Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.10.05 szombat, 05:22:34 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 340 341 342 343 344 345 346 [347] 348 349 350 351 352 353 354 ... 799   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: MK4 Általános kérdések  (Megtekintve 11767402 alkalommal)
0 Felhasználó és 242 vendég van a témában
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #17300 Dátum: 2013.08.23 péntek, 18:05:40 »

és légszűrő, olajszűrő esetén Mann vagy Ford?
Ezeknek sincs akkora jelentősége... nyugodtan veheted az olcsóbbat.
De persze a gyáriban sosem csalódsz, de sztem ebben a kettő alkatrészben nagyot bukni nem lehet.
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
wiggen
Vendég
« Új hozzászólás #17301 Dátum: 2013.08.24 szombat, 10:12:48 »

Babakocsi témához visszatérve kicsit Smiley Nekem is aktuális lesz pár hónapon belül és felmerült egy kérdés amire nem találtam meg a választ:
A Stokke Xplory sportrésze egyben hordozó is?
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #17302 Dátum: 2013.08.24 szombat, 21:13:25 »

Babakocsi témához visszatérve kicsit Smiley Nekem is aktuális lesz pár hónapon belül és felmerült egy kérdés amire nem találtam meg a választ:
A Stokke Xplory sportrésze egyben hordozó is?
Bocsánat, de van Mondeo Bébik topic is: http://mondeo.hu/index.php?topic=12490.0!
Ez nem passzol az MK4-be.  worship wave integet2
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48504



« Új hozzászólás #17303 Dátum: 2013.08.24 szombat, 21:14:23 »

Bocsánat, de van Mondeos Bébik topic is! Ez nem passzol az MK4-be.  worship wave integet2
ez az csoki,csak keményen! Grin
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #17304 Dátum: 2013.08.25 vasárnap, 12:10:27 »

Babakocsi témához visszatérve kicsit Smiley Nekem is aktuális lesz pár hónapon belül és felmerült egy kérdés amire nem találtam meg a választ:
A Stokke Xplory sportrésze egyben hordozó is?
Nem. A bébihordót külön kell venni. Attól függ hogy milyen bébihordozót veszel meg, kérdezd meg hogy kompatibilis-e vele, és kell egy adapter is pluszba. Mi beesafe easygo vettünk hozzá. Van easyslep, annak dönthető a háta de nehezebb, ha kézben is akarod vinni akkor gyúrjon az asszony előtte..
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #17305 Dátum: 2013.08.25 vasárnap, 12:20:09 »

Bocsánat, de van Mondeo Bébik topic is: http://mondeo.hu/index.php?topic=12490.0!
Ez nem passzol az MK4-be.  worship wave integet2
Ez miért nem passzol az MKIV-be szerinted? Pont befér.  vigyor3  wave
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #17306 Dátum: 2013.08.25 vasárnap, 13:14:53 »

Ez miért nem passzol az MKIV-be szerinted? Pont befér.  vigyor3  wave
Látom lassan kell egy kombi, mert már nem fértek el. vigyor3 wave
Szeptemberi minitalin látunk (valószínű új helyszín lesz)?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #17307 Dátum: 2013.08.25 vasárnap, 13:20:23 »

Látom lassan kell egy kombi, mert már nem fértek el. vigyor3 wave
Szeptemberi minitalin látunk (valószínű új helyszín lesz)?
Alapvetrően tök mindegy. Mondjuk, ha Anya is jön sielni, akkor az L2H2 Mastert is telerakja...
Eddig minden kombit telerakott... Ja és a síboxot is. Még jó, hogy nem vettem neki egy mtb-t is a tracking mellé, mert akkor nem férnének el a bringák...  Angry
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Lacika71
Vendég
« Új hozzászólás #17308 Dátum: 2013.08.25 vasárnap, 14:30:54 »

Ez miért nem passzol az MKIV-be szerinted? Pont befér.  vigyor3  wave
[img width=800 height=600]https://dl.dropboxusercontent.com/u/13223208/auto/stoke_MKIV.jpg/img]

Ő szerintem nem a babakocsira gondolt, hanem a témára.  wave
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.30 péntek, 11:40:18 írta Lacika71 » Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #17309 Dátum: 2013.08.30 péntek, 10:50:12 »

Látom lassan kell egy kombi, mert már nem fértek el. vigyor3 wave
Szeptemberi minitalin látunk (valószínű új helyszín lesz)?
Kombi az nem. Hetente járok mostanában Ukrajnába de nem a sajátommal mert ahova menni szoktam oda 4x4 a minimum és jó nagykerékkel, hogy átmásszon a kátyuk között megmaradt burkolaton. Ha tali a szokásos első péntek akkor pont kinnt leszek megint:-\ De reményeim szerint utoljára egy jó darabig.  wave
Naplózva
zzoli2
Vendég
« Új hozzászólás #17310 Dátum: 2013.08.30 péntek, 16:44:49 »

