„Légrugó kombi MKII” változatai közötti eltérés

A MondeoWiki wikiből
 
(14 közbenső módosítás, amit 2 másik szerkesztő végzett, nincs mutatva)
1. sor: 1. sor:
 
 
Légrugó beszerelése kombi Mondeo hátsó spirálrugójába.
 
Légrugó beszerelése kombi Mondeo hátsó spirálrugójába.
Ez a cikk  az www.ndsmondeo.hu -n megjelentnek a kiegészítése.
 
  
Mikor autónk (mely lehetőleg vonóhoroggal is felszerelt) már minden szélesebb típusú fekvőrendőrnél fennakad, és a meredekebb budai utcákba már meggondoljuk a bemenetelt, akkor jön el az idő, hogy erősítsünk a rugón. Ehhez kíváló eszköznek bizonyul az  AirSpring Kft által forgalmazott légrugó. Én 2010 januárban vettem 14.000Ft-ért párját.
+
Ez a cikk  az [http://www.ndsmondeo.hu/fitting/spring/spring.htm ND's Mondeo] -n megjelentnek a kiegészítése.
 +
 
 +
Mikor autónk (mely lehetőleg vonóhoroggal is felszerelt) már minden szélesebb típusú fekvőrendőrnél fennakad, és a meredekebb budai utcákba már meggondoljuk a bemenetelt, akkor jön el az idő, hogy erősítsünk a rugón. Ehhez kíváló eszköznek bizonyul az  [http://www.airspring.hu/hu_index.html AirSring kft] által forgalmazott légrugó. Én 2010 januárban vettem 14.000Ft-ért párját.
 
A korábban olvasottak alapján nem tűnik bonyolultnak a beszerelése, csak nyugodt helyre  és olyan hőmérsékletre van szükség hozzá, ahol nem  gémberednek el az ujjak szerelés közben :) .
 
