Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.03.29 péntek, 06:17:20 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 / Vezető ülés nem emel!  (Megtekintve 72159 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Dátum: 2011.12.10 szombat, 20:37:42 »

Sziasztok!
Ezt a hibát a mechanizmusban tönkremenő-eltörő műanyag fogaskerék okozza.A motor búg-morog,de nem történik semmi.
A javítás menete,hogy ki kell építeni a motort,és kicserélni a fogaskereket egy utángyártottra,és mehet vissza a cucc.
A fogaskereket itt legyártják bárkinek: http://mondeo.hu/index.php?topic=4244.0        http://mondeo.hu/index.php?topic=4244.msg517292#msg517292
Én azt a megoldást választottam,hogy vettem egy bontott komplett emelő motort hajtással együtt DomeSL-től,és komplett kicseréltem.

Nos,az ülést NEM KELL KIVENNI! taps
Kb 5 perc alatt a helyén kilehet szedni a magasságemelő szerkezetet.A műanyag burkolatot kell leszedni,amin a kapcsolók vannak az ülés oldalán.A hátsó ülés felől alul belülről fogja 1db csavar!Ezt kivesszük a megfelelő torx kulccsal.Azután, ha előről alánézünk az ülés alá,akkor látjuk majd,hogy csak előre kell megtolni a burkolatot,ezután az ajtó irányába húzva kibújnak a beakasztós fülei,és már szabad is az ülés oldala.Ekkor már látható,hogy az emelőmotor felül egy 6os lemezbrezonnal van rögzítve az üléshez.Fogunk egy olyan csillag csavarhúzót aminek 5ös a szára,és egy kalapáccsal ügyesen befelé beütjük.A brezon amikor kijött a helyéről,1xűen bepottyan az ülés alá.Ekkor már csak alul fogja egy db csavar a másik végét az emelőmechanizmusnak.Ezt eltávolítjuk egy 5ös imbuszkulccsal.Majd oldjuk az elektromos csatlakozását,és már a kezünkben is van a moci kompletten a csigahajtással.
Természetesen ekkor már egy 6,5-es krovával 3db csavart kiveszünk a hajtóműházból,és meg is pillantjuk a bűnöst.Ott fog figyelni a ledarálódott fehér műanyag fogaskerék a tengely végén.Amennyiben javíttatni akarjátok a brozból készült kerékre,akkor az úr aki készíti a fogaskereket,ő rá is fogja forrasztani a tengelyre,mert a műanyag valahogyan menetesen van rögzítve.De ezt komplettre elkészíti a szaki a fenti címen!

Én,mint korábban írtam ,vettem egy komplett másik mocit,és csak 1xűen kicseréltem az egészet!A visszarakás pedig pont ugyan az,mint a szétszedés sorrendje.Először az elektromos csatit össze csatlakozzuk.Azután a motor felső részét beillesszük a helyére,és a 6os brezont pont úgy ahogy ki ütöttük(illetve be), beillesszük a furatba kintől befelé,majd egy csillagcsavarhúzóval és egy kalapáccsal ügyesen beütjük a helyére.Kint és bent kb 5-5mm-t lóg ki a brezon az anyagból.A következő lépés a mechanizmus  alsó csavarját bejátszani.Ez sem nehéz.Az ülést kézzel lehet emelgetni,és amikor a furat a helyén van, a csavart csak be kell tekerni,meghúzni az 5ös imbusszal.Ha megvagyunk,már lehet is tesztelni az állítómotor működését.Ha kiörömködtük magunkat, akkor a műanyagborítást visszatesszük azzal az egy csavarral megrögzítjük hátulról-alulról-oldalról-belülről.

A kiszerelés kb 3-5 percet vesz igénybe,az örömködés 2 sört,a beszerelés pedig módszeresen kb 10 perc. vigyor3

Remélem sokaknak tudtam segíteni,akik nem mertek nekiállni az ülés kiszedése miatti riadalom végett.

Mindenkinek jó bütykölést kívánok!
Üdv, alf  Wink wave

szerk.:
Akinek a belső motorban (a box felöliben) romlik el a fogaskerék,annak kikell szedni az ülést mindenképpen.
Info->Styleair

"Üdvözlök mindenkit! Valamikor régen írtam ide a Fórumba, de lehet, hogy mégegyszer kéne frissíteni az adatokat: Sárközi János Műszerész Mester vagyok és a Mondeo ülés emelő fogaskerekét tudom gyártani rézből! - Örök darab - (7500 Ft)
Megvárható 15 perc alatt fel esztergálom a tengelyre, ha elhozzátok. "fogaskerekgyarto.hu" 20-432-8187 Hétkjöznap 9 től 13 óráig. Sajnos ez a műanyag, gyárilag hibás. Ne vegyél bontóból, mert ugyanilyen vackot kapsz jó drágán!!!"
« Utoljára szerkesztve: 2019.01.06 vasárnap, 16:12:23 írta alf® » Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.054 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.