Ford Mondeo Club Hungary Ford Mondeo Club Hungary
2024.03.28 csütörtök, 10:28:56 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: Keress minket a Facebook-on is! => www.facebook.com/fordmondeoclub
Advanced Search  
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 [21]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Lakatos, Fényező  (Megtekintve 433720 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Préti
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 617



« Új hozzászólás #1000 Dátum: 2017.03.13 hétfő, 09:28:16 »

Szia,
mifelénk 20e ft egy elem fényezése. Kb 10 elemből áll az autó + a szétszerelés, ha a teljes autót fényezed.
Lökhárítónál csinálhatod azt, hogy beszélsz a karosszériással aki megveszi és színre fujja, és Te csak a lökhárító le-felszerelésre viszed be az autót. Ez kb 20e ft + a szerelési díj.
Pzs


Üdv Néktek!

Én pár hónapja vásároltam egy kedves ismerősömtől egy 1999-es Ford Mondeót (MK II), és nagyon meg vagyok vele elégedve... sajnos néhány napja Budai hegyes-völgyes szakaszon parkoltam és amikor a kocsimhoz értem alkatrészdarabokra lettem vigyelmes a kocsi elejénél, és amikor odamentem látom, hogy beszakadt a lökhárítóm... szeirntem a hegyen való elindulás nem feltétlenül sikerült problémamentesen a kedves előttem parkolónak...

Mivel még soha nem volt sem balesetem, sem karosszéria problémám, és karosszériás ismerőseim vidéken vannak csak, ahova elég ritkán jutok el, így szeretném a segítségetek kérni abban, hogy mit ajánlatok, kit ajánlotok, hogyan lehet gyorsan és hatékonyan eszközölni a lökhárító cserét... az körülbelül mennyibe kerül, és mennyi idő lesz a csere.

A másik dolog, hogy sejtem, hogy nem lesz színben a kocsihoz illő lökhárító, és a kocsi színe sem feltétlenül a kedvencem (pezsgő szín - valaki sárgának mondja, valaki zöldnek)... ha már amúgy is hozzá kell nyúlni, akkor lehet, hogy egy újra fújást is eszközölnék rajta, mondjuk feketére szeretném festetni. Ez mennyibe kerülhet? Ez mennyi idő és milyen buktatói lehetnek egy esetleges átfújásnak?

Köszönöm a kedves Clubtagok válaszát előre is!

Egy bajbajutott és cserbenhagyott Mondeos...

Ádám
Naplózva

02'11 Mondeo Kombi 2.0 TDDI, Ghia+  nyes
Múlt:
96'03 Mondeo kombi 1.6, CLX  rinya
ABR
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új hozzászólás #1001 Dátum: 2017.06.15 csütörtök, 15:22:46 »

Sziasztok!

Pesten lehetöleg Zugló környékén tudtok tisztességes fényezöt aki el tudja találni a színeket? MK4 moondust silvernek meghúzták a hátsó lökhárítót.

Köszi
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1002 Dátum: 2017.06.15 csütörtök, 16:42:02 »

Sziasztok!

Pesten lehetöleg Zugló környékén tudtok tisztességes fényezöt aki el tudja találni a színeket? MK4 moondust silvernek meghúzták a hátsó lökhárítót.

Köszi
délpesten....
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
ABR
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új hozzászólás #1003 Dátum: 2017.06.15 csütörtök, 17:15:21 »

délpesten....
Kit? Mit?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1004 Dátum: 2017.06.15 csütörtök, 17:33:06 »

Kit? Mit?
halásztelken lakatos, és az ő megbízható fényezője.több fórumtárs is nagyon elégedett a munkájukkal.
ha érdekel,küldök telefonszámot.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
ABR
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új hozzászólás #1005 Dátum: 2017.06.15 csütörtök, 17:54:38 »

halásztelken lakatos, és az ő megbízható fényezője.több fórumtárs is nagyon elégedett a munkájukkal.
ha érdekel,küldök telefonszámot.
Küldd légyszi, köszi!
Naplózva
ezsolt
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1434



« Új hozzászólás #1006 Dátum: 2017.07.21 péntek, 08:44:22 »

Heves megyeiek figyelmébe ajánlom, Sirok községben Vincze Robit.
Fényező, karosszériás, nagyon precíz. Műanyag hegesztést is vállal.
Különleges anyagokkal is dolgozik, pl. repülőgépiparban használt alapozóval, festékekkel.
tel: 06 30 876 5431

Az évtizedes csikarások, horzsolások után újjá lett varázsolva az autóm.





