Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.29 hétfő, 17:09:55 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 ... 30   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Karosszéria  (Megtekintve 552034 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
siki
Vendég
« Új hozzászólás #950 Dátum: 2016.04.15 péntek, 18:38:14 »

Sziasztok,

Szeretném megérdeklődni, hogy cserélt már e valaki az ajtókon az ablakok aljánál húzódó díszítőléce? Nekem most fekete gumi van és gondoltam kicsit feldobnám a designt egy díszléccel, de nem tudom hogy mekkora munka. Pl. hogy szét kell e szedni hozzá az ajtókat stb..

Előre is köszi
Üdv
Breaker

Szia!
az esetek 99,9%-ban szét kell bontani az ajtót(ajtófogantyú,belső borítás,tükör az első ajtoknál,üveget is ki kell szedni,ahhoz hogy hozzáférj még a üvegmegvezető gumit is meg kell bontani),hogy hozzáférj a(vízlehúzó) díszléchez,és akkor biztos,hogy egy két patent eltörik és potólni kell

1 tized %-ban ha nincs igazam, majd kijavít, aki jobban ért hozzá mint én

Üdv:Siki
Naplózva
Breaker
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új hozzászólás #951 Dátum: 2016.04.18 hétfő, 01:42:55 »

Szia!
az esetek 99,9%-ban szét kell bontani az ajtót(ajtófogantyú,belső borítás,tükör az első ajtoknál,üveget is ki kell szedni,ahhoz hogy hozzáférj még a üvegmegvezető gumit is meg kell bontani),hogy hozzáférj a(vízlehúzó) díszléchez,és akkor biztos,hogy egy két patent eltörik és potólni kell

1 tized %-ban ha nincs igazam, majd kijavít, aki jobban ért hozzá mint én

Üdv:Siki

Ok koszi, akkor asszem nem piszkalom Smiley

Üdv
Breaker
Naplózva

Mondeo 2008/10 || 2.0L Duratorq-TDCi (143PS) - DW || 6-sebességes automata AWF21
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #952 Dátum: 2016.04.18 hétfő, 12:34:33 »

Szia!
az esetek 99,9%-ban szét kell bontani az ajtót(ajtófogantyú,belső borítás,tükör az első ajtoknál,üveget is ki kell szedni,ahhoz hogy hozzáférj még a üvegmegvezető gumit is meg kell bontani),hogy hozzáférj a(vízlehúzó) díszléchez,és akkor biztos,hogy egy két patent eltörik és potólni kell

1 tized %-ban ha nincs igazam, majd kijavít, aki jobban ért hozzá mint én

Üdv:Siki
Biztos vagy te ebben? Szerintem az csak egy egyszerű rácuppanó díszcsík, nincs az ajtón belül rögzítése.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
Ohyeah
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



E-mail
« Új hozzászólás #953 Dátum: 2016.04.18 hétfő, 18:19:14 »

Sziasztok,

Szeretném megérdeklődni, hogy cserélt már e valaki az ajtókon az ablakok aljánál húzódó díszítőléce? Nekem most fekete gumi van és gondoltam kicsit feldobnám a designt egy díszléccel, de nem tudom hogy mekkora munka. Pl. hogy szét kell e szedni hozzá az ajtókat stb..

Előre is köszi
Üdv
Breaker

Szia!

Én nem reg rendeltem ezt, és már fel is tettem, árhoz képest ok. Én megvagyok elégedve vele. Olyan, mintha eredeti lenne, de mégsem az  vigyor3

http://www.ebay.com/itm/FORD-MONDEO-MK-IV-07-14-Turnier-Estate-CHROME-SIDE-DOOR-WINDOW-SILL-COVERS-TRIM-/151898155241?hash=item235dd5e8e9:g:OYwAAOSw7FRWWcYC&vxp=mtr
Naplózva

2009 Mondeo MK4 2.0 TDCI 140 LE

Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #954 Dátum: 2016.04.19 kedd, 13:24:19 »

Szia!

Én nem reg rendeltem ezt, és már fel is tettem, árhoz képest ok. Én megvagyok elégedve vele. Olyan, mintha eredeti lenne, de mégsem az  vigyor3

http://www.ebay.com/itm/FORD-MONDEO-MK-IV-07-14-Turnier-Estate-CHROME-SIDE-DOOR-WINDOW-SILL-COVERS-TRIM-/151898155241?hash=item235dd5e8e9:g:OYwAAOSw7FRWWcYC&vxp=mtr

Lerínád, hogy kell levenni a léceket? Tényleg nagy macera vagy bolhák tartják csak?

