Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.27 szombat, 12:35:59 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Balesetek Mondeóval  (Megtekintve 581996 alkalommal)
0 Felhasználó és 2 vendég van a témában
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #1750 Dátum: 2019.06.14 péntek, 07:32:41 »

Link update, amennire tudom.

Sajnos hogy igy jártál. 2013-ban volt is hasonló precedens, ott se nagyon fizettek.
(én. ha biztonyítani lehet-ne akkor abba kötnék bele azzal érvelnék...hogy az első autós balesete és a te baleseted között
eltelt idő alatt nem tett semmit a ÁAK, főleg ha eltelt vagy 2-3óra is/a többi autós elmondása alapján/)

"Azt írták, a társaság működésére vonatkozó jogszabály alapján ötven-hatvan kilométeres szakaszokra osztották az összes autópályát. Naponta kétszer mennek végig a teljes pályán az útellenőrök, hogy elejét vegyék a hasonló eseteknek és eltakarítsanak minden oda nem való szemetet az útról, illetve jegyzőkönyvezzék a legkisebb rendellenességet is.

Mivel ezen a bizonyos napon is megvolt a kötelező két ellenőrzés, és a második alkalommal, Bognár úr érkezése előtt mintegy négy órával arra járó kolléga nem tapasztalt semmi különöset, a céget nem terheli semmilyen felelősség a történtekkel kapcsolatban, szól a hivatalos érvelés. Az ÁAK munkatársa azt is hozzáteszi, hogy más autóstól nem érkezett hasonló panasz akkoriban. Ebből következtet arra a cég jogásza, hogy a sérülést okozó fémdarab tényleg csak akkoriban hullhatott a burkolatra, amikor Bognár úr elérte ezt a szakaszt. A lényeg: nem fizetik a javítást."
Teljes cikk, pragrafusok lent... ALF benne alul a kutyás sztori is, mint ellenpélda!
https://totalcar.hu/magazin/kozelet/2013/05/30/autot_tort_az_uton_fekvo_vasdarab/
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #1751 Dátum: 2019.06.14 péntek, 07:38:30 »

Én is beszállok...

https://ibb.co/5rcZkr9
https://ibb.co/6PbGnvs
https://ibb.co/nchDMGh
https://ibb.co/7R4Z94r
https://ibb.co/vdt54fg

Az a Leatherman Tool a képeket kinyitva 20 cm hosszú.

AndyA

Az a szörnyű, sok gödör "kátyú" messziről, pontosabban autóból nem tűnik nagynak.
Akkor szoktam igazán megdöbbenni, amikor azt ismert gödrök mellett gyalog megyek el.(lakótelep)
A kocsiból látott saccra 3-4 cm-es gödrök, 6-8cm a valóságban.  szomoru1
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1752 Dátum: 2019.06.14 péntek, 07:45:59 »

De az ő feladata tisztán tartani az utat. Hátha...

AndyA

Hát persze.....könnyű azt mondani.
De sok száz km-nek minden méterét, minden pillanatban nem lehet tisztán tartani. Másodpercek alatt rákerül valami.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1753 Dátum: 2019.06.14 péntek, 07:51:24 »

Az autöpálya egy "zárt üzem" ebból a szempontból. Egész más kategória. Pl. 130-cal sem mehetsz máshol, és annak is ugyanez az oka, hogy ott megengedik, máshol meg nem. Smiley

AndyA
Nem lehet zárt, mert nyitott. Bárki felhajthat.
A sebességhatár meg azért annyi, mert az útszakasz kialakítása megfelel az autópálya feltételeinek.
Ergo ennek semmi köze az úttestre kerülő tárgyakhoz.
Lehetetlen mindig tisztán tartani.

Akkor a szélvédőre felpattanó kavics miatt is fizethetnének....mert nem tartották tisztán. Smiley
« Utoljára szerkesztve: 2019.06.14 péntek, 07:56:52 írta Meg Győző » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #1754 Dátum: 2019.06.14 péntek, 07:53:45 »

Hát persze.....könnyű azt mondani.
De sok száz km-nek minden méterét, minden pillanatban nem lehet tisztán tartani. Másodpercek alatt rákerül valami.

Persze ez igaz.
De amikor igénybe veszed az autópályát(díjat fizetsz), akkor arról nincs említés hogy menj óvatosan
mert itt ott előfordulhatnak 10-30 cm-es gödrök is  vigyor3 nyes mert akkor az nem alkalmas autópályának.

lehetne sorolni hasonló példákat, máshonnan is.
nálunk soha nincs felelős semmiért.
Azt meg bizonyítsák ők hogy ki volt alkalmatlan az út használatára stbi. (pereljék tovább)


Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1755 Dátum: 2019.06.14 péntek, 07:54:19 »

Én is beszállok...

https://ibb.co/5rcZkr9
https://ibb.co/6PbGnvs
https://ibb.co/nchDMGh
https://ibb.co/7R4Z94r
https://ibb.co/vdt54fg

Az a Leatherman Tool a képeket kinyitva 20 cm hosszú.

AndyA

Sajnos mennyi ilyen van.
Bevált módszer és egyszerűbb kihelyezni egy úthibák táblát.  Undecided
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1756 Dátum: 2019.06.14 péntek, 08:01:02 »

Persze ez igaz.
De amikor igénybe veszed az autópályát(díjat fizetsz), akkor arról nincs említés hogy menj óvatosan
mert itt ott előfordulhatnak 10-30 cm-es gödrök is  vigyor3 nyes mert akkor az nem alkalmas autópályának.

lehetne sorolni hasonló példákat, máshonnan is.
nálunk soha nincs felelős semmiért.
Azt meg bizonyítsák ők hogy ki volt alkalmatlan az út használatára stbi. (pereljék tovább)




