Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.04.19 péntek, 09:40:20 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 736 737 738 739 740 741 742 [743] 744 745 746 747 748 749 750 ... 798   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 10792319 alkalommal)
0 Felhasználó és 6 vendég van a témában
fnzfrd
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 101


« Új hozzászólás #37100 Dátum: 2018.06.30 szombat, 12:13:00 »

sziasztok!

az utóbbi időben folyamatosan sípol a hátsó parkradarom, ha rükvercbe rakom a váltót, így nem tudom tolatásnál meddig mehetek. ha előrefelé is megyek, akkor becsipog az eleje (felváltva csipog elöl és hátul) vagyis előre még használható, de hátra így elég gáz. néztem, nincsen a hátsó érzékelőn semmi kosz.
mi lehet a gond?
Naplózva

2008. MKIV 2.0 TDCi Titanium ?? LE 5 ajtó
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #37101 Dátum: 2018.06.30 szombat, 14:38:55 »

sziasztok!

az utóbbi időben folyamatosan sípol a hátsó parkradarom, ha rükvercbe rakom a váltót, így nem tudom tolatásnál meddig mehetek. ha előrefelé is megyek, akkor becsipog az eleje (felváltva csipog elöl és hátul) vagyis előre még használható, de hátra így elég gáz. néztem, nincsen a hátsó érzékelőn semmi kosz.
mi lehet a gond?

Ha gyári, akkor olvass hibakódot, hátha elmondja magáról a problémát.
Egyébként tedd be rükvercbe, menj hátra az autóhoz és érintsd meg a szenzorokat. Ha jó, akkor kis "bizsergést" kellene érezz.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
herrkoser
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27


E-mail
« Új hozzászólás #37102 Dátum: 2018.07.03 kedd, 17:36:50 »

Sziasztok!

Szomszédomban hirdetik az alábbi autót:
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/ford/mondeo/ford_mondeo_2_0_tdci_titanium_mo_-ivez_szerviz_konyv-13141166

A kocsi kívülről szép, belseje is megkímélt, egyáltalán nincs lelakva. Ma megnézettem egy független szervizben, ahol mondták, hogy az első fékbetéteket cserélni kell, az első féktárcsákat fel kellene szabályozni, illetve cserére javasolt a főtengely szíjtárcsa is. Az alján nincs se sérülés, se korábbi javítási nyom, a futómű alkatrészek nem lógnak. Ellenben az összes távolsági szenzorra és a figyelmeztető hangjelzésre funkció zavar címszóval hibakódot dobott a számítógép. ABS, légzsák és motorvezérlő hibakód mentes.

A kocsi a hirdetéssel ellentétben nem sérülésmentes (ezt mondta a kereskedő is), csomagtérajtón 240 mikront, bal hátsó sárvédőn 400 mikron, bal hátsó ajtó szélén 300 mikront, illetve a motorháztetőn egy területen 280 mikront mértek. Az ajtókeretek belül teljesen gyári rétegvastagságot hoznak, vélhetően szerkezeti sérülése nem volt. A kocsira padkázásból eredő gumisérülés miatt kell az első tengelyre 2 téli abroncs, illetve 4 nyári abroncs sincs hozzá. Szeptemberben műszaki is esedékes, ezen felül a szervizkönyv szerint a legutóbbi karbantartás óta 33.000 km-t ment egy olajjal a kocsi, ami finoman szólva is trógerség. A kereskedő felajánlotta, hogy a parkoló szenzor hibát javíttatja, illetve tesz előre 2 gumit a kocsira.

Szerintetek mennyit érdemes ajánlani érte? Úgy spekulálok, hogy ha a fő alkatrészei rendben vannak és ezeket az apróságokat rendbe rakatom, akkor remélhetőleg lesz egy fiatal, sokáig használható autóm.

Köszi a segítséget előre is!
Naplózva
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #37103 Dátum: 2018.07.03 kedd, 17:58:43 »

Sziasztok!

Szomszédomban hirdetik az alábbi autót:
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/ford/mondeo/ford_mondeo_2_0_tdci_titanium_mo_-ivez_szerviz_konyv-13141166

A kocsi kívülről szép, belseje is megkímélt, egyáltalán nincs lelakva. Ma megnézettem egy független szervizben, ahol mondták, hogy az első fékbetéteket cserélni kell, az első féktárcsákat fel kellene szabályozni, illetve cserére javasolt a főtengely szíjtárcsa is. Az alján nincs se sérülés, se korábbi javítási nyom, a futómű alkatrészek nem lógnak. Ellenben az összes távolsági szenzorra és a figyelmeztető hangjelzésre funkció zavar címszóval hibakódot dobott a számítógép. ABS, légzsák és motorvezérlő hibakód mentes.

A kocsi a hirdetéssel ellentétben nem sérülésmentes (ezt mondta a kereskedő is), csomagtérajtón 240 mikront, bal hátsó sárvédőn 400 mikron, bal hátsó ajtó szélén 300 mikront, illetve a motorháztetőn egy területen 280 mikront mértek. Az ajtókeretek belül teljesen gyári rétegvastagságot hoznak, vélhetően szerkezeti sérülése nem volt. A kocsira padkázásból eredő gumisérülés miatt kell az első tengelyre 2 téli abroncs, illetve 4 nyári abroncs sincs hozzá. Szeptemberben műszaki is esedékes, ezen felül a szervizkönyv szerint a legutóbbi karbantartás óta 33.000 km-t ment egy olajjal a kocsi, ami finoman szólva is trógerség. A kereskedő felajánlotta, hogy a parkoló szenzor hibát javíttatja, illetve tesz előre 2 gumit a kocsira.

