Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.26 péntek, 18:27:29 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: vezetékes billentyűzet iphone 5s-hez, kölcsöbe :)  (Megtekintve 15838 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Dátum: 2018.02.15 csütörtök, 15:52:49 »

Van esetleg valakinek Bp-en vezetékes billentyűzete iOS-hez (lightning csati)? Nem javíthatóan beszart az érintőképernyő (alaplapi hiba), de a teló működik, le kellene mentenem a tartalmát, csak van rajta lock kód, amit ugye az érintőképrenyőn kellene beadni (újraindulás után újjlenyomat nem játszik). Azért kell a drótos, mert a BT beállításokhoz értelem szerűen nem férek hozzá addig, míg be nem írom a lock kódot.
kb 5 percre kellene.
« Utoljára szerkesztve: 2018.02.15 csütörtök, 19:44:34 írta Relhist » Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #1 Dátum: 2018.02.27 kedd, 22:21:09 »

Ezt nem hiszem el...
Rendeltem egy ilyen cuccot az amazon-ról (https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00INUZJWI/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1). Tegnap megjött, postán átvehető. Ma megyek érte, kiderül, hogy a posta kiadta valaki másnak. Mert hogy nem "könyvelt" külföldi küldemény, azaz nem volt ragszáma, így bárki átveheti, aki jelentkezik érte.
A kérdés már csak az, hogy rajtam kívül ki és honnan tudja, hogy jelentkezni kell érte, mikor az értesítő zárt postaládában volt, a mérete miatt a kézbesítő meg sem próbálta kihozni, egyből letette a postán.  Ebből persze következik. hogy hol kellene keresni a "jelentkezőt"....
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #2 Dátum: 2018.02.28 szerda, 07:53:30 »

Ezt nem hiszem el...
Rendeltem egy ilyen cuccot az amazon-ról (https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00INUZJWI/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1). Tegnap megjött, postán átvehető. Ma megyek érte, kiderül, hogy a posta kiadta valaki másnak. Mert hogy nem "könyvelt" külföldi küldemény, azaz nem volt ragszáma, így bárki átveheti, aki jelentkezik érte.
A kérdés már csak az, hogy rajtam kívül ki és honnan tudja, hogy jelentkezni kell érte, mikor az értesítő zárt postaládában volt, a mérete miatt a kézbesítő meg sem próbálta kihozni, egyből letette a postán.  Ebből persze következik. hogy hol kellene keresni a "jelentkezőt"....
nem csak annak adhatják ki, aki viszi az értesítőt?
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #3 Dátum: 2018.02.28 szerda, 08:27:18 »

nem csak annak adhatják ki, aki viszi az értesítőt?

Ertsd: postan  belul lenyulta valaki.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #4 Dátum: 2018.02.28 szerda, 08:42:17 »

Ertsd: postan  belul lenyulta valaki.
Azért tényleg komoly, hogy a posta miket meg nem enged magának. Tele van a net ehhez hasonló történetekkel, és ahelyett, hogy összekapnák magukat, és egy kicsit rámennének arra, hogy visszaállítsák a bizalmat, tovább lopkodnak, és tűntetik el a küldeményeket.  falbav
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #5 Dátum: 2018.02.28 szerda, 09:22:28 »

Azért tényleg komoly, hogy a posta miket meg nem enged magának. Tele van a net ehhez hasonló történetekkel, és ahelyett, hogy összekapnák magukat, és egy kicsit rámennének arra, hogy visszaállítsák a bizalmat, tovább lopkodnak, és tűntetik el a küldeményeket.  falbav

Van választásod, amikor külföldről rendelsz? Nincs. Ezt ők is tudják...
A reptéren is időtlen idők óta túrják és lopják a csomagokat, mégse tesznek semmit. Most mikor már olyan szintre ért, hogy a Dél-Koreai nagykövetség is külön figyelmeztetést adott ki, akkor néhány embert lekpacsoltak, média bezengték, saját vállukat megveregették. Aztán kis idő és megint kezdődik minden előlről.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #6 Dátum: 2018.02.28 szerda, 09:24:07 »