Köszönöm!  worship
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
Ohyeah
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



E-mail
« Új hozzászólás #955 Dátum: 2016.04.19 kedd, 13:41:22 »

Lerínád, hogy kell levenni a léceket? Tényleg nagy macera vagy bolhák tartják csak?

Köszönöm!  worship

Nem kell leszedni semmit Smiley csak ra kell ragasztani, kicsit oda kell figyelni ragasztas kozben, de nem veszes.
Naplózva

2009 Mondeo MK4 2.0 TDCI 140 LE

Ohyeah
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



E-mail
« Új hozzászólás #956 Dátum: 2016.04.19 kedd, 13:46:16 »

Valahogy igy>  https://www.youtube.com/watch?v=oAfup0LsrWc     Amit en rendeltem az nem ilyen merev léc, hanem hajlekony, de végeredmény hasonló, ha érdekel, akkor irjal es küldök képet, hogy néz ki.
Naplózva

2009 Mondeo MK4 2.0 TDCI 140 LE

blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6474


E-mail
« Új hozzászólás #957 Dátum: 2016.04.19 kedd, 14:56:18 »

Nem kell leszedni semmit Smiley csak ra kell ragasztani, kicsit oda kell figyelni ragasztas kozben, de nem veszes.
Aha,  heureka Akkor ez kb. olyan, mint az én duplakipuffom...  Cheesy
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #958 Dátum: 2016.04.19 kedd, 16:18:49 »

Nem kell leszedni semmit Smiley csak ra kell ragasztani, kicsit oda kell figyelni ragasztas kozben, de nem veszes.

Áhhh, so! Értem, köszi. Asztem csé volt nem "feltöltés"!  wave wave
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #959 Dátum: 2016.04.29 péntek, 11:17:42 »

Hello!

Tud valaki ajánlani krómozással foglalkozó műhelyet BP. környékén? Fekete (!!!) krómozásra lenne szükségem!

 worship worship
Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #960 Dátum: 2016.04.29 péntek, 11:18:19 »

Hello!

Tud valaki ajánlani krómozással foglalkozó műhelyet BP. környékén? Fekete (!!!) krómozásra lenne szükségem!

 worship worship

Az meg milyen?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #961 Dátum: 2016.04.29 péntek, 11:44:36 »

Hello!

Tud valaki ajánlani krómozással foglalkozó műhelyet BP. környékén? Fekete (!!!) krómozásra lenne szükségem!

 worship worship
szigetszentmiklóson van egy cég.... vigyor3

http://aranyoldalak.hu/ipar-es-gyartas-es-banyaszat-es-energetika/galvanizalas/szigetszentmiklos/
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Llort Eht
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2209



E-mail
« Új hozzászólás #962 Dátum: 2016.04.29 péntek, 12:10:31 »

Az meg milyen?

ien

http://www.oktuning.hu/pics/oval_fekete_resize.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2016.04.29 péntek, 12:12:06 írta Tonyo » Naplózva

Ex: Mondeo 2002. TDCi Ghia
Ex: Mondeo 2011. MK4 Turnier Tit-S 163ps

Off: Insignia 2019 st. gsi
dali83
Vendég
« Új hozzászólás #963 Dátum: 2016.05.10 kedd, 06:41:05 »

Sziasztok.

Szeretném kérdezni valamit tőletek. Adott egy 2010.05. havi ötajtós, facelift előtti Mondeo. Szeretném a két visszapillantó tükröt kicseréltetni elektromosan behajtható tükrökre. Most index nélküli, kilépőfényes van fenn. Lehetséges-e és mi a menete? Az utastérben a vezetőoldal felől az ablakemelőknél természetesen a kis gomb, amivel be lehet hajtani az nincs.
Válaszotokat előre is köszönöm.
Naplózva
fmcm1
Vendég
« Új hozzászólás #964 Dátum: 2016.05.14 szombat, 00:28:36 »