Nincs olyan meghatározás, hogy azért autópálya, mert nincs gödör. Nem ilyen az autópálya meghatározása.
Valamint a gödör és az úttestre kerülő akadály nem ugyanaz!
Egyik hirtelen keletkezik, míg a másik nem!
A gödör úthiba, az úttesten lévő tárgy nem az.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Bajkonur
Vendég
« Új hozzászólás #1757 Dátum: 2019.06.14 péntek, 08:10:05 »

Az autöpálya egy "zárt üzem" ebból a szempontból. Egész más kategória. Pl. 130-cal sem mehetsz máshol, és annak is ugyanez az oka, hogy ott megengedik, máshol meg nem. Smiley

AndyA

Legfeljebb a vadveszély miatt. A zárt üzem a versenypálya...A130-at az út kialakítása miatt engedik,leállósáv,vadháló, nem egysíkban lévő kereszteződések. Ebből pénz nem lesz. Egy megoldás lett volna szerintem,keresni egy teherautó sofőrt,(ismerős, barát) és máshol, máskor eljátszani az esetet azzal a különbséggel hogy megvan a tettes. Kapsz betétlapot, mindenki boldog.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #1758 Dátum: 2019.06.14 péntek, 08:16:02 »

Nem lehet zárt, mert nyitott. Bárki felhajthat.
A sebességhatár meg azért annyi, mert az útszakasz kialakítása megfelel az autópálya feltételeinek.
Ergo ennek semmi köze az úttestre kerülő tárgyakhoz.
Lehetetlen mindig tisztán tartani.

Akkor a szélvédőre felpattanó kavics miatt is fizethetnének....mert nem tartották tisztán. Smiley
A megfelelő értelemben bizony zárt.A felhajtókon kívül sehol nem lehet a pályára felmenni.Nem érkezhet máshonnan, ezért zárt pálya.És a vadveszélyes területeken vadkerítésnek kell lennie,ahol a vad(vagy kutya) nem tud bejutni a zárt pályára.
De mind1,azért mert te kételkedsz,még így van. Wink vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1759 Dátum: 2019.06.14 péntek, 09:13:29 »

A megfelelő értelemben bizony zárt.A felhajtókon kívül sehol nem lehet a pályára felmenni.Nem érkezhet máshonnan, ezért zárt pálya.És a vadveszélyes területeken vadkerítésnek kell lennie,ahol a vad(vagy kutya) nem tud bejutni a zárt pályára.
De mind1,azért mert te kételkedsz,még így van. Wink vigyor3
Tehát nyitott, mert bárki felhajthat és bárki elejthet valamit.
Attól autópálya, amiket felsorolsz és még néjány. Ezektől nem zárt pálya.
Ami továbbra sem az úttest állapot. (gödőr, olajfolt...)
Az úttest felületére könnyen rákerülő és könnyel eltávolítható idegen tárgy.
Erre vonatkozóan nem tud mentességet vállalni és biztosítani az üzemeltető, minden méteren és 0-24 - ben.

« Utoljára szerkesztve: 2019.06.14 péntek, 09:23:39 írta Meg Győző » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #1760 Dátum: 2019.06.14 péntek, 09:52:11 »

Tehát nyitott, mert bárki felhajthat és bárki elejthet valamit.
Attól autópálya, amiket felsorolsz és még néjány. Ezektől nem zárt pálya.
Ami továbbra sem az úttest állapot. (gödőr, olajfolt...)
Az úttest felületére könnyen rákerülő és könnyel eltávolítható idegen tárgy.
Erre vonatkozóan nem tud mentességet vállalni és biztosítani az üzemeltető, minden méteren és 0-24 - ben.


ez egy felelősségbiztosítás, amit az üzemeltető köteles fizetni.Pont mint bármelyik cég. A kutyás baleset miatt is azért fizettet az apámnak a biztosító, mert a vadkerítésen sérülés volt, ahol a kutya betudott menni a vadaktól elzárt területre.Mégiscsak zárt terület.A megfelelő értelemben.Ezen feleslegesen rugózol, mert nem (csak) a fizikai zártsága utal, hogy elzárt terület.
Más hasonló eset.
Nekem volt üzemi balesetem,ahol  védőfelszereléseket nem adott a cég. Ügyvéddel elindítottam a kárigény,amit félvállról pöccintett le magáról a cég, hogy neki erre van felelősségbiztosítása,és nyujtsuk be neki az igényünket. Így is lett. A biztosító kifizette a balesetből eredő kárigényt az utolsó vasig.
Apámnak épp így jártak el az ügyében az autópályás kutyasztorinál.
Nem az autópálya fentartó, hanem az ő általa fizetett felelősségbiztosítás.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #1761 Dátum: 2019.06.14 péntek, 09:58:54 »

ez egy felelősségbiztosítás, amit az üzemeltető köteles fizetni.Pont mint bármelyik cég. A kutyás baleset miatt is azért fizettet az apámnak a biztosító, mert a vadkerítésen sérülés volt, ahol a kutya betudott menni a vadaktól elzárt területre.Mégiscsak zárt terület.A megfelelő értelemben.Ezen feleslegesen rugózol, mert nem (csak) a fizikai zártsága utal, hogy elzárt terület.
Más hasonló eset.
Nekem volt üzemi balesetem,ahol  védőfelszereléseket nem adott a cég. Ügyvéddel elindítottam a kárigény,amit félvállról pöccintett le magáról a cég, hogy neki erre van felelősségbiztosítása,és nyujtsuk be neki az igényünket. Így is lett. A biztosító kifizette a balesetből eredő kárigényt az utolsó vasig.
Apámnak épp így jártak el az ügyében az autópályás kutyasztorinál.
Nem az autópálya fentartó, hanem az ő általa fizetett felelősségbiztosítás.