Szerintetek mennyit érdemes ajánlani érte? Úgy spekulálok, hogy ha a fő alkatrészei rendben vannak és ezeket az apróságokat rendbe rakatom, akkor remélhetőleg lesz egy fiatal, sokáig használható autóm.

Köszi a segítséget előre is!


Saját vélemény: ennél a pontnál fordultam volna automatikusan sarkon. Ha tudja, hogy nem sérülésmentes, akkor ne úgy hirdesse.
3,5M-ért én nem vennék egy félig újrafújt autót. Kitudja, hogy milyen sérülései voltak. Valószínűleg a szenzorok se véletlen sírnak.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #37104 Dátum: 2018.07.03 kedd, 18:48:19 »

Sziasztok!

Szomszédomban hirdetik az alábbi autót:
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/ford/mondeo/ford_mondeo_2_0_tdci_titanium_mo_-ivez_szerviz_konyv-13141166

A kocsi kívülről szép, belseje is megkímélt, egyáltalán nincs lelakva. Ma megnézettem egy független szervizben, ahol mondták, hogy az első fékbetéteket cserélni kell, az első féktárcsákat fel kellene szabályozni, illetve cserére javasolt a főtengely szíjtárcsa is. Az alján nincs se sérülés, se korábbi javítási nyom, a futómű alkatrészek nem lógnak. Ellenben az összes távolsági szenzorra és a figyelmeztető hangjelzésre funkció zavar címszóval hibakódot dobott a számítógép. ABS, légzsák és motorvezérlő hibakód mentes.

A kocsi a hirdetéssel ellentétben nem sérülésmentes (ezt mondta a kereskedő is), csomagtérajtón 240 mikront, bal hátsó sárvédőn 400 mikron, bal hátsó ajtó szélén 300 mikront, illetve a motorháztetőn egy területen 280 mikront mértek. Az ajtókeretek belül teljesen gyári rétegvastagságot hoznak, vélhetően szerkezeti sérülése nem volt. A kocsira padkázásból eredő gumisérülés miatt kell az első tengelyre 2 téli abroncs, illetve 4 nyári abroncs sincs hozzá. Szeptemberben műszaki is esedékes, ezen felül a szervizkönyv szerint a legutóbbi karbantartás óta 33.000 km-t ment egy olajjal a kocsi, ami finoman szólva is trógerség. A kereskedő felajánlotta, hogy a parkoló szenzor hibát javíttatja, illetve tesz előre 2 gumit a kocsira.

Szerintetek mennyit érdemes ajánlani érte? Úgy spekulálok, hogy ha a fő alkatrészei rendben vannak és ezeket az apróságokat rendbe rakatom, akkor remélhetőleg lesz egy fiatal, sokáig használható autóm.

Köszi a segítséget előre is!

évi 45e km.az azért nem semmi.Nem véletlenül lízingelt céges autó volt?Mert akkor nem is biztos, hogy csak ennyi van benne.Ha nem zavar, hogy körbetörték,de szépen rendberakták,akár lehet még jó vétel is.Próbálj alkudni,bár kereskedő nem fog,talán ha beszámíttatsz egy öregebbet.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
herrkoser
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27


E-mail
« Új hozzászólás #37105 Dátum: 2018.07.03 kedd, 18:55:33 »

évi 45e km.az azért nem semmi.Nem véletlenül lízingelt céges autó volt?Mert akkor nem is biztos, hogy csak ennyi van benne.Ha nem zavar, hogy körbetörték,de szépen rendberakták,akár lehet még jó vétel is.Próbálj alkudni,bár kereskedő nem fog,talán ha beszámíttatsz egy öregebbet.

Céges kocsi volt, Actavisnál használta egy területi képviselő. Igen, lehet benne több, forgalomba helyezése óta nem volt műszakin, a KEKHH adatbázisban emiatt nincs is viszonyítási alap, hogy mi lehet a teljesen valós óraállás. Igazából ezek a 200 mikronok itt-ott nem zavarnak, az max felületi sérülés, de a sárvédőn meg az ajtón a 300-400 mikron már érdekesebb kérdés.
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #37106 Dátum: 2018.07.03 kedd, 19:00:26 »

Céges kocsi volt, Actavisnál használta egy területi képviselő. Igen, lehet benne több, forgalomba helyezése óta nem volt műszakin, a KEKHH adatbázisban emiatt nincs is viszonyítási alap, hogy mi lehet a teljesen valós óraállás. Igazából ezek a 200 mikronok itt-ott nem zavarnak, az max felületi sérülés, de a sárvédőn meg az ajtón a 300-400 mikron már érdekesebb kérdés.
Akkor csak az a kérdés, hogy mikor tették le az autót.A lízing a legtöbb esetben a legjobb konstrukciónál 160e km és vagy 4év.Amelyiket hamarabb eléri,akkor ér véget a szerződés.Szóval,akár 200e km is lehetett már benne.Így viszont öccázzal hirdetik drágábban.Kb...
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Jalkin
Vendég
« Új hozzászólás #37107 Dátum: 2018.07.03 kedd, 19:22:08 »

Sziasztok!