Sziasztok!
Sztori röviden: ködben olyan közel mentünk a szembe jövővel (országúton!), hogy letörtük egymás bal tükrét. Az enyémen minden működik, a hátlap szinte egyben lerepült (talán vissza is lehet rakni), működik a fűtés-állítás-behajtás, viszont a műanyag öntvény, ami összefogja az egészet, törött és hiányos.
Ilyenkor az egyetlen opció a komplett új tükör? Bontóban nincs, mindenkit kérdeztem. Sajnálnám kikukázni az egész gyári tükröt úgy, hogy csak egy százforintos műanyagdarab törött...
B kérdés: tudja-e valaki, ha veszek egy utángyártott tükröt, meg lehet-e játszani azt, hogy abból csak a műanyag házat használom fel, de a belsejébe átpakolom a gyári cuccokat?
Előre is köszi!
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #965 Dátum: 2016.05.14 szombat, 09:43:45 »

Sziasztok!
Sztori röviden: ködben olyan közel mentünk a szembe jövővel (országúton!), hogy letörtük egymás bal tükrét. Az enyémen minden működik, a hátlap szinte egyben lerepült (talán vissza is lehet rakni), működik a fűtés-állítás-behajtás, viszont a műanyag öntvény, ami összefogja az egészet, törött és hiányos.
Ilyenkor az egyetlen opció a komplett új tükör? Bontóban nincs, mindenkit kérdeztem. Sajnálnám kikukázni az egész gyári tükröt úgy, hogy csak egy százforintos műanyagdarab törött...
B kérdés: tudja-e valaki, ha veszek egy utángyártott tükröt, meg lehet-e játszani azt, hogy abból csak a műanyag házat használom fel, de a belsejébe átpakolom a gyári cuccokat?
Előre is köszi!
Az utángyártott tükör más mechanikai felépítésű belül. Az állvány része egy ócska műanyag, míg a gyári fém öntvény. Nem szabad megvenni, mert 100 felett beremeg. Amúgy emlékeim szerint a tükörház egyszerűen leszerelhető. Mondjuk ha veszel másik komplett tükröt, akkor egyben fel kell rakni, minek átpakolászni a belsejét. Amikor én vettem az utángyártott és bontott gyári között nem volt jelentős árkülönbség.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
fmcm1
Vendég
« Új hozzászólás #966 Dátum: 2016.05.15 vasárnap, 14:50:05 »

Az utángyártott tükör más mechanikai felépítésű belül. Az állvány része egy ócska műanyag, míg a gyári fém öntvény. Nem szabad megvenni, mert 100 felett beremeg. Amúgy emlékeim szerint a tükörház egyszerűen leszerelhető. Mondjuk ha veszel másik komplett tükröt, akkor egyben fel kell rakni, minek átpakolászni a belsejét. Amikor én vettem az utángyártott és bontott gyári között nem volt jelentős árkülönbség.

Köszi a választ!
Nos, az enyémben az "állvány" rész nem sérült meg, minden oké benne és nem remeg. Ami eltört, az semmit nem tart, csak a pocsolyalámpát. Ez a gyáriban is csak egy műanyag vacak, ezért sírok kidobni az egész tükröt.


Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #967 Dátum: 2016.05.15 vasárnap, 14:56:58 »

Köszi a választ!
Nos, az enyémben az "állvány" rész nem sérült meg, minden oké benne és nem remeg. Ami eltört, az semmit nem tart, csak a pocsolyalámpát. Ez a gyáriban is csak egy műanyag vacak, ezért sírok kidobni az egész tükröt.
Világos, csak valószínűleg az utángyártott nem megy rá.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
fmcm1
Vendég
« Új hozzászólás #968 Dátum: 2016.05.15 vasárnap, 15:50:44 »

Világos, csak valószínűleg az utángyártott nem megy rá.

Hát igen... ezért kéne valami kínai gyárnak fröccsönteni ezt a vackot húsz dollárért.

Vennék én különben egy bontottat gondolkodás nélkül, csakhogy már mindenkit felhívtam és nincs. Mindenkinek csak az egyszerűbbek vannak, nem motoros behajlós, pocsolyalámpa nélküli stb.
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #969 Dátum: 2016.05.15 vasárnap, 15:58:21 »

Hát igen... ezért kéne valami kínai gyárnak fröccsönteni ezt a vackot húsz dollárért.

Vennék én különben egy bontottat gondolkodás nélkül, csakhogy már mindenkit felhívtam és nincs. Mindenkinek csak az egyszerűbbek vannak, nem motoros behajlós, pocsolyalámpa nélküli stb.
A tükörház szempontjából szerintem mindegy, hogy behajtós-e. Végülis a lámpa helyét is kivághatod.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #970 Dátum: 2016.06.10 péntek, 12:02:33 »

Sziasztok Srácok!

