Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.29 hétfő, 03:46:14 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: '97-es MKII kombihoz keresek alkatrészeket  (Megtekintve 2709 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Nagytalp
Vendég
« Dátum: 2012.02.25 szombat, 13:08:38 »

Vásároltam egy MKII kombit hibátlan állapotban de sajnos csak 1 órán át örülhettem ennek az állapotnak. Mert az M7-esen hazafelé tartva elém ugrott egy komplett kamion gumi, amit sikeresen el is találtam.



Ezért most keresem az alábbi alkatrészeket:

-Olajhűtő radiátor
-Vízhűtő (Klímás az autó ha ez számít)
-Klímahűtő
-Ködlámpa (Ez jöhet párban is)
-Első lökhárító, sötét vagy mély kék. Sajnos még nem tudom a szín pontos megnevezését vagy kódját. De hamarosan teszek fel fotókat az autóról, hátha az segít valamennyit.
-Jobb első sárvédő ívben lévő borítás lökhárító felé lévő része
-Motortér alatti műanyag borítás

Első körben a hűtők lennének a legfontosabbak.
Mindenből csak nagyon jó vagy hibátlan állapotú érdekel. Esetleg új alkatrészekre is vevő lennék ha valaki jobb áron tud szerezni mint én! (Bárdiautó listaár -30%)

https://picasaweb.google.com/lh/photo/mr8UNDXrqqGLTGjBdHW6-qIK2SdVWJDa_ePMA8Wq2NE?feat=directlink
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.27 hétfő, 12:03:52 írta Nagytalp » Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1 Dátum: 2012.02.25 szombat, 15:05:14 »

http://mondeo.hu/index.php?action=profile;u=3388
http://mondeo.hu/index.php?action=profile;u=6406

őket kérdezd meg Wink
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2012.02.25 szombat, 15:17:39 »

Vásároltam egy MKII kombit hibátlan állapotban de sajnos csak 1 órán át örülhettem ennek az állapotnak. Mert az M7-esen hazafelé tartva elém ugrott egy komplett kamion gumi, amit sikeresen el is találtam.

Ezért most keresem az alábbi alkatrészeket:

-Olajhűtő radiátor
-Vízhűtő (Klímás az autó ha ez számít)
-Klímahűtő
-Ködlámpa (Ez jöhet párban is)
-Első lökhárító, sötét vagy mély kék. Sajnos még nem tudom a szín pontos megnevezését vagy kódját. De hamarosan teszek fel fotókat az autóról, hátha az segít valamennyit.

Első körben a hűtők lennének a legfontosabbak.
Mindenből csak nagyon jó vagy hibátlan állapotú érdekel. Esetleg új alkatrészekre is vevő lennék ha valaki jobb áron tud szerezni mint én! (Bárdiautó listaár -30%)
Hát nem valami fényesen indult Mondeos életed, de remélem, nem vette el az autótól a kedvedet.
És honnan jött a kamionkerék? Biztosító? A károd megtérül, vagy saját zseb?
Naplózva
Nagytalp
Vendég
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2012.02.25 szombat, 19:32:42 »

Hát nem valami fényesen indult Mondeos életed, de remélem, nem vette el az autótól a kedvedet.
És honnan jött a kamionkerék? Biztosító? A károd megtérül, vagy saját zseb?

Egy komplett leszakadt köpeny volt amit egy nem sokkal előttem haladó kamion hagyhatott el. Természetes mindez késő éjszaka történt miután kielőztem egy másik kamiont.

Ráérősen akartam visszamenni elé már lehagytam rendesen mikor a visszapillantóba nézte. Na és ez alatt az egyetlen másodperc alatt amíg lejátszódott a visszapillantóba és az újra előre koncentrálás már ott is volt az a nyavajás gumi.

Lassan elkezdett elfolyni a hűtővíz de végül hazahozott Siófokról Pestre. Hívtam a rendőröket de addig azt sem tudtam mit találtam el mert annyira gyorsan történt minden. Mire a rendőrség kiért addigra még négyen találták el a gumit. Mindenkinek rommá tört a lökhárítója de én jártam a legrosszabbul.