Erről az autóról tud valaki valami infót? Elég ígéretesnek néz ki. A múltkor lecsúsztam egy gyönyörű fekete kocsiról...
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/ford/mondeo/ford_mondeo_2_0_tdci_titanium_mo_-i_163_le_bor_navi_xenon-13113197

Vélemény?

Köszi!

Bálint

És erről valami?
Törve nem volt, Miskolcon használták, extrák működnek, stb Smiley
Naplózva
entoni89
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


E-mail
« Új hozzászólás #37108 Dátum: 2018.07.03 kedd, 19:35:23 »

Sziasztok.

Elnézést, ha buta lesz a kérdés, de átbogarásztam a szervizkönyvet és semmi erre utalót nem találtam  szomoru1 Most vettem a Mondenok (MK4) és egy egyszerű 16-os acélfelnivel kaptam. Arra volnék kíváncsi, télire-nyárira mi a gyári előírt felni és gumi méret? Mert ugye sokat olvastam a nagyobb nem előnyösebb, a gyári a legmegfelelőbb minden szempontból és ez érdekelne.
Naplózva
Jalkin
Vendég
« Új hozzászólás #37109 Dátum: 2018.07.03 kedd, 19:36:35 »

Sziasztok.

Elnézést, ha buta lesz a kérdés, de átbogarásztam a szervizkönyvet és semmi erre utalót nem találtam  szomoru1 Most vettem a Mondenok (MK4) és egy egyszerű 16-os acélfelnivel kaptam. Arra volnék kíváncsi, télire-nyárira mi a gyári előírt felni és gumi méret? Mert ugye sokat olvastam a nagyobb nem előnyösebb, a gyári a legmegfelelőbb minden szempontból és ez érdekelne.

Felni és Gumi topik ott a válasz Smiley Amúgy 215/55 r16
Naplózva
Thomas8607
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 990


E-mail
« Új hozzászólás #37110 Dátum: 2018.07.04 szerda, 09:04:44 »

Sziasztok!

Van kettő kiszemelt Mondeom. Így leírás alapján mit mondanátok rá?
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2_0_tdci_titanium_trend-13042070#adatlapContainer
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2_0_tdci_titanium-12909447

A zalaegerszegi itt van 30km-re tőlem, a másik Esztergom, de német rendszámos. Gondolom Németországba jár dolgozni vele.
Esetleg valaki nézte már őket, vagy nincs itt a tulajdonosa?

Köszönöm!
Naplózva

Ford Mk4 2.0 Tdci 163Le 2013
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #37111 Dátum: 2018.07.04 szerda, 09:49:16 »

Sziasztok!

Van kettő kiszemelt Mondeom. Így leírás alapján mit mondanátok rá?
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2_0_tdci_titanium_trend-13042070#adatlapContainer
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2_0_tdci_titanium-12909447

A zalaegerszegi itt van 30km-re tőlem, a másik Esztergom, de német rendszámos. Gondolom Németországba jár dolgozni vele.
Esetleg valaki nézte már őket, vagy nincs itt a tulajdonosa?

Köszönöm!

Hát az első külsőre vlóban Titaniumnak tűnik, a második viszont sose volt az, az egy felextrázott Trend, viszont valóban egész jól felszerelt.
Mindkettőnek jobban utána kellene kérdezni.

Az első német rendszámos, valszeg kint dolgozik és megvette a cégétől vagy csak úgy simán, használta egy ideig és most eladja. Ha így van, akkor az lehet döntő kérdés hogy mióta van nála és hogy rendesen szervizeltette-e.
A leírásban szerepelteti hogy full extra, azért kicsit távol áll tőle, a belsejéről nincs is fotó...

A második kevésbbé tetszetős számomra, már a leírásban is füllent, magán neppernek tűnik, aki behord autókat, forgalomba helyezi, majd úgy hírdeti magánszemélyként mintha évek óta használná. Bár lehet kint használta oszták rendszámmal és most eladás előtt honosította, erre is rá kellene kérdezni. De gyanús a vezető lábterében az a papír, olyat a kereskedések szoktak belerakni...
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
herrkoser
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27


E-mail
« Új hozzászólás #37112 Dátum: 2018.07.04 szerda, 10:03:43 »

Akkor csak az a kérdés, hogy mikor tették le az autót.A lízing a legtöbb esetben a legjobb konstrukciónál 160e km és vagy 4év.Amelyiket hamarabb eléri,akkor ér véget a szerződés.Szóval,akár 200e km is lehetett már benne.Így viszont öccázzal hirdetik drágábban.Kb...

