Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.29 szerda, 13:58:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 288 289 290 291 292 293 294 [295] 296 297 298 299 300 301 302 ... 798   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 11029345 alkalommal)
0 Felhasználó és 38 vendég van a témában
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #14700 Dátum: 2013.03.19 kedd, 21:53:59 »

A leaseplan-os kocsikat dicsérik, h jól karbantartottak!!!
Nekem is az van!  vigyor3 De nem ezért mondtam, nekem is úgy mesélték ezt itt a fórumon!
jaja, de én a magyar leaseplannek se hinnék  eplus2 eplus2 eplus2
Naplózva
gezaguszti
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 186


Ford mániás érdeklődő


E-mail
« Új hozzászólás #14701 Dátum: 2013.03.19 kedd, 21:54:48 »

A leaseplan-os kocsikat dicsérik, h jól karbantartottak!!!
Nekem is az van!  vigyor3 De nem ezért mondtam, nekem is úgy mesélték ezt itt a fórumon!
A Transitom Leaseplanos. Nincs panasz ! nyes
Naplózva

Ford Mondeo MK-II 1.8 TD
Ford Transit 2.2 TDCI 3300
Ford Mondeo MK-IV 2.0 TDCI
Ford Mondeo MK-V 2.0 TDCI Titánium jelenleg
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #14702 Dátum: 2013.03.19 kedd, 21:59:09 »

jaja, de én a magyar leaseplannek se hinnék  eplus2 eplus2 eplus2
Hát akkor kinek hiszel Te??? Csak a belgáknak???  eplus2
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #14703 Dátum: 2013.03.19 kedd, 22:07:35 »

Hát akkor kinek hiszel Te??? Csak a belgáknak???  eplus2
egy isten van és az én vagyok  eplus2 (meg allah)

magyaroknak egyre inkább nem... megcsináltam magyarország legnagyobb naperőmű hálózatát és a megbízó nem akar kifizetni... (sok nulla van benne) szóval orbánnal az élen bekaphatják... meg egyéb nyalánkságok (múlt heti hókáosz, alaptörvény módosítás, stb.)

kezdünk ótvar hely lenni, de nem akarok politizálni, van erre is másik fórum. bocs az offért.
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.19 kedd, 22:40:31 írta Arabic » Naplózva
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #14704 Dátum: 2013.03.19 kedd, 22:12:19 »

egy isten van és az én vagyok  eplus2 (meg allah)

magyaroknak egyre inkább nem... megcsináltam magyarország legnagyobb naperőmű hálózatát és a közgép csoport nem akar kifizetni... (8 nulla van benne) szóval orbánnal az élen bekaphatják... meg egyéb nyalánkságok (múlt heti hókáosz, alaptörvény módosítás, stb.)

kezdünk ótvar hely lenni, de nem akarok politizálni, van erre is másik fórum. bocs az offért.
Hát ebbe én sem szeretnék belefolyni... ez van... én mindig próbálom abból kihozni a maximumot, ami van. Smiley
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
Black
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 162



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14705 Dátum: 2013.03.19 kedd, 22:15:50 »

Alvázszámot kértél ? Meg kellene nézni az etis-ben. Nem tudom miért, de az-az érzésem, hogy behozott.
Ha meg tudod szerezni az alvázszámot akkord csekkold le az autót, ha meg nem adják ki, akkor úgy is simliskedés van a dologban.  Ez minden kinézett autóra igaz.

Nem beszéltem még vele.
Csak a hahun nézelődöm. Amúgy csak három magyar abból a kilencból amit kidob nekem a kereső.
Majd belinkelem azokat is ha még bírjátok.
Naplózva

Ford Fiesta MKVII 2016/6  1,25 benzin
Ford Mondeo MKIV 2009/4 2.0TDCI Titanium Kombi
Ford Mondeo MKII 1999/5 1,8TD CLX Kombi (eladtam)
Lincoln Continental Mark V 1977/1 460 (7,5L)/V8 (végülis Ford 100 éve)
MGF 1996 1,8 benzin
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #14706 Dátum: 2013.03.19 kedd, 22:34:38 »

egy isten van és az én vagyok  eplus2 (meg allah)

magyaroknak egyre inkább nem... megcsináltam magyarország legnagyobb naperőmű hálózatát és a közgép csoport nem akar kifizetni... (8 nulla van benne) szóval orbánnal az élen bekaphatják... meg egyéb nyalánkságok (múlt heti hókáosz, alaptörvény módosítás, stb.)

kezdünk ótvar hely lenni, de nem akarok politizálni, van erre is másik fórum. bocs az offért.

