Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.03.28 csütörtök, 12:40:09 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 382 383 384 385 386 387 388 [389] 390   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 4703156 alkalommal)
0 Felhasználó és 11 vendég van a témában
potter
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44



E-mail
« Új hozzászólás #19400 Dátum: 2016.10.02 vasárnap, 11:25:34 »

Sziasztok!

Valaki tudja hogyan kell leszedni a váltógombot? Magát a gombot leszedtem de az alatta lévő izét már nem tudtam lecsavarni./Azt ami a váltórúdon a felhúzóka felett van./  falbav
Van valakinek ötlete, hogyan kell leszedni?
Naplózva

1993 Ford Mondeo CLX 1.6
gordon24
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



E-mail
« Új hozzászólás #19401 Dátum: 2016.10.04 kedd, 23:21:16 »

Sziasztok!

Valaki tudja hogyan kell leszedni a váltógombot? Magát a gombot leszedtem de az alatta lévő izét már nem tudtam lecsavarni./Azt ami a váltórúdon a felhúzóka felett van./  falbav
Van valakinek ötlete, hogyan kell leszedni?

Nem rég szedtem szét az enyémet. Nekem leesett a tetejéről a gomb. Az a gumó ami a gomb belseje tulajdonképpen, az menetes. Egyszerűen rá van tekerve.
Naplózva

Mondeo MKI '94 1800 cm3 Benya
potter
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44



E-mail
« Új hozzászólás #19402 Dátum: 2016.10.05 szerda, 11:00:48 »

Nem rég szedtem szét az enyémet. Nekem leesett a tetejéről a gomb. Az a gumó ami a gomb belseje tulajdonképpen, az menetes. Egyszerűen rá van tekerve.

Köszi!

Akkor csavarom tovább.... nyes
Naplózva

1993 Ford Mondeo CLX 1.6
Lukézi
Vendég
« Új hozzászólás #19403 Dátum: 2016.11.17 csütörtök, 21:10:28 »

Üdvözlete az egybegyűlteknek!
Előre elnézést kérek,ha nem jó helyre írok,vagy valami agyontárgyalt témát kerülgetnék.Nos..hat azaz 6db négykarikás német után ma birtokba vettem,egy közepesen leharcolt,vagy talán csak erősen használt,ellenben igéretesnek tünű 2.0 16V talán GLX? kombit.Lenne is néhány kérdésem,a hétvégén pár dolognak a végére szeretnék járni.
1. két hátsó ajtó nem nyílik,se kívülről,sem belűlről.A vezető oldalinál a külső kilincs lóg.A tulaj szerint kivülről nem is nyíltak..."és be lett nyomva a gyerekzár" úgy csukták be.Csukott ajtónál ha jól sejtem a kárpitot sem egyszerü,vagy talán nem is tudom levenni,hogy ránézzek a dolgokra.Hálás lennék valami iránymutatásért.
2.hazaúton minden működött..vízhőfok stabilan a "normal" mezőben.Okádta is a meleget. Elég  mocskos volt,lecsapattam .
Létezhet,hogy a mosás okozott galibát?Avagy... beraktam a középkonzolba egy cd lejátszót,ott huzigáltam vezetékeket,stb bekötési szándékkal.Előfordulhat,hogy ott bolygattam meg valami fűtés dolgot,de a meleg levegő fixen eltünt.Kizárólag hideget fúj.A vízhőfok stabil továbbra is...nem hinném,hogy termosztát maradt volna nyitva vagy ilyesmi.szintén hálás lennék valami kis  pályára állításért.Előre is köszönöm!!Jaaaa...km óra sem mutat sem a napi számláló sem semmit. Sad
Luk
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.17 csütörtök, 21:35:20 írta Lukézi » Naplózva
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #19404 Dátum: 2016.11.18 péntek, 15:54:04 »

Üdvözlete az egybegyűlteknek!
Előre elnézést kérek,ha nem jó helyre írok,vagy valami agyontárgyalt témát kerülgetnék.Nos..hat azaz 6db négykarikás német után ma birtokba vettem,egy közepesen leharcolt,vagy talán csak erősen használt,ellenben igéretesnek tünű 2.0 16V talán GLX? kombit.Lenne is néhány kérdésem,a hétvégén pár dolognak a végére szeretnék járni.
1. két hátsó ajtó nem nyílik,se kívülről,sem belűlről.A vezető oldalinál a külső kilincs lóg.A tulaj szerint kivülről nem is nyíltak..."és be lett nyomva a gyerekzár" úgy csukták be.Csukott ajtónál ha jól sejtem a kárpitot sem egyszerü,vagy talán nem is tudom levenni,hogy ránézzek a dolgokra.Hálás lennék valami iránymutatásért.
2.hazaúton minden működött..vízhőfok stabilan a "normal" mezőben.Okádta is a meleget. Elég  mocskos volt,lecsapattam .
Létezhet,hogy a mosás okozott galibát?Avagy... beraktam a középkonzolba egy cd lejátszót,ott huzigáltam vezetékeket,stb bekötési szándékkal.Előfordulhat,hogy ott bolygattam meg valami fűtés dolgot,de a meleg levegő fixen eltünt.Kizárólag hideget fúj.A vízhőfok stabil továbbra is...nem hinném,hogy termosztát maradt volna nyitva vagy ilyesmi.szintén hálás lennék valami kis  pályára állításért.Előre is köszönöm!!Jaaaa...km óra sem mutat sem a napi számláló sem semmit. Sad
Luk
Szia!