Biztos ami tuti lekérdeztem a KEKHH rendszert és 2016. májusában 2 éves kora körül keletkezett egy bejegyzés 48.000 párszáz km-rel. Ha csak előtte nem tekertek vissza egy nagyot 2 éves koráig, akkor nem tűnik lehetetlennek, hogy az a 132.000 km közelíti a valóságot. Ha mégis azt feltételezem, hogy tekertek rajta egy 100-ast, akkor az évi 50-60.000 km futást jelentene, aminek viszont jó része valszeg pályán ment bele, ami kímélő üzem. Lehet rápróbálok egy 3.3 milliós ajánlattal, meglátom mennyire dobja le az agya a láncot a kereskedőnek.
Naplózva
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #37113 Dátum: 2018.07.04 szerda, 10:08:15 »

Biztos ami tuti lekérdeztem a KEKHH rendszert és 2016. májusában 2 éves kora körül keletkezett egy bejegyzés 48.000 párszáz km-rel. Ha csak előtte nem tekertek vissza egy nagyot 2 éves koráig, akkor nem tűnik lehetetlennek, hogy az a 132.000 km közelíti a valóságot. Ha mégis azt feltételezem, hogy tekertek rajta egy 100-ast, akkor az évi 50-60.000 km futást jelentene, aminek viszont jó része valszeg pályán ment bele, ami kímélő üzem. Lehet rápróbálok egy 3.3 milliós ajánlattal, meglátom mennyire dobja le az agya a láncot a kereskedőnek.

Ha magyarországi és első tulajdonostól adják, akkor 2 éves korában mit keres a KEKKH rendszerében bejegyzés?
« Utoljára szerkesztve: 2018.07.04 szerda, 10:14:56 írta Zsolteey » Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #37114 Dátum: 2018.07.04 szerda, 10:17:55 »

Biztos ami tuti lekérdeztem a KEKHH rendszert és 2016. májusában 2 éves kora körül keletkezett egy bejegyzés 48.000 párszáz km-rel. Ha csak előtte nem tekertek vissza egy nagyot 2 éves koráig, akkor nem tűnik lehetetlennek, hogy az a 132.000 km közelíti a valóságot. Ha mégis azt feltételezem, hogy tekertek rajta egy 100-ast, akkor az évi 50-60.000 km futást jelentene, aminek viszont jó része valszeg pályán ment bele, ami kímélő üzem. Lehet rápróbálok egy 3.3 milliós ajánlattal, meglátom mennyire dobja le az agya a láncot a kereskedőnek.
a kérdés, hogy 2 évesen miért került bejegyzés egy itthoni autóról, ha 4év műszakit kapott. Talán balesetes volt.Érdemes lenne a biztosítók rendszerében kölülszaglászni,mert kikellene zárni, hogy nem esett-e át egy gtk-n az autó.Az aztán igazi cumi lenne,de nem egyedi.Én már szaladtam bele ilyenbe.2évesen vettem egy fábiát,amit 3hónaposan gtk-ra törtek,majd a roncs kapott egyúj rendszámot,2-3tulajdonosváltással imét egy új rendszámot, és apró töréssel kerül újra piacra 2évesen.Akkor derült ki, amikor 6évesen eladtam, és a vevő jött egy hét múlva, hogy utánanézett és gtk-s volt az autó.Azóta én is ezzel kezdek.Fontosabb- vagy olyan fontos mint a km és a karbantartott előélet.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #37115 Dátum: 2018.07.04 szerda, 10:26:41 »

Biztos ami tuti lekérdeztem a KEKHH rendszert és 2016. májusában 2 éves kora körül keletkezett egy bejegyzés 48.000 párszáz km-rel. Ha csak előtte nem tekertek vissza egy nagyot 2 éves koráig, akkor nem tűnik lehetetlennek, hogy az a 132.000 km közelíti a valóságot. Ha mégis azt feltételezem, hogy tekertek rajta egy 100-ast, akkor az évi 50-60.000 km futást jelentene, aminek viszont jó része valszeg pályán ment bele, ami kímélő üzem. Lehet rápróbálok egy 3.3 milliós ajánlattal, meglátom mennyire dobja le az agya a láncot a kereskedőnek.
akkor legalább elmondja, hogy mennyi a vége Smiley

én vettem onnan már autót, és ismerősöm is vett, egyikkel sem volt gond.
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Thomas8607
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 990


E-mail
« Új hozzászólás #37116 Dátum: 2018.07.04 szerda, 10:31:26 »

Hát az első külsőre vlóban Titaniumnak tűnik, a második viszont sose volt az, az egy felextrázott Trend, viszont valóban egész jól felszerelt.
Mindkettőnek jobban utána kellene kérdezni.

Az első német rendszámos, valszeg kint dolgozik és megvette a cégétől vagy csak úgy simán, használta egy ideig és most eladja. Ha így van, akkor az lehet döntő kérdés hogy mióta van nála és hogy rendesen szervizeltette-e.
A leírásban szerepelteti hogy full extra, azért kicsit távol áll tőle, a belsejéről nincs is fotó...

A második kevésbbé tetszetős számomra, már a leírásban is füllent, magán neppernek tűnik, aki behord autókat, forgalomba helyezi, majd úgy hírdeti magánszemélyként mintha évek óta használná. Bár lehet kint használta oszták rendszámmal és most eladás előtt honosította, erre is rá kellene kérdezni. De gyanús a vezető lábterében az a papír, olyat a kereskedések szoktak belerakni...