Hol keszult ez a naperomu halozat. En is ebben dolgozom, erdekelne...
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #14707 Dátum: 2013.03.19 kedd, 22:42:59 »

Hol keszult ez a naperomu halozat. En is ebben dolgozom, erdekelne...
szeged
http://kepfeltoltes.hu/view/121109/m_rton__ron2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14708 Dátum: 2013.03.20 szerda, 00:17:21 »

na az ilyen székesfehérvár, kecskemét, kiskőrösi bandákat kur.vára el kell felejteni... mindjárt adok neked jelszót meg felhasználónevet és nézelődjél...
figyelj már. Mondtam  múltkor is . Te elmentel megnézni 1 kocsit ami nagyon ár alatt volt, és 100 alatt volt a méter.  Mégis mire szamitottal? H igaz lesz és csak rád várt? Ott volt mellette a tuti 109-el,és meg exkluzív is volt.  arra sajnáltad a  pénzt. Mint a vevők 90 % a.   most is van több darab amibe  valós a méter, van mondeo is. Az autót kell nézni nem a várost. meg meg kell fizetni  a jót. Ez mindenhol így van  wave
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #14709 Dátum: 2013.03.20 szerda, 06:22:02 »

figyelj már. Mondtam  múltkor is . Te elmentel megnézni 1 kocsit ami nagyon ár alatt volt, és 100 alatt volt a méter.  Mégis mire szamitottal? H igaz lesz és csak rád várt? Ott volt mellette a tuti 109-el,és meg exkluzív is volt.  arra sajnáltad a  pénzt. Mint a vevők 90 % a.   most is van több darab amibe  valós a méter, van mondeo is. Az autót kell nézni nem a várost. meg meg kell fizetni  a jót. Ez mindenhol így van  wave
Attól még van olyan, hogy az átb@szás koncentráltabban van jelen egy területen!  Wink
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14710 Dátum: 2013.03.20 szerda, 07:30:26 »

Attól még van olyan, hogy az átb@szás koncentráltabban van jelen egy területen!  Wink
persze hogy van! Nem kell megvenni. De amíg úgy keresnek autót az emberek mint eddig, nem kell csodálkozni a kinalaton. Fel kellene fogni, h ami jó azt meg kell fizetni. Kint sincs ez másképp.
Tudom, lerágott csont már ez, de én szoktam lenni a másik oldalon is, nem véletlen mondom amit. Mindig vannak-voltak jó kocsik
Ha belinkelnem a 63e kmest akkor meg ozonlenenek az szokásos okossagok...
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.20 szerda, 07:34:31 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #14711 Dátum: 2013.03.20 szerda, 08:02:05 »



A külföldi autókkal is csak okosan. Az új szokás, hogy a rommá tört autókat hazaviszik (Románia, Ukrajna, Mo., Szlovákia stb.) tréleren, megcsinálják majd visszaviszik pl. Németországba és ott adják el. Ráadásul már nem gittelnek, hanem valami speckó technikával javítanak, aminél már a rétegvastagság mérő is gondban van...
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #14712 Dátum: 2013.03.20 szerda, 08:11:40 »

Másik, csak érdekességképpen (amúgy tetszene, kár, hogy fekete és bőr):
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_tdci_titanium-x_bor_dvd-navi_pdc_v.horog-6697087


Ez is félre van hirdetve.
De ezt már megszoktuk Smiley
Egy kis segítség ha -X vagy -S -es autókat keresel.
Mindegyikben alap a gombos indítás, ahol nincs az nem lehet tit-x, vagy tit-s, vagy ghia-x.
Itt is hasonló a helyzet.
Első radar nincs, ha elöl is lenne akkor a középkonzolon a P -s kapcsoló osztott lenne és az ESP kerül mellé. Xenon nincs, 16os kerekek vannak rajta. A tit-x, ghia-x, tit-s autók mind 17es alukkal jönnek le a sorról.

Ezenkívül még benne kéne,hogy legyen a memóriás, 8 irányban állítható ülés, aztán sokban benne van a 8 irányban állítható anyós ülés is. Téli csomag van, de ülésfűtés nincs.

Ezekre figyelj ha nézed a hirdetést, ilyen apróságokból hamar kiderül,hogy milyen is valójában az autó felszereltséget.
Ja és még valami 8 + térd légzsák, ilyen nincs. A mondikban ha jól sejtem Smiley, elöl kettő + vezetőnél térd, első ülésekben 1-1, és függönylégzsák van szerelve. Tehát 7 lufisak a Mondik.
Ezek száma lehet megnőtt a faceliftnél, de nem hiszem, de erről Stealt majd megerősít.
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.20 szerda, 08:17:00 írta tomeed » Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #14713 Dátum: 2013.03.20 szerda, 08:32:12 »

figyelj már. Mondtam  múltkor is . Te elmentel megnézni 1 kocsit ami nagyon ár alatt volt, és 100 alatt volt a méter.  Mégis mire szamitottal? H igaz lesz és csak rád várt? Ott volt mellette a tuti 109-el,és meg exkluzív is volt.  arra sajnáltad a  pénzt. Mint a vevők 90 % a.   most is van több darab amibe  valós a méter, van mondeo is. Az autót kell nézni nem a várost. meg meg kell fizetni  a jót. Ez mindenhol így van  wave
nem mentem el megnézni hanem elküldött 3 alvázszámot amiből kettőről kiderült hogy tekert volt, a 3. esetben meg a márkaszervíz nem adott ki adatot(ford), nem kéne tekergetni, ez lenne a megoldás, ugye... de sajnso eltérő szabályozás hiányában ez még vagy 10 évig nem lesz kiírtható a kereskedők agyából, mert már bele van égve a prociba és nem lehet visszatekerni...  eplus2
elhiszem hogy néha azon az oldalon is vagy, én meg mint műszaki-pénzügyes, látom hogy mit művelnek lent a könyvelők a cégekkel... átbaszások mesterfokon. komolyan.  wow1
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #14714 Dátum: 2013.03.20 szerda, 08:35:58 »