« Utoljára szerkesztve: 2017.07.21 péntek, 08:47:22 írta ezsolt » Naplózva

2003/09* 2.0 TDCi EGR, kombi. A MÁSODIK Mondeó !
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1007 Dátum: 2017.07.21 péntek, 16:44:43 »

Heves megyeiek figyelmébe ajánlom, Sirok községben Vincze Robit.
Fényező, karosszériás, nagyon precíz. Műanyag hegesztést is vállal.
Különleges anyagokkal is dolgozik, pl. repülőgépiparban használt alapozóval, festékekkel.
tel: 06 30 876 5431

Az évtizedes csikarások, horzsolások után újjá lett varázsolva az autóm.

[img width=363 height=600]http://www.***/images/hdd1/2017/07/21/91618360570_1409106369156.jpg

[URL=http://www.***/view.php?filename=25818405435_1409159482484.][img width=800 height=484]http://www.***/images/hdd1/2017/07/21/25818405435_1409159482484.jpg


eljen szép.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
fpereszlenyi
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10



E-mail
« Új hozzászólás #1008 Dátum: 2018.01.27 szombat, 17:06:05 »

Délpesten (lehetőleg 21.ker környékén) keresek megbízható szépen dolgozó fényezőt. Tudtok ajánlani valakit?
2 hónapja vagyok MK4 tulaj, tavasszal szeretném a korábbi tulaj használatából adódó kisebb sérüléseket/kopásokat kijavítatni és rendbe tetetni, hogy csilogjon mint Salamon t...

Köszönöm előre is!
Naplózva

MK4 kombi Mondeo (2011, Titanium):  TDCi 2.0L (163LE), Midnight Sky
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1009 Dátum: 2018.01.27 szombat, 17:30:00 »

Délpesten (lehetőleg 21.ker környékén) keresek megbízható szépen dolgozó fényezőt. Tudtok ajánlani valakit?
2 hónapja vagyok MK4 tulaj, tavasszal szeretném a korábbi tulaj használatából adódó kisebb sérüléseket/kopásokat kijavítatni és rendbe tetetni, hogy csilogjon mint Salamon t...

Köszönöm előre is!
halásztelken tudok neked ajánlani lakatost,akinek van megbízható fényezője.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
crazyguy78
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


WWW E-mail
« Új hozzászólás #1010 Dátum: 2018.04.14 szombat, 15:57:32 »

Szia!

A másik fórumban szintén Halásztelki szerelőt ajánlottál.
Ez a lakatos ugyanaz? Mert lakatosra is és fényezőre is szükségem lesz a közeljövőben.

Ha nem ugyanaz az illető, akkor át tudnád küldeni az ő elérhetőségét is?

Köszönöm.
Jani

halásztelken tudok neked ajánlani lakatost,akinek van megbízható fényezője.
Naplózva

carforlife.atw.hu
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1011 Dátum: 2018.04.14 szombat, 19:03:17 »

Szia!

A másik fórumban szintén Halásztelki szerelőt ajánlottál.
Ez a lakatos ugyanaz? Mert lakatosra is és fényezőre is szükségem lesz a közeljövőben.

Ha nem ugyanaz az illető, akkor át tudnád küldeni az ő elérhetőségét is?

Köszönöm.
Jani

ugyan az.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
p4czy
Kezdő
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27



E-mail
« Új hozzászólás #1012 Dátum: 2019.03.04 hétfő, 15:56:02 »

Sziasztok

A Xi. kerületben ismer valaki szépen dolgozó lakatos/fényezőt?

üdv,
Naplózva

2006 Fl2 Sedan 2.0 TDCi 96kW Ghia, EGR off
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1013 Dátum: 2019.03.04 hétfő, 15:59:03 »

Sziasztok

A Xi. kerületben ismer valaki szépen dolgozó lakatos/fényezőt?

üdv,
délpesten tudok.Halásztelek.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Caruso
Törzstag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 907



E-mail
« Új hozzászólás #1014 Dátum: 2019.03.05 kedd, 08:27:58 »

Sziasztok

A Xi. kerületben ismer valaki szépen dolgozó lakatos/fényezőt?