Mikori a járgány?

Ha eltűnt a fűtés, laikusként én is azt mondom, hogy valami széthúzhattál. Bár a rádió helyének szánt nyíláson benyúlkálva nem igazán tudom, hogy mit lehet széthúzni Huh?.

Pályára állítás alatt mit értesz?

Üdv, HegeGabi.
Naplózva
lóháton
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


E-mail
« Új hozzászólás #19405 Dátum: 2016.11.19 szombat, 20:11:59 »

Köszi!

Akkor csavarom tovább.... nyes


Nem biztos, hogy csavarni lell!
93-94 évjáratnál még körmös
Naplózva
bigacsiga01
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


E-mail
« Új hozzászólás #19406 Dátum: 2016.11.21 hétfő, 11:45:49 »

Helló! Érdeklődnék hogy Kecskeméten vagy környékén tud-e valaki jó,normális szerelőt aki Mk.I-es (1.8-as) mondival tudna foglalkozni?!
         Ja, és bal első ajtó zárszerkezetet hol tudnék találni leghamarabb..?  szomoru1  Előre is köszi...
Naplózva
potter
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44



E-mail
« Új hozzászólás #19407 Dátum: 2016.11.24 csütörtök, 14:52:07 »

Sziasztok!

Elkezdett füstölni az autóm és nem tudom, hogy a hideg miatt vagy más probléma miatt.

http://www.kephost.com/image/v3k3

A vizet nem forralja még hosszabb úton se. Az olajat picit eszegeti.....

Tudja valaki mi a baj vagy ez csak pára....
Naplózva

1993 Ford Mondeo CLX 1.6
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #19408 Dátum: 2016.11.24 csütörtök, 18:45:54 »

Szia,
okát nem tudom, de amióta hidegebbek a reggelek, nekem is fehérebb a füstje, mint nyáron.
Szerintem az enyém még ilyen hidegben még több benyát is ad hozzá.
Pzs

Sziasztok!

Elkezdett füstölni az autóm és nem tudom, hogy a hideg miatt vagy más probléma miatt.

http://www.kephost.com/image/v3k3

A vizet nem forralja még hosszabb úton se. Az olajat picit eszegeti.....

Tudja valaki mi a baj vagy ez csak pára....
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
potter
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44



E-mail
« Új hozzászólás #19409 Dátum: 2016.11.24 csütörtök, 20:07:33 »

Szia,
okát nem tudom, de amióta hidegebbek a reggelek, nekem is fehérebb a füstje, mint nyáron.
Szerintem az enyém még ilyen hidegben még több benyát is ad hozzá.
Pzs


Én indítás után szoktam járatni, hogy melegedjen ( így a fogyasztást nem is nézem biztos van 9-10 liter....) de akkor nem csinálja. Csak meleg motornál.
Naplózva

1993 Ford Mondeo CLX 1.6
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #19410 Dátum: 2016.11.28 hétfő, 07:37:25 »

Helló,
meleg motornál fehér füst.... szerintem az rosszat sejtet. Víz és olajszintet ellenőrizd, hogy fogynak-e?
Év elején a hidegekben nekem is megugrott a fogyasztás, és azt hittem a reggeli motor melegítések miatt, de aztén elmentem hibakódot olvastatni és kiderült, hogy bejövő hőmérséklet jeladó volt a rossz. Kicseréltettem és utána visszaesett a fogyasztás.  nyes  nyes  nyes  https://cromax.hu/elektromos_rendszer/jelado_erzekelo_gomba/levegohomerseklet_jelado/levegohomerseklet_jelado_ford_mondeo_1992-1996_5874
Én indítás után szoktam járatni, hogy melegedjen ( így a fogyasztást nem is nézem biztos van 9-10 liter....) de akkor nem csinálja. Csak meleg motornál.
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
potter
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44



E-mail
« Új hozzászólás #19411 Dátum: 2016.11.28 hétfő, 09:45:52 »

meleg motornál fehér füst.... szerintem az rosszat sejtet. Víz és olajszintet ellenőrizd, hogy fogynak-e?

Hali!
Az olajat azt csipegeti de a vizet nem tudom. Most cseréltettem és nem szóltak, hogy kevés lenne..... Nem hiszem, hogy hengerfejes mert nem szokott túlmelegedni.
Naplózva

1993 Ford Mondeo CLX 1.6
bluedevils
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 124



E-mail
« Új hozzászólás #19412 Dátum: 2016.12.04 vasárnap, 09:43:38 »

Sziasztok! A csomagtartó zárban nem fordul el a kulcs, a gyári mesterkulcs sem. Javítható? Köszönöm.
Naplózva

Mondeo MK I 1.8td kombi 1994
predatormz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


E-mail
« Új hozzászólás #19413 Dátum: 2016.12.17 szombat, 22:23:48 »

Sziasztok!