Ez is félre van hirdetve.
De ezt már megszoktuk Smiley
Egy kis segítség ha -X vagy -S -es autókat keresel.
Mindegyikben alap a gombos indítás, ahol nincs az nem lehet tit-x, vagy tit-s, vagy ghia-x.
Itt is hasonló a helyzet.
Első radar nincs, ha elöl is lenne akkor a középkonzolon a P -s kapcsoló osztott lenne és az ESP kerül mellé. Xenon nincs, 16os kerekek vannak rajta. A tit-x, ghia-x, tit-s autók mind 17es alukkal jönnek le a sorról.

Ezenkívül még benne kéne,hogy legyen a memóriás, 8 irányban állítható ülés, aztán sokban benne van a 8 irányban állítható anyós ülés is. Téli csomag van, de ülésfűtés nincs.

Ezekre figyelj ha nézed a hirdetést, ilyen apróságokból hamar kiderül,hogy milyen is valójában az autó felszereltséget.
Ja és még valami 8 + térd légzsák, ilyen nincs. A mondikban ha jól sejtem Smiley, elöl kettő + vezetőnél térd, első ülésekben 1-1, és függönylégzsák van szerelve. Tehát 7 lufisak a Mondik.
Ezek száma lehet megnőtt a faceliftnél, de nem hiszem, de erről Stealt majd megerősít.


Az a furcsa, hogy én nem látom az IVDC (ESP) kikapcsoló gombját...  fejvakaras

Egyébként pl a Titanium-X-ek legegyedibb azonosítója, hogy csak azokban van hátul a könyöktámaszban pohártartó és kis tároló. Wink
Az X-ekben (Ghia, Tit) van pl alapból kulcsnélküli indítás.

A linkelt autó egy vmennyire extrázott Titanum. De használós "kocsi" volt, mert bőr, meg felesleges navi az kell, de a lógó motortér szigetelőgumit nem rakja már vissza...
S nem is kímélik: 1/8-adnál van a tank, s már világít az üa kérő lámpácska... Nálam ez kb 1/16odnál szokott jönni.
Aki lefotózza totálba a kmórát, az nekem mindig gyanús...  Wink
Van benne első radar is egyébként!
A kulcson is látszik, hogy kereskedős autó.
Hátul az összes fejtámla le van engedve, ergo nem ült ott soha senki -> ezek nekem mindig a flottaautó kategória, amit tudunk, hogy hogyan hajtják...
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #14715 Dátum: 2013.03.20 szerda, 08:46:50 »

A leaseplan-os kocsikat dicsérik, h jól karbantartottak!!!
Nekem is az van!  vigyor3 De nem ezért mondtam, nekem is úgy mesélték ezt itt a fórumon!
JA jól karbantartottak....  2funny Amikor még céges autót használtam és nem sajátot akkor leasplanes autókat használtam. Ha egyszer jó kedvem lesz elmondom hogy mit jelentett a jól karbantartott állapot. Az utolsó opelemnél Pl lambda szondát úgy javítottak hoyg konkrétan kikötötték ( meg utána a katalizátort is leszedték és raktak be egy csövet...) Mondjuk jól ment az autó de egy 100 lovas 1,6-os 100 benzines motornál én egy picit sokaltam volna magán emberként az átlag 12-13 literes fogyasztást +1000km-ként egy liter olaj, lehet hogy akkor kezdetm kezdő dizeles lenni.. vigyor3
Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #14716 Dátum: 2013.03.20 szerda, 08:53:27 »

Hátul az összes fejtámla le van engedve, ergo nem ült ott soha senki -> ezek nekem mindig a flottaautó kategória, amit tudunk, hogy hogyan hajtják...


Nálam a gyerekülés miatt ki van szedve az egyik fejtámla, akkor az jót jelent? Könnyen el tudnám adni?  vigyor3
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #14717 Dátum: 2013.03.20 szerda, 08:59:04 »

Azti, nálam is ki van szedve 2 fejtámla hátul, már teszem is fel hirdetésbe vagy 5 milláért Smiley

De jó szemed van Jani, kigúvad a szemem, de én nem látom a hűtőrácsban a 2 db szenzort Smiley
Hupsz, tényleg ott van!!!!


Viszont az ESP gomb miért nincs benne vajon? Ez érdekes.
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.20 szerda, 09:31:18 írta tomeed » Naplózva
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #14718 Dátum: 2013.03.20 szerda, 09:07:21 »

Azti, nálam is ki van szedve 2 fejtámla hátul, már teszem is fel hirdetésbe van 5 milláért Smiley

De jó szemed van Jani, kigúvad a szemem, de én nem látom a hűtőrácsban a 2 db szenzort Smiley
Hupsz, tényleg ott van!!!!