üdv,

Esetleg ha Érd belefér.
Naplózva

Nekem: Ford Mondeo, Mark II. 1996, 1,8 Zetec, sedan
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #1015 Dátum: 2019.08.01 csütörtök, 11:32:20 »

Sziasztok.
Debrecen környékén keresek rozsdás karosszéria javítással foglalkozó szakit.
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #1016 Dátum: 2019.08.01 csütörtök, 20:04:52 »

Sziasztok.
Debrecen környékén keresek rozsdás karosszéria javítással foglalkozó szakit.

Egy kérdést elég egy helyre, még akkor is, ha közben átfogalmazod. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Hanko77
Haladó
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



E-mail
« Új hozzászólás #1017 Dátum: 2019.08.02 péntek, 11:34:20 »

Egy kérdést elég egy helyre, még akkor is, ha közben átfogalmazod. Smiley

AndyA
Igazad van.  eljen Bocsi...  worship
Naplózva

Mondeo 1.6 16V CLX 1997/10
5ajtó,2lufi,Szervó,ABS.Elektromos ablak.Központ zár.Fűthető szélvédő,(ami sajna,már nem fűthető) és fűtött ablakmosófúvókák.Elektromos ülésmagasság állítás.Ködfényszóró.
varcsa77
Vendég
« Új hozzászólás #1018 Dátum: 2020.09.01 kedd, 13:47:33 »

délpesten tudok.Halásztelek.

Elküldenéd az elérhetőségüket?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1019 Dátum: 2020.09.01 kedd, 13:48:57 »

Elküldenéd az elérhetőségüket?
nem tudom hogy rendel e még. Megkérdem.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
varcsa77
Vendég
« Új hozzászólás #1020 Dátum: 2020.09.01 kedd, 14:01:45 »

nem tudom hogy rendel e még. Megkérdem.

Köszi. Párom priusán lóg az első és hátsó lökös is, azokat kellene rendbetenni.
Naplózva
varcsa77
Vendég
« Új hozzászólás #1021 Dátum: 2020.09.03 csütörtök, 12:34:37 »

nem tudom hogy rendel e még. Megkérdem.

Sikerült elérned őket?
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1022 Dátum: 2020.09.03 csütörtök, 14:45:58 »

Sikerült elérned őket?
igen,az este beszéltem vele.Nem vállal új kuncsafot.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
varcsa77
Vendég
« Új hozzászólás #1023 Dátum: 2020.09.03 csütörtök, 16:41:59 »

igen,az este beszéltem vele.Nem vállal új kuncsafot.

Vicc ez az egész, de köszi Smiley
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1024 Dátum: 2020.09.03 csütörtök, 17:34:31 »

Vicc ez az egész, de köszi Smiley
sajnos (nekünk-nem neki) megteheti,mert xarásig van melóval.És nem 40-50e ft-os munkákkal(ilyet már nem is vállal), hanem 4-500e. És a meglévőkkel is 2-3 hónapokat várat.
Jah, és szegről végről rokony.Nekem se vállalta be asszony I20-asát.Azt mondta,hogy nem hiteget, 4hónap múlva tudja besorolni,keressek mást, ha most akarom javíttatni.Így is lett.Ez van,olyanok mint az orvosok,és keresnek is annyit.
Pályát kellene módosítanom.... Roll Eyes
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1025 Dátum: 2020.09.03 csütörtök, 17:43:31 »

Vicc ez az egész, de köszi Smiley
Ellenben szigetszentmiklóson van egy ismerős a Gyári úti shellkút mellett,aki ott helyben lakatol és fényez. Filax auto.
Nem olcsók, de szépen dolgoznak.Azt viszont nem tudom egyáltalán, hogy hogy állnak  munkával.
Kérdezd meg: 06209748144
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
varcsa77
Vendég
« Új hozzászólás #1026 Dátum: 2020.09.04 péntek, 12:36:10 »

Ellenben szigetszentmiklóson van egy ismerős a Gyári úti shellkút mellett,aki ott helyben lakatol és fényez. Filax auto.
Nem olcsók, de szépen dolgoznak.Azt viszont nem tudom egyáltalán, hogy hogy állnak  munkával.
Kérdezd meg: 06209748144


Brutál, hogy ennyire eltünt és elérhetetlen lett (időben és árban is) minden komoly szakember. Náluk már voltam egyszer, talán anno is te ajánlottad őket, de ki is ment a fejemből. Köszi hívom őket!
Naplózva
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #1027 Dátum: 2020.09.04 péntek, 13:34:38 »


Brutál, hogy ennyire eltünt és elérhetetlen lett (időben és árban is) minden komoly szakember. Náluk már voltam egyszer, talán anno is te ajánlottad őket, de ki is ment a fejemből. Köszi hívom őket!