Sziasztok! Esetleg nem lenne valakinek mk4 mondeohoz magyar kezelési utasítása?
 help
Naplózva
doszi_zeg
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2726



E-mail
« Új hozzászólás #17311 Dátum: 2013.08.30 péntek, 18:03:57 »

Sziasztok! Esetleg nem lenne valakinek mk4 mondeohoz magyar kezelési utasítása?
 help
Parancsolj!
http://mondeo.hu/index.php?page=101
Naplózva

MKIV. 1.8 TDCI Trend
Pioneer DEH-6400BT fejegység, Kicx STC 6.2 hangszórók, LED-es kilincsvilágítás és csomagtéri világítás (Cs12)
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #17312 Dátum: 2013.08.30 péntek, 21:17:04 »

Kombi az nem. Hetente járok mostanában Ukrajnába de nem a sajátommal mert ahova menni szoktam oda 4x4 a minimum és jó nagykerékkel, hogy átmásszon a kátyuk között megmaradt burkolaton. Ha tali a szokásos első péntek akkor pont kinnt leszek megint:-\ De reményeim szerint utoljára egy jó darabig.  wave
Értem, azért néha lássunk is!  wave
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Dzsana
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276


E-mail
« Új hozzászólás #17313 Dátum: 2013.08.31 szombat, 17:26:38 »

Sziasztok, focus tulajdonos vagyok már lassan 10 éve, de most tervezek átülni mondeo-ba, mert kinőttük a fókát. 2009-es évjárattól keresek, 2.0 TDCI mondeo kombit, lehetőleg titánium felszereetséggel. Viszont azt nem tudom eldönteni, és ebben kérném a tapasztalatotokat, hogy mennyire érdemes a converse plus-os kijelzős modellt választani? Egészen pontosan mit tud ez a converse plus kijelző? Mennyire stabil üzemű, szokott-e meghibásodni? Ha igen, gondolom egy csinosabb összeg a javítása, ha egyáltalán javítható, és nem cserés. Válaszokat előre is köszönöm.
Naplózva
zsoel
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10594



« Új hozzászólás #17314 Dátum: 2013.08.31 szombat, 18:53:57 »

Sziasztok, focus tulajdonos vagyok már lassan 10 éve, de most tervezek átülni mondeo-ba, mert kinőttük a fókát. 2009-es évjárattól keresek, 2.0 TDCI mondeo kombit, lehetőleg titánium felszereetséggel. Viszont azt nem tudom eldönteni, és ebben kérném a tapasztalatotokat, hogy mennyire érdemes a converse plus-os kijelzős modellt választani? Egészen pontosan mit tud ez a converse plus kijelző? Mennyire stabil üzemű, szokott-e meghibásodni? Ha igen, gondolom egy csinosabb összeg a javítása, ha egyáltalán javítható, és nem cserés. Válaszokat előre is köszönöm.

Volt 1-2 tagnak problémája, de pld. nálam tökéletesen üzemelt.
Szebb, választékosabb, mint a sima kijelző, formája is más, bár én szeretem a szimmetrikus dolgokat, /pld. ghia műszerfal/ viszont a converse éppen nem az. Szerintem ha ilyennek szerelt autót találsz, 4 év után már kijött volna a gyerekbetegsége, és stabilan lehet használni.
Naplózva

MKIV, 2.0 TDCi, Ghia mánia! Smiley
Gerike
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86



« Új hozzászólás #17315 Dátum: 2013.08.31 szombat, 18:55:20 »

Sziasztok, focus tulajdonos vagyok már lassan 10 éve, de most tervezek átülni mondeo-ba, mert kinőttük a fókát. 2009-es évjárattól keresek, 2.0 TDCI mondeo kombit, lehetőleg titánium felszereetséggel. Viszont azt nem tudom eldönteni, és ebben kérném a tapasztalatotokat, hogy mennyire érdemes a converse plus-os kijelzős modellt választani? Egészen pontosan mit tud ez a converse plus kijelző? Mennyire stabil üzemű, szokott-e meghibásodni? Ha igen, gondolom egy csinosabb összeg a javítása, ha egyáltalán javítható, és nem cserés. Válaszokat előre is köszönöm.
Szia! Én úgy tudom, hogy a Titanium-ba alapból Converse+-os műszeregység van. Egyébként ugyan annyit tud, mint a "butább" kijelző, csak az adatokat szebben mutatja Smiley Itt a fórumon ahogy olvastam, néhány embernek már volt problémája a Converse-es műszeregységgel, de annyira nem kell tőle tartani szerintem. Én inkább azt tanácsolom, hogy az autó állapota döntsön, az, hogy milyen műszeregység van benne igazából lényegtelen dolog szerintem Smiley
Naplózva