Viszont az ESP gomb miért nincs benne vajon? Ez érdekes.

Focusoknál amikor bekerült a széria tartozékok közé a facelifttel az ESP, akkor kieszedték a gombot. A műszercsoporton a menüben lehet kikapcsolni.
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14719 Dátum: 2013.03.20 szerda, 10:31:59 »

nem mentem el megnézni hanem elküldött 3 alvázszámot amiből kettőről kiderült hogy tekert volt, a 3. esetben meg a márkaszervíz nem adott ki adatot(ford), nem kéne tekergetni, ez lenne a megoldás, ugye... de sajnso eltérő szabályozás hiányában ez még vagy 10 évig nem lesz kiírtható a kereskedők agyából, mert már bele van égve a prociba és nem lehet visszatekerni...  eplus2
elhiszem hogy néha azon az oldalon is vagy, én meg mint műszaki-pénzügyes, látom hogy mit művelnek lent a könyvelők a cégekkel... átbaszások mesterfokon. komolyan.  wow1
a vállalkozókat is ki kellene fizetni smile wave   meg sorolhatnánk..
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #14720 Dátum: 2013.03.20 szerda, 10:33:56 »

a vállalkozókat is ki kellene fizetni smile wave   meg sorolhatnánk..
hajjaj,  mf3 violent közgép mf3
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #14721 Dátum: 2013.03.20 szerda, 11:36:35 »

Azti, nálam is ki van szedve 2 fejtámla hátul, már teszem is fel hirdetésbe vagy 5 milláért Smiley

De jó szemed van Jani, kigúvad a szemem, de én nem látom a hűtőrácsban a 2 db szenzort Smiley
Hupsz, tényleg ott van!!!!


Viszont az ESP gomb miért nincs benne vajon? Ez érdekes.

Tudom, hogy a fejtámla ha be van nyomva, akkor az lehetne a gyerekülés miatt is, de ennek az autónak nem látszik az ülésen a gyerekülés nyoma, túl steril a hátsó rész.

Ne a hűtőrácsban keresd, hanem a lökhárítóban.  Wink
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #14722 Dátum: 2013.03.20 szerda, 11:37:22 »

Focusoknál amikor bekerült a széria tartozékok közé a facelifttel az ESP, akkor kieszedték a gombot. A műszercsoporton a menüben lehet kikapcsolni.

De ez nem egy faceliftes autó...
Gyanús nekem az a gomb nagyon...
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #14723 Dátum: 2013.03.20 szerda, 11:39:16 »

Azti, nálam is ki van szedve 2 fejtámla hátul, már teszem is fel hirdetésbe vagy 5 milláért Smiley

De jó szemed van Jani, kigúvad a szemem, de én nem látom a hűtőrácsban a 2 db szenzort Smiley
Hupsz, tényleg ott van!!!!


Viszont az ESP gomb miért nincs benne vajon? Ez érdekes.

"« Új hozzászólás #14722 Dátum: Ma - 08:59:04 »
...
« Utoljára szerkesztve: Ma - 09:31:18 írta tomeed » "

32 percen át kerested?  vigyor3
Csörögj rám legközelebb!  nyes
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
wyctor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8174


+36309351663

benedek88@hotmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #14724 Dátum: 2013.03.20 szerda, 12:07:57 »

Ez is félre van hirdetve.
De ezt már megszoktuk Smiley
Egy kis segítség ha -X vagy -S -es autókat keresel.
Mindegyikben alap a gombos indítás, ahol nincs az nem lehet tit-x, vagy tit-s, vagy ghia-x.
Itt is hasonló a helyzet.
Első radar nincs, ha elöl is lenne akkor a középkonzolon a P -s kapcsoló osztott lenne és az ESP kerül mellé. Xenon nincs, 16os kerekek vannak rajta. A tit-x, ghia-x, tit-s autók mind 17es alukkal jönnek le a sorról.

Ezenkívül még benne kéne,hogy legyen a memóriás, 8 irányban állítható ülés, aztán sokban benne van a 8 irányban állítható anyós ülés is. Téli csomag van, de ülésfűtés nincs.

Ezekre figyelj ha nézed a hirdetést, ilyen apróságokból hamar kiderül,hogy milyen is valójában az autó felszereltséget.
Ja és még valami 8 + térd légzsák, ilyen nincs. A mondikban ha jól sejtem Smiley, elöl kettő + vezetőnél térd, első ülésekben 1-1, és függönylégzsák van szerelve. Tehát 7 lufisak a Mondik.
Ezek száma lehet megnőtt a faceliftnél, de nem hiszem, de erről Stealt majd megerősít.

