, valamikor kérdeztem, akkor 10.000Ft volt egy pár.
Vagy ennyiért veszel két zsír új műanyag prizmát, és kb. 10 évig megint szép lesz.
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #19357 Dátum: 2016.06.06 hétfő, 08:52:08 »

http://www.depo-autolampa.hu/index.php?page=details&prod=4089&cat=83

Sziasztok!

Olyan fényszóróbúrát hol tudok venni amiben már benne van a plexi? vésett üveget?


Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
majki85
Vendég
« Új hozzászólás #19358 Dátum: 2016.06.06 hétfő, 21:25:04 »



Köszi
Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #19359 Dátum: 2016.06.07 kedd, 08:22:41 »


Köszi
Csak még annyi hozzáfűzés, hogy plexis lámpára ne rakj vésett üveget!
Még plexi nélkül sem!  Cheesy
Naplózva
Dodika78
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


E-mail
« Új hozzászólás #19360 Dátum: 2016.06.07 kedd, 19:00:35 »

Sziasztok!
1993as,2.0, 16V,benzines, kombi mondeohoz keresnék kipufogót.
Középső dob ill 2 db hátsó dobot.
Valakinek volna elfekvőbe?
Vagy info hol kaphatnék használtan jó állapotút?
Köszönöm.
Naplózva
GinJoy
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8683



« Új hozzászólás #19361 Dátum: 2016.06.11 szombat, 00:24:01 »

Bementem egy bontóba. Van ott most 4 darab MKI (nem szedik őket, mert az egyik az egy ST használja valaki, a másikat a fönök hozta magának. (kegyetlen jól néz ki 17" alu felni meg full tipp topp. 4x4 es) és van kettő bent a sorban egymás tetjén kb. 93,94 esek talán az egyik 95 körüli. Mindegyiken zárt rács van ...

Ezzel nem azt mondom, hogy nincs igazad, hanem azt, hogy Én már kb semmit nem tudok :-) Egyébként amióta Nekem is zárt rácsom van, meg lesziloztam, már nincs annyi víz. Kicsit még nedvesedik, de nem tocsog..
mert nem évjárat függő volt
a klímás zárt volt
Naplózva

2006/04 2.0l TDCI N7BB fehér kombi 6 seb 130le
---------------------------
2006 Renault Premium Brooáfffff! Még a tetves kormányt sem tudják jó helyre szerelni
gordon24
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



E-mail
« Új hozzászólás #19362 Dátum: 2016.06.11 szombat, 19:52:50 »

mert nem évjárat függő volt
a klímás zárt volt


Egy biztos most kb 2 hónapja zárt a rács illetve szilozott a pollendoboz. Ma legözborotváztam mert kegyetlen koszos volt már, utána meg jött egy olyan zuhi, hogy kb 20-30 centi vastagon állt a víz mindenhol. Elállt, lementem megnézni és porzik a szőnyeg alja. Nem hogy nem nedves PORZIK.. :-) szóval nagyon örülök...


A klima.. Van rajta egy nyomás kapcsoló ha szemben áll az autó bal oldalon a klima kompi fölött. Van rajta egy kör alaku csatlakozó. Ha nem megy a kompi ezt megmozgatom elindul. Rázkódik az autó megint megáll. Létezhet az, hogy ennyire (kb egy mili) mozgás ezt ennyire befolyásolja? Most fogtam gyorskötegelővel felhúztam a klima csőre. Holnap megyünk vele ide oda letesztelem müködik-e így. Ha igen, van ötletetek mit csináljak azzal a csatival? Köszi..
« Utoljára szerkesztve: 2016.06.11 szombat, 21:40:50 írta gordon24 » Naplózva

Mondeo MKI '94 1800 cm3 Benya
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #19363 Dátum: 2016.06.13 hétfő, 09:24:13 »

