Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.26 péntek, 15:10:02 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 / Ford Mondeo Turnier – csomagtér-ajtó vésznyitó  (Megtekintve 17877 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
mbdeb
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 426



WWW E-mail
« Dátum: 2013.06.10 hétfő, 14:10:54 »

Hogyan készítsünk vésznyitót a csomagtér ajtóra? Egyszerű, nekem 30 perc alatt megvolt, negyed
annyi időbe került, mint szétszedni a hátulját belülről az autónak, miután a zár nem akart kinyílni, és
gyárilag nincs semmilyen alternatíva a zár reteszének a kioldására!

1.:
Szereljük ki a zárat, ehhez le kell bontani a csomagtér-ajtó kárpitját. Egy patentot kell kivenni a
„kapaszkodónál”, onnan ahol megfogod, amikor lecsukod, majd le kell tépni a maradékot. Jobb ha
előre készülsz pót „bolhákkal”, mivel nem mind úgy jön ki, ahogy annak jönnie kellene!, Majd a 3 db
csavar és a kábel levétele után a zárszerkezet kivehető az ajtóból.



2.:
A zár két részből áll: motor és mechanika. A 3 db kis csavar kiszedése után a motor kihúzható a
mechanikából. Előtte zárd be a zárat egy csavarhúzó segítségével, és összerakni is ebben az
állapotban kell! Ha kijött a motor, csak annyit kell tenni, hogy a reteszkioldó kallantyúra rögzíteni kell
egy kábelt, én sima több eres rézdrótot használtam rajtahagyva a szigetelést.


Én egyszerűen odacsavaroztam a kábelt, a lyuk adott volt. Smiley

A vezeték kivezetéséhez viszont kell fúrni egy saját lyukat a motor rész burkolatára.



Ezután a két részt össze kell csúsztatni, mint már írtam, bezárt állapotban! Majd teszteljük, hogy
rendesen működik-e a dolog!

3.:
Ha minden rendben, akkor már csak vissza kell szerelni. Én a kárpiton fúrtam egy lyukat, ott
kivezettem a kábelt, tettem egy „fogókát” a végére, és összeszereltem.



Hát ennyi, így én már többet nem aggódom, hogy vajon mikor nem nyílik megint a csomagtér-ajtó!
Youtube video a működésről: http://goo.gl/g5Vwt
Pdf változat : http://goo.gl/fRlOz
Wiki link : folyamatban...


Semsey Péter
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.08 csütörtök, 22:25:58 írta Zsolteey » Naplózva

Olcsó minőségi tárhely honlapodnak -> www.joomlaportal.hu
Mondeo MKIV 2008 | 1.8 TDCi | 125LE | Ghia
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.041 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.