A hátsó könyöklőt kifelejtetted a felsorolásból , mert tit.-nél az is felnyitható, pohártartós
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Titanium-X
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14725 Dátum: 2013.03.20 szerda, 12:29:52 »


A külföldi autókkal is csak okosan. Az új szokás, hogy a rommá tört autókat hazaviszik (Románia, Ukrajna, Mo., Szlovákia stb.) tréleren, megcsinálják majd visszaviszik pl. Németországba és ott adják el. Ráadásul már nem gittelnek, hanem valami speckó technikával javítanak, aminél már a rétegvastagság mérő is gondban van...
nem új dolog ez. ugyanolyan színű elemet vesznek rá, h ne kelljen festeni. ahol gittelni kell ott asszem cinezik, azt nem mutatja a mérő. pl tetőcserénél az oszlopokat.
A mobilén csak azt a kocsit szabad komolyan venni ami németbe is van, és német cég az eladó.
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26667


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #14726 Dátum: 2013.03.20 szerda, 12:44:48 »

nem új dolog ez. ugyanolyan színű elemet vesznek rá, h ne kelljen festeni. ahol gittelni kell ott asszem cinezik, azt nem mutatja a mérő. pl tetőcserénél az oszlopokat.
A mobilén csak azt a kocsit szabad komolyan venni ami németbe is van, és német cég az eladó.

Mennyiből tellik csinálni egy német céget? Kb 1óra?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14727 Dátum: 2013.03.20 szerda, 12:50:47 »

Mennyiből tellik csinálni egy német céget? Kb 1óra?
nem egészen, nem véletlen mondtam!   de neked lehet eccerűbb  vigyor3
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #14728 Dátum: 2013.03.20 szerda, 12:51:32 »

"« Új hozzászólás #14722 Dátum: Ma - 08:59:04 »
...
« Utoljára szerkesztve: Ma - 09:31:18 írta tomeed » "

32 percen át kerested?  vigyor3
Csörögj rám legközelebb!  nyes

Na jól van már!
Annyi melóm van,hogy ráértem 32 percen át keresgélni!
Kell az alsó rácsban is szenzor, teeeeee!
De megtaláltam a lökösben is, boldogság!!!!  vigyor3
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #14729 Dátum: 2013.03.20 szerda, 12:52:13 »

A hátsó könyöklőt kifelejtetted a felsorolásból , mert tit.-nél az is felnyitható, pohártartós

Igazad van.
Sőt, még a ghia-x-nél is
Naplózva
Black
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 162



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14730 Dátum: 2013.03.20 szerda, 21:21:47 »

Készítettem egy vásárlási segítséglistát a hozzászólásotokból ami még némi kiegészítésre szorul, ezeket írjátok meg:

Első megjelenés: 2007 május UK.
Facelift: 2010 vége.



2011 Németországi felszereltségi szintek:
Ambiente
Trend
Champions Edition
Titanium
Titanium X
Titanium S

Titanium X, Titanium S, Ghia ismertetőjegyek:

   Szürke rácsos hűtőrács (T / TX)
   Szürke méhsejt hűtőrács (TS)
   Krómbetétes ajtók
   Kék színű üveg (T / TX)
   Zöld színű üveg (Ghia)
   Első tolatóradar (lökhárítóban)
   17” felnik
   Gombos indítás
   8 irányban állítható vezetőülés
   Téli csomag van, ülésfűtés nincs
   Légzsák: elöl 2 + vezető térd, ülés 1+1, függöny 1+1
   Hátsó könyöklő felnyitható pohártartóval


Amit nem találtam:
2011 előtti felszereltségi szintek,
Pontosan meddig gyártották,

Amit nem tudok:
Miért kellett emblémát cserélni garanciában?
Valaki írta, hogy az 1/8-ad tankállásnál az üres tankállás gyanús. Miért?
Mi a téli csomag? Adtak egy hólapátot? smile
Naplózva

Ford Fiesta MKVII 2016/6  1,25 benzin
Ford Mondeo MKIV 2009/4 2.0TDCI Titanium Kombi
Ford Mondeo MKII 1999/5 1,8TD CLX Kombi (eladtam)
Lincoln Continental Mark V 1977/1 460 (7,5L)/V8 (végülis Ford 100 éve)
MGF 1996 1,8 benzin
Sved1K
Vendég
« Új hozzászólás #14731 Dátum: 2013.03.20 szerda, 21:44:25 »

Az a furcsa, hogy én nem látom az IVDC (ESP) kikapcsoló gombját...  fejvakaras

Egyébként pl a Titanium-X-ek legegyedibb azonosítója, hogy csak azokban van hátul a könyöktámaszban pohártartó és kis tároló. Wink
Az X-ekben (Ghia, Tit) van pl alapból kulcsnélküli indítás.

A linkelt autó egy vmennyire extrázott Titanum. De használós "kocsi" volt, mert bőr, meg felesleges navi az kell, de a lógó motortér szigetelőgumit nem rakja már vissza...
S nem is kímélik: 1/8-adnál van a tank, s már világít az üa kérő lámpácska... Nálam ez kb 1/16odnál szokott jönni.
Aki lefotózza totálba a kmórát, az nekem mindig gyanús...  Wink
Van benne első radar is egyébként!
A kulcson is látszik, hogy kereskedős autó.
Hátul az összes fejtámla le van engedve, ergo nem ült ott soha senki -> ezek nekem mindig a flottaautó kategória, amit tudunk, hogy hogyan hajtják...