...
A klima.. Van rajta egy nyomás kapcsoló ha szemben áll az autó bal oldalon a klima kompi fölött. Van rajta egy kör alaku csatlakozó. Ha nem megy a kompi ezt megmozgatom elindul. Rázkódik az autó megint megáll. Létezhet az, hogy ennyire (kb egy mili) mozgás ezt ennyire befolyásolja? Most fogtam gyorskötegelővel felhúztam a klima csőre. Holnap megyünk vele ide oda letesztelem müködik-e így. Ha igen, van ötletetek mit csináljak azzal a csatival? Köszi..
A csatlakozóban meg kell nézni a sarukat, ellenőrizni az állapotukat. Nincsenek-e szétnyílva, megégve.
Naplózva
gordon24
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



E-mail
« Új hozzászólás #19364 Dátum: 2016.06.13 hétfő, 15:01:35 »

A csatlakozóban meg kell nézni a sarukat, ellenőrizni az állapotukat. Nincsenek-e szétnyílva, megégve.

Megégve nincs. Meg jól is néz ki. Valószínűleg ez a műanyag ház ami körmös és rá kattan a kapcsolóra öregedhetett el. Kontakt tisztítóval megfújkáltam, felhúztam a klíma csőre gyorskötegelővel ,tegnap egész nap tök jól hűtött.  Szóval itt olyasmi lehet hogy kimozog. Csak nem tudom mit kéne csinálni vele, mert attól tartok nehogy a gyorskötegelő szétbarmolja a csövet. Igaz az fém a kötegelő meg műanyag..... :-)

Naplózva

Mondeo MKI '94 1800 cm3 Benya
halevala
Vendég
« Új hozzászólás #19365 Dátum: 2016.07.05 kedd, 20:27:28 »

96-os piros sedant nem szeretném bontóba adni, a hibái: önindító nem jó, első tárcsafék hullámosan kopott, bal hátsó kerék be van állva. Egybe vagy alkatrésznek eladó.
Naplózva
csaszy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172


O

Charlesrop Charlesrop
WWW
« Új hozzászólás #19366 Dátum: 2016.07.07 csütörtök, 22:27:25 »

Valaki tudja mihez valo ez a csati?


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A barna vezeték a hangszóró-é?Akkor ha működik minden hangszoróm ez mi?

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.18 vasárnap, 20:10:34 írta csaszy » Naplózva

Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #19367 Dátum: 2016.07.19 kedd, 21:55:17 »

Mivel elment a fűtés, csak hideg levegőt fúj be, akárhova tekerem a hőmérsékletszabályzót, gondoltam megnézem mit látok a hűtővíz kiegyenlítő tartályban.
Letekertem a sapkát, beindítottam a TD motort, és látom, hogy a víz folyik a tartály teteje felől, bele az állóvízbe.
Ez így normális, ennek így kell lennie?
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #19368 Dátum: 2016.07.22 péntek, 21:54:50 »

Na az első komoly hiba a mondimal  rinya

Nem fér be a bicikli  rinya
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #19369 Dátum: 2016.07.25 hétfő, 17:34:33 »

Na az első komoly hiba a mondimal  rinya

Nem fér be a bicikli  rinya
Szedd szét!  Grin
Mármint a bringát.
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #19370 Dátum: 2016.07.26 kedd, 10:54:49 »

Nekem a kombiba előredöntött hátsó ülésekkel simán befér a 28" bicikli.
 vigyor3
Na az első komoly hiba a mondimal  rinya

Nem fér be a bicikli  rinya
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
predatormz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


E-mail
« Új hozzászólás #19371 Dátum: 2016.07.26 kedd, 11:03:40 »

Sziasztok! Smiley

A következő kérdés, nem is annyira ebbe a fórumba való,de hátha járt valaki így!