Indításnál, jelentkezik egy kis gond, friss az akksi, mégis egyszerűen nem indul, vagy ha igen, akkor nagyon nehezen, gyertyák cserélve azzal kétlem, hogy gond lenne, ha beindul az alapjárat stabilra beáll akkor 900on van, viszont "pöfögő" hangot ad, mintha csak 3 hengerrel menne, amúgy mikor fordulaton van, már nincs semmi baj, nem rángat, nem erőtlen, se semmi...

Szerintetek, mi lehet a gond? Kezdi magát megadni az egyik henger? vagy van egyéb ötlet is? Smiley

Köszönöm a segítséget előre is Smiley

További szép estét!

Naplózva

2001-es 1.8 benzin 92kW
opelkagl
Vendég
« Új hozzászólás #19414 Dátum: 2016.12.17 szombat, 22:29:34 »

Hát így messziről meg mondani tényleg nehéz,sőt lehetetlen, de én a helyedbe ki zárásos alapon indulnék el. Először egy hibakód villogtatás-kompresszió mérés-ac nyomás mérés- nyomástartó szelep stb stb .
Naplózva
predatormz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


E-mail
« Új hozzászólás #19415 Dátum: 2017.01.14 szombat, 12:23:47 »

Sziasztok!

És egy újabb probléma, gyertyakábel csere, és gyertya csere után, nagy nehezen sikerült életet lehelni belé, aztán egyszer csak menet közben....MEGÁLLT Cheesy na most mielőtt felgyújtom, újabb távsegítségre volna szükségem...önidító teker, akksi jó, vezérlés rendben, gyújtáskábe és gyertyák cserélve, mi a fene lehet még..

Benzinszivattyú? mert múltkor nemakart menni, öntöttünk bele friss benzint és huss rögtön, ment...

Na most erre gondolok, járt e már valaki úgy, hogy menet közben, kb 3500 fordulatnál, egyszerűen megállt a kocsi, a visszajelzők égnek, így nemtudom mi lehet a gond!  falbav falbav

Mindennemű tippet megfogadok, és szívesen veszek worship Wink

köszönöm

SziasztoK Smiley
Naplózva

2001-es 1.8 benzin 92kW
szucs19
Vendég
« Új hozzászólás #19416 Dátum: 2017.02.01 szerda, 18:47:46 »

Sziasztok. Lenne egy kérdésem, 1.8 benzinesről lenne szó.Menet közben váltáskor kuplung benyomása után van hogy leesik a fordulatszám és megáll a kocsi,ezt kis fékre lépésekkel szoktam kiküszöbölni.De már egyre többször csinálja,kaptam tanácsot "vss szenzor" vagy "holtponti jeladó",de mielőtt nekilátnák újabb probléma megoldásának megkérdezném az itteni társakat smile . Válaszotokat segítségeteket köszönöm.
Naplózva
puffin__lekvar
Vendég
« Új hozzászólás #19417 Dátum: 2017.02.01 szerda, 21:00:20 »

Sziasztok. Lenne egy kérdésem, 1.8 benzinesről lenne szó.Menet közben váltáskor kuplung benyomása után van hogy leesik a fordulatszám és megáll a kocsi,ezt kis fékre lépésekkel szoktam kiküszöbölni.De már egyre többször csinálja,kaptam tanácsot "vss szenzor" vagy "holtponti jeladó",de mielőtt nekilátnák újabb probléma megoldásának megkérdezném az itteni társakat smile . Válaszotokat segítségeteket köszönöm.
Gondolom hdraulikus kinyomocsapagyas az autod.Megnenznem a helyedben az alapjarati leptetomotort,mennyire kokszos.Szivosor csovei alatt van,ket csavar tartja.ha leveszed kell egy  parszaz forintos tomites,papirbol van es hajlamos szakadni.Erdemes kiakaritani,ha meg nem volt.Lehet,hogy a vezerles a kosztol eltomodottrugo miatt nem tud emelni a fordulatszamon ha lenyomod a kulplungot.
Naplózva
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #19418 Dátum: 2017.02.02 csütörtök, 07:39:26 »

Szerintem is alapjárati motor lesz a ludas.

Gondolom hdraulikus kinyomocsapagyas az autod.Megnenznem a helyedben az alapjarati leptetomotort,mennyire kokszos.Szivosor csovei alatt van,ket csavar tartja.ha leveszed kell egy  parszaz forintos tomites,papirbol van es hajlamos szakadni.Erdemes kiakaritani,ha meg nem volt.Lehet,hogy a vezerles a kosztol eltomodottrugo miatt nem tud emelni a fordulatszamon ha lenyomod a kulplungot.
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
puffin__lekvar
Vendég
« Új hozzászólás #19419 Dátum: 2017.02.02 csütörtök, 13:14:30 »

Sziasztok!

És egy újabb probléma, gyertyakábel csere, és gyertya csere után, nagy nehezen sikerült életet lehelni belé, aztán egyszer csak menet közben....MEGÁLLT Cheesy na most mielőtt felgyújtom, újabb távsegítségre volna szükségem...önidító teker, akksi jó, vezérlés rendben, gyújtáskábe és gyertyák cserélve, mi a fene lehet még..

Benzinszivattyú? mert múltkor nemakart menni, öntöttünk bele friss benzint és huss rögtön, ment...