a flottaauto nem determinalja az auto allapotat. Aki a flottas kocsit uti-vagja, nem azert teszi, mert nem az ove, hanem azert mert igenytelen, nem erdekli es a sajatjat is ugyanugy kezelne.
Szamos olyan kollegam van, aki gyonyoru allapotban tartja az autojat, de olyan is, amelyikbe nem szallnek be.
Az uzletkotoi autot azert nem erdemes megvenni, mert sokat megy varosban, pakolnak bele sokat, ergo kemeny hasznalatnak van kiteve. De ettol a hasznaloja vigyazhat ra.
A benefit autok (pl mondeo), nagyobb esellyel munkabajarasra vannak, nagyobb valoszinuseggel hasznaljak hetvegen hosszabb tavon es megkockaztatom, hogy sok a palyahasznalat is. Ez igy rendjen is van, ezekbol erdemes valogatni, ha hasznaltan akar valaki vasarolni.
Ha egy manager uti vagja a kocsijat, az a belsejen is meglatszik. Tehat ha van egy olyan auto, amelyikben van 90K, 4 eves es kivul-belul szep, akkor azzal nem valoszuinu, hogy atb..nak.
Ezek a lizingszerzodesek altalaban 3-4 evesek, vagy 120-140 K futasteljesitmeny utan cserelik oket. NYilvan, amelyiket hamarabb eleri, akkor van csere.
Igy siman ki lehet fogni 4 eves mondeot, 80K km-rel, akar megbecsult allapotban.
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14732 Dátum: 2013.03.20 szerda, 21:50:50 »

Készítettem egy vásárlási segítséglistát a hozzászólásotokból ami még némi kiegészítésre szorul, ezeket írjátok meg:

Amit nem tudok:
Miért kellett emblémát cserélni garanciában?

Mi a téli csomag? Adtak egy hólapátot? smile

2010/10 hótol van a fészlift

mert elkopnak, és csúnyák.

első szélvédő fűtés, fűthető ablakmosó fúvókák, ülésfűtés.   asszem.  de SzJani a szakértője ennek.  a szélvédő fűtés kapcsolója ketté van osztva, onnan látod a képeken h van vagy nincs. Nagyon jó dolog télen!

Neked csak kombi jó?
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.20 szerda, 22:01:32 írta Dentcraft » Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #14733 Dátum: 2013.03.20 szerda, 21:51:13 »


Ezek a lizingszerzodesek altalaban 3-4 evesek, vagy 120-140 K futasteljesitmeny utan cserelik oket. NYilvan, amelyiket hamarabb eleri, akkor van csere.
Nálam a leasplanes kocsik még 180-nál is kint voltak
Igy siman ki lehet fogni 4 eves mondeot, 80K km-rel, akar megbecsult allapotban.
Ez azért erősen súrolja a naivitás határát.
Naplózva
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14734 Dátum: 2013.03.20 szerda, 21:54:35 »

Ez azért erősen súrolja a naivitás határát.

Azt nem írta mennyiért  Wink
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #14735 Dátum: 2013.03.20 szerda, 21:55:26 »

Azt nem írta mennyiért  Wink
Igaz
Naplózva
Sved1K
Vendég
« Új hozzászólás #14736 Dátum: 2013.03.20 szerda, 21:57:59 »

Nálam a leasplanes kocsik még 180-nál is kint voltakEz azért erősen súrolja a naivitás határát.
igen, lehet, hogy naiv vagyok. Ellenben a kollegaim altal kezelt 220 db-os flotta, melyert az elmult 18 honapban en feleltem, biztos alapjaul szolgal lenti megallapitasomnak.
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.20 szerda, 22:22:52 írta Sved1K » Naplózva
Black
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 162



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14737 Dátum: 2013.03.20 szerda, 22:05:04 »

2010/10 hótol van a fészlift

mert elkopnak, és csúnyák.

első szélvédő fűtés, fűthető ablakmosó fúvókák, ülésfűtés.   asszem.  de SzJani a szakértője ennek.  a szélvédő fűtés kapcsolója ketté van osztva, onnan látod a képeken h van vagy nincs. Nagyon jó dolog télen!

Neked kombi jó?

Mármint jelenlegi?
Alapvetően igen. A szokásos rohadás elindult a hátsó kerékjárati íveken és a küszöbökön.
Szélvédő fűtésem van és tényleg jó, bár pont előttem már nem minden szál működik.
A motor saffhauzen. Egy-két hét múlva belepörög a 300k, legalábbis az órába.  smile
Összeszámoltam, hogy mennyit kellene rá költeni az elkövetkező fél évben (lakatos+fényező, vez.műszíj klt.+vízpumpa cs., műszaki vizsga, új gumik stb.) ezért gondolkodtam el a cserén. De aztán lehet, hogy marad és az asszony autója megy.
Naplózva

Ford Fiesta MKVII 2016/6  1,25 benzin
Ford Mondeo MKIV 2009/4 2.0TDCI Titanium Kombi
Ford Mondeo MKII 1999/5 1,8TD CLX Kombi (eladtam)
Lincoln Continental Mark V 1977/1 460 (7,5L)/V8 (végülis Ford 100 éve)
MGF 1996 1,8 benzin
Dentcraft
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5942