Történt, egy baleset, ahol nem én voltam a hibás (a másik fél elsimerte a felelősséget) tehát, összetört a mondeo, lökhárító, lámpa, motorháztető, ezek elég csúnyán...hamarosan kifog jönni a kárszakértő! Szerintetek, melyik a járhatóbb út, így "látatlanba"??
Gazdasági totálkár lesz? vagy javítassam meg? az autó jelenlegi piaci értéke lent, de nemtudom, hogy mennyibe kerülhet a javítás, illetve azt, hogy ilyenkor az "új" karosszéria elemek árával számol majd a szakértő, vagy hogy megy ez?

Járt már isten ne adj, közületek valaki így??

Köszönöm a segítő kész válaszokat előre Smiley  help worship
Naplózva

2001-es 1.8 benzin 92kW
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #19372 Dátum: 2016.07.26 kedd, 11:53:08 »

Sziasztok! Smiley

A következő kérdés, nem is annyira ebbe a fórumba való,de hátha járt valaki így!

Történt, egy baleset, ahol nem én voltam a hibás (a másik fél elsimerte a felelősséget) tehát, összetört a mondeo, lökhárító, lámpa, motorháztető, ezek elég csúnyán...hamarosan kifog jönni a kárszakértő! Szerintetek, melyik a járhatóbb út, így "látatlanba"??
Gazdasági totálkár lesz? vagy javítassam meg? az autó jelenlegi piaci értéke lent, de nemtudom, hogy mennyibe kerülhet a javítás, illetve azt, hogy ilyenkor az "új" karosszéria elemek árával számol majd a szakértő, vagy hogy megy ez?

Járt már isten ne adj, közületek valaki így??

Köszönöm a segítő kész válaszokat előre Smiley  help worship

Tényleg nem ebbe való, de ez a fórum úgyis haldoklik. Sad Nem árt neki a hozzászólás.

A másik fél kötelező biztosítója küldi a kárszakértőt hozzád, lehet, hogy már beszéltél is vele mikor jön.
Gondolom a baleset bejelentőn aláírta, hogy ő a felelős, és nem is akarja ezt visszavonni.

A kárszakértő megállapítja hogy szerinte mennyiből lehet megjavítani az autót, és szerinte mennyit ér az autó, és a kisebb összeget fizetik.
Tehát ha kevesebbet ér az autó, gazdasági totálkár.

Kiszámolja az új alkatrészek árát, festés árát, munkadíj árát, ezekből kijön a végösszeg.
Ezután azt mondja, mivel a te autód 22 éves, és a 22éves alkatrészeid helyett új alkatrészeket kapsz, növekszik az autód értéke. Persze ez nem igaz, hiszen egy sérült és javított autó nem ér többet mint egy sérülésmentes, sőt inkább kevesebbet.
Ha egy kopott fékbetét helyett kapsz egy újat, az tényleg értéknövekedés, de karosszéria elemnél már nem.
De a biztosító erre hivatkozva tudja csökkenteni a kártérítés összegét.
Ha pl 100ezer Ft egy új lökhárító, akkor levon belőle 70% amortizációt, és 30ezret fizet a lökhárító cseréért.
Aztán a végén kiszámolja összesen mennyi pénzt ajánl neked.

Ezután két választásod van:
1. Nem fogadod el az ajánlatot, mert ennyi pénzből nem tudod megjavítani. Megjavítod több pénzből, aztán a számlát benyújtod a biztosítónak. A biztosító a számládból levonja az "értéknövekedést" és jóval kevesebbet fizet.
Ezután bírósághoz fordulsz, aki megítéli neked a számla teljes összegét, mert szó sincs értéknövekedésről. Ez ugye időigényes.
2. Elfogadod a biztosító által ajánlott pénzt, és ebből a pénzből bontott vagy utángyártott alkatrészekkel, házilag vagy olcsón dolgozó (számla nélküli) szerelőnél meg tudod javíttatni.
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
predatormz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


E-mail
« Új hozzászólás #19373 Dátum: 2016.07.26 kedd, 12:06:58 »

Tényleg nem ebbe való, de ez a fórum úgyis haldoklik. Sad Nem árt neki a hozzászólás.

