Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.03.29 péntek, 14:17:02 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 85 86 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Testvérmodellek - Galaxy/S-Max  (Megtekintve 1345751 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
Flyfish
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109



E-mail
« Új hozzászólás #4550 Dátum: 2021.08.03 kedd, 18:25:45 »

Csak egy apró "testvérmodell". Amolyan kisöcsi.
FiestaMK4, egyik pillanatról a másikra, se belülről, se kívülről, nem tudom kinyitni a bal ajtómat. Centrálzár nyit, de a kilincsekre nem reagál.
Hogy nyissam ki ezt a szart? 
Az sem baj, ha zárat kell cserélnem, csak valahogy ki tudjam szedni. De ahhoz nyitva kell lennie az ajtónak.
Pajszer? Gránát? Mi legyen?
Kössz!
Naplózva

Nissan Patrol GR (Y60)
2.8 TD sor 6, 116LE
Összekrék, felező, difizár és élmény
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23819


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #4551 Dátum: 2021.08.03 kedd, 19:33:04 »

Csak egy apró "testvérmodell". Amolyan kisöcsi.
FiestaMK4, egyik pillanatról a másikra, se belülről, se kívülről, nem tudom kinyitni a bal ajtómat. Centrálzár nyit, de a kilincsekre nem reagál.
Hogy nyissam ki ezt a szart? 
Az sem baj, ha zárat kell cserélnem, csak valahogy ki tudjam szedni. De ahhoz nyitva kell lennie az ajtónak.
Pajszer? Gránát? Mi legyen?
Kössz!
át kell alakítani jobbkormányosra vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26653


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4552 Dátum: 2021.08.06 péntek, 12:35:59 »

Valaki kapott már légzsák visszahívást?

2006-2007-es smaxokat érint elvileg.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Filewalker
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125



E-mail
« Új hozzászólás #4553 Dátum: 2021.10.26 kedd, 19:15:07 »

Sziasztok!

Olyan gondom van a 2006-os maxival, hogy bármit állítok a klíma panelen, a vezető oldalon állandóan fújja a hideget a lábamra. Minden más szellőző nyíiláson megfelelő hőmérsékletű levegő jön. Gondolom valami terelőlapát akadt be, csak nem tudom hol keressem.
Naplózva

S-Max 2.0 Tdci 130 Le "Sea Grey" 2006
Benedek
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2518


S-max Trend 2,0 TDCI


WWW E-mail
« Új hozzászólás #4554 Dátum: 2021.12.01 szerda, 22:09:34 »

Sziasztok!

Olyan gondom van a 2006-os maxival, hogy bármit állítok a klíma panelen, a vezető oldalon állandóan fújja a hideget a lábamra. Minden más szellőző nyíiláson megfelelő hőmérsékletű levegő jön. Gondolom valami terelőlapát akadt be, csak nem tudom hol keressem.
Ez a szindróma nálam akkor volt amikor a levegőszűrő csere után az új szűrőt rosszul rakták be.. nem tömítette rendesen a réseket...
Kiszedték újra, megigazították a légbefúvót és onnantól ment mint minden rendesen...
Naplózva

MKI 1,6 clx 2évig , MKIII 2,0 GHIA 10 évig , s-max 2,0 Tend, 1,5 EcoBoost Titanium a jelen...
Tadzsik
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 118



E-mail
« Új hozzászólás #4555 Dátum: 2022.01.29 szombat, 15:18:25 »

Tudna esetleg valaki tippet adni, mi lehet a probléma? Adottn egy 2007-es 2.0 tdci 130 LE-s S-Max, amit kb 1 hónapja vásároltam 275.000 km-es óraállással. Az eladó elmondása, illetve a  motortérben lévő felirat alapján a vásárlás előtt kb 1000 km-el cseréltek benne olajat. Az olajcsere után nem törölték az olajcserét jelző üzenetet. Én azóta többször is kitöröltem, de űjra és újra beadja. Ez utalhat valamilyen  jellemző hibára, vagy szoftverfrissítésre, vagy bármi más hibára? Az autó egyébként indul, jön - megy, jól fogyaszt, nem füstöl, stb.
Nagy hidegen kicsit nyersen jár, de gyorsan kisimul a járása.
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDDI kombi  2002.10.havi, D6BA motorkód
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #4556 Dátum: 2022.01.29 szombat, 15:30:01 »