Csak az a különbség hogy a kutya a vadháló ellenére jutott a pályára, ahol élő állatnak nem sok keresnivalója van. Az elszórt tárgyakból eredő sérülésekért viszont nem vállalnak felelősséget. Két hónapja a nulláson késő este egy tréler hagyott el két rámpát. Én elkaptam az egyiket, a bal oldali két kerékkel áthajtottam rajta. Hatalmas csattanás, autón semmi látható sérülés, félreálltam, lerángattam az útról. Szóltam a 112-nek. Mint kiderült már szóltak többször is, más is elkapta, egy Suzukinak lebontotta a fél elejét. Vártunk 20 percet mire kijött a sárga autó, meg a kékek. A sárga összeszedte a rámpát, a kékek felvették a jegyzőkönyvet, majd mondták hogy ha van casco-m akkor szerencsém van, ha nincs akkor saját zsebes. Az egyik felnit kell majd görgőzni meg centírozni, erre a casco se fizet, 50ezres az önrészem...
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #1762 Dátum: 2019.06.14 péntek, 10:00:40 »

ez egy felelősségbiztosítás, amit az üzemeltető köteles fizetni.Pont mint bármelyik cég. A kutyás baleset miatt is azért fizettet az apámnak a biztosító, mert a vadkerítésen sérülés volt, ahol a kutya betudott menni a vadaktól elzárt területre.Mégiscsak zárt terület.A megfelelő értelemben.Ezen feleslegesen rugózol, mert nem (csak) a fizikai zártsága utal, hogy elzárt terület.
Más hasonló eset.
Nekem volt üzemi balesetem,ahol  védőfelszereléseket nem adott a cég. Ügyvéddel elindítottam a kárigény,amit félvállról pöccintett le magáról a cég, hogy neki erre van felelősségbiztosítása,és nyujtsuk be neki az igényünket. Így is lett. A biztosító kifizette a balesetből eredő kárigényt az utolsó vasig.
Apámnak épp így jártak el az ügyében az autópályás kutyasztorinál.
Nem az autópálya fentartó, hanem az ő általa fizetett felelősségbiztosítás.
igazából mindegy, hogy van-e felelősségbiztosítása vagy nincs  Wink
ha kárt okozott és azért felelős, akkor helyre kell hoznia (fizetnie kell). ha van felelősségbiztosítása, akkor a biztosító fizet helyette, ha nincs, akkor zsebből rendezi
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #1763 Dátum: 2019.06.14 péntek, 10:12:41 »

igazából mindegy, hogy van-e felelősségbiztosítása vagy nincs  Wink
ha kárt okozott és azért felelős, akkor helyre kell hoznia (fizetnie kell). ha van felelősségbiztosítása, akkor a biztosító fizet helyette, ha nincs, akkor zsebből rendezi
Röviden ennyi.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #1764 Dátum: 2019.06.14 péntek, 10:18:01 »

Nincs olyan meghatározás, hogy azért autópálya, mert nincs gödör. Nem ilyen az autópálya meghatározása.
Valamint a gödör és az úttestre kerülő akadály nem ugyanaz!
Egyik hirtelen keletkezik, míg a másik nem!
A gödör úthiba, az úttesten lévő tárgy nem az.

Miért akarsz mindig mást bebizonyítani?

1.Az autópálya meghatározás, kiemelkedő útminőség ez alap mint meghatározó a 130Km/h biztonságos vezetéshez.
2. az úttestre vonatkozó szabályok mások..mint a lentebbi cikkben is irták (kötelező 4órás ellenörzés van)
mindegy
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #1765 Dátum: 2019.06.14 péntek, 10:21:15 »

Csak az a különbség hogy a kutya a vadháló ellenére jutott a pályára, ahol élő állatnak nem sok keresnivalója van. Az elszórt tárgyakból eredő sérülésekért viszont nem vállalnak felelősséget. Két hónapja a nulláson késő este egy tréler hagyott el két rámpát. Én elkaptam az egyiket, a bal oldali két kerékkel áthajtottam rajta. Hatalmas csattanás, autón semmi látható sérülés, félreálltam, lerángattam az útról. Szóltam a 112-nek. Mint kiderült már szóltak többször is, más is elkapta, egy Suzukinak lebontotta a fél elejét. Vártunk 20 percet mire kijött a sárga autó, meg a kékek. A sárga összeszedte a rámpát, a kékek felvették a jegyzőkönyvet, majd mondták hogy ha van casco-m akkor szerencsém van, ha nincs akkor saját zsebes. Az egyik felnit kell majd görgőzni meg centírozni, erre a casco se fizet, 50ezres az önrészem...
A főnököm járt úgy az M3-as autópályán, hogy egy téglaszállítóról egy db betontégla vagy betonelem lehullott, amit ő a bal oldali mindkét kerékkel telibekapott. Elindíttották az ügyet szintén a felelősségbiztosítóval,az pedig kifizette a másfél milliós kárt az autóban. Igaz, hogy 8hónap volt, de a cég ügyvédje ezért kapja a fizetését.
Szóval ezek a dolgok történelem, azok mellett, hogy biztosan van több, valószínűleg túlnyomóan nem így végetért ügyek. wave
Ezzel kezdtem, hogy Dominak, ha nagyobb gondja lett volna az autóval, érdemes megpiszkálni, mert van remény.
Biztos vagyok benne, ez épp olyan mint bármi más vitás ügy.Nem fehér és fekete, nem egyértelmű sokminden, majdhogynem megfoghatatlan.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
wofer
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3726


Minden a mágnes körül forog,csak észre kell venni!


E-mail
« Új hozzászólás #1766 Dátum: 2019.06.14 péntek, 10:31:02 »

A főnököm járt úgy az M3-as autópályán, hogy egy téglaszállítóról egy db betontégla vagy betonelem lehullott, amit ő a bal oldali mindkét kerékkel telibekapott. Elindíttották az ügyet szintén a felelősségbiztosítóval,az pedig kifizette a másfél milliós kárt az autóban. Igaz, hogy 8hónap volt, de a cég ügyvédje ezért kapja a fizetését.
Szóval ezek a dolgok történelem, azok mellett, hogy biztosan van több, valószínűleg túlnyomóan nem így végetért ügyek. wave
Ezzel kezdtem, hogy Dominak, ha nagyobb gondja lett volna az autóval, érdemes megpiszkálni, mert van remény.
Biztos vagyok benne, ez épp olyan mint bármi más vitás ügy.Nem fehér és fekete, nem egyértelmű sokminden, majdhogynem megfoghatatlan.