Német rendszámost, este 5 után tudom hívni, most dolgozik. A belsejéről gondolom azért nem került fel kép,mert alapesetben 6 kép rakható fel a továbbiakért fizetni kell. (Én most adtam el a sajátomat, én fizettem érte kemény 600Ft-ot)

A zalaegerszegit felhívtam, fél6kor megyek hozzá. Szülei használják ha minden igaz.
Naplózva

Ford Mk4 2.0 Tdci 163Le 2013
Thomas8607
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 990


E-mail
« Új hozzászólás #37117 Dátum: 2018.07.04 szerda, 10:32:36 »

Alvázszám alapján lekérdezhető a szerviz története, vagy csak a tulaj tudja? Illetve egy külföldit ha szervizeltek, az visszanézhető-e?

Ford ETIS online még működik? Alvázszám alapján lekérdezném.
Naplózva

Ford Mk4 2.0 Tdci 163Le 2013
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #37118 Dátum: 2018.07.04 szerda, 10:36:07 »

Alvázszám alapján lekérdezhető a szerviz története, vagy csak a tulaj tudja? Illetve egy külföldit ha szervizeltek, az visszanézhető-e?

Ford ETIS online még működik? Alvázszám alapján lekérdezném.

Ford Máté segít a lekérdezésben, de ne számíts sokra. Sokáig nem volt kötelező online rögzíteni, nem is csinálták a szervizek. MK5-nél lesz már használható ez a rendszer.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #37119 Dátum: 2018.07.04 szerda, 10:52:08 »

Ford Máté segít a lekérdezésben, de ne számíts sokra. Sokáig nem volt kötelező online rögzíteni, nem is csinálták a szervizek. MK5-nél lesz már használható ez a rendszer.

Ez azért így nem igaz, az enyémről is teljes elérhető elektronikus szerviztörténet van. Visszamenőlegesen is fel kellett rögzíteni az adatokat tudtommal. Az más kérdés hogy ezzel hol tartanak és hány évre visszamenőleg csinálják meg.
Viszont nincs egységes eu rendszer, csak a magyarországit látják, legutóbb ezt mondták.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #37120 Dátum: 2018.07.04 szerda, 10:59:25 »

Ez azért így nem igaz, az enyémről is teljes elérhető elektronikus szerviztörténet van. Visszamenőlegesen is fel kellett rögzíteni az adatokat tudtommal. Az más kérdés hogy ezzel hol tartanak és hány évre visszamenőleg csinálják meg.
Viszont nincs egységes eu rendszer, csak a magyarországit látják, legutóbb ezt mondták.

Látják a külföldi bejegyzéseket is. Ivanicsnál múltkori szerviznél nyomtattak digitális szervizkönyvet és van 1-2 német bejegyzés is még az előző tulaj idejéből. Elvileg olyan '14 környékétől vált kötelezővé a digitálisnak a vezetése, az enyémnek is '14-es az első online rublikája.
Erről a visszamenőleges rögzítésről még nem hallottam.
« Utoljára szerkesztve: 2018.07.04 szerda, 11:03:09 írta Zsolteey » Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Thomas8607
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 990


E-mail
« Új hozzászólás #37121 Dátum: 2018.07.04 szerda, 11:18:49 »

Látják a külföldi bejegyzéseket is. Ivanicsnál múltkori szerviznél nyomtattak digitális szervizkönyvet és van 1-2 német bejegyzés is még az előző tulaj idejéből. Elvileg olyan '14 környékétől vált kötelezővé a digitálisnak a vezetése, az enyémnek is '14-es az első online rublikája.
Erről a visszamenőleges rögzítésről még nem hallottam.

Így kell keresnem hogy FORD MÁTÉ?
Naplózva

Ford Mk4 2.0 Tdci 163Le 2013
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #37122 Dátum: 2018.07.04 szerda, 11:22:04 »

Így kell keresnem hogy FORD MÁTÉ?

Igen.
http://www.fordmate.hu/
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Thomas8607
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 990


E-mail
« Új hozzászólás #37123 Dátum: 2018.07.04 szerda, 11:37:36 »


És e-mailt kell írnom,vagy kit kell ezen belül keresnem? Vagy az oldalon kell keresni valamit?

Bárkinek visszanézik az alvázszámot, vagy csak a tulajdonosnak?

Köszönöm!
Naplózva

Ford Mk4 2.0 Tdci 163Le 2013
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #37124 Dátum: 2018.07.04 szerda, 12:36:53 »

És e-mailt kell írnom,vagy kit kell ezen belül keresnem? Vagy az oldalon kell keresni valamit?

Bárkinek visszanézik az alvázszámot, vagy csak a tulajdonosnak?

Köszönöm!

Hívd fel őket és beszélj velük.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
herrkoser
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27


E-mail
« Új hozzászólás #37125 Dátum: 2018.07.04 szerda, 13:26:21 »

És e-mailt kell írnom,vagy kit kell ezen belül keresnem? Vagy az oldalon kell keresni valamit?

Bárkinek visszanézik az alvázszámot, vagy csak a tulajdonosnak?

Köszönöm!

Januárban változott az adatvédelmi törvény, mindenki minden módon ezen pörög most, szóval ne lepődj meg, ha nem adnak már tájékoztatást tulajdonosi hozzájárulás nélkül. Ettől függetlenül egy próbát megér.
Naplózva
Thomas8607
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 990


E-mail
« Új hozzászólás #37126 Dátum: 2018.07.04 szerda, 13:34:04 »

Januárban változott az adatvédelmi törvény, mindenki minden módon ezen pörög most, szóval ne lepődj meg, ha nem adnak már tájékoztatást tulajdonosi hozzájárulás nélkül. Ettől függetlenül egy próbát megér.