Tudna esetleg valaki tippet adni, mi lehet a probléma? Adottn egy 2007-es 2.0 tdci 130 LE-s S-Max, amit kb 1 hónapja vásároltam 275.000 km-es óraállással. Az eladó elmondása, illetve a  motortérben lévő felirat alapján a vásárlás előtt kb 1000 km-el cseréltek benne olajat. Az olajcsere után nem törölték az olajcserét jelző üzenetet. Én azóta többször is kitöröltem, de űjra és újra beadja. Ez utalhat valamilyen  jellemző hibára, vagy szoftverfrissítésre, vagy bármi más hibára? Az autó egyébként indul, jön - megy, jól fogyaszt, nem füstöl, stb.
Nagy hidegen kicsit nyersen jár, de gyorsan kisimul a járása.
Ha van benne dpf,akkor minden valószínűség szerint sok befejezetlen regeneráció okozza,illetve a sok sikertelen.
Izzítógyertyákat érdemes ellenőrizni,illetve diag szükséges,indítani kényszerített regenerációt,ellenőrizni a lefutásást.
Vagy túlzott a koromképződés.Üza vagy turbó rendszer helytelen üzeme estén.
Foglalkozni kell vele,mert higítja a motorolajat az el nem égett gázolaj
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Tadzsik
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 118



E-mail
« Új hozzászólás #4557 Dátum: 2022.03.09 szerda, 21:02:37 »

Előjött még egy hibajelenség az S-max-on. Menet közben, gázadásra úgy elkezdett fekete füstöt okádni  mint egy mozdony. Gondoltam turbócső elment valahol, de úgy tűnik az jó. A computer szerint nincs különösebb hibakód, viszont a porlasztófejek nyomása között az egyik hengernél nagyobb volt az eltérés. Okozhatja ez a hibát? Ha igen tudnátok valakit ajánlani, aki be tudja vizsgálni a fejeket. Ha kell tisztítani, vagy esetleg cserélni, stb. stb.
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDDI kombi  2002.10.havi, D6BA motorkód
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #4558 Dátum: 2022.03.09 szerda, 21:35:40 »

Előjött még egy hibajelenség az S-max-on. Menet közben, gázadásra úgy elkezdett fekete füstöt okádni  mint egy mozdony. Gondoltam turbócső elment valahol, de úgy tűnik az jó. A computer szerint nincs különösebb hibakód, viszont a porlasztófejek nyomása között az egyik hengernél nagyobb volt az eltérés. Okozhatja ez a hibát? Ha igen tudnátok valakit ajánlani, aki be tudja vizsgálni a fejeket. Ha kell tisztítani, vagy esetleg cserélni, stb. stb.
www.filepdiesel.hu
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23819


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #4559 Dátum: 2022.03.10 csütörtök, 01:49:26 »

Előjött még egy hibajelenség az S-max-on. Menet közben, gázadásra úgy elkezdett fekete füstöt okádni  mint egy mozdony. Gondoltam turbócső elment valahol, de úgy tűnik az jó. A computer szerint nincs különösebb hibakód, viszont a porlasztófejek nyomása között az egyik hengernél nagyobb volt az eltérés. Okozhatja ez a hibát? Ha igen tudnátok valakit ajánlani, aki be tudja vizsgálni a fejeket. Ha kell tisztítani, vagy esetleg cserélni, stb. stb.
hogy sikerült injectoronként nyomást mérni? vigyor3 csak hogy tanuljak hehe
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Tadzsik
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 118



E-mail
« Új hozzászólás #4560 Dátum: 2022.04.09 szombat, 16:02:55 »

Bocsánat!
Nem nyomás mérés volt, pontatlanul fogalmaztam.
OBD és forscan használatával a hengerek közötti hozzájáulás/kiegyensúlyozásnál vannak eltérések.
Alapjáraton  1 henger 1,12695108, 2 henger 1, 28928688, 3 henger 0,90851936, 4 henger 0,68569284.
Azt, hogy ezek nyomás, vagy mennyiségi értékek nem tudom, de úgy gondolom, hogy ezeknek az értékeknek közel azonosnak kellene lenniük.
Egyébként az autó kb 2000 fordulatig füstölget, amint a turbó elkezd dolgozni, megszűnik a füstölés, már amennyire a tükörből látszik.
A DPF mint kiderült csak dísz a kocsin, nincs belseje sajnos, csak a külső héj, mint optikai tartozékként van a kipufogó rendszeren.
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDDI kombi  2002.10.havi, D6BA motorkód
Tadzsik
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 118



E-mail
« Új hozzászólás #4561 Dátum: 2022.04.09 szombat, 16:08:21 »

Egyébként az autó hidegen-melegen jól indul, csak mozdonyként funkcionál.
A gyorsulása, ereje is jónak tűnik, viszont a fogyasztása talán kicsit megnőtt, bár most nem használom, mert a vezérlést is cserélni kell.
A jelenlegi gazdasági helyzetben mennyibe fájhat a porlasztócsúcsok felújítása? Már ha egyáltalán az a diagnózis.
Holnap még megpróbálom átnézni a turbó csöveket, reménykedve, hogy ott találok valami lyukat, vagy laza bilincset.
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDDI kombi  2002.10.havi, D6BA motorkód
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #4562 Dátum: 2022.04.10 vasárnap, 09:34:54 »