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14738 Dátum: 2013.03.20 szerda, 22:21:52 »

Mármint jelenlegi?
Alapvetően igen. A szokásos rohadás elindult a hátsó kerékjárati íveken és a küszöbökön.
Szélvédő fűtésem van és tényleg jó, bár pont előttem már nem minden szál működik.
A motor saffhauzen. Egy-két hét múlva belepörög a 300k, legalábbis az órába.  smile
Összeszámoltam, hogy mennyit kellene rá költeni az elkövetkező fél évben (lakatos+fényező, vez.műszíj klt.+vízpumpa cs., műszaki vizsga, új gumik stb.) ezért gondolkodtam el a cserén. De aztán lehet, hogy marad és az asszony autója megy.


nem  smile   csak kombi felelne meg 4-es ben? utána módosítottam
Naplózva

2.2 Tdci  5 ajtós 2006/9                                    autoesztetika.hu
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #14739 Dátum: 2013.03.20 szerda, 22:39:46 »

igen, lehet, hogy naiv vagyok. Ellenben a kollegaim altal kezelt 220 db-os flotta, melyert az elmult 18 honapban en feleltem, biztos alapjaul szolgal lenti megallapitasomnak.
2006-ig  olyan 600ekm-et szívtam saját munkaköri flottautokal. Szerintem nekem nem fogod tudni túlfényezni őket. A kollégáim most is flotta gépeket használnak, (sajnálom is őket ) 2006-tól volt egy-két szolgáltató váltás , de valahogy mindegyiknél hasonló szintű a karbantartás. De azért dicséretes hogy védeni akarod a mundér becsületét   worship: Én viszont a büdös életbe nem akarok még egyszer flotta autot használni wave
Naplózva
Black
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 162



WWW E-mail
« Új hozzászólás #14740 Dátum: 2013.03.20 szerda, 22:49:26 »

nem  smile   csak kombi felelne meg 4-es ben? utána módosítottam

Igen, csak kombi.
Naplózva

Ford Fiesta MKVII 2016/6  1,25 benzin
Ford Mondeo MKIV 2009/4 2.0TDCI Titanium Kombi
Ford Mondeo MKII 1999/5 1,8TD CLX Kombi (eladtam)
Lincoln Continental Mark V 1977/1 460 (7,5L)/V8 (végülis Ford 100 éve)
MGF 1996 1,8 benzin
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #14741 Dátum: 2013.03.20 szerda, 23:07:02 »

Black

Amikor én az autómat készültem venni, megtanultam a katalógusokat, mivel nálam szóba sem jött, és soha nem is fog jönni, külföldről behozott rom, ezért a külföldiekkel nem foglalkoztam, de megtanultam és betéve tudtam, talán még tudom is,hogy mely felszereltség mit takar és mit kell figyelni egy Mondin ha megakarod venni.
Persze ettől még bele lehet futni sz@rba, ezt kivédeni csak úgy lehet ha magadnak rendelsz egyet és átveszed a 0 km-es autót.
Én azt tanácsolom,hogy kezd el lapozgatni a katalógusokat, azokat az évjáratokat amik szóba jöhetnek és hamar tisztán fogsz látni,hogy miről is ismerhető fel egy trend és egy tit-s Mondeo.
Nem egy nagy valami, kb rá kell szánni vagy 3-4 napot és utána egy kereskedő sem fog tudni átkúrni azzal,hogy a xenon mekkora *** nagy extra meg a 17es alufelni és az indítógomb, egy tit-x, tit-s vagy ghia-x autón.
De van olyan ismerős akit azzal etettek,hogy full extrás titanium Mondeoról van szó,mert LCD-s a műszerfala.
Isten állatkertje nagyon hatalmas, de meglehet érteni őket is, eladni akarnak és ezt valahogy meg kell tudni oldani.

Írj PÜ-t holnap, segítek amiben tudok.

Ja és még egy fontos dolog! Olyan Mondeo nincs ,hogy full extrás, én még egyáltalán nem találkoztam vele, szerintem még nem jött le a szalagról olyan autó. Ezt is szeretik előszeretettel használni a hirdetők, csak azért,mert bőr ülések vannak az autóban, ugyan már!

Még Janié sem az  nyes vigyor3
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.20 szerda, 23:10:19 írta tomeed » Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #14742 Dátum: 2013.03.20 szerda, 23:10:43 »

Jani, ugye nincs harag, attól még egy sört megihatunk?! eplus2
Naplózva
Arabic
Vendég
« Új hozzászólás #14743 Dátum: 2013.03.20 szerda, 23:24:01 »

Jani, ugye nincs harag, attól még egy sört megihatunk?! eplus2
szerintem már keveri a C40-es betont... az életbe nem jössz ki ebből sehogy. sebaj, majd én elvezetem a kocsidat. eplus2 eplus2 eplus2
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #14744 Dátum: 2013.03.21 csütörtök, 06:29:51 »

szerintem már keveri a C40-es betont... az életbe nem jössz ki ebből sehogy. sebaj, majd én elvezetem a kocsidat. eplus2 eplus2 eplus2

Nagy a csend, lehet igazad van Smiley
Majd kimászok belőle valahogy, mármint a betonból  nyes
Naplózva
SzJani
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6323

offok


« Új hozzászólás #14745 Dátum: 2013.03.21 csütörtök, 07:05:26 »

Jani, ugye nincs harag, attól még egy sört megihatunk?! eplus2

Ha meglesz a nagybáty-dzsambó, majd egyszer lejátszuk...  wow1  eplus2

Egyébként nincs harag, mert bár nagyon sokat fejlődtél mióta reggeltél ide, de még mindig nem használod pontosan a fogalmakat  vigyor3:
Az én autóm full extrás, mert minden számomra értelmes extrát belerendeltem.