A másik fél kötelező biztosítója küldi a kárszakértőt hozzád, lehet, hogy már beszéltél is vele mikor jön.
Gondolom a baleset bejelentőn aláírta, hogy ő a felelős, és nem is akarja ezt visszavonni.

A kárszakértő megállapítja hogy szerinte mennyiből lehet megjavítani az autót, és szerinte mennyit ér az autó, és a kisebb összeget fizetik.
Tehát ha kevesebbet ér az autó, gazdasági totálkár.

Kiszámolja az új alkatrészek árát, festés árát, munkadíj árát, ezekből kijön a végösszeg.
Ezután azt mondja, mivel a te autód 22 éves, és a 22éves alkatrészeid helyett új alkatrészeket kapsz, növekszik az autód értéke. Persze ez nem igaz, hiszen egy sérült és javított autó nem ér többet mint egy sérülésmentes, sőt inkább kevesebbet.
Ha egy kopott fékbetét helyett kapsz egy újat, az tényleg értéknövekedés, de karosszéria elemnél már nem.
De a biztosító erre hivatkozva tudja csökkenteni a kártérítés összegét.
Ha pl 100ezer Ft egy új lökhárító, akkor levon belőle 70% amortizációt, és 30ezret fizet a lökhárító cseréért.
Aztán a végén kiszámolja összesen mennyi pénzt ajánl neked.

Ezután két választásod van:
1. Nem fogadod el az ajánlatot, mert ennyi pénzből nem tudod megjavítani. Megjavítod több pénzből, aztán a számlát benyújtod a biztosítónak. A biztosító a számládból levonja az "értéknövekedést" és jóval kevesebbet fizet.
Ezután bírósághoz fordulsz, aki megítéli neked a számla teljes összegét, mert szó sincs értéknövekedésről. Ez ugye időigényes.
2. Elfogadod a biztosító által ajánlott pénzt, és ebből a pénzből bontott vagy utángyártott alkatrészekkel, házilag vagy olcsón dolgozó (számla nélküli) szerelőnél meg tudod javíttatni.




Akkor szerinted jobban járok,ha elfogadom a pénzt?
Naplózva

2001-es 1.8 benzin 92kW
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #19374 Dátum: 2016.07.26 kedd, 12:23:57 »



Akkor szerinted jobban járok,ha elfogadom a pénzt?


Én el szoktam fogadni.
De majd ha kiderül mennyit fizetnek ráérsz eldönteni.
Ha elmegy a kárszakértő utána néhány nap múlva kalkulálják ki az összeget, és ha felhívod őket, megmondják mennyi.
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #19375 Dátum: 2016.07.26 kedd, 16:15:38 »

Amikor nekem tört a hátsó lökhárítóm más hibájából, a karosszériás ragaszkodott, hogy ő beszéljen a kárszekértővel, mert akkor lehet nagyobb kártérítést tud kicsikarni.
Kárszekértő fel sem ajánlotta az új alkatrészt, hanem csak bontottat (mondtam is neki, hogy mutasson már élő bontott kombi jó állapotú lökhárító hirdetést, nem kell szín-azonosnak lenni; ritka mint a fehér holló). Végül új alkatrész+fényezés+munkadíj 50%-át adta; 25e Ft-ot. Sajnos én beszéltem a kárszekértővel a karosszériás elkésett. Ez kb 3 éve volt és már akkor is ~20e volt egy lökhárító.

Javaslom legyen ott a megbeszélésnél a karosszériás, hogy tolja feljebb a költségeidet; meg lehet ismeri is a kárszekértőt.

Sziasztok! Smiley

A következő kérdés, nem is annyira ebbe a fórumba való,de hátha járt valaki így!