Egyébként az autó hidegen-melegen jól indul, csak mozdonyként funkcionál.
A gyorsulása, ereje is jónak tűnik, viszont a fogyasztása talán kicsit megnőtt, bár most nem használom, mert a vezérlést is cserélni kell.
A jelenlegi gazdasági helyzetben mennyibe fájhat a porlasztócsúcsok felújítása? Már ha egyáltalán az a diagnózis.
Holnap még megpróbálom átnézni a turbó csöveket, reménykedve, hogy ott találok valami lyukat, vagy laza bilincset.
talán első körben a dpf helyreállítása lenne a legnagyobb "szükséges" javítás.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Tadzsik
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 118



E-mail
« Új hozzászólás #4563 Dátum: 2022.04.10 vasárnap, 10:23:11 »

Nyilván azt is meg kell csinálni, de annak a beszerzésére kell némi idót és mannát ráfordítani. Ettől függetlenül szeretném használhatóvá tenni az autót mert munkaeszköz lenne.
Az ebay-en kaphatók 50 huf körüli áron dpf-ek vajon használhatók? Esetleg vannezekkel tapasztalata valakinek?

https://www.ebay.de/itm/DIESELPARTIKELFILTER-DPF-F-R-FORD-C-MAX-2-0-TDCi-08-10-FOCUS-2-2-0-TDCi-BJ-08-11/302901525557?pageci=c6b980c5-f008-4887-b8f5-a70deb2b7f02&redirect=mobile

Ezt néztem ki, a vélemények között nemtaláltam negatív kritikát.
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDDI kombi  2002.10.havi, D6BA motorkód
Tadzsik
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 118



E-mail
« Új hozzászólás #4564 Dátum: 2022.04.10 vasárnap, 10:37:01 »

Lehet hogy rosszul, de úgy gondolom, hogy előbb a füstölés okát kellene megtalálni és megszüntetni (lehetőleg költségtakarékos módon, ha már így megszívtam a gk vásárlással), mert ha feldobom az új dpf-t amíg tönkre ne megy nem fogom látni a hibát, max ha súlyosbodik nem fog indulni az autó.
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDDI kombi  2002.10.havi, D6BA motorkód
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #4565 Dátum: 2022.04.10 vasárnap, 10:40:50 »

Lehet hogy rosszul, de úgy gondolom, hogy előbb a füstölés okát kellene megtalálni és megszüntetni (lehetőleg költségtakarékos módon, ha már így megszívtam a gk vásárlással), mert ha feldobom az új dpf-t amíg tönkre ne megy nem fogom látni a hibát, max ha súlyosbodik nem fog indulni az autó.
dpf nélkül mindig sokkal több a füst....
A csúcsok korrekciós értékei semmit nem árulnak el,illetve nem sokat,csak kritikus eltérésnél....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
rstwingo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1121


csak vagyok


E-mail
« Új hozzászólás #4566 Dátum: 2022.04.10 vasárnap, 15:09:17 »

Lehet hogy rosszul, de úgy gondolom, hogy előbb a füstölés okát kellene megtalálni és megszüntetni (lehetőleg költségtakarékos módon, ha már így megszívtam a gk vásárlással), mert ha feldobom az új dpf-t amíg tönkre ne megy nem fogom látni a hibát, max ha súlyosbodik nem fog indulni az autó.

Én a helyedben ha még nem volt, először szétkapnám és mindent kitisztítanék, tömítést cserélnék
kezdve a légbeömlő torkot, egrt, de szerintem az ki is van írva , de ledugózva nem biztos, akkor ledugózni.
turbót is leellenőrizni manuálisan a hideg oldalt hogy nem-e kotyog minden irányba a tengely + élőadatba megnézni, hogy tudja-e a normát
nem-e hullámzik a feltöltés. utána meg csinálnék egy össz adaptáció törlést, minden tanult érték törlését.

Nekem sincs dpf , de nem fűstől
Naplózva

2012-s MK4 2.0 TDCI Titanium Luxury  Lunar Sky kombi- Full extra - 190 paci - 4 memoriás ülés
2005/03/31-TDCI 2.0 TURNIER VIVA X - kombi-130 pacis-Mashine Silv
Tadzsik
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 118



E-mail
« Új hozzászólás #4567 Dátum: 2022.04.10 vasárnap, 18:23:11 »

Ma annyit sikerült kiderítenem, hogy a porlasztócsúcsok nem a megfelelő csoport szerint voltak kalibrálva. 4-esre volt beállítva, de valójában 5-ös csúcsok vannak benne. Így kipróbálva jelentősen csökkent a füstölési hajlam, be nem szünt meg teljesen. Az EGR-t én cseréltem és egyből le is dugóztam.  A következő a vezérlés cseréje lesz, mert szerelés közben megláttam a szíjat, és azonnali cserés. Már megvettem a szettet, talán a héten  ki tudom cserélni, addig nem  használom nehogy elpattanjon.
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDDI kombi  2002.10.havi, D6BA motorkód
Tadzsik
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 118



