Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.05.29 szerda, 10:23:23 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Karosszéria  (Megtekintve 2092 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Fordos Gábor
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 629


E-mail
« Dátum: 2014.01.27 hétfő, 21:58:27 »

 Üdv: Igaz,vagy kamu a hír, hogy a MÉH telepek nem vesznek át autóból származó fémhulladékot Huh? Ha ez így van,ebből forradalom lesz boxer violent exploserderage
Naplózva
zoli.magyar0405
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


E-mail
« Új hozzászólás #1 Dátum: 2014.01.27 hétfő, 22:07:54 »

Üdv: Igaz,vagy kamu a hír, hogy a MÉH telepek nem vesznek át autóból származó fémhulladékot Huh? Ha ez így van,ebből forradalom lesz boxer violent exploserderage

Üdv. Ez így van. Hivatalosan nem vesznek át autóból származó fémhulladékot magánszemélytől.Mi is csak hivatalos papírokkal tudjuk leadni a megmaradt vashulladékot. Cégkivonat,aláírási címpéldány,bélyegző,stb...
Naplózva
Debicarulz
Vendég
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2014.01.27 hétfő, 22:54:16 »

Múlt héten mentem a MÉH-telepre én is rákérdezte, a tulaj nem volt ott ezért pontos infókat nem tudok, de a srác közölte, hogy jelenleg még átveszik április felé várható változás de amivel ijesztegetnek, hogy semmit nem vesznek át se ajtó stb olyan tuti nem lesz. Max egybe nem veszik át, hanem 3-4 felé vágva. Aztán máshol lehet más a helyzet, ez is egy hivatalos telep.
Naplózva
Fordos Gábor
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 629


E-mail
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2014.01.28 kedd, 09:13:55 »

Múlt héten mentem a MÉH-telepre én is rákérdezte, a tulaj nem volt ott ezért pontos infókat nem tudok, de a srác közölte, hogy jelenleg még átveszik április felé várható változás de amivel ijesztegetnek, hogy semmit nem vesznek át se ajtó stb olyan tuti nem lesz. Max egybe nem veszik át, hanem 3-4 felé vágva. Aztán máshol lehet más a helyzet, ez is egy hivatalos telep.
   Valószínűleg igazad van,most beszéltem az egyik MÉH telepessel, ő is azt mondta olyanra legyen összevágva, hogy egy ember be tudja dobni a konténerbe. Valahol én értem, hogy ezzel az autó lopásokat akadályoznák meg /a hülyék/,de ha ellopnak egy 5 millás autót nem a karosszériát akarják a MÉH telepre vinni.Én meg ha veszek egy külföldi autót /alkatrésznek/,nem akarják átvenni az üres kasznit /15 ezer ft/ gun NEVETSÉGES!!!
Naplózva
Debicarulz
Vendég
« Új hozzászólás #4 Dátum: 2014.01.28 kedd, 09:29:45 »

Szerintem inkább az illegális autóbontásokat akarják visszaszorítani. Hozza be kintről boldog-boldogtalan az autókat, az olaj meg a fagyálló folyik a lefolyóba, kertbe, a kárpitokat meg vagy az erdő szélére kidobja vagy szép nagy fekete füsttel elégeti....
Naplózva
kalimera75
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249


kalimera75@gmail.com
E-mail
« Új hozzászólás #5 Dátum: 2014.01.28 kedd, 11:27:35 »

Az is lehetséges hogy a hivatalos bontók bejelentgetnek és az adó mentesen eladott olcsó alkatrészek mint konkurencia,nyitott fülekre talált és ezért szigorkodnak.
Naplózva

Mondeo Turnier 2.0 TDCI 4kerék,2gyerek, 131Le+ 1pici 2003.11.Inkblue,fűtött-hűtött bőr,xenon+ úgy minden ami van.
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #6 Dátum: 2014.01.28 kedd, 14:10:32 »

Üdv: Igaz,vagy kamu a hír, hogy a MÉH telepek nem vesznek át autóból származó fémhulladékot Huh? Ha ez így van,ebből forradalom lesz boxer violent exploserderage

A hivatalos dátum 2013.11.25.
Azóta nem vesznek át SEHOL!
Plusz a leégetett rézkábelt se!
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
Fordos Gábor
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 629


E-mail
« Új hozzászólás #7 Dátum: 2014.01.28 kedd, 22:24:43 »

