Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.29 hétfő, 07:41:48 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: lakásriasztó  (Megtekintve 4969 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Dátum: 2012.03.08 csütörtök, 10:14:37 »

Lakásriasztó telepítéssel foglalkozó, referenciával rendelkező kivitelezőt keresek.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1 Dátum: 2012.03.08 csütörtök, 10:17:33 »

Lakásriasztó telepítéssel foglalkozó, referenciával rendelkező kivitelezőt keresek.

Be van csövezve? Van valami extra igényed, vagy csak mozgásérzékelők és riasztó központ szerelése a feladat?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2012.03.08 csütörtök, 10:33:21 »

Lakásriasztó telepítéssel foglalkozó, referenciával rendelkező kivitelezőt keresek.

Miért nem csinálod meg Te? Tök buli. Legalább tudod hogy működik.
Pl. a Paradox Evo 48-at pár óra alatt meg lehet tanulni ...
Naplózva
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2012.03.08 csütörtök, 11:35:18 »

Lakásriasztó telepítéssel foglalkozó, referenciával rendelkező kivitelezőt keresek.
ez ártól függően engem is érdekelne...
nálunk ki van kábelezve minden, csak fel kellene szerelni és beüzemelni. 4db mozgásérzékelő és 1 nyitásérzékelő kellene, meg 1 központi egység
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #4 Dátum: 2012.03.08 csütörtök, 11:57:29 »

ez ártól függően engem is érdekelne...
nálunk ki van kábelezve minden, csak fel kellene szerelni és beüzemelni. 4db mozgásérzékelő és 1 nyitásérzékelő kellene, meg 1 központi egység

dsc alapszettet ajánlom.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Scratch
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37275


www.mondeo.hu

97948419 scratch@mailbox.hu
WWW E-mail
« Új hozzászólás #5 Dátum: 2012.03.08 csütörtök, 14:08:12 »

Engem is érdekelne, esetleg ha többet veszünk kialakudhatunk valami akciót is!
Naplózva

Ford Focus 1.6 16V Trend, 2009
Ford C-Max 2.0 Hybrid SEL, 2013
Ford Puma 1.0 mHEV Titanium, 2020
---
Ford Mondeo 2.0 16V Ghia, 145LE, 2004
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #6 Dátum: 2012.03.08 csütörtök, 14:10:28 »

Engem is érdekelne, esetleg ha többet veszünk kialakudhatunk valami akciót is!

Általában minden gyártónak/telepítőnek van akciós szettje. Nagyon kicsi az esélye, hogy 3-5 user miatt még engednek az áron.
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #7 Dátum: 2012.03.08 csütörtök, 15:45:03 »

Be van csövezve? Van valami extra igényed, vagy csak mozgásérzékelők és riasztó központ szerelése a feladat?
nem van. Tehát vezeték nélküli kellene. Extra igény talán a gsm modul (nem távfelügyelet szolgáltatás).
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #8 Dátum: 2012.03.08 csütörtök, 15:49:39 »

Miért nem csinálod meg Te? Tök buli. Legalább tudod hogy működik.
Pl. a Paradox Evo 48-at pár óra alatt meg lehet tanulni ...
goldoltam rá én is, mert facca gyerek vagyok (szoktam mondeot is szerelni, az meg bonyolultabb (?) mint egy lakásriasztó Smiley ) de egyelőre nincs hozzá infóm.,

Addig eljutottam, hogy minből mennyi kell, meg hogy ha nincs az érzékelők, központ vezetéke a falban sok mindent nem ér, mert szabotálható.

Elnézve az árakat (kisker ár + 50-70% az alkatrészre + az alkatrész árának 50%-a a munkadíj), lehet mégis inkább nekiesek.
A munkadíj komponens azért jó, mert pl. a vezeték nélküli cuccokknál max 2db 6-os tiplit kell befúrni, adott esetben 7eFt+áfa értékben. A központnál kell szenzorok párosítását megcsinálni, de ott erre van keret, mert a 30-40eFt 50%-ába belefér a 2 csavar + párosítás is. Smiley  falbav
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #9 Dátum: 2012.03.08 csütörtök, 15:56:00 »



A vezetéknékülikre azt mondják kár felszerelni. A GSM modul meg minek kell, ha nem kötöd be távfelügyeletre?