E-mail
« Új hozzászólás #4568 Dátum: 2022.04.17 vasárnap, 23:09:58 »

Üdv Mindenkinek!
A vezérlés lebontása közben az ékszíjtárcsa mögötti impulzus jeladóból lepattant egy darabka. Megpróbáltam rendelni, de ilyen kivitelt sehol sem találtam. A száma cfw p 96 443 476 80 mf, ez egy vastagabb kivitelű jeladó, a hozzá való ékszíjtárcsa is más mint amiket a motorszám alapján beadnak a keresők, ennek nincs az agyban az éknek hely, viszont a jeladóhoz egy körfelületen csatlakozik, az ékpálya a jeladóban van kialakítva.
Egyébként AZWA a motorkód 2.0 tdci 130 LE kivitel, 2007-es.
A kérdés az lenne, hogy tudom-e cserélni a jeladót más kivitelűre /https://m.autoalkatreszonline24.hu/ina/7898728/  a hozzá való szíjtárcsával együtt, vagy ugyan ilyet keressek valahol?
Ha veszek egy ilyen  szettet /https://m.autoalkatreszonline24.hu/febi-bilstein/13826643/ azzal tudom helyettesíteni a jelenlegit?
Előre is köszi a segítséget.
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDDI kombi  2002.10.havi, D6BA motorkód
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23819


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #4569 Dátum: 2022.04.17 vasárnap, 23:47:53 »

Üdv Mindenkinek!
A vezérlés lebontása közben az ékszíjtárcsa mögötti impulzus jeladóból lepattant egy darabka. Megpróbáltam rendelni, de ilyen kivitelt sehol sem találtam. A száma cfw p 96 443 476 80 mf, ez egy vastagabb kivitelű jeladó, a hozzá való ékszíjtárcsa is más mint amiket a motorszám alapján beadnak a keresők, ennek nincs az agyban az éknek hely, viszont a jeladóhoz egy körfelületen csatlakozik, az ékpálya a jeladóban van kialakítva.
Egyébként AZWA a motorkód 2.0 tdci 130 LE kivitel, 2007-es.
A kérdés az lenne, hogy tudom-e cserélni a jeladót más kivitelűre /https://m.autoalkatreszonline24.hu/ina/7898728/  a hozzá való szíjtárcsával együtt, vagy ugyan ilyet keressek valahol?
Ha veszek egy ilyen  szettet /https://m.autoalkatreszonline24.hu/febi-bilstein/13826643/ azzal tudom helyettesíteni a jelenlegit?
Előre is köszi a segítséget.
szíjtárcsával együtt cserélhető az újabbik fajtára
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Tadzsik
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 118



E-mail
« Új hozzászólás #4570 Dátum: 2022.04.18 hétfő, 09:51:44 »

Köszi szépen!
Akkor megrendelem!
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDDI kombi  2002.10.havi, D6BA motorkód
Tadzsik
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 118



E-mail
« Új hozzászólás #4571 Dátum: 2022.05.03 kedd, 12:05:59 »

Üdv!
Kicseréltem a szíjtárcsát a jeladóval együtt, egy ici-picit keskenyebb a tárcsa az elődjénél, mert a szíj oldalát egy kicsit ledörzsölte.
Az utángyártott vezérlés szettben a vezetőgörgő agyrésze volt kb 0,8 mm-el szélesebb  az eredeti alkatrésznél, ezt némi flexeléssel megoldottam.
A vezérlés cseréje miatt ugye szükség volt a szíjtárcsa leszorító csavar leszedésére, ami gantikus szopás volt, 1 napot elba..tam vele, végül indítózással letekertettem az autóval, kb 2 mp alatt.
Az autó eszeveszett füstölését végül a turbó pierburg szelepének a cseréje oldotta meg, egy kis vezeték szakadással megspékelve. Előtte a turbó geometriát megpróbáltam leszedés nélkül dpf tisztító spray segítségével kitisztítani több-kevesebb sikerrel. A lényeg hogy azóta működik az autó, már lehet vele keresni végre. Még pár apróságot, szívótorok tömítés garnitúra és résolajcső garnitúra cseréjét megcsinálom hamarosan, aztán rámehetek a dpf hiányának megoldására.
Köszi mindnkinek a jótanácsokat, hasznos tippeket!
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDDI kombi  2002.10.havi, D6BA motorkód
Tadzsik
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 118



E-mail
« Új hozzászólás #4572 Dátum: 2022.05.11 szerda, 21:13:18 »

Lenne még egy kérdésem. Az autó fogyasztásmérője 7,5 l átlagfogyasztás jelez, visszatankolás alapján viszont csak kb 5,5 l a tényleges átlag. Ezen lehet valahogy állítani, hogy pontosabb értéket mutasson a computer?
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDDI kombi  2002.10.havi, D6BA motorkód
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #4573 Dátum: 2022.05.11 szerda, 21:41:22 »

Lenne még egy kérdésem. Az autó fogyasztásmérője 7,5 l átlagfogyasztás jelez, visszatankolás alapján viszont csak kb 5,5 l a tényleges átlag. Ezen lehet valahogy állítani, hogy pontosabb értéket mutasson a computer?
érdemes lenne ellenőrizni diaggal a beállított üza tank méretet,és a gumi méretet,esetleg nyomni egy pcm resetet.Keveset változhat.
Nekem dl-re pontos.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
fecskebeka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új hozzászólás #4574 Dátum: 2022.05.30 hétfő, 21:24:18 »

Szervusztok!

