Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.19 péntek, 11:24:58 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mk1 Mondeohoz tompított fénytörő műanyag  (Megtekintve 4648 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Akiee
Vendég
« Dátum: 2012.07.04 szerda, 15:12:24 »

Üdv,

'93-as Mk1 diesel Kombihoz keresnék a lámpában lévő fénytörő műanyagot, vagy üveget, mert ami jelenleg van benne az a 10 év alatt megsárgult, és jól jönne helyette egy szép átlátszó. Ja persze párban keresem Smiley
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #1 Dátum: 2012.07.04 szerda, 22:23:23 »

Üdv,

'93-as Mk1 diesel Kombihoz keresnék a lámpában lévő fénytörő műanyagot, vagy üveget, mert ami jelenleg van benne az a 10 év alatt megsárgult, és jól jönne helyette egy szép átlátszó. Ja persze párban keresem Smiley


A plexiket dobáld ki és vegyél vésett lámpabúrát. (üveget) Az nem fog sárgulni. Smiley 96 év végi modellekbe az volt már.
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
vebermate
Vendég
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2012.07.05 csütörtök, 14:16:31 »

Üdv!
Jó a nem vésett üveges lámpa is, új plexivel, de az izzókat le kell cserélni márkásokra!
A lényeg az, hogy az UV sugárzása az olcsó izzónak nagyon nagy .
Ez sárgítja  a lámpákat nem pedig a Nap, mint sokan gondolják.
Élő példa GinJoy!  angel.
Izzót cserélt prizmacserekor, így az ő autójában 3 éve ugyanaz a prizma van, és úgy néz ki még mindig, mint az új!


Én is vésett búrát tettem a kocsimba, de szigorúan a hozzávaló foncsorral együtt.
A vésett és nem vésett üveges lámpa foncsora nem ugyanolyan.
Nekem mondjuk a foncsorom nagyon *** volt, ezért kellett a csere, mert semmit nem láttam este.
Az izzó feletti rész teljesen lepattogzott.
Máté
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2012.07.06 péntek, 00:13:54 »

A plexiket dobáld ki és vegyél vésett lámpabúrát. (üveget) Az nem fog sárgulni. Smiley 96 év végi modellekbe az volt már.
ja..mint ha minden hentesnél lógna egy pár a kolbászok mellett eplus2
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #4 Dátum: 2012.07.06 péntek, 00:15:14 »

Üdv!
Jó a nem vésett üveges lámpa is, új plexivel, de az izzókat le kell cserélni márkásokra!
A lényeg az, hogy az UV sugárzása az olcsó izzónak nagyon nagy .
Ez sárgítja  a lámpákat nem pedig a Nap, mint sokan gondolják.
Élő példa GinJoy!  angel.
Izzót cserélt prizmacserekor, így az ő autójában 3 éve ugyanaz a prizma van, és úgy néz ki még mindig, mint az új!


Én is vésett búrát tettem a kocsimba, de szigorúan a hozzávaló foncsorral együtt.
A vésett és nem vésett üveges lámpa foncsora nem ugyanolyan.
Nekem mondjuk a foncsorom nagyon *** volt, ezért kellett a csere, mert semmit nem láttam este.
Az izzó feletti rész teljesen lepattogzott.
Máté

thumbup
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #5 Dátum: 2012.07.06 péntek, 13:52:11 »

ja..mint ha minden hentesnél lógna egy pár a kolbászok mellett eplus2

Búrát könnyen lehet venni, vagy legalábbis nekem könnyen sikerült anno... Grin
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
HegeGabi
Vendég
« Új hozzászólás #6 Dátum: 2012.07.06 péntek, 14:30:27 »

Búrát könnyen lehet venni, vagy legalábbis nekem könnyen sikerült anno... Grin
Inkább a második Smiley.
Amúgy tényleg könnyen lehet akár burát, akár műanyag lapot venni, pl itt. Igaz, nem olcsó.

Az is lehet, hogy talál bontottat, de nem nagyon  szeretik csak az üveget eladni, inkább egyben válnának meg a lámpától.
Ezért nem találok én sem csak műanyag lámpatestet Sad.
 Grin

Üdv, HegeGabi.
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #7 Dátum: 2012.07.07 szombat, 00:21:20 »

Inkább a második Smiley.
Amúgy tényleg könnyen lehet akár burát, akár műanyag lapot venni, pl itt. Igaz, nem olcsó.

Az is lehet, hogy talál bontottat, de nem nagyon  szeretik csak az üveget eladni, inkább egyben válnának meg a lámpától.
Ezért nem találok én sem csak műanyag lámpatestet Sad.
 Grin

Üdv, HegeGabi.

Egyszerűbb a plexi az biztos. Smiley
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Akiee
Vendég
« Új hozzászólás #8 Dátum: 2012.07.08 vasárnap, 01:15:25 »

Üdv!
Jó a nem vésett üveges lámpa is, új plexivel, de az izzókat le kell cserélni márkásokra!
A lényeg az, hogy az UV sugárzása az olcsó izzónak nagyon nagy .
Ez sárgítja  a lámpákat nem pedig a Nap, mint sokan gondolják.
Élő példa GinJoy!  angel.
Izzót cserélt prizmacserekor, így az ő autójában 3 éve ugyanaz a prizma van, és úgy néz ki még mindig, mint az új!


Én is vésett búrát tettem a kocsimba, de szigorúan a hozzávaló foncsorral együtt.
A vésett és nem vésett üveges lámpa foncsora nem ugyanolyan.
Nekem mondjuk a foncsorom nagyon *** volt, ezért kellett a csere, mert semmit nem láttam este.
Az izzó feletti rész teljesen lepattogzott.
Máté


Hy, minőségi izzók vannak benne, mivel 10 évnyi használat után kezdenek picit besárgulni a plexik, csak úgy picit bántja a szemet. Anno még Mondeo márkaszervizből lettek hozatva, de nincs sok kedvem 2 lapért 12-13 ezer forintot kiadni o.O
Naplózva
[ Error ]
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3001


I'm in, everyone of machines...

da.team@freemail.hu - -
E-mail
« Új hozzászólás #9 Dátum: 2012.07.08 vasárnap, 13:56:47 »

Hy, minőségi izzók vannak benne, mivel 10 évnyi használat után kezdenek picit besárgulni a plexik, csak úgy picit bántja a szemet. Anno még Mondeo márkaszervizből lettek hozatva, de nincs sok kedvem 2 lapért 12-13 ezer forintot kiadni o.O

Felnyomták rendesen, először én még 3500 körül vettem darabját. Sad De ha ennyi, akkor ennyi, a "B" megoldás még drágább, "C" meg csak az, hogy hagyod sárgásan...  szomoru1
Naplózva

'95.09 MK1(.5 Grin) Turnier 1.8TD Ghia SS (ex-GLX, '97.02 MK2 Endura-DE Powered) Petrol Blue Metallic
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.079 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.