A IV-es Mondeo Facelift és FL előtti kombinak ugyanaz a csomagtér-ajtó burkolata felfogatását illetően?

Köszi válaszotokat előre is!
Dani
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
ManiMondeo
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 766



E-mail
« Új hozzászólás #971 Dátum: 2016.06.25 szombat, 09:58:30 »

Sziasztok!

Valakinek esetleg akad képes vagy részletes magyar leirása arról, hogy hogyan kell a facelift elötti fényszórót (sima halogén foncsoros) szétszedni annyira, hogy ki lehessen tisztitani a burát belülről?  smile
Köszi előre is.  worship
Naplózva

Mondeo Mk4 Titanium-X, 2009, 2.0 Tdci 140Le (170Le progi) QXBA, AWF21 6 sebességes Tiptronic, Convers+, EGR Off

Ex: Mondeo MK3 Ghia, 2004, 2.0 TDCI 130LE FMBA, 6 Gang, Facelift 1, EGR off
T1BA
Vendég
« Új hozzászólás #972 Dátum: 2016.06.25 szombat, 19:32:26 »

Urak,egy kérdés az ajtóhatárolóról.
A jelenség: az ajtó szépen,csendben nyílik,záródik,a határolópontokon enyhén akadva megáll.Ha viszont az első határolási pontnál megállítom az ajtót és kis várakozás után becsuknám,elég kellemetlen,kattanó hanggal indul meg,pont olyan,mintha a benne lévő,számomra ismeretlen mechanika kenetlen lenne,illetve ki lenne száradva.
A kérdés: a továbbiakban ez romlani fog,mennyire bonyolult ezt szétszedni,esetleg kenőanyagot juttatni bele? Némileg fázom a jól beállított ajtóról történő leszerelésétől,esetleg megoldás lenne az oldalába fúrni egy apró furatot és azon át megolajozni?
Naplózva
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #973 Dátum: 2016.06.29 szerda, 13:13:27 »

Helló Srácok,

Budapest és Esztergom között járkál valaki? Egy kárpitot kéne elhozni, nem nagy...

Köszönöm,
Dani
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #974 Dátum: 2016.06.29 szerda, 13:51:23 »

Helló Srácok,

Budapest és Esztergom között járkál valaki? Egy kárpitot kéne elhozni, nem nagy...

Köszönöm,
Dani

Ird be ide többen olvashatjak.
Naplózva

alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #975 Dátum: 2016.06.29 szerda, 13:52:17 »

Helló Srácok,

Budapest és Esztergom között járkál valaki? Egy kárpitot kéne elhozni, nem nagy...

Köszönöm,
Dani
írj Joe-nak. Roll Eyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Lacilondon
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



E-mail
« Új hozzászólás #976 Dátum: 2016.07.04 hétfő, 07:19:52 »

Jo reggelt!
 Azt szeretnem kérdezni, hogy mennyire macerás kicserélni egy bal elso elemet? Mert egy idiota teherautós szepen megnyomta az elejét. Itt Angliában a karosszeriasok eleg drágán dolgoznak. Ugyhogy ha nem nagy durranás akkor inkabb kicserelem en.
Koszi
Naplózva

Ford mondeo 2.0 TDCI. Titanium. 2010. silver
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #977 Dátum: 2016.07.05 kedd, 09:03:34 »

az előző kocsi rozsdagondjaibol tanulva, most kicsit probalok jobban odafigyelni hogy meg a kezdeti stadiumban csipjem el a rozsdat
kerekjarati iveket atneztem es sajnos találtam is egy kis rozsdát az első sárvédő ívek hátsó részénél mindezt egy bő 4.5éves kocsinál!

a probléma itt szerintem abból adódik, hogy a finom homok betud furakodni a doblemez és a sárvédő ív közé és
ahogy mozog szépen kidörzsöli az ívet és még a müanyag doblemezen is meglátszik ez a kidörzsölődés.

ti néztétek ezt a kocsitokon? a baloldal meg nem nez ki ennyire csunyan, de a kidörzsölödés ott is megvan.

jól gondolom erre a Ford-dal nem lehet érvényesíteni semmiféle garanciát?