Igen..ez nemzeti sajátosságunk.
A matrica vásárláshoz jogod van..kb ennyi. Onnantól mindenki saját zsíron.

Ahogy a lakótelepeken is a kamerát a rendőrök a lakosság ellen használják leginkább.
Feltörtek 3kocsit..elhúzták annyira hogy törölhessék a heti adatbázist. Nem kellett nyomozni.  szomoru1 vigyor3
Naplózva

https://audioshop.hu/ Subwoofer guru + minden ami autóhifi!
Fordok,3 Capri,1Focus,3 Mondeo,S-MAX,Grand C-MAX, egyelőre OFF Skoda Octavia
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1767 Dátum: 2019.06.14 péntek, 10:38:31 »

ez egy felelősségbiztosítás, amit az üzemeltető köteles fizetni.Pont mint bármelyik cég. A kutyás baleset miatt is azért fizettet az apámnak a biztosító, mert a vadkerítésen sérülés volt, ahol a kutya betudott menni a vadaktól elzárt területre.Mégiscsak zárt terület.A megfelelő értelemben.Ezen feleslegesen rugózol, mert nem (csak) a fizikai zártsága utal, hogy elzárt terület.
Más hasonló eset.
Nekem volt üzemi balesetem,ahol  védőfelszereléseket nem adott a cég. Ügyvéddel elindítottam a kárigény,amit félvállról pöccintett le magáról a cég, hogy neki erre van felelősségbiztosítása,és nyujtsuk be neki az igényünket. Így is lett. A biztosító kifizette a balesetből eredő kárigényt az utolsó vasig.
Apámnak épp így jártak el az ügyében az autópályás kutyasztorinál.
Nem az autópálya fentartó, hanem az ő általa fizetett felelősségbiztosítás.

Én értem mit akarsz mondani, de te nem, amit én.
A felelősségbiztosító az út, úttest által okozott károkra térít. Ha kellően bizonyított. Egy ilyenre nem tud és szerintem nem akár vállalni fedezetet.
Ez "visszmajor" szerű dolog, szerintem.

Képzeld csak, hányan mennének valami tárgyal a kezükben kártérítésért,  ez volt az úttesten és emiatt karcos....sérült...törött a lámpa, lökös, küszöb, ajtó, szélvédő.....stb.

Casco, ami itt segít.
« Utoljára szerkesztve: 2019.06.15 szombat, 16:04:28 írta Meg Győző » Naplózva

Imádom a dízeleket!    
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #1768 Dátum: 2019.06.14 péntek, 10:42:17 »

A főnököm járt úgy az M3-as autópályán, hogy egy téglaszállítóról egy db betontégla vagy betonelem lehullott, amit ő a bal oldali mindkét kerékkel telibekapott. Elindíttották az ügyet szintén a felelősségbiztosítóval,az pedig kifizette a másfél milliós kárt az autóban. Igaz, hogy 8hónap volt, de a cég ügyvédje ezért kapja a fizetését.
Szóval ezek a dolgok történelem, azok mellett, hogy biztosan van több, valószínűleg túlnyomóan nem így végetért ügyek. wave
Ezzel kezdtem, hogy Dominak, ha nagyobb gondja lett volna az autóval, érdemes megpiszkálni, mert van remény.
Biztos vagyok benne, ez épp olyan mint bármi más vitás ügy.Nem fehér és fekete, nem egyértelmű sokminden, majdhogynem megfoghatatlan.

Na ja. Ezen az alapon a Concorde lezuhanása után sem kellett volna senkit kártéríteni. Vagy mégis, merhogy a reptér kifutópálya az mégsem csak egy sima betoncsík...?  falbav falbav falbav falbav falbav

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #1769 Dátum: 2019.06.14 péntek, 10:43:34 »

Én értem mit akarsz mondani, de te nem, amit én.
A felelősségbiztosító az út, úttest által okozott károkra térít. Ha kellően bizonyított. Egy ilyenre nem tud és szerintem nem akár vállalni fedezetet.
Ez "visszmajor" szerű dolog, szerintem.

Képzeld csak, hányan mennének valaki tárgyal a kezükben kártérítésért,  ez volt az úttesten és emiatt karcos....sérült...törött a lámpa, lökös, küszöb, ajtó, szélvédő.....stb.

Casco, ami itt segít.

Lényegesen más a történet, ha ezeket a tárgyakat a fél tucat autós által kihívott rendőr találja a pályán, mintha te mész be egy fél teherautóoldallal a kezedben, hogy ez esett eléd az úton, fizessenek.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26971


E-mail
« Új hozzászólás #1770 Dátum: 2019.06.14 péntek, 10:44:47 »

Én értem mit akarsz mondani, de te nem, amit én.
A felelősségbiztosító az út, úttest által okozott károkra térít. Ha kellően bizonyított. Egy ilyenre nem tud és szerintem nem akár vállalni fedezetet.
Ez "visszmajor" szerű dolog, szerintem.

Képzeld csak, hányan mennének valaki tárgyal a kezükben kártérítésért,  ez volt az úttesten és emiatt karcos....sérült...törött a lámpa, lökös, küszöb, ajtó, szélvédő.....stb.

Casco, ami itt segít.

Jutiseszembe, nincs neked éppen dolgod? Ilyen kevés az autó a szervizben? Ha annyira ráérsz, gyere önindítót cserélni. Smiley

Mindenesetre egy hosszú 13-as dugót hozz magaddal, mert nem sikerült vennem sehol. Cheesy

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1771 Dátum: 2019.06.14 péntek, 10:45:01 »

Igen..ez nemzeti sajátosságunk.
A matrica vásárláshoz jogod van..kb ennyi. Onnantól mindenki saját zsíron.