Nekem dsc van kétfejes infra érzékelőkkel plusz nyitásérzékelőkkel. A kivonuló szolgálat hozta a saját gsm modulját. Ha nem kivonulós kulcsos távfelügyeletet kérsz, akkor max téged igegesít, hogy betörtek, de nem tudsz mit tenni.  vigyor3

Nekem van mégegy IP camerám, amit bárhonna meg tudok nézni (ipad-emben van rá egy külön program is). Az ha mozgást érzékel e-mailt is küld. Azzal a hátsó kertet pásztázom (hogy tudjam mikor jön be a nyúl, aki összxarja a kertet, illetve mikor túr a vakond... vigyor3)
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #10 Dátum: 2012.03.08 csütörtök, 15:59:05 »

goldoltam rá én is, mert facca gyerek vagyok (szoktam mondeot is szerelni, az meg bonyolultabb (?) mint egy lakásriasztó Smiley ) de egyelőre nincs hozzá infóm. Addig eljutottam, hogy minből mennyi kell, meg hogy ha nincs az érzékelők, központ vezetéke a falban sok mindent nem ér, mert szabotálható.

Ez így nem igaz. Vágás vagy ellenállás változás (központtól függ) esetén a rendszer automatikusan szabotázs riaszt. A kültéri szirénának is van akksija. Ha azt levágják, akkor az önmagában is képes visítani.

A rádiós rendszerek drágábbak: könnyebb kiütni a ferkvenciájukat, kell beléjük elem, ami le szokott merülni. Ha lehet, akkor kábeleset kell telepíteni, úgy, hogy a mozgásérzékelők fogják a kábelt. Csak az ajtóhoz kell késleltetett zóna, az összes többi lehet azonnal riasztós. Így ha valaki belép azzal a szándékkal, hogy elvágja a kábelt, úgy mire a kábelhez jutna, a rendszer már riaszt. Utána vagdalhatja azt, már elkésett vele.
Naplózva
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #11 Dátum: 2012.03.08 csütörtök, 16:00:11 »

Nekem van mégegy IP camerám, amit bárhonna meg tudok nézni (ipad-emben van rá egy külön program is). Az ha mozgást érzékel e-mailt is küld. Azzal a hátsó kertet pásztázom (hogy tudjam mikor jön be a nyúl, aki összxarja a kertet, illetve mikor túr a vakond... vigyor3)

Itt is ilyen van, csak saját szerverrel és több kamerával Smiley
Sima webcam is alkalmazható: zoneminder.org
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #12 Dátum: 2012.03.08 csütörtök, 16:09:57 »

Ez így nem igaz. Vágás vagy ellenállás változás (központtól függ) esetén a rendszer automatikusan szabotázs riaszt. A kültéri szirénának is van akksija. Ha azt levágják, akkor az önmagában is képes visítani.

A rádiós rendszerek drágábbak: könnyebb kiütni a ferkvenciájukat, kell beléjük elem, ami le szokott merülni. Ha lehet, akkor kábeleset kell telepíteni, úgy, hogy a mozgásérzékelők fogják a kábelt. Csak az ajtóhoz kell késleltetett zóna, az összes többi lehet azonnal riasztós. Így ha valaki belép azzal a szándékkal, hogy elvágja a kábelt, úgy mire a kábelhez jutna, a rendszer már riaszt. Utána vagdalhatja azt, már elkésett vele.
kösz az infót. A rádióssal kapcsolatban bennem is felmerült, hogy azt mennyire lehet zavarni, kiindulva pl. a központi zár távirányítóknál használt 433mhz-s freki árnyékolása/kódlopása technikákból. Elvileg elég lehet, hogy ha leárnyékolják a központot 433mhz-ra és gsm-re, mert akkor se venni, se riasztani nem tud szabotázst.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #13 Dátum: 2012.03.08 csütörtök, 16:14:45 »


A vezetéknékülikre azt mondják kár felszerelni. A GSM modul meg minek kell, ha nem kötöd be távfelügyeletre?