Történt, egy baleset, ahol nem én voltam a hibás (a másik fél elsimerte a felelősséget) tehát, összetört a mondeo, lökhárító, lámpa, motorháztető, ezek elég csúnyán...hamarosan kifog jönni a kárszakértő! Szerintetek, melyik a járhatóbb út, így "látatlanba"??
Gazdasági totálkár lesz? vagy javítassam meg? az autó jelenlegi piaci értéke lent, de nemtudom, hogy mennyibe kerülhet a javítás, illetve azt, hogy ilyenkor az "új" karosszéria elemek árával számol majd a szakértő, vagy hogy megy ez?

Járt már isten ne adj, közületek valaki így??

Köszönöm a segítő kész válaszokat előre Smiley  help worship
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #19376 Dátum: 2016.07.27 szerda, 13:33:00 »

Szedd szét!  Grin
Mármint a bringát.
Szia azt nem akarom.Valami szállító kéne.
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #19377 Dátum: 2016.07.27 szerda, 13:35:24 »

Nekem a kombiba előredöntött hátsó ülésekkel simán befér a 28" bicikli.
 vigyor3
Az a baj ami végül is nem baj mert nekem a ferde hátú jön be azért is vettem olyat anno.
Kombi az biztos szuper ilyen téren.De az enyém ferde hátú.
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #19378 Dátum: 2016.07.27 szerda, 13:39:44 »

Sziasztok! Smiley

A
Köszönöm a segítő kész válaszokat előre Smiley  help worship
Figyi attól függ,hogy az autó többi részén volt e vagy van e korrózió ,a motor klíma tökéletes e ?
Ha már van rozsda a kasznin és ne talán a motor se tökéletes akkor fogadd el a pénzt.

Én is addig tartom meg a mondimat amíg a motor tökéletes és a rozsda se eszi...
« Utoljára szerkesztve: 2016.07.27 szerda, 13:43:49 írta Proconsul » Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #19379 Dátum: 2016.07.27 szerda, 15:08:23 »

Szia azt nem akarom.Valami szállító kéne.
És ha ledöntöd a hátsó ülést, illetve kiveszed a bringa első kerekét, akkor sem fér be?
Naplózva
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #19380 Dátum: 2016.07.27 szerda, 15:29:39 »

És ha ledöntöd a hátsó ülést, illetve kiveszed a bringa első kerekét, akkor sem fér be?
Úgy fér be,hogy ha a kormányt leszedem és a hátsó ülést eldöntöm illetve a kalaptartót kiveszem.Így hoztam haza de nem valami komfortos.
Az a terv messzebb elmegyek autóval ,úgy hogy viszem a bringát....Vagy vonattal megyek és úgy viszem a brigát  Undecided
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #19381 Dátum: 2016.07.27 szerda, 15:42:21 »

Úgy fér be,hogy ha a kormányt leszedem és a hátsó ülést eldöntöm illetve a kalaptartót kiveszem.Így hoztam haza de nem valami komfortos.
Az a terv messzebb elmegyek autóval ,úgy hogy viszem a bringát....Vagy vonattal megyek és úgy viszem a brigát  Undecided
Nekem anno az mk1-be befért a bicóm csak a kalaptartó kiszedésével. Mondjuk lehet, hogy szélesebb a kormányod, de ha ledöntöd az ülést, akkor sem fér be? Vagy úgy már nem fér be annyi személy, amennyi kéne?  vigyor3
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #19382 Dátum: 2016.07.27 szerda, 15:44:13 »

Úgy fér be,hogy ha a kormányt leszedem és a hátsó ülést eldöntöm illetve a kalaptartót kiveszem.Így hoztam haza de nem valami komfortos.