2010. MKIV 2.0 TDCi Trend Kombi
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #17316 Dátum: 2013.08.31 szombat, 20:13:40 »

Szia! Én úgy tudom, hogy a Titanium-ba alapból Converse+-os műszeregység van. Egyébként ugyan annyit tud, mint a "butább" kijelző, csak az adatokat szebben mutatja Smiley Itt a fórumon ahogy olvastam, néhány embernek már volt problémája a Converse-es műszeregységgel, de annyira nem kell tőle tartani szerintem. Én inkább azt tanácsolom, hogy az autó állapota döntsön, az, hogy milyen műszeregység van benne igazából lényegtelen dolog szerintem Smiley
Y.
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4945



E-mail
« Új hozzászólás #17317 Dátum: 2013.08.31 szombat, 20:51:39 »

Sziasztok, focus tulajdonos vagyok már lassan 10 éve, de most tervezek átülni mondeo-ba, mert kinőttük a fókát. 2009-es évjárattól keresek, 2.0 TDCI mondeo kombit, lehetőleg titánium felszereetséggel. Viszont azt nem tudom eldönteni, és ebben kérném a tapasztalatotokat, hogy mennyire érdemes a converse plus-os kijelzős modellt választani? Egészen pontosan mit tud ez a converse plus kijelző? Mennyire stabil üzemű, szokott-e meghibásodni? Ha igen, gondolom egy csinosabb összeg a javítása, ha egyáltalán javítható, és nem cserés. Válaszokat előre is köszönöm.
Ez legyen az utolsó problémád, hogy mennyire megbízható a kijelző...
Szépni szép, és kb. ennyi a tudása.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #17318 Dátum: 2013.08.31 szombat, 21:48:59 »

Ez legyen az utolsó problémád, hogy mennyire megbízható a kijelző...
Szépni szép, és kb. ennyi a tudása.
Inkább keress egy biztos előéletű ghiát... Én is elvagyok a csilivili kijelző nélkül...
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Dzsana
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276


E-mail
« Új hozzászólás #17319 Dátum: 2013.08.31 szombat, 22:30:17 »

Köszönöm az eddigi válaszokat, a hasznaltauto.hu-n keresgélek, olyan 3 misi környékéig, és amik fent vannak itt titániumok, azoknak csak a fele converse plus kijelzõs. Továbbá a B oszlopos lêgbefúvás miatt is szeretném a titániumot.
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #17320 Dátum: 2013.09.01 vasárnap, 08:49:15 »

Köszönöm az eddigi válaszokat, a hasznaltauto.hu-n keresgélek, olyan 3 misi környékéig, és amik fent vannak itt titániumok, azoknak csak a fele converse plus kijelzõs. Továbbá a B oszlopos lêgbefúvás miatt is szeretném a titániumot.

Mert idióta a hirdető és ossze vissza hirdetget.
Minden tit konzerv kijelzos. Néha lehet találni ghiat is, de nagyon ritka. Lehetett rendelni hozzá.
Hátsó levegő befujo nem tudom melyik felszereltsegtol van, nincs kéznél a prosi ghiax- be van az tuti  Grin
Egy alap titaniumba haaat nem tudom.  Megnézem neked.
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #17321 Dátum: 2013.09.01 vasárnap, 09:01:38 »

Mert idióta a hirdető és ossze vissza hirdetget.
Minden tit konzerv kijelzos. Néha lehet találni ghiat is, de nagyon ritka. Lehetett rendelni hozzá.
Hátsó levegő befujo nem tudom melyik felszereltsegtol van, nincs kéznél a prosi ghiax- be van az tuti  Grin
Egy alap titaniumba haaat nem tudom.  Megnézem neked.

Nekem a "normál" ghiában van. Mitől lesz ghia-x?
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #17322 Dátum: 2013.09.01 vasárnap, 09:27:27 »

Nekem a "normál" ghiában van. Mitől lesz ghia-x?

Őőőő, nem sorolom, csapj fel egy katalógust Smiley
Naplózva
tyavi
Vendég
« Új hozzászólás #17323 Dátum: 2013.09.01 vasárnap, 09:33:36 »

Őőőő, nem sorolom, csapj fel egy katalógust Smiley

Hello. 1 eve En is vegig jartam a kerdest.
B oszlop befuvo van Ghia,Ghia x, Titanium,Titanium x be
Converse Titanium, Titanium x

Tuti.
Naplózva
tomeed
Vendég
« Új hozzászólás #17324 Dátum: 2013.09.01 vasárnap, 09:37:19 »

Hello. 1 eve En is vegig jartam a kerdest.
B oszlop befuvo van Ghia,Ghia x, Titanium,Titanium x be
Converse Titanium, Titanium x

Tuti.