Na most erre gondolok, járt e már valaki úgy, hogy menet közben, kb 3500 fordulatnál, egyszerűen megállt a kocsi, a visszajelzők égnek, így nemtudom mi lehet a gond!  falbav falbav

Mindennemű tippet megfogadok, és szívesen veszek worship Wink

köszönöm

SziasztoK Smiley
Üdv!Megkérnélek rá,hogy összefoglalnád,mi is az,ami történt az autóddal?Az,hogy menet közben leáll,lehet több okból.Pl. kifogy a benzin.Az,hogy szintjelző mit mutat egy dolog.Nálam sem a szintjelző sem a fedcomp értékei nincsenek összhangban,arról nem is beszélve,hogy az mk1-ben egy jóképességű szerelő jóvoltából kétszer kellett benzint hozatnom haverral mert rosszul rakta vissza a szivattyút és egy pontban megakadt a jeladó.Ha menet közben kapásból minden jel nélkül leáll szerintem vagy nem kap üzemanyagot vagy az elektromos rendszerrel lehet gond (mk1-nél nem ritka,hogy törnek a vezetékek főleg 93-94-es gyártásúak)
Naplózva
predatormz
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


E-mail
« Új hozzászólás #19420 Dátum: 2017.02.03 péntek, 21:55:03 »

Most már megoldódott azóta, a gyújtásnál jött le , vagyis nem volt rárakva a gyújtáskábel normálisan, de sajnos az autó így is "félig halott"

4 hengerből, 3nál nemjó vagyis gyenge a kompresszió, hogy ez mitől lehet, már más kérdés és súlyos anyagiak árán lehetne rájönni, illetve javítani, így egyenlőre járok az autóval és meglátjuk, mi lesz...igazából, egy új motor kellene és akkor már nem volnának ilyen problémák Cheesy

De köszönöm a tanácsot Smiley
Naplózva

2001-es 1.8 benzin 92kW
patrik97
Vendég
« Új hozzászólás #19421 Dátum: 2017.02.04 szombat, 18:57:57 »

Sziasztok új vagyok a fórumon, és lenne pár kérdésem. Smiley

Nemrég vásároltam egy 1994-es évjáratú 1.8 16v mk1-es ford mondeot. Csak hát a vásárlást követő második nap bekövetkezett az  amit senkinek sem kívánnék.
A motor nem indul iszonyat benzinszag ami talán egy kicsit az olajba is jut, hiába teker az önindító. Az akksit feltettem töltőre egy éjszakára hátha azzal lehet a probléma, másnap feltöltve bele is tettem egyszer elindult 700-800-as fordulaton beindulta motor, rá egy kis gáz a fordulatszám leesett. Utána még egy próba, gáz a fordulat leesett de le is fulladt. Onnantól az autó csak teker és erős benzinszaga van.

Azt szeretném megérdeklődni, hogy a tapasztalataitok/tapasztalatik alapján hol kezdjem a hibaforrás keresését, valamint, hogy hol kell megnéznem, hogy a motor RKA illetve RKB-s.

A válaszokat előre is köszönöm.
Tisztelettel:patrik97
Naplózva
Lucky79
Vendég
« Új hozzászólás #19422 Dátum: 2017.02.11 szombat, 09:32:41 »

Sziasztok.Tudna valaki segiteni abban hogy van,e valami külömbség mk1 mk2 zárbetét között.köszönöm
Naplózva
puffin__lekvar
Vendég
« Új hozzászólás #19423 Dátum: 2017.02.11 szombat, 20:57:42 »

Sziasztok.Tudna valaki segiteni abban hogy van,e valami külömbség mk1 mk2 zárbetét között.köszönöm

nincs.
Naplózva
bsada
Vendég
« Új hozzászólás #19424 Dátum: 2017.04.19 szerda, 18:01:33 »

Sziasztok!
Az én Mondeómban egyre jobban zörög a műszerfal. Mintha a felfogató csavarok fellazultak volna. Hol vannak ezek a csavarok? Meghúznám őket. Esetleg ha rajzzal, fotóval tudnátok segíteni, nagyon megköszönném. b.sada@freemail.hu. köszönöm!
Naplózva
potter
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44



E-mail
« Új hozzászólás #19425 Dátum: 2017.05.31 szerda, 11:09:00 »

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy pénteken volt termosztát cserén az autó. Azóta indításnál 1500-1700 az alapjáratom után pedig le akar fulladni (de nem sikerül neki) aztán beáll normál alapjáratra... Sima gyújtásnál is elindul a hűtőventilátor, ami nem szokott ilyenkor...
Van valakinek valami ötlete? A dárga szerelőm csak a jövőhéten tudja fogadni.... falbav (MK1 '93 1.6 benzin)

Köszönöm! worship
Naplózva

1993 Ford Mondeo CLX 1.6
Vagol
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 227


« Új hozzászólás #19426 Dátum: 2017.05.31 szerda, 16:55:11 »

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy pénteken volt termosztát cserén az autó. Azóta indításnál 1500-1700 az alapjáratom után pedig le akar fulladni (de nem sikerül neki) aztán beáll normál alapjáratra... Sima gyújtásnál is elindul a hűtőventilátor, ami nem szokott ilyenkor...
Van valakinek valami ötlete? A dárga szerelőm csak a jövőhéten tudja fogadni.... falbav (MK1 '93 1.6 benzin)

Köszönöm! worship

Ha sima gyújtásnál  is elindul a hűtőventilátor és igen magas fordulatszámmal indul akkor valószínű, hogy a motorvezérlő (ECU) nem kap jelet a vízhőfokjeladó gombától ezért inditáskor maga állít be egy értéket. Le kell ellenőrizni a jeladó csatiját, vezetékét. Az 1,6 motort nem ismerem annyira, de valőszínű, hogy neked is kettő vízhőfok jeladód van , egy a műszerfal mutatóhoz és egy az ECU-hoz. Nekem kettő van (2.5 V6).