Hát az elhiszem, hogy kormány nélkül nem komfortos. Ráadásul balesetveszélyes is...  hehe Hogy vezetted nélküle?  eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #19383 Dátum: 2016.07.27 szerda, 15:44:54 »

Nekem anno az mk1-be befért a bicóm csak a kalaptartó kiszedésével. Mondjuk lehet, hogy szélesebb a kormányod, de ha ledöntöd az ülést, akkor sem fér be? Vagy úgy már nem fér be annyi személy, amennyi kéne?  vigyor3
A komfort érzetem nem jó .
Győrbe vettem 1 kerékpáros szakboltban,az eladó segítségével tudtuk úgy begyömöszölni .... majd 100+km haza nem volt komfortos....
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #19384 Dátum: 2016.07.27 szerda, 15:47:38 »

Hát az elhiszem, hogy kormány nélkül nem komfortos. Ráadásul balesetveszélyes is...  hehe Hogy vezetted nélküle?  eplus2
Nehezen ....a bicaj kormány volt leszedve  smile
Figyi milyen kerékpár tartó jöhet szóba az enyémre,ferde hátú és nincs vonóhorog se.Esetleg tető csomagtartó de alacsony vagyok egyedül nem tudnám felrakni a kocsi tetejére.
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #19385 Dátum: 2016.07.27 szerda, 15:50:10 »

Nehezen ....a bicaj kormány volt leszedve  smile
Esetleg tető csomagtartó de alacsony vagyok egyedül nem tudnám felrakni a kocsi tetejére.

Alfot kérdezd... Neki még a beszállás is gondot okoz... eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Proconsul
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6157


Mens sana in corpore sano


« Új hozzászólás #19386 Dátum: 2016.07.27 szerda, 15:52:02 »

Alfot kérdezd... Neki még a beszállás is gondot okoz... eplus2
Wink
Naplózva

95-ös 1.8TD mondeo
Csimbió
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 639


E-mail
« Új hozzászólás #19387 Dátum: 2016.07.28 csütörtök, 21:06:05 »

Hát az elhiszem, hogy kormány nélkül nem komfortos. Ráadásul balesetveszélyes is...  hehe Hogy vezetted nélküle?  eplus2

Még szerencse, hogy a szélvédőket nem kellett kiszerelni, mert úgy még tovább romlott volna a komfortérzet.
Meg hogy nézett volna ki.  nyes
Naplózva

1993 1,8TD kombi
1997 1,6 16V kombi
gordon24
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



E-mail
« Új hozzászólás #19388 Dátum: 2016.08.02 kedd, 22:17:16 »

Sziasztok!

Megint tolódott egy hónapot a küszöb javításom . :-( Viszont a küszöbök már megvannak.

Szeptember elején viszem.

Viszont ugye nálam is előjött a nagy betegségünk. Szellőző lamellák törése. Találtam egy bontóba 2 darab kettest (jaj de rossz így látni ezeket az autókat..) A csávó olyan laza volt, hogy kegyetlen. Mondom mit szeretnék. Rám néz fúj egy nagyot."mennyi idő azt kiszedni" (kérdezi tőlem. :-) ) mondom kb 5 perc.
Erre a válasz. Akkor szedd ki majd mondok rá valamit.

Szépen beültem egy zöld kombiba és kibontottam a szellőzőit. Levágtam a csatikat stb stb. Tehát van egy viszonylag jó állapotú 2-es rácsom. (sajna a felső csavaroknál töröttek a befogói. (ezt megtuningoljuk majd valahogy :-) a többi része sértetlen.) És ugye jön az átforrasztós befaragós művelet.

Abban a leírásban ami kering a neten és itt a Mondeo.hun is. nem teljesen világos számomra, hogy a hátsó ablak fűtésnek milyen színű vezetékei, milyen színű vezetékekkel párosítható az MKII es kapcsolóhoz.

Tudnátok ebben segíteni. Hétvégén megpróbálom átépíteni :-)
« Utoljára szerkesztve: 2016.08.02 kedd, 22:20:04 írta gordon24 » Naplózva

Mondeo MKI '94 1800 cm3 Benya
csaszy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172


O

Charlesrop Charlesrop
WWW
« Új hozzászólás #19389 Dátum: 2016.08.03 szerda, 11:40:57 »

Sziasztok!