itt egy kép miről van szó,

Naplózva

Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #978 Dátum: 2016.07.05 kedd, 10:28:57 »

az előző kocsi rozsdagondjaibol tanulva, most kicsit probalok jobban odafigyelni hogy meg a kezdeti stadiumban csipjem el a rozsdat
kerekjarati iveket atneztem es sajnos találtam is egy kis rozsdát az első sárvédő ívek hátsó részénél mindezt egy bő 4.5éves kocsinál!

a probléma itt szerintem abból adódik, hogy a finom homok betud furakodni a doblemez és a sárvédő ív közé és
ahogy mozog szépen kidörzsöli az ívet és még a müanyag doblemezen is meglátszik ez a kidörzsölődés.

ti néztétek ezt a kocsitokon? a baloldal meg nem nez ki ennyire csunyan, de a kidörzsölödés ott is megvan.

jól gondolom erre a Ford-dal nem lehet érvényesíteni semmiféle garanciát?

itt egy kép miről van szó,

Menj be egy márkakereskedésbe és kérdezd meg.
Habár egyszerűbb szerintem ha magad megcsinálod. Kb, annyira néz ki súlyosnak, mint egy kőfelverődés a motorháztetőn, ráadásul nem látható helyen van. Az egy-két rozsda pöttyöt óvatosan megkaparnám, rá egy kis passziváló, és utána javítófestékkel le kell kenni. Érdemes lehet valami távtartót betenni, hogy ne dörzsölje tovább a műanyag.
Szerintem akkor sem lenne nagy változás, ha még évekig így hagynád.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #979 Dátum: 2016.07.05 kedd, 11:46:00 »

Menj be egy márkakereskedésbe és kérdezd meg.
Habár egyszerűbb szerintem ha magad megcsinálod. Kb, annyira néz ki súlyosnak, mint egy kőfelverődés a motorháztetőn, ráadásul nem látható helyen van. Az egy-két rozsda pöttyöt óvatosan megkaparnám, rá egy kis passziváló, és utána javítófestékkel le kell kenni. Érdemes lehet valami távtartót betenni, hogy ne dörzsölje tovább a műanyag.
Szerintem akkor sem lenne nagy változás, ha még évekig így hagynád.
Kicsit utana olvastam elvileg csak belülről kifelé átrozsdásodásra van gari, felületire nem.
Meg valszeg a szerviz amugy is telibefényezné amivel még rosszabbúl is járhatok értékvesztés meg az
esetleges színeltérés miatt, uh majd valszeg nekiesek 1x csiszolópapirral + koralkyd rozsdagátló alapozo + javítóstift
gondolkoztam azon hogy a bolhaknal a kasztni meg a doblemez közé teszek be par mm vastag gumiból vágott alátétet távtartónak
Naplózva

Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #980 Dátum: 2016.07.05 kedd, 13:26:43 »

Kicsit utana olvastam elvileg csak belülről kifelé átrozsdásodásra van gari, felületire nem.
Meg valszeg a szerviz amugy is telibefényezné amivel még rosszabbúl is járhatok értékvesztés meg az
esetleges színeltérés miatt, uh majd valszeg nekiesek 1x csiszolópapirral + koralkyd rozsdagátló alapozo + javítóstift
gondolkoztam azon hogy a bolhaknal a kasztni meg a doblemez közé teszek be par mm vastag gumiból vágott alátétet távtartónak
Ezt biztos nem fújja neked telibe a szerviz. Én amúgy papírral nem esnék neki, mert a kép alapján a horganyzott felület látszik, amit kár lenne lecsiszolni. Csak a pöttyöket kaparásznám meg, a könnyen eltávolítható rozsda miatt.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
qzsi
Vendég
« Új hozzászólás #981 Dátum: 2016.07.07 csütörtök, 21:08:57 »

Hello. Erdeklodnek, hogy tapasztalt-e mar vki olyat, mikor gyorsitaskor egy bizonyos rezgo hang cseszi a fulet jobb elolrol. Talan az ajto tovebol, muszerfal alja felol hallani. De az is lehet, hogy motorterbol vezeti oda vmi a hangot. Masodik harmadik sebessegnel tapasztalni 1500 as ford kornyeken, ket masodperc es vege. Fel eve keresem, probalom kiszurni a problemat semmi sikerrel. A hang olyan konkretan mint a repedt fazek. Azert gondolom, hogy vmi karosszeria dolog, vagy lemez, mert 20 fok feletti idojarasnal szinte eltunik a hang. Ajtot nem szivesem bontanam meg, de lehet onnan jon a hang. Tudom, latatlanba nehez, de hatha jart mar vki hasonlokeppen. Mk4 jobbkormanyos Mondeo lenne. Segitsegeket ill. tippeket elore is koszi.
Naplózva
Zebu
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