Van esetleg valakinek Bp-en vezetékes billentyűzete iOS-hez (lightning csati)? Nem javíthatóan beszart az érintőképernyő (alaplapi hiba), de a teló működik, le kellene mentenem a tartalmát, csak van rajta lock kód, amit ugye az érintőképrenyőn kellene beadni (újraindulás után újjlenyomat nem játszik). Azért kell a drótos, mert a BT beállításokhoz értelem szerűen nem férek hozzá addig, míg be nem írom a lock kódot.
kb 5 percre kellene.

itunes?
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #7 Dátum: 2018.02.28 szerda, 10:40:41 »

itunes?
Itunes mi?
Ha arra gondolsz, hogy kössem rá olyan gépre, ahol már volt korábban, az nem jó, mert a touchID miatt kéri az itunes backup előtt a feloldást. És mivel a fürci után volt szíves újraindulni a teló, nem elég a touchID, hanem kell a lock kód megadás is...
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #8 Dátum: 2018.02.28 szerda, 10:51:20 »

és mi van akkor, ha rendelsz bárhonnan, bármennyiért, kipróbálod, de mégsem tetszik és visszaküldöd?   vigyor3
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #9 Dátum: 2018.03.01 csütörtök, 00:06:37 »

és mi van akkor, ha rendelsz bárhonnan, bármennyiért, kipróbálod, de mégsem tetszik és visszaküldöd?   vigyor3
ilyet is lehet. Smiley
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #10 Dátum: 2018.03.01 csütörtök, 00:16:49 »

és mi van akkor, ha rendelsz bárhonnan, bármennyiért, kipróbálod, de mégsem tetszik és visszaküldöd?   vigyor3

Visszaküldeni nem nagyon éri meg. Múltkor postán előttem lévő emberke Svájcba akart küldeni egy kb 1,5m hosszú és talán 10 centi széles csomagot. 20e lett volna a postaköltség.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #11 Dátum: 2018.03.01 csütörtök, 00:23:37 »

Ezt nem hiszem el...
Rendeltem egy ilyen cuccot az amazon-ról (https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00INUZJWI/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1). Tegnap megjött, postán átvehető. Ma megyek érte, kiderül, hogy a posta kiadta valaki másnak. Mert hogy nem "könyvelt" külföldi küldemény, azaz nem volt ragszáma, így bárki átveheti, aki jelentkezik érte.
A kérdés már csak az, hogy rajtam kívül ki és honnan tudja, hogy jelentkezni kell érte, mikor az értesítő zárt postaládában volt, a mérete miatt a kézbesítő meg sem próbálta kihozni, egyből letette a postán.  Ebből persze következik. hogy hol kellene keresni a "jelentkezőt"....
csoda történt,  hogy-hogynem, de előkerült a csomag, a postai táróló szekrény mögül, merthogy beesett mögé, vagy mi. Az meg csak véletlen, hogy a nyilvántartás szerint valaki más átvette a csomagomat korábban. Bárcsak a lottón lenne ilyen "véletlenem".
A vége az, hogy van billentyűzet, működik is amire kellett, tehát döglött kijelzőnél is fel tudom oldani vele a telót. Már csak 1 gond van: itunes miatt felteszi a "trust this computer?" kérdést, ennek a megválaszolásához is kellene a billentyűzet, de ugye PC-re van dugva a teló ilyenkor...  Elvileg lehet kapni Lightning csati elosztót... Smiley
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #12 Dátum: 2018.03.01 csütörtök, 18:45:05 »

csoda történt,  hogy-hogynem, de előkerült a csomag, a postai táróló szekrény mögül, merthogy beesett mögé, vagy mi. Az meg csak véletlen, hogy a nyilvántartás szerint valaki más átvette a csomagomat korábban. Bárcsak a lottón lenne ilyen "véletlenem".
A vége az, hogy van billentyűzet, működik is amire kellett, tehát döglött kijelzőnél is fel tudom oldani vele a telót. Már csak 1 gond van: itunes miatt felteszi a "trust this computer?" kérdést, ennek a megválaszolásához is kellene a billentyűzet, de ugye PC-re van dugva a teló ilyenkor...  Elvileg lehet kapni Lightning csati elosztót... Smiley

