Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.19 péntek, 12:30:08 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gumikesztyű  (Megtekintve 10110 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
legyozo
Vendég
« Dátum: 2017.04.21 péntek, 11:41:49 »

Nem szeretek kesztyűben dolgozni, de egyre nehezebben tudom lemosni a kezemről az olajos masszát. Olyan kesztyűt keresek, ami elég erős és egyszer használatot kibír, de azért érezni is lehet benne amit kell.
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26968


E-mail
« Új hozzászólás #1 Dátum: 2017.04.21 péntek, 11:49:11 »

Nem szeretek kesztyűben dolgozni, de egyre nehezebben tudom lemosni a kezemről az olajos masszát. Olyan kesztyűt keresek, ami elég erős és egyszer használatot kibír, de azért érezni is lehet benne amit kell.

Orvosi nitril kesztyű. A latex szakadósabb, az kevésbé alkalmas. A lidlis és hasonlókat felejtsd el, kettőt mozdulsz benne és hasad-szakad.

Valami ilyesmi:

http://www.doktormarket.hu/termekek/orvosi-kesztyu

Nekem anno a házidoki adott egy dobozzal a cégnél búcsúzóul, amikor eljöttem. Szereléshez ideális, rendesen meg lehet mindent fogni vele, de ez kibírja a strapát is.

A másik lehetőség a szerelőkesztyű. Ebből Praktiker és hasonló helyeken lehet kapni időnként pár száz Ft-ért ötös csomagot. Ez vékony vászonkesztyű, tenyér felől gumiba mártva, de a kézhát szabadon marad, nem izzad bele annyira a kezed. Aprólékos szereléshez ez már nem alkalmas, és ha éppen belenyúlsz valami dzsuvába, akkor azért el tud jutni a kezedig a trutymó. Viszont jobban védi a kezet, ha éppen odaütöd, megkarmolod valami kiálló hegyessel stb. Ha nem koszolod el nagyon, több szerelést is kibír, ez nem egyszer használatos, mit a nitril.

Pl. ilyesmi:

http://aranyecsetekkft.hu/termek/festokesztyu_feher_8.html

Ezt méret szerint kell rendelni, nem akármilyen jó. Nekem pl. 10-es kell ebből.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #2 Dátum: 2017.04.21 péntek, 11:51:29 »

Orvosi nitril kesztyű. A latex szakadósabb, az kevésbé alkalmas. A lidlis és hasonlókat felejtsd el, kettőt mozdulsz benne és hasad-szakad.

Valami ilyesmi:

http://www.doktormarket.hu/termekek/orvosi-kesztyu

Nekem anno a házidoki adott egy dobozzal a cégnél búcsúzóul, amikor eljöttem. Szereléshez ideális, rendesen meg lehet mindent fogni vele, de ez kibírja a strapát is.

A másik lehetőség a szerelőkesztyű. Ebből Praktiker és hasonló helyeken lehet kapni időnként pár száz Ft-ért ötös csomagot. Ez vékony vászonkesztyű, tenyér felől gumiba mártva, de a kézhát szabadon marad, nem izzad bele annyira a kezed. Aprólékos szereléshez ez már nem alkalmas, és ha éppen belenyúlsz valami dzsuvába, akkor azért el tud jutni a kezedig a trutymó. Viszont jobban védi a kezet, ha éppen odaütöd, megkarmolod valami kiálló hegyessel stb. Ha nem koszolod el nagyon, több szerelést is kibír, ez nem egyszer használatos, mit a nitril.

Pl. ilyesmi:

http://aranyecsetekkft.hu/termek/festokesztyu_feher_8.html

Ezt méret szerint kell rendelni, nem akármilyen jó. Nekem pl. 10-es kell ebből.