A legjobban azt a két srácot sajnáltam akik azért akartak félreállni, hogy nekem segítsenek. Ők akkor ütköztek mikor kihúzódtak mert addigra már átkerült a másik sávba. Amíg a rendszámokat kerestük addig is átment rajta egy utánfutós busz a szemünk láttára. Volt is egy kis halálfélelmünk.

Persze kötöttem kötelezőt mielőtt elindultam de cascót nem. Mivel nem lett meg a tettes aki betétlapot adjon ezért a biztosító sem fizet.

Az autótól nem ment el a kedvem. Azért is választottuk ezt a típust mert sok jót olvastunk róla. Már éppen kezdtem örülni, hogy mennyire jó és kényelmes meg szép amikor bekövetkezett a baj. Ég  a pofám amiatt is, hogy az előző tulajok és különösen az előző tulaja nagyon vigyázott rá. 14 éves kora ellenére a 202.000 Km hitelesnek tűnik. Az alján  is látszott a törődés de nálam 1 óra alatt vége lett ennek az állapotnak.

Azóta kb. nyolcszor is elnézést kértem az autótól és remélem mihamarabb visszaadhatom neki az eredeti állapotát.
Naplózva
Nagytalp
Vendég
« Új hozzászólás #4 Dátum: 2012.02.25 szombat, 21:47:47 »


Köszönetem!  worship
Naplózva
fügelaci
Vendég
« Új hozzászólás #5 Dátum: 2012.02.25 szombat, 22:08:46 »

Egy komplett leszakadt köpeny volt amit egy nem sokkal előttem haladó kamion hagyhatott el. Természetes mindez késő éjszaka történt miután kielőztem egy másik kamiont.

Ráérősen akartam visszamenni elé már lehagytam rendesen mikor a visszapillantóba nézte. Na és ez alatt az egyetlen másodperc alatt amíg lejátszódott a visszapillantóba és az újra előre koncentrálás már ott is volt az a nyavajás gumi.

Lassan elkezdett elfolyni a hűtővíz de végül hazahozott Siófokról Pestre. Hívtam a rendőröket de addig azt sem tudtam mit találtam el mert annyira gyorsan történt minden. Mire a rendőrség kiért addigra még négyen találták el a gumit. Mindenkinek rommá tört a lökhárítója de én jártam a legrosszabbul.

A legjobban azt a két srácot sajnáltam akik azért akartak félreállni, hogy nekem segítsenek. Ők akkor ütköztek mikor kihúzódtak mert addigra már átkerült a másik sávba. Amíg a rendszámokat kerestük addig is átment rajta egy utánfutós busz a szemünk láttára. Volt is egy kis halálfélelmünk.

Persze kötöttem kötelezőt mielőtt elindultam de cascót nem. Mivel nem lett meg a tettes aki betétlapot adjon ezért a biztosító sem fizet.

Az autótól nem ment el a kedvem. Azért is választottuk ezt a típust mert sok jót olvastunk róla. Már éppen kezdtem örülni, hogy mennyire jó és kényelmes meg szép amikor bekövetkezett a baj. Ég  a pofám amiatt is, hogy az előző tulajok és különösen az előző tulaja nagyon vigyázott rá. 14 éves kora ellenére a 202.000 Km hitelesnek tűnik. Az alján  is látszott a törődés de nálam 1 óra alatt vége lett ennek az állapotnak.

Azóta kb. nyolcszor is elnézést kértem az autótól és remélem mihamarabb visszaadhatom neki az eredeti állapotát.
Ez a jó hozzáállás. Az autónak lelke van, és meghálálja a törődést. Nekem is ilyen Mondeom van, én is szeretem, becsülöm, ápolom. És a szívem szakadna meg egy ilyen helyzetben. Minden esetre sok sikert a gyors "gyógyuláshoz"!
Naplózva
fdgf1
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


kék villám 06306357582

fdgf1@mailbox.hu
« Új hozzászólás #6 Dátum: 2012.02.26 vasárnap, 00:36:27 »

Hàt  sajnálatal olvastam mi történt a gépedel remélem sikerül ismét szépre megcsinálod
Naplózva

Mk2
        1996 glx 1.8 benzin
        1997 clx - Giha 1.8 benzin
  volt1996 clx 1.8 benzin
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #7 Dátum: 2012.02.26 vasárnap, 13:52:42 »

Vásároltam egy MKII kombit hibátlan állapotban de sajnos csak 1 órán át örülhettem ennek az állapotnak. Mert az M7-esen hazafelé tartva elém ugrott egy komplett kamion gumi, amit sikeresen el is találtam.