Szifonra nincs teamviewer?
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #13 Dátum: 2018.03.01 csütörtök, 21:06:15 »

Visszaküldeni nem nagyon éri meg. Múltkor postán előttem lévő emberke Svájcba akart küldeni egy kb 1,5m hosszú és talán 10 centi széles csomagot. 20e lett volna a postaköltség.
nem kell mindent külföldről vásárolni  Wink
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #14 Dátum: 2018.03.01 csütörtök, 22:56:36 »

nem kell mindent külföldről vásárolni  Wink

Kezdek ott tartani, hogy ha olyan cucc kell, ami nem sürgős, akkor előbb nézem meg alin, ebayen, mint magyar oldalakon. Persze van amikor belefut az ember egy-egy pofonba, de ezt bele kell kalkulálni. Most egy kemény 6 dolcsis rendelés miatt veszekszek az alival, de már csak elvi alapon se fogom veszni hagyni Cheesy
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #15 Dátum: 2018.03.02 péntek, 08:32:53 »

Kezdek ott tartani, hogy ha olyan cucc kell, ami nem sürgős, akkor előbb nézem meg alin, ebayen, mint magyar oldalakon. Persze van amikor belefut az ember egy-egy pofonba, de ezt bele kell kalkulálni. Most egy kemény 6 dolcsis rendelés miatt veszekszek az alival, de már csak elvi alapon se fogom veszni hagyni Cheesy
Én most laptopba, az optikai drive helyére tehető 2,5" winchester illesztő akármit kerestem (caddy). Itthon nem nagyon volt 4e alatt (ahol igen, ott nincs raktáron), kintről meg 3$ alatt volt. És hibátlanul működik. Már a helyén is van, és vidáman megy vele az 1TB wincsi.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #16 Dátum: 2018.03.02 péntek, 08:44:12 »

Kezdek ott tartani, hogy ha olyan cucc kell, ami nem sürgős, akkor előbb nézem meg alin, ebayen, mint magyar oldalakon. Persze van amikor belefut az ember egy-egy pofonba, de ezt bele kell kalkulálni. Most egy kemény 6 dolcsis rendelés miatt veszekszek az alival, de már csak elvi alapon se fogom veszni hagyni Cheesy
The time is money

Én most laptopba, az optikai drive helyére tehető 2,5" winchester illesztő akármit kerestem (caddy). Itthon nem nagyon volt 4e alatt (ahol igen, ott nincs raktáron), kintről meg 3$ alatt volt. És hibátlanul működik. Már a helyén is van, és vidáman megy vele az 1TB wincsi.
hasonló párdolláros bigyókat én is aliról szoktam rendelni, ha van idő.
komolyabb cuccokat azért itthon, garival veszek.
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #17 Dátum: 2018.03.02 péntek, 09:31:49 »

Szifonra nincs teamviewer?
Talán van, de az apple nem hiszem, hogy engedi távvezérelni a készüléket. Olvastam valami hasonló kérdést a neten, arra is nemleges volt a válasz.
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Relhist
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6957



E-mail
« Új hozzászólás #18 Dátum: 2018.03.02 péntek, 09:40:53 »

The time is money
hasonló párdolláros bigyókat én is aliról szoktam rendelni, ha van idő.
komolyabb cuccokat azért itthon, garival veszek.
Én már ott tartok, hogy az árkülönbség miatt a gari sem érdekel bizonyos esetekben. Telefont, tv-t, érzékeny számtech alkatrészt persze nem, de pl. fejtámla monitort, RC kütyüket simán külföldről rendelek.
Pl. RC autó modellből itthon csak márkás kapható olyan, ami hobbi célra már jó (pl. 1/10 SCT 4WD brushless), azaz nem törik gyorsan, állítható, stb, és akkor is kumma drágán (100+ eFt). Jó nevű HongKong-i webshoptól akciósan 150EUR-ért megérkezik, és ha jól időzíted még free shipping is van .
Drónok ugyan ez a felállás.
Merthogy itthon úgy van árazva minden, hogy kinti kisker ár+posta+áfa+vám+haszon.
Lehet, ha kimennék a kőbányai úti kínai piacra, ott is megkapnám olcsón, de ahhoz nincs hangulatom. Smiley
Naplózva