Üdv: László
Naplózva

1998-as MK-2  2,5 V6, "RS" benzines, automata váltós
potter
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44



E-mail
« Új hozzászólás #19427 Dátum: 2017.06.01 csütörtök, 18:36:53 »

Ha sima gyújtásnál  is elindul a hűtőventilátor és igen magas fordulatszámmal indul akkor valószínű, hogy a motorvezérlő (ECU) nem kap jelet a vízhőfokjeladó gombától ezért inditáskor maga állít be egy értéket. Le kell ellenőrizni a jeladó csatiját, vezetékét. Az 1,6 motort nem ismerem annyira, de valőszínű, hogy neked is kettő vízhőfok jeladód van , egy a műszerfal mutatóhoz és egy az ECU-hoz. Nekem kettő van (2.5 V6).

Üdv: László

Köszönöm!
Mástól is ezt a hőgombás tippet kaptam.  worship
Naplózva

1993 Ford Mondeo CLX 1.6
bluedevils
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 124



E-mail
« Új hozzászólás #19428 Dátum: 2017.06.01 csütörtök, 20:00:02 »

Sziasztok!
Zár problémával szenvedek. A tünet:
Ha a vezető oldali ajtózárat működtetem minden tökéletes, kívülről kulccsal, illetve belülről a kilincs benyomásával is mind a négy ajtó nyílik, záródik. A kilincseket a motorok mozgatják. Viszont ugyanezt a jobb oldalon eljátszva a következő történik:
Ha be akarom zárni kívülről vagy belülről, akkor zár-de csak a jobb első ajtó és a hátsók-, majd vissza is nyit. Ha nyitni akarom, akkor kinyit, majd vissza is zár. Azt vettem észre, hogy ilyenkor a vezető oldali kilincs meg sem mozdul. Ha viszont a jobbossal akarok belülről zárni vagy nyitni, és kézzel rásegítek a bal kilincsre, akkor minden működik. Annyit csináltam, hogy a vezető oldali zárszerkezetet kiszedtem, kitisztítottam. Törést, egyéb dolgot nem vettem észre. Összerakás után sem jó. Nem vagyok "elektromos", de lehet valami ilyesmi gondom lesz? A zárszerkezeten van valami mikrokapcsoló, az mit kapcsol? Köszönöm a válaszokat! Üdv.

Naplózva

Mondeo MK I 1.8td kombi 1994
puffin__lekvar
Vendég
« Új hozzászólás #19429 Dátum: 2017.06.01 csütörtök, 20:23:23 »

Sziasztok!
Zár problémával szenvedek. A tünet:
Ha a vezető oldali ajtózárat működtetem minden tökéletes, kívülről kulccsal, illetve belülről a kilincs benyomásával is mind a négy ajtó nyílik, záródik. A kilincseket a motorok mozgatják. Viszont ugyanezt a jobb oldalon eljátszva a következő történik:
Ha be akarom zárni kívülről vagy belülről, akkor zár-de csak a jobb első ajtó és a hátsók-, majd vissza is nyit. Ha nyitni akarom, akkor kinyit, majd vissza is zár. Azt vettem észre, hogy ilyenkor a vezető oldali kilincs meg sem mozdul. Ha viszont a jobbossal akarok belülről zárni vagy nyitni, és kézzel rásegítek a bal kilincsre, akkor minden működik. Annyit csináltam, hogy a vezető oldali zárszerkezetet kiszedtem, kitisztítottam. Törést, egyéb dolgot nem vettem észre. Összerakás után sem jó. Nem vagyok "elektromos", de lehet valami ilyesmi gondom lesz? A zárszerkezeten van valami mikrokapcsoló, az mit kapcsol? Köszönöm a válaszokat! Üdv.