Szívó oldali motoros fojtószelepet kell cserélnem. A műanyag fogaskerék foga letörött, majd ledarálta teljesen. Szelep tengelye nem szorul, nincs lebontva még, belül milyen lerakodás van nem tudom, végállások így ismeretlenek. Ideiglenesen lehuztam a recsegő cucc csatlakozóját. Szelep nyitott állású.  
Gép indul, megy rendesen. Motorhiba jelzéssel ugyan.

Alábbiakban kérném segítségeteket:
- Regeneráció lassan esedékes, le tud menni ettől még?
Esetlegesen csak egyhelyben állva, pörgetve a motort. .... Vagy így problémás az égetési folyamat?

- Új fojtószelep megrendelve.
Beépítést követően mi a tanítási folyamat?
Olvastam olyat, hogy öntanuló rendszerű, de egy két lépést eszközölni kell.  

Forscan, bluetooth van..

Köszönöm előre is válaszotokat!
Szép napot mindenkinek!
Zs.
« Utoljára szerkesztve: 2022.05.30 hétfő, 22:57:47 írta fecskebeka » Naplózva

Galaxy Ghia 2.2 TDCi Panther Black (Metallic)                                                 "vágyom rá, hogy megismerjelek te bestia" Wink
2010- 200LE 6 fokozat kézi  WA6, KNWA, Bi-Xenon, DRL, LEDs, ... 7 person, ..
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #4575 Dátum: 2022.05.31 kedd, 10:52:40 »

Szervusztok!

Szívó oldali motoros fojtószelepet kell cserélnem. A műanyag fogaskerék foga letörött, majd ledarálta teljesen. Szelep tengelye nem szorul, nincs lebontva még, belül milyen lerakodás van nem tudom, végállások így ismeretlenek. Ideiglenesen lehuztam a recsegő cucc csatlakozóját. Szelep nyitott állású.  
Gép indul, megy rendesen. Motorhiba jelzéssel ugyan.

Alábbiakban kérném segítségeteket:
- Regeneráció lassan esedékes, le tud menni ettől még?
Esetlegesen csak egyhelyben állva, pörgetve a motort. .... Vagy így problémás az égetési folyamat?

- Új fojtószelep megrendelve.
Beépítést követően mi a tanítási folyamat?
Olvastam olyat, hogy öntanuló rendszerű, de egy két lépést eszközölni kell.  

Forscan, bluetooth van..

Köszönöm előre is válaszotokat!
Szép napot mindenkinek!
Zs.
diaggal inditasz egy regent,a pcm et meg alaphelyzetbe állítod. Mindent újra tanul.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
fecskebeka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új hozzászólás #4576 Dátum: 2022.05.31 kedd, 19:35:13 »

Köszönöm!

A PCM reszethez valóban elég akku lecsatlakoztat és  csatlakozók +,- rövidre zárása x ideig (mondjuk 2 perc)?
 integet2

diaggal inditasz egy regent,a pcm et meg alaphelyzetbe állítod. Mindent újra tanul.
Naplózva

Galaxy Ghia 2.2 TDCi Panther Black (Metallic)                                                 "vágyom rá, hogy megismerjelek te bestia" Wink
2010- 200LE 6 fokozat kézi  WA6, KNWA, Bi-Xenon, DRL, LEDs, ... 7 person, ..
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26653


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4577 Dátum: 2022.05.31 kedd, 19:52:22 »

Köszönöm!

A PCM reszethez valóban elég akku lecsatlakoztat és  csatlakozók +,- rövidre zárása x ideig (mondjuk 2 perc)?
 integet2


Az akkut lekötve mi értelme a rövidzárlatnak?  hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
fecskebeka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új hozzászólás #4578 Dátum: 2022.05.31 kedd, 20:37:26 »

Persze nem az akku rövidzár...
Ezt láttam több Forodos videóban..
Ezért kérdem Galaxyra igaz lehet-e..
 eljen
 beka3

Az akkut lekötve mi értelme a rövidzárlatnak?  hehe
Naplózva

Galaxy Ghia 2.2 TDCi Panther Black (Metallic)                                                 "vágyom rá, hogy megismerjelek te bestia" Wink
2010- 200LE 6 fokozat kézi  WA6, KNWA, Bi-Xenon, DRL, LEDs, ... 7 person, ..
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #4579 Dátum: 2022.05.31 kedd, 21:16:05 »

Köszönöm!