Ezért most keresem az alábbi alkatrészeket:

-Olajhűtő radiátor
-Vízhűtő (Klímás az autó ha ez számít)
-Klímahűtő
-Ködlámpa (Ez jöhet párban is)
-Első lökhárító, sötét vagy mély kék. Sajnos még nem tudom a szín pontos megnevezését vagy kódját. De hamarosan teszek fel fotókat az autóról, hátha az segít valamennyit.
-Jobb első sárvédő ívben lévő borítás lökhárító felé lévő része
-Motortér alatti műanyag borítás

Első körben a hűtők lennének a legfontosabbak.
Mindenből csak nagyon jó vagy hibátlan állapotú érdekel. Esetleg új alkatrészekre is vevő lennék ha valaki jobb áron tud szerezni mint én! (Bárdiautó listaár -30%)



https://picasaweb.google.com/lh/photo/mr8UNDXrqqGLTGjBdHW6-qIK2SdVWJDa_ePMA8Wq2NE?feat=directlink

Ment PÜ.
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
Toy
Vendég
« Új hozzászólás #8 Dátum: 2012.02.26 vasárnap, 14:03:30 »

Szia! Én is sok szerencsét kívánok a helyreállításhoz és talán egy kicsit tudok hasznos infóval szolgálni!
 Nekem is sötétkék az autóm:
http://www.kephost.com/view3.php?filename=whti3mb1n6e9tzjoclk6.jpg

 Ha segít,a színszámot a jobb első ajtófalcban találod! Színszám;bal első sor,alulról a második!
http://www.kephost.com/view3.php?filename=oqmrg5tvng37r29bnyr3.jpg

 e példa szerint a K5 jelenti s színszámot!  Figyelem! A K5 nem csak kéket jelent és azon belül is több árnyalatot,hanem ugyan így,zöld színeket is!!!!

 Ha mégis kérdés merülne fel,írj bátran! wave wave
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.26 vasárnap, 14:14:49 írta Toy » Naplózva
Nagytalp
Vendég
« Új hozzászólás #9 Dátum: 2012.02.26 vasárnap, 21:33:10 »

Szia! Én is sok szerencsét kívánok a helyreállításhoz és talán egy kicsit tudok hasznos infóval szolgálni!
 Nekem is sötétkék az autóm:
http://www.kephost.com/view3.php?filename=whti3mb1n6e9tzjoclk6.jpg

 Ha segít,a színszámot a jobb első ajtófalcban találod! Színszám;bal első sor,alulról a második!
http://www.kephost.com/view3.php?filename=oqmrg5tvng37r29bnyr3.jpg

 e példa szerint a K5 jelenti s színszámot!  Figyelem! A K5 nem csak kéket jelent és azon belül is több árnyalatot,hanem ugyan így,zöld színeket is!!!!

 Ha mégis kérdés merülne fel,írj bátran! wave wave

Köszi!

Ez alapján az enyém is K-5. Smiley
Naplózva
Nagytalp
Vendég
« Új hozzászólás #10 Dátum: 2012.03.01 csütörtök, 14:10:30 »

UP!
Naplózva
sickdog
Vendég
« Új hozzászólás #11 Dátum: 2012.03.01 csütörtök, 15:00:55 »

milyen motoros a kocsi?
Naplózva
Nagytalp
Vendég
« Új hozzászólás #12 Dátum: 2012.03.01 csütörtök, 17:50:49 »

milyen motoros a kocsi?

1,8 16V Zetec. Elvileg ma lesz hűtő és találtam kék lökhárítót is.
Naplózva
Nagytalp
Vendég
« Új hozzászólás #13 Dátum: 2012.03.01 csütörtök, 17:52:08 »

Hàt  sajnálatal olvastam mi történt a gépedel remélem sikerül ismét szépre megcsinálod

Köszi! Már kezd körvonalazódni. Smiley
Naplózva
Nagytalp
Vendég
« Új hozzászólás #14 Dátum: 2012.03.05 hétfő, 11:28:23 »

Elvileg megvan minden. Mindekinek köszönöm a segítséget! Zárom a topikot.
Naplózva
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.049 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.