A mikrokapcsoló pont azt csinálja,amit leírtál.Az,hogy a jobb oldalon csak a jobb oldalt nyitod,szerintem normális de ha nem,majd megcáfolnak.Nekem legalábbis négy mondeonál ugyanígy működött illetve most is így működik.A kivétel az első autóm volt,abban volt gyári riasztó és mind a négy ajtót lehetett nyitni-zárni mind a két oldalról,a többiben viszont nem volt (a mostaniban sincs,szerencsére)
Naplózva
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #19430 Dátum: 2017.06.01 csütörtök, 21:48:12 »

A mikrokapcsoló pont azt csinálja,amit leírtál.Az,hogy a jobb oldalon csak a jobb oldalt nyitod,szerintem normális de ha nem,majd megcáfolnak.Nekem legalábbis négy mondeonál ugyanígy működött illetve most is így működik.A kivétel az első autóm volt,abban volt gyári riasztó és mind a négy ajtót lehetett nyitni-zárni mind a két oldalról,a többiben viszont nem volt (a mostaniban sincs,szerencsére)
Nekünk a riasztó nélküli mk1-ben mindkét első ajtó nyitotta/zárta az összeset.
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
bluedevils
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 124



E-mail
« Új hozzászólás #19431 Dátum: 2017.06.01 csütörtök, 23:27:45 »

A mikrokapcsoló pont azt csinálja,amit leírtál.Az,hogy a jobb oldalon csak a jobb oldalt nyitod,szerintem normális de ha nem,majd megcáfolnak.Nekem legalábbis négy mondeonál ugyanígy működött illetve most is így működik.A kivétel az első autóm volt,abban volt gyári riasztó és mind a négy ajtót lehetett nyitni-zárni mind a két oldalról,a többiben viszont nem volt (a mostaniban sincs,szerencsére)
Ez is gyári riasztós, tegnap még semmi baja nem volt. Azt lenne jó tudni, ezek alapján melyik oldal lehet rossz...
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.02 péntek, 06:45:56 írta bluedevils » Naplózva

Mondeo MK I 1.8td kombi 1994
bluedevils
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 124



E-mail
« Új hozzászólás #19432 Dátum: 2017.06.02 péntek, 16:01:35 »

Ez is gyári riasztós, tegnap még semmi baja nem volt. Azt lenne jó tudni, ezek alapján melyik oldal lehet rossz...
A vezető oldali motor nem működik, innen kellene elindulni....
Naplózva

Mondeo MK I 1.8td kombi 1994
motosrac
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


E-mail
« Új hozzászólás #19433 Dátum: 2017.06.03 szombat, 08:27:08 »

Sziasztok!
Zár problémával szenvedek. A tünet:
Ha a vezető oldali ajtózárat működtetem minden tökéletes, kívülről kulccsal, illetve belülről a kilincs benyomásával is mind a négy ajtó nyílik, záródik. A kilincseket a motorok mozgatják. Viszont ugyanezt a jobb oldalon eljátszva a következő történik:
Ha be akarom zárni kívülről vagy belülről, akkor zár-de csak a jobb első ajtó és a hátsók-, majd vissza is nyit. Ha nyitni akarom, akkor kinyit, majd vissza is zár. Azt vettem észre, hogy ilyenkor a vezető oldali kilincs meg sem mozdul. Ha viszont a jobbossal akarok belülről zárni vagy nyitni, és kézzel rásegítek a bal kilincsre, akkor minden működik. Annyit csináltam, hogy a vezető oldali zárszerkezetet kiszedtem, kitisztítottam. Törést, egyéb dolgot nem vettem észre. Összerakás után sem jó. Nem vagyok "elektromos", de lehet valami ilyesmi gondom lesz? A zárszerkezeten van valami mikrokapcsoló, az mit kapcsol? Köszönöm a válaszokat! Üdv.



Szia!

Nekem ugyenez a problémám volt, csak a vezető oldali ajtóval, ha onna zártam a kocsit visszanyílt minden ajtó. Ha teljesen szétszeded a központi zár mechanikáját, akkor van benne két dióda, ezeket nézd meg, mert szerintem ezzel lesz baj. Nem forrasztva van, csak ki kell huzni a villából. Nekem felülről semmi nem látszott rajta, de amikor hozzáértem 2 darabra esett, hiányzott a dióda test fele alulról. Betettem egy újat, azóta minden jól működik
(vagyis nem minden de legalább a központi zár  vigyor3). Figyelni kell, hogy ugyanugy álljon amit beteszel mint a régi mert ez a dióda csak egyik irányba engedi folyni az áramot.

A leírásod szerint a vezető oldalt kéne szétszedned hozzá.
Még annyi, hogy van pár fogaskerék a zárszerkezetbe, de ezek beállnak maguktól, nem kell összejelölni őket és ugyanarra a fogra visszatenni.
Naplózva

'95 MkI 4x4 2.0 kombi GHIA
bluedevils
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 124



E-mail
« Új hozzászólás #19434 Dátum: 2017.06.03 szombat, 13:06:01 »

Szia!

Nekem ugyenez a problémám volt, csak a vezető oldali ajtóval, ha onna zártam a kocsit visszanyílt minden ajtó. Ha teljesen szétszeded a központi zár mechanikáját, akkor van benne két dióda, ezeket nézd meg, mert szerintem ezzel lesz baj. Nem forrasztva van, csak ki kell huzni a villából. Nekem felülről semmi nem látszott rajta, de amikor hozzáértem 2 darabra esett, hiányzott a dióda test fele alulról. Betettem egy újat, azóta minden jól működik
(vagyis nem minden de legalább a központi zár  vigyor3). Figyelni kell, hogy ugyanugy álljon amit beteszel mint a régi mert ez a dióda csak egyik irányba engedi folyni az áramot.