Azért nem "full-full extrás", mert én nem rendeltem meg bele az állófűtést, az adaptív lengéscsillapítást, a sportfutóművet, a levegőminőség érzékelőt, a bármilyen navit és a kulcsnélküli nyitást (vonóhorgot nem tudtam a JB miatt).

S azért nem az "akkor létező összes extrával felszerelt", mert a Mondeóknál nincs ilyen: ugyanis bizonyos kivitelek függvényében az extrák sokszor ütik egymást (ezek vannak kis számokkal jelölve az extralista alján, pl 2008ban a JB szetthez nem volt vonóhorog).

Wink
Naplózva

off: '05 Fusion
ex: '10 Mondeo MKIV fl. Tit-X(S) 5a. 2.0 EcoB (240PS) PowerShift
ex: '08 Mondeo MKIV Tit-X(S) 5a. 2.2 TDCi
ex: '01 Focus Ghia kombi 1.8i
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #14746 Dátum: 2013.03.21 csütörtök, 07:23:06 »

Ha meglesz a nagybáty-dzsambó, majd egyszer lejátszuk...  wow1  eplus2

Egyébként nincs harag, mert bár nagyon sokat fejlődtél mióta reggeltél ide, de még mindig nem használod pontosan a fogalmakat  vigyor3:
Az én autóm full extrás, mert minden számomra értelmes extrát belerendeltem.

Azért nem "full-full extrás", mert én nem rendeltem meg bele az állófűtést, az adaptív lengéscsillapítást, a sportfutóművet, a levegőminőség érzékelőt, a bármilyen navit és a kulcsnélküli nyitást (vonóhorgot nem tudtam a JB miatt).

S azért nem az "akkor létező összes extrával felszerelt", mert a Mondeóknál nincs ilyen: ugyanis bizonyos kivitelek függvényében az extrák sokszor ütik egymást (ezek vannak kis számokkal jelölve az extralista alján, pl 2008ban a JB szetthez nem volt vonóhorog).

Wink


Igazad van, (csak,hogy nyaljak egy kicsit), mert azt kihagytam, hogy full extrás lehet egy autó, ha a user igényeit full kielégítik, ez a nőknél is így van.

Bibibíííí, nekem van a JB szetthez levehető horog az autón, bibibííííí!!!!

Viszont az érdekel,hogy a kulcsnélküli nyitást miért hagytad ki?
Naplózva
Sved1K
Vendég
« Új hozzászólás #14747 Dátum: 2013.03.21 csütörtök, 09:06:38 »

2006-ig  olyan 600ekm-et szívtam saját munkaköri flottautokal. Szerintem nekem nem fogod tudni túlfényezni őket. A kollégáim most is flotta gépeket használnak, (sajnálom is őket ) 2006-tól volt egy-két szolgáltató váltás , de valahogy mindegyiknél hasonló szintű a karbantartás. De azért dicséretes hogy védeni akarod a mundér becsületét   worship: Én viszont a büdös életbe nem akarok még egyszer flotta autot használni wave
nem az en munderom, Smiley nem flottakezelo ceg vagyunk, hanem ugyfelek, a cegnel mi inteztuk az autos ugyeket, mint carfleet. Szoval nem tisztem vedeni egyik flottakezelot sem.  Wink
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48458



« Új hozzászólás #14748 Dátum: 2013.03.21 csütörtök, 11:33:20 »

Igazad van, (csak,hogy nyaljak egy kicsit), mert azt kihagytam, hogy full extrás lehet egy autó, ha a user igényeit full kielégítik, ez a nőknél is így van.

Bibibíííí, nekem van a JB szetthez levehető horog az autón, bibibííííí!!!!

Viszont az érdekel,hogy a kulcsnélküli nyitást miért hagytad ki?
de a horg utólagos!
Az enyém is ilyen.... vigyor3 bár a fordnál szerelték fel,de az autóra nem volt rendelhető.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #14749 Dátum: 2013.03.21 csütörtök, 12:09:19 »

de a horg utólagos!
Az enyém is ilyen.... vigyor3 bár a fordnál szerelték fel,de az autóra nem volt rendelhető.

A horog gyári, napra pontosan egykorú az autóval, a lökös utólagos Smiley
Naplózva
Oldalak: 1 ... 288 289 290 291 292 293 294 [295] 296 297 298 299 300 301 302 ... 798   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.082 másodperc alatt készült el 23 lekéréssel.