Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.03.28 csütörtök, 18:06:46 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 / FL pocsolyalámpa izzócsere  (Megtekintve 13719 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Dátum: 2015.10.11 vasárnap, 23:26:10 »

Szerző: SzJani

Amikor eladtam az előző Mondit, az összes ledes izzót benne hagytam. Igazából lusta voltam kiszedni, meg gondoltam, hogy biztosan vannak már jobb izzók is azóta (2009).
Az előbb kimentem megnézni a tükörben lévő pocsolyalámpát, hogy bele tudok-e tenni egy 9ledes izzót (azom maradt 1).
Befordítottam teljesen a tükörlapot, bekukkantottam kívülről, csak pislogtam, hogy nincs meg az a fül a lámpatest belső részén, amit be kellene egy csavarhúzóval nyomni ahhoz, hogy ez a lámpácska lefelé kiforduljon. Namondom' biztos a másik oldalon lesz, kifordítottam a tükörlapot, s benéztem, hát biz, ott van a benyomós fülecske, ami már nem fém, mint az előző fl előttinél volt, hanem műa. NA akkor itt kell benyomni, ehhez persze le kell engedni az ablakot, mert egy hosszabb csavarhúzóval már nem férni oda. Benyomtam, ez az oldala kezdett is kifelé billenni lefelé nyomásra, de a másik oldalon (külső rész) ahol a 2 pici beakadó fül van, csak nem akart jönni lefelé. Gondoltam, hogy szorul, kicsit jobban meghúztam, erre kijött.
NA ekkor láttam, hogy itt a 2 pici beakadó fül mellett, van még egy 3. is feljebb, amin van egy furat, s a lámpaházhoz ezzel oda van csavarozva még pluszban. Benéztem megint a tükör külső oldaláról, s látszik, hogy egy ráadásul torx csavar még pluszban fogta. Persze én ennek a 3. fülnek a végén lévő furatot kiszakítottam.
Sebaj.
Próbálgattam az izzót. Hát el kell mondjam, hogy ebben a lámpában már kisebb a hely, egy 9 ledes izzó már ferdén megy csak bele.
Amikor végeztem a próbával, próbáltam visszarakni a lámpát, de ez miatt a 3. fül miatt, meg a bent lévő csavar miatt is, logikusan nem ment. Levágtam ezt a fület a lámpáról, így már szépen a helyére ment.
Megnéztem most a manuálokat, még a fészliftes több különböző időpontokban kiadott manuáljai is azt írják, hogy úgy kell kiszedni, mint a fl előttinél: a tükör külső része felől benyúlni, pöcök megnyom, lámpa kijön.
Néztem, ezt normálisan csak úgy lehet kiszedni, hogy tükörlap le (jó eséllyel törik... egy holttérfigyelős kivitel ráadásul nem is olcsó), aztán még bent a tükörben a lámpából a fényforrás a foglalattal együtt kihúz (azt néztem, hogy sztem nincs is elég hely ott ennek, egy sima w5w talán kijön, de egy hosszabb ledessel már szívás van, s ha kint a fényforrás, akkor lehet csak hozzáférni ehhez a csavarhoz. (mert a fényforrás foglalata pont a csavar előtt van egyébként)







Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.045 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.