Kösziii, nem kell akkor bújnom a katalógusokat
Naplózva
Sakos
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4945



E-mail
« Új hozzászólás #17325 Dátum: 2013.09.01 vasárnap, 10:40:11 »

Köszönöm az eddigi válaszokat, a hasznaltauto.hu-n keresgélek, olyan 3 misi környékéig, és amik fent vannak itt titániumok, azoknak csak a fele converse plus kijelzõs. Továbbá a B oszlopos lêgbefúvás miatt is szeretném a titániumot.
Inkább az alapvető dolgokra figyelj, mint az előélet, általános műszaki állapot, fő extrák.
Ha jól emlékszem a Focus vásárlásod is elég kalandos volt. Itt is a legtöbb jól felszerelt példány külföldi eredetű, és tekert órás. Tehát ha csak azt nézed, hogy legyen légbefúvás (nem sokat ér) meg konzerv kijelző, akkor lehet, hogy átb.nak.
Naplózva

2.0TDCi Titanium 211LE PS - 2016 Kék fenevad
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #17326 Dátum: 2013.09.01 vasárnap, 13:05:00 »

Hello. 1 eve En is vegig jartam a kerdest.
B oszlop befuvo van Ghia,Ghia x, Titanium,Titanium x be
Converse Titanium, Titanium x

Tuti.

Ez félig-meddig igaz, sajna magam is megtapasztaltam, hogy 2013-tól megszüntették, és már csak az ülés alatt van hátravezetve a levegő.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Dzsana
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276


E-mail
« Új hozzászólás #17327 Dátum: 2013.09.01 vasárnap, 14:42:10 »

Inkább az alapvető dolgokra figyelj, mint az előélet, általános műszaki állapot, fő extrák.
Ha jól emlékszem a Focus vásárlásod is elég kalandos volt. Itt is a legtöbb jól felszerelt példány külföldi eredetű, és tekert órás. Tehát ha csak azt nézed, hogy legyen légbefúvás (nem sokat ér) meg konzerv kijelző, akkor lehet, hogy átb.nak.

Igen, de az még az előző focusomnál volt, nem a mostaninál, és szerencsére azt vissza tudtam vetetni. Pedig itthoni volt, s mégis visszatekerték. Az egy szigetszentmiklósi kereskedésből származott, de nem emlékszem melyikből, és amivel most szemezek, az is pont egy szigetszentmiklósi kereskedésben van.  Roll Eyes
Ő lenne az:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_tdci_titanium-x_sz.konyv.93km_bor17-alu-7125777

Vélemény?
Naplózva
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #17328 Dátum: 2013.09.01 vasárnap, 15:24:43 »

Igen, de az még az előző focusomnál volt, nem a mostaninál, és szerencsére azt vissza tudtam vetetni. Pedig itthoni volt, s mégis visszatekerték. Az egy szigetszentmiklósi kereskedésből származott, de nem emlékszem melyikből, és amivel most szemezek, az is pont egy szigetszentmiklósi kereskedésben van.  Roll Eyes
Ő lenne az:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_tdci_titanium-x_sz.konyv.93km_bor17-alu-7125777

Vélemény?
Volt egy nagy cumid egy kereskedővel, és nem emlékszel, melyik volt?  szomoru1
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #17329 Dátum: 2013.09.01 vasárnap, 15:30:41 »

Igen, de az még az előző focusomnál volt, nem a mostaninál, és szerencsére azt vissza tudtam vetetni. Pedig itthoni volt, s mégis visszatekerték. Az egy szigetszentmiklósi kereskedésből származott, de nem emlékszem melyikből, és amivel most szemezek, az is pont egy szigetszentmiklósi kereskedésben van.  Roll Eyes
Ő lenne az:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/ford/mondeo/ford_mondeo_turnier_2.0_tdci_titanium-x_sz.konyv.93km_bor17-alu-7125777

Vélemény?

Szia!