Igen, pont ezért kérdeztem, hogy nekem kiadják-e
Naplózva

Ford Mk4 2.0 Tdci 163Le 2013
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #37127 Dátum: 2018.07.04 szerda, 13:35:19 »

Igen, pont ezért kérdeztem, hogy nekem kiadják-e

Tavaly még simán segítettek nekem, amikor én keresgéltem.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #37128 Dátum: 2018.07.04 szerda, 14:09:21 »

Januárban változott az adatvédelmi törvény, mindenki minden módon ezen pörög most, szóval ne lepődj meg, ha nem adnak már tájékoztatást tulajdonosi hozzájárulás nélkül. Ettől függetlenül egy próbát megér.

Autóra nem vonatkozik a GDPR Cheesy
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #37129 Dátum: 2018.07.04 szerda, 15:19:46 »

Autóra nem vonatkozik a GDPR Cheesy
de.személyes adatokhoz van kapcsolva minden esetben.Sok helyen eddig is igazolható tulajdoni viszonyhoz volt kötve.

Te is csak azért kaptál információt korábban,mert megsajnáltak. nyes vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #37130 Dátum: 2018.07.04 szerda, 15:47:08 »

de.személyes adatokhoz van kapcsolva minden esetben.Sok helyen eddig is igazolható tulajdoni viszonyhoz volt kötve.

Te is csak azért kaptál információt korábban,mert megsajnáltak. nyes vigyor3

https://totalcar.hu/magazin/kozelet/2017/01/27/veszelyeztetjuk_a_csalokat_nem_felunk_a_buntetestol/

"Az információs önrendelkezési jogról és információszabadságról szóló 2011. törvény szerint csak akkor minősülhetnek személyes adatnak egy autó szerviztörténeti adatai, ha azokon keresztül a korábbi tulajdonos is beazonosítható. A hivatal szerint ez csak akkor lehetséges, ha a szerviztörténetet összekötik a tulajdonos nevével, címével, és így adják ki az érdeklődőnek."

"A márkaszervizek is adhatnának teljes képet, mert a NAIH válasza alapján egyértelmű, hogy nem sértenek jogszabályt azzal, hogy segítenek egy vevőjelöltnek."

http://mf.index.hu/totalcar/dl/NAIH-2017-217-5-V.pdf
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
jajamano
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


E-mail
« Új hozzászólás #37131 Dátum: 2018.07.04 szerda, 16:54:45 »

Sziasztok!

Új  kérdésem lenne soron.  Vezető ülés elég megviselt, a korábbi 150 kilós tulaj - bár inkább az igénytelensége - tönkretette.  Hátul  a törött rugó átszúrta a bőr borítást, és a deréktámasz csavar sincs meg, kvázi szét van esve. 
Egyenlőre csak más borítású üléseket találtam, így felmerült, hogy tehát a háttámla  részt szét lehet-e szedni, és hozzáférni a beltartalomhoz?  Tud ebben valaki segíteni,jó szájbarágósan?  Előre is köszi
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #37132 Dátum: 2018.07.04 szerda, 18:09:52 »

https://totalcar.hu/magazin/kozelet/2017/01/27/veszelyeztetjuk_a_csalokat_nem_felunk_a_buntetestol/

"Az információs önrendelkezési jogról és információszabadságról szóló 2011. törvény szerint csak akkor minősülhetnek személyes adatnak egy autó szerviztörténeti adatai, ha azokon keresztül a korábbi tulajdonos is beazonosítható. A hivatal szerint ez csak akkor lehetséges, ha a szerviztörténetet összekötik a tulajdonos nevével, címével, és így adják ki az érdeklődőnek."

"A márkaszervizek is adhatnának teljes képet, mert a NAIH válasza alapján egyértelmű, hogy nem sértenek jogszabályt azzal, hogy segítenek egy vevőjelöltnek."

http://mf.index.hu/totalcar/dl/NAIH-2017-217-5-V.pdf

mondom én, hogy megsajnáltak... eplus2
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #37133 Dátum: 2018.07.04 szerda, 18:11:55 »

Sziasztok!

Új  kérdésem lenne soron.  Vezető ülés elég megviselt, a korábbi 150 kilós tulaj - bár inkább az igénytelensége - tönkretette.  Hátul  a törött rugó átszúrta a bőr borítást, és a deréktámasz csavar sincs meg, kvázi szét van esve. 
Egyenlőre csak más borítású üléseket találtam, így felmerült, hogy tehát a háttámla  részt szét lehet-e szedni, és hozzáférni a beltartalomhoz?  Tud ebben valaki segíteni,jó szájbarágósan?  Előre is köszi
http://mondeo.hu/index.php?topic=12553.0
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Thomas8607
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 990


E-mail
« Új hozzászólás #37134 Dátum: 2018.07.05 csütörtök, 06:27:37 »

Sziasztok!

Van kettő kiszemelt Mondeom. Így leírás alapján mit mondanátok rá?
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2_0_tdci_titanium_trend-13042070#adatlapContainer
https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2_0_tdci_titanium-12909447

A zalaegerszegi itt van 30km-re tőlem, a másik Esztergom, de német rendszámos. Gondolom Németországba jár dolgozni vele.
Esetleg valaki nézte már őket, vagy nincs itt a tulajdonosa?