A korábban olvasottak alapján nem tűnik bonyolultnak a beszerelése, csak nyugodt helyre  és olyan hőmérsékletre van szükség hozzá, ahol nem  gémberednek el az ujjak szerelés közben :) .
A művelethez szükséges kellékek a következők:   légrugó, emelő, kerékkulcs, közepes fogú fűrész, pumpa, nyomásmérő, lámpa, pár csepp mosogatószer, rongy, és erős kéz.
+
A művelethez szükséges kellékek a következők:
Kerékcsavarokat meglazítjuk, kocsit felemeljük, kereket levesszük: eddíg könnyen ment.
+
('''1.kép''')
Ha megvan a rugó, akkor  benne szemrevételezzük a valaha sárga "gumibabát"   és  kétségbeesünk, hogy akkor ez most innen hogy fog kijönni? Márpedig ki kell neki jönni, különben nem fér be a "tuningalkatrész". Van, aki a rugó két  emelete közötti kiszenvedést részesítette előnyben, van, aki inkább felszeletelte a gumit.Én az utóbbit preferáltam : . Mivel autónk már eléggé koros, ezért ez a gumi eléggé megviselt és nyugodtan lehet gyilkolni.Az első rugónál még gondoltam, ha több darabba szeletelem, jobban kijön,De felesleges.Elég csak két vágás:a fölső. legszélesebb gyűrű alatt, majd a leeső 3szelvényes részt keresztbe fordítva a rugóban, már el lehet vágni hosszában, a két rugótag között.Ha elvágtuk, már könnyen ki lehet buktatni.  
+
*légrugó,  
Amikor kitisztult a tettek mezeje, akkor meglazítjuk a szeleptűt a gumirugóban, majd kisajtoljuk a benne lévő levegőt. Ha kijött mind(erőnktől függően), akkor vissza kell tekerni a szeleptűt.A keletkezett vákuum összenyomva tartja a tömlőt: . Most a pár csepp mosogatószerrel(ez nagy eséllyel nem oldja a gumit) megkenjük a szeleptől távolabb eső végét és azt a két rugótagot, ahol be szeretnénk tenni a tömlőt.Azt a részt javasolnám, ahol a képeken a szelep látszik .Miután begyömöszöltük( itt kell egy kis fizikai erőt kifejteni a kenés ellenére), így néz ki:  .  
+
*emelő,  
Adnak a készletbe két-két gumigyűrűt: , amiknek az lenne a feladatuk, hogy (egymásra téve és egy kicsit egymáshoz képest elcsúsztatva) a gumibabát tartó fémnyúlvány útjába álljon, nehogy kiszakítsa a légrugót. De a nagy fűrészelgetés közben úgy gondoltam, hogy dolgozzunk meglévő alapanyagokból is. Ezért hagytam meg a felső gyűrűt, ami pont olyan széles, mint a fémnyúlvány hossza.
+
*kerékkulcs,  
Ebben az állapotában kell betenni a kapott egyik gumigyűrűt a levágott és benthagyott sárga gumi és a tömlő  közé, hogy még ez is távolabb tartsa a gumirugónkat a meredező fémtől. A képen látható, hogy erre utólag jöttem rá, ezért a megformálódott tömlőt le kellett  szorítanom egy deszkával, hogy be tudjam csúsztatni a gyűrűt a helyére.Ezért kell még összenyomott állapotában berakni.Most kell egy pici levegőt fújni bele, hogy legyen formája, de még mozgatható legyen bent.Ha így tekeredve szerenénk mozgatni, nehezebben megy.Nekem a szelepek hátra, középre néznek a vonóhorog irányába. .
+
*közepes fogú fűrész,  
 +
*pumpa,  
 +
*nyomásmérő,  
 +
*lámpa,  
 +
*pár csepp mosogatószer,  
 +
*rongy, és  
 +
*erős kéz.
 +
Kerékcsavarokat meglazítjuk, kocsit felemeljük, kereket levesszük: eddig könnyen ment.
 +
Ha megvan a rugó, akkor  benne szemrevételezzük a valaha sárga "gumibabát"('''2.kép''')és  kétségbeesünk, hogy akkor ez most innen hogy fog kijönni? Márpedig ki kell neki jönni, különben nem fér be a "tuningalkatrész". Van, aki a rugó két  emelete közötti kiszenvedést részesítette előnyben, van, aki inkább felszeletelte a gumit.Én az utóbbit preferáltam :('''3.kép'''). Mivel autónk már eléggé koros, ezért ez a gumi eléggé megviselt és nyugodtan lehet gyilkolni.Az első rugónál még gondoltam, ha több darabba szeletelem, jobban kijön,De felesleges.Elég csak két vágás:a fölső. legszélesebb gyűrű alatt, majd a leeső 3szelvényes részt keresztbe fordítva a rugóban, már el lehet vágni hosszában, a két rugótag között.Ha elvágtuk, már könnyen ki lehet buktatni.  
 +
Amikor kitisztult a tettek mezeje, akkor meglazítjuk a szeleptűt a gumirugóban, majd kisajtoljuk a benne lévő levegőt. Ha kijött mind(erőnktől függően), akkor vissza kell tekerni a szeleptűt.A keletkezett vákuum összenyomva tartja a tömlőt:('''4.kép'''). Most a pár csepp mosogatószerrel(ez nagy eséllyel nem oldja a gumit) megkenjük a szeleptől távolabb eső végét és azt a két rugótagot, ahol be szeretnénk tenni a tömlőt.Azt a részt javasolnám, ahol a képeken a szelep látszik. Miután begyömöszöltük( itt kell egy kis fizikai erőt kifejteni a kenés ellenére), így néz ki:('''5.kép''') .  
 +
Adnak a készletbe két-két gumigyűrűt:('''6.kép''') , amiknek az lenne a feladatuk, hogy (egymásra téve és egy kicsit egymáshoz képest elcsúsztatva) a gumibabát tartó fémnyúlvány útjába álljon, nehogy kiszakítsa a légrugót. De a nagy fűrészelgetés közben úgy gondoltam, hogy dolgozzunk meglévő alapanyagokból is. Ezért hagytam meg a felső gyűrűt, ami pont olyan széles, mint a fémnyúlvány hossza.
 +
Ebben az állapotában kell betenni a kapott egyik gumigyűrűt a levágott és benthagyott sárga gumi és a tömlő  közé, hogy még ez is távolabb tartsa a gumirugónkat a meredező fémtől.('''7.kép''') A képen látható, hogy erre utólag jöttem rá, ezért a megformálódott tömlőt le kellett  szorítanom egy deszkával, hogy be tudjam csúsztatni a gyűrűt a helyére.Ezért kell még összenyomott állapotában berakni.Most kell egy pici levegőt fújni bele, hogy legyen formája, de még mozgatható legyen bent.Ha így tekeredve szerenénk mozgatni, nehezebben megy.Nekem a szelepek hátra, középre néznek a vonóhorog irányába ('''8.kép''') .
 