Szerintem amit nézz meg alaposan az az eleje, eléggé csálé a hézag a két lámpánál a lökös kis nyúlványánál, gyanakodnék hogy törve volt. A csomagtartó képeket elnézve, mintha sittet szállítottak volna benne, a csomagtartó takaró redőny is úgy tűnik eléggé el van kopva. Nem lepődnék meg ha taxiként szolgált volna valahol, nekem mindenesetre gyanús a futott km. Sajnos tudjuk hogy szervízkönyvet nem bonyi készíteni, nem egyszer láttam olyat, ahol minden esetben (10 bejegyzés) ugyanolyan színű tintával, ugyanolyan erősségű bélyegző mintával és aláírással készültek a bejegyzések. Még arra is lusták hogy 2-3 tollat használjanak, ami eltér. Anno épp a megnézett autók állapota miatt döntöttem úgy, hogy inkább bevállalom a hitelt, de újat veszek, nem kockáztatok. Szerintem nézelődj még, és nézz inkább kisebb felszereltséggel, de biztosabb előéletű autót. Az enyém nemrég ennek az árnak több mint a duplája volt. Gondolod hogy valaki 4 évesen, relatív kevés km-el eladja az új árának 35-40%-ért, úgy hogy még a kereskedőnek is van rajta haszna?

Bocs, nem okoskodni akarok, de hónapokig néztem az autókat és eléggé *** volt a tapasztalat. Inkább 200 felett vannak ezek, ami nem gond ha törődtek velük, és ha Te is tisztában vagy a tényleges km-el. Ezt megveszi valaki, és tovább erősödik a negatív felhang a Forddal kapcsolatban hogy ***, mert tönkrement, pedig csak 100 van benne. Pedig ha a ténylegessel adnák el, akkor tudod mit kell cserélni, mire kell odafigyelni, és nem a szentségelés menne.
« Utoljára szerkesztve: 2013.09.01 vasárnap, 15:33:41 írta titta » Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Dzsana
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276


E-mail
« Új hozzászólás #17330 Dátum: 2013.09.01 vasárnap, 16:01:09 »

Volt egy nagy cumid egy kereskedővel, és nem emlékszel, melyik volt?  szomoru1

Kb. 5 éve volt...
Naplózva
Dzsana
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276


E-mail
« Új hozzászólás #17331 Dátum: 2013.09.01 vasárnap, 16:02:22 »


Bocs, nem okoskodni akarok, de hónapokig néztem az autókat és eléggé *** volt a tapasztalat. I



Dehogy okoskodsz, épp ellenkezőleg, éppen ilyen segítséget, válaszokat várok, köszönöm!
Naplózva
cssl
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


E-mail
« Új hozzászólás #17332 Dátum: 2013.09.01 vasárnap, 18:10:03 »

A napokban kezdődött, hogy reggelente nem akar indulni az autó. 3-4 szeri 5-10 másodperces önindítózás után is csak nehezen kapja el. Viszont ha már jár egy pár másodpercet gond nélkül indul, olyan mintha levegős lenne a rendszer. A motortért végignézve viszont nem tapasztalható olajfolyás. Valami ötlet?
Naplózva

MK5 - 2016 2.0 TDci 180LE Power Shift Hatchback Ruby Red
ex: MK4 - 2011  2.0 TDci  Power Shift lunar sky 5 ajtós
ex: Mk4 - 2008 2.0 TDci kék kombi
ex: Mk3 - 2006 2.0 TDci szürke kombi
ex: Mk2 - 2002 1.8 TD lila kombi
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #17333 Dátum: 2013.09.01 vasárnap, 18:36:56 »

A napokban kezdődött, hogy reggelente nem akar indulni az autó. 3-4 szeri 5-10 másodperces önindítózás után is csak nehezen kapja el. Viszont ha már jár egy pár másodpercet gond nélkül indul, olyan mintha levegős lenne a rendszer. A motortért végignézve viszont nem tapasztalható olajfolyás. Valami ötlet?
Üzianyag szűrő?
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
cssl
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


E-mail
« Új hozzászólás #17334 Dátum: 2013.09.01 vasárnap, 18:52:44 »

Üzianyag szűrő?
Nem tudom, mert nagyobb tempónál viszont simán megy, nem venni észre semmi akadozást. Sőt az alapjárat is hibátlan, mindenesetre kicseréltetem.
Naplózva

MK5 - 2016 2.0 TDci 180LE Power Shift Hatchback Ruby Red
ex: MK4 - 2011  2.0 TDci  Power Shift lunar sky 5 ajtós
ex: Mk4 - 2008 2.0 TDci kék kombi
ex: Mk3 - 2006 2.0 TDci szürke kombi
ex: Mk2 - 2002 1.8 TD lila kombi
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48504



« Új hozzászólás #17335 Dátum: 2013.09.01 vasárnap, 19:24:11 »

Nem tudom, mert nagyobb tempónál viszont simán megy, nem venni észre semmi akadozást. Sőt az alapjárat is hibátlan, mindenesetre kicseréltetem.
nem eldugulás lehet a gond,hanem a levegősödés.A szűrő csatijában van 1 Ó gyűrű.az kiesik elszakad elreped.akkor ott biza levegősödik....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
cssl
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