E-mail
« Új hozzászólás #982 Dátum: 2016.07.17 vasárnap, 12:16:22 »

Üdvözlet a Csapatnak!
2010 -es Mondeo MK-4 -hez (2,2 Diesel 175 LE)  kérek segítséget, tanácsot.
Egy véletlen folytán megsérült a bal első tükröm (a tükör lap és a keret is).
Abban kérnék segítésget, hogy merre induljak el a keret és a tükörlap beszerzéséhez?
A rendszer elektromos, fűthető, és talajvilágításos. A keret színe fekete. Bontott, vagy utángyártott is érdekel.
Előre is köszönöm a tanácsokat, ötleteket.
Naplózva

MK-IV 2010.május, fehér, Titanium S
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #983 Dátum: 2016.07.17 vasárnap, 14:56:50 »

Üdvözlet a Csapatnak!
2010 -es Mondeo MK-4 -hez (2,2 Diesel 175 LE)  kérek segítséget, tanácsot.
Egy véletlen folytán megsérült a bal első tükröm (a tükör lap és a keret is).
Abban kérnék segítésget, hogy merre induljak el a keret és a tükörlap beszerzéséhez?
A rendszer elektromos, fűthető, és talajvilágításos. A keret színe fekete. Bontott, vagy utángyártott is érdekel.
Előre is köszönöm a tanácsokat, ötleteket.
nálam van eladó bontott
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Zebu
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


E-mail
« Új hozzászólás #984 Dátum: 2016.07.17 vasárnap, 20:41:07 »

nálam van eladó bontott
Köszi a jelentkezést.
A paraméterket miként tudhatom meg?
Naplózva

MK-IV 2010.május, fehér, Titanium S
omszlaci
Vendég
« Új hozzászólás #985 Dátum: 2016.07.26 kedd, 15:22:30 »


Aki tudna segítene?! Hogyan tudnám egyben kiszedni  MK4 Mondeon a B oszlopon lévő levegő beömlőt?Ugyanis szeretném kicserélni a gyermekem berúgta a rajta lévő lamellákat.
Köszi előre is a válaszokat!
Naplózva
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #986 Dátum: 2016.08.12 péntek, 09:37:45 »

Sziasztok Srácok!

Mk4-nél nem tudjátok, hogy a motoros magasságállítós első ülés szerkezete különbözik a többiekétől (pld. a nem magasságállítóstól)? Én gondolom igen, de kérdem, hogy egy jó nem magasságállítósba be tudom tenni azokat a plusz cuccokat (amelyek nekem vannak) és így össze lehet rakni egyet?

Egy régi kis korrekciót akarok végrehajtani az autón, az első ülés picit mozog, de nekem (más autókhoz képest) sokat. Ha van más megoldás (pld. egy új alkatrész megvásárlásával), az is érdekel, az oldalán lévő csavart nem lehet jobban meghúzni. Köszönöm szíves válaszotok!

Dani
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #987 Dátum: 2016.08.12 péntek, 10:19:41 »

Sziasztok Srácok!

Mk4-nél nem tudjátok, hogy a motoros magasságállítós első ülés szerkezete különbözik a többiekétől (pld. a nem magasságállítóstól)? Én gondolom igen, de kérdem, hogy egy jó nem magasságállítósba be tudom tenni azokat a plusz cuccokat (amelyek nekem vannak) és így össze lehet rakni egyet?

Egy régi kis korrekciót akarok végrehajtani az autón, az első ülés picit mozog, de nekem (más autókhoz képest) sokat. Ha van más megoldás (pld. egy új alkatrész megvásárlásával), az is érdekel, az oldalán lévő csavart nem lehet jobban meghúzni. Köszönöm szíves válaszotok!