Ahogy a lakótelepeken is a kamerát a rendőrök a lakosság ellen használják leginkább.
Feltörtek 3kocsit..elhúzták annyira hogy törölhessék a heti adatbázist. Nem kellett nyomozni.  szomoru1 vigyor3

Te azt gondolod, hogy veszel egy matricát és nálad van a Joker?
Úthasználati jogosultságot veszel. Ennyi.
Garanciát nem. Főleg nem, nem az úttest hibájára.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1772 Dátum: 2019.06.14 péntek, 10:46:19 »

Lényegesen más a történet, ha ezeket a tárgyakat a fél tucat autós által kihívott rendőr találja a pályán, mintha te mész be egy fél teherautóoldallal a kezedben, hogy ez esett eléd az úton, fizessenek.

AndyA

Sajnos nem más, amíg nincs meg az elkövető.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #1773 Dátum: 2019.06.14 péntek, 11:54:23 »

Én értem mit akarsz mondani, de te nem, amit én.
A felelősségbiztosító az út, úttest által okozott károkra térít. Ha kellően bizonyított. Egy ilyenre nem tud és szerintem nem akár vállalni fedezetet.
Ez "visszmajor" szerű dolog, szerintem.

Képzeld csak, hányan mennének valaki tárgyal a kezükben kártérítésért,  ez volt az úttesten és emiatt karcos....sérült...törött a lámpa, lökös, küszöb, ajtó, szélvédő.....stb.

Casco, ami itt segít.
Én egy dolgot nem értek, hogy a megjelölt részt honnan veszed. Ha nem lennék olyan lusta, amilyen vagyok, átballagnék apámhoz a papírokért és beszkennelném, de nekem ez ennyit nem ér meg.Én nem valószínűsítem, hanem tényként közlöm hogy ez van. nyes
Aki nem megy utána, soha nem tudja meg, hogy kaphatott-e volna  vigyor3  kártérítést bárkitől is.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #1774 Dátum: 2019.06.14 péntek, 12:03:27 »

Én egy dolgot nem értek, hogy a megjelölt részt honnan veszed. Ha nem lennék olyan lusta, amilyen vagyok, átballagnék apámhoz a papírokért és beszkennelném, de nekem ez ennyit nem ér meg.Én nem valószínűsítem, hanem tényként közlöm hogy ez van. nyes
Aki nem megy utána, soha nem tudja meg, hogy kaphatott-e volna  vigyor3  kártérítést bárkitől is.

Nem hinném hogy az autópálya rendőr jutalékot kap, de maga a rendőr mondta hogy semmi esély. Az egyik sérült jármű vezetője tűzoltó parancsnok volt, neki is ott sajnálkoztak hogy ez saját zsebes lesz...
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1775 Dátum: 2019.06.14 péntek, 12:27:42 »

Én egy dolgot nem értek, hogy a megjelölt részt honnan veszed. Ha nem lennék olyan lusta, amilyen vagyok, átballagnék apámhoz a papírokért és beszkennelném, de nekem ez ennyit nem ér meg.Én nem valószínűsítem, hanem tényként közlöm hogy ez van. nyes
Aki nem megy utána, soha nem tudja meg, hogy kaphatott-e volna  vigyor3  kártérítést bárkitől is.

Az az eset sajnos nem bizonyít és nem igazol általánosságot.
Ott egész más a történet. Adott egy úthoz tartozó "felszerelés", aminek a karbantartásának a hiányából eredően bejutott a kutya és balesetet okozott. Egyértelmű mulasztás, felelős.

Nem veszem a megjelölt részt.
Viszont egy felelősségbiztosítás, amit az út üzemeltetője köt az nem térít mindent, ami az úton történik.

Ennyi erővel a balesetekért is az útszakaszt üzemeltető lenne a felelős és az ő biztosítása rendezné? Ugye nem.


Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #1776 Dátum: 2019.06.14 péntek, 12:52:18 »

Nem hinném hogy az autópálya rendőr jutalékot kap, de maga a rendőr mondta hogy semmi esély. Az egyik sérült jármű vezetője tűzoltó parancsnok volt, neki is ott sajnálkoztak hogy ez saját zsebes lesz...
Ez önmagában annyit mond, hogy a rendőrnek fogalma sincs... nyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1777 Dátum: 2019.06.14 péntek, 12:59:03 »

Ez önmagában annyit mond, hogy a rendőrnek fogalma sincs... nyes

Vagy van gyakorlati tapasztala az ilyen esetekről.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #1778 Dátum: 2019.06.14 péntek, 13:02:25 »

Az az eset sajnos nem bizonyít és nem igazol általánosságot.
Ott egész más a történet. Adott egy úthoz tartozó "felszerelés", aminek a karbantartásának a hiányából eredően bejutott a kutya és balesetet okozott. Egyértelmű mulasztás, felelős.

Nem veszem a megjelölt részt.
Viszont egy felelősségbiztosítás, amit az út üzemeltetője köt az nem térít mindent, ami az úton történik.

Ennyi erővel a balesetekért is az útszakaszt üzemeltető lenne a felelős és az ő biztosítása rendezné? Ugye nem.



Tibi. Sehol nem írtam, hogy ez általánosítható, és igaz minden esetre.Példaként hoztam, hiszen épp az ellenkezője nem általánosítható, hogy ilyenkor nem fizet senki.
A felelősségbiztosítás arra térít,ami a biztosítási szerződésében benne van.Pont.Se többet sem kevesebbet nem állítottam.A téglás esetre is fizetett. Wink
Nincs két egyforma ügy, ezért nem példák és ellenpéldák határozzák meg az általános ügymenetet adott szituációban.

A baleseteket feleslegesen kevered ide,egyrészt mert ez sem hangzott el ebben a témában,másrészt abban az esetben egyértelműen az okozó és a kárusult is szereplője az eseménynek, akiknek abban az esetben a saját kgfb-je fedezi az okozott károkat.