Aki tényleg jó, az mondjuk németektől, osztrákoktól "importál" munkát. Sokkal olcsóbban dolgozik az ottaniaknál, és mégis háromszor annyit keres, mint a hazai ügyfélkörrel tudna. Kinti szervizekkel kötnek fix megállapodásokat, kapják folyton a törött autókat, nyilván semmi ingerenciája egy ilyennek a hazai, "csóró" ügyfelet kiszolgálni itthoni áron.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
varcsa77
Vendég
« Új hozzászólás #1028 Dátum: 2020.09.04 péntek, 13:46:07 »

Aki tényleg jó, az mondjuk németektől, osztrákoktól "importál" munkát. Sokkal olcsóbban dolgozik az ottaniaknál, és mégis háromszor annyit keres, mint a hazai ügyfélkörrel tudna. Kinti szervizekkel kötnek fix megállapodásokat, kapják folyton a törött autókat, nyilván semmi ingerenciája egy ilyennek a hazai, "csóró" ügyfelet kiszolgálni itthoni áron.

AndyA

Én ezt megértem (ha lehetne én is ezt tenném), de akkor mi szegény "csóró" ügyfelek mit csináljunk? Járhatok törött kocsival fél évig vagy elvihetem valami kóklerhez. De ez igaz minden szakmára. Kazánszerelőtől a kőmüvesen keresztül a lakatoson át a minden szakmáig  falbav
Naplózva
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1029 Dátum: 2020.09.04 péntek, 16:19:51 »

Én ezt megértem (ha lehetne én is ezt tenném), de akkor mi szegény "csóró" ügyfelek mit csináljunk? Járhatok törött kocsival fél évig vagy elvihetem valami kóklerhez. De ez igaz minden szakmára. Kazánszerelőtől a kőmüvesen keresztül a lakatoson át a minden szakmáig  falbav
hát...letisztultak illetve lemorzsolódtak a szakmák.Akik jók,és fennmaradtak,azoknak hasít a szekér.Nagyobb az igény,mint amennyit eltudnak látni.Ezért emelkednek az árak is-törvényszerűen,mert ha elmegy valaki mert sokallja,jön a helyére másik 4,aki meg kifizeti.
Ez bizonyos szempontból jó és rossz is. Jó,mert ezek a szakik "végre" jól megélnek abból amit tanultak és jól csinálnak.Rossz, hogy a mai fiatalság már nem a munkából akar megélni.Pont ezért van így,ahogy van.
Az egyik ismerősömnek fröccsüzeme van 6géppel,és 6 flakonfúvóval 10emberrel.70éves, és nem kell a családban senkinek az éves kb 200millát forgalmazó cég,mert nem akarnak a leszármazottjai dolgozni.Megkérdezett engem is, hogy nem akarom e vinni a cégét.Nyilván a számomra ez komoly befektetéssel járna, így passzoltam,én nem termelésre,hanem javításra rendezkedtem be.De meilyen az,amikor kvázi idegenre kell "rátukmálni" egy eddig jól működő családi vállalkozást,mert egyik gyereket sem érdekli,pedig már azok sem suhanc kölkök.Na az unokáik nem is mennek be az üzembe,annyira nem érdekli őket.

Kicsit elkanyarodtam, de így van ez szinte minden szakmánál.Ezért nincs ács,kőműves,lakatos-fényező,ésatöbbi...
Jah,és akinek van jó szakmája, az is valahol az euban keresi a kenyerét mosogatásból vagy kamionozásból,mert éppen akkor az jobban fizetett az angoloknál.
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #1030 Dátum: 2020.09.04 péntek, 18:55:03 »