Köszönöm!


Na megnéztem a Zalaegerszegit, hát azt inkább hagyom. Belső tiszta kosz volt, ülésfűtést felnyomtam 3-asra, lefelé nem ment.
Bal első kerék mögött valamin fenntakadt a karosszéria. Gumi kuka volt(és ezzel ausztriába járnak még).

Esztergomit is felhívtam. Autószerelő árulja egy Német ismerőse kocsiját, év eleje óta.
Navigációnak nincs meg a kódja(mennyiért kérhető le FORD-nál alvázszám szerint a rádió kódja?)
Nincs műszakija, meg ugye teljesen le kéne papírozni. Illetve csak tréleren tudnám elhozni.
Képeket küldött a belsejéről, szép így képek alapján.
Naplózva

Ford Mk4 2.0 Tdci 163Le 2013
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48446



« Új hozzászólás #37135 Dátum: 2018.07.05 csütörtök, 08:03:05 »


Na megnéztem a Zalaegerszegit, hát azt inkább hagyom. Belső tiszta kosz volt, ülésfűtést felnyomtam 3-asra, lefelé nem ment.
Bal első kerék mögött valamin fenntakadt a karosszéria. Gumi kuka volt(és ezzel ausztriába járnak még).

Esztergomit is felhívtam. Autószerelő árulja egy Német ismerőse kocsiját, év eleje óta.
Navigációnak nincs meg a kódja(mennyiért kérhető le FORD-nál alvázszám szerint a rádió kódja?)
Nincs műszakija, meg ugye teljesen le kéne papírozni. Illetve csak tréleren tudnám elhozni.
Képeket küldött a belsejéről, szép így képek alapján.

van,ahol ingyen megmondják, és van ahol nem zavarja őket elkérni érte 3-6e ft-ot.Próbálgatni kell.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Thomas8607
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 990


E-mail
« Új hozzászólás #37136 Dátum: 2018.07.05 csütörtök, 09:41:23 »

van,ahol ingyen megmondják, és van ahol nem zavarja őket elkérni érte 3-6e ft-ot.Próbálgatni kell.

JA ez nem összeg, még ha elkérik is. Azthittem 20e-es tétel.
Ford-osok még nem írtak vissza az alvázszám lekérdezés ügyében.
Naplózva

Ford Mk4 2.0 Tdci 163Le 2013
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #37137 Dátum: 2018.07.05 csütörtök, 09:58:55 »

JA ez nem összeg, még ha elkérik is. Azthittem 20e-es tétel.
Ford-osok még nem írtak vissza az alvázszám lekérdezés ügyében.

Még ha 20e-s tétel is, akkor se lehet szempont, ha jó az autó. 20e-ből egy tank üzemanyag se jön már ki...
Mondjuk ez nekem mindig furcsa, hogy amúgy az övé az autó évek óta, de nincs kódja hozzá. Soha nem vette le semmi szerviz az akkuját az évek alatt, hogy ez kellett volna neki?

Illetve ha már német műszakija sincs, akkor vigyázz. Valamit mostanában változtattak az üzembehelyezésnél. Műszaki bizonyítványt emlegettek talán. Kérdezz rá egy okmányirodában, az a biztos.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
Thomas8607
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 990


E-mail
« Új hozzászólás #37138 Dátum: 2018.07.05 csütörtök, 10:21:23 »

Még ha 20e-s tétel is, akkor se lehet szempont, ha jó az autó. 20e-ből egy tank üzemanyag se jön már ki...
Mondjuk ez nekem mindig furcsa, hogy amúgy az övé az autó évek óta, de nincs kódja hozzá. Soha nem vette le semmi szerviz az akkuját az évek alatt, hogy ez kellett volna neki?

Illetve ha már német műszakija sincs, akkor vigyázz. Valamit mostanában változtattak az üzembehelyezésnél. Műszaki bizonyítványt emlegettek talán. Kérdezz rá egy okmányirodában, az a biztos.

Jó persze a 20e se sok érte.
Nekem az a furcsa hogy év eleje óta hirdeti és nem vették még meg.
Naplózva

Ford Mk4 2.0 Tdci 163Le 2013
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #37139 Dátum: 2018.07.05 csütörtök, 10:45:54 »

Jó persze a 20e se sok érte.
Nekem az a furcsa hogy év eleje óta hirdeti és nem vették még meg.


Na ezen gondolkodj el, valszeg nem véletlen.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #37140 Dátum: 2018.07.05 csütörtök, 14:41:32 »

a navis fejegység tud tolatókamerát kezelni?

Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #37141 Dátum: 2018.07.05 csütörtök, 14:51:19 »

a navis fejegység tud tolatókamerát kezelni?

img]http://ipocars.com/imgs/a/f/g/r/d/ford__galaxy_2_2_tdci_titanium_navi_leather_xenon_2011_9_lgw.jpg[/img]

Van olyan, ami igen.
« Utoljára szerkesztve: 2018.07.05 csütörtök, 14:53:38 írta Zsolteey » Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #37142 Dátum: 2018.07.05 csütörtök, 14:55:03 »

Van olyan, ami igen.
és vajon mi hiányzik hozzá a kamerán kívül?
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #37143 Dátum: 2018.07.05 csütörtök, 14:56:10 »

a navis fejegység tud tolatókamerát kezelni?