E-mail
« Új hozzászólás #17336 Dátum: 2013.09.01 vasárnap, 20:02:08 »

nem eldugulás lehet a gond,hanem a levegősödés.A szűrő csatijában van 1 Ó gyűrű.az kiesik elszakad elreped.akkor ott biza levegősödik....
Valami ilyen gyanúm van nekem is, a héten mindenképpen kicseréltetem.
Naplózva

MK5 - 2016 2.0 TDci 180LE Power Shift Hatchback Ruby Red
ex: MK4 - 2011  2.0 TDci  Power Shift lunar sky 5 ajtós
ex: Mk4 - 2008 2.0 TDci kék kombi
ex: Mk3 - 2006 2.0 TDci szürke kombi
ex: Mk2 - 2002 1.8 TD lila kombi
bocc
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1141



WWW E-mail
« Új hozzászólás #17337 Dátum: 2013.09.01 vasárnap, 23:11:33 »

Szia!

Szerintem amit nézz meg alaposan az az eleje, eléggé csálé a hézag a két lámpánál a lökös kis nyúlványánál, gyanakodnék hogy törve volt. A csomagtartó képeket elnézve, mintha sittet szállítottak volna benne, a csomagtartó takaró redőny is úgy tűnik eléggé el van kopva. Nem lepődnék meg ha taxiként szolgált volna valahol, nekem mindenesetre gyanús a futott km. Sajnos tudjuk hogy szervízkönyvet nem bonyi készíteni, nem egyszer láttam olyat, ahol minden esetben (10 bejegyzés) ugyanolyan színű tintával, ugyanolyan erősségű bélyegző mintával és aláírással készültek a bejegyzések. Még arra is lusták hogy 2-3 tollat használjanak, ami eltér. Anno épp a megnézett autók állapota miatt döntöttem úgy, hogy inkább bevállalom a hitelt, de újat veszek, nem kockáztatok. Szerintem nézelődj még, és nézz inkább kisebb felszereltséggel, de biztosabb előéletű autót. Az enyém nemrég ennek az árnak több mint a duplája volt. Gondolod hogy valaki 4 évesen, relatív kevés km-el eladja az új árának 35-40%-ért, úgy hogy még a kereskedőnek is van rajta haszna?

Bocs, nem okoskodni akarok, de hónapokig néztem az autókat és eléggé *** volt a tapasztalat. Inkább 200 felett vannak ezek, ami nem gond ha törődtek velük, és ha Te is tisztában vagy a tényleges km-el. Ezt megveszi valaki, és tovább erősödik a negatív felhang a Forddal kapcsolatban hogy ***, mert tönkrement, pedig csak 100 van benne. Pedig ha a ténylegessel adnák el, akkor tudod mit kell cserélni, mire kell odafigyelni, és nem a szentségelés menne.
A lökös nyúlványai, nem feltétlen törések, nekem is titánium felszereltség van és ezeknél tudod két kis gumitalppal állítani a motorháztetőt, amik időnként a magyar utak miatt szeretnek elállítódni. Ettől függetlenül nem beszéllek le sem rá az autó vételre, ha viszel valakit aki tényleg ért hozzá, akkor megmondja volt e törve vagy nem.
Sajnos az ország keleti felében jelen levő probléma. Olyan technológiával dolgoznak, hogy a festékmérőd sem mutat semmit, mivel lejavítják az autót, utána leszórják valami horganyvegyülettel, amit nem ismerek pontosan és arra megy a szín. Így a festékmérőd csak a horganyrétegig mér, alatta viszont lehet, hogy van 2mm glett. szomoru1
« Utoljára szerkesztve: 2013.09.01 vasárnap, 23:18:31 írta bocc » Naplózva

2006 Volvo S80 V8 (315LE)
2009 Vw T5 2.0 Benzin + Földgáz (cng)
potyo57
Vendég
« Új hozzászólás #17338 Dátum: 2013.09.02 hétfő, 01:21:22 »


Kösziii, nem kell akkor bújnom a katalógusokat
meg a titanium luxuryba
Naplózva
Dzsana
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276


E-mail
« Új hozzászólás #17339 Dátum: 2013.09.02 hétfő, 08:00:00 »

A lökös nyúlványai, nem feltétlen törések, nekem is titánium felszereltség van és ezeknél tudod két kis gumitalppal állítani a motorháztetőt, amik időnként a magyar utak miatt szeretnek elállítódni. Ettől függetlenül nem beszéllek le sem rá az autó vételre, ha viszel valakit aki tényleg ért hozzá, akkor megmondja volt e törve vagy nem.
Sajnos az ország keleti felében jelen levő probléma. Olyan technológiával dolgoznak, hogy a festékmérőd sem mutat semmit, mivel lejavítják az autót, utána leszórják valami horganyvegyülettel, amit nem ismerek pontosan és arra megy a szín. Így a festékmérőd csak a horganyrétegig mér, alatta viszont lehet, hogy van 2mm glett. szomoru1