A leírásod szerint a vezető oldalt kéne szétszedned hozzá.
Még annyi, hogy van pár fogaskerék a zárszerkezetbe, de ezek beállnak maguktól, nem kell összejelölni őket és ugyanarra a fogra visszatenni.
Na, ha előbb olvastam volna nyes Igen, ez volt a baja, de nem kellet szétszedni a zárat teljesen, mert az a dióda volt rossz szerencsémre, amihez hozzá lehet férni. Egyébként három van benne, valamint a piros színű fogaskerék bizony nem mindegy hogyan áll, az elő van feszítve. Azért köszönöm  taps integet2
Naplózva

Mondeo MK I 1.8td kombi 1994
Andris 1. fordmondeója
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104


E-mail
« Új hozzászólás #19435 Dátum: 2017.06.30 péntek, 10:00:01 »

Sziasztok! Mk1 kulcsot akarok másoltatni, de annyira kopott, hogy kód kell hozzá. Tudja valaki esetleg, hogy férek hozzá a kódhoz? A kormány alatti burkolatot leszedtem, de tovább nem jutok. Köszönöm előre is a választ!
Naplózva

Mk1 95' turnier(estate) 2.0 16v glx
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #19436 Dátum: 2017.06.30 péntek, 11:29:25 »

Szerintem a kulcs formájához kell a kód, meg hogy igazold, hogy Tiéd a kulcs.
Ha már másoltattál, akkor egy szerviz képes megtanítani a kulcsba levő chipet, hogy indítsa az autódat. Vagy fordítva, hogy az autód elfogadja ezt a chipet.
PZs
Sziasztok! Mk1 kulcsot akarok másoltatni, de annyira kopott, hogy kód kell hozzá. Tudja valaki esetleg, hogy férek hozzá a kódhoz? A kormány alatti burkolatot leszedtem, de tovább nem jutok. Köszönöm előre is a választ!
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
Andris 1. fordmondeója
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 104


E-mail
« Új hozzászólás #19437 Dátum: 2017.06.30 péntek, 11:46:13 »

Szerintem a kulcs formájához kell a kód, meg hogy igazold, hogy Tiéd a kulcs.
Ha már másoltattál, akkor egy szerviz képes megtanítani a kulcsba levő chipet, hogy indítsa az autódat. Vagy fordítva, hogy az autód elfogadja ezt a chipet.
PZs
Igen . Sajnos kód nélkül lett másolva. Láthatólag vannak eltérések. Ezért nem tudom elfordítani, csak a 0 pozicióig. A kódot akarom megtalálni. De nem tudom, hogy férek hozzá.
Naplózva

Mk1 95' turnier(estate) 2.0 16v glx
_Thor_
Vendég
« Új hozzászólás #19438 Dátum: 2017.07.02 vasárnap, 09:24:09 »

Sziasztok. Nem szeretném,hogy ezért bannoljanak de azt szeretném megkérdezni,hogy ezen az oldalon hová tudnám esetleg felrakni az eladó sorra került mondeómat? Választ előre is köszönöm, illetve elnézést a kellemetlenségért worship
Naplózva
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #19439 Dátum: 2017.07.02 vasárnap, 10:33:50 »

Sziasztok. Nem szeretném,hogy ezért bannoljanak de azt szeretném megkérdezni,hogy ezen az oldalon hová tudnám esetleg felrakni az eladó sorra került mondeómat? Választ előre is köszönöm, illetve elnézést a kellemetlenségért worship
Szia!
Keres kínál topik -> Eladó autók - ban nyiss neki egy új topikot! Smiley
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
varkonyim
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


E-mail
« Új hozzászólás #19440 Dátum: 2017.07.20 csütörtök, 19:26:33 »

Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó helyen írok-e, ha nem, elnézést kérek. 1996-os 1.8-as benzines Mondeo tipikusan olyan tüneteket produkál, mint amikor egy off-os autómban a MAP szenzor koszolódott el. Ezen merre találom a MAP-ot? Nem nagyon nézegettem még, de neten se találok semmi utalást rá sehol, hogy merről keresgéljem. Tudom, hogy levegőoldalon, ennyire nem vagyok hülye hozzá. Cheesy
Köszi!
Naplózva
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #19441 Dátum: 2017.07.21 péntek, 10:04:58 »

Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó helyen írok-e, ha nem, elnézést kérek. 1996-os 1.8-as benzines Mondeo tipikusan olyan tüneteket produkál, mint amikor egy off-os autómban a MAP szenzor koszolódott el. Ezen merre találom a MAP-ot? Nem nagyon nézegettem még, de neten se találok semmi utalást rá sehol, hogy merről keresgéljem. Tudom, hogy levegőoldalon, ennyire nem vagyok hülye hozzá. Cheesy
Köszi!
Mik a tünetek amúgy?
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
varkonyim
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


E-mail
« Új hozzászólás #19442 Dátum: 2017.07.21 péntek, 10:09:21 »

Mik a tünetek amúgy?