MK4 titanium kombi, 2.0TDCi automata, ink blue
Ex: MK3F1 2.0 TDCi Ghia 130Le MMT6 -> ZEN, Forge, LLumar, FlipKey [/URL
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #19 Dátum: 2018.03.02 péntek, 10:23:44 »

The time is money
hasonló párdolláros bigyókat én is aliról szoktam rendelni, ha van idő.
komolyabb cuccokat azért itthon, garival veszek.

Ezen a garis kérdésen sokszor elgondolkodtam már. Lehet, hogy csak szerencsém volt eddig az életben, de nagyon kevés eszközöm döglött meg. Még kevesebb, ami garancia időn belül. A gyártók manapság már nagyon jól be tudják lőni a tervezett élettartamot.
Aztán, ha garin belül döglik meg, akkor is egy kész rémálom az ügyintézés. Magyar boltoknál (természetesen tisztelet a kivételnek) mintha a fogukat húznád, mikor kimondod azt a szót, hogy elromlott, garancia. Ameddig lehet próbálnak hárítani, nem is az ő dolguk, nem is garis probléma, stb. A stílus is sokszor minősíthetetlen.

Ebből kiindulva, nem biztos, hogy van értelme ragaszkodni az itthoni garihoz. Főleg, ha aliról tized áron megveszed. Elromlott, lesz.rom, rendelek egy másikat.
Ennek ellenére eddig én is inkább kisértékű dolgokat vettem csak külföldről. A nem rég rendelt roller volt az első, ami nagyobb értéket képvisel.

Btw, megnyertem a csatát az alis eladóval szemben. Ali Judge nekem ítélt Smiley
« Utoljára szerkesztve: 2018.03.02 péntek, 10:31:15 írta Zsolteey » Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #20 Dátum: 2018.03.02 péntek, 10:33:31 »

Ezen a garis kérdésen sokszor elgondolkodtam már. Lehet, hogy csak szerencsém volt eddig az életben, de nagyon kevés eszközöm döglött meg. Még kevesebb, ami garancia időn belül. A gyártók manapság már nagyon jól be tudják lőni a tervezett élettartamot.
Aztán, ha garin belül döglik meg, akkor is egy kész rémálom az ügyintézés. Magyar boltoknál (természetesen tisztelet a kivételnek) mintha a fogukat húznád, mikor kimondod azt a szót, hogy elromlott, garancia. Ameddig lehet próbálnak hárítani, nem is az ő dolguk, nem is garis probléma, stb. A stílus is sokszor minősíthetetlen.

Ebből kiindulva, nem biztos, hogy van értelme ragaszkodni az itthoni garihoz. Főleg, ha aliról tized áron megveszed. Elromlott, lesz.rom, rendelek egy másikat.
Ennek ellenére eddig én is inkább kisértékű dolgokat vettem csak külföldről. A nem rég rendelt roller volt az első, ami nagyobb értéket képvisel.

az ariston rosszul lőtte be
az előző hűtőnk 2x döglött be.
először a 2éves gari lejárata előtt ~2héttel. végül nem döglött meg, csak megbolondult, egy reset elég volt neki. ekkor ~12eFt-ért felajánlottak +3év garit. amit elfogadtam.
az 5éves gari lejárata előtt 2héttel totál megállt a hűtő. valami bizbaszt döglött be, de csak panelestől lehet cserélni, így totálkár. cserepapírt kaptam, de már ugyanolyan nem lehet venni, így visszakaptam az 5évig használt hűtő árát.
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #21 Dátum: 2018.03.02 péntek, 10:36:29 »

Ezen a garis kérdésen sokszor elgondolkodtam már. Lehet, hogy csak szerencsém volt eddig az életben, de nagyon kevés eszközöm döglött meg. Még kevesebb, ami garancia időn belül. A gyártók manapság már nagyon jól be tudják lőni a tervezett élettartamot.
Aztán, ha garin belül döglik meg, akkor is egy kész rémálom az ügyintézés. Magyar boltoknál (természetesen tisztelet a kivételnek) mintha a fogukat húznád, mikor kimondod azt a szót, hogy elromlott, garancia. Ameddig lehet próbálnak hárítani, nem is az ő dolguk, nem is garis probléma, stb. A stílus is sokszor minősíthetetlen.