Maradva az eredeti felvetésnél, Igen, a Dominak lett volna mit keresnie, ha a kár jelentősebb lett volna az autóján.Nyilván én sem tudom, sem nem akarom megítélni, hogy kapna-e bármiféle kártérítést bárkitől, csak hoztam két példát az életből feltételezések nélkül.És tisztában vagyok azzal is hogy az esetek többségében önköltséges a játék.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #1779 Dátum: 2019.06.14 péntek, 13:03:26 »

Vagy van gyakorlati tapasztala az ilyen esetekről.

nyilván, ami vagy több vagy kevesebb a valóságnál. nyes
Még mindig sehol nincs általánosítás.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #1780 Dátum: 2019.06.14 péntek, 13:03:57 »

Vagy van gyakorlati tapasztala az ilyen esetekről.


És az esetek jelentős részében a rendőrök gyakorlati tapasztalata, messze van a jogi lehetőségektől...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1781 Dátum: 2019.06.14 péntek, 13:12:06 »

És az esetek jelentős részében a rendőrök gyakorlati tapasztalata, messze van a jogi lehetőségektől...

Ez is igaz, de a jogi lehetőség és az eredményesség továbbra is külön dolog.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #1782 Dátum: 2019.06.15 szombat, 16:07:19 »

A jövő héten Tibi majd ránéz a kocsira alulról, hogy van-e rajta valami nagyobb sérülés. De nagyon remélem, hogy nincs. Eddig tényleg nem érzek rajta semmit. A diffúzorból letört darab helyét kb. csak én tudom, a jobboldali küszöb első emelőpont takarója meg kicsit lötyög a helyén, de autópálya tempónál sem esett ki. Azt kicsit meg kell piszkálni, hogy ne is lötyögjön, és ha alul nem vert össze mást, akkor elkönyvelem az esetet úgy, hogy ezt qrva nagy mázlival megúsztam.
Viszont ugyanolyan felhasználással, ahogy az utóbbi időben 7,1 - 7,3 között fogyasztott, most - ráadásul 2 ember alkata miatt nagyobb súlyt cipelve - 6,4-re jött ki az átlag. Szóval lehet, hogy valamit helyretett az a zártszelvény Smiley
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1783 Dátum: 2019.06.15 szombat, 16:08:37 »

Na ja. Ezen az alapon a Concorde lezuhanása után sem kellett volna senkit kártéríteni. Vagy mégis, merhogy a reptér kifutópálya az mégsem csak egy sima betoncsík...?  falbav falbav falbav falbav falbav

AndyA


Ezt felesleges és butaság ide keverni. Teljesen más a repülő! 

Ha hasonlatot akarnánk keresni, akkor azt lehetne mondani, hogy ha egy repülő megsérül a levegőben pl. madarak miatt, akkor akinek a légterében történt, az fizesse a kárt!  Ez Faxság lenne.........   hehe
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1784 Dátum: 2019.06.15 szombat, 16:09:46 »

A jövő héten Tibi majd ránéz a kocsira alulról, hogy van-e rajta valami nagyobb sérülés. De nagyon remélem, hogy nincs. Eddig tényleg nem érzek rajta semmit. A diffúzorból letört darab helyét kb. csak én tudom, a jobboldali küszöb első emelőpont takarója meg kicsit lötyög a helyén, de autópálya tempónál sem esett ki. Azt kicsit meg kell piszkálni, hogy ne is lötyögjön, és ha alul nem vert össze mást, akkor elkönyvelem az esetet úgy, hogy ezt qrva nagy mázlival megúsztam.
Viszont ugyanolyan felhasználással, ahogy az utóbbi időben 7,1 - 7,3 között fogyasztott, most - ráadásul 2 ember alkata miatt nagyobb súlyt cipelve - 6,4-re jött ki az átlag. Szóval lehet, hogy valamit helyretett az a zártszelvény Smiley


Másképp vezetsz már.....    (megszoktad)
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #1785 Dátum: 2019.06.15 szombat, 16:18:17 »


Másképp vezetsz már.....    (megszoktad)
Autópálya, tempomat, 120, megállás nélkül. Itt azért nincsenek nagy csodák. Ráadásul a Bp-Berlin-Hamburg-Berlin-Bp útvoalon túl sok hegy/völgy sem volt, a Bp-Bécs-Graz útvonalon meg volt pár. Ez a 6,4 otthoni Shell go-val lett.
Holnap megyünk haza, este otthon megtankolok. Az majd egy Graz-Velden-Graz-Bécs-Bp. útvonal lesz, félig még az otthoni Shell, félig meg a Graz-ban tankolt Avanti go-val. De számottevő fogyasztásbeli difi nem szokott lenni nálam otthoni, meg külföldi go-val. +- pár deci, de az simán egy szembeszél, egy párral több gyorsítás, stb.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1786 Dátum: 2019.06.15 szombat, 16:26:15 »

Autópálya, tempomat, 120, megállás nélkül. Itt azért nincsenek nagy csodák. Ráadásul a Bp-Berlin-Hamburg-Berlin-Bp útvoalon túl sok hegy/völgy sem volt, a Bp-Bécs-Graz útvonalon meg volt pár. Ez a 6,4 otthoni Shell go-val lett.
Holnap megyünk haza, este otthon megtankolok. Az majd egy Graz-Velden-Graz-Bécs-Bp. útvonal lesz, félig még az otthoni Shell, félig meg a Graz-ban tankolt Avanti go-val. De számottevő fogyasztásbeli difi nem szokott lenni nálam otthoni, meg külföldi go-val. +- pár deci, de az simán egy szembeszél, egy párral több gyorsítás, stb.