A PCM reszethez valóban elég akku lecsatlakoztat és  csatlakozók +,- rövidre zárása x ideig (mondjuk 2 perc)?
 integet2

írtad van diag cucc.Mi értelme összekoszolni a kezed a motorháztetővel....nem kell azt nyitogatni.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
fecskebeka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új hozzászólás #4580 Dátum: 2022.06.01 szerda, 06:31:02 »

 eljen
 worship
szelepet csak ki kellcserélni  nyes
 wave
 beka3

írtad van diag cucc.Mi értelme összekoszolni a kezed a motorháztetővel....nem kell azt nyitogatni.
Naplózva

Galaxy Ghia 2.2 TDCi Panther Black (Metallic)                                                 "vágyom rá, hogy megismerjelek te bestia" Wink
2010- 200LE 6 fokozat kézi  WA6, KNWA, Bi-Xenon, DRL, LEDs, ... 7 person, ..
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #4581 Dátum: 2022.06.01 szerda, 08:41:25 »

eljen
 worship
szelepet csak ki kellcserélni  nyes
 wave
 beka3

Alf diaggal cseréli  hehe
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #4582 Dátum: 2022.06.01 szerda, 16:14:47 »

Alf diaggal cseréli  hehe
mire a diag kell,azt már rég kicserélte.Persze ha mindenképpen  akar áramtalanítani,ne álljon senki az útjába... zavart2 idiota
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
fecskebeka
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új hozzászólás #4583 Dátum: 2022.06.01 szerda, 19:07:11 »

Imádlak Titeket!  eljen eljen
 angel
 beka3
THX


UI: Nem tudom, hogy hogyan, de sikerült. Smiley
Regen a foljtószelep csere után 130% ról lement  magától automatikusan.
Egyenlőre megy a gép. Már mentem 10 km-t.  eplus2

Jó hétvégét mindekinek!  beka3


Alf diaggal cseréli  hehe
mire a diag kell,azt már rég kicserélte.Persze ha mindenképpen  akar áramtalanítani,ne álljon senki az útjába... zavart2 idiota
« Utoljára szerkesztve: 2022.06.04 szombat, 13:57:14 írta fecskebeka » Naplózva

Galaxy Ghia 2.2 TDCi Panther Black (Metallic)                                                 "vágyom rá, hogy megismerjelek te bestia" Wink
2010- 200LE 6 fokozat kézi  WA6, KNWA, Bi-Xenon, DRL, LEDs, ... 7 person, ..
Tadzsik
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 118



E-mail
« Új hozzászólás #4584 Dátum: 2022.06.02 csütörtök, 21:08:58 »

Smax 2.0 tdci ismét hibát produkált, elkezdett időnként becsörögni a motor, harmatgyenge lett és bizonyos fordulatszám tartományban füstöl mint állat. Volt, hogy ment közben vészüzembe kapcsolt. Hibajelzést nem találtam,l csak a valóban kikötött EGR-t jelzi.
Alapjáraton szépen jártm nem füstölt, de a mélygarázsból alig bírtam vele feljönni.
Gondolom ezek a porlasztócsúcs cseréjének a jelei lehetnek.
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDDI kombi  2002.10.havi, D6BA motorkód
rstwingo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1121


csak vagyok


E-mail
« Új hozzászólás #4585 Dátum: 2022.06.03 péntek, 05:02:08 »

Smax 2.0 tdci ismét hibát produkált, elkezdett időnként becsörögni a motor, harmatgyenge lett és bizonyos fordulatszám tartományban füstöl mint állat. Volt, hogy ment közben vészüzembe kapcsolt. Hibajelzést nem találtam,l csak a valóban kikötött EGR-t jelzi.
Alapjáraton szépen jártm nem füstölt, de a mélygarázsból alig bírtam vele feljönni.
Gondolom ezek a porlasztócsúcs cseréjének a jelei lehetnek.

Nem feltétlen. Élő diagot kellene nézni és a turbót is megmozgatni, nem-e lötyög nagyon + a turbócsöveket átnézni, nem-e repedt,bilincs fellazult.
Szivósort,légbeömlőket kitakarítani ha nem volt még.
Naplózva

2012-s MK4 2.0 TDCI Titanium Luxury  Lunar Sky kombi- Full extra - 190 paci - 4 memoriás ülés
2005/03/31-TDCI 2.0 TURNIER VIVA X - kombi-130 pacis-Mashine Silv
Tadzsik
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 118



E-mail
« Új hozzászólás #4586 Dátum: 2022.06.04 szombat, 16:06:20 »

A diagot megnéztem miután hazaszenvedtem az autóval. A turbó dolgozik, jó értékeket mutat. Ma szétszedés előtt kompresszorral megfúvattam  és a 4 csúcsból 1 nagyon, kettő kicsit gázolajos volt egy száraz.
Szerintem ez biza porlasztócsúcs hiba lesz.
Nemrég volt pucolva a szívósor, a turbó igaz megbontás nélkül, cseréltem pierburg szelepet, a pierburg csatlakozóját megfortasztottam kábelszakadás után.
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDDI kombi  2002.10.havi, D6BA motorkód
Tadzsik
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 118



