Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.28 vasárnap, 21:34:55 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: homlokzati vakolat  (Megtekintve 5875 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Dátum: 2012.07.16 hétfő, 23:45:14 »

belevágtunk a ház felújításába.
olyan emberek javaslatát várom, akik pár éve szigetelték, vagy nélküle, de színezett vakolatot használtak. elsősorban színtartósság miatt vannak kétségeim.
ha esetleg van köztünk szaki, aki ezzel foglalkozik, az ő javaslata is érdekel. kereskedőké kevésbé.
a lista, ami arról szól, milyen márkákat kerüljek, folyamatosan bővül.
most már jó lenne egy olyan termék, amiről jót is hallok és még létezik a cég, ami gyártja.
előre is köszönöm a segítséget! worship
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1 Dátum: 2012.07.16 hétfő, 23:48:05 »

belevágtunk a ház felújításába.
olyan emberek javaslatát várom, akik pár éve szigetelték, vagy nélküle, de színezett vakolatot használtak. elsősorban színtartósság miatt vannak kétségeim.
ha esetleg van köztünk szaki, aki ezzel foglalkozik, az ő javaslata is érdekel. kereskedőké kevésbé.
a lista, ami arról szól, milyen márkákat kerüljek, folyamatosan bővül.
most már jó lenne egy olyan termék, amiről jót is hallok és még létezik a cég, ami gyártja.
előre is köszönöm a segítséget! worship
mi 4-5 éve csináltattuk meg és még mindig ugan olyan színű, mint amikor nekikezdtek vigyor3 valami műgyantás cucc, ha érdekel, akkor keresek valami infót róla, hogy mi is ez vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2012.07.16 hétfő, 23:50:52 »

mi 4-5 éve csináltattuk meg és még mindig ugan olyan színű, mint amikor nekikezdtek vigyor3 valami műgyantás cucc, ha érdekel, akkor keresek valami infót róla, hogy mi is ez vigyor3
megköszönném.
ezek általában műgyantás cuccok. azzal nincs is gond. a legtöbbre adnak 10 év garit is, csak a cégek szűnnek meg, neveződnek át, így a fakulási reklamációval elmehet mindenki a sóhivatalba.
állítólag a kaucsuk tartalom lényeges...
nem értek hozzá, csk ha már egy valag pénzt kifizetünk, ne kelljen 2 év múlva mosott bugyi színű falat nézegetni...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2012.07.16 hétfő, 23:56:55 »

megköszönném.
ezek általában műgyantás cuccok. azzal nincs is gond. a legtöbbre adnak 10 év garit is, csak a cégek szűnnek meg, neveződnek át, így a fakulási reklamációval elmehet mindenki a sóhivatalba.
állítólag a kaucsuk tartalom lényeges...
nem értek hozzá, csk ha már egy valag pénzt kifizetünk, ne kelljen 2 év múlva mosott bugyi színű falat nézegetni...
oks, keresek egy olyan vödröt és megnézem.

a házat 4-5 éve, a garázst meg 2 éve csinálták meg ugyan azzal és teljesen egyforma a szinük.
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #4 Dátum: 2012.08.23 csütörtök, 19:05:09 »

nagyon szépen köszönöm a rettenetesen sok javaslatot és segítséget.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #5 Dátum: 2012.08.23 csütörtök, 19:50:05 »

nagyon szépen köszönöm a rettenetesen sok javaslatot és segítséget.
mi sárga glettelős "olcsó" színt rakattunk rá 12éve.Hát mostanra igen csak kifakult.Szíp sá'ga volt,moszt vilásog fakó sárga.Ez zsákos Knauf akármi...naezt ne válaszd!
A vödrösre sokan esküsznek,csak az mondjuk 2x 3x annyiba kerül.

Aztán olvastam valahol,hogy ezt a fakót is átlehet gurítani kültéri színnel,és voalá,ismét új vagy 10 évig......
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #6 Dátum: 2012.08.23 csütörtök, 23:19:57 »

mi sárga glettelős "olcsó" színt rakattunk rá 12éve.Hát mostanra igen csak kifakult.Szíp sá'ga volt,moszt vilásog fakó sárga.Ez zsákos Knauf akármi...naezt ne válaszd!
A vödrösre sokan esküsznek,csak az mondjuk 2x 3x annyiba kerül.

Aztán olvastam valahol,hogy ezt a fakót is átlehet gurítani kültéri színnel,és voalá,ismét új vagy 10 évig......
azért írtam csak mert megvan már az anyag is, meg ott tartunk, ha az időjárás engedi rakják is fel. nem olcsó, de nem 2 évre tervezzük. a referenciák vannak a környéken. sok utánajárás volt mire letisztult a dolog, de sikerült...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #7 Dátum: 2012.08.26 vasárnap, 13:40:03 »

azért írtam csak mert megvan már az anyag is, meg ott tartunk, ha az időjárás engedi rakják is fel. nem olcsó, de nem 2 évre tervezzük. a referenciák vannak a környéken. sok utánajárás volt mire letisztult a dolog, de sikerült...