Ebből kiindulva, nem biztos, hogy van értelme ragaszkodni az itthoni garihoz. Főleg, ha aliról tized áron megveszed. Elromlott, lesz.rom, rendelek egy másikat.
Ennek ellenére eddig én is inkább kisértékű dolgokat vettem csak külföldről. A nem rég rendelt roller volt az első, ami nagyobb értéket képvisel.

Nekem eddig szerencsém volt a garis dolgokkal. Most pl. a Samsung S7 Edge telómon megjelent a kijelzőn 5-6 pixel pont, ami lezárt képernyőn pirosan, fehér képernyőn meg szürkén örökké világított. Bevittem a márkaszervizbe, ránéztek, és mondták hogy persze, ez garis kijelző csere. Meg is rendelték a kijelzőt, mondták, hogy másnapra megjön. Reggel 9-re bevittem a telót, és 11-kor már hívtak is - az addig adott S8 csere telón - hogy mehetek érte. Visszakaptam, és mondták, hogy ha már náluk volt, akkor kicserélték - az amúgy teljesen hibátlan - ezüst keretet, akksit, és alaplapot is.  wow1 És tényleg fóliás volt. A kereten egyetlen minimális leütés volt, amit kb. senki nem vett volna észre, de én tudtam, hogy ott van. És már nincs ott, tehát tényleg kicserélték.

Ezen kívül egy korábbi Samsung telómnak a rezgőmotorja állt meg gariidő alatt, az típushiba volt, volt raktáron motorjuk, 20p alatt vissza is kaptam. Mással szerintem nekem sem volt bajom. De azért megnyugtat a tudat, hogy van rá gari. Tehát nagyértékű műszaki cikket (TV, hűtő, klíma, laptop, monitor, házimozi erősítő, projektor, telefon, stb) nem hiszem, hogy vennék kintről.
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #22 Dátum: 2018.03.02 péntek, 10:53:26 »

Nekem eddig szerencsém volt a garis dolgokkal. Most pl. a Samsung S7 Edge telómon megjelent a kijelzőn 5-6 pixel pont, ami lezárt képernyőn pirosan, fehér képernyőn meg szürkén örökké világított. Bevittem a márkaszervizbe, ránéztek, és mondták hogy persze, ez garis kijelző csere. Meg is rendelték a kijelzőt, mondták, hogy másnapra megjön. Reggel 9-re bevittem a telót, és 11-kor már hívtak is - az addig adott S8 csere telón - hogy mehetek érte. Visszakaptam, és mondták, hogy ha már náluk volt, akkor kicserélték - az amúgy teljesen hibátlan - ezüst keretet, akksit, és alaplapot is.  wow1 És tényleg fóliás volt. A kereten egyetlen minimális leütés volt, amit kb. senki nem vett volna észre, de én tudtam, hogy ott van. És már nincs ott, tehát tényleg kicserélték.

Ezen kívül egy korábbi Samsung telómnak a rezgőmotorja állt meg gariidő alatt, az típushiba volt, volt raktáron motorjuk, 20p alatt vissza is kaptam. Mással szerintem nekem sem volt bajom. De azért megnyugtat a tudat, hogy van rá gari. Tehát nagyértékű műszaki cikket (TV, hűtő, klíma, laptop, monitor, házimozi erősítő, projektor, telefon, stb) nem hiszem, hogy vennék kintről.

Ezért írtam, hogy tisztelet a kivételnek. Szerencsére tényleg vannak olyan helyek, ahol korrektül kezelik a gari kérdést.