Ha ezzel mind megvagyunk, akkor a pumpával lehet végső, 0,9 körülire fújni a nyomást.
 
Ha ezzel mind megvagyunk, akkor a pumpával lehet végső, 0,9 körülire fújni a nyomást.
Az első rugónál a rutin megszerzése kb 1 órát vett igénybe, a második már 20 perc alatt ment. És közben még szórakozni is volt időm:  
+
Az első rugónál a rutin megszerzése kb 1 órát vett igénybe, a második már 20 perc alatt ment. És közben még szórakozni is volt időm: ('''9.kép''')
A végső elrendezés kb így néz ki: , a jobb oldala még fel van emelve...
+
A végső elrendezés kb így néz ki:('''10.kép''') , a jobb oldala még fel van emelve...
Nekem alapból 4cm-t emelt a hátulján:  vs  . Egy seprűnyél volt a mérce a kasztni és lökhárító találkozásánál. Hosszútávon nem tudom, milyen lesz, jókat mondanak róla. Ami biztos: hazafele a szokott fekvőrendőröknél szokás szerint összeharaptam a szám és vártam a vonóhorog koppanását, de nem történt semmi...a kocsi simán vitte az akadályt.Valami mégiscsak történt :)
+
Nekem alapból 4cm-t emelt a hátulján: (329)[[Fájl:image('''11.kép''')   vs  (12.kép)  . Egy seprűnyél volt a mérce a kasztni és lökhárító találkozásánál. Hosszútávon nem tudom, milyen lesz, jókat mondanak róla. Ami biztos: hazafele a szokott fekvőrendőröknél szokás szerint összeharaptam a szám és vártam a vonóhorog koppanását, de nem történt semmi...a kocsi simán vitte az akadályt.Valami mégiscsak történt :)
De ha valakinek ez a leírás túl bonyolult, akkor tudok egyszerűbb légrugó beszerelést is:  
+
De ha valakinek ez a leírás túl bonyolult, akkor tudok egyszerűbb légrugó beszerelést is: ('''13.kép''')
  
 
Mindenkinek balesetmentes közlekedést kívánok!
 
Mindenkinek balesetmentes közlekedést kívánok!
  
 
FürgeTeknős  (Zoli)
 
FürgeTeknős  (Zoli)
 +
<gallery>
 +
Fájl:image(358).jpg|1.kép
 +
Fájl:image(331).jpg|2.kép
 +
Fájl:image(333).jpg|3.kép
 +
Fájl:image(339).jpg|4.kép
 +
Fájl:image(341).jpg|5.kép
 +
Fájl:image(337).jpg|6.kép
 +
Fájl:image(344).jpg|7.kép
 +
Fájl:image(346).JPG|8.kép
 +
Fájl:image(352).jpg|9.kép
 +
Fájl:image(354).jpg|10.kép
 +
Fájl:image(329).jpg|11.kép
 +
Fájl:image(356).jpg|12.kép
 +
Fájl:Légrugó.jpg|13.kép
 +
</gallery>
  
[[Kategória:Mk2]]
 
 
[[Kategória:Mk1]]
 
[[Kategória:Mk1]]
 +
[[Kategória:Mk2]]
 
[[Kategória:Minden]]
 
[[Kategória:Minden]]

A lap jelenlegi, 2010. január 7., 11:47-kori változata

Légrugó beszerelése kombi Mondeo hátsó spirálrugójába.

Ez a cikk az ND's Mondeo -n megjelentnek a kiegészítése.

Mikor autónk (mely lehetőleg vonóhoroggal is felszerelt) már minden szélesebb típusú fekvőrendőrnél fennakad, és a meredekebb budai utcákba már meggondoljuk a bemenetelt, akkor jön el az idő, hogy erősítsünk a rugón. Ehhez kíváló eszköznek bizonyul az AirSring kft által forgalmazott légrugó. Én 2010 januárban vettem 14.000Ft-ért párját. A korábban olvasottak alapján nem tűnik bonyolultnak a beszerelése, csak nyugodt helyre és olyan hőmérsékletre van szükség hozzá, ahol nem gémberednek el az ujjak szerelés közben :) . A művelethez szükséges kellékek a következők: (1.kép)

  • légrugó,
  • emelő,
  • kerékkulcs,
  • közepes fogú fűrész,
  • pumpa,
  • nyomásmérő,
  • lámpa,
  • pár csepp mosogatószer,
  • rongy, és
  • erős kéz.

