Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2018.01.18 csütörtök, 08:40:53 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 383 384 385 386 387 388 389 [390]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK1 Általános kérdések  (Megtekintve 2177301 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
vajoczki1
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

« Új hozzászólás #19450 Dátum: 2017.12.17 vasárnap, 17:16:57 »

Sziasztok!
Segítségeteket vagy tanácsotokat szeretném kérni:
93-as ford mondeom van, a vásárlákor csak egy kulcsot kaptam hozzá ami már akkor is kopott volt, de mostanra már nem nyitja a bal oldali zárat, a jobb oldallal semmi baj. Próbáltattam másoltatni, de kopottsága miatt nem tudnak, kérdeztem a Ford szalonba csak akkor tudják lemásolni ha a lamellákat kivették a jobb oldali ajtóból és tudják a kódot (egyébként semmilyen papíron nincs leírva a kulcs kódja).
Az a kérdésem hogy valahol ki lehet e deríteni ezt a kódot az ajtó szétszedése nélkül mert az itteni szerelő nem vállalta a szétszedését de ajtózárat nem akarok cserélni elég húzós. Javaslatot kaptam többet is: átrakják a jobb ajtózárat bal oldalra (az indítás akkor sem megoldott mivel egy kulcsal indul és nyílik és ha már teljesen elkopik nem indítható az autó), veszek új gyújtás kapcsolót + ajtózár csere, megcsináltatom az ajtókat távirányitóval nyithatóvá + új gyújtáskapcsoló.
Akinek véleménye van írjon, adjon tanácsot.
Köszönöm és várom a hozzászólásokat
Naplózva
xrobe
Törzstag

« Új hozzászólás #19451 Dátum: 2017.12.17 vasárnap, 17:32:30 »

Sziasztok!
93-as ford mondeom van, a vásárlákor csak egy kulcsot kaptam hozzá ami már akkor is kopott volt, de mostanra már nem nyitja a bal oldali zárat, a jobb oldallal semmi baj. Próbáltattam másoltatni, de kopottsága miatt nem tudnak, kérdeztem a Ford szalonba csak akkor tudják lemásolni ha a lamellákat kivették a jobb oldali ajtóból és tudják a kódot (egyébként semmilyen papíron nincs leírva a kulcs kódja).
Az a kérdésem hogy valahol ki lehet e deríteni ezt a kódot az ajtó szétszedése nélkül mert az itteni szerelő nem vállalta a szétszedését de ajtózárat nem akarok cserélni elég húzós. Javaslatot kaptam többet is: átrakják a jobb ajtózárat bal oldalra (az indítás akkor sem megoldott mivel egy kulcsal indul és nyílik és ha már teljesen elkopik nem indítható az autó), veszek új gyújtás kapcsolót + ajtózár csere, megcsináltatom az ajtókat távirányitóval nyithatóvá + új gyújtáskapcsoló.
Én csak annyit tudok hozzátenni, hogy anno az mk1-en 17 évesen nagyjából 1 óra alatt kicseréltem a bal első kilincset, amihez ki kellett szedni az ajtózárat is, a lamellás rész kiszedése onnan fél perc.  vigyor3
Ha most elvagy vele amíg jobb idő lesz, vagy esetleg van garázsod, akkor szedd ki magadnak, és úgy csináltass kulcsot szerintem.  Wink
Naplózva

Mondeo MKIV 2008 Titanium 2.0 TDCI 140LE 5 ajtó
Ex: Mondeo MKI Ghia 1993 1.8i 115LE 5 ajtó
vajoczki1
Kezdő
*

« Új hozzászólás #19452 Dátum: 2017.12.17 vasárnap, 17:37:30 »

Én csak annyit tudok hozzátenni, hogy anno az mk1-en 17 évesen nagyjából 1 óra alatt kicseréltem a bal első kilincset, amihez ki kellett szedni az ajtózárat is, a lamellás rész kiszedése onnan fél perc.  vigyor3
Ha most elvagy vele amíg jobb idő lesz, vagy esetleg van garázsod, akkor szedd ki magadnak, és úgy csináltass kulcsot szerintem.  Wink
Köszönöm a tanácsot, próbálkozom vele
Naplózva
predatormz
Kezdő
*

« Új hozzászólás #19453 Dátum: 2017.12.24 vasárnap, 11:00:19 »

Sziasztok! Smiley

először is boldog karácsonyt Smiley másodjára egy számomra különös esettel van dolgom...