E-mail
« Új hozzászólás #4587 Dátum: 2022.06.05 vasárnap, 14:30:38 »

A magasnyomású bele alumíniumból van esetleg?
A csúcsokat ki és szétszedve elég sok kopadékot mostam ki ultrahangos mosóval.
Most összerakva, kipróbálva átmenetileg megjavult, nem füstöl, megy mint állat.
Turbó kicsit fütyül, gondolom némi olajat is átereszt, mert a legutóbbi szívósor pucolás óta ismét van némi koksz lerakódás, ha nem is jelentős.
Akkor a konklúzió, a nagynyomású szivattyú és a turbó felújítás lassan esedékessé válik.
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDDI kombi  2002.10.havi, D6BA motorkód
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #4588 Dátum: 2022.06.06 hétfő, 11:28:43 »

A magasnyomású bele alumíniumból van esetleg?
A csúcsokat ki és szétszedve elég sok kopadékot mostam ki ultrahangos mosóval.
Most összerakva, kipróbálva átmenetileg megjavult, nem füstöl, megy mint állat.
Turbó kicsit fütyül, gondolom némi olajat is átereszt, mert a legutóbbi szívósor pucolás óta ismét van némi koksz lerakódás, ha nem is jelentős.
Akkor a konklúzió, a nagynyomású szivattyú és a turbó felújítás lassan esedékessé válik.
az új turbó is szállít résolajat.Amíg a nyomást tudja,nagy baj nem lehet az olajpárából,és az olajszint nem csökken drasztikusan.
A nagynyomású bármiből készülhetne,a nyomás a szivattyú lapátokat és a házat forgácsolja az apró szennyeződések miatt.Ezért fontos a 2mikronos szűrő.
Van az a futásteljesítmény amikor időszerű a javítás,természetes a kopás.
A diaggal ellenőrizhető bizonyos szintet sokminden.Főleg ha megvan a hibakód,és nem vaktában keresi a bajt az ember.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Tadzsik
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 118



E-mail
« Új hozzászólás #4589 Dátum: 2022.10.21 péntek, 14:44:42 »

Sziasztok!
Olyan probléma állt elő, hogy a smaxi (2006/2.0tdci/130LE) műszerfalán lévő LCD kijelző fele megszűnt létezni, elhajtottak műszakiról mivel a km állás nem látszik, így nem tudják fotózni.
Találkozott már valaki ennek a cseréjével, vagy esetleg későbbi típus műszeregysége beépíthető lenne a jelenlegi helyére?
Itthon csak az LCD kb 7,5x8 cm két szallagos verzió 76 ezer Ft /ebay-en 105 EUR/, akár későbbi s-max, vagy galaxy nagykijelzős óracsoportja már 20 ezer Ft-ért beszerezhető lenne. Cserélhetők ezek kűlön, vagy csak gigantikus szopás útján?
Előre is köszi a válaszokat!
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDDI kombi  2002.10.havi, D6BA motorkód
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #4590 Dátum: 2022.10.21 péntek, 14:51:47 »

Sziasztok!
Olyan probléma állt elő, hogy a smaxi (2006/2.0tdci/130LE) műszerfalán lévő LCD kijelző fele megszűnt létezni, elhajtottak műszakiról mivel a km állás nem látszik, így nem tudják fotózni.
Találkozott már valaki ennek a cseréjével, vagy esetleg későbbi típus műszeregysége beépíthető lenne a jelenlegi helyére?
Itthon csak az LCD kb 7,5x8 cm két szallagos verzió 76 ezer Ft /ebay-en 105 EUR/, akár későbbi s-max, vagy galaxy nagykijelzős óracsoportja már 20 ezer Ft-ért beszerezhető lenne. Cserélhetők ezek kűlön, vagy csak gigantikus szopás útján?
Előre is köszi a válaszokat!
nem lehet javíttatni?Lehet csak a szalagkábele nem érintkezik annak a félnek...
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Tadzsik
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 118



E-mail
« Új hozzászólás #4591 Dátum: 2022.10.21 péntek, 19:11:17 »

nem lehet javíttatni?Lehet csak a szalagkábele nem érintkezik annak a félnek...