AndyA
Köszönöm! A nitril lesz a jó, vastagabb van, de finom munkához kell.  wave
Naplózva
Travolta76
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


E-mail
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2017.04.21 péntek, 11:53:12 »

Nem szeretek kesztyűben dolgozni, de egyre nehezebben tudom lemosni a kezemről az olajos masszát. Olyan kesztyűt keresek, ami elég erős és egyszer használatot kibír, de azért érezni is lehet benne amit kell.

Talán ez. http://www.e-center.hu/barkacs/munkavedelem--ruhazat/borvedelem-apolas/borvedo-keszitmeny/pr-88-1-l-krem-lemoshato-kezvedo-folyekony-kesztyu-p16307.html
Naplózva

Mondeo MK4 2.0 Ecoboost Titanium 149kW 2012 04.
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26968


E-mail
« Új hozzászólás #4 Dátum: 2017.04.21 péntek, 12:02:33 »


Nem az igazi... Vizes dologhoz eleve nem lehet nyúlni vele, és viszonylag rövid idő alatt a kéz izzadása is kikezdi.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Travolta76
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16


E-mail
« Új hozzászólás #5 Dátum: 2017.04.21 péntek, 12:17:51 »

Nem az igazi... Vizes dologhoz eleve nem lehet nyúlni vele, és viszonylag rövid idő alatt a kéz izzadása is kikezdi.

AndyA

Értem. Köszönöm az infót.
Naplózva

Mondeo MK4 2.0 Ecoboost Titanium 149kW 2012 04.
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #6 Dátum: 2017.04.21 péntek, 12:35:44 »

Csupa kémia és nem szeretem, kiszárad a kezem.
Naplózva
BDWTeam
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2763



WWW E-mail
« Új hozzászólás #7 Dátum: 2017.04.22 szombat, 04:14:30 »


'90-es évek közepén mikor autószerelő voltam, szinte állandóan ezt használtam. Nekem nagyon bevált! Mandula illata volt, és valami bőrpuhító anyag is volt benne mert olyan volt a kezem használat után mint a babapopsi. Smiley Valóban a vízhűtő szereléséhez nem nagyon volt jó, de egyéb gusztustalanul olajos munkákhoz is kiváló volt. Egyszerűen le kellett öblíteni vízzel a mocsokkal együtt. Némi keserű szájízt ad a dolognak, hogy egyszer pár évre betiltották (asszem valamilyen rákkeltő vegyület miatt) majd újra forgalomba került. Kérdés, hogy az új összetétellel miként teljesít.
« Utoljára szerkesztve: 2017.04.22 szombat, 04:16:02 írta BDWTeam » Naplózva

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem ha kioktatnak!"
S.W.Churchill

----------------------------------------------------
Lancia Delta 1.6 Multijet (2011) #szarolasz
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #8 Dátum: 2017.04.22 szombat, 10:48:28 »

'90-es évek közepén mikor autószerelő voltam, szinte állandóan ezt használtam. Nekem nagyon bevált! Mandula illata volt, és valami bőrpuhító anyag is volt benne mert olyan volt a kezem használat után mint a babapopsi. Smiley Valóban a vízhűtő szereléséhez nem nagyon volt jó, de egyéb gusztustalanul olajos munkákhoz is kiváló volt. Egyszerűen le kellett öblíteni vízzel a mocsokkal együtt. Némi keserű szájízt ad a dolognak, hogy egyszer pár évre betiltották (asszem valamilyen rákkeltő vegyület miatt) majd újra forgalomba került. Kérdés, hogy az új összetétellel miként teljesít.
vacakul vigyor3

én próbáltam termékmintát, ami ha lehet még jobbnak kéne legyen, mint a terméknek, hogy meggyőzzön. de kb semmit se ér
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
legyozo
Vendég
« Új hozzászólás #9 Dátum: 2017.04.25 kedd, 15:29:19 »

Ez lett: https://www.dm.de/profissimo-einmal-handschuhe-latexfrei-schwarz-p4010355204912.html
Naplózva
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.092 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.