hát...letisztultak illetve lemorzsolódtak a szakmák.Akik jók,és fennmaradtak,azoknak hasít a szekér.Nagyobb az igény,mint amennyit eltudnak látni.Ezért emelkednek az árak is-törvényszerűen,mert ha elmegy valaki mert sokallja,jön a helyére másik 4,aki meg kifizeti.
Ez bizonyos szempontból jó és rossz is. Jó,mert ezek a szakik "végre" jól megélnek abból amit tanultak és jól csinálnak.Rossz, hogy a mai fiatalság már nem a munkából akar megélni.Pont ezért van így,ahogy van.
Az egyik ismerősömnek fröccsüzeme van 6géppel,és 6 flakonfúvóval 10emberrel.70éves, és nem kell a családban senkinek az éves kb 200millát forgalmazó cég,mert nem akarnak a leszármazottjai dolgozni.Megkérdezett engem is, hogy nem akarom e vinni a cégét.Nyilván a számomra ez komoly befektetéssel járna, így passzoltam,én nem termelésre,hanem javításra rendezkedtem be.De meilyen az,amikor kvázi idegenre kell "rátukmálni" egy eddig jól működő családi vállalkozást,mert egyik gyereket sem érdekli,pedig már azok sem suhanc kölkök.Na az unokáik nem is mennek be az üzembe,annyira nem érdekli őket.

Kicsit elkanyarodtam, de így van ez szinte minden szakmánál.Ezért nincs ács,kőműves,lakatos-fényező,ésatöbbi...
Jah,és akinek van jó szakmája, az is valahol az euban keresi a kenyerét mosogatásból vagy kamionozásból,mert éppen akkor az jobban fizetett az angoloknál.
Én azt látom az építkézésken, hogy a 40 körüli korosztály az aki dolgozni tud és akar, és elvárható, fix teljesítményt nyújt, és odateszi magát, akkor, amikor kell.
A fitalak jönnek, mennek, nem tudják, nem értik, nem is akarják, és le is sz@rják az egészet, "csak egészség legyen meg térerő..." és persze a kötelező pc mondat, tiszetelet a kivételnek.
Förtelem ami a faiparban IS van.

és amit nem értek, hogy a magukat zsírosra, retkesre keresők, egy Covid által keltett légüres térben hiretelen hogyan válnak "földönfutóvá"? a sok sok bezsebelt della, hol van? merthogy se tartalék, se perspektíva 2-3-4 hónap üresjárat földre küldi őket.
Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1031 Dátum: 2020.09.04 péntek, 21:05:45 »

Én azt látom az építkézésken, hogy a 40 körüli korosztály az aki dolgozni tud és akar, és elvárható, fix teljesítményt nyújt, és odateszi magát, akkor, amikor kell.
A fitalak jönnek, mennek, nem tudják, nem értik, nem is akarják, és le is sz@rják az egészet, "csak egészség legyen meg térerő..." és persze a kötelező pc mondat, tiszetelet a kivételnek.
Förtelem ami a faiparban IS van.

és amit nem értek, hogy a magukat zsírosra, retkesre keresők, egy Covid által keltett légüres térben hiretelen hogyan válnak "földönfutóvá"? a sok sok bezsebelt della, hol van? merthogy se tartalék, se perspektíva 2-3-4 hónap üresjárat földre küldi őket.

A hangya és a tücsök meséje.... vigyor3
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #1032 Dátum: 2020.09.06 vasárnap, 12:47:04 »

Én azt látom az építkézésken, hogy a 40 körüli korosztály az aki dolgozni tud és akar, és elvárható, fix teljesítményt nyújt, és odateszi magát, akkor, amikor kell.
A fitalak jönnek, mennek, nem tudják, nem értik, nem is akarják, és le is sz@rják az egészet, "csak egészség legyen meg térerő..." és persze a kötelező pc mondat, tiszetelet a kivételnek.
Förtelem ami a faiparban IS van.

és amit nem értek, hogy a magukat zsírosra, retkesre keresők, egy Covid által keltett légüres térben hiretelen hogyan válnak "földönfutóvá"? a sok sok bezsebelt della, hol van? merthogy se tartalék, se perspektíva 2-3-4 hónap üresjárat földre küldi őket.


Pontosan kikre gondolsz? Mert autószerelőt, karosszériást, asztalost, kőművest stb. nem nagyon tudok, akivel ilyen történt volna, hacsak nem azért, mert ő maga mondta azt, hogy nem hajlandó dolgozni a vírusveszély miatt.

Idegenforgalomban, turizmusban, vendéglátásban dolgozó emberekkel meg eléggé egyértelmű, hogy miért tudott ilyesmi történni.

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
Ferqo
Megszállott
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2813



E-mail
« Új hozzászólás #1033 Dátum: 2020.09.06 vasárnap, 12:53:24 »

Pontosan kikre gondolsz? Mert autószerelőt, karosszériást, asztalost, kőművest stb. nem nagyon tudok, akivel ilyen történt volna, hacsak nem azért, mert ő maga mondta azt, hogy nem hajlandó dolgozni a vírusveszély miatt.