Anno kiderül, hogy a mondeomnál gyenge a kompresszió és ugye nehezen indult..aztán durván 2 hete már az istenért se akart!
na akkor az akksit feltöltöttem, mégse indult :S úgy hagytam a kocsit lemerült akksival...most kimentem megnézni, ugyanúgy végigzongoráztam, mert csak zavar...
megmozgattam újra a gyújtáskábelnél a vezetékeket és BEINDULT a rádió...nézem világítás van, elektromos ablak nem megy, majd bekapcsolt MAGÁTÓL a ventillátor :S amikor levettem töltőről , csak akkor állt le... szomoru1

szerintetek mi lehet a gond? az önidító teker, azzal nincs baj...

elrohadt valami valami vezeték?  érdemes ezzel próbálkozni , annak ellenére, hogy gyengus a kompresszió?? köszönöm a válaszokat előre is Smiley

és kellemes karácsonyt Cheesy integet2 wave
Naplózva

1994 Ford Mondeo 1.8 clx 16v
hoffer
Kezdő
*

« Új hozzászólás #19454 Dátum: 2017.12.24 vasárnap, 12:23:14 »

Szia. Én már találkoztam ilyen problémával. A jelenség annyiban volt más, hogy már a jobb oldalon sem működött rendesen, de indítani tudott. Azon az autón a zár lamellái is meg voltak kopva. Azaz csere. Üdv Hoffer
Naplózva

'99 mondeo v6 ghia HDP-034
'84 sierra xr4i
+36209149244
Hanko77
Haladó
**

« Új hozzászólás #19455 Dátum: 2017.12.25 hétfő, 12:16:17 »

Sziasztok!
Szia.
Nekem is egy kulcsom volt. Elég kopott... Gondoltam másoltatok újat. Hát,a második helyen vállalta egy idősebb kulcsmásoló. Megpróbálta a kulcsról. Na az nem ment,pedig próbálkozott párszor. Megbeszéltük hogy kiveszem a zárat az ajtóból. Nem egy nagy valami,alap szerszámokkal is max egy fél óra. Kivettem,szétszedte,megnézte a kódot,ujkulcs másol. Tökéletes lett. Zár vissza a kocsiba. Gondolom mindenhol vannak ilyen kulcsmásolók.
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő

www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #19456 Dátum: 2018.01.03 szerda, 16:14:30 »

felkialtas felkialtas felkialtas

A Ford egy reklámfilmhez keres MK1-es Mondeót, és kérik a klub segítségét. Most hétvégén tervezik a forgatást, részletek nálam!

felkialtas felkialtas felkialtas
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
predatormz
Kezdő
*

« Új hozzászólás #19457 Dátum: 2018.01.04 csütörtök, 20:39:56 »

sziasztok :-)

na miutan kicibaltam az osszes vezetéket, ami a hangtechnikahoz tartozott, észrevettem, hogy a tapkabel elvolt törve, na felora akksitoltes utan, beindult a mondeo:-D

viszont , jon az eleg amator kérdés, tanitsam újra az ecu-t? (1 hónapig allt)
meg sose csináltam... de most szerintem szükséges lehet, mi történik ha nem teszem meg?

koszi a válaszokat elore is:-)
Naplózva

predatormz
Kezdő
*

« Új hozzászólás #19458 Dátum: 2018.01.04 csütörtök, 20:40:45 »

na miutan kicibaltam az osszes vezetéket, ami a hangtechnikahoz tartozott, észrevettem, hogy a tapkabel elvolt törve, na felora akksitoltes utan, beindult a mondeo:-D

meg sose csináltam... de most szerintem szükséges lehet, mi történik ha nem teszem meg?

Naplózva

VZoli
Fórumfüggő

« Új hozzászólás #19459 Dátum: 2018.01.04 csütörtök, 20:49:13 »

menj el egy hosszabbat autózni, amiben van esetleg város, országút meg autópálya, aztán majd megtanulja azalatt magától.
Naplózva

Sad
MK3 F2 2.0 TDCI 2006 Tour Ambient
XTZ 750 1990 yeeháá
A Seat nem az enyém, a gyereknek vettem Tongue
predatormz
Kezdő
*

« Új hozzászólás #19460 Dátum: 2018.01.04 csütörtök, 21:07:24 »

menj el egy hosszabbat autózni, amiben van esetleg város, országút meg autópálya, aztán majd megtanulja azalatt magától.

köszi
Naplózva

predatormz
Kezdő
*

« Új hozzászólás #19461 Dátum: 2018.01.12 péntek, 10:14:00 »

sziasztok Smiley újfent kérdés merült fel nálam, most csináltam az ablakmosó tarályt, és mellette észrevettem egy kis csatlakozót, amiről fogalmam sincs, hogy mi vagy hová mehet......megpróbálok képet csinálni Cheesy Képet beszúrni nemtudok :S
Naplózva

Vagol
Haladó
**

« Új hozzászólás #19462 Dátum: 2018.01.12 péntek, 16:40:31 »

sziasztok Smiley újfent kérdés merült fel nálam, most csináltam az ablakmosó tarályt, és mellette észrevettem egy kis csatlakozót, amiről fogalmam sincs, hogy mi vagy hová mehet......megpróbálok képet csinálni Cheesy Képet beszúrni nemtudok :S

Lehet,hogy a tartály szintjelzőjének a csatlakozója, de a te tartályod nem szintjelzős. Nem kell foglalkozni vele.

Üdv: László
Naplózva
Oldalak: 1 ... 383 384 385 386 387 388 389 [390]   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás:  

Az oldal 0.054 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.