Hidegen csak a bal fele műkődik, a jobb nem. Ha nem bemelegszik,  ráadom a fűtést, akkor kb 5-10 perc múlva tökéletesen működik mindkét fele. Aztán másnap ismét csak a bal fele látszik.
Nyilván szétkapom valamelyik nap, lehet lelazult a jobboldali csatlakozó, csak alkatrészek keresgélése közben találtam egy videót a youtube-on, amiben egy Mk1 S-maxba beleműtötték az Mk2 múszeregységét.
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDDI kombi  2002.10.havi, D6BA motorkód
Tadzsik
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 118



E-mail
« Új hozzászólás #4592 Dátum: 2022.10.21 péntek, 19:30:23 »

Hidegen csak a bal fele műkődik, a jobb nem. Ha nem bemelegszik,  ráadom a fűtést, akkor kb 5-10 perc múlva tökéletesen működik mindkét fele. Aztán másnap ismét csak a bal fele látszik.
Nyilván szétkapom valamelyik nap, lehet lelazult a jobboldali csatlakozó, csak alkatrészek keresgélése közben találtam egy videót a youtube-on, amiben egy Mk1 S-maxba beleműtötték az Mk2 múszeregységét.

Az említett videó:
https://m.youtube.com/watch?v=LwSQE8ZCpuE&t=127s
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDDI kombi  2002.10.havi, D6BA motorkód
Tadzsik
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 118



E-mail
« Új hozzászólás #4593 Dátum: 2022.11.04 péntek, 10:20:37 »

Sziasztok!
Tudna valaki esetleg 2007-es S-max-hoz harmadik üléssort?
Sajnos a műszakin kérik, mert a forgalomban 7 üléses, én meg már 5 üléssel vettem.
Előre is köszi!
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDDI kombi  2002.10.havi, D6BA motorkód
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #4594 Dátum: 2022.11.04 péntek, 10:43:19 »

Sziasztok!
Tudna valaki esetleg 2007-es S-max-hoz harmadik üléssort?
Sajnos a műszakin kérik, mert a forgalomban 7 üléses, én meg már 5 üléssel vettem.
Előre is köszi!
fb-s csoportban dícsérni szokták ezt a bontót: http://zkautoteile.de/, én ott kezdeném
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Tadzsik
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 118



E-mail
« Új hozzászólás #4595 Dátum: 2022.11.04 péntek, 21:14:31 »

fb-s csoportban dícsérni szokták ezt a bontót: http://zkautoteile.de/, én ott kezdeném

Köszönöm!
Holnap megpróbálom, hátha nyitva vannak szombaton!
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDDI kombi  2002.10.havi, D6BA motorkód
Tadzsik
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 118



E-mail
« Új hozzászólás #4596 Dátum: 2022.11.06 vasárnap, 22:15:57 »

fb-s csoportban dícsérni szokták ezt a bontót: http://zkautoteile.de/, én ott kezdeném
Pillanatnyilag nincs náluk sajnos.
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDDI kombi  2002.10.havi, D6BA motorkód
Foley
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32



E-mail
« Új hozzászólás #4597 Dátum: 2022.11.07 hétfő, 13:33:22 »

Nézd csak:
https://auto.jofogas.hu/szabolcs_szatmar_bereg/Ford_Galaxy_6__7__Ulesek_eladoak__2006_2014__133056794.htm
Naplózva

2009 2.2TDCI 175LE MKII Galaxy Individual Remapped-198LE 485Nm
Tadzsik
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 118



E-mail
« Új hozzászólás #4598 Dátum: 2022.11.09 szerda, 07:50:15 »

Találtam üléssort biztonsági övvel, szőnyeg nélkül.
Elkezdtem beépíteni, de ahogy látom az ülés felfogatási pontjainál a menetet nekem kell majd megcsinálni, illetve ehhez a szőnyeget ki kell vágni. Tudna esetleg valaki fotót készíteni, hogy a biztonsági övet hogy kell bekötni a 3-ik üléssornál? Biztos rájövök, de kép alapján könnyebb szerelgetni.
Kaptam az ülésekhez 4 db acél támasztó, emelő gyűrűt, ezek a két ülés széléhez kellenek?
Mintha ott mélyebben lennének a furatok. Ha valaki csinált már 3-ik üléssor beépítést megköszönném ha megosztaná a tapasztalatait.
Naplózva

Ford Mondeo 2.0 TDDI kombi  2002.10.havi, D6BA motorkód
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #4599 Dátum: 2022.11.09 szerda, 20:21:10 »

Találtam üléssort biztonsági övvel, szőnyeg nélkül.
Elkezdtem beépíteni, de ahogy látom az ülés felfogatási pontjainál a menetet nekem kell majd megcsinálni, illetve ehhez a szőnyeget ki kell vágni. Tudna esetleg valaki fotót készíteni, hogy a biztonsági övet hogy kell bekötni a 3-ik üléssornál? Biztos rájövök, de kép alapján könnyebb szerelgetni.
Kaptam az ülésekhez 4 db acél támasztó, emelő gyűrűt, ezek a két ülés széléhez kellenek?
Mintha ott mélyebben lennének a furatok. Ha valaki csinált már 3-ik üléssor beépítést megköszönném ha megosztaná a tapasztalatait.
Ha gyárilag 7 üléses, akkor miért van ilyen átalakításokra szükség?  wow1
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Oldalak: 1 ... 85 86 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.082 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.