De pl, amikor visszavisz az ember egy memóriamodult, hogy srácok rossz, garis, csere pls. Aztán az átvevőn látod, hogy minden lehetőt megtesz azért, hogy találjon rajta valami olyan karcolást, amire rá lehet fogni, hogy hohhhóóó, hát ez sérült, érvénytelen a gari. Természetesen nem talál, úgyhogy savanyú arccal átveszi. Megkérdezed, hogy ok, mikor jön a csere? Háát, 30 napunk van a bevizsgálásra, aztán majd utána valamikor. A bevizsgálás, amit csinálnak kb 2 percet ha igénybe vesz (berakják egy alaplapba, bekapcs, az sípol, mint a rossebb, kikapcsolják)...
Vagy pl vettem még régebben kis hangszórót PC mellé. Nem gagyi márka, Logitech. Bedugtam a 220-ba, bekapcsoltam és hangerőtől függetlenül volt egy nagyon zavaró, búgó hangja. Volt már ugyanilyen hangszóróm másik gép mellett, annak semmi baja nem volt (ugyanaz a konnektor, ugyanaz a hálózat, stb). Visszavittem, srác bedugja, hát ő nem hall semmit. Mondom ne szórakozz, én innen hallom (ő ott volt közvetlen mellette, én egy pultnyi távolságra). Próbálkozott még, de aztán savanyú pofával (neszeittapapírbammeg stílusban) visszavették, csere másikra, érdekes annak nem volt semmi baja...

És ez nem a sarki ZugPCShop volt, akinek tényleg számít pár ezer ft, hanem MO egyik legnagyobb webshopja.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #23 Dátum: 2018.03.02 péntek, 10:56:59 »

Nekem eddig szerencsém volt a garis dolgokkal. Most pl. a Samsung S7 Edge telómon megjelent a kijelzőn 5-6 pixel pont, ami lezárt képernyőn pirosan, fehér képernyőn meg szürkén örökké világított. Bevittem a márkaszervizbe, ránéztek, és mondták hogy persze, ez garis kijelző csere. Meg is rendelték a kijelzőt, mondták, hogy másnapra megjön. Reggel 9-re bevittem a telót, és 11-kor már hívtak is - az addig adott S8 csere telón - hogy mehetek érte. Visszakaptam, és mondták, hogy ha már náluk volt, akkor kicserélték - az amúgy teljesen hibátlan - ezüst keretet, akksit, és alaplapot is.  wow1 És tényleg fóliás volt. A kereten egyetlen minimális leütés volt, amit kb. senki nem vett volna észre, de én tudtam, hogy ott van. És már nincs ott, tehát tényleg kicserélték.

Ezen kívül egy korábbi Samsung telómnak a rezgőmotorja állt meg gariidő alatt, az típushiba volt, volt raktáron motorjuk, 20p alatt vissza is kaptam. Mással szerintem nekem sem volt bajom. De azért megnyugtat a tudat, hogy van rá gari. Tehát nagyértékű műszaki cikket (TV, hűtő, klíma, laptop, monitor, házimozi erősítő, projektor, telefon, stb) nem hiszem, hogy vennék kintről.

Az én iphone-om eddig egyszer hülyült meg, amikor leöntöttem szörppel. De kiszáradt és helyreállt a rend.

Sosem vittem garanciális szakszervizbe, mert sosem romlott el!

vegyetek szifont!!!   eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #24 Dátum: 2018.03.02 péntek, 11:14:10 »

Az én iphone-om eddig egyszer hülyült meg, amikor leöntöttem szörppel. De kiszáradt és helyreállt a rend.

Sosem vittem garanciális szakszervizbe, mert sosem romlott el!

vegyetek szifont!!!   eplus2

Persze, neked jót adnak, mert tudják, hogy ha elromlik, akkor az Apple 10 éves bevételét pereled ki belőlük Cheesy
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
edk
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 687


E-mail
« Új hozzászólás #25 Dátum: 2018.03.02 péntek, 12:51:34 »

Az én iphone-om eddig egyszer hülyült meg, amikor leöntöttem szörppel. De kiszáradt és helyreállt a rend.

