Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.29 szerda, 12:00:51 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK3 2.0 TDi - EGR és részecskeszűrő kerestetik  (Megtekintve 2836 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
driver
Vendég
« Dátum: 2011.12.17 szombat, 14:37:21 »

sziasztok!
131 LE tdi 2.0 2006-os kombihoz keresnék haveromnak EGR-t és részecskeszűrőt bontva ami jól működik.
wdriver@freemail.hu

köszönöm!
üdv W.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48458



« Új hozzászólás #1 Dátum: 2011.12.17 szombat, 15:14:28 »

sziasztok!
131 LE tdi 2.0 2006-os kombihoz keresnék haveromnak EGR-t és részecskeszűrőt bontva ami jól működik.
wdriver@freemail.hu

köszönöm!
üdv W.
...az EGR nem nagy érvágás,ha nincs egyáltalán.....pontosabban ha nem műkszik.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
FrancoNero
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5613



« Új hozzászólás #2 Dátum: 2011.12.17 szombat, 16:05:08 »

...az EGR nem nagy érvágás,ha nincs egyáltalán.....pontosabban ha nem műkszik.
a DPF-t meg ki lehet belőle ütni!
Naplózva

Mondeo Duratorq TDCi "X"Le 2007.01.03.
"KENWOOD"MACAUDIO"HERTZ"ALPINE"EGR-OFF"MoMo Corse"CHIP"FlipKey"ST Springs"DECAT"

"NO SMOKE NO FUN"

400,000+


borbast
Vendég
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2011.12.20 kedd, 17:52:09 »

   Sziasztok!

Egy fél éve vásároltam 1 Mondeo MK3 TDDi-t Nem sokat használom, mert szerintem sokat eszik.Egy ideje olvasom a tanácsaitokat, de most bátorkodom először kérdezni tőletek.
Szóval
20 Liter gázolajból átlag 220km-t tudok menni vegyes használatban. A fed.komp. 9,2L/100km fogyasztást mutat ami meg is felel a valóságnak. Amit eddig olvastam nálatok azt már mind megnéztem. Minden jó. /EGR levakolva, Motordiagnosztika rendben új szoftvert kapott,Turbócsövek egyenként átvizsgálva,Intercooler kitakarítva, A motor nem füstöl,erős és könnyen indul./ Minden jó csak eszik mint az állat. Már csak az adagolóra tudok gondolni, de az kicsit drága ahhoz, hogy " próbáljuk meg hátha jó lesz"-t játsszak vele. Segítsetek ha valakinek van  ötlete  Előe is kösz.
Naplózva
Cs12
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5605



« Új hozzászólás #4 Dátum: 2011.12.20 kedd, 21:43:29 »

   Sziasztok!

Egy fél éve vásároltam 1 Mondeo MK3 TDDi-t Nem sokat használom, mert szerintem sokat eszik.Egy ideje olvasom a tanácsaitokat, de most bátorkodom először kérdezni tőletek.
Szóval
20 Liter gázolajból átlag 220km-t tudok menni vegyes használatban. A fed.komp. 9,2L/100km fogyasztást mutat ami meg is felel a valóságnak. Amit eddig olvastam nálatok azt már mind megnéztem. Minden jó. /EGR levakolva, Motordiagnosztika rendben új szoftvert kapott,Turbócsövek egyenként átvizsgálva,Intercooler kitakarítva, A motor nem füstöl,erős és könnyen indul./ Minden jó csak eszik mint az állat. Már csak az adagolóra tudok gondolni, de az kicsit drága ahhoz, hogy " próbáljuk meg hátha jó lesz"-t játsszak vele. Segítsetek ha valakinek van  ötlete  Előe is kösz.

Nálam is ez a helyzet,csak én városban használom.10-12 litert mutat a fedcomp.Nálam is jó minden, mint nálad,csak sokat eszik. Olvastam valahol,hogy termosztát miatt is lehet túlfogyasztás,januárban cserélik,kiváncsian várom, mennyiben változik a fogyi.
Naplózva

2016.06. MKV 2.0 TDCI BiTurbo ST-Line, 211LE, FULL

Ex:2009.08. MKIV 2.0 TDCI Titanium-S, 165LE CHIP, Automata, EGR+DPF OFF, FULL
Ex:2001.11. MKIII 2.0 TDDI GHIA,150LE,CHIP(BUNYEK),EGR OFF, FULL
driver
Vendég
« Új hozzászólás #5 Dátum: 2011.12.29 csütörtök, 18:13:12 »

a DPF-t meg ki lehet belőle ütni!

köszi szépen, már csak az a kérdés, hogy hogyan-mivel lehet ezt megtenni,
szegény haverom fél hogy baja lesz a Mondinak ha így használja.
leírnátok nekem, vagy megtalálom valahol?

szal ez EGR-t lekötni valahogy és ez a DPF a részecskeszűrő(?), akkor ezt a hibakódot kiütni?
- bocs de nekem 2.0 benzines Scorpim van ezért nem vágom mit hova lehet kiiktatni itt a dízelen.

de ha esetleg nem szeretné így kiiktatni ezeket, akkor bontottban nézelődjek valakinél hogy van-e, vagy nem is érdemes?
köszönöm üdv W.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48458



« Új hozzászólás #6 Dátum: 2011.12.29 csütörtök, 18:25:20 »

köszi szépen, már csak az a kérdés, hogy hogyan-mivel lehet ezt megtenni,
szegény haverom fél hogy baja lesz a Mondinak ha így használja.
leírnátok nekem, vagy megtalálom valahol?

szal ez EGR-t lekötni valahogy és ez a DPF a részecskeszűrő(?), akkor ezt a hibakódot kiütni?
- bocs de nekem 2.0 benzines Scorpim van ezért nem vágom mit hova lehet kiiktatni itt a dízelen.

de ha esetleg nem szeretné így kiiktatni ezeket, akkor bontottban nézelődjek valakinél hogy van-e, vagy nem is érdemes?
köszönöm üdv W.

az egr szelepet egyszerűen egy lemezzel lekell zárni a kipufogógáztól.ezt nem is érdemes keresni.
A részecskeszűrőt nem is értem,hogy miért akarja cserélni?!
Ezek a szűrők regenerálják magukat,tehát a rendszer kiégeti a lerakódott kokszot.Ha ezt a hibát dobja az autó,az nem biztos,hogy a szűrő baja,az csak azt jelenti,hogy elvan dugulva.Ezt pedig okozhatja akár 1lukas turbócső is,ami miatt kormol az autó.Először a hibát kéne megszüntetni,és lehet,hogy nem is kell a részecskeszűrőt cserélni.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
driver
Vendég
« Új hozzászólás #7 Dátum: 2011.12.30 péntek, 13:12:38 »

az egr szelepet egyszerűen egy lemezzel lekell zárni a kipufogógáztól.ezt nem is érdemes keresni.
A részecskeszűrőt nem is értem,hogy miért akarja cserélni?!
Ezek a szűrők regenerálják magukat,tehát a rendszer kiégeti a lerakódott kokszot.Ha ezt a hibát dobja az autó,az nem biztos,hogy a szűrő baja,az csak azt jelenti,hogy elvan dugulva.Ezt pedig okozhatja akár 1lukas turbócső is,ami miatt kormol az autó.Először a hibát kéne megszüntetni,és lehet,hogy nem is kell a részecskeszűrőt cserélni.

köszönöm akkor rámegyünk erre először.
üdv W.
Naplózva
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.1 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.