Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.28 vasárnap, 06:20:04 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 / Csomagtérajtó mikrokapcsoló cseréje  (Megtekintve 9329 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Dátum: 2011.02.10 csütörtök, 19:53:01 »

A következő leírás kombin mutatja be, más karosszéria típusú MK3-asnál is megoldható, csupán az elemek lebontásának módjában különbözik vigyor3

- Csavarozd ki a két csavart ami a pótféklámpát tartja.
- Óvatosan pattintsd ki a jobb vagy a bal oldalon a keskeny kárpit elemet, figyelj, hogy az autóra merőleges irányba húzd, mert eltöröd a rögzítőfüleket.
- Csavard ki a két csavart a kapaszkodókból (ott fogod meg az ajtót amikor lecsukod), ügyesen elkezded lehúzni a nagy műa borítást, figyelj hogy ne törd meg sehol, egyenként kipattannak a bolhák.
- 4db 6-os önzáró anya fogja az ajtóhoz a kapaszkodót, amiben van a mikrokapcsoló meg a világítás, ezeket szedd le.
- Belülről csatlakozd szét a mikrokapcsoló gyorcsatiját, az átvezető gumidugót told ki egy csavarhúzóval.
- A mikrokapcsoló egy szürke műanyag házban van, két oldalt egy-egy műanyag horog fogja a helyére. Akaszd ki őket, vigyázz, el ne törjön.
- Ha idáig sikerült, akkor most a kezedben fogod a lényeget, mikrokapcsoló a szürke házban, kívülről gumírozott rész.
- Gumírozást ügyesen lefejted róla (ez csak egy sínbe van bepattintva).
- Kiveszed a fémlemezt belőle, ami a mikrokapcsolót nyomkodja.
- Ekkor már látod a delikvenst, be van öntve gumival, ezt csavarhúzóval kikaparod hátulról a kábel felől.
- Hátulról a kábelbekötés felől kitolod egy csavarhúzóval a mikrokapcsolót.
- Majd jöhet TZS módszere: kibelezel egy számítógépes egeret, kiforrasztod belőle az áldozatot, és azt teszed a régi helyére.
- Én egy digitális vezérlőegységen lévő 2db mikrokapcsolót (kétszer 6x6mm) építettem (szorítottam) be párhuzamosan, így stabilabb lett a kapcsolása.
- Ráforraszottam az eredeti kábelt, majd hátulról kitöltöttem gumiám pasztával (TZS), hogy ne folyjon bele a víz (ecetsavasan kötő szilikon tömítőt ne használj, mert erősen korrozív!).
- Visszaraktam a fémlemezt, majd a gumírozást, de előtte jól megpucoltam egy rossz fogkefével az egészet, és a gumírozás vájúját feltöltöttem gumiámmal a jobb tömítés
- Beraktam a helyére a mikrokapcsolós műanyag házat, a kábelt vissza a helyére, csatlakozó összedug, kipróbálod és tökéletesen működik.
- Miután kiörömködted magad, hogy újra nyitható a csomagtérajtód, elkezded fordított sorrendben visszarakni a kárpit elemeket és rögzítéseket.

Nekem ez nagyjából két órás mutatvány volt!

Sok sikert kíván mindenkinek, alf!
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.03 csütörtök, 08:36:52 írta AndyA » Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.039 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.