Néha dadogott, meg gyorsításkor elkezdett fuldokolni annyira, hogy majdnem leállt, aztán meg hirtelen kilőtt. Lustának áll a világ módon először reggel letakarítottam MAF szenzort, most úgy tűnik szépen muzsikál, egyelőre MAP szenzort nem is keresgélem, csak ha újrakezdi a fulladást.
Naplózva
bluedevils
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 124



E-mail
« Új hozzászólás #19443 Dátum: 2017.10.07 szombat, 16:32:12 »

Sziasztok! Vésett fényszóróüveget raknék fel, de valahol azt olvastam (lehet itt), hogy foncsort is kell ilyenkor cserélni. Ránézésre semmi különbséget nem látok. Igaz ez? Köszi.
Naplózva

Mondeo MK I 1.8td kombi 1994
potter
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44



E-mail
« Új hozzászólás #19444 Dátum: 2017.11.04 szombat, 13:03:15 »

Vannak még ilyen csodák?  wow1

https://suchen.mobile.de/auto-inserat/ford-mondeo-ghia-2-0-4x4-scharnstein/252852745.html?action=parkItem

Gyönyörű....
Naplózva

1993 Ford Mondeo CLX 1.6
deerman
Vendég
« Új hozzászólás #19445 Dátum: 2017.11.05 vasárnap, 19:34:39 »


 lol002
Nincs fényszóró magasságállítója.....ha berakom hátra a robikapát, villogatnának a szembejövők.
NEM KELL!
Naplózva
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #19446 Dátum: 2017.11.06 hétfő, 08:09:01 »


 afro1
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
csaszy
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 172


O

Charlesrop Charlesrop
WWW
« Új hozzászólás #19447 Dátum: 2017.11.26 vasárnap, 20:53:16 »

 afro1 afro1 afro1 afro1 afro1 thumbup
Naplózva

vajoczki1
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10



E-mail
« Új hozzászólás #19448 Dátum: 2017.12.17 vasárnap, 17:16:57 »

Sziasztok!
Segítségeteket vagy tanácsotokat szeretném kérni:
93-as ford mondeom van, a vásárlákor csak egy kulcsot kaptam hozzá ami már akkor is kopott volt, de mostanra már nem nyitja a bal oldali zárat, a jobb oldallal semmi baj. Próbáltattam másoltatni, de kopottsága miatt nem tudnak, kérdeztem a Ford szalonba csak akkor tudják lemásolni ha a lamellákat kivették a jobb oldali ajtóból és tudják a kódot (egyébként semmilyen papíron nincs leírva a kulcs kódja).
Az a kérdésem hogy valahol ki lehet e deríteni ezt a kódot az ajtó szétszedése nélkül mert az itteni szerelő nem vállalta a szétszedését de ajtózárat nem akarok cserélni elég húzós. Javaslatot kaptam többet is: átrakják a jobb ajtózárat bal oldalra (az indítás akkor sem megoldott mivel egy kulcsal indul és nyílik és ha már teljesen elkopik nem indítható az autó), veszek új gyújtás kapcsolót + ajtózár csere, megcsináltatom az ajtókat távirányitóval nyithatóvá + új gyújtáskapcsoló.
Akinek véleménye van írjon, adjon tanácsot.
Köszönöm és várom a hozzászólásokat
Naplózva
xrobe
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1284



E-mail
« Új hozzászólás #19449 Dátum: 2017.12.17 vasárnap, 17:32:30 »

Sziasztok!
Segítségeteket vagy tanácsotokat szeretném kérni:
93-as ford mondeom van, a vásárlákor csak egy kulcsot kaptam hozzá ami már akkor is kopott volt, de mostanra már nem nyitja a bal oldali zárat, a jobb oldallal semmi baj. Próbáltattam másoltatni, de kopottsága miatt nem tudnak, kérdeztem a Ford szalonba csak akkor tudják lemásolni ha a lamellákat kivették a jobb oldali ajtóból és tudják a kódot (egyébként semmilyen papíron nincs leírva a kulcs kódja).
Az a kérdésem hogy valahol ki lehet e deríteni ezt a kódot az ajtó szétszedése nélkül mert az itteni szerelő nem vállalta a szétszedését de ajtózárat nem akarok cserélni elég húzós. Javaslatot kaptam többet is: átrakják a jobb ajtózárat bal oldalra (az indítás akkor sem megoldott mivel egy kulcsal indul és nyílik és ha már teljesen elkopik nem indítható az autó), veszek új gyújtás kapcsolót + ajtózár csere, megcsináltatom az ajtókat távirányitóval nyithatóvá + új gyújtáskapcsoló.
Akinek véleménye van írjon, adjon tanácsot.
Köszönöm és várom a hozzászólásokat
Én csak annyit tudok hozzátenni, hogy anno az mk1-en 17 évesen nagyjából 1 óra alatt kicseréltem a bal első kilincset, amihez ki kellett szedni az ajtózárat is, a lamellás rész kiszedése onnan fél perc.  vigyor3
Ha most elvagy vele amíg jobb idő lesz, vagy esetleg van garázsod, akkor szedd ki magadnak, és úgy csináltass kulcsot szerintem.  Wink
Naplózva

Mondeo MKIV Trend 2010 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Mondeo MKIV Titanium 2008 2.0 TDCI 140LE (170LE - PowerFord) 5 ajtó
Mondeo MKIII Titanium-X 2004 2.2 ST TDCI Kispusi edition 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
Oldalak: 1 ... 382 383 384 385 386 387 388 [389] 390   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.075 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.