Ha kifakul 5év után akkor mi van? Átfesthető az....
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #8 Dátum: 2012.08.26 vasárnap, 16:04:14 »

Ha kifakul 5év után akkor mi van? Átfesthető az....
látom, nem nagyon vagy tisztában ezekkel a dolgokkal. akkor hogy képben legyél: a homlokzati vakolat olcsóbb, mint a festék. 160 nm esetén nem elhanyagolható. jelenleg ott tartunk, hogy a 10cm-es polisztirol a helyén, behálózva. a komplett művelet 800000 jó magyar forintba fog megállni anyaggal, munkadijjal. ha csak festettünk volna az kb. 500000 lett volna. szerintem ezeknél a számoknál rohadtul nem mindegy mennyi időre lesz gondtalan az életem e téren.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
jancsoj
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 387



E-mail
« Új hozzászólás #9 Dátum: 2012.08.26 vasárnap, 16:22:32 »


Öt éve csináltuk az üzletet   http://www.baumit.hu/front_content.php?idart=15599  a színe olyan mint akkor.
Festve csak azért lett mert vakolatban nem volt megfelelő szín.
Naplózva

2010. 2.0 TDCI 140 Le
EX:2005 TDCI Ghia 130Le
Kalap ur
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2403



E-mail
« Új hozzászólás #10 Dátum: 2012.08.26 vasárnap, 18:13:12 »

látom, nem nagyon vagy tisztában ezekkel a dolgokkal. akkor hogy képben legyél: a homlokzati vakolat olcsóbb, mint a festék. 160 nm esetén nem elhanyagolható. jelenleg ott tartunk, hogy a 10cm-es polisztirol a helyén, behálózva. a komplett művelet 800000 jó magyar forintba fog megállni anyaggal, munkadijjal. ha csak festettünk volna az kb. 500000 lett volna. szerintem ezeknél a számoknál rohadtul nem mindegy mennyi időre lesz gondtalan az életem e téren.

mondjuk ha 5év múlva lefested http://kohazy.hu/?id=termekek&product=hera-homlokzatfestek&art_id=467&hj=1&nyelv=hun  ilyennel 2rétegben az meg van durván 65000ft-ból én arra gondoltam.....
Egyébként képben vagyok ezekkel a dolgokkal jobban mint gondolnád. A helyedben más dolgok miatt aggódnék utólagos szigetelésnél, főleg hogy hagyományos polisztirolt használtatok, mint hogy mikor kezd fakulni a színe..........   
Naplózva

Mondeo Mk2 2.0 16v Zetec Ghia
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #11 Dátum: 2012.08.26 vasárnap, 19:23:25 »

mondjuk ha 5év múlva lefested http://kohazy.hu/?id=termekek&product=hera-homlokzatfestek&art_id=467&hj=1&nyelv=hun  ilyennel 2rétegben az meg van durván 65000ft-ból én arra gondoltam.....
Egyébként képben vagyok ezekkel a dolgokkal jobban mint gondolnád. A helyedben más dolgok miatt aggódnék utólagos szigetelésnél, főleg hogy hagyományos polisztirolt használtatok, mint hogy mikor kezd fakulni a színe..........   
taníts mester worship
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #12 Dátum: 2012.08.27 hétfő, 11:23:16 »

taníts mester worship

Ne vakoljál. Inkább menj fel a hegyre és lazulj... vigyor3

Szombaton voltam a Konyári pincében egy szülinapi bulin. Előtted mentem el, és dud-dudáltam.

 vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #13 Dátum: 2012.08.27 hétfő, 11:27:30 »

Ne vakoljál. Inkább menj fel a hegyre és lazulj... vigyor3

Szombaton voltam a Konyári pincében egy szülinapi bulin. Előtted mentem el, és dud-dudáltam.

 vigyor3
az út mellett álltam éppem és integettem is, bár fogalmam nem volt róla kinek.
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #14 Dátum: 2012.08.27 hétfő, 11:29:56 »

az út mellett álltam éppem és integettem is, bár fogalmam nem volt róla kinek.

Nem láttad, hogy Mondeo?  vigyor3

(mert akkor biztos egy klubtárs...)
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #15 Dátum: 2012.08.27 hétfő, 11:35:27 »

Nem láttad, hogy Mondeo?  vigyor3

(mert akkor biztos egy klubtárs...)
de láttam. csak a többiek meg is szoktak állni hehe de ezek szerint a pofámat nem bírod, vagy a fagyi nem ízlett...
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
yooccoo
Vendég
« Új hozzászólás #16 Dátum: 2012.08.27 hétfő, 11:47:12 »

de láttam. csak a többiek meg is szoktak állni hehe de ezek szerint a pofámat nem bírod, vagy a fagyi nem ízlett...
vagy csak nem volt "dolga"   eplus2
Naplózva
astor72
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5099



E-mail
« Új hozzászólás #17 Dátum: 2012.08.27 hétfő, 11:51:23 »

vagy csak nem volt "dolga"   eplus2
na majd megkérdezem a katiékat, milyen állapotban hagyták a szanitereket nyes
Naplózva

95' v6 tournier, matt fekete, Rs optika
ami nálam került be:vésett első lámpák, egyedi könyöktámasz, plafon pilácsok hátra,tetőablak, tempomat, mk2 füthető motoros bőr ülések, mk2 fehér oldal indexek, kilépőfények...a csomiajtóban is.
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #18 Dátum: 2012.08.27 hétfő, 12:08:08 »

de láttam. csak a többiek meg is szoktak állni hehe de ezek szerint a pofámat nem bírod, vagy a fagyi nem ízlett...

6-ra voltunk hivatalosak, és kb 8 óra lehetett, és még kellett találni egy bokrot is, ahol átöltözhetett a család.

Mindig rohanok, lehet az nyár, vagy szabi...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.061 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.