Nekem dsc van kétfejes infra érzékelőkkel plusz nyitásérzékelőkkel. A kivonuló szolgálat hozta a saját gsm modulját. Ha nem kivonulós kulcsos távfelügyeletet kérsz, akkor max téged igegesít, hogy betörtek, de nem tudsz mit tenni.  vigyor3

Nekem van mégegy IP camerám, amit bárhonna meg tudok nézni (ipad-emben van rá egy külön program is). Az ha mozgást érzékel e-mailt is küld. Azzal a hátsó kertet pásztázom (hogy tudjam mikor jön be a nyúl, aki összxarja a kertet, illetve mikor túr a vakond... vigyor3)
A távfelügyeletben nem hiszek társasházi lakás esetében. Be kell jönnie a kerítésen, be  az épületbe és akkor sem lát semmit, mert emeleten vagyunk, csak a bezárt ajtót (vagy nyitottat, de az szvsz elég ritka).  De meggyőzhető vagyok.
A kontrák:
*Meg nem foghatja a látogatókat (max rábeszéli a maradásra, vagy megvárja, még elbotlik valamiben és beveri a fejét, de ez esetleges).
*Max 30percig vigyáz kiérkezéstől fogva.
*10-15perces kiérkezést vállal (egy gyors eksön max 5 perc)
*És mindezt bto 5-7000/hó ellenében.
Pro:
* nem vagyok 30percen belül, legalább valaki ránéz a riasztásra
* pánik funkció
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #14 Dátum: 2012.03.08 csütörtök, 16:43:53 »

A távfelügyeletben nem hiszek társasházi lakás esetében. Be kell jönnie a kerítésen, be  az épületbe és akkor sem lát semmit, mert emeleten vagyunk, csak a bezárt ajtót (vagy nyitottat, de az szvsz elég ritka).  De meggyőzhető vagyok.
A kontrák:
*Meg nem foghatja a látogatókat (max rábeszéli a maradásra, vagy megvárja, még elbotlik valamiben és beveri a fejét, de ez esetleges).
*Max 30percig vigyáz kiérkezéstől fogva.
*10-15perces kiérkezést vállal (egy gyors eksön max 5 perc)
*És mindezt bto 5-7000/hó ellenében.
Pro:
* nem vagyok 30percen belül, legalább valaki ránéz a riasztásra
* pánik funkció

- Ha kulcstárolásra is szerződsz, akkor odáig megy be, amennyire lehet. Riasztás esetén az összes ajtót/ablakot átnézik, betörés nyomát keresve.
- Megfoghatja. Biztonsági őrként van ott.
- Addig vigyáz, ameddig kell. Az első óra ingyenes, általában. Utána órabér van.
- a kiérkezési idő az ilyen. Viszont ha otthon vagy és valaki fenyeget, akkor tudod, hogy jön a segítség. (még akkor is, ha kikapcsoltatják a riasztót)
- ha tűzjelzés is be van kapcsolva, akkor ha valami gáz van, automatikusan küldik a tűzoltóságot, ami azért nem hátrány (gázszivárgásnál és CO riasztásnál is)
- pániknál is jó, de ezt mondtad Smiley
- ha rosszul vagy a lakásban, elég egy gombot nyomni és jönnek a mentők.
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #15 Dátum: 2012.03.08 csütörtök, 16:52:45 »

- Ha kulcstárolásra is szerződsz, akkor odáig megy be, amennyire lehet. Riasztás esetén az összes ajtót/ablakot átnézik, betörés nyomát keresve.
- Megfoghatja. Biztonsági őrként van ott.
- Addig vigyáz, ameddig kell. Az első óra ingyenes, általában. Utána órabér van.
- a kiérkezési idő az ilyen. Viszont ha otthon vagy és valaki fenyeget, akkor tudod, hogy jön a segítség. (még akkor is, ha kikapcsoltatják a riasztót)
- ha tűzjelzés is be van kapcsolva, akkor ha valami gáz van, automatikusan küldik a tűzoltóságot, ami azért nem hátrány (gázszivárgásnál és CO riasztásnál is)
- pániknál is jó, de ezt mondtad Smiley
- ha rosszul vagy a lakásban, elég egy gombot nyomni és jönnek a mentők.
eljen  integet2
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #16 Dátum: 2012.03.08 csütörtök, 19:21:28 »