Dani
a motorosból akarod a motort átrakni a nem motorosba?
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #988 Dátum: 2016.08.12 péntek, 11:08:41 »

Igen, de nem tudom hogy a motor belemegy-e a nem motoros emelősbe és működik-e...

a motorosból akarod a motort átrakni a nem motorosba?
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #989 Dátum: 2016.08.12 péntek, 13:33:46 »

Igen, de nem tudom hogy a motor belemegy-e a nem motoros emelősbe és működik-e...

ahogy én nézegetem elég egyformák, ki van alakítva a helye és szerintem át lehet bele csavarozni
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #990 Dátum: 2016.08.14 vasárnap, 21:03:09 »

Sziasztok,

ha esetleg nem találnék, tudtok segíteni, hogy a linken látható harmadik képen lévő, t50-es torx csavarhoz való peremes perselyt (szerintem műanyag v. vmi telfonos cucc) lehet valahol kapni? Akár csavarral együtt a Fordnál is? Szerintem fémből is jónak kell lennie, vszínű, hogy az a feladata, hogy a csavar mozogjon benne,a mikor a csavar tengelyként funkciónál, s fel-le mozgatják az ülést.

Köszönöm!!

http://www.talkford.com/community/topic/219571-mondeo-mk4-front-seat-rocking/
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4940



E-mail
« Új hozzászólás #991 Dátum: 2016.08.14 vasárnap, 21:35:37 »

Sziasztok,

ha esetleg nem találnék, tudtok segíteni, hogy a linken látható harmadik képen lévő, t50-es torx csavarhoz való peremes perselyt (szerintem műanyag v. vmi telfonos cucc) lehet valahol kapni? Akár csavarral együtt a Fordnál is? Szerintem fémből is jónak kell lennie, vszínű, hogy az a feladata, hogy a csavar mozogjon benne,a mikor a csavar tengelyként funkciónál, s fel-le mozgatják az ülést.

Köszönöm!!

http://www.talkford.com/community/topic/219571-mondeo-mk4-front-seat-rocking/

A kolléga ígért nemrég ilyesmit.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #992 Dátum: 2016.08.14 vasárnap, 21:59:35 »

Azért írtam, hogy ha esetleg nem találnék, épp ma írtam, hogy nézze meg, milyen állapotban van ez a rész  Wink

A kolléga ígért nemrég ilyesmit.
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #993 Dátum: 2016.08.16 kedd, 19:34:14 »

Azért írtam, hogy ha esetleg nem találnék, épp ma írtam, hogy nézze meg, milyen állapotban van ez a rész  Wink

nekem ami fix keret, abban nincsenek bent ezek a csavarok, csak a helye

nekem is billeg a 2.5T-ben az ülés, nyaralás után szétszedem és alakul hozzá valami javító készlet
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #994 Dátum: 2016.08.16 kedd, 21:06:32 »

Na, ezt keresem én is, mert a talkfordon hivatkozik rá a srác is (talán a második oldalon, amit belinkeltem), de azok a cikkszámok nincsenek. Biztos van valami peremes persely, ami jó oda...

nekem ami fix keret, abban nincsenek bent ezek a csavarok, csak a helye

nekem is billeg a 2.5T-ben az ülés, nyaralás után szétszedem és alakul hozzá valami javító készlet
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #995 Dátum: 2016.08.22 hétfő, 10:53:46 »

Sziasztok,

kérdésem lenne. A Facelift és Flift előtti ajtókárpitok a kilincsek és az azok körüli műanyagon túlmenően eltérnek egymástól?
Gondolok itt a rögzítésükre, esetleg kábelcsatlakozásra ( pld. az ablakemelő elektromos csatlakozása, elektromos ablakemelő csatija?)

Köszönettel,
Dani
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #996 Dátum: 2016.08.27 szombat, 21:25:37 »

S ezt szerintetek hogyan lehet megoldani? Smiley

https://www.youtube.com/watch?v=3A4-1LnbHj8

Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
ReFi
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 663



« Új hozzászólás #997 Dátum: 2016.08.27 szombat, 22:50:37 »

S ezt szerintetek hogyan lehet megoldani? Smiley

https://www.youtube.com/watch?v=3A4-1LnbHj8



Nem az a kérdés, hogy hogy, hanem minek Cheesy
Naplózva

danidoki
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 768



E-mail
« Új hozzászólás #998 Dátum: 2016.08.27 szombat, 22:57:02 »

Neked igen, nekem nem Cheesy

Nem az a kérdés, hogy hogy, hanem minek Cheesy
Naplózva

Mk4 2.0 TDCI - 140PS Ghia Tournier, VorFL - 2008.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #999 Dátum: 2016.08.28 vasárnap, 09:59:39 »

Neked igen, nekem nem Cheesy

nekem ez gyárilag ilyen.nem lehet,hogy a tiéd csak simán rossz? Roll Eyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 ... 30   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.066 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.