Megint tolódott egy hónapot a küszöb javításom . :-( Viszont a küszöbök már megvannak.

Szeptember elején viszem.

Viszont ugye nálam is előjött a nagy betegségünk. Szellőző lamellák törése. Találtam egy bontóba 2 darab kettest (jaj de rossz így látni ezeket az autókat..) A csávó olyan laza volt, hogy kegyetlen. Mondom mit szeretnék. Rám néz fúj egy nagyot."mennyi idő azt kiszedni" (kérdezi tőlem. :-) ) mondom kb 5 perc.
Erre a válasz. Akkor szedd ki majd mondok rá valamit.
Szia.Hol van ez a "laza " bontós?

Szépen beültem egy zöld kombiba és kibontottam a szellőzőit. Levágtam a csatikat stb stb. Tehát van egy viszonylag jó állapotú 2-es rácsom. (sajna a felső csavaroknál töröttek a befogói. (ezt megtuningoljuk majd valahogy :-) a többi része sértetlen.) És ugye jön az átforrasztós befaragós művelet.

Abban a leírásban ami kering a neten és itt a Mondeo.hun is. nem teljesen világos számomra, hogy a hátsó ablak fűtésnek milyen színű vezetékei, milyen színű vezetékekkel párosítható az MKII es kapcsolóhoz.

Tudnátok ebben segíteni. Hétvégén megpróbálom átépíteni :-)
Naplózva

gordon24
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



E-mail
« Új hozzászólás #19390 Dátum: 2016.08.03 szerda, 14:24:24 »



Keresztúri út 82 asszem. Ami minket érint. Van 2 darab kombi 2-es mondeo. Mind a kettőből kiszedtem a rácsot a másik *** sajna. :-( de még sok ninden használható belölük. Az egyiknek az ezüstnek az ülései is megvan pl. A karosszéria elemek mind a 2-n hiánytalanok. A zöld kasztnija jobb állapotú.

Van bent egy bordó 1-es 5 ajtós is. Abba nem néztem bele.


Majd még megyek egy két dolgot én is nézek még belölük.
Naplózva

Mondeo MKI '94 1800 cm3 Benya
gordon24
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



E-mail
« Új hozzászólás #19391 Dátum: 2016.08.04 csütörtök, 19:04:24 »

Hirtelen felindulásból neki álltam megjavítani a gyári rácsot.

Olyan tökéletesen sikeredett, hogy letettem az átépítésről :-)))

Megy vissza az eredeti szellőzőrács. Így nem kell legalább szétbarmolni az autó elektronikáját.
Naplózva

Mondeo MKI '94 1800 cm3 Benya
csaszy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172


O

Charlesrop Charlesrop
WWW
« Új hozzászólás #19392 Dátum: 2016.08.04 csütörtök, 19:25:20 »

Keresztúri út 82 asszem. Ami minket érint. Van 2 darab kombi 2-es mondeo. Mind a kettőből kiszedtem a rácsot a másik *** sajna. :-( de még sok ninden használható belölük. Az egyiknek az ezüstnek az ülései is megvan pl. A karosszéria elemek mind a 2-n hiánytalanok. A zöld kasztnija jobb állapotú.

Van bent egy bordó 1-es 5 ajtós is. Abba nem néztem bele.


Majd még megyek egy két dolgot én is nézek még belölük.

köszi
Naplózva

HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #19393 Dátum: 2016.08.16 kedd, 08:42:53 »

Keresztúri út 82 asszem.
...
Bonci? Az jó fej Smiley.

Ha jól emlékszem, van 4 Mondeo is (július közepén voltam ott), de lehet, neked van igazad a 3 autóval.
Naplózva
potter
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44



E-mail
« Új hozzászólás #19394 Dátum: 2016.08.16 kedd, 09:18:52 »

Sziasztok!