Lakásriasztó telepítéssel foglalkozó, referenciával rendelkező kivitelezőt keresek.
Az egyik nagyon jó barátom a dsc-kiképzett telepítő szakembere,sok minden más mellett ezzel is foglalkozik hivatalosan.
A kiépítés az egyik legfontosabb dolog,progizni már házilag is lehet lapitopiról-pofon 1xű.
Ha van vezetékesed,akkor a riasztást a vezetékes vonalon is elküldi a mobilodra,sőt figyeli a vonalat is.Ha nincs,akkor marad a gsm modul beépítése.
Ha kell megadom az elérhetőségét.Hivatkozz rám,hátha ad kedvezményt a nevemre...... vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
mondejoooooo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1790



E-mail
« Új hozzászólás #17 Dátum: 2012.03.08 csütörtök, 21:56:23 »

Az egyik nagyon jó barátom a dsc-kiképzett telepítő szakembere,sok minden más mellett ezzel is foglalkozik hivatalosan.
A kiépítés az egyik legfontosabb dolog,progizni már házilag is lehet lapitopiról-pofon 1xű.
Ha van vezetékesed,akkor a riasztást a vezetékes vonalon is elküldi a mobilodra,sőt figyeli a vonalat is.Ha nincs,akkor marad a gsm modul beépítése.
Ha kell megadom az elérhetőségét.Hivatkozz rám,hátha ad kedvezményt a nevemre...... vigyor3
kérném én is az elérhetőséget ha lehet.
köszönöm
Naplózva

ex 2001. Mondeo 2.0 16V 145LE Ghia,  tempomat, IPS, 4 kerék, kormány...
2013. Mondeo Mk4 fl 2.0 SCTI Ecoboost
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #18 Dátum: 2012.03.08 csütörtök, 23:21:29 »

Az egyik nagyon jó barátom a dsc-kiképzett telepítő szakembere,sok minden más mellett ezzel is foglalkozik hivatalosan.
A kiépítés az egyik legfontosabb dolog,progizni már házilag is lehet lapitopiról-pofon 1xű.
Ha van vezetékesed,akkor a riasztást a vezetékes vonalon is elküldi a mobilodra,sőt figyeli a vonalat is.Ha nincs,akkor marad a gsm modul beépítése.
Ha kell megadom az elérhetőségét.Hivatkozz rám,hátha ad kedvezményt a nevemre...... vigyor3
wave
pü.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #19 Dátum: 2012.03.09 péntek, 00:01:32 »

Azzal a hátsó kertet pásztázom (hogy tudjam mikor jön be a nyúl, aki összxarja a kertet, illetve mikor túr a vakond... vigyor3)
ezért érdemes  taps hehe
Naplózva
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #20 Dátum: 2012.03.09 péntek, 10:11:41 »

ezért érdemes  taps hehe
iPad-on ? viccelsz ?!
Szerintem inkább a szomszéd kertjét nézi vele nyáron, amikor a szomszédasszony kertészkedik.  Grin
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Hyperborg
Vendég
« Új hozzászólás #21 Dátum: 2012.03.09 péntek, 10:15:16 »

iPad-on ? viccelsz ?!
Szerintem inkább a szomszéd kertjét nézi vele nyáron, amikor a szomszédasszony kertészkedik.  Grin

Vagy a szomszéd háza előtti részt, hogy lássa, mikor jön haza a szomszéd, amikor a szomszéd nőjén kertészkedik ... Smiley
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #22 Dátum: 2012.03.09 péntek, 18:49:44 »

Vagy a szomszéd háza előtti részt, hogy lássa, mikor jön haza a szomszéd, amikor a szomszéd nőjén kertészkedik ... Smiley
A Tomi? A Tomi nem olyan! nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #23 Dátum: 2012.03.14 szerda, 13:35:19 »

Ebben én is tudok segíteni, ha Alf ajánlása nem válna be! Wink
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #24 Dátum: 2012.03.14 szerda, 14:38:53 »

Ebben én is tudok segíteni, ha Alf ajánlása nem válna be! Wink
Kellene árajánlat. Smiley
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.103 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.