Papíron autógépész mérnök vagyok, úgyhogy ez a része talán nem jelent gondot. Viszont a tényleges állapotot nehéz feltárni, legalábbis az MKI-es fókánál az, mert olyan jó minőségű anyagokkal dolgoztak, hogy nem látszik meg rajta a kor. Amivel átvertek, pedig többen is néztük, 60.000 km környékén mutaott az óra, és az állapota alapján teljesen reális is volt. Utólag meg kiderült, hogy egy gyenge 200.000-ret tekertek vissza!  Shocked Szóval elég nehéz ma már megállapítani, pláne ilyen festési technológiák mellett. Azt is tudom, hogy 2007 utáni TDCI-kben már nem Delphi. hanem Siemens vagy Bosch rendszerű üzemanyag ellátó rendszer van, így az stabilabb, de mivel mondeom még nem volt, ezért jól jön a segítségetek. Világos színben szerenék egyet,  és majdnem a fehérben mutat a legjobban. De engem is elbizonytalanít az a 93.000 km-es futás.
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #17340 Dátum: 2013.09.02 hétfő, 08:32:14 »

1. Az iskolában nem azt tanítják, hogy hogyan vegyük észre használt autó vásárlásakor, hogy át akar b@szni a kereskedő. Persze vmi előnyt jelent.
2. Te se felejtsd el: alapvetően egy 8-9 millás autót szeretnél. Persze használtat, max. 3M-ig. És/vagy törött és/vagy tekert és/vagy...
Maradjunk a realitások talaján. Ne ábrándozz arról, pont Te leszel az, aki kifog egyet, főként itthon, kereskedőtől...
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #17341 Dátum: 2013.09.02 hétfő, 08:35:16 »


...Viszont a tényleges állapotot nehéz feltárni, legalábbis az MKI-es fókánál az, mert olyan jó minőségű anyagokkal dolgoztak, hogy nem látszik meg rajta a kor. Amivel átvertek, pedig többen is néztük, 60.000 km környékén mutaott az óra, és az állapota alapján teljesen reális is volt. Utólag meg kiderült, hogy egy gyenge 200.000-ret tekertek vissza!  
Hogy derült ki?
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Mikorka Kálmán
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26668


Phinabubus, filematológus


« Új hozzászólás #17342 Dátum: 2013.09.02 hétfő, 08:40:40 »

Hogy derült ki?

Nem akard megtudni, mert lehet a tiedről is kiderül...  hehe
Naplózva

S-max Tit. 2.0 tdci
(korábban: Mondeo Trend 2.0 tdci (mk4), Mondeo mk3 tdci, Fiesta 1.6 tdci, Fiesta 1.4 tdci, Fiesta xr2i)
Styleair
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14771


Machine Silver Rocket (Morgó)


E-mail
« Új hozzászólás #17343 Dátum: 2013.09.02 hétfő, 08:49:33 »

Nem akard megtudni, mert lehet a tiedről is kiderül...  hehe
Az enyém rendben van, mert amikor megvettem, gyorsan előre tekertem, hogy ne legyek átba.zva.  vigyor3
Naplózva

MKIII 2.0 TDCI Titanium-X (2005) EU4 
Dzsana
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276


E-mail
« Új hozzászólás #17344 Dátum: 2013.09.02 hétfő, 09:13:09 »

Hogy derült ki?

Gyanús lett, hogy a kettős tömegű lendkerék elkezdte lökdösni a kuplungpedált. Mondom 60-nál? Ezért hosszas udvarlás után egy okmány irodás megnézte, hogy ki volt a tulajdonosok, ugyanis előttem egy magánszemély volt, de kiderült, hogy ő előtte meg egy flottakezelő tulajdonában volt. A flottakezelő helyén lévő ford márkaszervizet felhívtam, s rendszám alapján az utolsó bejegyzés náluk egy 247.000-es km óra állású történet volt. Hát így. Azóta óvatosabb vagyok.
Naplózva
Dzsana
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 276


E-mail
« Új hozzászólás #17345 Dátum: 2013.09.02 hétfő, 09:14:32 »

1. Az iskolában nem azt tanítják, hogy hogyan vegyük észre használt autó vásárlásakor, hogy át akar b@szni a kereskedő. Persze vmi előnyt jelent.
2. Te se felejtsd el: alapvetően egy 8-9 millás autót szeretnél. Persze használtat, max. 3M-ig. És/vagy törött és/vagy tekert és/vagy...
Maradjunk a realitások talaján. Ne ábrándozz arról, pont Te leszel az, aki kifog egyet, főként itthon, kereskedőtől...