Kerékcsavarokat meglazítjuk, kocsit felemeljük, kereket levesszük: eddig könnyen ment. Ha megvan a rugó, akkor benne szemrevételezzük a valaha sárga "gumibabát"(2.kép)és kétségbeesünk, hogy akkor ez most innen hogy fog kijönni? Márpedig ki kell neki jönni, különben nem fér be a "tuningalkatrész". Van, aki a rugó két emelete közötti kiszenvedést részesítette előnyben, van, aki inkább felszeletelte a gumit.Én az utóbbit preferáltam :(3.kép). Mivel autónk már eléggé koros, ezért ez a gumi eléggé megviselt és nyugodtan lehet gyilkolni.Az első rugónál még gondoltam, ha több darabba szeletelem, jobban kijön,De felesleges.Elég csak két vágás:a fölső. legszélesebb gyűrű alatt, majd a leeső 3szelvényes részt keresztbe fordítva a rugóban, már el lehet vágni hosszában, a két rugótag között.Ha elvágtuk, már könnyen ki lehet buktatni. Amikor kitisztult a tettek mezeje, akkor meglazítjuk a szeleptűt a gumirugóban, majd kisajtoljuk a benne lévő levegőt. Ha kijött mind(erőnktől függően), akkor vissza kell tekerni a szeleptűt.A keletkezett vákuum összenyomva tartja a tömlőt:(4.kép). Most a pár csepp mosogatószerrel(ez nagy eséllyel nem oldja a gumit) megkenjük a szeleptől távolabb eső végét és azt a két rugótagot, ahol be szeretnénk tenni a tömlőt.Azt a részt javasolnám, ahol a képeken a szelep látszik. Miután begyömöszöltük( itt kell egy kis fizikai erőt kifejteni a kenés ellenére), így néz ki:(5.kép) . Adnak a készletbe két-két gumigyűrűt:(6.kép) , amiknek az lenne a feladatuk, hogy (egymásra téve és egy kicsit egymáshoz képest elcsúsztatva) a gumibabát tartó fémnyúlvány útjába álljon, nehogy kiszakítsa a légrugót. De a nagy fűrészelgetés közben úgy gondoltam, hogy dolgozzunk meglévő alapanyagokból is. Ezért hagytam meg a felső gyűrűt, ami pont olyan széles, mint a fémnyúlvány hossza. Ebben az állapotában kell betenni a kapott egyik gumigyűrűt a levágott és benthagyott sárga gumi és a tömlő közé, hogy még ez is távolabb tartsa a gumirugónkat a meredező fémtől.(7.kép) A képen látható, hogy erre utólag jöttem rá, ezért a megformálódott tömlőt le kellett szorítanom egy deszkával, hogy be tudjam csúsztatni a gyűrűt a helyére.Ezért kell még összenyomott állapotában berakni.Most kell egy pici levegőt fújni bele, hogy legyen formája, de még mozgatható legyen bent.Ha így tekeredve szerenénk mozgatni, nehezebben megy.Nekem a szelepek hátra, középre néznek a vonóhorog irányába (8.kép) . Ha ezzel mind megvagyunk, akkor a pumpával lehet végső, 0,9 körülire fújni a nyomást. Az első rugónál a rutin megszerzése kb 1 órát vett igénybe, a második már 20 perc alatt ment. És közben még szórakozni is volt időm: (9.kép) A végső elrendezés kb így néz ki:(10.kép) , a jobb oldala még fel van emelve... Nekem alapból 4cm-t emelt a hátulján: (329)[[Fájl:image(11.kép) vs (12.kép) . Egy seprűnyél volt a mérce a kasztni és lökhárító találkozásánál. Hosszútávon nem tudom, milyen lesz, jókat mondanak róla. Ami biztos: hazafele a szokott fekvőrendőröknél szokás szerint összeharaptam a szám és vártam a vonóhorog koppanását, de nem történt semmi...a kocsi simán vitte az akadályt.Valami mégiscsak történt :) De ha valakinek ez a leírás túl bonyolult, akkor tudok egyszerűbb légrugó beszerelést is: (13.kép)

Mindenkinek balesetmentes közlekedést kívánok!

FürgeTeknős (Zoli)