Nem azt mondtam, hogy a távolságban vannak csodák.....
Te vezetsz másképp, még ha nem is érzed.  vigyor3
Elmúlt az újdonság varázsa, amikor még próbálgattad.
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #1787 Dátum: 2019.06.15 szombat, 16:36:08 »

Nem azt mondtam, hogy a távolságban vannak csodák.....
Te vezetsz másképp, még ha nem is érzed.  vigyor3
Elmúlt az újdonság varázsa, amikor még próbálgattad.
A Berlines úton mennyit próbálgattam? Beültünk, felmentünk a pályára, benyomtam a tempomatot, és gurultunk. Namost ugyanez volt.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1788 Dátum: 2019.06.15 szombat, 16:52:06 »

A Berlines úton mennyit próbálgattam? Beültünk, felmentünk a pályára, benyomtam a tempomatot, és gurultunk. Namost ugyanez volt.

Most is Berlinbe mentél?  hehe
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Bajkonur
Vendég
« Új hozzászólás #1789 Dátum: 2019.11.07 csütörtök, 01:05:51 »

Sziasztok!
Vigyázat,hosszú lesz!!

Csatt,avagy hogy ment meg 4 fél pálesz egy Mondeot??

Gondolkodtam,hogy hová kéne írnom,mert a Mondeom egyenlőre megmenekült,de mégis csak balesetes téma...Legfeljebb valaki a belső ügyosztályról police átrakja máshova.

Szombati bevásárlás után a 442.úton haladtunk a nejem (itt az off)Ceedjével Szolnokról,Rákóczifalva irányába,feleségem vezetett én jobb oldalon ültem,épp  a hifit babráltam. Egyszer csak hallom,hogy az asszony azt motyogja ,,hát ez meg mit csinál?'' mire felnéztem azt láttam,hogy  szemből egy Wagon R átsodródva(közben megpördülve)csúszott a mi sávunkba ÉS CSATTT.  Na,itt volt egy kis adásszünet nálam de 1-2 mp után felállt a rendszer szerencsére az asszony jól volt,elhagytuk a süllyedőt! Kint már nem volt olyan vidám a helyzet,a Suzi sofőrjét a kalaptartó alatt találták meg,ájultan vákumágyban vitte el a mentő!Szerencsére sokan jöttek segíteni (innen is köszi mindenkinek eljen) az általuk látottakból állt össze a sztori. Innentől ignorálom a személyiségi jogait,nevén nevezem! Tehát jött velünk szemben ez az Ökörborjú,követve egy utánfutós autót,az említett erőgéppel,kopott gumin,nagy forgalomban,majd gondolt egyet elkezdett előzni,de olyan jól sikerült hogy először a saját bal kerekével lekapott az úttest bal oldalán majd azt még valahogy összeszedve és az előzést befejezve,
lekapott jobb kerékkel a jobb oldalon is (kb ekkor láthatta meg a nejem) és átvágódott hozzánk,majd mindkét kocsi ment a vetésbe...

Egyébként Ökörborjú Úr jól van,hazaengedték,megúszta zúzódásokkal,mondott pár marhaságot (az mentette meg,hogy nem volt bekötve..stb. levezettem neki,hogy kb az összes sérülése a kocsin belüli Batmen-ezésének köszönhető,hümmögött) de elismerte a hibát,és bocsánatot kért! Nem haragszom,jól vagyunk,csak nem értem...
 Azt nem írtam,hogy Ö.B. Úr pizzafutár,az autó céges volt. Mivel a cége felé ment, bizti nem hideg pizza sürgette a háta mögött,hanem semmi. Előtte viszont folyamatos kocsisor,amiben így feljött a kb128. helyről a127.-re.

Ami miatt mégiscsak haragszom és szívesen adnék neki egy gyomrost,hogy az isteni szerencse hogy a fiam nem volt velünk,2 hónapos a jogsija,tuti Ő vezetett volna...

Ja,a címbeli kérdésre a válasz: előző nap (kényszer hatására) pálinkáztam,másnap nem szívesen vezetek,a nejemnek nagy a Mondeo,a sajátját választotta.

Remélem senki nem esett le a székről olvasás közben(alvás miatt)de ezt ki kellett írnom.

Néhány kép:


https://kepkuldes.com/image/eqkZ70
https://kepkuldes.com/image/eqkKGB
https://kepkuldes.com/image/eqkfQ4
https://kepkuldes.com/image/eqk1OL
https://kepkuldes.com/image/eqkQaN
https://kepkuldes.com/image/eqkA3q

U.I: A biztosítási topickba,lesz folytatás...
« Utoljára szerkesztve: 2019.11.07 csütörtök, 01:08:19 írta Bajkonur » Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #1790 Dátum: 2019.11.07 csütörtök, 07:52:49 »

Sziasztok!
Vigyázat,hosszú lesz!!

Csatt,avagy hogy ment meg 4 fél pálesz egy Mondeot??

Gondolkodtam,hogy hová kéne írnom,mert a Mondeom egyenlőre megmenekült,de mégis csak balesetes téma...Legfeljebb valaki a belső ügyosztályról police átrakja máshova.

Szombati bevásárlás után a 442.úton haladtunk a nejem (itt az off)Ceedjével Szolnokról,Rákóczifalva irányába,feleségem vezetett én jobb oldalon ültem,épp  a hifit babráltam. Egyszer csak hallom,hogy az asszony azt motyogja ,,hát ez meg mit csinál?'' mire felnéztem azt láttam,hogy  szemből egy Wagon R átsodródva(közben megpördülve)csúszott a mi sávunkba ÉS CSATTT.  Na,itt volt egy kis adásszünet nálam de 1-2 mp után felállt a rendszer szerencsére az asszony jól volt,elhagytuk a süllyedőt! Kint már nem volt olyan vidám a helyzet,a Suzi sofőrjét a kalaptartó alatt találták meg,ájultan vákumágyban vitte el a mentő!Szerencsére sokan jöttek segíteni (innen is köszi mindenkinek eljen) az általuk látottakból állt össze a sztori. Innentől ignorálom a személyiségi jogait,nevén nevezem! Tehát jött velünk szemben ez az Ökörborjú,követve egy utánfutós autót,az említett erőgéppel,kopott gumin,nagy forgalomban,majd gondolt egyet elkezdett előzni,de olyan jól sikerült hogy először a saját bal kerekével lekapott az úttest bal oldalán majd azt még valahogy összeszedve és az előzést befejezve,
lekapott jobb kerékkel a jobb oldalon is (kb ekkor láthatta meg a nejem) és átvágódott hozzánk,majd mindkét kocsi ment a vetésbe...

