Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.24 szerda, 12:40:30 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 / ülés deréktámasz javítása házilag  (Megtekintve 19326 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
mbdeb
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 426



WWW E-mail
« Dátum: 2013.03.15 péntek, 13:58:46 »

MK4 deréktámasz javítás házilag

Eltörött a deréktámaszom és az interneten kerestem házi vagy valami jó árasított megoldást erre, végül a TalkFordon találtam egy cikket, ahol hazánk fia frks2007 közzétette, hogy ő hogyan is javította meg. Az alábbiakban az ő megoldását olvashatjátok magyarul:
„Mivelhogy rengeteg tag említette a törött deréktámaszt, mely átszakította a kárpitot és fenyegetően kikandikál kifelé, hogy felhasítja valaki lábát a hátsó ülésen csináltam pár képet a házi megoldásról, mert a garancia már rég lejárt.


Amit csináltam:
    1.   Lekötöttem az akkumulátort és pár percig magára hagytam a kis drága Mondeomat (Személy szerint nem tudom miért, de mások mondták, hogy ez megakadályozza a véletlenszerű légzsák aktivációt)

Fontos! Ha van egy kis esély arra, hogy nincs meg a Hi-Fi biztonsági kódja, ne kösd le az akkumulátort!

    2.   Habár ez a lépés nem szükségszerű, kiszedtem az ülést a kocsiból. T-50 torx a négy tartó csavarhoz és egy 7mm-es villáskulcs az elektromos vezeték szétkapcsolásához.

    3.   Az első és hátsó része a kárpitnak két hosszú fekete műanyaggal van összefogatva hátul. Csak egyszerűen húzd szét őket és kettéválnak.

    4.   Akaszd ki a fekete-fehér kötelet, amelyik az első felét feszíti a szövetnek. Kis erő szükséges azért hozzá.
              
              

    5.   Húzd fel a kárpitot kb. a közepéig a háttámasznak. Ott találtam két műanyag rögzítőt hozzákapcsolva a szövethez és a fém kerethez mindkét oldalon. Szedd le azokat.
              
              

    6.   Deréktámasz mechanika feltárult:
              
              

    7.   Eltávolítottam a törött acélrugót és helyettesítettem egy 2-3mm vastagságú bowden-el, melyet körbetekertem egy kicsi ragasztószalaggal, hogy meggátoljam a hegyes bowdenszálakat a hátam szurkálásától és azért is, hogy a helyén tartsa, mert a sodrony kisebb átmérőjű, mint az eredeti rugó. Nem szép, de funkcionális (emellett ki fogja látni).
              
              
              

    8.   Visszaraktam mindent a helyére, munka kész! Deréktámasz ismét működik és a kárpit nem sérült.
Remélem, ez segít!”

Természetesen mindenki saját felelősségére szerelgessen a cikk készítője/fordítója/ publikálója semmiféle felelősséget nem vállal bárminemű vélt vagy valós kárért esetleges szerelés közben. (szerk. mbdeb)

Forrás: TalkFord
Üdvözlettel:
 medvegyev

A képek az eredeti oldalról lettek behúzva ha onnan eltűnnének innen pótolható: www.joomlaportal.hu/images/mk4-derektamasz-kepek.zip
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.09 péntek, 12:08:52 írta Zsolteey » Naplózva

Olcsó minőségi tárhely honlapodnak -> www.joomlaportal.hu
Mondeo MKIV 2008 | 1.8 TDCi | 125LE | Ghia
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.048 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.