Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.23 kedd, 23:56:44 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 2003 MK3 2.0 TDCi 5 ajtós automata  (Megtekintve 2802 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
makrobi
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 110


E-mail
« Dátum: 2018.02.10 szombat, 21:44:14 »

Sziasztok!

https://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_2.0_tdci_ghia_automata-12522240

Itt a fórumon vettem 2 éve, 50ekm-t mentem vele. Szerintem esp és tetőablak kivételével minden extra benne van, hála az előző tulajnak :]
Azért adom el, mert idén új munkahelyen kezdtem, ahol autóval két dolgot nehéz: odajutni és parkolni, cserébe viszont az állomás mellett van, így vonatozok. December közepe óta gyakorlatilag nem használtam, áll a garázsban. Hahu-n 1M-ért van fent, de van a fejemben egy ennél alacsonyabb ár, amennyiért boldogan odaadom. Meg még egy, amennyiért már nem annyira boldogan, de még odaadom.

Nem várt problémák, amióta nálam van:
50ekm alatt 3 alkalommal villantott menet közben malacfarkat, ez mind egy mittoménmilyen kúton való tankolás után volt. Mindig mol vagy omw-nél tankolok, egy alkalommal pont ez a fosh esett útba, de persze lehet, hogy véletlen. Szűrőcsere volt utána viszonylag hamar kettő is, azóta nem jelentkezett a probléma.
Automata váltó kezdett furán viselkedni, de előző tulajjal egyeztettük, hogy az olajra km alapján ráfér egy csere. Lecseréltem (pontosabban "frissítettem", mert ebben a váltóban szétszerelés nélkül csak így lehet), azóta nincs vele probléma. Egy darabig figyeltem a váltó hőfokot, hogy nem megégette-e az olajat, de nem ment a normális érték fölé egyszer sem.

Amik épp nálam pusztultak el és javultak:
bal első féltengely gumiharang csere
jobb hátsó kerékcsapágy
műszaki vizsga előtt hátsó fém fékcsövek
go szűrő és szivattyú közti cső, de ezt mondjuk potyán, mert nem volt sérült :/
mindkét termosztát, mert szerintem télen nem melegedett elég gyorsan

Tavaly kapott új nyári gumikat (tán még garisak is), és új akkumulátort.

Az ismert típushibák ezen már javítva, FL2 külső, (asszem gyári) ültetett futómű, bluetooth kihangosító, kamera, hibátlan fekete bőr belső, faberakás, anyósülés is minden irányban motoros, ledes menetfény, és még sokan mások...

30/280-8212
Kovács Zoltán
Naplózva

Mondeo 2001 MKIII 2.0 Ghia LPG
Mondeo 2003 MKIII TDCI Ghia
HZsolt92
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 23820


RULE: Turbos make torque, and torque makes fun


E-mail
« Új hozzászólás #1 Dátum: 2018.02.10 szombat, 23:13:04 »

vegyétek, vigyétek, jó kis autó eljen
Naplózva


2019 NISSAN NAVARA NP300
2017 CITROEN C3 VAN

múlt:
2001 TDDI 4DOOR 
2003 TDCI 5DOOR
2002 2.0 TDDI TURNIER
2007 2.5T 4 DOOR PANTHER BLACK TITANIUM X
2008 2.0 TDCI 5DOOR PANTHER BLACK TITANIUM AUTOMATA
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.047 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.