Előnyt jelent, de mégis át tudtak engem is baszni, mert egyébként rendben volt az autó, s szép is volt. A mondiknak 4 éves korára 70%-os értékvesztése van, mindegy, hogy tekert, vagy valós km-es.
Naplózva
stealt
Vendég
« Új hozzászólás #17346 Dátum: 2013.09.02 hétfő, 09:42:03 »


Papíron autógépész mérnök vagyok, úgyhogy ez a része talán nem jelent gondot. Viszont a tényleges állapotot nehéz feltárni, legalábbis az MKI-es fókánál az, mert olyan jó minőségű anyagokkal dolgoztak, hogy nem látszik meg rajta a kor. Amivel átvertek, pedig többen is néztük, 60.000 km környékén mutaott az óra, és az állapota alapján teljesen reális is volt. Utólag meg kiderült, hogy egy gyenge 200.000-ret tekertek vissza!  Shocked Szóval elég nehéz ma már megállapítani, pláne ilyen festési technológiák mellett. Azt is tudom, hogy 2007 utáni TDCI-kben már nem Delphi. hanem Siemens vagy Bosch rendszerű üzemanyag ellátó rendszer van, így az stabilabb, de mivel mondeom még nem volt, ezért jól jön a segítségetek. Világos színben szerenék egyet,  és majdnem a fehérben mutat a legjobban. De engem is elbizonytalanít az a 93.000 km-es futás.
Semmit nem jelent hogy delphi , siemens vagy bosc. Mindegyiknél besikerülhet hogy éppen xart gyártott valaki. Amúgy meg az asszony MKIII-asáan majdnem 300ekm van és semmi baja a delphi üzemanyagrendszernek. Ha az én IV-esem Bosch-a majd bír annyit, akkor megemelem a kalapom előtte.
Naplózva
lordrobi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


E-mail
« Új hozzászólás #17347 Dátum: 2013.09.02 hétfő, 10:02:03 »

Sziasztok!

Pár napja kipufogógázt érzek az utastérbe, ha kikapcsolom a hűtést/fűtést akkor nem jön be. Autópályán nem volt érezhető, csak városban...
Persze megnézetem szerelővel, de van valakinek tippje elsőre mitől lehet?
Van valami gyakrabban jelentkező hiba a kipufogórendszerben?
2008-as 2.0 TDCi
Naplózva
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6478


E-mail
« Új hozzászólás #17348 Dátum: 2013.09.02 hétfő, 10:28:18 »


Előnyt jelent, de mégis át tudtak engem is baszni, mert egyébként rendben volt az autó, s szép is volt. A mondiknak 4 éves korára 70%-os értékvesztése van, mindegy, hogy tekert, vagy valós km-es.
Ha rá- és megnézésre rendben volt, az OK. Esetleg a 6. érzékedet is bevetheted. Sok sikert.
PS: egyébként szép a fehér autó...
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
titta
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3584



« Új hozzászólás #17349 Dátum: 2013.09.02 hétfő, 11:10:25 »

Sziasztok!

Pár napja kipufogógázt érzek az utastérbe, ha kikapcsolom a hűtést/fűtést akkor nem jön be. Autópályán nem volt érezhető, csak városban...
Persze megnézetem szerelővel, de van valakinek tippje elsőre mitől lehet?
Van valami gyakrabban jelentkező hiba a kipufogórendszerben?
2008-as 2.0 TDCi

Szia!

Ennél nem tudom mi lehet a baja, de a párom tdci Fusion-jánál az injektorok gyárilag vacakok, egy idő után szivárog a menetük mellett a gázolaj, és a leömlő-turbó környékére kerülve simán nagyon büdöset tud csinálni. A hibajelenség hasonló volt, ha ment a szellőztetés, akkor nagyon büdöset, kipufogó gáz szagot nyomott be. Meg valami tömítés is vacak volt. Onnan meg kis motorolaj szivárgott, ami szintén büdösen ég. Úgyhogy ment szerelőhöz. Sajna a legszebb hogy ez típushiba a Fusionnál. Valszeg itt is valami tömítés dolog lesz.
Naplózva

Mondeo kombi MKIV 2013 2.0 TDCI 140 163 Le Titanium
ex. Mondeo kombi MKIII 2001 2.0 TDCI 132 Le Trend
Oldalak: 1 ... 340 341 342 343 344 345 346 [347] 348 349 350 351 352 353 354 ... 799   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.267 másodperc alatt készült el 25 lekéréssel.