Idegenforgalomban, turizmusban, vendéglátásban dolgozó emberekkel meg eléggé egyértelmű, hogy miért tudott ilyesmi történni.

AndyA
Veszprémben “sorban állnak” azok az asztalosok akik onnan elmentek, hogy majd ők lesznek a világ asztalosai. Aztán mégsem. Most meg mennének vissza a biztosba, igaz annyiért amit kínálnak, nem, de hát végülis a semminél az a kevés is több.
De hozzánk Újpestre is be-be tévednek párfős asztalosok, hogy munka van-e.



Naplózva

MKIV 2.0 TDCi 2014
Ex:MkIII TDDI 2001  Lalahun Editon
Ex: MkII 2.0 Ghia Turnier 1998
AndyA
Adminisztrátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26957


E-mail
« Új hozzászólás #1034 Dátum: 2020.09.06 vasárnap, 13:30:47 »

Veszprémben “sorban állnak” azok az asztalosok akik onnan elmentek, hogy majd ők lesznek a világ asztalosai. Aztán mégsem. Most meg mennének vissza a biztosba, igaz annyiért amit kínálnak, nem, de hát végülis a semminél az a kevés is több.
De hozzánk Újpestre is be-be tévednek párfős asztalosok, hogy munka van-e.

Ha ablakkeret-ciszolást, lazúrozást is vállalnak, legközelebb irányíts át egyet vagy kettőt hozzám. Smiley

AndyA
Naplózva

Mk3 2.0/130LE TDCi Trend kombi 2006/11 -  MK5 2.0 Ecoblue TDCi kombi 2019/11
blau4kombi
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6475


E-mail
« Új hozzászólás #1035 Dátum: 2020.09.06 vasárnap, 21:20:12 »

hát...letisztultak illetve lemorzsolódtak a szakmák.Akik jók,és fennmaradtak,azoknak hasít a szekér.Nagyobb az igény,mint amennyit eltudnak látni.Ezért emelkednek az árak is-törvényszerűen,mert ha elmegy valaki mert sokallja,jön a helyére másik 4,aki meg kifizeti.
Ez bizonyos szempontból jó és rossz is. Jó,mert ezek a szakik "végre" jól megélnek abból amit tanultak és jól csinálnak.Rossz, hogy a mai fiatalság már nem a munkából akar megélni.Pont ezért van így,ahogy van.
Az egyik ismerősömnek fröccsüzeme van 6géppel,és 6 flakonfúvóval 10emberrel.70éves, és nem kell a családban senkinek az éves kb 200millát forgalmazó cég,mert nem akarnak a leszármazottjai dolgozni.Megkérdezett engem is, hogy nem akarom e vinni a cégét.Nyilván a számomra ez komoly befektetéssel járna, így passzoltam,én nem termelésre,hanem javításra rendezkedtem be.De meilyen az,amikor kvázi idegenre kell "rátukmálni" egy eddig jól működő családi vállalkozást,mert egyik gyereket sem érdekli,pedig már azok sem suhanc kölkök.Na az unokáik nem is mennek be az üzembe,annyira nem érdekli őket.

Kicsit elkanyarodtam, de így van ez szinte minden szakmánál.Ezért nincs ács,kőműves,lakatos-fényező,ésatöbbi...
Jah,és akinek van jó szakmája, az is valahol az euban keresi a kenyerét mosogatásból vagy kamionozásból,mert éppen akkor az jobban fizetett az angoloknál.
Csőszerelő cég se kell? :-)
Naplózva

2017. MKV 2.0 TDCi Kombi Titanium, Tectonic Silver \m/
ex:2012. MKIV 2.0 TDCi Kombi Champion Trend, Black Pather Metal és egy fake kipuff
ex:2008. MKIV 2.0 TDCi Kombi Ghia, Blazer Blue, teniszlabda a vonóhorgon.
alf®
Globál Moderátor
Fórumfüggő
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48439



« Új hozzászólás #1036 Dátum: 2020.09.06 vasárnap, 21:22:41 »

Csőszerelő cég se kell? :-)
Komoly?Janit nem kérdezted?
Naplózva

ticking TDCI Űrhajó Grin Titanium Smax 18"
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 [21]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

Az oldal 0.069 másodperc alatt készült el 24 lekéréssel.