A hivatalos dátum 2013.11.25.
Azóta nem vesznek át SEHOL!
Plusz a leégetett rézkábelt se!
   Kösz, de ugye csak van kiskapu eplus2 Huh?
Naplózva
Debicarulz
Vendég
« Új hozzászólás #8 Dátum: 2014.01.28 kedd, 22:26:59 »

Ebben az országban mindig  vigyor3 egyébként amikor megkérdeztem akkor adtam le a mondeo elejét tűzfalig és fizettek mint a kisangyal.
Naplózva
Fordos Gábor
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 629


E-mail
« Új hozzászólás #9 Dátum: 2014.01.28 kedd, 22:38:02 »

Ebben az országban mindig  vigyor3 egyébként amikor megkérdeztem akkor adtam le a mondeo elejét tűzfalig és fizettek mint a kisangyal.
  Na én is ebben bízom, amúgy megkaptam a lökhárítót. KÖSZ  worship worship worship
Naplózva
Debicarulz
Vendég
« Új hozzászólás #10 Dátum: 2014.01.28 kedd, 22:48:45 »

Pont kérdezni akartam, örülök, szívesen!
Naplózva
Motorcraft
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


E-mail
« Új hozzászólás #11 Dátum: 2014.01.29 szerda, 09:04:49 »

Üdv: Igaz,vagy kamu a hír, hogy a MÉH telepek nem vesznek át autóból származó fémhulladékot Huh? Ha ez így van,ebből forradalom lesz boxer violent exploserderage

Szia.
Ez a hír nem igaz , magánszemélyektől is átveszik a gépalkatrész( adott esetben autó) bontási hulladékát. És ez nem is bejelentésköteles mint például a egy darab sínvas. Ez egyenlőre így is marad.
A törvény fent van a neten is, 2013 11. 25 el lépet hatályba
Az égetett rézkábelt viszont tényleg nem vesznek át.
Naplózva

Tel: 0670 3848399

Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Sport M6
Viló
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1815



WWW E-mail
« Új hozzászólás #12 Dátum: 2014.01.29 szerda, 09:32:10 »

Szia.
Ez a hír nem igaz , magánszemélyektől is átveszik a gépalkatrész( adott esetben autó) bontási hulladékát. És ez nem is bejelentésköteles mint például a egy darab sínvas. Ez egyenlőre így is marad.
A törvény fent van a neten is, 2013 11. 25 el lépet hatályba
Az égetett rézkábelt viszont tényleg nem vesznek át.

A lényeg a bontási hulladékon van. Egybe kasznit nem fognak átvenni és eddig sem tehették volna.
Tehát legalább 2-3 darabra kell vágni és úgy lehet leadni.
Az is igaz, hogy nem bejelentés köteles de ha a jóember bal lábbal kelt fel akkor kihívhatja  a NAV-ot mint ahogy nálunk Szekszárdon volt is rá példa.
Naplózva

1997  1.8TD kombi fel-GHIA-sítva.

2004  F1 2.0 TDCi kombi automata.
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #13 Dátum: 2014.01.29 szerda, 11:17:51 »

A lényeg a bontási hulladékon van. Egybe kasznit nem fognak átvenni és eddig sem tehették volna.
Tehát legalább 2-3 darabra kell vágni és úgy lehet leadni.
Az is igaz, hogy nem bejelentés köteles de ha a jóember bal lábbal kelt fel akkor kihívhatja  a NAV-ot mint ahogy nálunk Szekszárdon volt is rá példa.

Pár hete vittünk le méhtelepre egy adag mindenféle vasat. Ott az volt kiírva, hogy karosszériát csak két darabba vágva vesznek át.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Fordos Gábor
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 629


E-mail
« Új hozzászólás #14 Dátum: 2014.01.29 szerda, 21:17:27 »

Szia.
Ez a hír nem igaz , magánszemélyektől is átveszik a gépalkatrész( adott esetben autó) bontási hulladékát. És ez nem is bejelentésköteles mint például a egy darab sínvas. Ez egyenlőre így is marad.
A törvény fent van a neten is, 2013 11. 25 el lépet hatályba
Az égetett rézkábelt viszont tényleg nem vesznek át.
  Te egy ISTEN vagy,csak felénk úgy látom vannak rémhírterjesztők. Kösz.
Naplózva
Motorcraft
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


E-mail
« Új hozzászólás #15 Dátum: 2014.01.30 csütörtök, 08:06:48 »

  Te egy ISTEN vagy,csak felénk úgy látom vannak rémhírterjesztők. Kösz.

Nincs mit.
Naplózva

Tel: 0670 3848399

Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Sport M6
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.084 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.