Menetközben valami mély morgást lehet hallani, főleg motorféknél. Lehetséges, hogy a kuplungom lesz ez? Mert néha elég nehezen lehet sebességbe tenni...... Vagy csak a kipufogó?
Naplózva

1993 Ford Mondeo CLX 1.6
Atesz1103
Vendég
« Új hozzászólás #19395 Dátum: 2016.08.20 szombat, 00:53:10 »

hello mindenkinek
kellene nekem egy nagy segítség van nekem egy 96-os 18 clx 16v mondeom és most 3 éve előjött egy olyan problémája hogy alapjáraton hírtelen tökig nyomom a gázpedált leesik a fordulat 500 és van hogy alá sőt dadog menet közben és nem úgy húz  a kocsi van mikor beüti a fejét és akkor kilő de nem sűrűn erre valaki tud mondani valamit? előre is köszi
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #19396 Dátum: 2016.08.29 hétfő, 11:53:05 »

Nekem kuplungnál inkább csikorgó vas hangot adott ki; kipufogó lyukadásnál volt mély morgó hang.
Sziasztok!

Menetközben valami mély morgást lehet hallani, főleg motorféknél. Lehetséges, hogy a kuplungom lesz ez? Mert néha elég nehezen lehet sebességbe tenni...... Vagy csak a kipufogó?
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
potter
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44



E-mail
« Új hozzászólás #19397 Dátum: 2016.08.29 hétfő, 18:09:42 »

Nekem kuplungnál inkább csikorgó vas hangot adott ki; kipufogó lyukadásnál volt mély morgó hang.

Köszi! wave
Naplózva

1993 Ford Mondeo CLX 1.6
gordon24
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



E-mail
« Új hozzászólás #19398 Dátum: 2016.09.28 szerda, 21:15:08 »

hello mindenkinek
kellene nekem egy nagy segítség van nekem egy 96-os 18 clx 16v mondeom és most 3 éve előjött egy olyan problémája hogy alapjáraton hírtelen tökig nyomom a gázpedált leesik a fordulat 500 és van hogy alá sőt dadog menet közben és nem úgy húz  a kocsi van mikor beüti a fejét és akkor kilő de nem sűrűn erre valaki tud mondani valamit? előre is köszi


Nekem ennyire drasztikus nem volt, de olyan előfordult, hogy időközönként, amikor gondolt egyet leesett a fordulat sőt volt olyan, hogy meg is fulladt alapjáraton ahogy kinyomtam a kuplungot.

Aztán elvittem szervizbe (egyéb gondok miatt) kipucolták a légtómegmerőt meg valamit szétszedett még rajta. Amikor vissza kaptam még egyszer egyszer volt ilyen, de aztán elkezdtünk vele autópályázni sokat. Öreg 21 éves volt már akkor 140-150-el szépen a pályán. 3x-4x mentem vele 100-120 km et pályán. Kb 1 hónap után totál elmúlt. És ennek kb 2 éve. Azóta nem is jött elő. Nem tudom a te autódnak bármi köze van-e ehhez a sztorihoz, de szerintem ezeket a dolgokat érdemes kipucoltatni meghajtani kicsit. Lehet megoldódik.
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.28 szerda, 21:19:50 írta gordon24 » Naplózva

Mondeo MKI '94 1800 cm3 Benya
gordon24
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



E-mail
« Új hozzászólás #19399 Dátum: 2016.09.28 szerda, 21:18:02 »

Nem építettem át MKII re a műszerfalat. Meg tudtam javítani, úgyhogy marad a gyári. Így eladnám az MKII es műszerfalat illetve a fűtés kapcsolót órát.

Ha valakinek kell, egy 4000 hufért vihető.

( a felső csavar helyek töröttek, de ezen felül minden okés. Tehát a tikk takk a fütés kapcsoló és a szellőző lamellák is tutik..)
Naplózva

Mondeo MKI '94 1800 cm3 Benya
Oldalak: 1 ... 381 382 383 384 385 386 387 [388] 389 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.061 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.