Egyébként Ökörborjú Úr jól van,hazaengedték,megúszta zúzódásokkal,mondott pár marhaságot (az mentette meg,hogy nem volt bekötve..stb. levezettem neki,hogy kb az összes sérülése a kocsin belüli Batmen-ezésének köszönhető,hümmögött) de elismerte a hibát,és bocsánatot kért! Nem haragszom,jól vagyunk,csak nem értem...
 Azt nem írtam,hogy Ö.B. Úr pizzafutár,az autó céges volt. Mivel a cége felé ment, bizti nem hideg pizza sürgette a háta mögött,hanem semmi. Előtte viszont folyamatos kocsisor,amiben így feljött a kb128. helyről a127.-re.

Ami miatt mégiscsak haragszom és szívesen adnék neki egy gyomrost,hogy az isteni szerencse hogy a fiam nem volt velünk,2 hónapos a jogsija,tuti Ő vezetett volna...

Ja,a címbeli kérdésre a válasz: előző nap (kényszer hatására) pálinkáztam,másnap nem szívesen vezetek,a nejemnek nagy a Mondeo,a sajátját választotta.

Remélem senki nem esett le a székről olvasás közben(alvás miatt)de ezt ki kellett írnom.

Néhány kép:


https://kepkuldes.com/image/eqkZ70
https://kepkuldes.com/image/eqkKGB
https://kepkuldes.com/image/eqkfQ4
https://kepkuldes.com/image/eqk1OL
https://kepkuldes.com/image/eqkQaN
https://kepkuldes.com/image/eqkA3q

U.I: A biztosítási topickba,lesz folytatás...
durva. a kia megy a kukába...szerencse, hogy megúszta mindenki. szomoru1
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1791 Dátum: 2019.11.07 csütörtök, 08:29:53 »

durva. a kia megy a kukába...szerencse, hogy megúszta mindenki. szomoru1
nem is durva Roll Eyes lökösmerevítő vitte el a nagyrészét
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Bajkonur
Vendég
« Új hozzászólás #1792 Dátum: 2019.11.07 csütörtök, 09:02:49 »

nem is durva Roll Eyes lökösmerevítő vitte el a nagyrészét


Nem valószínű. Nem frontális ütközés volt,a bal oldali futómű előtt volt az ütközés. Nézd meg hol van az a kerék az ajtóhoz képest. Nem a legjobb képek,de még az ép(jobb)oldal is úgy néz ki,mintha lenne egy nagyobb sárvédő szélesítésem. De nem vagyok karosszériás,várjuk mit mond a kárfelvevő.
Naplózva
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1793 Dátum: 2019.11.07 csütörtök, 09:23:05 »

Sziasztok!

 Azt nem írtam,hogy Ö.B. Úr pizzafutár,az autó céges volt. Mivel a cége felé ment, bizti nem hideg pizza sürgette a háta mögött,hanem semmi. Előtte viszont folyamatos kocsisor,amiben így feljött a kb128. helyről a127.-re.


Ökrök... Ha itt egy kis Fiatot látsz 150-el menni, akár lakott területen belül, akkor tuti pizzafuti... levele Futnak a következő adagért, mert onnan a lóvé...

Nagyon nincs ez így jól...
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1794 Dátum: 2019.11.07 csütörtök, 09:57:20 »


Nem valószínű. Nem frontális ütközés volt,a bal oldali futómű előtt volt az ütközés. Nézd meg hol van az a kerék az ajtóhoz képest. Nem a legjobb képek,de még az ép(jobb)oldal is úgy néz ki,mintha lenne egy nagyobb sárvédő szélesítésem. De nem vagyok karosszériás,várjuk mit mond a kárfelvevő.
a matek biztos jó lesz. gtk. aztán roncsbörze, majd valaki megjavítja, annyira azért nem sérült hogy kuka legyen
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Bajkonur
Vendég
« Új hozzászólás #1795 Dátum: 2019.11.07 csütörtök, 10:27:02 »

a matek biztos jó lesz. gtk. aztán roncsbörze, majd valaki megjavítja, annyira azért nem sérült hogy kuka legyen

A próféta szóljon belőled! Én pont ettől a résztől tartok...nincs benne rutinom. 13.000km volt benne,talán nem kell sokáig árulni.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #1796 Dátum: 2019.11.07 csütörtök, 11:04:10 »

a matek biztos jó lesz. gtk. aztán roncsbörze, majd valaki megjavítja, annyira azért nem sérült hogy kuka legyen
nekem a kuka ezt jelenti.Gyakorlatilag nem csinál belőle magának használható autót.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Bajkonur
Vendég
« Új hozzászólás #1797 Dátum: 2019.11.08 péntek, 06:45:39 »

nekem a kuka ezt jelenti.Gyakorlatilag nem csinál belőle magának használható autót.

No,megvolt a szemle.GTK. Lepötyögöm a rendszámot,hátha az ismerőseitek közül a következő pár hónapban valaki ilyet keresne,EZT NE!!!

PXD-651

alvázszám:U5YHM513AJL316628
Naplózva
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1798 Dátum: 2019.11.10 vasárnap, 13:01:54 »

nekem a kuka ezt jelenti.Gyakorlatilag nem csinál belőle magának használható autót.
én simán csinálnék vigyor3 semmi fő rész nem sérült. tudom külső laikusnak ez a világvége de amúgy nem vigyor3
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Meg Győző
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24525



« Új hozzászólás #1799 Dátum: 2019.11.10 vasárnap, 13:14:01 »

én simán csinálnék vigyor3 semmi fő rész nem sérült. tudom külső laikusnak ez a világvége de amúgy nem vigyor3

 eljen
Naplózva

Imádom a dízeleket!    
Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.081 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.