Sosem vittem garanciális szakszervizbe, mert sosem romlott el!

vegyetek szifont!!!   eplus2
Leöntötte szörppel, aham Cheesy.
https://twitter.com/zuestheproducer/status/675569274103005184
Naplózva

Mondeo 2003 Turnier 2.0 TDCI Ghia (FMBA)
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #26 Dátum: 2018.03.02 péntek, 12:58:28 »

2funny taps
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Joe
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22909


Vót...


WWW E-mail
« Új hozzászólás #27 Dátum: 2018.03.02 péntek, 14:04:31 »

nem kell mindent külföldről vásárolni  Wink

Lehet drágán is. Wink
Naplózva

Tisztelettel!

Jelenleg:  '11 2,2 TDCi Galaxy ezüst, autom., panoráma, premium sound, alcantara...Smiley
              '07 1,8 TDCi Ford C-Max Ghia fekete, csodaszép.Smiley
              '99 MB A140 ASR, ABS, Airbag, félbőr, kihajtható ülésmagasító hátul.Smiley
A múlt...'99 2,8 VR6 Ford Galaxy majdnem FULL
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #28 Dátum: 2018.03.02 péntek, 14:22:13 »

Lehet drágán is. Wink
de vissza tudod kűdeni, ha nem (vagy csak 5 percre) kő   Wink
nem túl sportszerű megoldás, de létezik
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Domi
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26965


Zsiráf


E-mail
« Új hozzászólás #29 Dátum: 2018.03.02 péntek, 14:44:09 »

Az én iphone-om eddig egyszer hülyült meg, amikor leöntöttem szörppel. De kiszáradt és helyreállt a rend.

Sosem vittem garanciális szakszervizbe, mert sosem romlott el!

vegyetek szifont!!!   eplus2
Ezt pont egy "tönkrement a szifonom, adjatok hozzá billentyűt, hogy kiszedjem belőle az adataimat" topikba írod?  nyes
Naplózva

Ex: MKIV, 2012.04. 2.2 TDCi aut. 200LE Titanium-S Turnier, Lunar Sky
Ex: MKIII, 2003.09. 2.0 TDCi 130LE Ghia-Executive Turnier, Panther Black
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26657


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #30 Dátum: 2018.03.02 péntek, 16:28:46 »


Nem ér oly távolra a kezem, hogy így rá tudjam tenni.  eplus2
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48449



« Új hozzászólás #31 Dátum: 2018.03.02 péntek, 17:44:01 »

Nekem eddig szerencsém volt a garis dolgokkal. Most pl. a Samsung S7 Edge telómon megjelent a kijelzőn 5-6 pixel pont, ami lezárt képernyőn pirosan, fehér képernyőn meg szürkén örökké világított. Bevittem a márkaszervizbe, ránéztek, és mondták hogy persze, ez garis kijelző csere. Meg is rendelték a kijelzőt, mondták, hogy másnapra megjön. Reggel 9-re bevittem a telót, és 11-kor már hívtak is - az addig adott S8 csere telón - hogy mehetek érte. Visszakaptam, és mondták, hogy ha már náluk volt, akkor kicserélték - az amúgy teljesen hibátlan - ezüst keretet, akksit, és alaplapot is.  wow1 És tényleg fóliás volt. A kereten egyetlen minimális leütés volt, amit kb. senki nem vett volna észre, de én tudtam, hogy ott van. És már nincs ott, tehát tényleg kicserélték.

Ezen kívül egy korábbi Samsung telómnak a rezgőmotorja állt meg gariidő alatt, az típushiba volt, volt raktáron motorjuk, 20p alatt vissza is kaptam. Mással szerintem nekem sem volt bajom. De azért megnyugtat a tudat, hogy van rá gari. Tehát nagyértékű műszaki cikket (TV, hűtő, klíma, laptop, monitor, házimozi erősítő, projektor, telefon, stb) nem hiszem, hogy vennék kintről.
és mire használtad, hogy a rezgő motorja döglött be legelóször?És meddig.... eplus2 eplus2 eplus2 eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.066 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.