Ez pont igen. Amin nincsenek a nyomógombok között a krómcuccok az nem.
Pl ez nem:
http://www.repcenter.de/navi-festpreis-reparatur/ford-navi-reparaturen-festpreis/ford-blaupunkt-bosch-mca-nx/index.php
bár már láttam ezt is meghekkelve, oroszok bármire IS képesek:
https://www.youtube.com/watch?v=9QC_JAusesE

A hátulján a kék fakra csati mellett ami az antennáé, van egy sárga is, ide megy a tolató kamera.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #37144 Dátum: 2018.07.05 csütörtök, 15:05:44 »

Ez pont igen. Amin nincsenek a nyomógombok között a krómcuccok az nem.
Pl ez nem:
http://www.repcenter.de/navi-festpreis-reparatur/ford-navi-reparaturen-festpreis/ford-blaupunkt-bosch-mca-nx/index.php
bár már láttam ezt is meghekkelve, oroszok bármire IS képesek:
https://www.youtube.com/watch?v=9QC_JAusesE

A hátulján a kék fakra csati mellett ami az antennáé, van egy sárga is, ide megy a tolató kamera.
köszi!
az enyémen nincs krómbigyó  szomoru1
ezt a képet csak betettem, de nem gondoltam, hogy akkora jelentősége van a krómbigyónak.

annyira nem hiányzik, de ha aprópénzből lehetett volna pótolni, akkor megtettem volna.
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #37145 Dátum: 2018.07.05 csütörtök, 15:13:01 »

köszi!
az enyémen nincs krómbigyó  szomoru1
ezt a képet csak betettem, de nem gondoltam, hogy akkora jelentősége van a krómbigyónak.

annyira nem hiányzik, de ha aprópénzből lehetett volna pótolni, akkor megtettem volna.

Nekem a legutolsó infóm az volt, amikor keresgéltem, hogy amelyik fejegység tudja, abban van is gyárilag tolatókamera. Amelyik nem, abba nem szereltek.
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #37146 Dátum: 2018.07.05 csütörtök, 15:18:59 »

Nekem a legutolsó infóm az volt, amikor keresgéltem, hogy amelyik fejegység tudja, abban van is gyárilag tolatókamera. Amelyik nem, abba nem szereltek.
elég sok minden elő van kábelezve, a régibe is csak tempomat gombok kellettek (+progi), de amúgy elő volt készítve.
ezért gondoltam, hogy elég lehet egy kamera neki, meg némi gomboskodás. ha nem, akkor sem gond, csak legyen kövér már az a lúd Smiley
Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Zsolteey
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8152



E-mail
« Új hozzászólás #37147 Dátum: 2018.07.05 csütörtök, 15:25:41 »

elég sok minden elő van kábelezve, a régibe is csak tempomat gombok kellettek (+progi), de amúgy elő volt készítve.
ezért gondoltam, hogy elég lehet egy kamera neki, meg némi gomboskodás. ha nem, akkor sem gond, csak legyen kövér már az a lúd Smiley

Nekem van, de hogy őszinte legyek, ritkán nézek rá. Tükrök, plusz radar csipogása.
A ritkán ránézés egyik oka, hogy minden R-be rakáskor kiírja, hogy "csak tájékoztató jellegű, ne erre hagyatkozz, nézz körül, bla bla bla bla". Mire ez a felirat eltűnik már kb végeztem a tolatással és előrefele megyek...
Naplózva

"If it ain't broke, don't fix it."

MKIV 2011 2.2 TDCI 200 Le AWF21 Titanium-S kombi, alias Kismackó
MKIII 2006 2.2 TDCI 155 Le Ghia kombi, alias Moncsi

múlt:
MKIII 2001 2.0 TDDI 115 Le Ghia kombi, alias Jógi
G_B
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1162



« Új hozzászólás #37148 Dátum: 2018.07.05 csütörtök, 22:40:42 »

Nekem van, de hogy őszinte legyek, ritkán nézek rá. Tükrök, plusz radar csipogása.
A ritkán ránézés egyik oka, hogy minden R-be rakáskor kiírja, hogy "csak tájékoztató jellegű, ne erre hagyatkozz, nézz körül, bla bla bla bla". Mire ez a felirat eltűnik már kb végeztem a tolatással és előrefele megyek...
megvagyunk nélküle.
tegnap megkérdezte az egyik szomszéd, hogy van-e valamilyen parkoló automata az autóban, mert olyan könnyen bement az autó a szűk helyre.
nem akarta elhinni, hogy még a feleségem is tud tolatni  Smiley
« Utoljára szerkesztve: 2018.07.05 csütörtök, 22:53:22 írta G_B » Naplózva

üdv, B
S-Max '12 2.0 tdci
ex: S-Max '06 1.8 tdci
Thomas8607
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 990


E-mail
« Új hozzászólás #37149 Dátum: 2018.07.08 vasárnap, 14:19:51 »

A Ford Etis oldala, hogyhogy csak 1 sor adatot közöl az alvázszámra? Regisztrálni kell vagy mi?
Naplózva

Ford Mk4 2.0 Tdci 163Le 2013
Oldalak: 1 ... 736 737 738 739 740 741 742 [743] 744 745 746 747 748 749 750 ... 798   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.11 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.